О некоторых вопросах административно-территориального устройства города Алатау Алматинской области
Совместные решение маслихата города Алатау Алматинской области от 2 сентября 2024 года № 7-19 и постановление акимата города Алатау Алматинской области от 2 сентября 2024 года № 14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 2 сентября 2024 года № 6158-05
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алатау РЕШИЛ и акимат города Алатау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать на территории города Алатау Алматинской области 12 (двенадцать) микрорайонов из сел, вошедших в состав города Алатау Алматинской области:
1) микрорайон Арна (бывшее село Арна города Қонаев);
2) микрорайон Даулет (бывшее село Даулет Талгарского района);
3) микрорайон Енбек (бывшее село Енбек Илийского района);
4) микрорайон Жетыген (бывшее село Жетыген Илийского района);
5) микрорайон Жанаарна (бывшее село Жанаарна Илийского района);
6) микрорайон Жанаталап (бывшее село Жанаталап Илийского района);
7) микрорайон Жанадаур (бывшее село Жанадаур Илийского района);
8) микрорайон Заречный (бывшее село Заречное города Қонаев);
9) микрорайон Коянкус (бывшее село Коянкус Илийского района);
10) микрорайон Куйган (бывшее село Куйган Илийского района);
11) микрорайон Кайрат (бывшее село Кайрат Талгарского района);
12) микрорайон Ынтымак (бывшее село Ынтымак Илийского района).
2. Контроль за исполнением настоящего совместного решения маслихата города Алатау Алматинской области и постановления акимата города Алатау Алматинской области возложить на курирующего заместителя акима города Алатау Алматинской области.
3. Настоящее совместное решение маслихата города Алатау Алматинской области и постановление акимата города Алатау Алматинской области вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
А. Утенов
Р. Абилова

Алматы облысы Алатау қаласының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Алматы облысы Алатау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 2 қыркүйектегі № 7-19 бірлескен шешімі және Алматы облысы Алатау қалалық әкімдігінің 2024 жылғы 2 қыркүйектегі № 14 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 2 қыркүйекте № 6158-05 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, 31- бабына сәйкес, Алатау қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алатау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы облысының Алатау қаласы құрамына кірген ауылдардан, Алматы облысы Алатау қаласының аумағында 12 (он екі) шағын аудандар құрылсын:
1) Арна шағын ауданы (Қонаев қаласының бұрынғы Арна ауылы);
2) Дәулет шағын ауданы (Талғар ауданының бұрынғы Дәулет ауылы);
3) Еңбек шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Еңбек ауылы);
4) Жетіген шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Жетіген ауылы);
5) Жаңаарна шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Жаңаарна ауылы);
6) Жаңаталап шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Жаңаталап ауылы);
7) Жаңадәуір шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Жаңадәуір ауылы);
8) Заречный шағын ауданы (Іле ауданыныі бұрынғы Заречный ауылы);
9) Қоянқұс шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Қоянқұс ауылы);
10) Құйған шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Құйған ауылы);
11) Қайрат шағын ауданы (Талғар ауданының бұрынғы Қайрат ауылы);
12) Ынтымақ шағын ауданы (Іле ауданының бұрынғы Ынтымақ ауылы).
2. Осы бірлескен Алматы облысының Алатау қаласы мәслихатының шешімі мен Алматы облысының Алатау қаласы әкімдігінің қаулысының орындалуын бақылау Алматы облысы Алатау қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы бірлескен Алматы облысының Алатау қаласы мәслихатының шешімі мен Алматы облысының Алатау қаласы әкімдігінің қаулысы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
А. Утенов
Р. Абилова