Об установлении и изменении границ районов и города Семей области Абай
Совместные постановление акимата области Абай от 12 апреля 2024 года № 78 и решение маслихата области Абай от 12 апреля 2024 года № 14/103-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 18 апреля 2024 года № 259-18.
В соответствии с подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Установить границы:
1) нового района Жаңасемей области Абай общей площадью 2 754 401,0 гектаров, согласно приложению 1 к настоящему совместному постановлению и решению;
2) нового района Мақаншы области Абай общей площадью 1 137 466,0 гектаров, согласно приложению 2 к настоящему совместному постановлению и решению.
2. Изменить границы:
1) Бескарагайского района области Абай, путем передачи 3 547,3 гектаров в границы нового района Жаңасемей области Абай, установив границы общей площадью 1 137 376,7 гектара, согласно приложению 3 к настоящему совместному постановлению и решению;
2) Урджарского района области Абай, путем передачи 1 137 466,0 гектаров в границы нового района Мақаншы области Абай, установив границы общей площадью 1 203 906,0 гектара, согласно приложению 4 к настоящему совместному постановлению и решению;
3) города Семей области Абай, путем передачи 2 750 853,7 гектаров в границы нового района Жаңасемей области Абай, установив границы общей площадью 29 821,3 гектара, согласно приложению 5 к настоящему совместному постановлению и решению.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай
Н. Уранхаев
Председатель маслихата области Абай
К. Сулейменов
Приложение 1 к совместному
постановлению и решению
акимата области Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 78 и
маслихата области Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 14/103-VIII
Схематическая карта района Жаңасемей области Абай
Описание границы района Жаңасемей
Границы обозначены следующим образом:
на севере район граничит с Бескарагайским и Бородулихинским районами области Абай;
на юге район граничит с Абайским, Аягозским и Жарминским районами области Абай;
восточная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Восточно-Казахстанской области;
западная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Карагандинской области.
Приложение 2
к совместному постановлению
акимата области Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 78 и
решению маслихата области
Абай от 12 апреля 2024 года
№ 14/103-VIII
Схематическая карта района Мақаншы области Абай
Описание границы района Мақаншы
Границы обозначены следующим образом:
на севере район граничит с Урджарским районом области Абай;
западная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении области Жетісу.
Приложение 3
к совместному постановлению
акимата области Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 78 и
решению маслихата области
Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 14/103-VIII
Схематическая карта Бескарагайского района области Абай
Описание границы Бескарагайского района
Границы обозначены следующим образом:
на юге район граничит с районом Жаңасемей области Абай;
на востоке район граничит с Бородулихинским районом области Абай;
западная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Павлодарской области.
Приложение 4
к совместному постановлению
акимата области Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 78 и
решению маслихата области
Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 14/103-VIII
Схематическая карта Урджарского района области Абай
Описание границы Урджарского района
Границы обозначены следующим образом:
на северо-западе и западе район граничит с Аягозским районом области Абай;
на севере район граничит с районом Ақсуат области Абай;
северо-восточная граница проходит по границам территорий, находящихся в административном подчинении Восточно-Казахстанской области;
на юге район граничит с районом Мақаншы области Абай.
Приложение 5
к совместному постановлению
акимата области Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 78 и
решению маслихата области
Абай
от 12 апреля 2024 года
№ 14/103-VIII
Схематическая карта города Семей области Абай
Описание границы города Семей
Границы обозначены следующим образом:
на севере город граничит с Бескарагайским районом области Абай;
на юге, западе и востоке город граничит с районом Жаңасемей области Абай.

Абай облысының аудандары мен Семей қаласының шекараларын белгілеу және өзгерту туралы
Абай облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 78 бірлескен қаулысы және Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 14/103-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 18 сәуірде № 259-18 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шекаралар белгіленсін:
1) Абай облысының жаңа Жаңасемей ауданының шекарасы жалпы ауданы 2 754 401,0 гектар болып осы бірлескен қаулының және шешімнің 1-қосымшасына сәйкес;
2) Абай облысының жаңа Мақаншы ауданының шекарасы жалпы ауданы 1 137 466,0 гектар болып осы бірлескен қаулының және шешімнің 2-қосымшасына сәйкес.
2. Шекаралар өзгертілсін:
1) Абай облысы Бесқарағай ауданының шекарасынан Абай облысының жаңа Жаңасемей ауданының шекарасына 3 547,3 гектарды беру арқылы өзгертіліп, шекараның жалпы ауданы 1 137 376,7 гектар болып осы бірлескен қаулының және шешімнің 3-қосымшасына сәйкес белгіленсін;
2) Абай облысы Үржар ауданының шекарасынан Абай облысының жаңа Мақаншы ауданының шекарасына 1 137 466,0 гектарды беру арқылы өзгертіліп, шекараның жалпы ауданы 1 203 906,0 гектар болып осы бірлескен қаулының және шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін;
3) Абай облысы Семей қаласының шекарасынан Абай облысының жаңа Жаңасемей ауданының шекарасына 2 750 853,7 гектарды беру арқылы өзгертіліп, шекараның жалпы ауданы 29 821,3 гектар болып шекаралары осы бірлескен қаулының және шешімнің 5-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
3. Осы бірлескен Абай облысы әкімдігінің қаулысы және Абай облысы мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы әкімі
Н. Уранхаев
Абай облысы мәслихатының төрағасы
К. Сулейменов
Абай облысы әкімдігінің
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 78 мен
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 14/103-VIII
бірлескен қаулысы мен
шешіміне
қосымша
Абай облысы Жаңасемей ауданының схемалық картасы
Жаңасемей ауданының шекарасының сипаттамасы
Шекаралар келесідей белгіленген:
солтүстігінде аудан Абай облысының Бесқарағай және Бородулиха аудандарымен шектеседі;
оңтүстігінде аудан Абай, Аягөз және Жарма аудандарымен шектеседі;
шығыс шекарасы Шығыс Қазақстан облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойынша өтеді;
батыс шекарасы Қарағанды облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойынша өтеді.
Абай облысы әкімдігінің
бірлескен
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 78 қаулысына және
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 14/103-VIII шешіміне
2-қосымша
Абай облысы Мақаншы ауданының схемалық картасы
Мақаншы ауданының шекарасының сипаттамасы
Шекаралар келесідей белгіленген:
солтүстігінде аудан Абай облысының Үржар ауданымен шектеседі;
батыс шекарасы Жетісу облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойынша өтеді.
Абай облысы әкімдігінің
бірлескен
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 78 қаулысына және
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 14/103-VIII шешіміне
3-қосымша
Абай облысы Бесқарағай ауданының схемалық картасы
Бесқарағай ауданының шекарасының сипаттамасы
Шекаралар келесідей белгіленген:
оңтүстігінде аудан Абай облысының Жаңасемей ауданымен шектеседі;
шығысында аудан Абай облысының Бородулиха ауданымен шектеседі;
батыс шекарасы Павлодар облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойынша өтеді.
Абай облысы әкімдігінің
бірлескен
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 78 қаулысына және
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 14/103-VIII шешіміне
4-қосымша
Абай облысы Үржар ауданының схемалық картасы
Үржар ауданының шекарасының сипаттамасы
Шекаралар келесідей белгіленген:
солтүстік-батыста және батыста аудан Абай облысының Аягөз ауданымен шектеседі;
солтүстігінде аудан Абай облысының Ақсуат ауданымен шектеседі;
солтүстік-шығыс шекарасы Шығыс Қазақстан облысының әкімшілік бағынысындағы аумақтардың шекаралары бойынша өтеді;
оңтүстігінде аудан Абай облысы Мақаншы ауданымен шектеседі.
Абай облысы әкімдігінің
бірлескен
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 78 қаулысына және
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 12 сәуірдегі
№ 14/103-VIII шешіміне
5-қосымша
Абай облысы Семей қаласының схемалық картасы
Семей қаласының шекарасының сипаттамасы
Шекаралар келесідей белгіленген:
солтүстігінде қала Абай облысының Бесқарағай ауданымен шектеседі;
оңтүстігінде, батысында және шығысында қала Абай облысының Жаңасемей ауданымен шектеседі.