О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 28 ноября 2024 года № 23/139-VIII. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 4 декабря 2024 года № 382-18
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Курчатовского городского маслихата от 20 июля 2007 года № 35/216-ІІІ "Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель города Курчатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов по № 5-3-45) Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
На границах административного подчинения города Курчатов, на землях населенного пункта по утверждҰнной схеме зонирования, базовую ставку земельного налога, установленную статьей 505 Налогового кодекса:
по 1 зоне – повысить на 50 %;
по 2 зоне – повысить на 50 %;
по 3 зоне – повысить на 50 %;
по 4 зоне – повысить на 50 %;
по 5 зоне – повысить на 40 %;
по 6 зоне – повысить на 40 %;
по 7 зоне – повысить на 40 %;
по 8 зоне – повысить на 40 %;
по 9 зоне – повысить на 30 %;
по 10 зоне – повысить на 30 %;
по 11 зоне – повысить на 30 %.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Курчатовского городского маслихата
Г. Хусайнова

Жер салығының базалық мөлшерлемелерін түзету туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 28 қарашадағы № 23/139-VIII шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 4 желтоқсанда № 382-18 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының Кодексінің 510-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, "Курчатов қаласының жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-3-45 болып тіркелген) Курчатов қалалық мәслихатының 2007 жылғы 20 шілдедегі № 35/216-ІІІ шешіміне сәйкес, Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының әкімшілік бағынысындағы шекараларда, бекітілген аймақтарға бөлу сызбасы бойынша елді мекен жерлерінде Салық кодексінің 505-бабында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемесі:
1 аймақ бойынша - 50% -ға арттырылсын;
2 аймақ бойынша - 50% -ға арттырылсын;
3 аймақ бойынша - 50% -ға арттырылсын;
4 аймақ бойынша - 50% -ға арттырылсын;
5 аймақ бойынша - 40% -ға арттырылсын;
6 аймақ бойынша - 40% -ға арттырылсын;
7 аймақ бойынша - 40% -ға арттырылсын;
8 аймақ бойынша - 40% -ға арттырылсын;
9 аймақ бойынша - 30% -ға арттырылсын;
10 аймақ бойынша - 30% -ға арттырылсын;
11 аймақ бойынша - 30% -ға арттырылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының төрайымы
Г. Хусайнова