О внесении изменений в решение Жуалынского районного маслихата от 11 декабря 2023 года № 12-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Жуалынскому району"
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 19 августа 2024 года № 26-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 августа 2024 года № 5229-08
Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жуалынского районного маслихата от 11 декабря 2023 года № 12-5 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Жуалынскому району" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5131) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан по Жуалынскому району, утвержденных указанным решением:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;".
подпункт 9) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"9) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов села, сельских округов Жуалынского района Жамбылской области для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью;".
в первом абзаце подпункта 2) пункта 5 на казахском языке слова "(один миллион)" заменить словами "(один миллион пятьсот тысяч)", текст на русском языке не меняется;
подпункт 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"4) при представлении документов лицам, не имеющим инвалидность, прошедшим санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан социальная помощь предоставляется:
ветеранам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к ветеранам Великой Отечественной войны по льготам, ветеранам боевых действий на территории других государств, ветеранам труда без учета доходов, один раз в год в размере сорока пяти (45) месячных расчетных показателей на санаторно-курортное лечение;
пенсионерам по возрасту, при наличии среднедушевого дохода, не превышающего трехкратного прожиточного минимума, один раз в год, в размере сорока пяти (45) месячных расчетных показателей;
лицу, сопровождающего лица с инвадидностью первой группы в соответствии с его индивидуальной программой реабилитации и абилитации на санаторно-курортное лечение один раз в год, при наличии среднедушевого дохода семьи не превышающего трехкратного размера прожиточного минимума, один раз в год в размере 70 (семьдесят) процентов гарантированной суммы.
Для получения социальной помощи заявитель обращается в уполномоченный орган и дополнительно к перечню документов, предусмотренных пунктом 12 Типовых правил, прилагает документы (счет-фактура, фискальный чек), подтверждающие санаторно-курортное лечение.
Оплата расходов проезда сопровождающего, осуществляется за счет личных средств сопровождающего. Срок для обращения за единовременной социальной помощью составляет не позднее трех месяцев, со дня наступления ситуации.".

Жуалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 12-5 "Жуалы ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 тамыздағы № 26-2 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 26 тамызда № 5229-08 болып тіркелді
Жуалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жуалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 12-5 "Жуалы ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5131 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жуалы ауданы бойынша әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
2-тармақтың 1) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты "бір терезе" қағидаты бойынша ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;".
2-тармақтың 9) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"9) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш жасаған тұлғалардың (отбасылардың) материалдық жағдайына зерттеп-қарау жүргізу үшін Жамбыл облысы Жуалы ауданының ауыл, ауылдық округтер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия;".
5-тармақтың 2) тармақшасының бірінші абзацындағы "(бір миллион)" деген сөздер "(бір миллион бес жүз мың)" деген сөздермен ауыстырылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді;
6-тармақтың 4) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасының шегінде санаторийлік-курорттық емделуден өткен мүгедектігі жоқ адамдарға құжаттарды тапсырған кезде әлеуметтік көмек көрсетіледі:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген тұлғаларға, басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне, еңбек ардагерлеріне табыстарын есепке алмай, жылына бір рет, қырық бес (45) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің үш еселенген мөлшерінен аспайтын жасы бойынша зейнеткерлерге жылына бір рет қырық бес (45) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторийлік-курорттық емделуден өткен бірінші топтағы мүгедектігі бар адамның жанына ілесіп жүретін адамға, отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төмен күнкөріс деңгейінің үш еселенген мөлшерінен аспаған жағдайда, жылына бір рет кепілдік берілген соманың 70 (жетпіс) пайызы мөлшерінде.
Әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға жүгінеді және Үлгілік қағидалардың 12-тармағында көзделген құжаттар тізбесіне қосымша, санаторийлік-курорттық емделгенін растайтын құжаттар (шот-фактура, фискалды түбіртек) қоса беріледі.
Санаторлық-курорттық емделуден өткен азаматтардың жол жүру шығыстарын төлеу жеке қаражаты есебінен жүзеге асырылады. Біржолғы әлеуметтік көмекке жүгіну мерзімі, жағдай туындаған күннен бастап үш айдан кешіктірілмей жасалады.".

2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Жуалынского районного маслихата З. Бурлибаев

2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жуалы аудандық мәслихатының төрағасы З. Бурлибаев