Об установлении и изменении границ (черт) населенных пунктов сельских округов района Т. Рыскулова
Постановление акимата Т. Рыскуловского района Жамбылской области от 23 октября 2024 года № 333 и решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 1 ноября 2024 года № 26-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 25 ноября 2024 года № 5243-08
В соответствии с подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", пунктом 5 статьи 108 Земельного Кодекса Республики Казахстан акимат района Т.Рыскулова ПОСТАНОВИЛ и маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Установить и изменить границ (черт) населенных пунктов следующих сельских округов района Т.Рыскулова согласно прилагаемых землеустроительных проектов:
1) С земельного фонда "Корагаты" Корагатинского сельского округа присоединяя 1956,1187 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Корагаты, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Корагатинского сельского округа на общую площадь 5454,1187 гектаров;
2) С земельного фонда "Кызылшаруа" Акбулакского сельского округа присоединяя 1816,0 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Кызылшаруа, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Акбулакского сельского округа на общую площадь 4420,0 гектаров;
3) С земельного фонда "Каракыстак" Каракыстакского сельского округа присоединяя 265,0 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Каменка, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Каракыстакского сельского округа на общую площадь 3435,3218 гектаров;
4) С земельного фонда "Сулутор" Куланкского сельского округа присоединяя 651,089 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Кулан, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Куланского сельского округа на общую площадь 2658,0516 гектаров;
5) С земельного фонда "Бекболат" Теренозекского сельского округа присоединяя 157,6979 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Теренозек, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Теренозекского сельского округа на общую площадь 1534,0279 гектаров;
6) С земельного фонда "Жибек жолы" Кумарыкского сельского округа присоединяя 409,5611 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Кумарык, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Кумарыкского сельского округа на общую площадь 2307,4233 гектаров;
7) С земельного фонда "Когершин" Когершинского сельского округа присоединяя 1279,0 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Когершин, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Когершинского сельского округа на общую площадь 3803,9005 гектаров;

Т. Рысқұлов ауданының елді мекендерінің шекараларын (шектерін) белгілеу және өзгерту туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 23 қазандағы № 333 қаулысы және Жамбыл облысы Т.Рысқұлов аудандық мәслихатының 2024 жылғы 1 қарашадағы № 26-5 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 25 қарашада № 5243-08 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 12 бабының 3) тармақшасына, Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 108 бабының 5 тармағына сәйкес, Т.Рысқұлов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Т.Рысқұлов ауданының келесі ауылдық округтерінің елді мекендерінің шекаралары (шектері) қоса беріліп отырған жерге орналастыру жобаларына сәйкес белгіленсін және өзгертілсін:
1) Қорағаты ауылдық округіне қарасты "Қорағаты" жер қорынан жалпы ауданы 1956,1187 гектар жайылымды Қорағаты елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Қорағаты ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 5454,1187 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
2) Ақбұлақ ауылдық округіне қарасты "Қызылшаруа" жер қорынан жалпы ауданы 1816,0 гектар жайылымды Қызылшаруа елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Ақбұлақ ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 4420,0 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
3) Қарақыстақ ауылдық округіне қарасты "Қарақыстақ" жер қорынан жалпы ауданы 265,0 гектар жайылымды Каменка елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Қарақыстақ ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 3435,3218 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
4) Құлан ауылдық округіне қарасты "Сұлутөр" жер қорынан жалпы ауданы 651,089 гектар жайылымды Құлан елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Құлан ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 2658,0516 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
5) Тереңөзек ауылдық округіне қарасты "Бекболат" жер қорынан жалпы ауданы 157,6979 гектар жайылымды Тереңөзек елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Тереңөзек ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 1534,0279 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
6) Құмарық ауылдық округіне қарасты "Жібек жолы" жер қорынан жалпы ауданы 409,5611 гектар жайылымды Құмарық елді мекеннің шегіне енгізіле отырып, Құмарық ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 2307,4233 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
7) Көгершін ауылдық округіне қарасты "Көгершін" жер қорынан жалпы ауданы 1279,0 гектар жайылымды Көгершін елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Көгершін ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 3803,9005 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;

8) С земельного фонда "Кокдонен" Кокдоненского сельского округа присоединяя 947,4135 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Кокдонен, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Кокдоненского сельского округа на общую площадь 2524,5193 гектаров;
9) С земельного фонда "Кайынды" Кайындинского сельского округа присоединяя 1233,0 гектаров пастбищ к черте населенного пункта Кайынды, установить и изменить новые границы (черту) населенных пунктов Кайындинского сельского округа на общую площадь 2166,6173 гектаров.
2. Коммунальному государственному учреждению "Отдел земельных отношений акимата района Т.Рыскулова" внести необходимые изменения в земельную учетную документацию.
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики, финансов, бюджет, налоги и местное самоуправление и на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее совместное постановление и решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня официального опубликования.
Временно и.о. акима района Т. Рыскулова Е. Еспенов
Председатель маслихата Е. Абуталипов
Приложение к совместному
постановлению и решению
Аппарат акима района Т.Рыскулова
от 23 октября 2024 года № 333 и
Аппарат Маслихата Т.Рыскуловского района от 1 ноября 2024 года № 26-5
ЭКСПЛИКАЦИЯ об изменении границ (черту) населенных пунктов района Т.Рыскулова
Наименования
Общая площадь, гектар
в том числе:
Площадь земель присоединенные Всего сельхоз. угодий, гектар
в том числе:
про-
чие,
гек-
тар
пашня
мно-
го-
лет-
ние
на-
саж-
де-
ния
сено-
косы
паст-
би-
ща
все-
го,
гек-
тар
в том
числе
оро-
шае-
мые,
гектар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Общая площадь земель (черта) Куланского сельского округа

8) Көкдөнен ауылдық округіне қарасты "Ақжол" жер қорынан жалпы ауданы 947,4135 гектар жайылымды Көкдөнен елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Көкдөнен ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 2524,5193 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
9) Қайыңды ауылдық округіне қарасты "Қайыңды" жер қорынан жалпы ауданы 1233,0 гектар жайылымды Қайыңды елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Қайыңды ауылдық округі елді мекендерінің жаңа шекарасы (шегі) жалпы ауданы 2166,6173 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін.
2. "Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік  мекемесі жер есебі құжаттарына қажетті өзгерістер енгізсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, салық және жергілікті өзін-өзі басқару жөніндегі тұрақты комиссиясына және аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен қаулы мен шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Т. Рысқұлов ауданының уақытша міндетін атқарушы Е. Еспенов
Мәслихат төрағасы Е. Абуталипов
Т.Рысқұлов ауданы әкімінің аппараты
2024 жылғы 23 қазандағы № 333 мен
Т.Рысқұлов аудандық Мәслихат аппараты
2024 жылғы 1 қарашадағы № 26-5
бірлескен қаулысы мен шешіміне қосымша
Т.Рысқұлов ауданының елді мекендерінің Шегарасын (шегін) өзгерту жөніндегі
Атауы
Жалпы ауданы, гектар
Оның ішінде:
қосылатын жер көлемі барлығы ауылшаруашылық алқаптары, гектар
Оның ішінде:
Бас-
қа-
лары,
гектар
егістік
Көп-
жыл-
дық
екпе-
лер
ша-
бын-
дық
жайы-
лым
Бар-
лы-
ғы,
гек-
тар
Оның
іш-
ін-
де
суа-
рыл-
ма-
лысы,
гектар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Құлан ауылдық округінің жалпы жер көлемі (шегі)