Об утверждении государственного списка памятников истории и культуры местного значения
Постановление акимата области Жетісу от 12 апреля 2024 года № 113. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Жетісу 18 апреля 2024 года № 202-19
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан "Об охpане и использовании объектов истоpико-культуpного наследия", подпунктом 18 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить государственный список памятников истории и культуры местного значения области Жетісу согласно приложению, к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление культуры, архивов и документации области Жетісу" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции области Жетісу;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Жетісу после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Жетісу.

Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 113 қаулысы. Жетісу облысы Әділет департаментінде 2024 жылы 18 сәуірде № 202-19 болып тіркелді
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына, "Қазақстан Республикасынның жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 18) тармақшасына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жетісу облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Жетісу облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының Жетісу облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2)осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін, оны Жетісу облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын.
3. Осы қауылының орындалуын бақылау Жетісу облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Жетісу Б. Исабаев
Приложение к постановлению акимата области Жетісу от 12 апреля 2024 года № 113
Государственный список памятников истории и культуры местного значения области Жетісу
Наименование
Вид памятника
Местонахождение
1
2
3
4
Аксуский район
1
Мемориал Славы воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Аксу
2

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жетісу облысының әкімі Б. Исабаев
Жетісу облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 113 қаулыға қосымша
Жетісу облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі
Атаулары
Ескерткіш түрі
Орналасқан жері
Ақсу ауданы
1
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған Даңқ мемориалы,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақсу ауылы
2

Обелиск в честь воинов погибших в 1941-1945 годы, 1975год
сооружение монументального искусства
село Есеболатова
3
Бюст Героя Советского Союза Нурсултан Есеболатова, 1956 год
сооружение монументального искусства
село Есеболатова
4
Обелиск славы в честь победы над Германией,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Жансугурова
5
Монумент Славы воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войне, 1948 год
сооружение монументального искусства
село Капал
6
Памятник воинам-землякам,
погибшим в годы Великой Отечественной войны, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Капал
7
Памятник акын Сара, 1993 год
сооружение монументального искусства
село Кокжайдак
8
Бюст Куат Терибаева,
1991 год
сооружение монументального искусства
село Кокозек
9
Памятник воинам погибшим в Афганской войны, 2004 год
сооружение монументального искусства
село Матай
10
Бюст Мухаметжан Тынышпаева, 2004 год
сооружение монументального искусства
село Матай
11
Бюст Ильяс Жансугурова,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Жансугурова
12
Бюст Ильяс Жансугурова,
1966 год
сооружение монументального искусства
село Ойтоган
13
Здание "Кара агаш", 1930 год (ныне историко-краеведческий музей имени Ильяс Жансугурова
1991 год)
градостроительства и архитектуры
село Аксу
14
Мавзолей Танеке батыр,
ХІХ век
градостроительства и архитектуры
8 километра от трассы Арасан-Капал
15
Мавзолей Байготанулы Котен-Тауип, 1993 год
градостроительства и архитектуры
4километра от села Жансугурова, вдоль трассы
Алматы-Оскемен
16
Мемориальный музей Акын Сара, 1856 год
градостроительства и архитектуры
село Капал
17
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археология
около 3-ей фермы село Аксу
18
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
2 километра от села Арасан, село Жансугуров
19
Курганы, эпоха бронзы
археология
на берегу реки Буйен, село Сарыбулак
20
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
в горах Баян-Журек
21
Могильник, эпоха бронзы
археология
600 метров южнее села Енбек,
2 километра от трассы Сарканд-Жансугуров
22
Могильник, эпоха бронзы
археология
4 километра юго-восточнее села Енбек, 800 метров севернее от трассы Сарканд-Жансугурова
23
Курганы с насыпьюиз земли и камня, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Жансугуров, вдоль дороги в село Сагабуйен
24
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
4-7 километра от села Жансугуров, вдоль дороги в село Сагабуйен
25
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археология
3 километра к востоку от
села Жансугуров в сторону города Сарканд
26
Могильник, эпоха бронзы
археология
3 километра к востоку от
села Жансугуров
27
Могильник, эпоха бронзы
археология

1941-1945 жж. қаза болған жауынгерлер құрметіне арналған обелиск, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Есеболатов ауылы
3
Кеңес одағының батыры Нұрсұлтан Есеболатовтың бюсті, 1956 жыл
монументтік өнер құрылысы
Есеболатов ауылы
4
Германияны жеңу құрметіне орнатылған Даңқ ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жансүгіров ауылы
5
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған Даңқ монументі,
1948 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қапал ауылы
6
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған ескерткіш, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қапал ауылы
7
Ақын Сара ескерткіші,
1993 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көкжайдақ ауылы
8
Қуат Терібаев бюсті,
1991 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көкөзек ауылы
9
Ауған соғысында қаза болғандарға арналған ескерткіш, 2004 жыл
монументтік өнер құрылысы
Матай ауылы
10
Мұхаметжан Тынышпаев бюсті, 2004 жыл
монументтік өнер құрылысы
Матай ауылы
11
Ілияс Жансүгіров бюсті,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жансүгіров ауылы
12
Ілияс Жансүгіров бюсті,
1966 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ойтоған ауылы
13
"Қара ағаш" ғимараты,
1930 жыл (қазіргі І. Жансүгіров атындағы тарихи-өлкетану музейі, 1991 жыл)
қала құрылысы және сәулет
Ақсу ауылы
14
Танеке батыр кесенесі,
ХІХ ғасыр
қала құрылысы және сәулет
Арасан-Қапал тас жолының бойынан 8 километр
15
Байғотанұлы Көтен-Тәуіп кесенесі, 1993 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алматы-Өскемен тас жолының бойында, Жансүгіров ауылынан 4 километр
16
Ақын Сараның мемориалды музейі, 1856 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қапал ауылы
17
Қорғаннан тұрғызылған бейіт, қола дәуірі
археология
Ақсу ауылының 3-ші фермасының маңайы
18
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы, Арасан ауылынан 2 километр
19
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылы, Бүйен өзенінің жағасында
20
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Баян-Жүрек тауында
21
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарқан-Жансүгіров тас жолынан 2 километр, Еңбек ауылынан оңтүстікке 600 метр
22
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарқан-Жансүгіров тас жолынан солтүстікке 800 метр, Еңбек ауылынан оңтүстік - шығысқа 4 километр
23
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Сағабүйен ауылы жолының бойында, Жансүгіров ауылынан 8 километр
24
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Сағабүйен ауылы жолының бойында, Жансүгіров ауылынан 4-7 километр
25
Қорғандардан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылынан шығысқа 3 километр, Сарқан қаласына қарай
26
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылынан
3 километр шығысқа
27
Бейіт, қола дәуірі
археология

4-5 километра южнее села Жансугуров, 300 метров южнее от трассы села Капал
28
Одиночный курган,
эпоха бронзы
археология
4,5 километра южнее села Жансугуров, 150 метров к северу от трассы Капал
29
Наскальные рисунки, ранний железный век
археология
3-5 километра южнее села Жансугуров
30
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
4,5 километра южнее села Жансугуров, 150 метров к северу от трассы села Капал
31
Старинная каменная ограда,
эпоха бронзы
археология
5 километра западнее села Жансугуров, в 25 метр к северу от трассы Жансугуров-Сагабуйен
32
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
5 километра южнее села Жансугуров, 600 метров к югу от дороги горной гряди Джунгарского Алатау
33
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
20,6 километра от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
34
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
23,3 километра от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
35
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
28,3 километра от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
36
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
29,9 километра от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
37
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
33 километра от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
38
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археология
4,6 километра от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
39
Могильник из 10 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
6-7 километра от села Сагабуйен, вдоль дороги в село Жансугуров
40
Могильник из 10 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
11 километра от села Капал, по дороге в село Арасан
41
Могильник из 11 курганов,
эпоха бронзы
археология
7,9 километров от села Кызылагаш, 0,5 метр от дороги в село Жансугуров
42
Могильник из 11 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
4 километра от села Кызылагаш, вдоль дороги в село Жансугуров
43
Могильник из 12 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
9,3 километра от села Кызылагаш, в 1,5километра от дороги в село Жансугуров
44
Могильник из 12 курганов,
эпоха бронзы
археология
5,2 километра от села Кызылагаш, в 30 метров от дороги в село Жансугуров
45
Могильник из 13 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
1 километра от села Арасан, вдоль дороги в село Жансугуров
46
Могильник из 14 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
30 километра от города Сарканд, вдоль дороги в село Жансугуров
47
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
5 километра от села Капал по дороге в село Арасан
48
Могильник из 20 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Капал по дороге в село Арасан
49
Могильник из 22 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология

Қапал ауылы тас жолының оңтүстігіне 300 метр, Жансүгіров ауылының оңтүстігіне 4-5 километр
28
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археология
Қапал ауылы тас жолынан солтүстігіне 150 метр, Жансүгіров ауылының оңтүстігіне 4,5 километр
29
Тастағы суреттер, ерте темір ғасыры
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігіне 3-5 километр
30
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Қапал ауылы тас жолынан солтүстікке
150 метр, Жансүгіров ауылының оңтүстігіне
4,5 километр
31
Ескі тас қоршаулар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров-Сағабүйен тас жолынан солтүстікке 25 метр, Жансүгіров ауылынан батысқа 5 километр
32
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Жансүгіров ауылынан оңтүстікке 5 километр, Жоңғар Алатау тау жотасы жолынан оңтүстікке 600 метр
33
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 20,6 километр
34
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 23,3 километр
35
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 28,3 километр
36
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 29,9 километр
37
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 33 километр
38
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 4,6 километр
39
10 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сағабүйен ауылынан 6-7 километр
40
10 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Арасан ауылының жолымен Қапал ауылынан 11 километр
41
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойынан 0,5 километр, Қызылағаш ауылынан
7,9 километр
42
11 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Қызылағаш ауылынан 4 километр
43
12 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойынан 1,5 километр, Қызылағаш ауылынан
9,3 километр
44
12 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қызылағаш ауыланан 5,2 километр, Жансүгіров ауылы жолынан 30 метр
45
13 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Арасан ауылынан
1 километр
46
14 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сарқан қаласынан
30 километр
47
15 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Арасан ауылының жолымен Қапал ауылынан 5 километр
48
20 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология
Арасан ауылының жолымен Қапал ауылынан 8 километр
49
22 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археология

5-6 километра от села Сагабуйен, вдоль дороги в село Жансугуров
73
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
7 километра от села Сагабуйен, вдоль дороги в село Жансугуров
74
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
19,2 километра от города Сарканд, вдоль дороги в село Жансугуров
75
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
14 километра от города Сарканд, вдоль дороги в село Жансугуров
76
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
16 километра от города Сарканд, вдоль дороги в село Жансугуров
77
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
10 километра от города Сарканд, вдоль дороги в село Жансугуров
78
Могильник, эпоха бронзы
археология
5,5 километра восточнее села Сагабуйен
79
Могильник на окраине села Сагабуйен, эпоха бронзы
археология
на юго-восточной окраине села Сагабуйен, к востоку от реки Буйен
80
Некрополь городище Сагабуйен,
XII-XIV века нашей эры
археология
на северной окраине села Сагабуйен, вдоль трассы Алматы-Сарканд
81
Городище Сагабуйен, XI-XIII века нашей эры
археология
на левом берегу реки Буйен, в
3 километра западнее села Капал
82
Курганный могильник, ранний железный век
археология
17,6 километра от села Кызылагаш, на южной стороне дороги Кызылагаш-Жансугуров
83
Курганная группа,
ранний железный век
археология
2,2 километра от села Сагабуйен, к северу от трассы Сагабуйен-Жансугуров
84
Караван сарай (Тортколь),
XII-XIV века нашей эры
археология
при выходе из ущелья Белгибай
85
Курганный могильник, ранний железный век
археология
1,9 километра от села Сагабуйен, с левой стороны трассы Сагабуйен-Жансугуров
86
Петроглифы Каракунгей I,
эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археология
1,3 километра на юге села Жансугуров
87
Петроглифы Каракунгей II,
эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археология
0,9 километра на юге села Жансугуров
88
Петроглифы Каракунгей III,
эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археология
1,3 километра на юге села Жансугуров
89
Петроглифы Каракунгей IV, эпоха бронзы,ранний железный век , средневековье
археология
2,7 километра на юго-западе села Жансугуров
90
Три кургана, ранний железный век
археология
15,2 километра от села Кызылагаш, справа от трассы Кызылагаш-Жансугуров
91
Поселение Конакбай, XVI-XVIII века
археология
справа от дороги Жансугуров-Арасан
92
Могильник Сынтас I, курган 1, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
93
Могильник Сынтас I, курган 2, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
94
Могильник Сынтас I, курган 3, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
95
Могильник Сынтас I, курган 4, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
96
Могильник Сынтас I, курган 5, ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
97
Могильник Сынтас I, курган 6,ранний железный век
археология
на юге-востоке трассы Арасан-Жансугуров
98
Курганная группа, ранний железный век
археология
5 километра от села Жансугуров
99
Городище Арасан (Найманкала), XI-XII века
археология
на левом берегу реки Буен, в
2 километра к северо-востоку села Арасан

5-6 километр
73
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сағабүйен ауылынан 7 километр
74
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сарқан қаласынан 19,2 километр
75
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының боыйнда, Сарқан қаласынан
14 километр
76
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сарқан қаласынан
16 километр
77
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Жансүгіров ауылы жолының бойында, Сарқан қаласынан
10 километр
78
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сағабүйен ауылының шығысына 5,5 километр
79
Сағабүйен ауылының шетіндегі бейіт, қола дәуірі
археология
Бүйен өзенінен шығысқа, Сағабүйен ауылының оңтүстік-шығыс шетінде
80
Сағабүйен қалашығының Некрополі, біздің дәуірдің XII-XIV ғасырлары
археология
Сағабаүйен ауылының солтүстік шетінде, Алматы-Сарқан тас жолының бойында
81
Сағабүйен қалашығы, біздің дәуірдің XI-XIII ғасырлары
археология
Бүйен өзенінің сол жағасында, Қапал ауылының батысына
3 километр
82
Қорғанды бейіт, ерте темір ғасыр
археология
Қызылғаш ауылынан
17,6 километр, Қызылағаш-Жансүгіров жолының оңтүстік жағында
83
Қорғандар тобы, ерте темір ғасыры
археология
Сағабүйен ауылынан
2,2 километр, Сағабүйен-Жансүгіров тас жолынан солтүстікке
84
Керуен сарай (Төрткөл), біздің дәуірдің XII-XIV ғасырлары
археология
Белгібай шатқалының шыға берісінде
85
Қорғанды бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Сағабүйен ауылынан
1,9 километр, Сағабуйен-Жансүгіров тас жолының сол жағында
86
Қаракүнгей І петроглифі,
қола дәуірі, ерте темір ғасыры, орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігінен 1,3 километр
87
Қаракүнгей ІІ петроглифі, қола дәуірі, ерте темір ғасыры, орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігінен 0,9 километр
88
Қаракүнгей ІІІ петроглифі,
қола дәуірі, ерте темір ғасыры,
орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстігінен 1,3 километр
89
Қаракүнгей ІV петроглифі,
қола дәуірі, ерте темір ғасыры,
орта ғасырлар
археология
Жансүгіров ауылының оңтүстік-батысынан
2,7 километр
90
Үш қорған, ерте темір ғасыры
археология
Қызылағаш ауылынан 15,2 километр, Қызылағаш-Жансүгіров тас жолының оң жағында
91
Қонақбай қонысы, XVI-XVIII ғасырлары
археология
Жансүгіров-Арасан жолының оң жағында
92
Бейіт Сынтас I, қорған 1, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров тас жолының оңтүстік-шығысында
93
Бейіт Сынтас I, қорған 2, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров тас жолының оңтүстік-шығысында
94
Бейіт Сынтас I, қорған 3, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров тас жолының оңтүстік-шығысында
95
Бейіт Сынтас I, қорған 4, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров тас жолының оңтүстік-шығысында
96
Бейіт Сынтас I, қорған 5, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров тас жолының оңтүстік-шығысында
97
Бейіт Сынтас I, қорған 6, ерте темір ғасыры
археология
Арасан-Жансүгіров тас жолының оңтүстік-шығысында
98
Қорғандар тобы, ерте темір ғасыры
археология
Жансүгіров ауылынан
5 километр
99
Арасан қалашығы (Найманқала), XI-XII ғасырлар
археология
Бүйен өзенінің сол жағасында, Арасан ауылынан солтүстік-шығысқа 2 километр

100
Могильник Байгетобе курган 1, ранний железный век
археология
на юго-востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
101
Могильник Шилик курган 2,
ранний железный век
археология
на севере с левой стороны трассы Капал-Арасан
102
Могильник Шилик курган 3,
ранний железный век
археология
на севере от трассы Капал-Арасан
103
Могильник Шилик курган 4,
ранний железный век
археология
на северо-западе с левой стороны трассы Капал-Арасан
104
Могильник Шилик курган 5,
ранний железный век
археология
на юго-востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
105
Могильник Шилик курган 6,
ранний железный век
археология
на юго-востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
106
Могильник Шилик курган 7,
ранний железный век
археология
на юге с правой стороны трассы Капал-Арасан
Алакольский район
107
Памятник Жумахан Балапанова, 2007 год
сооружение монументального искусства
село Балапанова
108
Памятник воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1981 год
сооружение монументального искусства
село Бесколь
109
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1974 год
сооружение монументального искусства
село Жыланды
110
Памятник борцам,
павшим за Советскую власть,
1965 год
сооружение монументального искусства
село Кабанбай
111
Обелиск защитникам Родины,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Кабанбай
112
Памятник борцам за Советскую власть, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Коныр
113
Братская могила воинам Черкасской обороны, 1957 год
сооружение монументального искусства
село Кокжар
114
Обелиск защитникам Родины,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Кольбай
115
Памятник землякам
погибшим в годы Великой Отечественной войны
1941-1945гг, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Токжайлау
116
Мемориал воинам-землякам
погибшим в годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
117
Памятник борцам за установление Советской власти в Семиречье, 1967 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
118
Памятник Кабанбай батыру,
2000 год
сооружение монументального искусства
на въезде в город Ушарал
119
Памятник Динмухамед Конаева, 2001 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
120
Памятник воинам погибшим в годы Афганской войны,
2007 год
сооружение монументального искусства
город Ушарал
121
Историко-этнографический музей “Кабанбай батыра”,
1935 год
градостроительства и архитектуры
село Кабанбай
122
Могильник, эпоха бронзы
археология
120 метров южнее села Алемды
123
Поселение, эпоха бронзы
археология
200 метров от села Кабанбай батыра, в 150 метров восточнее реки Ащыозек

100
Бәйгетөбе бейіті қорған 1, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан тас жолының оң жағының оңтүстік-шығысында
101
Шілік қорған 2 бейіті, ерте темір ғасыры
археология
Қапал-Арасан тас жолының сол жағының солтүстігінде
102
Шілік қорған 3 бейіті, ерте темір ғасыры
археология
Қапал-Арасан тас жолының солтүстігінде
103
Шілік қорған 4 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан тас жолының сол жағының солтүстік-батысында
104
Шілік қорған 5 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан тас жолының оң жағының оңтүстік-шығысында
105
Шілік қорған 6 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан тас жолының оң жағының оңтүстік-шығысында
106
Шілік қорған 7 бейіті, ерте темір ғасыр
археология
Қапал-Арасан тас жолының оң жағының оңтүстігінде
Алакөл ауданы
107
Жұмахан Балапанов ескерткіші, 2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балапанов ауылы
108
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш,
1981 жыл
монументтік өнер құрылысы
Бескөл ауылы
109
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1974 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жыланды ауылы
110
Кеңес үкіметі үшін қаза болған күрескерлер ескерткіші,
1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қабанбай ауылы
111
Отан қорғаушыларға орнатылған обелиск, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қабанбай ауылы
112
Кеңес үкіметі үшін күрескендер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоңыр ауылы
113
Черкасск қорғанысы жауынгерлерінің бауырластар зираты, 1957 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көкжар ауылы
114
Отан қорғаушыларға орнатылған обелиск, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Көлбай ауылы
115
Кеңес үкіметі үшін күрескендер ескерткіші, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тоқжайлау ауылы
116
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған мемориал, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
117
Жетісуда Кеңес үкіметін орнату үшін күрескендер ескерткіші, 1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
118
Қабанбай батыр ескерткіші,
2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласының кіре берісінде
119
Дінмұхамед Қонаев ескерткіші, 2001 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
120
Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлерге арналған есерткіш, 2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал қаласы
121
"Қабанбай батыр" тарихи-этнографиялық музейі,
1935 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай ауылы
122
Бейіт, қола дәуірі
археология
Әлемді ауылынан оңтүстікке 120 метр
123
Қоныс, қола дәуірі
археология
Ащыөзек өзенінің шығысына 150 метр, Қабанбай батыр ауылы тас жолының шығысына 200 метр

124
Могильник, эпоха бронзы
археология
на окраине села Жыланды
125
Курганы, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Коктума по дороге в село Токжайлау
126
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
5 километра от села Коктума
по дороге в село Токжайлау
127
Могильник из 11 курганов,
эпоха бронзы
археология
30 километра от станции Токты
128
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
16 километра не доезжая до станции Токты, по дороге из села Карабулак
129
Могильник из 18 курганов,
эпоха бронзы
археология
37 километра от фермы села Ыргайты по дороге из села Коктума
130
Могильник из 25 каменных курганов, эпоха бронзы
археология
8 километра не доезжая до станции Токты по дороге из села Карабулак
131
Могильник из 65 курганов, эпоха бронзы
археология
12 километра не доезжая до станции Токты, по дороге из села Карабулак
132
Одиночный курган, эпоха бронзы
археология
4 километра восточнее села Кызылащы, 2 километра западнее гор Алмалы
133
Могильник, эпоха бронзы
археология
на северо-восточной окраине село Кабанбай батыра
134
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
село Теректы
135
Могильник, эпоха бронзы
археология
30 метров от дороги Теректы-Сапак, от села Теректы 400 метров, от фермы 200 метров, на восточной окраине села Теректы
136
Курган, эпоха бронзы
археология
на территории села Лепсы
137
Могильник Шубартобе 2, эпоха бронзы
археология
урочище Шубартобе
138
Могильник Уйгентас, эпоха бронзы
археология
урочище Шубартобе
139
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археология
30 километра от фермы
села Ыргайты, вдоль дороги в село Коктума
140
Курганы, эпоха бронзы
археология
35 километра от фермы села Ыргайты, вдоль дороги в село Коктума
141
Могильник,
ранний железный век
археология
1,5 километра юго-западнее от села Акши
142
Могильник, ранний железный век
археология
1 километра юго-западнее от села Акши
143
Могильник, ранний железный век
археология
2,2 километра западнее от села Лепсы
144
Могильник, ранний железный век
археология
0,2 километра западнее от села Лепсы
145
Некрополь, ранний железный век
археология
3 километра северо-западнее от зимовки Токты
146
Могильник, ранний железный век
археология
6,5 километра северо-западнее от зимовки Токты
147
Могильник, ранний железный век
археология
7,5 километра на севере от зимовки Токты
148
Могильник, ранний железный век
археология
5,6 километра на север от зимовки Токты
Ескельдинский район
149
Бюст Героя Советского Союза Константин Шестакова, 1960 год
сооружение монументального искусства
село Карабулак
150
Памятник воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Карабулак

124
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жыланды ауылының шетінде
125
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Тоқжайлау ауылының жолымен Көктұма ауылынан
8 километр
126
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Тоқжайлау ауылының жолымен Көктұма ауылынан
5 километр
127
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Тоқты бекетінен 30 километр
128
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылы жолынан Тоқты бекетіне жетпей
16 километр
129
18 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көктұма ауылы жолымен Ырғайты ауылының фермасынан 37 километр
130
25 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылы жолынан Тоқты бекетіне жетпей
8 километр
131
65 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылы жолынан Тоқты бекетіне жетпей
12 километр
132
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археология
Алмалы тауының батысына
2 километр, Қызылащы ауылынан шығысына
4 километр
133
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қабанбай батыр ауылының солтүстік-шығыс шетінде
134
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Теректі ауылы
135
Бейіт, қола дәуірі
археология
Теректі-Сапақ жолынан 30 метр, Теректі ауылынан 400 метр, фермадан 200 метр, Теректі ауылының шығыс шетінде
136
Қорған, қола дәуірі
археология
Лепсі ауылы аумағында
137
Шұбартөбе 2 бейіті, қола дәуірі
археология
Шұбартөбе шатқалында
138
Үйгентас бейіті, қола дәуірі
археология
Шұбартөбе шатқалында
139
Қорғандардан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көктұма ауылы жолының бойында, Ырғайты ауылының фермасынан 30 километр
140
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктұма ауылы жолының бойында, Ырғайты ауылының фермасынан 35 километр
141
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Ақши ауылынан оңтүстік-батысқа 1,5 километр
142
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Ақши ауыланан оңтүстік- батысқа 1 километр
143
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Лепсі ауылынан батысқа
2,2 километр
144
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Лепсі ауылынан батысқа
0,2 километр
145
Неокрополь, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан солтүстік-батысқа 3 километр
146
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан солтүстік-батысқа 6,5 километр
147
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан
солтүстікке 7,5 километр
148
Бейіт, ерте темір ғасыры
археология
Тоқты қыстауынан
солтүстікке 5,6 километр
Ескелді ауданы
149
Кеңес Одағының батыры Константин Шестаковтың бюсті, 1960 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарабұлақ ауылы
150
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарабұлақ ауылы

151
Памятник Ескельды би,
2000 год
сооружение монументального искусства
село Карабулак
152
Здание Дом культуры,
1986 год
градостроительства и архитектуры
село Алдабергенова
153
Мавзолей Капал батыра,
2005 год
градостроительства и архитектуры
80 километра от автодороги Талдыкорган-Капал, на склоне горы Ешкиолмес
154
Мавзолей Бактыбай Жолбарысулы, 1990 год
градостроительства и архитектуры
село Отенай
155
Могильник Бигаш из 30 квадратных и овальных оградок, эпоха раннего железа
археология
3,5 километра не доезжая села Бигаш по дороге из села Матай Баисов
156
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,8 километра от села Бигаш по дороге из села Матай Баисов
157
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
5,7 километра от села Бигаш по дороге в село Матай Байсов
158
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
6,6 километра от села Бигаш вдоль дороги из села Матай
159
Могильник, эпоха раннего железа
археология
3 километра к юго-западу от села Бигаш, в 3,3километра к югу от села Жалгызагаш, в 250 метров к северо-востоку от 27километра трассы Жангызагаш-Рудничный
160
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Даулбай на территории села Сарыбулак
161
Каменные бабы,
эпоха раннего железа
археология
урочище Даулбай, на территории села Сарыбулак
162
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Жаман-Сарыбулак
163
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
около села Жалгызагаш, на берегу реки Коксу
164
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
2,4 километра к северо-западу от села Жалгызагаш, по дороге из села Матай Баисов
165
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археология
2,6 километра не доезжая села Жалгызагаш по дороге из села Матай Баисов
166
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,2 километра к северо-западу от села Жалгызагаш
167
Могильник, эпоха раннего железа
археология
1 километра к северу от села Жалгызагаш, в 90 метров к востоку от шоссе
168
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
1 километра к северу от села Жалгызагаш, в 150 метров к востоку от шоссе
169
Группа курганов,
эпоха раннего железа
археология
село Жетысу, в 6,7 километра по трассе в село Тельман, в 180 метров к северу от трассы, в 2,5 километра к юго-востоку от села Толенгут
170
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
урочище Жалгызагаш
171
Группа курганов,
эпоха раннего железа
археология
село Жетысу, 6,7 километра от поворота на село Тельман, 2,5 километра к юго-востоку от села Толенгит, 10 метров к северу от дороги

151
Ескелді би ескерткіші,
2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарабұлақ ауылы
152
Мәдениет үйінің ғимараты,
1986 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алдабергенов ауылы
153
Қапал батыр кесенесі,
2005 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талдықорған-Қапал жолынан
80 километр, Ешкіөлмес тауының етегінде
154
Бақтыбай Жолбарысұлының кесенесі, 1990 жыл
қала құрылысы және сәулет
Өтенай ауылы
155
30 квадраттық және сопақ қоршаулардан құралған Биғаш бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылына жетпей
3,5 километр
156
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылынан 3,8 километр
157
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылынан 5,7 километр
158
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Биғаш ауылынан 6,6 километр
159
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Биғаш ауылынан оңтүстік-батысқа 3 километр, Жалғызағаш ауылынан оңтүстікке 3,3 километр, Жалғызағаш-Рудничный тас жолының 27 километр солтүстік-шығысқа 250 метр
160
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Даулбай шатқалы, Сарыбұлақ ауылының аумағында
161
Балбалтас, ежелгі темір дәуірі
археология
Даулбай шатқалы, Сарыбұлақ ауылының аумағында
162
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Жаман-Сарыбұлақ шатқалында
163
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Көксу өзенінің жағалауында, Жалғызағаш ауылы маңайында
164
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында, Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа
2,4 километр
165
Тас және топырақ үйінділерінен тұратын қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылы жолында Жалғызағаш ауылына жетпей 2,6 километр
166
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа
3,2 километр
167
Бейіт, ежелгі темір дәурі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1 километр, шосседен шығысқа
90 метр
168
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1 километр, шосседен шығысқа
150 метр
169
Қорғандар тобы,
ежелгі темір эпоха
археология
Жетісу ауылы, Телман ауылына тас жолымен 6,7 километр, тас жолынан солтүстікке 180 метр, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 километр
170
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Жалғызағаш шатқалы
171
Қорғандар тобы,
ежелгі темір дәуірі
археология
Жетісу ауылы, Телман ауылы бұрылысынан 6,7 километр, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 километр, жолдан солтүстікке 10 метр

172
Курган, эпоха раннего железа
археология
село Жетысу, в 3,5 километра к юго-востоку села Толенгит
173
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
урочище Кызылтас, в 10 километра от города Талдыкорган
174
Могильник Каратал из 13 курганов, эпоха раннего железа
археология
возле дороги из города Уштобе в город Талдыкорган
175
Могильник, эпоха раннего железа
археология
возле моста по дороге из города Уштобе в город Талдыкорган
176
Могильник Каратал из 7 группы курганов, эпоха раннего железа
археология
Рядом с мостом по дороге из города Уштобе в город Талдыкорган
177
Могильник Каратал из 3 курганов, эпоха раннего железа
археология
к юго-востоку от реки Каратал
178
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
при выходе реки Каратал
179
Укрепленное поселение,
эпоха раннего железа
археология
на берегу реки Каратал около кирпичного завода
180
Курганы, эпоха раннего железа
археология
4 километра от села Карабулак по дороге в город Талдыкорган
181
Курганы, эпоха раннего железа
археология
6 километра от села Карабулак по дороге в город Талдыкорган
182
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2 километра от села Карабулак по дороге в село Алдабергенова
183
Курган, эпоха раннего железа
археология
1,5 километра от села Карабулак по дороге в село Кокжазык
184
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2 километра от села Карабулак по дороге в город Талдыкорган
185
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2,6 километра от села Карабулак по дороге из города Текели
186
Группа курганов,
эпоха раннего железа
археология
10 километра к юго-востоку от села Карабулак
187
Могильник, эпоха раннего железа
археология
11километра к юго-востоку от села Карабулак
188
Могильник, эпоха раннего железа
археология
7,5 километра к югу от села Карабулак
189
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
700 метров от поворота села Тельман
190
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
на правом берегу реки Коксу
191
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,8 километра от села Карабулак, в 300 м от дороги села Кокжазык
192
Курганы, эпоха раннего железа
археология
8 километра от села Карабулак
193
Могильник из 12 курганов,
эпоха раннего железа
археология
7,5 километра от села Карабулак
194
Наскальные изображения и надписи, ранний железный век
археология
4 километра от слияния рек Каратал, Тентек, Биже
195
Курганы, эпоха раннего железа
археология
16 километра от села Мукры
196
Курганы, эпоха раннего железа
археология
11 километра от села Матай Баисова
197
Курганы, эпоха раннего железа
археология
11,2 километра от села Матай Баисов
198
Курган, эпоха раннего железа
археология
на территории села Матай Баисова, на берегу реки Коксу

172
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жетісу ауылы, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа
3,5 километр
173
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Талдықорған қаласынан
10 километр, Қызылтас шатқалында
174
13 қорғаннан тұратын Қаратал бейіті,
ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдың маңайында
175
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы көпірдің маңайы
176
7 қорғандар тобынан тұратын Қаратал бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы көпірдің жаны
177
3 қорғаннан тұратын Қаратал бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
Қаратал өзенінен оңтүстік-шығысқа
178
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Қаратал өзенінің шыға берісінде
179
Нығайтылған қоныстар,
ежелгі темір дәуірі
археология
Кірпіш зауытының жанында Қаратал өзенінің жағасында
180
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан
4 километр
181
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан
6 километр
182
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алдаберегенов ауылы жолында Қарабұлақ ауылынан 2 километр
183
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылы жолында Қарабұлақ ауылынан
1,5 километр
184
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан
2 километр
185
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласы жолында Қарабұлақ ауылынан
2,6 километр
186
Қорғандар тобы, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 10 километр
187
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 11 километр
188
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан оңтүстікке 7,5 километр
189
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Телман ауылы бұрылысынан 700 метр
190
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Көксу өзенінің оң жағалауы
191
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазык ауылы жолынан 300 метр, Қарабұлақ ауылынан
3,8 километр
192
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан
8 километр
193
12 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қарабұлақ ауылынан
7,5 километр
194
Тастағы безендірулер мен жазулар, ежелгі темір ғасыры
археология
Қаратал, Тентек, Біже өзендерінің қосылған жерінен 4 километр
195
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан
16 километр
196
Қорғандар, ежелгі темір эпоха
археология
Матай Байсов ауылынан
11 километр
197
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан
11,2 километр
198
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Баисов ауылы аумағында, Көксу өзенінің жағасында

199
Курганы каменные,
эпоха раннего железа
археология
0,5 километра к востоку от села Матай Баисова
200
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,7 километра от села Матай Баисов
201
Курганы, эпоха раннего железа
археология
300 метров от села Матай Баисова, на берегу реки Коксу
202
Могильник из 16 курганов, эпоха раннего железа
археология
2,7 километра от села Матай Баисова
203
Курганы, эпоха раннего железа
археология
4 километра от села Матай Баисова
204
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
12 километра от села Матай Баисова, на берегу реки Коксу
205
Могильник, эпоха раннего железа
археология
700 метров к северу от села Жалгызагаш
206
Могильник,эпоха раннего железа
археология
3 километра к юго-западу от села Бигаш
207
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1 километра к юго-западу от села Жалгызагаш
208
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
2 километра к юго-востоку от села Жалгызагаш, 800 метров к северу от села Бигаш
209
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
13 километра к юго-востоку от села Бигаш
210
Группа курганов, эпоха раннего железа
археология
500 метров к северу от села Жалгызагаш
211
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2,7 километра к северо-западу от села Жалгызагаш
212
Могильник, эпоха раннего железа
археология
1,3 километра к северу от села Жалгызагаш
213
Могильник, эпоха раннего железа
археология
3 километра к юго-востоку от села Жалгызагаш
214
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,5 километра кюго-востоку от села Жалгызагаш
215
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1,8 километра к востоку от села Жалгызагаш
216
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
4,5 километра к северо-западу от села Жалгызагаш
217
Могильник, эпоха раннего железа
археология
на северо-западном окраине села Жалгызагаш
218
Курган, эпоха раннего железа
археология
1,3 километра к востоку от села Жалгызагаш
219
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
2 километра к юго-востоку от села Жалгызагаш
220
Могильник, эпоха раннего железа
археология
700 метров к северу от села Жалгызагаш
221
Курганы, эпоха раннего железа
археология
11 километра от села Сарыбулак по дороге на станцию Молалы
222
Курганы, эпоха раннего железа
археология
12 километра от села Сарыбулак
223
Могильник из 17 курганов, эпоха раннего железа
археология
13 километра от села Сарыбулак
224
Могильник Каратал, эпоха раннего железа
археология
1 километра не доезжая моста
225
Курганы, эпоха раннего железа
археология
18 километра от села Сарыбулак
226
Два кургана, эпоха раннего железа
археология
на севере села Еркин
227
Курганы, эпоха раннего железа
археология
5 километра от Талдыкорганского сахарного завода

199
Тас қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Баисов ауылынан шығысқа 0,5 километр
200
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Баисов ауылынан
3,7 километр
201
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан 300 метр, Көксу өзенінің жағасында
202
16 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан
2,7 километр
203
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Матай Байсов ауылынан
4 километр
204
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Матай Байсов ауылынан
12 километр, Көксу өзенінің жағасында
205
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 700 метр
206
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Биғаш ауылынан оңтүстік-батысқа 3 километр
207
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-батысқа 1 километр
208
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа
2 километр, Биғаш ауылынан солтүстікке 800 метр
209
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Биғаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 13 километр
210
Қорғандар тобы, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 500 метр
211
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа
2,7 километр
212
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1,3 километр
213
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 3 километр
214
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа
3,5 километр
215
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан шығысқа 1,8 километр
216
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа
4,5 километр
217
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылының солтүстік-батыс шетінде
218
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан шығысқа 1,3 километр
219
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 километр
220
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 700 метр
221
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Молалы станциясы жолында Сарыбұлақ ауылынан
11 километр
222
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
12 километр
223
17 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
13 километр
224
Қаратал бейіті, ежелгі темір дәуірі
археология
көпірге жетпей 1 километр
225
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
18 километр
226
Екі қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Еркін ауылының солтүстігінде
227
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Талдықорған қант зауытынан
5 километр

228
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,5 километра от города Текели
229
Курганы, эпоха раннего железа
археология
10 километра от города Текели
230
Курган, эпоха раннего железа
археология
3 километра от города Текели
231
Курган, эпоха раннего железа
археология
1 километра от города Текели
232
Могильник из 10 курганов,
эпоха раннего железа
археология
1 километра от села Сарыбулак,
8 километра от дороги в села Капал
233
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1 километра от села Сарыбулак
234
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3 километра от села Сарыбулак
235
Курганы, эпоха раннего железа
археология
0,8 километра от села Теректы
236
Курганы, эпоха раннего железа
археология
4,9 километра от села Теректы
237
Курганы, эпоха раннего железа
археология
3,8 километра от села Теректы
238
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1,6 километра от села Кокжазык
239
Курганы, эпоха раннего железа
археология
400 метров от села Кокжазык
240
Курганы, эпоха раннего железа
археология
300 метров к востоку от
села Кокжазык
241
Курганы, эпоха раннего железа
археология
11,2 километра от города Текели
242
Курганы, эпоха раннего железа
археология
1 километра к западу от города Текели
243
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2 километра к западу от города Текели
244
Курганы, эпоха раннего железа
археология
2,6 километра к западу от города Текели
245
Наскальные надписи,
эпоха раннего железа
археология
в ущелье Теректы, села Жалгызагаш
246
Наскальные изображения,
эпоха раннего железа
археология
в ущелье Теректы, в 6 километра к юго-востоку от села Жалгызагаш
247
Курганы, эпоха раннего железа
археология
7-8 километра от села Алдабергенова
248
Курганы, эпоха раннего железа
археология
0,5 километра от села Алдабергенова
Каратальский район
249
Памятник воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Кальпе
250
Памятник воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войне,
1985 год
сооружение монументального искусства
город Уштобе
251
Мавзолей Мыктыбек би, батыра, 1995 год
градостроительства и архитектуры
село Акжар
252
Мавзолей Карынбай аулие,
2004 год
градостроительства и архитектуры
село Айдар
253
Мавзолей Ескельди-би батыра, 1992 год
градостроительства и архитектуры
село Ескельди би
254
Мавзолей Жолбарыс би, батыра, 1996 год
градостроительства и архитектуры
село Оян
255
Мавзолей Балпык би,
1994 год
градостроительства и архитектуры
село Кальпе
256
Мавзолей Айту би, 1996 год
градостроительства и архитектуры
село Оян
257
Могильник с насыпью из земли и камня
археология
на восточном берегу озера Балхаш, в песках Уйкум
258
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
урочище Сарыкамыс

228
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 3,5 километр
229
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 10 километр
230
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 3 километр
231
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан 1 километр
232
10 қорғаннан тұратын бейіт,
ежелгі темір дәуірі
археология
Қапал ауылы жолынан
8 километр, Сарыбұлақ ауылынан 1 километр
233
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
1 километр
234
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарыбұлақ ауылынан
3 километр
235
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Теректі ауылынан
0,8 километр
236
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Теректі ауылынан 4,9 километр
237
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Теректі ауылынан 3,8 километр
238
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылынан
1,6 километр
239
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылынан
400 метр
240
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Көкжазық ауылынан шығысқа 300 метр
241
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан
11,2 километр
242
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан батысқа
1 километр
243
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан батысқа
2 километр
244
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Текелі қаласынан батысқа
2,6 километр
245
Тастағы жазулар, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылы, Теректі шатқалында
246
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 километр, Теректі шатқалында
247
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алдабергенов ауылынан
7-8 километр
248
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Алдабергенов ауылынан
0,5 километр
Қаратал ауданы
249
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кәлпе ауылы
250
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үштөбе қаласы
251
Мықтыбек би-батыр кесенесі, 1995 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақжар ауылы
252
Қарынбай әулие кесенесі,
2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Айдар ауылы
253
Ескелді би-батыр кесенесі,
1992 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ескелді би ауылы
254
Жолбарыс би кесенесі,
1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Оян ауылы
255
Балпық би кесенесі, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кәлпе ауылы
256
Айту би кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Оян ауылы
257
Тастан және топырақтан үйілген бейіт , ежелгі темір дәуірі
археология
Балхаш көлінің шығыс жағалауында, Үйқұм құмында
258
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Сарықамыс шатқалы

259
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археология
урочище Уштобе
260
Могильник из 11 курганов, эпоха раннего железа
археология
18 километра от города Уштобе
261
Могильник из 12 курганов, эпоха раннего железа
археология
22,8 километра от города Уштобе
262
Могильник из курганов, эпоха раннего железа
археология
19 километра от города Уштобе
263
Могильник из курганов, эпоха раннего железа
археология
20,8 километра от города Уштобе
264
Могильник из курганов, эпоха раннего железа
археология
28 километра от города Уштобе
265
Курганы, эпоха раннего железа
археология
26 километра от города Уштобе
Кербулакский район
266
Обелиск “Никто не забыт, ничто не забыто”, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Алтынемел
267
Обелиск воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Басши
268
Памятник “Никто не забыт, ничто не забыто”, 1970 год
сооружение монументального искусства
село Когалы
269
Обелиск воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Коянкоз
270
Бюст Динмухамед Конаева,
1996 год
сооружение монументального искусства
село Сарыозек
271
Памятник погибшим в
годы Великой Отечественной войны, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Сарыозек
272
Памятник погибшим в годы Великой Отечественной войны, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Шанханай
273
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
20 километра от станции Сарыозек, в 100 метров в лево от дороги в село Кугалы
274
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
7 километра от села Когалы
275
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
2,1 километра от перевала Алтынемел
276
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археология
1,5 километра от села Акбастау
277
Могильник из 15 курганов, эпоха бронзы
археология
36 километра от перевала Алтынемел
278
Курганы, эпоха бронзы
археология
2 километра от села Акбастау, в 200 метров от дороги перевала Алтынемел
279
Курганы, эпоха бронзы
археология
1,4 километра от перевал Алтынемел
280
Курганы, эпоха бронзы
археология
400 метров не доезжая до села Акбастау, вдоль дороги от перевала Алтынемел
281
Курганы, эпоха бронзы
археология
200 метров не доезжая до село Акбастау, в 0,7 километра от перевала Алтынемел
282
Курганы, эпоха бронзы
археология
0,5 километра к западу от села Акбастау
283
Могильник эпоха бронзы
археология
на окраине села Акбастау
284
Курганы, эпоха бронзы
археология
0,7 километра от села Акбастау, вдоль дороги в село Тастыозек
285
Курганы, эпоха бронзы
археология
21 километра от села Акбастау, вдоль дороги в село Жаналык

259
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе шатқалы
260
11 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
18 километр
261
12 қорғаннан құрылған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
22,8 километр
262
Қорғандардан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
19 километр
263
Қорғандардан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
20,8 километр
264
Қорғандардан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
28 километр
265
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археология
Үштөбе қаласынан
26 километр
Кербұлақ ауданы
266
"Ешкімде ұмытылмайды, ештеңе де ұмытылмайды" обелиск,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алтынемел ауылы
267
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Басши ауылы
268
"Ешкімде ұмытылмайды, ештеңе де ұмытылмайды" ескерткіші, 1970 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоғалы ауылы
269
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоянкөз ауылы
270
Дінмұхамед Қонаев бюсті,
1996 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыөзек ауылы
271
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлер ескерткіші,
1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыөзек ауылы
272
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болғандарға арналған мемориалы, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шанханай ауылы
273
Тас қорғандары, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылының жолынан солға 100 метр, Сарыөзек бекетінен 20 километр
274
Тас қорғаны, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 7 километр
275
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
2,1 километр
276
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан
1,5 километр
277
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
36 километр
278
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуы жолынан 200 метр, Ақбастау ауылынан
2 километр
279
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
1,4 километр
280
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуы жолының бойында, Ақбастау ауылына жетпей 400 метр
281
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
0,7 километр, Ақбастау ауылына жетпей 200 метр
282
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан батысқа 0,5 километр
283
Бейіт қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылының шетінде
284
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан 0,7 километр, Тастыөзек ауылы жолының бойында
285
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылы жол бойында, Ақбастау ауылынан 21 километр

286
Курганы, эпоха бронзы
археология
2 километра от села Акбастау, вдоль дороги в село Жаналык
287
Курганы, эпоха бронзы
археология
6 километра от села Акбастау, в 50 километра от дороги в село Жаналык
288
Курганы, эпоха бронзы
археология
24 километра от перевала Алтынемел, по дороге в село Сарыозек
289
Курганы, эпоха бронзы
археология
28,7 километра от перевала Алтынемел
290
Курганы, эпоха бронзы
археология
26,3 километра от перевала Алтынемел
291
Курганы, эпоха бронзы
археология
29 километра от перевала Алтынемел
292
Курганы, эпоха бронзы
археология
3 километра от перевала Алтынемел, в 0,6 километра от дороги в село Акбастау
293
Курганы, эпоха бронзы
археология
4,2 километра от перевала Алтынемел, в 0,5километра от дороги в село Акбастау
294
Курганы, эпоха бронзы
археология
5 километра от перевала Алтынемел, в 300 метров от дороги в село Акбастау
295
Курганы, эпоха бронзы
археология
6,2 километра от перевала Алтынемел, в 1 километра от дороги в село Акбастау
296
Курганы, эпоха бронзы
археология
6,7 километра от перевала Алтынемел, вдоль дороги в село Акбастау
297
Курганы, эпоха бронзы
археология
7,2 километра от перевала Алтынемел, вдоль дороги в село Акбастау
298
Курганы, эпоха бронзы
археология
8,2 километра от перевала Алтынемел, вдоль дороги в село Акбастау
299
Курганы, эпоха бронзы
археология
4 километра от перевала Алтынемел, вдоль дороги Жаркент – Сарыозек
300
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
в ущелье между вершинами Алтынемел
301
Курган, эпоха бронзы
археология
5 километра от села Акбастау, вдоль дороги в село Жаналык
302
Два кургана, эпоха бронзы
археология
6-7 километра от села Аралтобе
303
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,5 километра к востоку от села Акбастау
304
Могильник, эпоха бронзы
археология
2,5 километра к западу от села Акбастау
305
Могильник, эпоха бронзы
археология
2,1 километра к юго-западу от села Акбастау
306
Курган, эпоха бронзы
археология
200 метров к востоку от села Акбастау
307
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
урочище Айыр-Кезен
308
Могильник, эпоха бронзы
археология
500 метров к западу от села Сарыбастау
309
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,5 километра к северо-западу от села Сарыбастау
310
Могильник, эпоха бронзы
археология
2,5 километра к юго-западу от Рудника Архарлы
311
Три кургана, эпоха бронзы
археология
2,2 километра к северо-западу от села Сарыбастау
312
Курган, эпоха бронзы
археология
6,7 километра к северо-западу от села Сарыбастау
313
Две ограды и два кургана,
эпоха бронзы
археология
10,2 километра к западу от села Сарыбастау
314
Могильник, эпоха бронзы
археология
10,5 километра к западу от села Сарыбастау

286
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылы жол бойында, Ақбастау ауылынан
2 километр
287
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан
6 километр, Жаңалық ауылы жолынан 50 километр
288
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Алтынемел асуынан 24 километр
289
Қорғандар , қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
28,7 километр
290
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
26,3 километр
291
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуынан
29 километр
292
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан 0,6 километр, Алтынемел асуынан
3 километр
293
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан 0,5 километр, Алтынемел асуынан
4,2 километр
294
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан 300 метр, Алтынемел асуынан
5 километр
295
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолынан
1 километр, Алтынемел асуынан 6,2 километр
296
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Алтынемел асуынан
6,7 километр
297
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Алтынемел асуынан
7,2 километр
298
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Алтынемел асуынан
8,2 километр
299
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаркент-Сарыөзек жолының бойында, Алтынемел асуынан
4 километр
300
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Алтынемел шыңдарының аралығындағы шатқалда
301
Қорған, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылы жолының бойында, Ақбастау ауылынан
5 километр
302
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылынан
6-7 километр
303
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан шығысқа 1,5 километр
304
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан батысқа 2,5 километр
305
Бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 2,1 километр
306
Қорған, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылынан шығысқа 200 метр
307
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Айыр-Кезең шатқалы
308
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 500 метр
309
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа
1,5 километр
310
Бейіт, қола дәуірі
археология
Рудный Арқарлыдан оңтүстік-батысқа 2,5 километр
311
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа
2,2 километр
312
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылылнан солтүстік-батысқа
6,7 километр
313
Екі қорған және екі қоршау, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 10,2 километр
314
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан
батысқа 10,5 километр.

315
Могильник, эпоха бронзы
археология
11,1 километра к западу от села Сарыбастау
316
Могильник, эпоха бронзы
археология
11,6 километра к западу от села Сарыбастау, в 400 метров к юго-западу от села Архарлы
317
Могильник, эпоха бронзы
археология
10,6 километра к западу от села Сарыбастау
318
Могильник, эпоха бронзы
археология
12,5 километра к западу от села Сарыбастау
319
Два кургана, эпоха бронзы
археология
13,1 километра от села Сарыбастау
320
Курган, эпоха бронзы
археология
13,7 километра к северо-западу от села Сарыбастау, в 24километра к югу от села Сарыозек
321
Могильник, эпоха бронзы
археология
14,2 километра к северо-западу от села Сарыбастау, в 500 метров к западу от перевала Аркарлы
322
Курганы, эпоха бронзы
археология
на северной окраине села Басши
323
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археология
1,5 километра к западу от села Басши
324
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
1,5 километра от села Басши
325
Курганы, эпоха бронзы
археология
27 километра от села Басши
326
Могильник, эпоха бронзы
археология
2,6 километра к юго-востоку от села Бостан, в 600 метров от дороги Аркарлы-Кугалы
327
Могильник, эпоха бронзы
археология
3 километра юго-востоку села Бостан
328
Могильник, эпоха бронзы
археология
3,5 километра юго-востоку села Бостан
329
Могильник, эпоха бронзы
археология
2 километра к югу от дороги Сарыозек-Коксу
330
Могильник, эпоха бронзы
археология
4 километра южнее села Бостан
331
Могильник, эпоха бронзы
археология
3 километра к северу от села Бостан, в 700 метров к югу от дороги Сарыозек-Аркарлы
332
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,5 километра к востоку от села Бостан
333
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,5 километра к западу от села Басши
334
Курган, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Басши, вдоль дороги перевала Алтынемел
335
Могильник, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Басши
336
Могильник, эпоха бронзы
археология
13,7 километра к востоку от села Жоламан
337
Могильник, эпоха бронзы
археология
14 километра к востоку от села Жоламан
338
Могильник, эпоха бронзы
археология
9 километра от села Жоламан, в 1,5 километра к северо-востоку от села Самен
339
Могильник, эпоха бронзы
археология
9,5 километра к востоку от села Жоламан, в 25 километра северо-востоку от села Самен
340
Курган, эпоха бронзы
археология
9,6 километра к востоку от села Жоламан, в 2 километра к северо-востоку от села Самен
341
Могильник, эпоха бронзы
археология
63 километра к востоку от села Самен
342
Могильник, эпоха бронзы
археология
13,2 километра к востоку от села Самен
343
Могильник, эпоха бронзы
археология
13,4 километра к востоку от села Жоламан

315
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 11,1 километр
316
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 11,6 километр, Арқарлы ауылынан оңтүстік-батысқа 400 метр
317
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 10,6 километр
318
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 12,5 километр
319
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан
13,1 километр
320
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа 13,7 километр, Сарыөзек ауылынан оңтүстікке 24 километр
321
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа 14,2 километр, Арқарлы асуынан батысқа 500 метр
322
Қорған, қола дәуірі
археология
Басши ауылының солтүстік шетінде
323
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан батысқа
1,5 километр
324
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан 1,5 километр
325
Қорған, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан 27 километр
326
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,6 километр, Арқарлы -Қоғалы жолынан
600 метр
327
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа 3 километр
328
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,5 километр
329
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Көксу жолынан оңтүстікке 2 километр
330
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстікке
4 километр
331
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан солтүстікке
3 километр, Сарыөзек-Арқарлы жолынан оңтүстікке 700 метр
332
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан шығысқа
1,5 километр
333
Бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан батысқа
1,5 километр
334
Қорған, қола дәуірі
археология
Басши ауылынан 8 километр, Алтынемел асуы жолының бойында
335
Бейіт, қола дәуірі
археология
Басши ауылының батыс шетінде
336
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 13,7 километр
337
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 14 километр
338
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан 9 километр, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа
1,5 километр
339
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 9,5 километр, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа
25 километр
340
Қорған, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 9,6 километр, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа 2 километр
341
Бейіт, қола дәуірі
археология
Самен ауылынан шығысқа
63 километр
342
Бейіт, қола дәуірі
археология
Самен ауылынан шығысқа
13,2 километр
343
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 13,4 километр

344
Курган, эпоха бронзы
археология
14 километра к юго-востоку от села Жоламан
345
Два кургана, эпоха бронзы
археология
14,5 километра квостоку от села Жоламан
346
Могильник, эпоха бронзы
археология
12,7 километра к юго-востоку от села Жоламан, 63километра к востоку от села Самен
347
Могильник, эпоха бронзы
археология
14,9 километра к востоку от села Жоламан
348
Могильник, эпоха бронзы
археология
5,5 километра к востоку от села Жоламан
349
Кольцевая ограда, эпоха бронзы
археология
15,6 километра к востоку от села Жоламан
350
Могильник, эпоха бронзы
археология
16 километра к юго-востоку от села Жоламан
351
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
урочище Итмурын
352
Могильник Бесшатыр, эпоха бронзы
археология
101 километра к востоку от села Или, на берегу реки Или
353
Могильник, эпоха бронзы
археология
на 81 километра к востоку от села Или, на берегу реки Или
354
Могильник , эпоха бронзы
археология
84 километра от села Или, на берегу реки Или
355
Могильник,эпоха бронзы
археология
85 километра от села Или, на берегу реки Или
356
Могильник, эпоха бронзы
археология
137 километра к востоку от села Или, на правом берегу реки Или
357
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археология
142 километра к востоку от села Или, на правом берегу реки Или
358
Могильник из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археология
147 километра к востоку от села Или, на правом берегу реки Или
359
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археология
6,6 километра от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
360
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археология
83 километра от села Или,
88 километра к северу от берега реки Или
361
Могильник из 13 курганов, эпоха бронзы
археология
7,6 километра от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
362
Могильник из 21 курганов, эпоха бронзы
археология
4,2 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
363
Курганы, эпоха бронзы
археология
15,5 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
364
Курганы, эпоха бронзы
археология
12,8 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
365
Курганы, эпоха бронзы
археология
12,5 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
366
Курганы, эпоха бронзы
археология
11 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
367
Курганы, эпоха бронзы
археология
5,7 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
368
Курганы, эпоха бронзы
археология
6 километра от села Когалы вдоль дороги в село Терисаккан
369
Курганы, эпоха бронзы
археология
6,8 километра от села Когалы, в 200 метров от дороги в село Терисаккан
370
Курганы, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Когалы

344
Қорған, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа 14 километр
345
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 14,5 километр
346
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа 12,7 километр, Самен ауылынан шығысқа
63 километр
347
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 14,9 километр
348
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 5,5 километр
349
Шеңберлі қоршау, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан шығысқа 15,6 километр
350
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа 16 километр
351
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археология
Итмұрын шатқалы
352
Бесшатыр бейіті, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 101 километр, Іле өзені жағалауында
353
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 81 километр, Іле өзені жағалауында
354
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле өзенінің жағалауында, Іле ауылынан 84 километр
355
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле өзенінің жағалауында, Іле ауылынан 85 километр
356
Бейіт, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 137 километр, Іле өзенінің оң жағалауында
357
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 142 километр, Іле өзенінің оң жағалауында
358
Тас қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Іле ауылынан шығысқа 147 километр, Іле өзенінің оң жағалауында
359
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 6,6 километр, Беріктас ауылы жолының бойында
360
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Іле ауылынан 83 километр, Іле өзені жағалауынан солтүстікке 88 километр
361
13 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 7,6 километр, Беріктас ауылы жолының бойында
362
21 қорғанан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 4,2 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
363
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
15,5 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
364
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
12,8 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
365
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
12,5 километр, Терісаққан ауылының жол бойында
366
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
11 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
367
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 5,7 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
368
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Коғалы ауылынан 6 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
369
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 6,8 километр, Терісаққан ауылы жолынан 200 метр
370
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 8 километр

371
Курганы, эпоха бронзы
археология
7,1 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
372
Курганы, эпоха бронзы
археология
8,7 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
373
Курганы, эпоха бронзы
археология
2,7 километра от села Когалы, вдоль дороги в село Терисаккан
374
Курганы, эпоха бронзы
археология
по дороге на перевал Алтынемель
375
Курганы, эпоха бронзы
археология
8,5 километра от села Когалы
376
Два кургана, эпоха бронзы
археология
9,3 километра к западу от Коксу
377
3 кургана, эпоха бронзы
археология
18,8 километра к западу от села Коксу
378
3 кургана, эпоха бронзы
археология
14 километра от села Коксу
379
3 кургана, эпоха бронзы
археология
10,5 километра к западу от села Коксу
380
Могильник из 5 курганов, эпоха бронзы
археология
7,5 километра к западу от села Коксу
381
Могильник из 7 курганов, эпоха бронзы
археология
7,2 километра к западу от села Коксу
382
Могильник из 7 курганов, эпоха бронзы
археология
7,3 километра к западу от села Коксу
383
Курган, эпоха бронзы
археология
10,6 километра к западу от села Коксу
384
Курган, эпоха бронзы
археология
8,3 километра к западу от села Коксу
385
Курган, эпоха бронзы
археология
6,6 километра от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
386
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
7,6 километра от села Коксу, вдоль дороги в село Бериктас
387
Выработки на медь, эпоха бронзы
археология
село Коксу
388
Курганы, эпоха бронзы
археология
10 километра от села Коксу
389
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археология
25 километра юго-западу села Коксу
390
Одинокий курган, эпоха бронзы
археология
8,2 километра к западу от Коксу
391
Три кургана, эпоха бронзы
археология
18,9 километра к западу от села Коксу
392
Могильник, эпоха бронзы
археология
19 километра к западу от села Коксу
393
Могильник, эпоха бронзы
археология
18,3 километра к западу от села Коксу
394
Могильник, эпоха бронзы
археология
6,3 километра западу от села Коксу
395
Курганы, эпоха бронзы
археология
18,9 километра к западу от села Коксу
396
Группа курганов, эпоха бронзы
археология
14,3километра к западу от села Коксу
397
Могильник, эпоха бронзы
археология
7 километра к западу от села Коксу
398
Могильник, эпоха бронзы
археология
7,5 километра к западу от села Коксу
399
Могильник, эпоха бронзы
археология
8,5 километра к западу от села Коксу
400
Курган, эпоха бронзы
археология
18 километра к западу от села Коксу
401
Могильник, эпоха бронзы
археология
10,8 километра к западу от села Коксу
402
Курган, эпоха бронзы
археология
1 километра северо-западнее села Когалы
403
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,7 километра к северо-востоку от трассы Когалы-Архарлы

371
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 7,1 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
372
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 8,7 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
373
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан
2,7 километр, Терісаққан ауылы жолының бойында
374
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алтынемел асуына баратын жолда
375
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан 8,5 километр
376
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
9,3 километр
377
3 қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
18,8 километр
378
3 қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 14 километр
379
3 қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
10,5 километр
380
5 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
7,5 километр
381
7 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
7,2 километр
382
7 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
7,3 километр
383
Қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
10,6 километр
384
Қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
8,3 километр
385
Қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 6,6 километр., Беріктас ауылы жолының бойында
386
Топырақ пен тастан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археология
Беріктас ауылы жолының бойында, Көксу ауылынан
7,6 километр.
387
Мыс өндірісі,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылында
388
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан 10 километр
389
Қорғаннан тұратын бейіттер,
қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан оңтүстік-батысқа 25 километр
390
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
8,2 километр
391
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
18,9 километр
392
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
19 километр
393
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
18,3 километр
394
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
6,3 километр
395
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
18,9 километр
396
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
14,3 километр
397
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
7 километр
398
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысықа
7,5 километр
399
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
8,5 километр
400
Курган, эпоха бронзы
археология
Көксу ауылынан батысқа
18 километр
401
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан батысқа
10,8 километр
402
Қорған, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылынан солтүстік-батысқа 1 километр
403
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қоғалы-Архарлы тас жолынан солтүстік-шығысқа
1,7 километр

404
Курган, эпоха бронзы
археология
850 метров к северо-западу от села Талдыбулак
405
Петроглифы, эпоха бронзы
археология
1,8 километра к северу от села Талдыбулак
406
Петроглифы, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы
407
Два кургана, эпоха бронзы
археология
16,7 километра к юго-востоку от села Карашокы
408
Петроглифы, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы, в 16,4 километра к югу от фермы
409
Курган, эпоха бронзы
археология
9 километра к югу от села Карашокы
410
Могильник, эпоха бронзы
археология
6,5 километра юго-западу от фермы села Карашокы
411
Курган, эпоха бронзы
археология
9 километра юго-востоку села Карашокы
412
Курган, эпоха бронзы
археология
5,2 километра к востоку села Карашокы, в 600 метров к западу от фермы
413
Могильник, эпоха бронзы
археология
22,5 километра к северо-востоку от села Карашокы, 1 километра западнее фермы
414
Могильник, эпоха бронзы
археологии
13,3 километра северо-востоку села Карашокы
415
Могильник, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы
416
Курган, эпоха бронзы
археология
19,1 километра к северо-западу села Карашокы
417
Курган, эпоха бронзы
археология
село Карашокы, в 15,8 километра северо-востоку от фермы
418
Могильник, эпоха бронзы
археология
9,7 километра северо-востоку села Карашокы
419
Два кургана, эпоха бронзы
археология
12 километра северо-востоку от села Карашокы
420
Могильник, эпоха бронзы
археология
территория села Карашокы
421
Два кургана, эпоха бронзы
археология
5 километра к югу села Карашокы, в 150 метров северо-востоку
422
Курган и ограды, эпоха бронзы
археология
18,7 километра к юго-востоку от села Карашокы
423
Курган, эпоха бронзы
археология
15 километра к юго-востоку от села Карашокы
424
Могильник, эпоха бронзы
археология
6,3 километра к востоку от села Карашокы
425
Три кургана, эпоха бронзы
археология
6 километра к востоку от села Карашокы
426
Курган, эпоха бронзы
археология
500 метров к юго-востоку от села Карашокы
427
Могильник, эпоха бронзы
археология
300 метров к югу от села Карашокы
428
Могильник, эпоха бронзы
археология
3 километра к востоку от села Карашокы
429
Могильник, эпоха бронзы
археология
2 километра к востоку от села Карашокы
430
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
2,5 километра к востоку от села Карашокы
431
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,2 километра к востоку от села Карашокы, к северу от реки Жидебай
432
Четыре кургана, эпоха бронзы
археология
1 километра к юго-востоку от села Карашокы, в 400 метров к югу от реки Жидебай
433
Могильник, эпоха бронзы
археология
14,5 километра к востоку от села Карашокы
434
Могильник, эпоха бронзы
археология
5 километра к востоку от села Карашокы

404
Қорған, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылынан солтүстік-батысқа 850 метр
405
Петроглифтер, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылынан солтүстікке 1,8 километр
406
Петроглифтер, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының аумағы
407
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 16,7 километр
408
Петроглифтер, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылы аумағы, фермадан оңтүстікке
16,4 километр
409
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстікке 9 километр
410
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылы фермасынан оңтүстік-батысқа 6,5 километр
411
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 9 километр
412
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 5,2 километр, фермадан батысқа 600 метр
413
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа
22,5 километр, ферманың батысына 1 километр
414
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа
13,3 километр
415
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының аумағы
416
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-батысқа
19,1 километр
417
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылы, фермадан солтүстік-шығысқа 15,8 километр
418
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан
солтүстік-шығысқа
9,7 километр
419
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа
12 километр
420
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының аумағы
421
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстікке 5 километр, фермадан солтүстік-шығысқа 150 метр
422
Қорған және қоршаулар,
қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 18,7 километр
423
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 15 километр
424
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 6,3 километр
425
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 6 километр
426
Қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 500 метр
427
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстікке 300 метр
428
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 3 километр
429
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 2 километр
430
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 2,5 километр
431
Бейіт, қола дәуірі
археология
Жидебай өзенінен солтүстікке, Қарашоқы ауылынан шығысқа
1,2 километр
432
Төрт қорған, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 километр, Жидебай өзенінен оңтүстікке 400 м
433
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 14,5 километр
434
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 5 километр

435
Курган, эпоха бронзы
археология
14 километра к юго-востоку от села Карашокы
436
Могильник, эпоха бронзы
археология
700 метров к востоку от села Карашокы
437
Курганы, эпоха бронзы
археология
90 километра от села Коктал
438
Курганы, эпоха бронзы
археология
92 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Сарыозек
439
Курганы, эпоха бронзы
археология
93,3 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Сарыозек
440
Могильник, эпоха бронзы
археология
94,4 километра от села Коктал, по дороге в село Сарыозек
441
Курганы, эпоха бронзы
археология
37,8 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Сарыозек
442
Развалины поселения, эпоха бронзы
археология
7 километра от села Карашокы, по дороге в село Коянкоз
443
Могильник Карашокы,
эпоха бронзы
археология
на окраине села Карашокы
444
Курганы, эпоха бронзы
археология
не доезжая 200 метров до села Жаналык
445
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
1,5 километра от села Жаналык
446
Могильник, эпоха бронзы
археология
на трассе Сарыозек-Коксу
447
Могильник, эпоха бронзы
археология
на трассе Сарыозек-Коксу
448
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
20 километра от села Сарыозек
449
Могильник, эпоха бронзы
археология
2 километра к югу от села Бостан
450
Могильник,эпоха бронзы
археология
73 километра от трассы Сарыозек-Архарлы
451
Курган, эпоха бронзы
археология
73 километра от трассы Сарыозек-Архарлы
452
Могильник, эпоха бронзы
археология
80 метров к югу от трассы Сарыозек-Архарлы
453
Три кургана, эпоха бронзы
археология
3 километра к юго-западу от села Сарыозек
454
Могильник, эпоха бронзы
археология
4,3 километра к юго-западу от села Сарыбастау
455
Могильник, эпоха бронзы
археология
12,3 километра к западу от села Сарыбастау
456
Кольцевая каменная ограда,
эпоха бронзы
археология
13километра к юго-западу от села Сарыбастау
457
Могильник, эпоха бронзы
археология
12,8 километра к юго-западу от села Сарыбастау
458
Могильник, эпоха бронзы
археология
26 километра к юго-западу от села Сарыозек
459
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
1 километра от села Сарыозек, в 300 метров от дороги в город Жаркент
460
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
5 километра от села Сарыозек, по дороге в город Алматы
461
Курганы, эпоха бронзы
археология
5 километра от села Сарыозек
462
Курганы, эпоха бронзы
археология
9 километра от села Сарыозек
463
Курган, эпоха бронзы
археология
10 километра от села Сарыозек
464
Могильник, эпоха бронзы
археология
4,7 километра от села Сарыозек
465
Курганы, эпоха бронзы
археология
3 километра от села Сарыозек
466
Могильник из курганов,
эпоха бронзы
археология
3,8 километра от села Сарыозек
467
Курган, эпоха бронзы
археология
31 километра от села Сарыозек

435
Курган, эпоха бронзы
археология
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 14 километр
436
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылынан шығысқа 700 метр
437
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан 90 километр
438
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Көктал ауылынан
92 километр
439
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Көктал ауылынан 93,3 километр
440
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолында, Көктал ауылынан
94,4 километр
441
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылы жолының бойында, Көктал ауылынан 37,8 километр
442
Қираған қоныстар, қола дәуірі
археология
Қоянкөз ауылы жолында, Қарашоқы ауылынан
7 километр
443
Қарашоқы бейіті, қола дәуірі
археология
Қарашоқы ауылының шетінде
444
Қорған, қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылына жетпей
200 м
445
10 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Жаңалық ауылынан
1,5 километр
446
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Көксу тас жолында
447
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Көксу тас жолында
448
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
20 километр
449
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бостан ауылынан оңтүстікке
2 километр
450
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы тас жолынан 73 километр
451
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы тас жолынан 73 километр
452
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы тас жолынан оңтүстікке 80 метр
453
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 3 километр
454
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 4,3 километр
455
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан батысқа 12,3 километр
456
Шеңберлі тас қоршаулар,
қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 13 километр
457
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа
12,8 километр
458
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 26 километр
459
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
1 километр, Жаркент қаласы жолынынан 300 метр
460
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Алматы қаласы жолының бойында, Сарыөзек ауылынан 5 километр
461
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
5 километр
462
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
9 километр
463
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
10 километр
464
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
4,7 километр
465
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
3 километр
466
Қорғандардан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
3,8 километр
467
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
31 километр

468
Курган, эпоха бронзы
археология
26 километра от села Сарыозек
469
Наскальные изображение,
эпоха бронзы
археология
к западу от села Терисаккан, в горах Кызылтас
470
Могильник, эпоха бронзы,
археология
25 километра к юго-западу от села Коксу
471
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
8,3 километра от село Терисаккан, вдоль дороги в село Талдыбулак
472
Могильник из 12 курганов, эпоха бронзы
археология
2,5 километра от село Терисаккан, вдоль дороги в село Когалы
473
Могильник из 12 курганов,
эпоха бронзы
археология
1,1 километра от села Тастыозек
474
Могильник из 15 курганов,
эпоха бронзы
археология
4 километра от села Терисаккан, вдоль дороги в село Когалы
475
Могильник из 24 курганов,
эпоха бронзы
археология
1,2 километра от села Тастыозек, вдоль дороги в село Акбастау
476
Курганы, эпоха бронзы
археология
2 километра от села Терисаккан, вдоль дороги в село Когалы
477
Курган, эпоха бронзы
археология
3,4 километра от села Терисаккан, вдоль дороги в село Калининский
478
Могильник, эпоха бронзы
археология
на окраине села Терисаккан
479
Курганы, эпоха бронзы
археология
4,4 километра от села Терисаккан, вдоль дороги в село Талдыбулак
480
Курганы, эпоха бронзы
археология
5,4 километра от села Терисаккан, вдоль дороги в село Когалы
481
Курганы, эпоха бронзы
археология
0,6 километра от села Тастыозек, вдоль дороги в село Акбастау
482
Курганы, эпоха бронзы
археология
0,5 километра от села Тастыозек, вдоль дороги в село Акбастау
483
Курганы, эпоха бронзы
археология
200 метров от села Тастыозек, вдоль дороги в село Кугалы
484
Курганы, эпоха бронзы
археология
0,9 километра от села Тастыозек, вдоль дороги в село Когалы
485
Курганы, эпоха бронзы
археология
2,1 километра от села Тастыозек, вдоль дороги в село Когалы
486
Курганы, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Терисаккан
487
Курганы, эпоха бронзы
археология
в долине реки Терисаккан между селами Коксу и Шубар
488
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археология
12 километра от села Талды, по дороге в село Койтас
489
Могильник, эпоха бронзы
археология
2 километра к северо-востоку от села Тастыозек, в 700 метров к северу от трассы Сарыозек-Архарлы
490
Могильник, эпоха бронзы
археология
150 метров к юго-западу от села Тастыозек, в 50 метров к югу от трассы
491
Могильник, эпоха бронзы
археология
800 метров к юго-западу от села Тастыозек
492
Могильник, эпоха бронзы
археология
600 метров к северо-востоку от села Тастыозек, на трассе Алтынемел-Когалы
493
Два кургана, эпоха бронзы
археология

468
Қорған, қола дәуірі
археология
Сарыөзек ауылынан
26 километр
469
Тастағы безендірулер, қола дәуірі
археология
Қызылтас тауларында, Терісаққан ауылынан батысқа
470
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу ауылынан оңтүстік-батысқа 25 километр
471
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан
8,3 километр
472
12 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 2,5 километр
473
12 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Тастыөзек ауылынан
1,1 километр
474
15 қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 4 километр
475
24 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 1,2 километр
476
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 2 километр
477
Қорған, қола дәуірі
археология
Калининский ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 3,4 километр
478
Бейіт, қола дәуірі
археология
Терісаққан ауылының шетінде
479
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Талдыбұлақ ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан
4,4 километр
480
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Терісаққан ауылынан 5,4 километр
481
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 0,6 километр
482
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Ақбастау ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 0,5 километр
483
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 200 метр
484
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 0,9 километр
485
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қоғалы ауылы жолының бойында, Тастыөзек ауылынан 2,1 километр
486
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Терісаққан ауылының батыс шетінде
487
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу және Шұбар ауылдарының арасындағы Терісаққан өзенінің алқабында
488
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Қойтас ауылы жолының бойында, Талды ауылынан
12 километр
489
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыөзек-Архарлы тас жолынан солтүстікке 700 метр, Тастыөзек ауылынан солтүстік-шығысқа 2 километр
490
Бейіт, қола дәуірі
археология
Тастыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 150 метр, тас жолынан оңтүстікке 50 метр
491
Бейіт, қола дәуірі
археология
Тастыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 800 метр
492
Бейіт, қола дәуірі
археология
Алтынемел-Қоғалы тас жолында, Тастыөзек ауылынан солтүстік-шығысқа 600 метр
493
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Майтөбе ауылының оңтүстік шетінде, Шанханай ауылынан солтүстік-батысқа

6,2 километра к северо-западу от села Шанханай, на южной окраине села Майтобе
494
Курган, эпоха бронзы
археология
14 километра от села Шубар, по дороге в село Коксу
495
Курганы, эпоха бронзы
археология
1,6 километра от села Шубар, по дороге в село Аралтобе
496
Курганы, эпоха бронзы
археологии
2,8 километра от села Шубар, вдоль дороги в село Аралтобе
497
Курганы, эпоха бронзы
археология
3,3 километра от села Шубар, по дороге в село Аралтобе
498
Курганы, эпоха бронзы
археология
6,4 километра от села Шубар, по дороге в село Аралтобе
499
Наскальные изображения,
эпоха бронзы
археология
6 километра вверх по ущелью Тайгак
500
Пещера, эпоха бронзы
археология
в горах Шолактау, в 65 километра от ущелья Кызылауыз
501
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
45 километра от села Шенгельды
502
Курганы, эпоха бронзы
археология
300 метров от села Шубар, по дороге в село Коксу
Коксуский район
503
Обелиск на месте стыковки
южной и северной части
Турксиба, 1977 год
сооружение монументального искусства
станция Айнабулак
504
Памятник Накысбек
Байшапанова, 2007 год
сооружение монументального искусства
станция Айнабулак
505
Памятник воинам-землякам,
погибшим в годы Великой
Отечественной войны,
1983 год
сооружение монументального искусства
село Тамшыбаева
506
Бюст Героя Советского Союза
Мусабек Сенгирбаева,
1954 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
507
Памятник воинам-землякам
погибшим в годы Великой
Отечественной войны,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
508
Памятник четырех кратному
ковалеру ордена "Славы"
Темиргали Исабаеву,
2000 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
509
Памятник героя Советского
Союза Иван Шадрина,
2000 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
510
Памятник Балпык би, 2000 год
сооружение монументального искусства
село Балпык би
511
Памятник погибшим в годы Великой Отечественной войны, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Мамбет
512
Бюст Калка Жапсарбаева,
1986 год
сооружение монументального искусства
село Мукры
513
Памятник-мавзолей Нурмолда Алдабергенова, 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Мукры
514
Средневековое городище "Донгене или "Еки огиз"
археология
по берегу реки Коксу, на территории сахарного завода
515
Курган, эпоха бронзы
археология
5 километра от сахарного завода, село Шубар
516
Курганы, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Мукры
517
Курганы, эпоха бронзы
археология
28,3 километра от села Айнабулак
518
Курганы, эпоха бронзы
археология
32 километра от село Айнабулак
519
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
18 километра от села Айнабулак

6,2 километр
494
Қорған, қола дәуірі
археология
Көксу ауылы жолында, Шұбар ауылынан 14 километр
495
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолында, Шұбар ауылынан 1,6 километр
496
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолының бойында, Шұбар ауылынан
2,8 километр
497
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолында, Шұбар ауылынан 3,3 километр
498
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Аралтөбе ауылы жолында, Шұбар ауылынан 6,4 километр
499
Тастағы безендірулер,
қола дәуірі
археология
Тайғақ шатқалынан 6 километр жоғары
500
Үңгір, қола дәуірі
археология
Қызылауыз шатқалынан
65 километр, Шолақтау тауларында
501
Тастағы безендірулер,
ерте темір ғасыры
археология
Шенгелді ауылынан
45 километр
502
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көксу ауылы жолында, Шұбар ауылынан 300 метр
Көксу ауданы
503
Түрксібтің оңтүстік және солтүстік бөлігінің түйіскен
жеріне орнатылған обелиск, 1977 жыл
монументтік өнер құрылысы
Айнабұлақ бекеті
504
Нақыспек Байшапанов ескерткіші, 2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Айнабұлақ бекеті
505
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1983 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тамшыбаева ауылы
506
Кеңес Одағының батыры
Мұсабек Сеңгірбаев бюсті,
1954 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
507
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
508
Төрт мәрте "Даңқ" орденінің иегері Темірғали Исабаев ескерткіші, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
509
Кеңес одағының батыры Иван Шадрин ескерткіші, 2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
510
Балпық би ескерткіші,
2000 жыл
монументтік өнер құрылысы
Балпық би ауылы
511
Ұлы Отан соғысы құрбандарына арналған ескерткіш, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Мәмбет ауылы
512
Қалқа Жапсарбаев бюсті,
1986 жыл
монументтік өнер құрылысы
Мұқры ауылы
513
Нұрмолда Алдабергенов ескерткіш-кесенесі, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Мұқры ауылы
514
"Дөнгене" немесе "Екі өгіз" орта ғасыр қалашығы
археология
Көксу өзенінің жағасында, қант заводының аумағында
515
Қорған, қола дәуірі
археология
Шұбар ауылы, қант зауытынан 5 километр
516
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылының батыс шетінде
517
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
28,3 километр
518
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
32 километр
519
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
18 километр

520
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
22,3километра от села Айнабулак
521
Курганы, эпоха бронзы
археология
18,2километра от села Айнабулак
522
Курганы, эпоха бронзы
археология
19,7километра от села Айнабулак
523
Курганы, эпоха бронзы
археология
21 километра от села Айнабулак
524
Курганы, эпоха бронзы
археология
23,4километра от села Айнабулак
525
Курганы, эпоха бронзы
археология
2,5 километра от села Айнабулак
526
Курганы, эпоха бронзы
археология
26 километра от села Айнабулак
527
Каменный курган, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Айнабулак
528
Курганы, эпоха бронзы
археология
3 километра от села Айнабулак
529
Курганы, эпоха бронзы
археология
22 километра от села Айнабулак
530
Курганы, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Алгабас
531
Курганы, эпоха бронзы
археология
18 километра от села Алгабас
532
Курганы, эпоха бронзы
археология
300 метров от села Айнабулак
533
Выработки на медь, эпоха бронзы
археология
12 километра от села Айнабулак
534
Курганы, эпоха бронзы
археология
120 километра от села Айнабулак
535
Курганы, эпоха бронзы
археология
3 километра от села Айнабулак
536
Курган, эпоха бронзы
археология
3,7 километра от села Айнабулак
537
Курган, эпоха бронзы
археология
5 километра от села Айнабулак
538
Могильник Кадырбай из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
1,7километра от села Айнабулак
539
Курганы, эпоха бронзы
археология
на западной окраине села Айнабулак
540
Группа курганов, эпоха бронзы
археология
4 километра к юго-западу от села Алгабас
541
Курган, эпоха бронзы
археология
5 километра к юго-востоку от села Алгабас
542
Могильник,эпоха бронзы
археология
2,5 километра к юго-востоку от села Алгабас
543
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,8 километра к юго-востоку от села Алгабас
544
Курган, эпоха бронзы
археология
100 метров к югу от села Алгабас
545
Курган, эпоха бронзы
археология
2 километра к юго-западу от села Алгабас
546
Три кургана, эпоха бронзы
археология
300 километра к югу от могилы села Алгабас
547
Три кургана, эпоха бронзы
археология
22,5 километра к югу от села Мукры
548
Курган, эпоха бронзы
археология
2,5 километра к юго-западу от села Алгабас
549
Могильник, эпоха бронзы
археология
3,2 километра к северо-востоку от села Айнабулак
550
Два кургана, эпоха бронзы
археология
4 километра к северо-востоку от села Айнабулак
551
Курган, эпоха бронзы
археология
300 метров к юго-западу от трассы Алматы-Талдыкорган
552
Укрепленное поселение, эпоха бронзы
археология
у слияния рек Малой и Большой Биже, в урочище Кызылтоган
553
Курган, эпоха бронзы
археология
2,7 километра к юго-западу от села Мукры
554
Два кургана, эпоха бронзы
археология
3 километра к юго-западу от села Мукры

520
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
22,3 километр
521
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
18,2 километр
522
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
19,7 километр
523
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
21 километр
524
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
23,4 километр
525
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
2,5 километр
526
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
26 километр
527
Тас қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
8 километр
528
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
3 километр
529
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
22 километр
530
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан
8 километр
531
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан
18 километр
532
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
300 метр
533
Мыс өндірісі, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
12 километр
534
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
120 километр
535
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
3 километр
536
Қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
3,7 километр
537
Қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
5 километр
538
Қадырбай бейіті топырақтан және тастан құралған қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан
1,7 километр
539
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылының батыс шетінде
540
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа 4 километр
541
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 километр
542
Бейіт, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 километр
543
Бейіт, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,8 километр
544
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстікке 100 метр
545
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа 2 километр
546
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылының бейітінен оңтүстікке 300 метр
547
Үш қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 22,5 километр
548
Қорған, қола дәуірі
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа 2,5 километр
549
Бейіт, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан солтүстік-шығысқа 3,2 километр
550
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Айнабұлақ ауылынан солтүстік-шығысқа 4 километр
551
Қорған, қола дәуірі
археология
Алматы-Талдықорған тас жолынан оңтүстік-батысқа
300 метр
552
Орнықты қоныс, қола дәуірі
археология
Үлкен және Кіші Біже өзенінің тоғысында, Қызылтоған шатқалында
553
Қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 2,7 километр
554
Екі корған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 3 километр

555
Могильник, эпоха бронзы
археология
1 километра к юго-западу от села Мукры
556
Могильник, эпоха бронзы
археология
4,5 километра к северо-западу от села Талапты
557
Два кургана, эпоха бронзы
археология
13 километра к юго-западу от села Мукры
558
Могильник, эпоха бронзы
археология
1,5 километра к югу от села Мукры
559
Могильник, эпоха бронзы
археология
95 метров к югу от трассы Мукры-Талапты, в 300 метров к западу от плотины
560
Курганы и ограда, эпоха бронзы
археология
1 километра к юго-востоку от села Мамбет, в 800 метр к западу от плотины
561
Три кольцевых каменных выкладки,
эпоха бронзы
археология
5 километра к западу от села Талапты, в 800 метров к югу от фермы
562
Группа курганов, эпоха бронзы
археология
2 километра к югу от села Мукры
563
Два кургана, эпоха бронзы
археология
на окраине села Мамбет
564
Могильник, эпоха бронзы
археология
6 километра к юго-востоку от села Мамбет, в 4,2 километра к юго-востоку от плотины, в 600 метров к северо-востоку от фермы
565
Могильник, эпоха бронзы
археология
5 километра к юго-востоку от села Мамбет, в 3 километра к юго-востоку от плотины
566
Могильник, эпоха бронзы
археология
200 метров к югу от села Мамбет
567
Могильник, эпоха бронзы
археология
5,5 километра к юго-востоку от села Мамбет, в 3,7 километра к юго-востоку от плотины
568
Могильник, эпоха бронзы
археология
400 метров к западу от села Мамбет
569
Могильник, эпоха бронзы
археология
6,4 километра к юго-востоку от села Мамбет, в 300 метров к юго-востоку от фермы
570
Могильник, эпоха бронзы
археология
5 километра от села Талапты, в 6 километра к юго-востоку от села Мамбет, в 500 метров к югу от фермы
571
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
2,5 километра юго-востоку от село Мамбет, в 8 километра к юго-востоку от плотины
572
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
4 километра к северо-западу от села Талапты, в 1,5 километра к северу от фермы
573
Наскальные изображения, ранний железный век
археология
1,5 километра к юго-востоку от села Мамбет, у плотины на берегу реки Коксу
574
Могильник, эпоха бронзы
археология
6,5 километра к юго-востоку от села Мамбет, в 5,4 километра к северо-западу от села Талапты
575
Могильник, эпоха бронзы
археология
2,5 километра от села Мамбет, в 8,4 километра к северо-западу от села Талапты, в 1,5километра выше от плотины
576
Курган, эпоха бронзы
археология
24,5 километра к югу от села Мукры, в 100 метров к западу от трассы Алматы-Талдыкорган
577
Могильник, эпоха бронзы
археология
400 метров к северо-востоку от фермы на правом берегу реки Коксу, в 1,5 километра от места впадения реки Ащыбулак в реку Коксу
Панфилов ауданы

555
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 1 километр
556
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талапты ауылынан солтүстік-батысқа 4,5 километр
557
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа 13 километр
558
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 1,5 километр
559
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мұқры-Талапты тас жолынан оңтүстікке 95 метр, плотинадан батысқа 300 метр
560
Қорғандар және қоршаулар, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 километр, плотинадан батысқа 800 метр
561
Үш шеңберлі тасты қаланулар,
қола дәуірі
археология
Талапты ауылынан батысқа 5 километр, фермадан оңтүстікке 800 метр
562
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 2 километр
563
Екі қорған, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылының шетінде
564
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 километр, плотинадан оңтүстік-шығысқа 4,2 километр, фермадан солтүстік-шығысқа 600 метр
565
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 километр, плотинадан оңтүстік-шығысқа 3 километр
566
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстікке 200 метр
567
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 5,5 километр, плотинадан оңтүстік-шығысқа 3,7 километр
568
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан батысқа
400 метр
569
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 6,4 километр, фермадан оңтүстік-шығысқа 300 метр
570
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талапты ауылынан 5 километр, Мамбет ауылына оңтүстік-шығысқа 6 километр, фермадан оңтүстікке 500 метр
571
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 километр, плотинадан оңтүстік-шығысқа 8 километр
572
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Талапты ауылынан солтүстік-батысқа 4 километр, фермадан солтүстікке 1,5 километр
573
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,5 километр, Көксу өзенінің жағалауындағы плотинада
574
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа 6,5 километр, Талапты ауылынан солтүстік-батысқа 5,4 километр
575
Бейіт, қола дәуірі
археология
Мамбет ауылынан
2,5 километр, Талапты ауылынан солтүстік-батысқа қарай 8,4 километр, плотинадан жоғары
1,5 километр
576
Қорған, қола дәуірі
археология
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 24,5 километр, Алматы-Талдықорған тас жолынан
100 метр батысқа
577
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көксу өзені жағасының оңтүстігіндегі фермадан солтүстік-шығысқа 400 метр, Көксу өзеніне Ащыбұлақ өзені құятын жерінен 1,5 километр
Панфилов ауданы

578
Памятник воинам-землякам
погибшим, в годы Великой
Отечественной войны,
1967 год
сооружение монументального искусства
село Алты уй
579
Памятник народного
художника Казахстана
Абилхан Кастеева, 1980 год
сооружение монументального искусства
село Алты уй
580
Бюст Жамбыл Жабаева,
1975 год
сооружение монументального искусства
село Акжазык
581
Бюст дважды Героя Социалисти-
ческого Труда Николай
Головацкого, 1987 год
сооружение монументального искусства
село Жаскент
582
Монумент на аллее независимости, 2008 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
583
Памятник Болек батыра,
2002 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
584
Бюст Ыбырай Алтынсарина, 1984 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
585
Обелиск погибшим воинам-землякам, в годы Великой Отечественной войны,
1968 год
сооружение монументального искусства
город Жаркент
586
Обелиск воинам, павшим в годы
Гражданской войны, 1979 год
сооружение монументального искусства
село Малый Шиган
587
Памятник воинам-землякам,
погибшим в годы Великой
Отечественной войны,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Коныролен
588
Обелиск воинам-землякам,
погибшим в годы Великой
Отечественной войны,
1965 год
сооружение монументального искусства
село Пенжим
589
Бюст Героя Советского Союза
Хамит Кобикова, 1985 год
сооружение монументального искусства
село Сарыбел
590
Бюст Данеш Ракишева,
2001 год
сооружение монументального искусства
село Ушарал
591
Бюст Героя Советского Союза
Кожахмет Тышканбаева,
1990 год
сооружение монументального искусства
село Ушарал
592
Бюст Багай батыра,
2003 год
сооружение монументального искусства
на севере села Шежин
593
Картинная галерея Абилхан Кастеева, 2004 год
градостоительства и архитектуры
город Жаркент
594
Здание русской церкви,
1913-1915 года
градостоительства и архитектуры
город Жаркент
595
Могильник из 10 каменных курганов,
эпоха бронзы
археология
севернее села Коктал
596
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археология
4 километра от села Талды, по дороге в село Сарыбел
597
Могильник Койтас, эпоха бронзы
археология
на горный гряде между Большим и Малым Койтасом
598
Развалины отдельного сооружения,
эпоха бронзы
археология
на окраине села Баскунчи
599
Могильник Большой Койтас,
эпоха бронзы
археология
4 километра к северо-западу от урочища Большой Койтас
600
Могильник, эпоха бронзы
археология
урочище Большой Койтас, в 500 метров к югу
601
Могильник в долине реки Осек,
эпоха бронзы
археология
в долине реки Осек, в 3 километра к югу от метеопоста
602
Каменные курганы, эпоха бронзы
археология
между городом Жаркент и селом Талды
603
Могильник из группы курганов,
эпоха бронзы
археология
в южной окраине города Жаркент, по дороге в село Талды

578
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш,
1967 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алты үй ауылы
579
Қазақстанның халық суретшісі Әбілхан Қастеев ескерткіші, 1980 жыл
монументтік өнер құрылысы
Алты үй ауылы
580
Жамбыл Жабаев бюсті,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақжазық ауылы
581
Екі дүркін Социалистік Еңбек Ері Николай Головацкий бюсті, 1987 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаскент ауылы
582
Тәуелсіздік аллеясындағы Монумент, 2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
583
Бөлек батыр ескерткіші,
2002 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
584
Ыбырай Алтынсарин бюсті,
1984 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
585
Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск, 1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жаркент қаласы
586
Азамат соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1979 жыл
монументтік өнер құрылысы
Кіші Шыған ауылы
587
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қоңырөлең ауылы
588
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск,
1965 жыл
монументтік өнер құрылысы
Пенжім ауылы
589
Кеңес Одағының Батыры Хамит Кобиков бюсті, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарыбел ауылы
590
Дәнеш Рақышев бюсті,
2001 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал ауылы
591
Кеңес Одағының Батыры Қожахмет Тышқанбаев бюсті, 1990 жыл
монументтік өнер құрылысы
Үшарал ауылы
592
Бағай батыр бюсті, 2003 жыл
монументтік өнер құрылысы
Шежін ауылының солтүстігінде
593
Әбілхан Қастеевтің көркемсурет галереясы, 2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
594
Орыс шіркеуінің ғимараты, 1913-1915 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
595
10 тас қорғаннан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан солтүстікке
596
11 қорғаннан құралған бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан 4 километр, Сарыбел ауылы жолында
597
Қойтас бейіті, қола дәуірі
археология
Үлкен және Кіші Қойтас аралығындағы таулы қыратта
598
Құламалардың жеке құрылысы,
қола дәуірі
археология
Басқұншы ауылының шетінде
599
Үлкен Қойтас бейіті, қола дәуірі
археология
Үлкен Қойтас шатқалынан солтүстік-батысқа 4 километр
600
Бейіт, қола дәуірі
археология
Үлкен Қойтас шатқалы,
500 метр оңтүстікке
601
Өсек өзенінің алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Метеопосттан 3 километр оңтүстікке, Өсек өзенінің алқабында
602
Тас қорғандар, қола дәуірі
археология
Жаркент қаласы мен Талды ауылы арасында
603
Қорғандар тобынан тұратын бейіт,
қола дәуірі
археология
Жаркент қаласының оңтүстігінде, Талды ауылы жолында

604
Мазар кирпичный Актам,
эпоха бронзы
археология
южнее города Жаркента, по дороге в село Хоргос
605
Могильник Шорман из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археология
не доезжая 8 километра до села Коныролен, 1,3 километра от дороги из села Коктал
606
Могильник Шорман, эпоха бронзы
археология
не доезжая 7,5 километра до села Коныролен, по дороге в село Коктал
607
Могильник Шорман из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археология
3,7 километра не доезжая села Коныролен, по дороге в село Коктал
608
Могильник, эпоха бронзы
археология
на северо-восточной окраине села Коныролен
609
Курганы, эпоха бронзы
археология
36,2 километра от села Коктал, по дороге в село Коныролен
610
Могильник из 13 курганов, эпоха бронзы
археология
27,7 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
611
Курганы, эпоха бронзы
археология
46,5 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
612
Могильник, эпоха бронзы
археология
39,5 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
613
Курганы, эпоха бронзы
археология
40 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
614
Курганы, эпоха бронзы
археология
41,5 километра села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
615
Курганы, эпоха бронзы
археология
43,3 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
616
Курганы, эпоха бронзы
археология
45,6 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
617
Курганы, эпоха бронзы
археология
47,5 километра от села Коктал, вдоль дороги в село Коныролен
618
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
35 километра к юго-востоку от село Коныролен
619
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в горах Кату
620
Курганы, эпоха бронзы
археология
на берегу реки Коктал, к юго-востоку от урочище Доленкор
621
Могильник Шорма, эпоха бронзы
археология
1,3 километра западнее села Коктал
622
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
35 километра от село Талды, в долине реки Осек
623
Могильник, эпоха бронзы
археология
33 километра от село Талды, около моста реки Осек
624
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
8 километра от села Талды, по дороге в село Талды
625
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
18 километра от села Талды, по дороге в село Талды
626
Могильник в долине реки Малый Осек, эпоха бронзы
археология
23 километра к северу от села Талды, на берегу реки Малый Осек
627
Могильник, эпоха бронзы
археология
12 километра к северу от села Талды
628
Могильник в долине реки Осек,
эпоха бронзы
археология
17 километра севернее села Талды
629
Наскальные изображения
и могильник в долине реки Осек,
эпоха бронзы
археология
12 километра к северу от села Талды

604
Кірпіштен қаланған Ақтам мазары,
қола дәуірі
археология
Хоргос ауылы жолында, Жаркент қаласының оңтүстігінде
605
Тас қорғандар тобынан тұрғызылған Шорман бейіті, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылына жетпей
8 километр, Көктал ауылы жолынан 1,3 километр
606
Шорман бейіті, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылына
жетпей 7,5 километр, Көктал ауылы жолында
607
Тас қорғандар тобынан тұрғызылған Шорман бейіті, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылына жетпей 3,7 километр, Көктал ауылы жолында
608
Бейіт, қола дәуірі
археология
Қоңырөлең ауылының солтүстік-шығыс шетінде
609
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
36,2 километр, Қоңырөлең ауылы жолында
610
13 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
27,7 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
611
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
46,5 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
612
Бейіт, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
39,5 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
613
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан 40 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
614
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
41,5 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
615
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
43,3 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
616
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан 45,6 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
617
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан
47,5 километр, Қоңырөлең ауылы жолының бойында
618
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Қоңырөлең ауылынан оңтүстік-шығысқа 35 километр
619
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Қату тауларында
620
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Дөленқор шатқалынан оңтүстік-шығысқа, Көктал өзенінің жағалауында
621
Шорма бейіті, қола дәуірі
археология
Көктал ауылынан батысқа
1,3 километр
622
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Талды ауылынан 35 километр, Өсек өзенінің алқабында
623
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан 33 километр, Өсек өзені көпірінің жанында
624
Тас қорған, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан 8 километр, Талды ауылы жолында
625
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Талды ауылынан 18 километр, Талды ауылы жолында
626
Кіші Өсек өзені алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 23 километр, Кіші Өсек өзенінің жағалауында
627
Бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 12 километр
628
Өсек өзені алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 17 километр
629
Өсек өзені алқабындағы тастағы безендірулер мен бейіт, қола дәуірі
археология
Талды ауылынан солтүстікке 12 километр

630
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
на левом берегу реки Малый Осек, в урочище Койтас
631
Выкладки каменные прямоугольные,
эпоха бронзы
археология
в долине реки Малый Осек
632
Могильник Малый Койтас,
эпоха бронзы
археология
60 километра западнее слияния рек Малый и Средний Осек
633
Наскальные изображения Малый Койтас ІІ, ранний железный век
археология
250 метров западнее рек Малого и Среднего Осека
634
Могильник в долине реки Малый Осек, эпоха бронзы
археология
150 метров к северо-западу от слияния рек Малого и Среднего Осека
635
Могильник Большой Койтас ІV, эпоха бронзы
археология
3,5 километра северо-западу от урочища Малый Койтас
636
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
5 километра от урочище Нартасты
637
Могильник, эпоха бронзы
археология
1 километра от села Талды, по дороге в село Бурхан
638
Курганы, эпоха бронзы
археология
1 километра от села Талды, по дороге в село Койтас
639
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
в урочище Найзатапкан, на берегу реки Узынбулак
640
Могильник из 10 каменных курганов, эпоха бронзы
археология
на южной окраине села Сарыбел
641
Могильник из 10 курганов,
эпоха бронзы
археология
около мельницы села Сарыбел
642
Могильник из 16 курганов, эпоха бронзы
археология
по дороге из села Сарыбель
643
Могильник из каменных курганов,
эпоха бронзы
археология
за село Сеймалы, по дороге в село Садыр
644
Курган каменный, эпоха бронзы
археология
около мельницы в селе Талды и Бурхан
645
Могильник из каменных курганов,
эпоха бронзы
археология
севернее село Турпан
646
Укрепленное поселение,
эпоха бронзы
археология
восточнее села Ушарал, на берегу реки Тентек
647
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археология
на северо-восточной окраине села Ушарал
648
Наскальные изображения,ранний железный век
археология
в урочище Шимурын
Саркандский район
649
Обелиск Героя Советского Союза Василий Беленко,
1960 год
сооружение монументального искусства
село Екиаша
650
Бюст Мухамеджан Тынышпаева, 1993 год
сооружение монументального искусства
село Каргалы
651
Памятник воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войны,
1985 год
сооружение монументального искусства
село Койлык
652
Монумент “Славы”, 1975 год
сооружение монументального искусства
село Лепсы
653
Памятник Мукан Толебаева,
1994 год
сооружение монументального искусства
село Лепсы
654
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войны в годы 1941-1945, 1975 год
сооружение монументального искусства
город Саркан
655
Памятник Мухамеджан Тынышбаева, 2007 год
сооружение монументального искусства
город Саркан
656
Братская могила борцов за установление Советской власти, 1952 год
сооружение монументального искусства
село Тополевка

630
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір дәуірі
археология
Кіші Өсек өзенінің сол жақ жағалауында, Қойтас шатқалында
631
Тік бұрышты тас қаланулар, қола дәуірі
археология
Кіші Өсек өзенінің алқабында
632
Кіші Қойтас бейіті, қола дәуірі
археология
Кіші және Орта Өсектің қосылған жерінен батысқа
60 километр
633
Кіші Қойтас ІІ тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Орта және Кіші Өсек өзенінен батысқа 250 метр
634
Кіші Өсек өзені алқабындағы бейіт,
қола дәуірі
археология
Орта және Кіші Өсек өзенінің қосылған жерінен солтүстік-батысқа 150 метр
635
Үлкен Қойтас ІV бейіті,
қола дәуірі
археология
Кіші Қойтас шатқалынан солтүстік-батысқа
3,5 километр
636
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археология
Нартасты шатқалынан
5 километр
637
Бейіт, қола дәуірі
археология
Бурхан ауылы жолында, Талды ауылынан 1 километр
638
Қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойтас ауылы жолында, Талды ауылынан 1 километр
639
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Ұзынбұлақ өзенінің жағалауында, Найзатапқан шатқалы
640
10 тас қорғанды бейіт, қола дәуір
археология
Сарыбел ауылының оңтүстік шеті
641
10 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбел ауылы диірменінің жаны
642
16 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Сарыбел ауылы жолында
643
Тас қорғандардан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Садыр ауылы жолында, Сеймалы ауылынан ары
644
Тас қорған, қола дәуірі
археология
Бурхан және Талды ауылындағы диірмендердің маңы
645
Тас қорғандардан тұратын бейіт,
ерте қола дәуірі
археология
Тұрпан ауылынан солтүстікке
646
Нығайтылған қоныс,
ежелгі қола дәуірі
археология
Тентек өзені жағалауында, Үшарал ауылынан шығысқа
647
Қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археология
Үшарал ауылының солтүстік-шығыс шетінде
648
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археология
Шимұрын шатқалында
Сарқан ауданы
649
Кеңес Одағының батыры Василий Беленко обелискісі, 1960 жыл
монументтік өнер құрылысы
Екіаша ауылы
650
Мұхаметжан Тынышпаев бюсті, 1993 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қарғалы ауылы
651
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Қойлық ауылы
652
"Даңқ" монументі, 1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Лепсі ауылы
653
Мұқан Төлебаев ескерткіші,
1994 жыл
монументтік өнер құрылысы
Лепсі ауылы
654
1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге ескерткіш,
1975 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарқан қаласы
655
Мұхаметжан Тынышпаев ескерткіші, 2007 жыл
монументтік өнер құрылысы
Сарқан қаласы
656
Совет үкіметін орнату үшін күрескен бауырластар бейіті, 1952 жыл
монументтік өнер құрылысы
Тополевка ауылы

657
Мемориальный музей имени
Мукан Толебаева, 1994 год
градостроительсто и архитектура
село Лепсы
658
Мавзолей Котен-тауип,
1994 год
градостроительсто и архитектура
26 километра трассы Лепсы-Кабанбай
659
Могильник Тасарык, эпоха бронзы
археология
2 километра западнее села Абай, в 600 метров западнее фермы
660
Одиночный курган, эпоха бронзы
археология
1,5 километра к северо-западу от села Абай, в 700 метров западнее шоссе Саркан-Койлык
661
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
51 разьезда по дороге в село Кокжиде, около перевала Арганаты
662
Курганы каменные, эпоха бронзы
археология
5 километра от села Койлык, вдоль дороги
663
Городище, эпоха бронзы
археология
6 километра от села Койлык, на берегу реки Лепсы
664
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
18 километра села Койлык, вдоль дороги в село Кызылкайын
665
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
19 километра от села Койлык
666
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
21 километра от села Койлык
667
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
28 километра от села Койлык
668
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
42 километра не доезжая до села Лепсы, вдоль дороги из села Кызылкайын
669
Курганы с насыпью из земли,
эпоха бронзы
археология
29 километра не доезжая до села Лепсы, вдоль дороги из села Кызылкайын
670
Ограда, эпоха бронзы
археология
на 37 километра от села Лепсы
671
Наскальные изображения,
ранний железный век
археология
7 километра в востоку от города Сарканд
672
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
4 километра от города Сарканд
673
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археология
6,3 километра от города Сарканда, вдоль дороги в село Екиаша
674
Могильник, эпоха бронзы
археология
400 метров южнее трассы города Сарканд
675
Динар Хорезмшаха Мухамедбая Текеша, эпоха бронзы
археология
село Тополевка
676
Средневековое укрепленное поселение, эпоха бронзы
археология
на северной окраине села Черкасск
Талдыкорган
677
Памятник Акын Сара,
1993 год
сооружение монументального искусства
улица Акын Сара
678
Обелиск Славы, 1968 год
сооружение монументального искусства
парк отдыха и культуры
679
Памятник Майстрюку и его боевым друзьям
сооружение монументального искусства
парк отдыха и культуры
680
Бюст Гали Орманова,
2008 год
сооружение монументального искусства
проспект Назарбаева на пересечений улицы Орманова
681
Обелиск защитникам Родины, 1922 год
сооружение монументального искусства
село Отенай
682
Памятник "Үш бәйтерек"
2006 год
сооружение монументального искусства
проспект Назарбаева

657
Мұқан Төлебаев атындағы мемориалдық музейі,
1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі ауылы
658
Көтен-тәуіп кесенесі,
1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі-Қабанбай жолының
26 километр
659
Тасарық бейіті, қола дәуірі
археология
Абай ауылынан батысқа 2 километр, фермадан батысқа 600 метр
660
Жалғыз қорған,
қола дәуірі
археология
Абай ауылынан солтүстік-батысқа 1,5 километр, Сарқан-Қойлық шоссесінен батысқа 700 метр
661
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Көкжиде ауылы жолындағы
51 разъезд, Арғанаты асуының жанында
662
Тас қорғандары, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 5 километр, жолдың бойында
663
Қалашық, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 6 километр, Лепсі өзенінің жағасында
664
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 18 километр, Қызылқайың ауылы жолының бойында
665
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 19 километр
666
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 21 километр
667
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қойлық ауылынан 28 километр
668
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қызылқайын ауылы жолының бойында, Лепсі ауылына жетпей 42 километр
669
Топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Қызылқайың ауылы жолының бойында, Лепсі ауылына жетпей 29 километр
670
Қоршау, қола дәуірі
археология
Лепсі ауылынан 37 километр
671
Тастағы безендірулер,
ежелгі темір ғасыры
археология
Сарқан қаласынан шығысқа
7 километр
672
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Сарқан қаласынан шығысқа
4 километр
673
Тастан және топырақтан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археология
Екіаша ауылы жолының бойында, Сарқан қаласынан
6,3 километр
674
Бейіт, қола дәуірі
археология
Сарқан қаласы тас жолының оңтүстігіне 400 метр
675
Хорезмшах Мұхамедбай Текештің динары, қола дәуірі
археология
Тополевка ауылы
676
Ортағасырдағы нығайтылған қоныс, қола дәуірі
археология
Черкасск ауылының солтүстік шетінде
Талдықорған қаласы
677
Ақын Сара ескерткіші,
1993 жыл
монументтік өнер құрылысы
Ақын Сара көшесі
678
Даңқ обелискісі, 1968 жыл
монументтік өнер құрылысы
Демалыс және мәдениет саябағы
679
Майстрюк және оның жауынгер достарына арналған ескерткіш
монументтік өнер құрылысы
Демалыс және мәдениет саябағы
680
Ғали Орманов бюсті, 2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Назарбаев даңғылы мен Орманов көшесінің қиылысы
681
Отан қорғаушылар ескерткіші, 1922 жыл
монументтік өнер құрылысы
Өтенай ауылы
682
"Үш бәйтерек" ескерткіші,
2006 жыл
монументтік өнер құрылысы
Назарбаев даңғылы

683
Памятник Кабанбай батыра,
2009 год
сооружение монументального искусства
проспект Назарбаева, на восточной окраине города
684
Памятник Ильяс Жансугурова, 1994 год
сооружение монументального искусства
улица Жансугурова
685
Памятник Кадыргали Жалаири, 2008 год
сооружение монументального искусства
проспект Жалайыр
686
Штаб красногвардейского отряда (ныне Литертурный музей имени Ильяс Жансугурова)
1905-1907 гг.
градостроительства и архитектуры
улица Абая, 239
687
Здание дома пионеров (ныне галерея изобразительного искусства) 1954 год
градостроительства и архитектуры
улица Кабанбай батыра,
27 “А”
688
Здание областной библиотеки
имени Сакен Сейфуллина,
1982 год
градостроительства и архитектуры
проспект Назарбаева, 91/99
Текели
689
Памятник погибшим воинам-землякам в годы Великой Отечественной войны, 1985 г.
сооружение монументального искусства
город Текели
690
Наскальное изображение "Будда", Х-ХII века
археологии
Коринское ущелье, город Текели

683
Қабанбай батыр ескерткіші,
2009 жыл
монументтік өнер құрылысы
Назарбаев даңғылы, қаланың шығысында
684
Ілияс Жансүгіров ескерткіші, 1994 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жансүгіров көшесі
685
Қадырғали Жалайырдың ескерткіші, 2008 жыл
монументтік өнер құрылысы
Жалайыр даңғылы
686
Қызыл гвардияшылар жасағының бұрынғы штабы (қазіргі Ілияс Жансүгіров әдеби музейі) 1905-1907 жж.
қала құрылысы және сәулет
Абай көшесі, 239
687
Пионерлер үйі (қазіргі көркемөнер галерея ғимараты) 1954 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай батыр көшесі, 27 “А”
688
Сакен Сейфуллин атындағы облыстық кітапхана ғимараты, 1982 жыл
қала құрылысы және сәулет
Назарбаев даңғылы, 91/99
Текелі қаласы
689
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіші, 1985 жыл
монументтік өнер құрылысы
Текелі қаласы
690
"Будда" тастағы безендірулер, Х-ХII ғасырлар
археология
Текелі қаласы,
Қора шатқалы