Об утверждении проекта (схемы) зонирования земель, повышении ставок земельного налога Актогайского района
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 24 января 2024 года № 119. Зарегистрировано в Департаменте юстиции Карагандинской области 30 января 2024 года № 6551-09
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Земельного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), маслихат Актогайского района РЕШИЛ:
1. Утвердить проект (схему) зонирования земель Актогайского района согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Повысить ставки земельного налога от базовых ставок земельного налога на основании проекта (схемы) зонирования земель Актогайского района согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель районного маслихата Р. Абеуов
Приложение 1 к решению
Актогайского районного маслихата
от 24 января 2024 года
№ 119
Проект (схема) зонирования земель Актогайского района
Условные обозначения:
1. Земли населенных пунктов (городов, поселков и сельских населенных пунктов);

Ақтоғай ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасын (схемасын) бекіту және жер салығының базалық мөлшерлемелерін арттыру туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 қаңтардағы № 119 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 30 қаңтарда № 6551-09 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 8 бабы 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 510 бабының 1 тармағына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Ақтоғай ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасы (схемасы) бекітілсін.
2. Осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Ақтоғай ауданының жерлерін аймақтарға бөлу жобасының (схемасының) негізінде жер салығының базалық мөлшерлемелеріне жер салығы мөлшерлемелері арттырылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Аудандық мәслихат төрағасы Р. Абеуов
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 24 қаңтардағы
№ 119
шешіміне 1-қосымша
Ақтоғай ауданының жерді аймақтарға бөлу (схемасы)
Шартты белгілері:
1. Елді мекендердің (қалалардың, кенттер мен ауылдық елді мекендердің) жері;

2. Земли сельскохозяйственного назначения;
3. Земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного не сельскохозяйственного назначения, расположенные вне населенных пунктов;
4. Земли особо охраняемых природных территорий, земли лесного фонда и водного фонда, используемые в сельскохозяйственных целях, а также предоставленные физическим и юридическим лицам в пользование для иных целей, помимо сельскохозяйственных.
Приложение 2 к решению
Актогайского районного маслихата

2. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер;
3. Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс, және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жер, елдімекендерден тыс жерде орналасқан;
4. Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жері, орман қоры және су қоры жері, ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланылады, және де жеке және заңды тұлғаларға берілген ауыл шаруашылығынан басқа мақсаттар үшін пайдалануға арналған.
Ақтоғай аудандық мәслихатының