О внесении изменений в решение маслихата Жанакорганского района от 25 июня 2020 года № 467 "Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования и норм их предельной заполняемости, требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования"
Решение Жанакорганского районного маслихата Кызылординской области от 16 августа 2024 года № 231. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 20 августа 2024 года № 8549-11
Маслихат Жанакорганского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Жанакорганского района от 25 июня 2020 года № 467 "Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка их использования и норм их предельной заполняемости, требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест, а также границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7538) следующие изменения:
в приложении к указанному решению:
подпункт 1) пункта 1 изложить в новой редакции:
"1) поселок Жанакорган:
"Аллея памяти жертв репрессий", расположенного по улице Б.Дуйсенбаева, норма предельной заполняемости - до 200 человек;
территория автостоянки парка "Praim Park", расположенного по улице Хорасан-Ата, норма предельной заполняемости - до 250 человек;";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Маршрут следования для организации и проведения мирных собраний по поселку Жанакорган:
улица Абая Кунанбаева между жилыми домами №№92-154, норма предельной заполняемости - до 250 человек;
улица Б.Дуйсенбаева от жилого дома №1 до мечети Аль-Мумин, норма предельной заполняемости - до 200 человек;
Предполагаемое количество участников мирных собраний не должны превышать нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.";
пункты 3 и 4 исключить;
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Определить следующие границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования:
1) в 800 метрах от границы территорий, прилегающих к местам массовых захоронений;
2) в 800 метрах от границы территорий, прилегающих к объектам железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) в 800 метрах от границы территорий, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;

"Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, олардың пайдалану тәртібі мен шекті толу нормаларын, материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, сондай-ақ пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 маусымдағы № 467 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Жаңақорған аудандық мәслихатының 2024 жылғы 16 тамыздағы № 231 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 20 тамызда № 8549-11 болып тіркелді
Жаңақорған ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, олардың пайдалану тәртібі мен шекті толу нормаларын, материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, сондай-ақ пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы" Жаңақорған ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 маусымдағы № 467 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7538 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында:
1-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Жаңақорған кенті:
Б. Дүйсенбаев көшесі бойында орналасқан "Қуғын-сүргін құрбандарын еске алуға арналған аллеясы", шекті толу нормасы - 200 адамға дейін;
Хорасан-Ата көшесі бойында орналасқан "Praim Park" саябағы автотұрағының аумағы, шекті толу нормасы - 250 адамға дейін;";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Жаңақорған кенті бойынша бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін жүру бағыты:
Абай Құнанбаев көшесі №№ 92-154 тұрғын үйлер аралығы, шекті толу нормасы - 250 адамға дейін;
Б. Дүйсенбаев көшесі №1 тұрғын үйден бастап Әл-Мумин мешітіне дейін, шекті толу нормасы - 200 адамға дейін;
Бейбіт жиналыстарға қатысушылардың болжамды саны бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормаларынан асып кетпеуі тиіс.";
3 және 4-тармақтар алынып тасталсын;
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары мынадай болып айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындарына іргелес жатқан аумақтардың шекарасынан - 800 метр;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілеріне іргелес жатқан аумақтардың шекарасынан - 800 метр;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс -тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтардың шекарасынан - 800 метр;

4) в 800 метрах от границы территорий, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) в 800 метрах от границы территорий, прилегающих к магистральным железнодорожным сетям, магистральным трубопроводам, национальной электрической сети, магистральным линиям связи.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата Жанакорганского района Ғ. ЖАРҚЫНБЕК

4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтардың шекарасынан - 800 метр;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарға, ұлттық электр желісіне, магистральдық байланыс желілеріне іргелес жатқан аумақтардың шекарасынан - 800 метр.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жаңақорған ауданы мәслихатының төрағасы Ғ. ЖАРҚЫНБЕК