Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры по Мангистауской области
Постановление акимата Мангистауской области от 24 сентября 2024 года № 195. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 сентября 2024 года № 4730-12
В соответствии с пунктом 2 статьи 28 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 86 "Об утверждении Правил определения охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры и режима их использования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20395) акимат Мангистауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры, расположенного в Каракиянском районе Мангистауской области, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Утвердить границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры, расположенных в Мангистауском районе Мангистауской области, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Утвердить границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры, расположенных в Мунайлинском районе Мангистауской области, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Утвердить границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры, расположенных в Тупкараганском районе Мангистауской области, согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Мангистауской области.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Мангистауской области Н. Қилыбай
Приложение 1 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 24 сентября 2024 года № 195
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры, расположенного в Каракиянском районе Мангистауской области
Наименование памятника истории и культуры
Вид памятника истории и культуры
Местонахождение памятника истории и культуры
Площадь памятника истории и культуры, гектар
Площадь охранной зоны
Плошадь зоны регули рования застройки
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
1
Некрополь Огланды,
X - XIX века
ансамбль и комплекс
в местности Огланды, расположенной в 95 километрах к северо-востоку от села Сенек
2, 4
1,75 га
1,75 га
1,75 га
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
га – гектар
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Огланды, X - XIX века"
Приложение 2 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 24 сентября 2024 года № 195
Границы охранных зон и зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры, расположенных в Мангистауском районе Мангистауской области
Наиме нование
памятника
истории и культуры
Вид
памятника
истории и
культуры
Местонахож дение
памятника
истории и культуры
Площадь
памятника
истории и
культуры,
гектар
Площадь охранной зоны
Площадь
зоны
регули
рования
застройки
Площадь
зоны
охраняемого
природного
ландшафта
1
Некрополь Кулбарак, XVIII-XIX века
ансамбль и комплекс
в 6 километрах к юго-востоку от населенного пункта Тиген
сельского округа Шайыр

Маңғыстау облысы бойынша тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2024 жылғы 24 қыркүйектегі № 195 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 27 қыркүйекте № 4730-12 болып тіркелді
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 28-бабының 2-тармағына, "Тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағын, құрылыс салуды реттеу аймағын және қорғалатын табиғи ландшафт аймағын және оларды пайдалану режимін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 86 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 20395 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1 қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысының Қарақия ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекаралары бекітілсін.
2. Осы қаулыға 2 қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекаралары бекітілсін.
3. Осы қаулыға 3 қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысының Мұнайлы ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекаралары бекітілсін.
4. Осы қаулыға 4 қосымшаға сәйкес Маңғыстау облысының Түпқараған ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекаралары бекітілсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Маңғыстау облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облысының әкімі Н. Қилыбай
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 195 қаулысына 1 қосымша
Маңғыстау облысының Қарақия ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекаралары
Тарих және мәдениет ескерткішінің атауы
Тарих және мәдениет ескерткішінің түрі
Тарих және мәдениет ескерткішінің орналасқан жері
Тарих және мәдениет ескерткішінің алаңы, гектар
Қорғау айма ғының алаңы
Құрылыс салуды реттеу аймағының алаңы
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының алаңы
1
Оғыланды некрополі,
X – ХIХ
ғасырлар
ансамбль мен кешен
Сенек ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 95 шақырымда орналасқан Оғыланды жерінде
2, 4
1,75 га
1,75 га
1,75 га
Ескертпе:
аббревиатураның толық жазылуы:
га – гектар
"Оғыланды некрополі, X - ХIХ ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 195 қаулысына 2 қосымша
Маңғыстау облысының Маңғыстау ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекаралары
Тарих және мәдениет ескерткішінің атауы
Тарих және мәдениет ескерткішінің түрі
Тарих және мәдениет ескерткішінің орналасқан жері
Тарих және мәдениет ескерт кішінің алаңы, гектар
Қорғау аймағының алаңы
Құрылыс салуды реттеу аймағының алаңы
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының алаңы
1
Құлбарақ некрополі,
XVIII - XIX ғасырлар
ансамбль мен кешен
Шайыр ауылдық округінің Тиген елді мекенінен оңтүстік-шығысқа қарай 6 шақырымда

0,73
14493,40 м2
17119,49 м2
19499,07 м2
2
Некрополь Кунан, XV-XX века
ансамбль и комплекс
село Жынгылды
6,5
20232,15 м2
22867,05 м2
25328,85 м2
3
Некрополь Мынкиси, XVII - XX века
ансамбль и комплекс
в 25 километрах к востоку от села Акшымырау
0,066
16064,80 м2
18611,42 м2
21085,12 м2
4
Подземная мечеть Бекет-ата в местности Тобыкты, XVIII - XIX века
градостроительство и архитектура
в 37 километрах к северо-востоку от населенного пункта Тиген
сельского округа Шайыр
0,5
371,48 м2
596,13 м2
749,32 м2
5
Некрополь Ушкоз-Мейрам, XIV - XХ века
ансамбль и комплекс
на западной окраине села Шетпе
0,57
12486,88 м2
14993,15 м2
17391,66 м2
6
Некрополь Бекбаулы ата, XVI - XVII века и XVIII – XIX века
ансамбль и комплекс
в 14 километрах к северо-западу от села Жынгылды
3
19610,40 м2
22250,43 м2
24771,77 м2
7
Мавзолей Акжигит, XVIII - XIX века
градостроительство и архитектура
в 5 километрах к северо-востоку от села Шайыр
сельского округа Шайыр
0,6
0,9 га
0,9 га
0,9 га
8
Некрополь Каракиси, XVIII век – I половина ХХ века
ансамбль и комплекс
в 5 километрах к югу от села Сайотес сельского округа Сайотес
1,1
0,95 га
0,95 га
0,95 га
9
Некрополь Отес, XIV - XVI века и XVIII - XX века
ансамбль и комплекс
на южной окраине села Сайотес сельского округа Сайотес
2,7
1,4 га
1,4 га
1,4 га
10
Некрополь Шилкоз-Мейрам, XVI - XX века
ансамбль и комплекс
в 15 километрах к северу от села Шетпе
1,98
1,2 га
1,2 га
1,2 га
11
Культово - погребальный комплекс Алтынказган, III - IV века
археология
в 21 километрах к востоку от села Таучик
197
25,5 га
25,5 га
25,5 га
12
Городище Кызылкала, урочище Акмыш,
X - XVII века
археология
в 20 километрах к северо-западу от села Шетпе
24,0
8,9 га
8,9 га
8.9 га
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
м2 – квадратный метр
га – гектар
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Кулбарак, XVIII-XIX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Кунан, XV-XX века"
Охранная зона Зона регулирования застройкиЗона охраняемого природного ландшафта
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Мынкиси, XVII - XX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Подземная мечеть Бекет-ата в местности Тобыкты, XVIII - XIX века"
Охранная зона Зона регулирования застройки Зона охраняемого природного ландшафта
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Ушкоз-Мейрам, XIV - XХ века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Бекбаулы ата, XVI - XVII века и XVIII – XIX века"
Охранная зона Зона регулирования застройкиЗона охраняемого природного ландшафта
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Мавзолей Акжигит, XVIII - XIX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Каракиси, XVIII век – I половина ХХ века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Отес, XIV - XVI века и XVIII - XX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Шилкоз-Мейрам, XVI - XX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Культово - погребальный комплекс Алтынказган, III - IV века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Городище Кызылкала, урочище Акмыш, X - XVII века"
Приложение 3 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 24 сентября 2024 года № 195
Границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры, расположенных в Мунайлинском районе Мангистауской области
Наименование памятника истории и культуры
Вид памятника истории и культуры
Местонахождение памятника истории и культуры
Площадь памятника истории и культуры, гектар
Площадь охран ной зоны
Плошадь зоны регули рования застройки
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
1
Некрополь Бердибек, XVIII век - I половина XX века
ансамбль и комплекс

0,73
14493,40 м2
17119,49 м2
19499,07 м2
2
Құнан некрополі,
XV - XX ғасырлар
ансамбль мен кешен
Жыңғылды ауылы
6,5
20232,15 м2
22867,05 м2
25328,85 м2
3
Мыңкісі некрополі, XVII - XX ғасырлар
ансамбль мен кешен
Ақшымырау ауылынан шығысқа қарай 25 шақырымда
0,066
16064,80 м2
18611,42 м2
21085,12 м2
4
Тобықты жеріндегі Бекет - ата жерасты мешіті, XVIII –XIX ғасырлар
қала құрылысы және сәулет
Шайыр ауылдық округінің Тиген елді мекенінен солтүстік-шығысқа қарай 37 шақырымда
0,5
371,48 м2
596,13 м2
749,32 м2
5
Үшкөз-Мейрам некрополі, XIV - XХ ғасырлар
ансамбль мен кешен
Шетпе ауылының батыс шетінде
0,57
12486,88 м2
14993,15 м2
17391,66 м2
6
Бекбаулы ата некрополі, XVI - XVII ғасырлар және XVIII - XIX ғасырлар
ансамбль мен кешен
Жыңғылды ауылынан солтүстік-батысқа қарай 14 шақырымда
3
19610,40 м2
22250,43 м2
24771,77 м2
7
Ақжігіт күмбезтамы, XVIII - XIX ғасырлар
қала құрылысы және сәулет
Шайыр ауылдық округінің Шайыр ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 5 шақырымда
0,6
0,9 га
0,9 га
0,9 га
8
Қаракісі некрополі, XVIII ғасыр - ХХ ғасырдың І жартысы
ансамбль мен кешен
Сайөтес ауылдық округінің Сайөтес ауылынан оңтүстікке қарай 5 шақырымда
1,1
0,95 га
0,95 га
0,95 га
9
Өтес некрополі, XIV - XVI ғасырлар және XVIII - XX ғасырлар
ансамбль мен кешен
Сайөтес ауылдық округінің Сайөтес ауылының оңтүстік шетінде
2,7
1,4 га
1,4 га
1,4 га
10
Шілкөз-Мейрам некрополі, XVI - XX ғасырлар
ансамбль мен кешен
Шетпе ауылынан солтүстікке қарай 15 шақырымда
1,98
1,2 га
1,2 га
1,2 га
11
Алтынқазған діни-жерлеу кешені, III - IV ғасырлар
археология
Таушық ауылынан шығысқа қарай 21 шақырымда
197
25,5 га
25,5 га
25,5 га
12
Қызылқала қалашығы, Ақмыш шатқалы
X – XVII
ғасырлар
археология
Шетпе ауылынан солтүстік-батысқа қарай 20 шақырымда
24,0
8,9 га
8,9 га
8.9 га
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
м2 – шаршы метр
га – гектар
"Құлбарақ некрополі, XVIII - XIX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Құнан некрополі, XV - XX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Мыңкісі некрополі, XVII - XX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Тобықты жеріндегі Бекет - ата жерасты мешіті, XVIII - XIX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Үшкөз-Мейрам некрополі, XIV - XХ ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Бекбаулы ата некрополі, XVI - XVII ғасырлар және XVIII - XIX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Ақжігіт күмбезтамы, XVIII - XIX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Қаракісі некрополі, XVIII ғасыр - ХХ ғасырдың І жартысы" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Өтес некрополі, XIV - XVI ғасырлар және XVIII - XX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Шілкөз-Мейрам некрополі, XVI - XX ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Алтынқазған діни-жерлеу кешені, III - IV ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Қызылқала қалашығы, Ақмыш шатқалы, X - XVII ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 195 қаулысына 3 қосымша
Маңғыстау облысының Мұнайлы ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекаралары
Тарих және мәдениет ескерткішінің атауы
Тарих және мәдениет ескерткішінің түрі
Тарих және мәдениет ескерткішінің орналасқан жері
Тарих және мәдениет ескерт кішінің алаңы, гектар
Қорғау аймағының алаңы
Құрылыс салуды реттеу аймағының алаңы
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының алаңы
1
Бердібек некрополі, XVIII ғасыр - XX ғасырдың І жартысы
ансамбль мен кешен

в 19,5 километрах к северо-востоку от города Актау
0,02
36695,79 м2
39435,99 м2
41792,78 м2
2
Некрополь Нурмаганбет, начало XX века
ансамбль и комплекс
в 35 километрах к северу от села Баянды
0,4
0,7 га
0,7 га
0,7 га
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
м2 – квадратный метр
га – гектар
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Бердибек, XVIII век - I половина XX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Нурмаганбет, начало XX века"
Приложение 4 к постановлению
акимата Мангистауской области
от 24 сентября 2024 года № 195
Границы охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта памятников истории и культуры, расположенных в Тупкараганском районе Мангистауской области
Наименование памятника истории и культуры
Вид памятника истории и культуры
Местонахождение памятника истории и культуры
Площадь памятника истории и культуры, гектар
Площадь охран ной зоны
Плошадь зоны регули рования застройки
Площадь зоны охраняемого природного ландшафта
1
Некрополь Есмамбет, ХVII - ХIХ века
ансамбль и комплекс
в 25 километрах к северо-западу от города Актау
0,36
10881,76 м2
13377,54 м2
15869,36 м2
2
Поселение Кетиккала, XIV век
археология
в 800 метрах к северо-востоку от города Форт- Шевченко
14,4
6,4 га
6,4 га
6,4 га
3
Некрополь Карагашты-аулие, X - XIX века
ансамбль и комплекс
в 47 километрах к востоку от города Форт-Шевченко
1,43
1,08 га
1,08 га
1,08 га
4
Некрополь Калипан, X - XIX века
ансамбль и комплекс
в 11 километрах к северо-западу от села Акшукур
1,0
1,0 га
1,0 га
1,0 га
5
Некрополь Кенты-баба, X - XVI века
ансамбль и комплекс
в 55 километрах к северо-востоку от города Форт- Шевченко
0,9
0,9 га
0,9 га
0,9 га
6
Некрополь, подземная мечеть и урочище Султан-упи, X - XIX века, энеолит
ансамбль и комплекс
в 57 километрах к северо-востоку от города Форт- Шевченко
100,0
7,4 га
7,4 га
7,4 га
7
Некрополь Сагындык, XVI - XIX века
ансамбль и комплекс
в 23 километрах к востоку от города Форт-Шевченко
1,2
1,0 га
1,0 га
1,0 га
8
Некрополь Уштам, X - XVI века
ансамбль и комплекс
в 55 километрах к северо-востоку от города Форт- Шевченко
0,6
0,8 га
0,8 га
0,8 га
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
м2 – квадратный метр
га – гектар
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Есмамбет, ХVII - ХIХ века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Поселение Кетиккала, XIV век"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Карагашты-аулие, X - XIX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Калипан, X - XIX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Кенты-баба, X - XVI века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь, подземная мечеть и урочище Султан-упи, X - XIX века, энеолит"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Сагындык, XVI - XIX века"
Карта границ охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры "Некрополь Уштам, X - XVI века"

Ақтау қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 19,5 шақырымда
0,02
36695,79 м2
39435,99 м2
41792,78 м2
2
Нұрмағанбет некрополі, ХХ ғасырдың басы
ансамбль мен кешен
Баянды ауылынан солтүстікке қарай 35 шақырымда
0,4
0,7 га
0,7 га
0,7 га
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
м2 – шаршы метр
га – гектар
"Бердібек некрополі, XVIII ғасыр - XX ғасырдың І жартысы" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Нұрмағанбет некрополі, ХХ ғасырдың басы" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2024 жылғы 24 қыркүйектегі
№ 195 қаулысына 4 қосымша
Маңғыстау облысының Түпқараған ауданында орналасқан тарих және мәдениет ескерткіштерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтарының және қорғалатын табиғи ландшафт аймақтарының шекаралары
Тарих және мәдениет ескерткішінің атауы
Тарих және мәдениет ескерткішінің түрі
Тарих және мәдениет ескерткішінің орналасқан жері
Тарих және мәдениет ескерт кішінің алаңы, гектар
Қорғау аймағының алаңы
Құрылыс салуды реттеу аймағының алаңы
Қорғалатын табиғи ландшафт аймағының алаңы
1
Есмамбет некрополі, ХVII - ХIХ ғасырлар
ансамбль мен кешен
Ақтау қаласынан солтүстік-батысқа қарай 25 шақырымда
0,36
10881,76 м2
13377,54 м2
15869,36 м2
2
Кетікқала қонысы, XIV ғасыр
археология
Форт-Шевченко қаласынан шығысқа қарай 800 метрде
14,4
6,4 га
6,4 га
6,4 га
3
Қарағашты-әулие некрополі,
Х – ХIХ
ғасырлар
ансамбль мен кешен
Форт-Шевченко қаласынан шығысқа қарай 47 шақырымда
1,43
1,08 га
1,08 га
1,08 га
4
Қалипан некрополі,
Х – ХIХ
ғасырлар
ансамбль мен кешен
Ақшұқыр ауылынан солтүстік-батысқа қарай 11 шақырымда
1,0
1,0 га
1,0 га
1,0 га
5
Кенті - баба некрополі,
Х – ХVI
ғасырлар
ансамбль мен кешен
Форт-Шевченко қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 55 шақырымда
0,9
0,9 га
0,9 га
0,9 га
6
Сұлтан-үпі жерасты мешіті, некрополі және шатқалы,
Х - ХIХ ғасырлар, энеолит
ансамбль мен кешен
Форт-Шевченко қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 57 шақырымда
100,0
7,4 га
7,4 га
7,4 га
7
Сағындық некрополі, ХVI - ХIХ ғасырлар
ансамбль мен кешен
Форт-Шевченко қаласынан шығысқа қарай
23 шақырымда
1,2
1,0 га
1,0 га
1,0 га
8
Үштам некрополі, Х - ХVI ғасырлар
ансамбль мен кешен
Форт-Шевченко қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 55 шақырымда
0,6
0,8 га
0,8 га
0,8 га
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
м2 – шаршы метр
га – гектар
"Есмамбет некрополі, ХVII - ХIХ ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Кетікқала қонысы, XIV ғасыр" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Қарағашты-әулие некрополі, Х - ХIХ ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Қалипан некрополі, Х – ХIХ ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Кенті - баба некрополі, Х - ХVI ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Сұлтан-үпі жерасты мешіті, некрополі және шатқалы, Х - ХIХ ғасырлар, энеолит" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Сағындық некрополі, ХVI - ХIХ ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы
"Үштам некрополі, Х - ХVI ғасырлар" тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағының және қорғалатын табиғи ландшафт аймағының шекараларының картасы Қорғау аймағы Құрылыс салуды реттеу аймағы Қорғалатын табиғи ландшафт аймағы