О переименовании и присвоении наименований улицам города Алматы
Совместное постановление акимата города Алматы от 30 мая 2024 года № 2/332 и решение внеочередной XVIII сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 30 мая 2024 года № 117
В соответствии с подпунктом 4) статьи 13 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании заключений ономастической комиссии города Алматы от 13 мая 2024 года и Республиканской ономастической комиссии от 29 мая 2024 года, учитывая мнение населения, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы:
часть проспекта Юрия Гагарина, от улицы К. Тимирязева до проспекта Аль-Фараби, Бостандыкского района на проспект Ермека Серкебаева;
улицу Юбилейную Ауэзовского района на улицу Владимира Толоконникова;
2. Присвоить наименования следующим улицам:
безымянной улице микрорайона "Жас қанат" Турксибского района улица Ескендір Хасанғалиева;
безымянной улице Бостандыкского района улица Юрия Померанцева.
3. Настоящее совместное постановление акимата города Алматы и решение маслихата города Алматы вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Е. Досаев
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев

Алматы қаласының көшелерін қайта атау және атау беру туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 30 мамырдағы № 2/332 бірлескен қаулысы және VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс XVIII сессиясының 2024 жылғы 30 мамырдағы № 117 шешiмi
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 13-бабының 4-тармағына сәйкес, Алматы қаласы ономастика комиссиясының 2024 жылғы 13 мамырдағы және Республикалық ономастика комиссиясының 2024 жылғы 29 мамырдағы қорытындыларының негізінде, халық пікірін ескере отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Келесі көшелерге қайта атау берілсін:
Бостандық ауданы Юрий Гагарин даңғылының К. Тимирязев көшесінен әл-Фараби даңғылына дейінгі бөлігіне Ермек Серкебаев даңғылы;
Әуезов ауданы Юбилейная көшесіне Владимир Толоконников көшесі;
2. Келесі көшелерге атау берілсін:
Түрксіб ауданы "Жас қанат" шағын ауданындағы атауы жоқ көшеге Ескендір Хасанғалиев көшесі;
Бостандық ауданындағы атауы жоқ көшеге Юрий Померанцев көшесі.
3. Осы бірлескен Алматы қаласы әкімдігінің қаулысы мен Алматы қаласы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Е. Досаев
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев