Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 29 августа 2024 года № 3/478
В соответствии с пунктом 1) статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе", Правилами продажи объектов приватизации, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920, акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить прилагаемые критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление государственных активов города Алматы" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего постановления в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Е. Досаев
Утверждены
постановлением акимата города Алматы
от "___" _________2024 года №____
Критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1
отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над объектом;
возможность реализации объекта по максимально высокой цене и привлечения широкого круга участников торгов.
проведение торгов
в форме аукциона
2
необходимость сохранения контроля государства над объектом на определенный период времени путем установления условий продажи (сохранение профиля деятельности);
возможность реализации объекта по максимально высокой цене и привлечения широкого круга участников торгов.
проведение торгов
в форме тендера
3
необходимость сохранения на определенный период времени контроля государства за выполнением условий договора доверительного управления, имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
прямая адресная
продажа
4
соответствие объекта требованиям фондовой биржи;
необходимость привлечения широкого круга участников торгов, включая иностранных инвесторов.
проведение торгов на фондовой бирже
5
необходимость реализации производных ценных бумаг, удостоверяющих права на акции акционерных обществ, принадлежащие государству.
реализация производных ценных бумаг
6
необходимость привлечения консультационных услуг по предпродажной подготовке объектов приватизации и их продаже;
необходимость проведения торгов с участием финансового советника, определяющего приоритет цены и (или) иных условий приватизации.
конкурс путем
двухэтапных процедур

Алматы қаласының коммуналдық мүлкін иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлерді белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 3/478 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17 бабының 1) тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 қаулысымен бекітілген Жекешелендіру объектілерін сату қағидасына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған коммуналдық мүлікті иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлер белгіленсін.
2. "Алматы қаласы Мемлекеттік активтер басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Е. Досаев
Алматы қаласы әкімдігінің
2024 жылғы "____"__________
№ _____ қаулысымен бекітілген
Коммуналдық мүлікті иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлер
№ р/с
Критерий атауы
Иеліктен шығару түрі
1
объектіге әрі қарай бақылау жүргізуге мемлекет мүддесінің болмауы;
объектіні барынша жоғары бағамен сату және сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту.
аукцион түрінде сауда-саттық өткізу
2
сату шартын белгілеу жолымен белгілі бір уақыт кезеңіне объектіге мемлекет тарапынан бақылауды сақтау қажеттігі (қызмет бейінін сақтау);
объектіні барынша жоғары бағамен сату және сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту.
тендер түрінде сауда-саттық өткізу
3
сенімгерлік басқарушының, жалға алушының (жалдаушының) кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқару, мүліктік жалдау (жалға алу) шарттары талаптарының орындалуына мемлекет тарапынан белгілі бір уақыт кезеңіне бақылауды сақтау қажеттілігі.
тікелей атаулы сатылым
4
объектінің қор биржасының талаптарына сәйкестігі;
шетелдік инвесторларды қоса алғанда, сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту қажеттілігі
қор биржасында сауда-саттық өткізу
5
акционерлік қоғамдардың мемлекетке тиесілі ақцияларына құқығын растайтын туынды бағалы қағаздарды сату қажеттілігі.
туынды бағалы қағаздарды сату
6
жекешелендіру объектілерін сату алдындағы дайындық пен оларды сату жөнінде консультациялық қызметтерді тарту қажеттілігі;
бағаның және (немесе) жекешелендірудің өзге де шарттарының басымдығын айқындайтын қаржы кеңесшісінің қатысуымен сауда-саттық жүргізу қажеттілігі
екі кезеңді рәсімдер арқылы конкурс