Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 27 августа 2024 года № 3/469. Зарегистрировано в Департаменте юстиции г. Алматы от 28 августа 2024 года № 1784-02
В соответствии с подпунктом 4-4) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 "Об утверждении Правил внутренней торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11148), акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории города Алматы согласно приложению к настоящему постановлению.

Алматы қаласының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2024 жылғы 27 тамыздағы № 3/469 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2024 жылғы 28 тамызда № 1784-02 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабы 1 тармағының 4-4) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 264 "Ішкі сауда қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11148 болып тіркелген) сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Алматы қаласының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары айқындалсын және бекітілсін.

2. Коммунальному государственному учреждению "Управление предпринимательства и инвестиций города Алматы" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции города Алматы;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Е. Досаев
Приложение
к постановлению
акимата города Алматы

2. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Е. Досаев
Алматы қаласы әкімдігінің

от 27 августа 2024 года
№ 3/469
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории города Алматы
Месторасположение нестационарного торгового объекта
Занимаемая площадь, квадратный метр
Период осуществления торговой деятельности, лет
Сфера деятельности с учетом близлежащей инфраструктуры (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1.1

2024 жылғы 27 тамыздағы
№ 3/469
қаулысына қосымша
Алматы қаласының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Стационарлық емес сауда объектісінің орналасқан жері
Алатын ауданы, шаршы метр
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі, жыл
Стационарлық емес сауда объектісінің жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері) ескерілген қызмет саласы
1.1
Алатау ауданы,

Алатауский район, микрорайон Саялы, улица Аккайнар, в 100 метрах от здания №5 в западном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
2.
Алатауский район, микрорайон Коккайнар, улица Аркалык, в 25 метрах от здания №63 в восточном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
3.
Алатауский район, микрорайон Акбулак, угол домов №5 и №6
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
4.
Алатауский район, микрорайон Аккент, в 50 метрах от здания №4 в южном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
5.
Алатауский район, пересечение улиц Северное кольцо и Жумабаева, в 20 метрах от футбольного поля в восточном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
6.
Алатауский район, микрорайон Зердели, угол домов №1/61 и №1/62
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
7.
Алатауский район, микрорайон Зердели, угол домов №1/52 и №1/51
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
8.
Алатауский район, микрорайон Зердели, угол домов №1/53 и №1/52
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
9.
Алатауский район, микрорайон Нуркент, №62
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
10.
Алатауский район,
улица Северное кольцо, угол улицы Уйгурская, напротив рынка "Рахат КЗ", в 20 метрах от надземного пешеходного перехода в северном направлении
36
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
11.
Алатауский район, микрорайон Дарабоз, жилой комплекс "Алатау Сити", в 100 метрах от здания №3 в южном направлении
36
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
12.
Алатауский район,
13-й микрорайон, здание №18
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
13.
Алатауский район, микрорайон Акбулак, улица Байтерекова, в 20 метрах от здания №57 в восточном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
14.
Алатауский район, микрорайон Акбулак, улица Байтерекова, в 20 метрах от здания №59 в восточном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
15.
Алатауский район, проспект Райымбека, напротив здания №383
12
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
16.
Алмалинский район,

Саялы шағын ауданы, Аққайнар көшесі, батыс бағыттағы №5 ғимараттан 100 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
2.
Алатау ауданы,
Көкқайнар шағын ауданы, Арқалық көшесі, шығыс бағыттағы №63 ғимараттан 25 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
3.
Алатау ауданы,
Ақбұлақ шағын ауданы, №5 және №6 үйлердің бұрышы
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
4.
Алатау ауданы,
Ақкент шағын ауданы, оңтүстік бағыттағы №4 ғимараттан 50 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
5.
Алатау ауданы,
Солтүстік айналыммен Жұмабаев көшелерінің қиылысы, шығыс бағыттағы футбол алаңынан 20 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
6.
Алатау ауданы,
Зерделі шағын ауданы №1/61 және №1/62 үйлердің бұрышы
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
7.
Алатау ауданы,
Зерделі шағын ауданы №1/52 және №1/51 үйлердің бұрышы
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
8.
Алатау ауданы,
Зерделі шағын ауданы №1/53 және №1/52 үйлердің бұрышы
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
9.
Алатау ауданы,
Нұркент шағын ауданы, №62
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
10.
Алатау ауданы,
Солтүстік айналым көшесі, Уйгурская көшесінің бұрышы, "Рахат КЗ" базарына қарама-қарсы, солтүстік бағыттағы жерүсті жаяу жүргінші өткелінен 20 метр жерде
36
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
11.
Алатау ауданы,
Дарабоз шағын ауданы, "Алатау Сити" тұрғын кешені, оңтүстік бағыттағы №3 ғимараттан 100 метр жерде
36
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
12.
Алатау ауданы,
13-і шағын ауданы, №18 ғимарат
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
13.
Алатау ауданы,
Ақбұлақ шағын ауданы, Бәйтереков көшесі, шығыс бағыттағы №57 ғимараттан 20 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
14.
Алатау ауданы,
Ақбұлақ шағын ауданы, Бәйтереков көшесі, шығыс бағыттағы №59 ғимараттан 20 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
15.
Алатау ауданы,
Райымбек даңғылы, №383 ғимаратқа қарама-қарсы
12
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
16.
Алмалы ауданы,

улица Толе би, пересечение улицы Исаева, в 20 метрах от здания №150 в северном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
17.
Алмалинский район,
улица Муратбаева, в 5 метрах от здания №64 в южном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
18.
Алмалинский район, северо-западная сторона улицы Толе би, угол улицы Брусиловского, в 10 метрах от здания №249 в южном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
19.
Алмалинский район, северо-восточная сторона улицы Толе би, угол улицы Прокофьева, в 10 метрах от здания №251а в западном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
20.
Алмалинский район, проспект Райымбека, участок перед зданием №176а
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
21.
Алмалинский район, Северо-западнее улицы Шарипова, севернее улицы Казыбек би, в 30 метрах от здания №63 в южном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
22.
Алмалинский район, проспект Райымбека, угол улицы Курильская, в 30 метрах от здания №200а в южном направлении
36
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
23.
Алмалинский район,
улица Толе би, пересечение улицы Розыбакиева, в 20 метрах от здания №214а в западном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
24.
Алмалинский район,
улица Курмангазы, сквер возле театра Ауэзова, в 30 метрах в северном направлении
18
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
25.
Алмалинский район,
улица Байсеитова, напротив дома №1
83
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
26.
Алмалинский район, проспект Сейфуллина, №472/13
32
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
27.
Алмалинский район,
улица Желтоксан, №74А
70
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
28.
Алмалинский район,
улица Толе би, №160/3
21
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
29.
Алмалинский район, проспект Абая, в 20 метрах от административного здания № 39, в западном направлении
27
5
Реализация продовольственных и непродовольственных товаров, близлежащая инфраструктура отсутствует
30.
Алмалинский район,

Төле би көшесі, Исаев көшесінің қиылысы, солтүстік бағыттағы № 150 ғимараттан 20 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
17.
Алмалы ауданы, Мұратбаев көшесі, оңтүстік бағыттағы №64 ғимараттан 5 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
18.
Алмалы ауданы,
Төле би көшесінің солтүстік-батыс жағы, Брусиловский көшесінің бұрышы, оңтүстік бағыттағы №249 ғимараттан 10 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
19.
Алмалы ауданы,
Төле би көшесінің солтүстік-шығыс жағы, Прокофьев көшесінің бұрышы, батыс бағыттағы №251а ғимараттан 10 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
20.
Алмалы ауданы,
Райымбек даңғылы, №176а ғимаратының алдындағы учаске
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
21.
Алмалы ауданы,
Шәріпов көшесінің солтүстік-батыс жағы, Қазыбек би көшесінің солтүстігі, оңтүстік бағыттағы №63 ғимараттан 30 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
22.
Алмалы ауданы,
Райымбек даңғылы, Курильская көшесінің бұрышы, оңтүстік бағыттағы №200а ғимараттан 30 метр жерде
36
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
23.
Алмалы ауданы,
Төле би көшесі, Розыбакиев көшесінің қиылысы, батыс бағыттағы №214а ғимараттан 20 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
24.
Алмалы ауданы, Құрманғазы көшесі, Әуезов театрының жанындағы сквер, солтүстік бағыттағы 30 метр жерде
18
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
25.
Алмалы ауданы, Байсейітова көшесі, №1 үйге қарама-қарсы
83
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
26.
Алмалы ауданы, Сейфуллин даңғылы, №472/13
32
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
27.
Алмалы ауданы, Желтоқсан көшесі, №74А
70
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
28.
Алмалы ауданы, Төле би көшесі, №160/3
21
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
29.
Алмалы ауданы, Абай даңғылы, батыс бағыттағы №39 әкімшілік ғимараттан 20 метр жерде
27
5
Азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды сату, жақын орналасқан инфрақұрылым жоқ
30.