О внесении изменений в приказ министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР-ДСМ-27 "Об утверждении Стандарта организации оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 февраля 2025 года № 9. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 февраля 2025 года № 35735
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР-ДСМ-27 "Об утверждении Стандарта организации оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27218) следующие изменения:
приложение 1 к стандарту организации оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан, утвержденном указанным приказом изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 к стандарту организации оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан, утвержденном указанным приказом изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 17 февраля 2025 года № 9
Приложение 1 к стандарту
организации оказания
медицинской помощи
в стационарных условиях
в Республике Казахстан
Перечень заболеваний по кодам международной классификации болезней (далее – МКБ) 10 пересмотра, подлежащих лечению в стационаре с круглосуточным наблюдением
Код МКБ-10
Наименование МКБ-10
1

"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР-ДСМ-27 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 17 ақпандағы № 9 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 18 ақпанда № 35735 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР-ДСМ-27 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27218 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартына 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартына 5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 17 ақпандағы
№ 9 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасында
стационарлық жағдайларда
медициналық көмек көрсетуді
ұйымдастыру стандартына
1-қосымша
Тәулік бойы байқаумен стационарда емдеуге жатқызылуы тиіс аурулардың халықаралық жіктемесінің (бұдан әрі – АХЖ) 10-қайта қарау кодтары бойынша аурулардың тізбесі
АХЖ -10 коды
АХЖ-10 атауы
1

1726
F07.9
Органическое расстройство личности и поведения, обусловленное болезнью, повреждением или дисфункцией головного мозга, неуточненное
1727
F09
Органическое или симптоматическое психическое расстройство неуточненное
1728
F10.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, острая интоксикация
1729
F10.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, пагубное употребление
1730
F10.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, синдром зависимости
1731
F10.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, абстинентное состояние
1732
F10.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, абстинентное состояние с делирием
1733
F10.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, психотическое расстройство
1734
F10.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, амнестический синдром
1735
F10.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1736
F10.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя
1737
F10.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, неуточненные
1738
F11.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, острая интоксикация
1739
F11.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, пагубное употребление
1740
F11.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, синдром зависимости
1741
F11.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, абстинентное состояние
1742
F11.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, абстинентное состояние с делирием
1743
F11.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, психотическое расстройство
1744
F11.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, амнестический синдром
1745
F11.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1746
F11.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов
1747
F11.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов, неуточненные

1726
F07.9
Мидың ауруы, жарақаттануы мен дисфункциясы шарттаған тұлға мен мінез-құлықтың анықталмаған органикалық бұзылулары
1727
F09
Анықтамалған органикалық немесе симптоматикалық психикалық бұзылуорганикалық психосиндром
1728
F10.0
Алкогольді қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық органикалық бұзылулары, өткiр интоксикация
1729
F10.1
Алкогольді қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары, қатерлi қолдану
1730
F10.2
Алкогольді қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық психикалық бұзылулары, тәуелдiлiктiң синдромы
1731
F10.3
Алкоголь қолданудан туындаған психика және мінез - құлықтың бұзылулары, абстиненттік жағдай
1732
F10.4
Алкоголь қолданудан туындаған психика және мінез - құлықтың бұзылулары, делирийден бас тарту жағдайы
1733
F10.5
Алкоголь қолданудан туындаған психика және мінез - құлықтың бұзылулары, психотиялық бұзылу
1734
F10.6
Алкогольді қолданудан туындылған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Амнезиялық синдром
1735
F10.7
Алкогольді қолданудан туындылған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Резидуалдық және мәулет психоздық бұзылулар
1736
F10.8
Алкогольді қолданудан туындылған психикалық және мінез-құлықтың басқа бұзылулары.
1737
F10.9
Алкогольді қолданудан туындылған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған
1738
F11.0
Апиын туындыларын қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Жіті уыттану
1739
F11.1
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Зиянды қолдану
1740
F11.2
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Тәуелділік синдромы
1741
F11.3
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Абстиненттік жағдай "бас жазу" синдромы"
1742
F11.4
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Делирий қабаттасқан абстиненттік жағдай
1743
F11.5
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Психоздық бұзылу
1744
F11.6
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Амнезиялық синдром
1745
F11.7
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Резидуалдық және мәулет психоздық бұзылулар
1746
F11.8
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың басқа бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылулары
1747
F11.9
Апиын туындыларын қолданудан туған психикалық және мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған

1748
F12.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, острая интоксикация
1749
F12.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, пагубное употребление
1750
F12.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, синдром зависимости
1751
F12.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, абстинентное состояние
1752
F12.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, абстинентное состояние с делирием
1753
F12.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, психотическое расстройство
1754
F12.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, амнестический синдром
1755
F12.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1756
F12.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов
1757
F12.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением каннабиоидов, неуточненные
1758
F13.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, острая интоксикация
1759
F13.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, пагубное употребление
1760
F13.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, синдром зависимости
1761
F13.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, абстинентное состояние
1762
F13.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, абстинентное состояние с делирием
1763
F13.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, психотическое расстройство
1764
F13.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, амнестический синдром
1765
F13.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1766
F13.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств
1767
F13.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением седативных и снотворных средств, неуточненные
1768
F14.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, острая интоксикация

1748
F12.0
Каннабиоидтар қолданудан туындаған психика және мінез-құлықтың бұзылулары. Жіті уыттану
1749
F12.1
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Зиянды қолдану
1750
F12.2
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Тәуелдік синдром.
1751
F12.3
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Абстиненттік жағдай.
1752
F12.4
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Делириймен абстиненттік жағдай
1753
F12.5
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психоздық бұзылу
1754
F12.6
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Амнезиялық синдром
1755
F12.7
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Резидуалдық және кешіктірілген психотикалық бұзулар
1756
F12.8
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың басқа бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылулары
1757
F12.9
Каннабиоидтар қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған
1758
F13.0
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Жіті уыттану
1759
F13.1
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Зиянды қолдану
1760
F13.2
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Тәуелділік синдромы
1761
F13.3
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Абстиненттік жағдай
1762
F13.4
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Делириймен абстиненттік жағдай
1763
F13.5
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психоздық бұзылу
1764
F13.6
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Амнезиялық синдром
1765
F13.7
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Резидуалдық және кешіктірілген психотикалық бұзылулар
1766
F13.8
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың басқа бұзылулары және мінез-құлықтың бұзылулары
1767
F13.9
Тыныштандыратын немесе ұйықтатқыш заттарды қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған
1768
F14.0
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Жіті уыттану

1769
F14.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, пагубное употребление
1770
F14.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, синдром зависимости
1771
F14.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, абстинентное состояние
1772
F14.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, абстинентное состояние с делирием
1773
F14.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, психотическое расстройство
1774
F14.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, амнестический синдром
1775
F14.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1776
F14.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина
1777
F14.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением кокаина, неуточненные
1778
F15.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), острая интоксикация
1779
F15.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), пагубное употребление
1780
F15.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), синдром зависимости
1781
F15.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), абстинентное состояние
1782
F15.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), абстинентное состояние с делирием
1783
F15.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), психотическое расстройство
1784
F15.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), амнестический синдром
1785
F15.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1786
F15.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин)
1787
F15.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением других стимуляторов (включая кофеин), неуточненные
1788
F16.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, острая интоксикация
1789
F16.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, пагубное употребление

1769
F14.1
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Зиянды қолдану
1770
F14.2
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Тәуелділік синдромы
1771
F14.3
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, абстиненттік жағдай
1772
F14.4
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Делирий қабаттасқан абстиненттік жағдай
1773
F14.5
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психоздық бұзылу
1774
F14.6
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, амнезиялық синдром
1775
F14.7
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Резидуалдық және кешіктірілген психоздық бұзылулар
1776
F14.8
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың басқа бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылулары
1777
F14.9
Кокаин қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған
1778
F15.0
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Жіті уыттану
1779
F15.1
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Зиянды қолдану
1780
F15.2
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса алғанда) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, тәуелділік синдромы
1781
F15.3
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, абстиненттік жағдай
1782
F15.4
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, делирий қабаттасқан абстиненттік жағдай
1783
F15.5
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, психоздық бұзылу
1784
F15.6
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, амнезиялық синдром
1785
F15.7
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, резидуалдық және ұзақ уақытты психоздық бұзылулар
1786
F15.8
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса алғанда) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары.
1787
F15.9
Басқа ширатқыларды (кофеинді қоса алғанда) қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, анықталмаған
1788
F16.0
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, жіті уыттану
1789
F16.1
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, қатерлi қолдану

1790
F16.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, синдром зависимости
1791
F16.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, абстинентное состояние
1792
F16.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, абстинентное состояние с делирием
1793
F16.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, психотическое расстройство
1794
F16.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, амнестический синдром
1795
F16.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1796
F16.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов
1797
F16.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением галлюциногенов, неуточненные
1798
F17.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, острая интоксикация
1799
F17.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, пагубное употребление
1800
F17.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, синдром зависимости
1801
F17.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, абстинентное состояние
1802
F17.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, абстинентное состояние с делирием
1803
F17.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, психотическое расстройство
1804
F17.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, амнестический синдром
1805
F17.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1806
F17.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака
1807
F17.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением табака, неуточненные
1808
F18.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, острая интоксикация
1809
F18.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, пагубное употребление
1810
F18.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, синдром зависимости
1811
F18.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, абстинентное состояние
1812
F18.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, абстинентное состояние с делирием

1790
F16.2
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Тәуелділік синдромы
1791
F16.3
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Абстиненттік жағдай
1792
F16.4
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Делирий қабаттасқан абстиненттік жағдай
1793
F16.5
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психоздық бұзылу
1794
F16.6
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Амнезиялық синдром
1795
F16.7
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Резидуалдық және мәулет психоздық бұзылулар
1796
F16.8
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың басқа бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылулары
1797
F16.9
Галлюциногендерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған
1798
F17.0
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, жіті уыттану
1799
F17.1
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, зиянды қолдану
1800
F17.2
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, тәуелділік синдромы
1801
F17.3
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, абстиненттік жағдай
1802
F17.4
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, делирий қабаттасқан абстиненттік жағдай
1803
F17.5
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, психоздық бұзылу
1804
F17.6
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, амнестический синдромы
1805
F17.7
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, резидуалдық және мәулет психоздық бұзылулар
1806
F17.8
Темекіні қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың басқа бұзылулары
1807
F17.9
Темекіні тұтынумен туындаған анықталмаған психикалық және мінез-құлық бұзылысы
1808
F18.0
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, жіті уыттану
1809
F18.1
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, зиянды қолдану
1810
F18.2
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, тәуелділік синдромы
1811
F18.3
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, абстиненттік жағдай
1812
F18.4
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, делирий қабаттасқан абстиненттік жағдай

1813
F18.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, психотическое расстройство
1814
F18.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, амнестический синдром
1815
F18.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1816
F18.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей
1817
F18.9
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением летучих растворителей, неуточненные
1818
F19.0
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, острая интоксикация
1819
F19.1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, пагубное употребление
1820
F19.2
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, синдром зависимости
1821
F19.3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, абстинентное состояние
1822
F19.4
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, абстинентное состояние с делирием
1823
F19.5
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, психотическое расстройство
1824
F19.6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, амнестический синдром
1825
F19.7
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ, резидуальные и отсроченные психотические расстройства
1826
F19.8
Другие психические и поведенческие расстройства, вызванные одновременным употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ
1827
F19.9
Психические и поведенческие расстройства,вызванные одноврем. употреблением нескольких наркотических средств и использованием других психоактивных веществ: Психическое pасстpойство и pасстpойство поведения неуточненное
1828
F20.0
Параноидная шизофрения
1829
F20.1
Гебефреническая шизофрения

1813
F18.5
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, психоздық бұзылу
1814
F18.6
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, амнезиялық синдром
1815
F18.7
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, резидуалдық және мәулет психоздық бұзылулар
1816
F18.8
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, психиканың басқа бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылулары
1817
F18.9
Ұшқыш еріткіштерді қолданудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған
1818
F19.0
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, жіті уыттану
1819
F19.1
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, зиянды қолдану
1820
F19.2
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, тәуелділік синдромы
1821
F19.3
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, абстиненттік жағдай
1822
F19.4
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары, делирий қабаттасқан абстиненттік жағдай
1823
F19.5
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психоздық бұзылу
1824
F19.6
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Амнезиялық синдром
1825
F19.7
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Резидуалдық және мәулет психоздық бұзылулар
1826
F19.8
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың басқа бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылулары
1827
F19.9
Бірнеше есірткі заттарды бір уақытта қолдану мен басқа психоблесенді заттарды пайдаланудан туған психика мен мінез-құлықтың бұзылулары. Психиканың бұзылулары мен мінез-құлықтың бұзылуы, анықталмаған
1828
F20.0
Параноидтық щизофрения
1829
F20.1
Геберфрениялық шизофрения

F53.1
Тяжелые психические расстройства и расстройства поведения, связанные с послеродовым периодом, не классифицированные в других рубриках
1926
F53.8
Другие психические расстройства и расстройства поведения, связанные с послеродовым периодом, не классифицированные в других рубриках
1927
F53.9
Послеродовое психическое расстройство неуточненное
1928
F54
Психологические и поведенческие факторы, связанные с нарушениями или болезнями, классифицированными в других рубриках

F53.1
Басқа айдарларда жіктелмеген, босанудан кейінгі кезеңмен байланысты психикалық ауыр бұзылулар мен мінез-құлықтың бұзылулары
1926
F53.8
Басқа айдарларда жіктелмеген, босанудан кейінгі кезеңмен байланысты психикалық басқа бұзылулар мен мінез-құлықтың бұзылулары
1927
F53.9
Босанудан кейінгі, психикалық анықталмаған бұзылу
1928
F54
Басқа айдарларда жіктелген бұзылулармен немесе аурулармен байланысты психологиялық жəне мінез-құлықтық факторлар

3760
O03.1
Самопроизвольный аборт. Неполный абоpт,осложнившийся длительным или чpезмеpным кpовотечением
3761
O03.2
Самопроизвольный аборт. Неполный абоpт,осложнившийся эмболией
3762
O03.3
Самопроизвольный аборт. Неполный абоpт с дpугими и неуточненными осложнениями
3763
O03.4
Самопроизвольный аборт. Неполный абоpт без осложнений
3764
O03.5
Самопроизвольный аборт. Полный или неуточненный аборт,осложнившийся нифекцией половых путей и тазовых оpганов
3765
O03.6
Самопроизвольный аборт. Полный или неуточненный абоpт,осложнившийся длительным или чpезмеpным кpовотечением
3766
O03.7
Самопроизвольный аборт. Полный или неуточненный абоpт,осложнившийся эмболией
3767
O03.8
Самопроизвольный аборт. Полный или неуточненный абоpт с дpугими или неуточненными осложнениями
3768
O03.9
Самопроизвольный аборт. Полный или неуточненный абоpт без осложнений
3769
O04.0
Медицинский аборт. Неполный абоpт,осложнившийсч инфекцией половых путей и тазовых оpганов
3770
O04.1
Медицинский аборт. Неполный абоpт,осложнившийся длительным или чpезмеpным кpовотечением
3771
O04.2
Медицинский аборт. Неполный абоpт,осложнившийся эмболией
3772
O04.3
Медицинский аборт. Неполный абоpт с дpугими и неуточненными осложнениями
3773
O04.4
Медицинский аборт. Неполный абоpт без осложнений
3774
O04.5
Медицинский аборт. Полный или неуточненный абоpт,осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых оpганов
3775
O04.6
Медицинский аборт. Полный или неуточненный абоpт,осложнившийся длительным или чpезмеpным кpовотечением
3776
O04.7
Медицинский аборт. Полный или неуточненный абоpт,осложнившийся эмболией
3777
O04.8
Медицинский аборт. Полный или неуточненный абоpт с дpугими или неуточненными осложнениями
3778
O04.9
Медицинский аборт. Полный или неуточненный абоpт без осложнений
3779
O05.0
Другие виды аборта. Неполный абоpт,осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых оpганов
3780
O05.1
Другие виды аборта. Неполный абоpт,осложнившийся длительным или чpезмеpным кpовотечением
3781
O05.2
Другие виды аборта. Неполный абоpт,осложнившийся эмболией
3782
O05.3
Другие виды аборта. Неполный абоpт с дpугими и неуточненными осложнениями
3783
O05.4
Другие виды аборта. Неполный абоpт без осложнений
3784
O05.5
Другие виды аборта. Полный или неуточненный абоpт, осложнившийся инфекцией половых путей и тазовых оpганов
3785
O05.6
Другие виды аборта. Полный или неуточненный абоpт, осложнившийся длительным или чpезмеpным кpовотечением
3786
O05.7
Другие виды аборта. Полный или неуточненный абоpт, осложнившийся эмболией

3760
O03.1
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
3761
O03.2
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
3762
O03.3
Өздігінен болған түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
3763
O03.4
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
3764
O03.5
Өздігінен болған түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3765
O03.6
Өздігінен болған түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3766
O03.7
Өздігінен болған түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3767
O03.8
Өздігінен болған түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
3768
O03.9
Өздігінен болған түсік. Асқынуы жоқ толық немесе анықталмаған түсік
3769
O04.0
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
3770
O04.1
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
3771
O04.2
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
3772
O04.3
Медициналық түсік. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
3773
O04.4
Медициналық түсік. Асқынуы жоқ толық емес түсік
3774
O04.5
Медициналық түсік. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3775
O04.6
Медициналық түсік. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3776
O04.7
Медициналық түсік. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3777
O04.8
Медициналық түсік. Басқа немесе анықталмаған асқынулар қабаттасқан толық немесе анықталмаған түсік
3778
O04.9
Медициналық түсік. Асқынуы жоқ толық немесе анықталмаған түсік
3779
O05.0
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық емес түсік
3780
O05.1
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық емес түсік
3781
O05.2
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық емес түсік
3782
O05.3
Түсіктің басқа түрлері. Басқа және анықталмаған асқынулары бар толық емес түсік
3783
O05.4
Түсіктің басқа түрлері. Асқынуы жоқ толық емес түсік
3784
O05.5
Түсіктің басқа түрлері. Жыныс жолдары мен жамбас астауы ағзаларының жұқпасымен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3785
O05.6
Түсіктің басқа түрлері. Ұзақ уақытқа созылған немесе өте көп қан кетуімен асқынған толық немесе анықталмаған түсік
3786
O05.7
Түсіктің басқа түрлері. Эмболиямен асқынған толық немесе анықталмаған түсік

3893
O31.0
Бумажный плод
3894
O31.1
Продолжающаяся беременность после аборта одного или более чем одного плода
3895
O31.2
Продолжающаяся беременность после внутриутробной гибели одного или более чем одного плода
3896
O31.8
Другие осложнения, характерные для многоплодной беременности
3897
O32.0
Неустойчивое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
3898
O32.1
Ягодичное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
3899
O32.2
Поперечное или косое положение плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
3900
O32.3
Лицевое, лобное или подбородочное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
3901
O32.4
Высокое стояние головки к концу беременности, требующее предоставления медицинской помощи матери
3902
O32.5
Многоплодная беременность с неправильным предлежанием одного или нескольких плодов, требующая предоставления медицинской помощи матери
3903
O32.6
Комбинированное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери
3904
O32.8
Другие формы неправильного предлежания плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
3905
O32.9
Неправильное предлежание плода, требующее предоставления медицинской помощи матери, неуточненное
3906
O33.0
Деформация костей таза, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
3907
O33.1
Равномерно суженный таз, приводящий к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
3908
O33.2
Сужение входа таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
3909
O33.3
Сужение выхода таза, приводящее к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
3910
O33.4
Диспропорция смешанного материнского и плодного происхождения, требующая предоставления медицинской помощи матери
3911
O33.5
Крупные размеры плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
3912
O33.6
Гидроцефалия плода, приводящая к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
3913
O33.7
Другие аномалии плода, приводящие к диспропорции, требующей предоставления медицинской помощи матери
3914
O33.8
Диспропорция вследствие других причин, требующая предоставления медицинской помощи матери
3915
O33.9
Диспропорция, требующая предоставления медицинской помощи матери, неуточненная
3916
O34.0
Врожденные аномалии матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
3917
O34.1
Опухоль тела матки, требующая предоставления медицинской помощи матери
3918
O34.2
Послеоперационный рубец матки, требующий предоставления медицинской помощи матери

3893
O31.0
Қағаз ұрық
3894
O31.1
Бір немесе бірден артық ұрықты түсік жасағаннан кейін жалғасқан жүктілік
3895
O31.2
Бір немесе бірден артық ұрықтың жатырдағы өлуінен кейін жалғасқан жүктілік
3896
O31.8
Көп ұрықты жүктілікке тəн басқа асқынулар
3897
O32.0
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық орналасуының тұрақсыздығы
3898
O32.1
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бөксесімен келуі
3899
O32.2
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың көлденең немесе қиғаш орналасуы
3900
O32.3
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың бетімен, маңдайымен немесе иегінің астымен келуі
3901
O32.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүктіліктің соңында ұрық басының жоғары тұруы ұрық басының кіргізілмеуі
3902
O32.5
Медициналық көмек көрсетуді талап ететін бір немесе бірнеше ұрық дұрыс келмеген көп ұрықты жүктілік
3903
O32.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрама келуі
3904
O32.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың дұрыс келмеуінің басқа формалары
3905
O32.9
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың анықталмаған дұрыс келмеуі
3906
O33.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға əкеліп соғатын жамбас астауы сүйектерінің деформациясы
3907
O33.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға əкеліп соғатын біркелкі тарылған жамбас
3908
O33.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы кіре берісінің тарылуы
3909
O33.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын жамбас астауы шыға берісінің тарылуы
3910
O33.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, ана мен ұрық жағынан аралас диспропорция
3911
O33.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға əкеліп соғатын ұрық өлшемдерінің үлкендігі
3912
O33.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрық сумиы
3913
O33.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға әкеліп соғатын ұрықтың басқа ауытқулары
3914
O33.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, диспропорцияға əкеліп соғатын басқа себептердің салдарлары
3915
O33.9
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін, анықталмаған диспропорция
3916
O34.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатырдың туа біткен ауытқулары
3917
O34.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр денесінің ісігі
3918
O34.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін операциядан кейінгі жатыр тыртығы

3919
O34.3
Истмико-цервикальная недостаточность, требующая предоставления медицинской помощи матери
3920
O34.4
Другие аномалии шейки матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
3921
O34.5
Другие аномалии беременной матки, требующие предоставления медицинской помощи матери
3922
O34.6
Аномалии влагалища, требующие предоставления медицинской помощи матери
3923
O34.7
Аномалии вульвы и промежности, требующие предоставления медицинской помощи матери
3924
O34.8
Другие уточненные аномалии тазовых органов, требующие предоставления медицинской помощи матери
3925
O34.9
Аномалия тазовых органов, требующая предоставления медицинской помощи матери, неуточненная
3926
O35.0
Пороки развития центральной нервной системы у плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
3927
O35.1
Хромосомные аномалии у плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
3928
O35.2
Наследственные болезни (предполагаемые) у плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
3929
O35.3
Поражение плода (предполагаемое) в результате вирусного заболевания матери, требующее предоставления медицинской помощи матери
3930
O35.4
Поражение плода (предполагаемое) в результате воздействия алкоголя, требующее предоставления медицинской помощи матери
3931
O35.5
Поражение плода (предполагаемое) в результате употребления лекарственных средств, требующее предоставления медицинской помощи матери
3932
O35.6
Поражение плода (предполагаемое) в результате радиации, требующее предоставления медицинской помощи матери
3933
O35.7
Поражение плода (предполагаемое) в результате других медицинских процедур, требующее предоставления медицинской помощи матери
3934
O35.8
Другие аномалии и поражения плода (предполагаемые), требующие предоставления медицинской помощи матери
3935
O35.9
Аномалия и поражение плода, требующие предоставления медицинской помощи матери, неуточненные
3936
O36.0
Резус-иммунизация, требующая предоставления медицинской помощи матери
3937
O36.1
Другие формы изоиммунизации, требующие предоставления медицинской помощи матери
3938
O36.2
Водянка плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
3939
O36.3
Признаки внутриутробной гипоксии плода, требующие предоставления медицинской помощи матери
3940
O36.4
Внутриутробная гибель плода, требующая предоставления медицинской помощи матери
3941
O36.5
Недостаточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
3942
O36.6
Избыточный рост плода, требующий предоставления медицинской помощи матери
3943
O36.7
Жизнеспособный плод при абдоминальной беременности, требующей предоставления медицинской помощи матери

3919
O34.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнағы қылтасы-мойын жеткіліксіздігі
3920
O34.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жатыр мойнының басқа ауытқулары
3921
O34.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жүкті жатырдың басқа ауытқулары
3922
O34.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін қынап ауытқулары
3923
O34.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сарпай мен шаттың ауытқулары
3924
O34.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жамбас астауы ағзаларының анықталған басқа ауытқулары
3925
O34.9
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін жамбас астауы ағзаларының анықталмаған ауытқулары
3926
O35.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың орталық нерв жүйесі дамуының кемістіктері
3927
O35.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта хромосомалық ауытқулар (болжанған) болуы
3928
O35.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықта тұқым қуалайтын аурулар (болжанған) болуы
3929
O35.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін анасының вирустық аурумен ауыруы нəтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
3930
O35.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін алкоголь əсері нəтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
3931
O35.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін дəрілік заттарды пайдалану нəтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
3932
O35.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін сәулелену нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
3933
O35.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін басқа медициналық ем шаралар нәтижесінде ұрықтың (болжанған) зақымдануы
3934
O35.8
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың басқа (болжанған) ауытқулары мен зақымданулары
3935
O35.9
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың анықталмаған ауытқулары мен зақымданулары
3936
O36.0
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін резус-иммундау
3937
O36.1
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін иммундаудың басқа формалары
3938
O36.2
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық шемені
3939
O36.3
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақтық гипоксиясының белгілері
3940
O36.4
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың құрсақ ішінде өлуі
3941
O36.5
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрық өсуінің жеткіліксіздігі
3942
O36.6
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін ұрықтың шамадан тыс өсуі
3943
O36.7
Анаға медициналық көмек көрсетуді талап ететін құрсақтық жүктілік барысында өмірге бейім ұрық

4143
O98.7
Вирус иммунодефицита человка [ВИЧ] осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
4144
O98.8
Другие инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период
4145
O98.9
Инфекционные и паразитарные болезни матери, осложняющие беременность, деторождение или послеродовой период, неуточненные
4146
O99.0
Анемия, осложняющая беременность, роды и послеродовой период
4147
O99.1
Другие болезни крови и кроветворных органов и отдельные нарушения с вовлечением иммунного механизма, осложняющие беременность, роды и послеродовой период
4148
O99.2
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ, осложняющие беременность, роды и послеродовой период
4149
O99.3
Психические расстройства и болезни нервной системы, осложняющие беременность, роды и послеродовой период
4150
O99.4
Болезни системы кровообращения, осложняющие беременность, роды и послеродовой период
4151
O99.5
Болезни органов дыхания, осложняющие беременность, роды и послеродовой период
4152
O99.6
Болезни органов пищеварения, осложняющие беременность, деторождение и послеродовой период
4153
O99.7
Болезни кожи и подкожной клетчатки, осложняющие беременность, деторождение и послеродовой период
4154
O99.8
Другие уточненные болезни и состояния, осложняющие беременность, деторождение и послеродовой период
4155
P00.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные гипертензивными расстройствами у матери
4156
P00.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные болезнью почек и мочевых путей у матери
4157
P00.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные инфекционными и паразитарными болезнями у матери
4158
P00.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные хроническими болезнями системы кровообращения и дыхания у матери
4159
P00.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные расстройствами питания у матери
4160
P00.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные травмой у матери
4161
P00.6
Поражения плода и новорожденного, обусловленные проведением хирургического вмешательства у матери
4162
P00.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими медицинскими процедурами у матери, не классифицированными в других рубриках
4163
P00.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими состояниями матери
4164
P00.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неуточненными состояниями матери
4165
P01.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные истмико-цервикальной недостаточностью
4166
P01.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные преждевременным разрывом плодных оболочек

4143
O98.7
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын протозойлық жұқпалар
4144
O98.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа жұқпалы жəне паразиттік аурулары
4145
O98.9
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын, анасының басқа анықталмаған жұқпалы жəне паразиттік аурулары
4146
O99.0
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анемия
4147
O99.1
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қан мен қан өндірілу ағзаларының аурулары мен иммундық механизм тартылған жеке бұзылулар
4148
O99.2
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын эндокриндік жүйе аурулары, тамақтану мен зат алмасуының бұзылулары
4149
O99.3
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын психиканың бұзылулары мен нерв жүйесінің аурулары
4150
O99.4
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын қанайналым жүйесінің аурулары
4151
O99.5
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тыныс алу ағзаларының аурулары
4152
O99.6
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын ас қорыту ағзаларының аурулары
4153
O99.7
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын тері мен теріасты шелмайының аурулары
4154
O99.8
Жүктілікті, бала тууды немесе босанудан кейінгі кезеңді асқындыратын анықталған басқа аурулар мен жағдайлар
4155
P00.0
Анасының гипертензиялық бұзылыстарымен шарттасатын ұрық пен нәрестенің зақымдары
4156
P00.1
Анасынның бүйрек жəне несеп жолдарының ауруларымен
шартталған ұрық пен нəрестенің зақымдары
4157
P00.2
Анасының жұқпалы жəне паразиттік ауруларымен шартталған
ұрық пен нəрестенің зақымдары
4158
P00.3
Ұрық пен нəрестенің анасының қанайналым жəне тыныс алу
жүйелерінің созылмалы ауруларымен шартталған зақымдары
4159
P00.4
Ұрық пен нəрестенің анасының тамақтануы бұзылуларымен
шартталған зақымдары
4160
P00.5
Ұрық пен нəрестенің анасының жарақаттарымен шартталған
зақымдары
4161
P00.6
Ұрық пен нəрестенің анасына жүргізілген хирургиялық
араласулармен шартталған зақымдары
4162
P00.7
Басқа айдарларда жіктелмеген, анасына жүргізілген басқа
медициналық ем шаралармен шартталған ұрық пен нəрестенің
зақымдары
4163
P00.8
Анасының басқа жағдайларымен шартталған ұрық пен
нəрестенің зақымдары
4164
P00.9
Ұрық пен нəрестенің анасының анықталмаған жағдайларымен
шартталған зақымдары
4165
P01.0
Ұрық пен нəрестенің жатыр мойнағының қылтасы мен жатыр
мойнының жеткіліксіздігімен шартталған зақымдары
4166
P01.1
Ұрық пен нəрестенің ұрық қабығының мерзімінен бұрын
жыртылуымен шартталған зақымдары

4167
P01.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные олигогидрамнионом
4168
P01.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные полигидрамнионом
4169
P01.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные внематочной беременностью
4170
P01.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные многоплодной беременностью
4171
P01.6
Поражения плода и новорожденного, обусловленные смертью матери
4172
P01.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неправильным предлежанием плода перед родами
4173
P01.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими болезнями матери, осложняющими беременность
4174
P01.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неуточненными состояниями, осложняющими беременность
4175
P02.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные предлежанием плаценты
4176
P02.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями, связанными с отделением плаценты и кровотечением
4177
P02.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неуточненными и другими морфологическими и функциональными аномалиями плаценты
4178
P02.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные синдромом плацентарной трансфузии
4179
P02.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные выпадением пуповины
4180
P02.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими видами сдавления пуповины
4181
P02.6
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими и неуточненными состояниями пуповины
4182
P02.7
Поражения плода и новорожденного, обусловленные хориоамнионитом
4183
P02.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими аномалиями хориона и амниона
4184
P02.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные неуточненными аномалиями хориона и амниона
4185
P03.0
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением в тазовом предлежании и с экстракцией плода
4186
P03.1
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другим видом неправильного предлежания, положения и диспропорции во время родов и родоразрешения
4187
P03.2
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением с наложением щипцов
4188
P03.3
Поражения плода и новорожденного, обусловленные применением вакуум-экстрактора
4189
P03.4
Поражения плода и новорожденного, обусловленные родоразрешением с помощью кесарева сечения
4190
P03.5
Поражения плода и новорожденного, обусловленные стремительными родами
4191
P03.6
Поражения плода и новорожденного, обусловленные нарушениями сократительной деятельности матки
4192
P03.8
Поражения плода и новорожденного, обусловленные другими осложнениями родов и родоразрешения
4193
P03.9
Поражения плода и новорожденного, обусловленные осложнениями родов и родоразрешения, неуточненные

4167
P01.2
Ұрық пен нəрестенің қағанақ суының өте аздығымен шартталған зақымдары
4168
P01.3
Ұрық пен нəрестенің қағанақ суының көптігімен шартталған
зақымдары
4169
P01.4
Ұрық пен нəрестенің жатырдан тыс жүктілікпен шартталған
зақымдары
4170
P01.5
Ұрық пен нəрестенің көп ұрықты жүктілікпен шартталған
зақымдары
4171
P01.6
Ұрық пен нəрестенің анасының қайтыс болуымен шартталған
зақымдары
4172
P01.7
Ұрық пен нəрестенің ұрықтың босану алдында, алдыңғы
жағында жатуының бұрыстығымен шартталған зақымдары
4173
P01.8
Ұрық пен нəрестенің анасының жүктілікті асқындыратын
басқа ауруларымен шартталған зақымдары
4174
P01.9
Ұрық пен нəрестенің жүктілікті асқындыратын анықталмаған
жағдайлармен шартталған зақымдары
4175
P02.0
Ұрық пен нəрестенің бала жолдасының алда жатуымен
шартталған зақымдары
4176
P02.1
Ұрық пен нəрестенің бала жолдасының бөлінуімен жəне қан
кетуімен байланысты басқа асқынулармен шартталған
зақымдары
4177
P02.2
Ұрық пен нəрестенің бала жолдасының анықталмаған жəне
басқа морфологиялық жəне қызметтік ақауларымен
шартталған зақымдары
4178
P02.3
Ұрық пен нəрестенің бала жолдасы трансфузиясы синдромымен шартталған зақымдары
4179
P02.4
Ұрық пен нəрестенің кіндікбаудың шығып кетуімен
шартталған зақымдары
4180
P02.5
Ұрық пен нəрестенің кіндікбау қысылуының басқа түрлерімен
шартталған зақымдары
4181
P02.6
Ұрық пен нəрестенің кіндікбаудың басқа жəне анықталмаған
жағдайларымен шартталған зақымдары
4182
P02.7
Ұрық пен нəрестенің хориоамнионитпен шартталған зақымдары
4183
P02.8
Ұрық пен нəрестенің қағанақ пен ұрықтың сыртқы қабығының
басқа ауытқуларымен шартталған зақымдары
4184
P02.9
Ұрық пен нəрестенің қағанақ пен ұрықтың сыртқы қабығының
анықталмаған ауытқуларымен шартталған зақымдары
4185
P03.0
Ұрық пен нəрестенің нəресте жамбасымен келгенде босандыру
мен нəрестені тартып туғызумен шартталған зақымдары
4186
P03.1
Ұрық пен нəрестенің, нəрестенің басқадай алда жатуы,
орналасуы жəне диспропорцияларымен шартталған босану
үстіндегі жəне босандыру кезіндегі зақымдары
4187
P03.2
Ұрық пен нəрестенің қышқаш салу арқылы босандырумен
шартталған зақымдары
4188
P03.3
Ұрық пен нəрестенің вакуум-экстрактор қолданумен
шартталған зақымдары
4189
P03.4
Ұрық пен нəрестенің кесар тілігі арқылы босандырумен
шартталған зақымдары
4190
P03.5
Ұрық пен нəрестенің қарқынды босанумен шартталған
зақымдары
4191
P03.6
Ұрық пен нəрестенің жатырдың жиырылу əрекетінің
бұзылуымен шартталған зақымдары
4192
P03.8
Ұрық пен нəрестенің босану мен босандырудың басқа
асқынуларымен шартталған зақымдары
4193
P03.9
Ұрық пен нəрестенің босану мен босандырудың асқынуларымен
шартталған анықталмаған зақымдары

5960
T81.6
Острая реакция на инородное вещество, случайно оставленное при выполнении процедуры
5961
T81.7
Сосудистые осложнения, связанные с процедурой, не классифицированные в других рубриках
5962
T81.8
Другие осложнения процедур, не классифицированные в других рубриках
5963
T82.0
Осложнение механического происхождения, связанное с протезом сердечного клапана
5964
T82.1
Осложнение механического происхождения, связанное с электронным водителем сердечного ритма
5965
T82.2
Осложнение механического происхождения, связанное с артериальным шунтом сердечных клапанов
5966
T82.3
Осложнение механического происхождения, связанное с другими сосудистыми трансплантатами
5967
T82.4
Осложнение механического происхождения, связанное с сосудистым катетером для диализа
5968
T82.5
Осложнение механического происхождения, связанное с другими сердечными и сосудистыми устройствами и имплантатами
5969
T82.6
Инфекция и воспалительная реакция, связанные с протезом сердечного клапана
5970
T82.7
Инфекция и воспалительная реакция, связанные с другими сердечными и сосудистыми устройствами, имплантатами и трансплантатами
5971
T82.8
Другие осложнения, связанные с сердечными и сосудистыми протезами, имплантатами и трансплантатами
5972
T82.9
Осложнение, связанное с сердечным и сосудистым протезом, имплантатом и трансплантатом, неуточненное
5973
T83.0
Осложнение механического происхождения, связанное с мочевым (постоянным) катетером
5974
T83.1
Осложнение механического происхождения, связанное с другими мочевыми устройствами и имплантатами
5975
T83.2
Осложнение механического происхождения, связанное с трансплантатом мочевого органа
5976
T83.4
Осложнение механического происхождения, связанное с другими протезными устройствами, имплантатами и трансплантатами
5977
T83.5
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные протезным устройством, имплантатом и трансплантатом в мочевой системе
5978
T83.6
Инфекция и воспалительная реакция, обусловленные протезным устройством, имплантатом и трансплантатом в половом тракте
5979
T83.8
Другие осложнения, связанные с мочеполовыми протезными устройствами, имплантатами и трансплантатами
5980
T83.9
Осложнение, связанное с мочеполовым протезным устройством, имплантатом и трансплантатом неуточненное
5981
T84.0
Осложнение механического происхождения, связанное с внутренним суставным протезом
5982
T84.1
Осложнение механического происхождения, связанное с внутренним устройством, фиксирующим кости конечности
5983
T84.2
Осложнение механического происхождения, связанное с внутренним устройством, фиксирующим другие кости
5984
T84.3
Осложнение механического происхождения, связанное с другими костными устройствами, имплантатами и трансплантатами

5960
T81.6
Ем шараны орындау кезінде кездейсоқ қалып кеткен бөгде затқа жіті серпіліс
5961
T81.7
Басқа айдарларда жіктелмеген, емшарамен байланысты тамырлық асқынулар
5962
T81.8
Басқа айдарларда жіктелмеген, емшаралардың басқа асқынулары
5963
T82.0
Жүрек қақпақшасының протезімен байланысты механикалық асқыну
5964
T82.1
Жүрек ырғағының электронды жүргізушісімен байланысты механикалық асқыну
5965
T82.2
Коронарлық артериялық шунтпен байланысты механикалық текті асқыну
5966
T82.3
Басқа тамыр трансплантаттарымен байланысты механикалық текті асқыну
5967
T82.4
Диализге арналған тамыр катетерімен байланысты механикалық текті асқыну
5968
T82.5
Жүрек пен тамырлардың басқа протездік қондырғыларымен және имплантаттарымен байланысты механикалық текті асқыну
5969
T82.6
Жүрек қақпақшасының протезімен байланысты жұқпа мен қабыну реакциясы
5970
T82.7
Жүрек пен тамырлардың басқа қондырғыларымен, имплантаттары мен трансплантаттарымен байланысты жұқпа мен қабыну реакциясы
5971
T82.8
Жүрек пен тамырлардың протездік қондырғыларымен, имплантаттары мен трансплантаттарымен байланысты басқа асқынулар
5972
T82.9
Жүрек пен тамырлардың протездік қондырғыларымен, имплантаттары мен трансплантаттарымен байланысты анықталмаған асқынуы
5973
T83.0
Несеп катетерімен (тұрақты) байланысты механикалық текті aсқыну
5974
T83.1
Басқа несеп қондырғылары мен имплантаттарымен байланысты механикалық текті асқыну
5975
T83.2
Несеп ағзасының трансплантатымен байланысты механикалық текті асқыну
5976
T83.4
Басқа протездік қондырғылармен, имплантаттармен және трансплантаттармен байланысты механикалық текті асқыну
5977
T83.5
Несеп жүйесіндегі протездік қондырғымен, имплантатпен жəне трансплантатпен шартталған жұқпа мен қабыну реакциясы
5978
T83.6
Жыныс жолындағы протездік қондырғымен, имплантатпен және трансплантатпен шартталған жұқпа мен қабыну реакциясы
5979
T83.8
Несеп-жыныстық протездік қондырғылармен, имплантаттармен және трансплантаттармен байланысты басқа асқынулар
5980
T83.9
Несеп-жыныстық протездік қондырғымен, имплантатпен және трансплантатпен байланысты анықталмаған асқыну
5981
T84.0
Буын іші протезімен байланысты механикалық текті асқыну
5982
T84.1
Аяқ-қол сүйектерін бекіткіш ішкі қондырғылармен байланысты механикалық текті асқыну
5983
T84.2
Басқа сүйектерді бекіткіш ішкі қондырғылармен байланысты механикалық текті асқыну
5984
T84.3
Басқа сүйек қондырғылармен, имплантаттармен жəне трансплантаттармен байланысты механикалық текті асқыну

Обзорная экскреторная урография на 7-й, 15-й и 45-й минуте
3 месяца (по показаниям)
4
Простат-специфический антиген (ПСА) общий, свободный - по показаниям для мужчин старше 40 лет
3 месяца (по показаниям)
5
Бактериологический посев мочи
14 дней (по показаниям)
6
УЗДГ сосудов нижних конечностей (по показаниям пациентам с варикозным расширением вен нижних конечностей с консультацией ангиохирурга)
До 1 месяца
7
ЭхоКГ (по показаниям для пациентов старше 50 лет с сердечной патологией с консультацией кардиолога)
До 1 месяца
Гинекологический профиль
1
Мазок на степень чистоты
3 месяца
2
Мазок на онкоцитологию
6 месяцев
3
Онкомаркеры (СА 125, Не 4) (при образовании яичников)
2 месяца
4
УЗИ органов малого таза
1 месяц
5
МРТ органов малого таза (по показаниям)
1 месяц
Профиль трансплантология
Трансплантация печени
для прижизненного донора печени
1
Иммуноферментный анализ (ИФА) на вирус Эпштейна-Барра IgM, вирус Эпштейна-Барра IgG, цитомагеловируса IgM, цитомегаловируса IgG, вирус простого герпеса IgM, вирус простого герпеса IgG
3 месяца
2
Онкомаркеры: CA 19-9, CA 72, CA 125, АФП, РЭА
1 месяц
3
Гормоны щитовидной железы: Т4 свободный, Т3 свободный, ТТГ
3 месяца
4
Спирометрия (исследование функции внешнего дыхания)
3 месяца
5
Бактериологические посевы отделяемого из зева, носа и влагалища, а также мочи, кала, мокроты
1 месяц (по показаниям)
6
ЭКГ
14 дней
7
ЭхоКГ;
фиброэзофагогастродуоденоскопия (ФЭГДС);
рентгенография грудной клетки;
спирография;
компьютерная томография брюшной полости с ангиографией;
магнитно-резонансная холангиопанкреатография (МРХПГ).
3 месяца
8
УЗИ почек;
УЗИ органов брюшной полости;
УЗИ мочевого пузыря;
УЗИ органов малого таза у женщин;
УЗИ предстательной железы у мужчин
3 месяца
9
УЗДГ сосудов нижних конечностей
3 месяца
10
УЗДГ сосудов брахиоцефальной зоны
3 месяца
11
Консультация специалистов:
стоматолог;
отоларинголог;
кардиолог;
гинеколог;
гепатолог;
инфекционист;
психолог;
эндокринолог.
3 месяца
12
ПЦР на цитомегаловирус, вирус Эпштейна- Барра, вирус герпеса (при положительном IgM).
1 месяц
13
При наличии гепатита В и С, определение вирусной нагрузки (ПЦР количественный на РНК вируса гепатита С и ДНК вируса гепатита B).
1 месяц
14
Гамма-глутамилтранспептидаза (ГГТП), щелочная фосфатаза (ЩФ), СРБ, АСЛ-О, альбумин, амилаза (дополнительно к стандартному биохимическому анализу)
10 дней
15
Иммунологические исследования
● HLA-типирование донора печени;
● кросс-матч тест (донор-реципиент);
● Бессрочно
● не более 48 часов
16
Анализы крови на ВИЧ-инфекцию
10 дней
Для реципиента печени
1
ИФА на вирус Эпштейна-Барра IgM, вирус Эпштейна-Барра IgG, цитомагеловируса IgM, цитомегаловируса IgG, вирус простого герпеса IgM, вирус простого герпеса IgG
3 месяца
2
Онкомаркеры: АФП, СА 19-9, РЭА
3 месяца
3
Гормоны щитовидной железы: Т4 свободный, Т3 свободный, ТТГ (по показаниям).
3 месяца
4
Определение антинуклеарных антител (ANA, AMA, ANCA)
3 месяца
5
Спирометрия (ФВД)
3 месяца (по показаниям)
6
ЭхоКГ
3 месяца
7
ФГДС
3 месяца
8
УЗИ органов брюшной полости, почек, плевральной полости
3 месяца
9
УЗДГ сосудов нижних конечностей
3 месяца (по показаниям)
10
УЗДГ сосудов брахиоцефальной зоны
3 месяца (по показаниям)
11
КТ органов брюшной полости с контрастированием
3 месяца
12
МРТ в холангиорежиме
3 месяца
13
Консультация кардиолога
1 месяц
14
Консультация гепатолога
1 месяц
15
ПЦР на цитомегаловирус, вирус Эпштейна -Барра, вирус герпеса (при положительном IgM)
1 месяц
16
При наличии гепатита В и С, определение вирусной нагрузки (ПЦР количественный на РНК вируса гепатита С и ДНК вируса гепатита B)
1 месяц
17
Определение уровня Антитромбина III (дополнительно к стандартной коагулограмме)
1 месяц
18
ГГТП, ЩФ, СРБ, альбумин, амилаза (дополнительно к стандартному биохимическому анализу)
10 дней
19
Иммунологические исследования
● HLA-типирование реципиента печени;
● кросс-матч тест.
● Бессрочно
● не более 48 часов
Трансплантация почек
Для донора почек
1
Иммунологические исследования
● HLA – типирование донора;
● Кросс – матч тест.
● Бессрочно
● не более 72 часов
2
Группа крови; кровь на HbsAg; Anti HCV; сифилис; реакция Райта – Хеддельсона; цитомегаловирус IgM, IgG; вирус Эпштейна-Барра IgM, IgG; вирус простого герпеса 1,2 типа IgM, IgG; кандида IgM, IgG
3 месяца
3
ВИЧ инфекция
10 дней
4
Вирус простого герпеса 1,2 типа IgM, IgG;
кандида IgM, IgG
1 месяц
5
Онкомаркеры:
СА 19-9, АФП, РЭА,
(ПСА общий, свободный – для мужчин),

7-ші, 15-ші және 45-ші минутта шолу экскреторлық урографиясы
3 ай (көрсетілімдер бойынша)
4
Қуықасты безіне тән антиген (ҚТА) жалпы, бос – 40 жастан асқан ерлер үшін көрсетілімдер бойынша
3 ай (көрсетілімдер бойынша)
5
Несептің бактериологиялық себіндісі
14 күн (көрсетілімдер бойынша)
6
Аяқ-қол тамырларырының УДДГ (ангихирургтың консультациясымен аяқ-қол веналарының варкиоздық көбеюімен пациенттерге көрсетілімдер бойынша)
1 айға дейін
7
ЭхоКГ (кардиологтың консультациясымен жүрек патологиясы бар 50 жастан асқан пациенттер үшін көрсетілімдер бойынша)
1 айға дейін
Гинекологиялық бейін
1
Тазалық дәрежесіне жағынды
3 ай
2
Онкоцитологияға жағынды
6 ай
3
Онкомаркерлер (СА 125, Не 4) (аналық бездер қалыптасқан кезде)
2 ай
4
Кіші жамбас ағзасының УДЗ
1 ай
5
Кіші жамбас ағзасының МРТ (көрсетілімдер бойынша)
1 ай
Трансплантология бейіні
Бауыр трансплантациясы
Тірі кезіндегі бауыр доноры үшін
1
Эпштейна-Барра IgM вирусына, Эпштейна-Барра IgG вирусына, IgM цитомагеловирусына, IgG цитомегаловирусына, IgM қарапайым герпес вирусына, IgG қарапайым герпес вирусына иммуноферменттік талдау (ИФТ)
3 ай
2
Онкомаркерлер: CA 19-9, CA 72, CA 125, АФП, РЭА
1 ай
3
Қалқанша безі гормондары: Т4 бос, Т3 бос, ТТГ
3 ай
4
Спирометрия (сыртқы тыныс алу функциясын зерттеу)
3 ай
5
Жұтқыншақтан, мұрыннан және қынаптан, сондай-ақ несептен, нәжістен, қақырықтан бөлінетін бактериологиялық себінділер
1 ай (көрсетілімдер бойынша)
6
ЭКГ
14 күн
7
ЭхоКГ; фиброэзофагогастродуоденоскопия (ФЭГДС); кеуде қуысының рентгенографиясы; спирография;
ангиографиясы бар іш перденің компьютерлік томографиясы;
магнитно-резонансная холангиопанкреатография (МРХПГ).
3 ай
8
Бүйрек УДЗ-сы; іш қуыс ағзаларының УДЗ-сы; қуық УДЗ;
әйелдердің кіші жамбас ағзаларының УДЗ;
ерлердің қуықасты безінің УДЗ
3 ай
9
Аяқ-қол тамырларының УДДГ
3 ай
10
Брахиоцефалды аймақ тамырларының УДДГ
3 ай
11
Мамандар консультациясы:
стоматолог; отоларинголог; кардиолог; гинеколог; гепатолог; инфекционист;
психолог;
эндокринолог.
3 ай
12
Цитомегаловирусқа, Эпштейн Барра вирусына, герпес вирусына ПТР (Оң IgM болған кезде).
1 ай
13
В және С гепатиті болған кезде, вирус жүктемесін анықтау (С гепатиті вирусының РНК-сына және В гепатиті вирусының ДНК-сына сандық ПТР).
1 ай
14
Гамма-глутаминтранспептидаза (ГГТП), сілтілік фосфатаза (СФ), СРБ, АСЛ-О, альбумин, амилаза (стандартты биохимиялық талдауға қосымша)
10 күн
15
Иммунологиялық зерттеу
● HLA-бауыр донорын типтеу;
● кросс-матч тест (донор-реципиент);
● Мерзімсіз
● 48 сағаттан аспайды
16
АИТВ инфекциясына қан талдауы
10 күн
Бауыр реципиенттері үшін
1
Эпштейна-Барра IgM вирусына, Эпштейна-Барра IgG вирусына, IgM цитомагеловирусына, IgG цитомегаловирусына, IgM қарапайым герпес вирусына, IgG қарапайым герпес вирусына ИФТ
3 ай
2
Онкомаркерлер: АФП, СA 19-9, РЭА
3 ай
3
Қалқанша безі гормондары: Т4 бос, Т3 бос, ТТГ
3 ай (көрсетілімдер бойынша)
4
Антинуклеарлы антиденелерді анықтау (ANA, AMA, ANCA)
3 ай
5
Спирометрия (ФВД)
3 ай
(көрсетілімдер бойынша)
6
ЭхоКГ
3 ай
7
ФГДС
3 ай
8
Іш қуысы ағзаларының, бүйректің, ішперде қуысының УДЗ-сы
3 ай
9
Аяқ-қол тамырларының УДДГ
3 ай
(көрсетілімдер бойынша)
10
Брахиоцефалды аймақ қантамырларының УДДГ
3 ай
(көрсетілімдер бойынша)
11
Контрастты ішперде азғаларының КТ
3 ай
12
Холангиорежимдегі МРТ
3 ай
13
Кардиологтың консультациясы
1 ай
14
Гепатологтың консультациясы
1 ай
15
Цитомегаловирусқа, Эпштейна - Барра вирусына, герпес вирусына ПТР (оң IgM болған кезде)
1 ай
16
В және С гепатиті болған кезде, вирус жүктемесін анықтау (С гепатиті вирусының РНК-сына және В гепатиті вирусының ДНК-сына сандық ПТР)
1 ай
17
III Антитромбин деңгейін анықтау (стандартты коагулограммаға қосымша)
1 ай
18
ГГТП, СФ, СРБ, альбумин, амилаза (стандартты биохимиялық талдауға қосымша)
10 күн
19
Иммунологиялық зерттеу
● HLA-бауыр реципиентті типтеу;
● кросс-матч тест.
● Мерзімсіз
● 48 сағаттан аспайды
Бүйрек трансплантациясы
Бүйрек доноры үшін
1
Иммунологиялық зерттеу
● HLA-донорды типтеу;
● кросс-матч тест.
● Мерзімсіз
● 72 сағаттан аспайды
2
Қан тобы; HbsAg; Anti HCV-ға қан; мерез; Райт – Хеддельсон реакциясы; IgM, IgG цитомегаловирусы; IgM, IgG Эпштейна-Барра вирусы; IgM, IgG 1,2 типті қарапайым герпес вирусы; IgM, IgG кандидасы
3 ай
3
АИТВ инфекциясы
10 күн
4
IgM, IgG 1,2 типті қарапайым герпес вирусы, IgM, IgG кандидасы
1 ай
5
Онкомаркерлер: СА 19-9, АФП, РЭА,
(ПСА жалпы, бос – ерлер үшін),

(СА 125, НЕ4 – для женщин)
1 месяц
6
УЗИ почек;
УЗИ органов брюшной полости;
УЗИ мочевого пузыря;
УЗИ органов малого таза у женщин,
УЗИ предстательной железы у мужчин;
УЗДГ брюшной аорты, сосудов почек
3 месяца
7
ЭхоКГ;
ФЭГДС;
рентгенография органов грудной клетки
3 месяца
8
Консультация специалистов:
стоматолог;
отоларинголог;
кардиолог;
гинеколог (для женщин);
инфекционист по показаниям
1 месяц
9
СМАД в течение 1 суток (возраст старше 50 лет)
3 месяца
Для реципиента почек
1
Иммунологические исследования
● HLA – типирование реципиента;
● Кросс – матч;
● Определение лейкоцитарных антител.
● Бессрочно
● не более 72 часов
2
Цитомегаловирус IgM, IgG
3 месяца
3
Вирус Эпштейна-Барра IgM, IgG
3 месяца
4

(СА 125, НЕ4 – әйелдер үшін)
1 ай
6
Бүйрек УДЗ-сы;
ішперде қуысы ағзаларының УДЗ;
қуықасты УДЗ;
әйелдердің кіші жамбас ағзаларының УДЗ; ерлердің қуықасты безінің УДЗ;
ішперде қолқасының, бүйрек тамырларының УДДГ
3 ай
7
ЭхоКГ;
ФЭГДС;
кеуде қуысы ағзаларының рентгенографиясы
3 ай
8
Мамандар консультациясы:
стоматолог;
отоларинголог;
кардиолог;
гинеколог (әйелдер үшін);
инфекционист көрсетілімдер бойынша
1 ай
9
1 тәулік бойы АҚТМ (50 жастан асқандарға )
3 ай
Бүйрек реципиенті үшін
1
Иммунологиялық зерттеу
● HLA-реципиентті типтеу;
● Кросс-матч;
● лейкоцитарлы антиденелерді анықтау.
● Мерзімсіз
● 72 сағаттан аспайды
2
IgM, IgG Цитомегаловирусы
3 ай
3
IgM, IgG Эпштейна-Барра вирусы
3 ай
4

Вирус простого герпеса 1,2типа IgM, IgG
3 месяца
5
HbsAg; Anti HCV
1 месяц
6
Онкомаркеры СА 19-9, АФП, РЭА, (ПСА общий, свободный – для мужчин), (СА 125, НЕ4 – для женщин)
3 месяца
7
УЗИ почек
3 месяца
8
УЗИ органов брюшной полости
3 месяца
9
УЗИ мочевого пузыря
3 месяца
10
УЗИ органов малого таза у женщин
3 месяца
11
УЗИ предстательной железы у мужчин
3 месяца
12
УЗИ плевральных полостей
3 месяца
13
УЗДГ подвздошных сосудов
3 месяца
14
ЭКГ
14 дней
15
ЭХОКГ
3 месяца
16
ЭФГДС
3 месяца
17
Консультация специалистов:
стоматолог;
отоларинголог;
кардиолог;
гинеколог ;
эндокринолог – для пациентов с сахарным диабетом
1 месяц
18
Анализы крови на ВИЧ-инфекцию
10 дней
Трансплантация костного мозга
Для донора костного мозга
1
ИФА IgM, IgG Цитомегаловирус и вирус Эпштейна-Барра
1 месяц
2
УЗИ органов малого таза (для женщин до 50 лет)
14 дней
3
ПЦР крови на маркеры гепатитов "В" и "С" качественно, при наличии + результата - количественно
1 месяц
4
Микрореакция
1 месяц
5
ИФА ВИЧ (в центре трансфузиологии)
10 дней
Для реципиента костного мозга
1
Справка от стоматолога о санации полости рта
1 месяц
2
Ортопантомограмма
1 месяц
3
ИФА IgM и IgG Цитомегаловирус и вирус Эпштейна-Барра
1 месяц
4
ПЦР крови на маркеры гепатитов "В" и "С" качественно (в случае выявления – количественно) – в центре трансфузиологии
1 месяц
5
Осмотр гинеколога
1 месяц
6
МРТ головного мозга
1 месяц (по показаниям)
Трансплантация сердца
Для реципиента сердца
Основные лабораторные исследования
1
Определение калия (K) в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
2
Определение натрия (Na) в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
3
Определение глюкозы в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
4
Определение мочевины в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
5
Определение креатинина в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
6
Определение общего белка в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
7
Определение альбумина в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
8
Определение аланинаминотрансферазы (АЛаТ) в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
9
Определение прямого билирубина в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
10
Определение общего билирубина в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
11
Определение аспартатаминотрансферазы (АСаТ) в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
12
Определение липопротеидов низкой плотности (ЛПНП) в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
13
Определение липопротеидов очень низкой плотности в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
14
Определение липопротеидов высокой плотности (ЛПВП) в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
15
Определение СРБ в сыворотке крови количественно
До 14 дней
16
Определение тропонина в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
17
Определение триглицеридов в сыворотке крови на анализаторе
До 14 дней
18
Определение газов и электролитов крови с добавочными тестами (лактат, глюкоза, карбоксигемоглобин) на анализаторе
До 14 дней
19
Определение активированного частичного тромбопластинового времени (АЧТВ) в плазме крови на анализаторе
До 14 дней
20
Определение протромбинового времени (ПВ) с последующим расчетом протромбинового индекса (ПТИ) и международного нормализованного отношения (МНО) в плазме крови на анализаторе (ПВ-ПТИ-МНО)
До 14 дней
21
Определение фибриногена в плазме крови на анализаторе
До 14 дней
22
Диагностика хронической сердечной недостаточности pro-BNP (натрийуретические пептиды) в сыворотке крови ИФА-методом
До 14 дней
23
Бактериологическое исследование отделяемого из зева, ран, глаз, ушей, мочи, желчи и другое на анализаторе
До 1 месяца
24
Определение маркеров вирусного гепатита В (HBsAg, Anti-HBs, Anti-HBcore), гепатита С (Anti-HCV, ВИЧ-инфекции (HIVAg/anti-HIV); вирус Эпштейна-Барра, герпес, цитомегаловирус, токсоплазмоз методом ИФА
До 1 месяца
25
Серологические реакции на сифилис – при положительном результате микрореакции (реакция Вассермана)
До 10 дней
26
Иммунологические исследования методом цитофлуориметрии – лимфоциты - CD 3, CD 4
До 1 мес
27
Определение лейкоцитарных антигенов HLA-A,B,С серологическим методом и определение антигенов HLA-A,B,DRB1 молекулярно-генетическим методом
До 3 дней
28
Перекрестная проба на совместимость "кросс-матч" серологическим методом
До 3 дней
29
Определение в крови уровня (процента сенсибилизации) лейкоцитарных антител методом флуоресцентной цитометрии или ИФА
До 1 месяца
Дополнительные лабораторные исследования
30
Антикардиолипиновые антитела методом ИФА
До 1 мес
31
Определение маркеров вирусного гепатита В и С, вируса Эпштейна-Барра, герпес, цитомегаловирус, токсоплазмоз методом ПЦР
До 1 мес
32
Биохимический анализ крови (ферритин, сывороточное железо, трансферрин, ГГТП, щелочная фосфатаза)
До 1 мес
33
Определение прокальцитонина методом ИФА
До 1 мес
34
Определение маркеров повреждения миокарда (МВ КФК, тропонин, миоглобин) методом ИФА
До 1 мес
35
Определение специфичности лейкоцитарных антител методом флуоресцентной цитометрии
До 1 мес
36
Определение наличия донор специфических антител методом флуоресцентной цитометрии
До 1 мес
Основные инструментальные исследования
37
Антропометрия (определение индекса массы тела, площадь поверхности тела)
До 14 дней
38
ЭКГ
До 1 месяца
39
ЭхоКГ (трансторакальная)
До 1 месяца
40
Чрезпищеводная ЭхоКГ
До 6 месяцев
41
Катетеризация правых отделов с тонометрией
До 6 месяцев (по показаниям)
42
Рентгенография органов грудной полости (в 2 проекциях)
До 6 месяцев
43
Спирография
До 6 месяцев (по показаниям)
Дополнительные инструментальные исследования
44
Спироэргометрия;
ФГДС;
УЗИ щитовидной железы;
УЗИ сонных артерий, артерий верхних и нижних конечностей (лодыжечно-плечевой индекс);
коронарография;
КТ (МРТ) грудного сегмента, абдоминального сегмента, головы (по показаниям);
фибробронхоскопия (по показаниям);
колоноскопия (по показаниям).
До 6 мес
Консультации профильных специалистов
45
Аритмолога – при наличии нарушений ритма сердца (пароксизмальная предсердная тахикардия, фибрилляция и трепетание предсердий, синдром слабости синусового узла), диагностированные клинически, по данным ЭКГ и ХМЭКГ;
Невропатолога – при эпизодах судорог, наличие парезов, гемипарезов и других неврологических нарушений;
Оториноларинголога – при носовых кровотечениях, признаках инфекции верхних дыхательных путей, тонзиллитах, синуситах;
Гематолога – при анемии, тромбоцитозе, тромбоцитопении, нарушении свертываемости, других отклонениях гемостаза;
Нефролога – при признаках почечной недостаточности, снижении диуреза, протеинурия;
Пульмонолога –при сопутствующей патологии легких, снижении функции легких;
Хирурга –для исключения острой хирургической патологии;
Эндокринолога – при сопутствующей эндокринной патологии;
Психотерапевта/психолога, социального работника.
Для реципиента комплекса "сердце-легкие"
Основные лабораторные исследования
1
Биохимический анализ крови (натрий, калий, глюкоза, мочевина, креатинин, общий белок, альбумин, общий билирубин (прямой, непрямой), АСТ, АЛТ, СРБ, холестерин, ХЛВП, ХЛНП, триглицериды, амилаза, ферритин, сывороточное железо, трансферрин, ГГТП, щелочная фосфатаза, никотиновый тест)
До 14 дней
2
СКФ (MDRD)
определение артериального и венозного кислотно-щелосного состояния и газов крови;
электролиты крови (магний, калий, кальций, натрий);
коагулограмма (АЧТВ, ПВ, МНО, фибриноген, Д-димер);
определение уровня натрийуретического пептида (далее BNP или про-BNP или ANP);
гликолизированный гемоглобин;
определение гормонов щитовидной железы методом ИФА (ТТГ, Т4, Т3, АТкТПО);
До 14 дней
3
Бактериологическое исследование:
мокроты с антибиотикограммой;
мазка из носоглотки;
мочи;
мокроты на микобактерии туберкулеза
До 14 дней
4
ИФА на инфекции: определение маркеров вирусного гепатита В (HBsAg, Anti-HBs, Anti-HBcore), гепатита С (Anti-HCV, ВИЧ-инфекции (HIVAg/Anti-HIV); вирус Эпштейна-Барра, герпес, цитомегаловирус (IgG, IgM), токсоплазмоз
До 1 месяца
5
Определение лейкоцитарных антигенов HLA-A,B,С серологическим методом и определение антигенов HLA-A,B,DRB1 молекулярно-генетическим методом; перекрестная проба на совместимость "Кросс-матч" серологическим методом; определение в крови уровня (процента сенсибилизации) лейкоцитарных антител методом флуоресцентной цитометрии или ИФА
До 3 дней
6
Мазок из носа на MRSA;
бактериологический посев мочи;
тропонин Т или I
До 14 дней
Основные инструментальные исследования
7
Спирография (функция внешнего дыхания-PFT);
костная денситометрия;
тест 6-минутной ходьбы;
электрокардиография в 12 отведениях;
трансторакальная эхокардиография;
рентгенография органов грудной клетки (в передне-задней и левой боковой проекции);
ФГДС;
катетеризация правых отделов с тонометрией.
До 6 месяцев
Дополнительные инструментальные исследования
8
Спироэргометрия;
ФГДС (по показаниям);
УЗИ щитовидной железы;
УЗИ сонных артерий, артерий верхних и нижних конечностей (лодыжечно-плечевой индекс);
коронарография;
КТ (МРТ) грудного сегмента, абдоминального сегмента, головы (по показаниям);
фибробронхоскопия (по показаниям);
колоноскопия (по показаниям)
До 6 месяцев
Консультации профильных специалистов
9
Аритмолога – при наличии нарушений ритма сердца (пароксизмальная предсердная тахикардия, фибрилляция и трепетание предсердий, синдром слабости синусового узла), диагностированные клинически, по данным ЭКГ и ХМЭКГ;
Невропатолога –при эпизодах судорог, наличие парезов, гемипарезов и других неврологических нарушений;
Оториноларинголога – при носовых кровотечениях, признаках инфекции верхних дыхательных путей, тонзиллитах, синуситах;
Гематолога – при анемии, тромбоцитозе, тромбоцитопении, нарушении свертываемости, других отклонениях гемостаза;
Нефролога – при признаках почечной недостаточности, снижении диуреза, протеинурия;
Пульмонолога –при сопутствующей патологии легких, снижении функции легких;
Хирурга –для исключения острой хирургической патологии;
Эндокринолога – при сопутствующей эндокринной патологии;
Психотерапевта/психолога, социального работника
Для донора сердца, комплекса "сердце-легкие"
1
Все исследования, показанные реципиенту
2
Тканевое типирование донора по системе HLA низкого разрешения по локусам C, DQB, DQA, DPA, DPB молекулярно-генетическим методом для диагностики донор-специфических антител - при высоком проценте сенсибилизации реципиента/пациента лейкоцитарными антителами и положительном результате пробы на совместимость "кросс-матч"
Скачать
*При истечении сроков результатов исследований до 3 (трех дней) иногородним пациентам, поступающим в республиканские организации и многопрофильные городские и областные больницы по праву выбора пациента, исследования проводятся по месту госпитализации при поступлении. Пациенты, проживающие по месту нахождения стационара направляются для повторного обследования по месту прикрепления.
**Для пациентов отделений гемодиализа: перед назначением процедуры гемодиализа и далее с периодичностью 6 месяцев.
Лица с продолжительным заболеванием крови, получающие регулярные гемотрансфузии, подлежат обследованию на ВИЧ-инфекцию, гепатиты В и С при установлении диагноза и далее через каждые 6 месяцев.
***УЗДГ детям проводится в стационаре по месту госпитализации.

IgM, IgG 1,2 типті қарапайым герпес вирусы
3 ай
5
HbsAg;
Anti HCV
1 ай
6
СА 19-9, АФП, РЭА онкомаркерлері, (ПСА жалпы, бос – ерлер үшін), (СА 125, НЕ4 – әйелдер үшін)
3 ай
7
Бүйрек УДЗ
3 ай
8
Іш қуысы ағзаларының УДЗ
3 ай
9
Несеп қуығы УДЗ
3 ай
10
Әйелдердің кіші жамбас ағзаларының УДЗ
3 ай
11
Ерлердің қуықасты безінің УДЗ
3 ай
12
Өкпеқап қуысының УДЗ
3 ай
13
Мықын тамырларының УДДГ
3 ай
14
ЭКГ
14 күн
15
ЭхоКГ
3 ай
16
ЭФГДС
3 ай
17
Мамандар консультациясы:
стоматолог;
отоларинголог;
кардиолог;
гинеколог;
эндокринолог – қант диабеті бар пациенттер үшін
1 ай
18
АИТВ инфекциясына қан талдауы
10 күн
Сүйек кемігі трансплантациясы
Сүйек кемігі доноры үшін
1
IgM, IgG Цитомегаловирусының және Эпштейна-Барра вирусының ИФТ
1 ай
2
Кіші жамбас ағзаларының УДЗ (50 жасқа дейінгі әйелдер үшін)
14 күн
3
"В" және "С" гепатиттерінің маркерлеріне қан ПТР-і сапалық, нәтижесі + болған кезде - сандық
1 ай
4
Микрореакция
1 ай
5
АИТВ-ға ИФТ (трансфузиология орталығында)
10 күн
Сүйек кемігінің реципиенті үшін
1
Ауық қуысының санациясы туралы стоматологтан анықтама
1 ай
2
Ортопантомограмма
1 ай
3
IgM, және IgG Цитомегаловирусының және Эпштейна-Барра вирусының ИФТ
1 ай
4
"В" және "С" гепатиттерінің маркерлеріне қан ПТР-і сапалық (анықталған жағдайда - сандық) трансфузиология орталығында
1 ай
5
Гинекологтың қарап-тексеруі
1 ай
6
Бас миының МРТ
1 ай (көрсетілімдер бойынша)
Жүрек трансплантациясы
Жүрек реципиенті үшін
Негізгі зертханалық зерттеулер
1
Талдауышта қан сарысуындағы калийді (K) анықтау
14 күнге дейін
2
Талдауышта қан сарысуындағы натрийді (Na) анықтау
14 күнге дейін
3
Талдауышта қан сарысуындағы глюкозаны анықтау
14 күнге дейін
4
Талдауышта қан сарысуындағы несепнәрді анықтау
14 күнге дейін
5
Талдауышта қан сарысуындағы креатининді анықтау
14 күнге дейін
6
Талдауышта қан сарысуындағы жалпы нәруызды анықтау
14 күнге дейін
7
Талдауышта қан сарысуындағы альбуминді анықтау
14 күнге дейін
8
Талдауышта қан сарысуындағы аланинаминотрансферазаны (АЛаТ) анықтау
14 күнге дейін
9
Талдауышта қан сарысуындағы тікелей билирубинді анықтау
14 күнге дейін
10
Талдауышта қан сарысуындағы жалпы билирубинді анықтау
14 күнге дейін
11
Талдауышта қан сарысуындағы аспартатаминотрансферазаны (АСаТ) анықтау
14 күнге дейін
12
Талдауышта қан сарысуындағы төмен тығыздықтағы липопротеидтерді (ТТЛП) анықтау
14 күнге дейін
13
Талдауышта қан сарысуындағы өте төмен тығыздықтағы липопротеидтерді (ӨТТЛП) анықтау
14 күнге дейін
14
Талдауышта қан сарысуындағы жоғары тығыздықтағы липопротеидтерді (ЖТЛП) анықтау
14 күнге дейін
15
Қан сарысуындағы СРА нәруызды анықтау сандық
14 күнге дейін
16
Талдауышта қан сарысуындағы тропонинді анықтау
14 күнге дейін
17
Талдауышта қан сарысуындағы триглицеридтерді анықтау
14 күнге дейін
18
Талдауышта қосымша тесттермен (лактат, глюкоза, карбоксигемоглобин) газдар мен қан электролиттерін анықтау
14 күнге дейін
19
Талдауышта қан плазмасындағы белсендірілген ішінара тромбопластин уақытын (БІТУ) анықтау
14 күнге дейін
20
Талдауышта қан плазмасындағы протромбин индексін (ПТИ) және халықаралық қалыпқа келтірілген қатынасты (ХҚҚ) кейіннен есептей отырып, протромбин уақытын (ПУ) анықтау (ПУ-ПТИ-ХҚҚ)
14 күнге дейін
21
Талдауышта қан плазмасындағы фибриногенді анықтау
14 күнге дейін
22
ИФТ әдісімен қан сарысуындағы pro-BNP (натриуретикалық пептидтер) созылмалы жүрек функциясы жеткіліксіздігінің диагностикасы
14 күнге дейін
23
Талдауышта аңқадан, жаралардан, көзден, құлақтан, несептен, өттен және басқалардан бөлінетін бактериологиялық зерттеу
1 айға дейін
24
В вирустық гепатитінің (HBsAg, Anti-HBs, Anti-HBcore), С гепатитінің (Anti-HCV, АИТВ-инфекциясы (HIV Ag/Anti-HIV) маркерлерін; Эпштейна-Барра вирусын, герпес, цитомегаловирус, ИФТ әдісімен токсоплазмозды анықтау
1 айға дейін
25
Мерезге серологиялық реакциялар – микрореакцияның оң нәтижесі кезінде (Вассерман реакциясы)
10 күнге дейін
26
Цитофлуориметрия әдісімен иммунологиялық зерттеулер-лимфоциттер-CD 3, CD 4;
1 айға дейін
27
Серологиялық әдіспен HLA-A,B лейкоциттік антигендерін анықтау және молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-A,B,С DRB1 антигендерін анықтау
3 күнге дейін
28
Серологиялық әдіспен "кросс-матч" үйлесімділігіне айқаспалы сынама
3 күнге дейін
29
Флуоресцентті цитометрия немесе ИФТ әдісімен қандағы лейкоциттік антиденелердің деңгейін (сенсибилизация пайызын) анықтау
1 айға дейін
Қосымша зертханалық зерттеулер
30
ИФТ әдісімен антикардиолипиндік антиденелер
1 айға дейін
31
В және С вирустық гепатитінің маркерлерін Эпштейна-Барра вирусын, герпес, цитомегаловирус, ПТР әдісімен токсоплазмозды анықтау
1 айға дейін
32
Қанның биохимиялық талдауы (ферритин, сарысулық темір, трансферрин, ГГТП, сілтілі фосфатаза)
1 айға дейін
33
ИФТ әдісімен прокальцитонинді анықтау
1 айға дейін
34
ИФТ әдісімен миокардтың зақымдану маркерлерін (МВ КФК, тропонин, миоглобин) анықтау
1 айға дейін
35
Флуоресцентті цитометрия әдісімен лейкоциттік антиденелердің ерекшелігін анықтау
1 айға дейін
36
Флуоресцентті цитометрия әдісімен донорда спецификалық антиденелердің болуын анықтау
1 айға дейін
Негізгі аспаптық зерттеулер
37
Антропометрия (дене салмағының, денесінің жалпы аумағы индексін анықтау)
14 күнге дейін
38
ЭКГ
1 айға дейін
39
ЭхоКГ (трансторакальды)
1 айға дейін
40
Өңеш арықылы жүргізілетін ЭхоКГ
6 айға дейін
41
Оң жақ бөліктерді тонометриямен катетерілеу
6 айға дейін (көрсетілімдер бойынша)
42
Кеуде қуысы ағзаларының рентгенографиясы (2 проекцияда)
6 айға дейін
43
Спирография
6 айға дейін (көрсетілімдер бойынша)
Қосымша аспаптық зерттеулер
44
спироэргометрия;
ФГДС;
қалқанша безінің УДЗ;
ұйқы артерияларын, жоғарғы және аяқ-қол артерияларын УДЗ (тобық-иық индексі);
коронарография;
кеуде сегментінің, іш сегментінің, бастың КТ (МРТ) (көрсетілімдер бойынша);
фибробронхоскопия (көрсетілімдер бойынша);
колоноскопия (көрсетілімдер бойынша).
6 айға дейін
Бейінді мамандардың консультациялары
45
Аритмолог – ЭКГ және ХМЭКГ деректері бойынша клиникалық диагноз қойылған жүрек ырғағының бұзылуы (пароксизмальды атриальды тахикардия, атриальды фибрилляция және дірілдеу, синус түйінінің әлсіздік синдромы) болған кезде;
Невропатолог – ұстамалар эпизодтарында, парездердің, гемипарездердің және басқа неврологиялық бұзылулар болған кезде;
Оториноларинголог – мұрыннан қан кету, жоғарғы тыныс алу жолдарының инфекциясы, тонзиллит, синусит белгілері кезінде;
Гематолог – анемия, тромбоцитоз, тромбоцитопения, қан ұюының бұзылуы, гемостаздың басқа ауытқулары кезінде;
Нефролог – бүйрек функциясы жеткіліксіздігінің белгілері, диурездің төмендеуі, протеинурия белгілері кезінде;
Пульмонолог – өкпенің қосарласқан патологиясы, өкпе функциясының төмендеуі кезінде;
Хирург – жіті хирургиялық патологияны болдырмау үшін;
Эндокринолог – қосарласқан эндокриндік патология кезінде;
Психотерапевт/психолог, әлеуметтік жұмыскер.
"Жүрек-өкпе" кешенінің реципиенті үшін
Негізгі зертханалық зерттеулер
1
Қанның биохимиялық талдауы (натрий, калий, глюкоза, несепнәр, креатинин, жалпы нәруыз, альбумин, жалпы билирубин (тікелей, жанама), АСТ, АЛТ, СРБ, холестерин, ТТЛХ, ЖТЛХ, триглицеридтер, амилаза, ферритин, сарысу темірі, трансферрин, ГГТП, сілтілі фосфатаза, никотин тесті)
14 күнге дейін
2
СКФ (MDRD);
артериялық және веноздық қышқыл-негіз күйін және қан газдарын анықтау;
қан электролиттері (магний, калий, кальций, натрий);
коагулограмма (АЧТВ, ПВ, МНО, фибриноген, Д-димер);
натрий уретра пептид деңгейін анықтау (бұдан әрі - BNP немесе Pro-BNP немесе ANP);
гликозилденген гемоглобин;
ИФТ (TТГ, T4, T3, АТкТПО) әдісімен қалқанша безінің гормондарын анықтау.
14 күнге дейін
3
Бактериологиялық зерттеу:
антибиотикограммасы бар қақырық;
мұрын-жұтқыншақтан жағынды;
несеп;
туберкулез микобактериясына қақырық
14 күнге дейін
4
Инфекцияға ИФТ: В вирустық гепатитінің (HBsAg, Anti-HBs, Anti-HBcor), С гепатитінің (Anti-HCV, АИТВ инфекциясы (HIVAg/Anti-HIV) маркерлерін; Эпштейна-Барра вирусын, герпесті, цитомегаловирусты (IgG, IgM), токсоплазмозты анықтау
1 айға дейін
5
Серологиялық әдіспен HLA-A,B,С лейкоциттік антигендерін анықтау және молекулалық-генетикалық әдіспен HLA-A,B,DRB1 антигендерін анықтау
серологиялық әдіспен "кросс-матч" үйлесімділігіне айқаспалы сынама;
флуоресцентті цитометрия немесе ИФТ әдісімен қандағы лейкоциттік антиденелердің деңгейін (сенсибилизация процентін) анықтау
3 күнге дейін
6
MRSA-ға мұрын жағындысы;
несептің бактериологиялық культурасы;
тропонин Т немесе I
14 күнге дейін
Негізгі аспаптық зерттеулер
7
Спирография (сыртқы тыныс алу функциясы-PFT);
сүйек денситометриясы;
6 минуттық жаяу жүру тесті;
12 бөліністе электрокардиография;
трансторакальды ЭхоКГ;
кеуде қуысы ағзаларының рентгенографиясы (алдыңғы-артқы және сол жақ бүйірлік проекцияда);
ФГДС;
оң жақ бөлімдерді тонометриямен катетерлеу.
6 айға дейін
Қосымша аспаптық зерттеулер
8
Спироэргометрия;
ФГДС (көрсетілімдер бойынша);
қалқанша безінің УДЗ;
ұйқы артерияларын, аяқ-қол артерияларын УДЗ (тобық-иық индексі);
коронарография;
кеуде сегментінің, іш сегментінің, бастың КТ (МРТ) (көрсетілімдер бойынша);
фибробронхоскопия (көрсетілімдер бойынша);
колоноскопия (көрсетілімдер бойынша)
6 айға дейін
Бейінді мамандардың консультациялары
9
Аритмолог – ЭКГ және ХМЭКГ деректері бойынша клиникалық диагноз қойылған жүрек ырғағының бұзылуы (пароксизмальды атриальды тахикардия, атриальды фибрилляция және дірілдеу, синус түйінінің әлсіздік синдромы) болған кезде;
Невропатолог – ұстамалар эпизодтарында, парездердің, гемипарездердің және басқа неврологиялық бұзылулар болған кезде;
Оториноларинголог – мұрыннан қан кету, жоғарғы тыныс алу жолдарының инфекциясы, тонзиллит, синусит белгілері кезінде;
Гематолог – анемия, тромбоцитоз, тромбоцитопения, қан ұюының бұзылуы, гемостаздың басқа ауытқулары кезінде;
Нефролог – бүйрек функциясы жеткіліксіздігінің белгілері, диурездің төмендеуі, протеинурия белгілері кезінде;
Пульмонолог – өкпенің қосарласқан патологиясы, өкпе функциясының төмендеуі кезінде;
Хирург – жіті хирургиялық патологияны болдырмау үшін;
Эндокринолог – қосарласқан эндокриндік патология кезінде;
Психотерапевт/психолог, әлеуметтік жұмыскер.
"жүрек-өкпе" кешенінің жүрек доноры үшін
1
Реципиентке көрсетілімі бойынша барлық зерттеулер
2
Донор-ерекше антиденелерді диагностикалау үшін молекулалық-генетикалық әдіспен С, DQB, DQA, DPA, DPB локустары бойынша төмен рұқсат етілген HLA жүйесі бойынша донордың тіндерін типтеу-реципиенттің/пациенттің лейкоцитті антиденелермен сенсибилизациясының жоғары пайызы және "кросс-матч" үйлесімділігіне сынамасының оң нәтижесі кезінде
Жүктеу
* Республикалық ұйымдар мен көпбейінді қалалық және облыстық ауруханаларға түсетін басқа қаладан келген пациенттерге түскен кезде зерттеу нәтижелері 3 (үш) күнге дейін мерзімде өтіп кеткен жағдайда, пациенттің таңдау құқығы бойынша, зерттеу емдеуге жатқызу орны бойынша жүргізіледі. Стационардың орналасқан жері бойынша тұратын пациенттер қайта зерттеп-қарау үшін бекітілген жеріне жіберіледі.
** Гемодиализ бөлімшелерінің пациенттері үшін:
гемодиализ емшарасын тағайындау алдында және одан әрі 6 ай мерзімділікпен.
Тұрақты гемотрансфузия алатын ұзақ мерзімді қан ауруы бар тұлғалар диагноз қойылған кезде және одан әрі әрбір 6 ай сайын АИТВ инфекциясына, В және С гепатиттеріне зерттеп-қаралуға жатады.
***Балаларға УДДГ емдеуге жатқызу орны бойынша стационарда жүргізіледі.