О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 14 декабря 2020 года № 116 "Об утверждении формы, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации добровольно и принудительно ликвидируемых банков, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 февраля 2025 года № 7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2025 года № 35759
Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 14 декабря 2020 года № 116 "Об утверждении формы, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями отчетов и дополнительной информации добровольно и принудительно ликвидируемых банков, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21834) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления ликвидационными комиссиями добровольно и принудительно ликвидируемых банков, добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан отчетов и дополнительной информации";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить следующие формы, сроки и периодичность предоставления ликвидационными комиссиями добровольно и принудительно ликвидируемых банков (далее – ликвидируемый банк), добровольно и принудительно прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан (далее – прекращающий деятельность филиал банка-нерезидента Республики Казахстан) отчетов и дополнительной информации:
1) форма баланса ликвидируемого банка согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) форма отчета о состоянии активов ликвидируемого банка согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) форма отчета о состоянии обязательств ликвидируемого банка согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) форма отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему постановлению;

"Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің, қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссияларының есеп және қосымша ақпарат беру нысанын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 116 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2025 жылғы 26 ақпандағы № 7 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 28 ақпанда № 35759 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің, қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссияларының есеп және қосымша ақпарат беру нысанын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 116 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21834 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің, қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссияларының есептер және қосымша ақпарат беру нысандарын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ерікті түрде және мәжбүрлеп таратылатын банктердің (бұдан әрі – таратылатын банк) және қызметі ерікті түрде және мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының (бұдан әрі – қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы) тарату комиссиялары ұсынатын есептері мен қосымша ақпараттың мынадай нысандары, мерзімдері және кезеңділігі бекітілсін:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің балансының нысаны;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есептің нысаны;

5) форма отчета об остатках и движении денег ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по кассе и текущим счетам согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) форма отчета о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) форма отчета о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) форма отчета о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) форма отчета об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией в аренду, согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) форма отчета о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) форма отчета о численности работников и лиц, оказывающих ликвидационной комиссии услуги по договорам возмездного оказания услуг, согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) форма журнала учета требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов, согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) форма отчета о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) форма отчета о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, согласно приложению 14 к настоящему постановлению;
15) форма промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) форма списка кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, на начало ликвидационного процесса согласно приложению 16 к настоящему постановлению;

5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары және қозғалысы туралы есептің нысаны;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есептің нысаны;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясы жүргізген шығыстар туралы есептің нысаны;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес тарату комиссиясына өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есептің нысаны;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналының нысаны;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есептің нысаны;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есептің нысаны;
15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің аралық тарату балансының нысаны;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес тарату процесі басталардағы жағдай бойынша таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары тізімінің нысаны;

17) форма журнала учета претензий (заявлений), предъявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) форма журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) форма журнала учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) форма журнала учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
21) форма реестра требований кредиторов согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) форма изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) форма ликвидационного баланса ликвидируемого банка согласно приложению 23 к настоящему постановлению.";
пункты 3, 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"3. Ежемесячный и полугодовой отчеты представляются в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган) не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Годовой отчет представляется в уполномоченный орган не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным.
Если последний день срока представления отчетов приходится на нерабочий день, то срок переносится на следующий рабочий день.
Формы отчетов и дополнительная информация представляются в уполномоченный орган на бумажном носителе и в электронном виде.
4. Ежемесячный отчет включает в себя:
1) для ликвидируемого банка: отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 1 настоящего постановления;
2) для прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан: отчеты, предусмотренные подпунктами 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 1 настоящего постановления;
3) пояснительную записку о состоянии ликвидационного процесса в ликвидируемом банке, прекращающем деятельность филиале банка-нерезидента Республики Казахстан за отчетный период (далее - пояснительная записка), содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Отчетным периодом считается 1 (один) календарный месяц.

17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналының нысаны;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналының нысаны;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналының нысаны;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес кредиторлар талаптарының тізілімінің нысаны;
22) осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар нысаны;
23) осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес таратылатын банктің тарату балансының нысаны.";
3, 4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Ай сайынғы және жартыжылдық есеп қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
Жылдық есеп уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірілмей ұсынылады.
Егер есептерді ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс күні емес күнге келсе, онда мерзім келесі жұмыс күніне ауыстырылады.
Есептердің нысандары мен қосымша ақпарат уәкілетті органға қағаз жеткізгіште және электрондық түрде ұсынылады.
4. Ай сайынғы есепте мыналар қамтылады:
1) таратылатын банк үшін: осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептер;
2) қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы үшін: осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептер;
3) осы қаулының 6-тармағында көрсетілген ақпаратты қамтитын, есепті кезеңдегі таратылатын банктегі, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалындағы тарату процесінің жай - күйі туралы түсіндірме жазба (бұдан әрі-түсіндірме жазба).
Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні болып табылады. Күнтізбелік 1 (бір) ай есепті кезең болып есептеледі.

5. Отчет за первое полугодие включает в себя:
1) для ликвидируемого банка: отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления;
2) для прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан: отчеты, предусмотренные подпунктами 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления;
3) пояснительную записку, содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
Отчетной датой отчета за первое полугодие является 1 (первое) июля. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчет о проделанной работе за второе полугодие не представляется.
6. Годовой отчет включает в себя:
1) для ликвидируемого банка: отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления;
2) для прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан: отчеты, предусмотренные подпунктами 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) и 14) пункта 1 настоящего постановления;
3) пояснительную записку, содержащую информацию, указанную в пункте 7 настоящего постановления.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Отчетным периодом для годового отчета является календарный год, начиная с 1 (первого) января по 31 (тридцать первое) декабря.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Промежуточный ликвидационный баланс, предусмотренный подпунктом 15) пункта 1 настоящего постановления, или отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, предусмотренный подпунктом 4) пункта 1 настоящего постановления, составляются на основании следующих документов:
1) лицевые счета к балансовым счетам, регистры аналитического и синтетического учета ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
2) акты инвентаризации бухгалтерских и юридических документов, активов и обязательств ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
3) расшифровки всех балансовых счетов на начало ликвидационного процесса;
4) данные по внебалансовым счетам на начало ликвидационного процесса ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, предусмотренные подпунктом 22) пункта 1 настоящего постановления, оформляются в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия ликвидационной комиссией решения о внесении изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов.";

5. Бірінші жартыжылдықтағы есепте мыналар қамтылады:
1) таратылатын банк үшін: осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептер;
2) қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы үшін: осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептер;
3) осы қаулының 6-тармағында көрсетілген ақпаратты қамтитын түсіндірме жазба.
Бірінші жартыжылдық үшін есептің есепті күні 1 (бірінші) шілде болып табылады. Жартыжылдық есеп үшін 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейінгі бірінші жартыжылдық есепті кезең болып табылады.
Екінші жартыжылдықта орындалған жұмыс туралы есеп ұсынылмайды.
6. Жылдық есепте мыналар қамтылады:
1) таратылатын банк үшін: осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептер;
2) қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы үшін: осы қаулының 1-тармағының 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13) және 14) тармақшаларында көзделген есептер;
3) осы қаулының 6-тармағында көрсетілген ақпаратты қамтитын түсіндірме жазба.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 31 (отыз бірінші) желтоқсанға дейінгі күнтізбелік жыл жылдық есеп үшін есепті кезең болып табылады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Осы қаулының 1-тармағының 15) тармақшасында көзделген аралық тарату балансы немесе қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының осы қаулының 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген активтері мен міндеттемелері туралы есеп мынадай құжаттардың негізінде жасалады:
1) таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының баланстық шоттарына жеке шоттар, талдамалық және синтетикалық есебінің тіркелімдері;
2) таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының бухгалтерлік және заң құжаттарын, активтері мен міндеттемелерін түгендеу актілері;
3) тарату процесі басталардағы жағдай бойынша барлық баланстық шоттардың толық жазылуы;
4) таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату процесі басталардағы жағдай бойынша баланстан тыс шоттары бойынша деректер.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы қаулының 1-тармағының 22) тармақшасында көзделген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар тарату комиссиясы кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде ресімделеді.";

пункты 13, 14, 15 и 15-1 изложить в следующей редакции:
"13. Ликвидационный баланс ликвидируемого банка, предусмотренный подпунктом 23) пункта 1 настоящего постановления, формируется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел ликвидируемого банка.
Отчет о ликвидации банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан содержит информацию о (об):
1) дате и органе, принявшем решение о ликвидации банка, прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
2) назначении временной администрации (при принудительной ликвидации ликвидируемого банка) и ликвидационной комиссии, изменении состава ликвидационной комиссии;
3) выполнении первоочередных мероприятий, составлении и утверждении промежуточного ликвидационного баланса, промежуточного отчета о ликвидации;
4) формировании, утверждении и функционировании комитета кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
5) состоянии активов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, на начало процесса ликвидации;
6) проведенных мероприятиях по взысканию дебиторской задолженности с должников ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
7) проведенных мероприятиях по реализации имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
8) остатках и движении денег по текущим счетам и кассе ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан;
9) обязательствах ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по состоянию на дату начала процесса ликвидации;
10) выполнении обязательств перед кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан.
К отчету о ликвидации банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан прилагаются копии документов, подтверждающих снятие с учетной регистрации филиалов (представительств) ликвидируемого банка, передачу в упорядоченном виде на хранение в государственные архивы по месту расположения ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан документов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, подлежащих постоянному хранению.
14. Отчет о ликвидации банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и ликвидационный баланс ликвидируемого банка представляются в уполномоченный орган для согласования (при принудительной ликвидации банка) или утверждения (при принудительном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан), или рассмотрения до утверждения общим собранием акционеров ликвидируемого банка, уполномоченным органом банка-нерезидента Республики Казахстан (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) в одном экземпляре.
Уполномоченный орган согласовывает (при принудительной ликвидации банка) или утверждает и принимает решение о завершении процедуры принудительного прекращения деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (при принудительном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан), или рассматривает (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан) отчет о ликвидации банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и ликвидационный баланс ликвидируемого банка в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня их поступления.
Отчет о ликвидации банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, ликвидационный баланс ликвидируемого банка после согласования (при принудительной ликвидации), утверждения (при принудительном прекращении деятельности филиала банка-нерезидента) или рассмотрения (при добровольной ликвидации, добровольном прекращении деятельности) возвращаются в ликвидационную комиссию, в уполномоченном органе остаются их копии.

13, 14, 15 және 15-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Осы қаулының 1-тармағының 23) тармақшасында көзделген таратылатын банктің тарату балансы тарату комиссиясы таратылатын банктің істерін аяқтау жөніндегі іс-шараларды толық көлемде өткізгеннен кейін қалыптастырылады.
Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын тарату туралы есепте:
1) банкті тарату, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін тоқтату туралы шешім қабылданған күн және оны қабылдаған орган;
2) уақытша әкімшіліктің (таратылатын банкті мәжбүрлеп тарату кезінде) және тарату комиссиясының тағайындалғаны, тарату комиссиясы құрамының өзгергені;
3) бірінші кезектегі іс-шаралардың орындалғаны, аралық тарату балансының, тарату туралы аралық есептің жасалғаны және бекітілгені;
4) таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары комитетінің құрылғаны, бекітілгені және жұмыс істеуі;
5) таратылатын банк, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы активтерінің тарату процесі басталғандағы жай-күйі;
6) таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының борышкерлерінен дебиторлық берешекті өндіріп алу бойынша жүргізілген іс-шаралар;
7) таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының мүлкін сату бойынша жүргізілген іс-шаралар;
8) таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының ағымдағы шоттары және кассасы бойынша ақша қалдығы және қозғалысы;
9) таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату процесі басталған күнгі жағдай бойынша міндеттемелері;
10) таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторларының алдындағы міндеттемелердің орындалуы туралы ақпарат қамтылады.
Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын тарату туралы есепке таратылатын банк филиалдарының (өкілдіктерінің) есептік тіркеуден шығарылғанын, таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тұрақты сақтауға жататын құжаттарын таратылатын банктің, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының орналасқан жері бойынша мемлекеттік архивтерге реттелген тәртіпте сақтауға өткізілгенін растайтын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі.
14. Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын тарату туралы есеп және таратылатын банктің тарату балансы келісу (банкті мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе бекіту (Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату кезінде), немесе таратылатын банк акционерлерінің жалпы жиналысы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің уәкілетті органы бекіткенге дейін қарау үшін (Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін ерікті түрде тарату, ерікті түрде тоқтату кезінде) уәкілетті органға бір данада ұсынылады.
Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін мәжбүрлеп тоқтату рәсімін аяқтау туралы шешімді келіседі (банкті мәжбүрлеп тарату кезінде) немесе бекітеді және шешім қабылдайды (Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметі мәжбүрлеп тоқтатылған кезде), немесе банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын тарату туралы есепті (Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ерікті түрде тарату, қызметі ерікті түрде тоқтатылған кезде) және таратылатын банктің тарату балансын олар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қарайды.
Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын тарату туралы есеп, таратылатын банктің тарату балансы келісілгеннен (мәжбүрлеп тарату кезінде), бекітілгеннен (бейрезидент-банк филиалының қызметі мәжбүрлеп тоқтатылған кезде) немесе қаралғаннан кейін (ерікті түрде тарату, қызметті ерікті түрде тоқтату кезінде) тарату комиссиясына қайтарылады, олардың көшірмелері уәкілетті органда қалады.

15. Ликвидационная комиссия:
1) принудительно ликвидируемого банка в течение 5 (пяти) рабочих дней после согласования с уполномоченным органом представляет отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемого банка в суд для утверждения;
2) добровольно ликвидируемого банка в течение 10 (десяти) рабочих дней после рассмотрения уполномоченным органом выносит отчет о ликвидации и ликвидационный баланс ликвидируемого банка на утверждение общего собрания акционеров (единственного акционера).
Ликвидационная комиссия принудительно ликвидируемого банка после представления отчета о ликвидации в суд ежемесячно не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за месяцем предоставления отчета о ликвидации в суд, представляет в уполномоченный орган информацию о ходе его рассмотрения в суде.
Ликвидационная комиссия представляет копии утвержденных отчета о ликвидации и ликвидационного баланса ликвидируемого банка в уполномоченный орган в сроки, установленные пунктом 7 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
15-1. Ликвидационная комиссия добровольно прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в течение 10 (десяти) рабочих дней после рассмотрения уполномоченным органом выносит отчет о ликвидации филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на утверждение уполномоченного органа банка-нерезидента Республики Казахстан.
Ликвидационная комиссия добровольно прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан представляет копию утвержденного отчета о ликвидации, а также отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан в уполномоченный орган в сроки, установленные пунктом 6 статьи 69 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 и 23 к настоящему постановлению.
2. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;

15. Тарату комиссиясы:
1) мәжбүрлеп таратылатын банктің – уәкілетті органмен келісілгенінен кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде таратылатын банктің тарату туралы есебін және тарату балансын бекіту үшін сотқа ұсынады;
2) ерікті түрде таратылатын банктің – уәкілетті орган қарағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде таратылатын банктің тарату туралы есебін және тарату балансын акционерлердің (жалғыз акционердің) жалпы жиналысына бекітуге шығарады.
Мәжбүрлеп таратылатын банктің тарату комиссиясы сотқа тарату туралы есепті ұсынғаннан кейін ай сайын, сотқа тарату туралы есеп ұсынылған айдан кейінгі айдың 8-інен (сегізінен) кешіктірмей уәкілетті органға оның сотта қаралу барысы туралы ақпарат ұсынады.
Тарату комиссиясы бекітілген таратылатын банктің тарату туралы есебінің және тарату балансының бекітілген көшірмелерін уәкілетті органға "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73-бабы 7-тармағында белгіленген мерзімдерде ұсынады.
15-1. Қызметі ерікті түрде тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясы уәкілетті орган қарағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалын тарату туралы есепті Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің уәкілетті органына бекітуге шығарады.
Қызметі ерікті түрде тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясы "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 69-бабының 6-тармағында белгіленген мерзімдерде уәкілетті органға қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату туралы бекітілген есебінің, сондай-ақ активтері мен міндеттемелері туралы есептің көшірмесін ұсынады.";
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 және 23-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Банктерді реттеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 1 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Баланс ликвидируемого банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F1-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Баланс ликвидируемого банка
(в тысячах тенге)
Показатели
На отчетную дату
1
2
3
АКТИВЫ
1.
Деньги и их эквиваленты
2.
Средства в ликвидируемом банке и их эквиваленты
3.
Ценные бумаги, в том числе начисленное вознаграждение
4.
Займы, выданные клиентам
5.
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
6.
Основные средства, нематериальные активы и прочие запасы
7.
Прочие активы
Итого по активам:
ОБЯЗАТЕЛЬСТВА
1
Корреспондентские счета и вклады других банков
2.
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
3.
Средства клиентов
3.1
Физические лица
3.2
Юридические лица
3.3
Квазигосударственный сектор
4.
Отложенные налоговые обязательства
5.
Прочие обязательства
Итого по обязательствам
СОБСТВЕННЫЙ КАПИТАЛ
1.
Уставной капитал
2.
Резервный капитал и резервы переоценки
3.
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
Итого по собственному капиталу
Наименование __________________ Адрес_______________________
Телефон ____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель_____________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме баланса
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Баланс ликвидируемого банка
(индекс: F1-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің балансы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F1-LKB
Кезеңділігі: ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірілмей ұсынылады;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірілмей ұсынылады
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің балансы
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Есепті күнгі жағдай бойынша
1
2
3
АКТИВТЕР
1.
Ақша және оның баламалары
2.
Таратылатын банктегі қаражат және оның баламалары
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде есептелген сыйақы
4.
Клиенттерге берілген қарыздар
5.
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
6.
Негізгі қаражат, материалдық емес активтер және басқа да қорлар
7.
Басқа да активтер
Активтер бойынша жиынтығы:
МІНДЕТТЕМЕЛЕР
1
Басқа банктердің корреспонденттік шоттары және салымдары
2.
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар
3.
Клиенттердің қаражаты
3.1
Жеке тұлғалар
3.2
Заңды тұлғалар
3.3
Квазимемлекеттік сектор
4.
Кейінге қалдырылған салық міндеттемелері
5.
Басқа да міндеттемелер
Міндеттемелер бойынша жиынтығы
МЕНШІКТІ КАПИТАЛ
1.
Жарғылық капитал
2.
Резервтік капитал және қайта бағалау резервтері
3.
Бөлінбеген таза пайда (өтелмеген шығын)
Меншікті капитал бойынша жиынтығы
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің
балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің балансы (индексі: F1-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Баланс ликвидируемого банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается наименование статьи баланса ликвидируемого банка.
6. В графе 3 указывается сумма статей баланса ликвидируемого банка.
Приложение 2
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 2
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии активов ликвидируемого банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F2-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии активов ликвидируемого банка
(в тысячах тенге)
Показатели
Номер балансового счета
На начало ликвидационного процесса
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги
1.1
Наличность в кассе
1.2
Банкноты и монеты в пути
2.
Корреспондентские и текущие счета
3.
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
начисленное вознаграждение по ценным бумагам
4.
Вклады, в том числе:
4.1
начисленное вознаграждение
5.
Выданные займы, в том числе:
5.1
юридическим лицам:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда тарату балансы бабының атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда тарату балансы баптарының сомасы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F2-LKB
Кезеңділігі: ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірілмей ұсынылады;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірілмей ұсынылады
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Баланстық шоттың нөмірі
Тарату процесі басталардағы жағдай бойынша
Алдыңғы есепті күнгі жағдай бойынша
Есепті күнгі жағдай бойынша
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша
1.1
Кассадағы қолма-қол ақша
1.2
Жолдағы банкноттар мен монеталар
2.
Корреспонденттік және ағымдағы шоттар
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
Бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақы
4.
Салымдар, оның ішінде:
4.1
есептелген сыйақы
5.
Берілген қарыздар, оның ішінде:
5.1
заңды тұлғаларға:

7 (графа 4 – графа 6)
8 (графа 5 – графа 6)
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________ ___________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
активов ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии активов ликвидируемого банка
(индекс: F2-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов ликвидируемого банка" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется ликвидационной комиссией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

7 (4-баған – 6-баған)
8 (5-баған – 6-баған)
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банк активтерінің
жай-күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F2-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банк активтерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн алдыңғы есептің есепті күні болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жартыжылдық есептің есепті күні жылдың 1 (бірінші) шілдесі болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан 30 (отызыншы) маусымға дейінгі бірінші жартыжылдық жартыжылдық есеп үшін есепті кезең болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Алдыңғы есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті жыл болып табылады.
4. Нысанды тарату комиссиясы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме

6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
8. В графе 3 указываются номера балансовых счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях, акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" и филиалах банков-нерезидентов Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793.
9. Строки "Резервы (провизии)", "Счет отрицательной корректировки", "Начисленная амортизация" заполняются в случае их наличия по активам, связанным с переоценкой по справедливой стоимости.
Приложение 3
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 3
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии обязательств ликвидируемого банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F3-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии обязательств ликвидируемого банка
(в тысячах тенге)
Вид обязательства
На дату утверждения реестра требований кредиторов
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
Изменения
по сравнению с данными на дату утверждения реестра требований кредиторов
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
1
2
3
4
5

6. Жартыжылдық есепті жасау кезінде Нысан маусым үшін жеке және бірінші жартыжылдық үшін жеке жасалады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде Нысан желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
8. 3-бағанда Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 тіркелген "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы және Қазақстан Республикасының бейрезидент - банктердің филиалдарындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысында көзделген баланстық шоттардың нөмірлері көрсетіледі.
9. "Резервтер (провизиялар)", "Теріс түзету шоттары", "Есептелген амортизация" жолдары әділ құны бойынша қайта бағалаумен байланысты активтер бойынша болған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F3-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Міндеттеме түрі
Кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күні
Өткен есепті күні
Есепті күні
Өзгерістер
кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілген күніндегі деректермен салыстырғанда
өткен есеп күніндегі деректермен салыстырғанда
1
2
3
4
5

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств ликвидируемого банка" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется ликвидационной комиссией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 3 указываются данные на дату утверждения реестра требований кредиторов в соответствии с пунктом 3 статьи 74-2 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", утвержденного уполномоченным органом в разрезе каждой очереди требований кредиторов.
7. В графах 8, 9, 10, 11 указываются способы исполнения обязательств перед кредиторами.
8. В графе 12 указываются причины изменений, отраженных в графе 6, в том числе изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов, утвержденные уполномоченным органом и (или) курсовая разница.
9. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
10. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
Приложение 4
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 4
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F4-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Наименование статьи
На конец отчетного периода
На конец предыдущего года
1
2
3
Активы, принятые в качестве резерва
Итого активы
Итого обязательства
Счет головного офиса банка нерезидента Республики Казахстан
Резервы
Результаты деятельности филиала
...
Итого обязательства, счет головного офиса банка - нерезидента Республики Казахстан, резервы и результаты деятельности филиала
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об активах
и обязательствах прекращающего
деятельность филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F4-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Ай сайынғы есеп үшін өткен есепті күн өткен есептің есепті күні болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жартыжылдық есептің есепті күні жылдың 1 (бірінші) шілдесі болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан 30 (отызыншы) маусымға дейінгі бірінші жартыжылдық жартыжылдық есеп үшін есепті кезең болып табылады.
Жылдық есептің есепті күні есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары болып табылады. Өткен есепті жылдың есепті күні жылдық есеп үшін өткен есепті жыл болып табылады.
4. Нысанды тарату комиссиясы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың теңгеге) дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер және есепке қол қоюға уәкілетті адамдар, орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 3-бағанда кредиторлар талаптарының әрбір кезегі бөлінісінде уәкілетті орган бекіткен "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы"Қазақстан Республикасы Заңының 74-2-бабының 3-тармағына сәйкес кредиторлар талаптарының тізілімін бекіту күніне деректер көрсетіледі.
7. 8, 9, 10, 11-бағандарда кредиторлар алдындағы міндеттемелерді орындау тәсілдері көрсетіледі
8. 12-бағанда 6-бағанда көрсетілген өзгерістердің себептері, оның ішінде уәкілетті орган бекіткен кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар және (немесе) бағамдық айырма көрсетіледі.
9. Жартыжылдық есепті жасау кезінде Нысан маусым үшін жеке және бірінші жартыжылдық үшін жеке жасалады.
10. Жылдық есепті жасау кезінде Нысан желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F4-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптың атауы
Есепті кезең соңында
Өткен жылдың соңында
1
2
3
Резерв ретінде қабылданған активтер
Активтердің жиынтығы
Міндеттемелердің жиынтығы
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі бас офисінің шоты
Резервтер
Филиал қызметінің нәтижелері
...
Міндеттемелердің жиынтығы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі бас офисінің шоты, филиал қызметінің резервтері мен нәтижелері
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
активтер мен міндеттемелер
туралы есебінің нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтер мен міндеттемелер туралы есеп (индекс: F4-LKB, кезеңділігі: ай сайынғы, жарты жылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Полугодовой отчет по данной форме составляется за июнь, без подведения итоговых данных за первое полугодие.
7. Годовой отчет по данной форме составляется за декабрь, без подведения итоговых данных за год.
Приложение 5
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 5
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет об остатках и движении денег ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по кассе и текущим счетам
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F5-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет об остатках и движении денег ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по кассе и текущим счетам
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Всего в отчетном периоде
1
2
3
1
Остаток денег на предыдущую отчетную дату, в том числе:
1.1
наличность в кассе
1.2
текущий счет
1.3
иные средства
2
Приход денег, в том числе:
2.1
от погашения задолженности по займам
2.2
от погашения прочей дебиторской задолженности
2.3
от реализации имущества
2.4
за счет гарантийного взноса для участия в аукционе
2.5
за счет зачисления наличных денег на текущий счет с кассы
2.6
прочие поступления
3
Расход денег, в том числе:
3.1
на обеспечение деятельности ликвидационной комиссии
3.2
на осуществление расчетов с кредиторами согласно реестру требований кредиторов
3.3
по возврату денег, поступивших по ошибочным указаниям
3.4
по возврату денег, поступивших и поступающих в пользу лиц, банковские счета которых закрыты
3.5
по исполнению указаний клиентов по переводам денег, поступающих на их банковские счета после лишения банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан лицензии при отсутствии задолженности
3.6
инкассация наличных денег с кассы для пополнения текущего счета
3.7
возврат гарантийного взноса, зачисленного для участия в аукционе
3.8
прочие расходы
4
Остаток денег на отчетную дату, в том числе:
4.1
наличность в кассе
4.2
текущий счет
4.3
иные средства
Наименование ______________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель_____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об остатках
и движении денег
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
по кассе и текущим счетам
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет об остатках и движении денег ликвидируемого банка, прекращающего
деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по кассе и текущим счетам
(индекс: F5-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтер мен міндеттемелер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтер мен міндеттемелер туралы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысанда деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кіші сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есеп осы нысан бойынша бірінші жартыжылдықтағы қорытынды деректер келтірілмей маусым үшін жасалады.
7. Жылдық есеп осы нысан бойынша жылдық қорытынды деректер берілмейді желтоқсан үшін жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары және қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F5-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың - 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары және қозғалысы туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Есепті кезеңде барлығы
1
2
3
1
Алдыңғы есептң күнге ақша қалдығы, оның ішінде:
1.1
кассадағы қолма-қол ақша
1.2
ағымдағы шот
1.3
басқа да қаражат
2
Ақшаның түсуі, оның ішінде:
2.1
Қарыздар бойынша берешекті өтеуден
2.2
басқа да дебиторлық берешекті өтеуден
2.3
мүлікті сатудан
2.4
аукционға қатысу үшін кепіл жарнасы есебінен
2.5
кассадан ағымдағы шотқа қолма-қол ақшаны есептеу есебінен
2.6
басқа да түсімдер
3
Ақша шығысы, оның ішінде:
3.1
Тарату комиссиясының қызметін қамтамасыз етуге
3.2
кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес кредиторлармен есептесулерді жүзеге асыруға
3.3
қате нұсқаулар бойынша түскен ақшаны қайтару бойынша
3.4
банктік шоттары жабылған адамдардың пайдасына түскен және түсетін ақшаны қайтару бойынша
3.5
берешегі болмаған кезде банк лицензиясынан айырылғаннан кейін олардың банктік шоттарына түскен ақша аударымдары бойынша клиенттердің нұсқауларын орындау бойынша
3.6
ағымдағы шотты толтыру үшін кассадан қолма-қол ақшаны инкассациялау
3.7
аукционға қатысу үшін есептелген кепіл жарнасын қайтару
3.8
басқа да шығыстар
4
Есепті күнге ақша қалдығы, оның ішінде:
4.1
кассадағы қолма-қол ақша
4.2
ағымдағы шот
4.3
басқа да қаражат
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
касса және ағымдағы шоттар
бойынша ақша қалдықтары және
қозғалысы туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары және қозғалысы туралы есеп (индексі: F5-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках и движении денег ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан по кассе и текущим счетам" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется ликвидационной комиссией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
Приложение 6
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 6
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F6-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Перечень сведений
Юридические лица
Физические лица
Количество
Сумма
Количество
Сумма
1
2
3
4
5
6
1.
Дебиторская задолженность, на отчетную дату
1.1
Выданные займы, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының касса және ағымдағы шоттар бойынша ақша қалдықтары және қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы"Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысанды тарату комиссиясы есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан маусым үшін жеке және бірінші жартыжылдық үшін жеке жасалады.
7. Жылдық есепті жасаған кезде Нысан желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F6-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп - есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күінен кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Мәліметтер тізбесі
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
1.
Дебиторлық берешек, есепті күнге
1.1
Берілген қарыздар, оның ішінде:

1.1.1
займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
1.1.2
прочие займы
1.2
Прочая дебиторская задолженность, в том числе:
1.2.1
по банковской деятельности
1.2.2
по небанковской деятельности
2.
Предъявлено исков в суд по выданным займам
3
Предъявлено исков в суд по прочей дебиторской задолженности
3.1
по банковской деятельности
3.2
по небанковской деятельности
продолжение таблицы
Всего
Примечание
Количество
Сумма
7
8
9
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
дебиторской задолженности
ликвидируемого банка,
прекращающего
деятельность филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F6-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.

1.1.1
90 күннен асатын негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
1.1.2
басқа да қарыздар
1.2
Өзге дебиторлық берешек, оның ішінде:
1.2.1
банктік қызмет бойынша
1.2.2
банктік емес қызмет бойынша
2.
Берілген қарыздар бойынша сотқа талап арыздар берілді
3
Өзге дебиторлық берешек бойынша сотқа талап арыздар берілді
3.1
банктік қызмет бойынша
3.2
банктік емес қызмет бойынша
кестенің жалғасы
Барлығы
Ескерту
Саны
Сомасы
7
8
9
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
дебиторлық берешегінің жай-
күйі туралы есеп нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есеп (индексі: F6-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.

4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В строках 1, 1.1, 1.1.1, 1.1.2 и 1.2 отражаются сведения о дебиторах без учета количества одних и тех же дебиторов.
7. В строке 1.1.2 отражаются сведения по выданным займам, по которым просроченная задолженность на отчетную дату отсутствует и (или) по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению до 90 (девяносто) дней.
8. В строке 1.2.1 указываются сведения по задолженности, возникшей от банковской деятельности (пени, штрафы, комиссии, государственные пошлины, оплаченные банком, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан при взыскании дебиторской задолженности с дебиторов до лишения его лицензии, иное, относящееся к банковской деятельности).
9. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
10. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
Приложение 7
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 7
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F7-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Залоговое имущество на начало ликвидации
Залоговое имущество на предыдущую отчетную дату
Количество
(в единицах)
Учетная стоимость
Количество
(в единицах)
Учетная стоимость
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Реализация залогового имущества
С начала ликвидации
За отчетный период
Количество (в единицах)
Стоимость реализации
Количество (в единицах)
Стоимость реализации
6
7
8
9
продолжение таблицы
Оприходование залогового имущества
С начала ликвидации
За отчетный период
Количество
(в единицах)
Учетная стоимость
Количество
(в единицах)
Учетная стоимость
Основания оприходования залогового имущества
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Списание залогового имущества
Залоговое имущество на отчетную дату
С начала ликвидации
За отчетный период
Количество
(в единицах)
Сумма списания
Количество
(в единицах)
Сумма списания
Основания списания залогового имущества
Количество
(в единицах)
Учетная стоимость
15
16
17
18
20
21
22
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
залогового имущества
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F7-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. 1, 1.1, 1.1.1, 1.1.2 және 1.2-жолдарда бірдей дебиторлардың санын есепке алмай, дебиторлар туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. 1.1.2-жолда берілген қарыздар бойынша негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі жоқ және (немесе) бар деген мәліметтер көрсетіледі.
8. 1.2.1-жолда банктік қызметтен туындаған берешек бойынша мәліметтер көрсетіледі (оны лицензиядан айырғанға дейін дебиторлардан дебиторлық берешекті өндіріп алу кезінде банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы төлеген өсімпұлдар, айыппұлдар, комиссиялар, мемлекеттік баждар, банк қызметіне жататын өзге де төлемдер).
9. Жартыжылдық есепті жасалған кезде Нысан маусым үшін жеке және бірінші жартыжылдық үшін жеке жасалады.
10. Жылдық есепті жасалған кезде Нысан желтоқсан үшін жеке және күнтізбелік жыл үшін жеке жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F7-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп - есепті айдан кейінгі айдың 8-інен (сегізінен) кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей ұсынылады
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Тарату басталғандағы кепіл мүлкі
Алдыңғы есепті күндегі кепіл мүлкі
Саны (бірлікпен)
Есепке алу құны
Саны (бірлікпен)
Есепке алу құны
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Кепіл мүлкін сату
Тарату басталғаннан бері
Есепті кезеңде
Саны
(бірлікпен)
Сату құны
Саны
(бірлікпен)
Сату құны
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Кепіл мүлкін кіріске алу
Тарату басталғаннан бері
Есепті кезеңде
Саны
(бірлікпен)
Есепке алу құны
Саны
(бірлікпен)
Есепке алу құны
Кепіл мүлкін кіріске алудың негіздемесі
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Кепіл мүлкін есептен шығару
Есепті кезеңдегі кепіл мүлкі дату
Тарату басталғаннан бері
Есепті кезеңде
Саны (бірлікпен)
Есептен шығару сомасы
Саны
(бірлікпен)
Есептен шығару сомасы
Кепіл мүлкін есептен шығаруға негіз
Саны
(бірлікпен)
Есепке алу құны
15
16
17
18
20
21
22
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
кепіл мүлкінің жай-күйі туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F7-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
8. Графы 2, 4, 6, 8, 10, 12, 15, 17, 21 предназначены для отражения количества залогового имущества. Если в рамках одного договора о залоге предусмотрено несколько видов обеспечения, каждый из этих видов обеспечения указывается как 1 (одна) единица. Однородное залоговое обеспечение (товары в обороте, пакет акций и другое), являясь идентичным, а также имеющие сходные характеристики и состоящие из схожих компонентов указывается как 1 (одна) единица.
9. В графах 7, 9 указывается сумма, поступившая в ликвидационную комиссию ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан от частного судебного исполнителя, после удержания суммы его услуг.
10. В графе 17 указываются основания принятия залогового имущества на баланс ликвидируемого банка, в отчет об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан (наличие судебного акта, в рамках исполнительного производства по взысканию задолженности с должников банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и другое).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі - Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жартыжылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есеп осы нысан бойынша бірінші жартыжылдық үшін бөлек және маусым үшін бөлек жасалады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде Нысан желтоқсан үшін бөлек және бір күнтізбелік жыл үшін бөлек жасалады.
8. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 15, 17, 21-бағандар кепіл мүлкінің санын көрсетуге арналған. Егер кепіл туралы бір шарт шеңберінде қамтамасыз етудің бірнеше түрі көзделсе, осы қамтамасыз етудің әрбір түрі 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі. Біртекті кепілмен қамтамасыз ету бірегей (айналымдағы тауарлар, акциялар топтамасы және басқасы) бола отырып, сондай-ақ ұқсас сипатқа ие және ұқсас құрауыштардан тұратын 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі.
9. 7, 9-бағандарда таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясына жеке сот орындаушысынан келіп түскен сома оның қызметінің сомасы ұсталғаннан кейін көрсетіледі.
10. 17-бағанда таратылатын банктің балансына кепіл мүлкін қабылдауға негіз қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есепте көрсетіледі (банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының борышкерлермен берешегін өндіріп алу бойынша атқарушылық іс жүргізу шеңберінде сот актісінің болуы және басқасы).

11. В графе 20 указываются основания списания залогового имущества (высвобождение залогового имущества в связи с полным исполнением обязательств по договору банковского займа, реализации, наличие судебного акта и другое).
Приложение 8
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 8
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F8-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Показатели
На начало ликвидации
На предыдущую отчетную дату
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
1
2
3
4
5
6
7
1.
Строящиеся (устанавливаемые) основные средства
2.
Земля, здания и сооружения
3.
Компьютерное оборудование
4.
Прочие основные средства
5.
Капитальные затраты по арендованным зданиям
6.
Транспортные средства
7.
Нематериальные активы
8.
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
Всего
продолжение таблицы
Реализовано с начала ликвидации
Реализовано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Стоимость реализации
Количество единиц
Балансовая стоимость
Стоимость реализации
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Списано с начала ликвидации
Списано за отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Основание списания
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Оприходовано с начала ликвидации
Оприходовано в отчетном периоде
Количество единиц
Балансовая стоимость
Количество единиц
Балансовая стоимость
Основание оприходования
19
20
21
22
23
продолжение таблицы
Амортизация
На отчетную дату
С начала ликвидации
За отчетный период
Количество единиц
Балансовая стоимость
Оценочная стоимость
24
25
26
27
28
Наименование ______________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
собственного имущества
ликвидируемого банка
принудительно прекращающего
деятельность филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F8-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

11. 20-бағанда кепіл мүлкін есептен шығаруға негіз көрсетіледі (банктік қарыз шарты бойынша міндеттемені толық орындауға, сатуға, сот актісінің болуына және басқаға байланысты кепіл мүлкін босату).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F8-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "___" " " жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп - есептi айдан кейiнгi айдың 8-інен (сегізінен) кешiктiрмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей ұсынылады
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштер
Тарату басталардағы жағдай бойынша
Алдыңғы есепті күндегі жағдай бойынша
Бірлік саны
Баланстық құны
Бірлік саны
Баланстық құны
Бағалау құны
1
2
3
4
5
6
7
1.
Салынып жатқан (орнатылатын) негізгі құрал-жабдықтар
2.
Жер, ғимараттар мен құрылысжайлар
3.
Компьютер жабдығы
4.
Басқа да негізгі құрал-жабдықтар
5.
Жалға алынған үйлер бойынша күрделі шығындар
6.
Көлік құралдары
7.
Материалдық емес активтер
8.
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Барлығы
кестенің жалғасы
Тарату басталғаннан бері сатылғаны
Есепті кезеңде сатылғаны
Бірлік саны
Баланстық құны
Сату құны
Бірлік саны
Баланстық құны
Сату құны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Тарату басталғаннан бері есептен шығарылғаны
Есепті кезеңде есептен шығарылғаны
Бірлік саны
Баланстық құны
Сату құны
Баланстық құны
Есептен шығаруға негіз
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Тарату басталғаннан кіріске алынғаны
Есепті кезеңде кіріске алынғаны
Бірлік саны
Баланстық құны
Бірлік саны
Баланстық құны
Кіріске алуға негіз
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы
Амортизация
Есепті күнгі
Тарату басталғаннан бері
Есепті күні
Бірлік саны
Баланстық құны
Бағалау құны
24
25
26
27
28
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
меншікті мүлкінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F8-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
8. В графах 7 и 28 отражаются сведения об оценочной стоимости имущества с учетом последнего отчета об оценке (переоценки) имущества ликвидируемого банка, принудительно прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан.
Приложение 9
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 9
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией в аренду
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F9-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией в аренду
(в тысячах тенге)
Наименование имущества
Место нахождения имущества
Номер, дата заключения договора аренды
Срок действия договора аренды
Размер ежемесячной арендной платы
Поступило в оплату аренды в отчетном периоде
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об имуществе,
сдаваемом ликвидационной
комиссией в аренду
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет об имуществе, сдаваемом ликвидационной комиссией в аренду
(индекс: F9-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жартыжылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңында жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан маусым үшін бөлек және бірінші жартыжылдық үшін бөлек жасалады.
7. Жылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан желтоқсан үшін бөлек және күнтізбелік жыл үшін бөлек жасалады.
8. 7 және 28-бағандарда таратылатын банктің, қызметі мәжбүрлеп тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының мүлкін бағалау (қайта бағалау) туралы соңғы есепті ескере отырып, мүліктің бағалау құны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F9-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп – есептi айдан кейiнгi айдың 8-інен (сегізінен) кешiктiрмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
нысан
Тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп
(мың теңгемен)
Мүліктің атауы
Мүліктің орналасқан жері
Жалдау шартын жасау нөмірі, күні
Жалдау шартының қолданылу мерзімі
Жалдау ақысының ай сайынғы мөлшері
Есепті кезеңде жалдауға түскен ақы
1
2
3
4
5
6
7
Жиынтығы:
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Тарату комиссиясы жалға
беретін мүлік туралы
есеп нысаны
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Тарату комиссиясы жалға беретін мүлік туралы есеп (индекс: F9-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

3.26
Услуги по проведению аудита
3.27
Услуги по переводу документов
3.28
Установка, смена или перенос телефонных номеров
3.29
Услуги центрального депозитария по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
3.30
Услуги по обслуживанию банковского счета, переводам и платежам денег, осуществленным без открытия банковского счета
3.31
Услуги по научно-технической обработке документов и сдаче их в архив
3.32
Оплата сбора за регистрацию ликвидации
3.33
Коллекторские услуги
3.34
Оплата услуг частных судебных исполнителей
4.
Расходы по приобретению товарно-материальных ценностей
4.1
Расходы для содержания офисного оборудования в рабочем состоянии
4.2
Расходы для содержания транспортных средств
4.3
Расходы для содержания помещений
4.4
Расходы для приобретения бумажной и бланочной продукции
4.5
Расходы на приобретение канцелярских товаров
4.6
Расходы на приобретение горюче-смазочных материалов
5.
Командировочные расходы
6.
Непредвиденные расходы
7.
Прочие расходы
Итого за месяц
Всего за отчетный период
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о расходах,
произведенных ликвидационной
комиссией ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F10-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

3.26
Аудит жүргізу бойынша қызметтер
3.27
Құжаттарды аудару бойынша қызметтер
3.28
Телефон нөмірлерін орнату, ауыстыру немесе көшіру
3.29
Бағалы қағаздар ұстаушыларының тізілімінің жүйесін енгізу бойынша орталық депозитарийі қызметтері
3.30
Банктік шотқа қызмет көрсету, банктік шот ашпай ақша аударымдары мен төлемдер бойынша қызметтер
3.31
Құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу және архивке өткізу бойынша қызметтер
3.32
Таратуды тіркеу үшін алымға ақы төлеу
3.33
Коллекторлық қызметтер
3.34
Жеке сот орындаушыларының қызметтеріне ақы төлеу
4.
Тауар-материалдық құндылықтарды сатып алу бойынша шығыстар
4.1
Кеңсе жабдығын жұмыс жағдайында ұстау үшін шығыстар
4.2
Көлік құралдарын ұстау бойынша шығыстар
4.3
Үй-жайларды ұстау үшін шығыстар
4.4
Қағаз және бланкілік өнімдерді сатып алуға шығыстар
4.5
Кеңсе тауарларын
сатып алу шығыстар
4.6
Жанар-жағар материалдарын сатып алуға шығыстар
5.
Іс сапар шығыстар
6.
Болжанбаған шығыстар
7.
Басқа да шығыстар
Бір айдағы жиынтығы
Есепті кезеңдегі барлығы
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкінің
филиалының тарату комиссиясы
жүргізген шығыстар туралы
есеп нысаны
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалының тарату комиссиясы жүргізген шығыстар туралы есеп (индекс: F10-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расходах, произведенных ликвидационной комиссией ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется отдельно за июнь и отдельно за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется отдельно за декабрь и отдельно за календарный год.
Приложение 11
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 11
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о численности работников и лиц, оказывающих ликвидационной комиссии услуги по договорам возмездного оказания услуг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F11-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о численности работников и лиц, оказывающих ликвидационной комиссии услуги по договорам возмездного оказания услуг
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Количество работников и лиц, оказывающих услуги по договорам возмездного оказания услуг
Размер заработной платы (вознаграждение) и оплаты услуг по договорам возмездного оказания услуг
Примечание
1
2
3
4
5
1.
Председатель и члены ликвидационной комиссии
2.
Работники по трудовым договорам, в том числе:
2.1
фактическая численность работников
2.2
Отстраненные работники
2.3
Работники, находящиеся в отпуске по беременности и родам или по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет
2.4
Вакансии
3.
Лица, привлеченные по договорам возмездного оказания услуг
4.
Всего
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о численности
работников и лиц, оказывающих
ликвидационной комиссии
услуги по договорам
возмездного оказания услуг
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о численности работников и лиц, оказывающих ликвидационной комиссии
услуги по договорам возмездного оказания услуг
(индекс: F11-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалының тарату комиссиясы жүргізген шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жартыжылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Жалақының (сыйақының) мөлшері мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер, есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан маусым үшін бөлек және бірінші жартыжылдық үшін бөлек жасалады.
7. Жылдық есепті қалыптастырған кезде Нысан желтоқсан үшін бөлек және күнтізбелік жыл үшін бөлек жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Тарату комиссиясына өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F11-LKB
Кезеңділігі: ай сайынғы, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "___" __________жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп - есепті айдан кейінгі айдың 8-інен (сегізінен) кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп – 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп – есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей ұсынылады
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Тарату комиссиясына өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны
Жалақы сыйақы) және өтеусіз қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет ақысының мөлшері
ескерту
1
2
3
4
5
1.
Тарату комиссиясының төрағасы мен мүшелері
2.
Еңбек шарттары бойынша қызметкерлер, оның ішінде:
2.1
қызметкерлердің нақты саны
2.2
Шеттетілген қызметкерлер
2.3
Аяғы ауырлығы мен босану бойынша және үш жасқа дейін бала күтімі бойынша демалыста жүрген қызметкерлер
2.4
Бос қызмет орындары
3.
Өтеусіз қызмет көрсету шарттары бойынша тартылған тұлғалар
4.
Барлығы
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Тарату комиссиясына өтеулі
қызмет көрсету шарттары
бойынша қызмет көрсететін
қызметкерлер мен тұлғалардың
саны туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Тарату комиссиясына өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есеп (индекс: F11-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников и лиц, оказывающих ликвидационной комиссии услуги по договорам возмездного оказания услуг" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Размер заработной платы (вознаграждения) указывается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При формировании полугодового отчета Форма составляется за июнь без подведения итоговых данных за первое полугодие.
7. При формировании годового отчета Форма составляется за декабрь без подведения итоговых данных за год.
Приложение 12
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 12
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Журнал учета требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F12-LKB
Периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячный отчет - не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным;
отчет за первое полугодие – не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет – не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан,
заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий
(заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов
Установленный срок для предъявления претензий:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Тарату комиссиясына өтеулі қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін қызметкерлер мен тұлғалардың саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Жалақының (сыйақының) мөлшері мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Жартыжылдық есепті жасау кезінде Нысан маусым үшін, бірінші жартыжылдыққа қорытынды деректер шығармастан жасалады.
7. Жылдық есепті жасау кезінде Нысан желтоқсан үшін, жылдық қорытынды деректерді шығармастан жасалады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F12-LKB
Кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
ай сайынғы есеп – есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей;
бірінші жартыжылдық үшін есеп –8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп – есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) қаңтардан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан

с "___" ___________ 20___года по "___" __________ 20___года
Наименование кредиторов
Дата обращения
Сумма требований
в национальной валюте, тенге
в иностранной валюте, единицы валют
1
2
3
4
5
курс валюты
курс валюты
курс валюты
курс валюты
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
Всего
продолжение таблицы
Требования, признанные ликвидационной комиссией
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Признанная сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте, тенге
в иностранной валюте, единицы валют
курс валюты
курс валюты
курс валюты
курс валюты
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
Российские рубли
иная иностранная валюта
6
7
8
9
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания требований кредитора
Ответ, направленный кредитору о признании или непризнании его требования
Примечание
дата
номер
10
11
12
13
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии, подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета
требований кредиторов
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
заявленных после истечения
установленного срока
для предъявления претензий
(заявлений), не включенных
в реестр требований кредиторов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Журнал учета требований кредиторов ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан,
заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий
(заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов
(индекс: F12-LKB, периодичность: ежемесячная, полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов" (далее - Форма).

Таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы Шағымдар білдіру үшін белгіленген мерзім: 20___жылғы "___" ___________ бастап 20___жылғы "___" __________ дейін
Кредиторлардың атауы
Өтініш жасау күні
Талаптар сомасы
ұлттық валютада, теңге
шетел валютасында, валюталар бірлігі
1
2
3
4
5
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Барлығы
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы таныған талаптар
Тарату комиссиясы хаттамасының күні мен нөмірі
Танылған сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютада, теңге
шетел валютасында, валюталар бірлігі
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Кредитор талаптарын тануға негіз болған құжаттардың атаулары
Кредиторға оның талабының танылғаны немесе танылмағаны туралы жіберілген жауап
Ескертпе
күні
саны
10
11
12
13
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банк,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкінің
филиалы кредиторларының
шағымдар (өтініштер) беру үшін
белгіленген мерзім өткеннен
кейін мәлімделген, кредиторлар
талаптарының тізіліміне
енгізілмеген талаптарын есепке
алу журналы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы (индексі: F12-LKB, кезеңділігі: ай сайын, жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген талаптарын есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ежемесячный отчет составляется за январь, февраль, март, апрель, май, июль, август, сентябрь, октябрь, ноябрь. Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета.
Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Предыдущей отчетной датой для ежемесячного отчета является отчетная дата предыдущего отчета. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется на основании поступающих письменных требований кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, заявленных после истечения установленного срока для предъявления претензий (заявлений), не включенных в реестр требований кредиторов и имеет сквозную нумерацию.
Приложение 13
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 13
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F13-LKB
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о взыскании дебиторской задолженности и состоянии
залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Дебиторская задолженность на отчетную дату
Предъявление иска на взыскание долга
Решения суда в пользу ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Дата
Сумма
Дата
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
1
Выданные займы, в том числе:
1.1
Юридическим лицам, из них:

2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Ай сайынғы есеп қаңтар, ақпан, наурыз, сәуір, мамыр, шілде, тамыз, қыркүйек, қазан, қараша үшін жасалады. Есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні ай сайынғы есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысан ай сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасалады. Алдыңғы есептің есепті күні ай сайынғы есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан таратылатын банк, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзім өткеннен кейін мәлімделген, кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілмеген және реттік нөмірленген келіп түскен жазбаша талаптарының негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F13-LKB
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20____ жылғы "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Дебитордың атауы
Есепті күндегі дебиторлық берешек
Борышты өндіріп алуға шағым-талап ұсыну
Соттың таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының пайдасына шығарған шешімі
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
1
Берілген қарыздар, оның ішінде:
1.1
Заңды тұлғаларға, оның ішінде:

1.1.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.1.2
Прочие займы
……
……
1.2
Физическим лицам, из них:
1.2.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.2.2
Прочие займы
……
……
2
Прочие дебиторы, в том числе:
2.1
Юридические лица
……
……
2.2
Физические лица
……
……
3
Всего по выданным займам и прочим дебиторам
продолжение таблицы
Исполнение решения суда
Не предъявлен иск в суд (причины)
Исполнено
(сумма)
Не исполнено
Вынесено актов о невозможности взыскания
Признаны банкротами
(дата и орган)
Не исполнено по иным причинам
Дата
Сумма
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Залоговое имущество
Примечание
Наименование
Количество
(единиц)
Зарегистрирован в уполномоченном органе (дата)
14
15
16
17
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о взыскании
дебиторской задолженности
и состоянии залогового
имущества ликвидируемого
банка, прекращающего
деятельность филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества
ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
(индекс: F13-LKB, периодичность: полугодовая, годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о взыскании дебиторской задолженности и состоянии залогового имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.

1.1.1
Негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.1.2
Басқа қарыздар
……
……
1.2
Жеке тұлғаларға, оның ішінде:
1.2.1
Негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.2.2
Басқа қарыздар
……
……
2
Басқа дебиторлар, оның ішінде:
2.1
Заңды тұлғалар
……
……
2.2
Жеке тұлғалар
……
……
3
Берілген қарыздар және басқа дебиторлар бойынша барлығы
кестенің жалғасы
Сот шешімінің орындалуы
Сотқа талап-арыз берілген жоқ (себептер)
Орындалған
(сомасы)
Орындалмаған
Өндіріп алудың мүмкін болмайтыны туралы актілер шығарылды
Банкрот болып танылғандар (Күні және орган)
Өзге себептермен орындалмаған
Күні
Сомасы
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Кепіл мүлік
Ескертпе
Атауы
Саны (бірлік)
Уәкілетті органда тіркелген (күні)
14
15
16
17
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
дебиторлық берешегін өндіріп
алу және кепіл мүлкінің жай-
күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F13-LKB, кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін өндіріп алу және кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.

4. Форма составляется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В строках 1.1.2 и 1.2.2 отражаются сведения по выданным займам по которым просроченная задолженность отсутствует и (или) по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению до 90 (девяносто) дней.
7. В графе 1 указывается порядковый номер дебитора (без учета двойной нумерации одних и тех же дебиторов).
8. В графе 3 указывается сумма дебиторской задолженности, в том числе сумма основного долга, вознаграждения и прочая дебиторская задолженность.
9. В графах 4 и 5 указывается информация о предъявлении иска в суд на взыскание долга, в том числе поданного банком, филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан до лишения лицензии.
10. В графе 8 указывается информация по исполнению решения суда в отчетном периоде.
11. В графе 13 указывается информация о причинах не предъявления иска в суд (банкротное производство, работа по установлению наследников, добровольное исполнение обязательств перед ликвидируемым банком, прекращающим деятельность филиалом банка-нерезидента Республики Казахстан и другое).
12. Графа 14 предназначена для отражения сведений о наименовании залогового имущества, в том числе вида обеспечения, местонахождение, подробная характеристика имущества.
13. Графа 15 предназначена для отражения количества залогового имущества по видам обеспечения. Если в рамках одного договора о залоге предусмотрено несколько видов обеспечения, каждый из этих видов обеспечения указывается как 1 (одна) единица. Однородное залоговое обеспечение являясь идентичным, а также имеющие сходные характеристики и состоящие из схожих компонентов указывается как 1 (одна) единица.
14. В графе 17 указывается иная дополнительная информация, в том числе причины, препятствующие взысканию дебиторской задолженности.
Приложение 14
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 14
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F14-LKB
Периодичность: полугодовая, годовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
отчет за первое полугодие - не позднее 8 (восьмого) июля;
годовой отчет - не позднее 30 (тридцатого) января года, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников,
должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии
ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Лицо, в отношении которого возбуждено уголовное дело
Дата возбуждения уголовного дела
Номер уголовного дела
Наименование органа, возбудившего уголовное дело
Сумма ущерба, в тысячах тенге
1
2
3
4
5
6
Всего:
продолжение таблицы
Предмет обвинения
Признание ликвидационной комиссии гражданским истцом
Предъявление ликвидационной комиссией гражданского иска в рамках уголовного дела (номер и дата письма)
Результаты рассмотрения уголовного дела, в том числе результаты рассмотрения гражданского иска
Примечание
7
8
9
10
11
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
________________________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о возбужденных
уголовных делах в отношении
руководящих работников,
должников, председателя,
членов или работников
ликвидационной комиссии
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников,
должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии
ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F14-LKB, периодичность: полугодовая, годовая)

4. Нысан есепті кезең соңындағы жағдай бойынша жасалады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 1.1.2 және 1.2.2-жолдарда берілген қарыздар бойынша негізгі борыш және (немесе) сыйақы бойынша 90 (тоқсан) күннен астам мерзімі өткен берешегі жоқ және (немесе) бар деген мәліметтер көрсетіледі.
7. 1-бағанда дебитордың реттік нөмірі (сол бір дебиторлардың қосарлы нөмірленуін есепке алмағанда) көрсетіледі.
8. 3-бағанда дебиторлық берешек сомасы, оның ішінде негізгі борыш, сыйақы және басқа дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі.
9. 4 және 5-бағандарда банк лицензиядан айырылғанға дейін қоса, борышты өндіріп алуға талап-арызбен сотқа шағымдану туралы ақпарат көрсетіледі.
10. 8-бағанда есепті кезеңде сот шешімдерінің орындалуы жөніндегі ақапарат көрсетіледі.
11. 13-бағанда сотқа талап-арыз бермеу себептері (банкроттық іс жүргізу, мұрагерлерді белгілеу жөніндегі жұмыс, таратылатын банк, қызметін тоқтататын Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі-филиалы алдындағы міндеттемелерді ерікті түрде орындау және басқалар) туралы ақпарат көрсетіледі.
12. 14-баған кепіл мүлкінің атауын, оның ішінде мүліктің қамтамасыз ету түрін, орналасқан жерін, толық сипаттамасын көрсетуге арналған.
13. 15-баған кепіл мүлкінің қамтамасыз ету түрлері бойынша санын көрсетуге арналған. Егер кепіл туралы бір шарт шеңберінде қамтамасыз етудің бірнеше түрлері көзделсе, әрбір осындай қамтамасыз етудің түрлері 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі. Біртекті, сонымен қатар ұқсас сипаттамаларға ие және ұқсас компоненттерден тұратын біртекті кепілдік қамтамасыз ету 1 (бір) бірлік ретінде көрсетіледі.
14. 17-бағанда өзге де қосымша ақпарат, оның ішінде дебиторлық берешекті өндіріп алуға кедергі келтіретін себептер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F14-LKB
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Есепті кезең: 20__жылғы "___"_"__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
бірінші жартыжылдық үшін есеп - 8 (сегізінші) шілдеден кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті жылдан кейінгі жылдың - 30 (отызыншы) қаңтарынан кешіктірмей
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп
Қылмыстық іс қозғалған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қылмыстық іс қозғалған күн
Қылмыстық істің нөмірі
Қылмыстық іс қозғаған органның атауы
Келтірілген зиянның сомасы, мың теңгемен
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
кестенің жалғасы
Айыптау нысанасы
Тарату комиссиясын азаматтық талапкер ретінде тану
Тарату комиссиясының қылмыстық іс шеңберінде азаматтық талап қоюы (хаттың нөмірі мен күні)
Қылмыстық істі қарау нәтижелері, оның ішінде азаматтық талап қоюды қарау нәтижелері
Ескертпе
7
8
9
10
11
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
тарату комиссиясының басшы
қызметкерлеріне,
борышкерлеріне, төрағасына,
мүшелеріне немесе
қызметкерлеріне қатысты
қозғалған қылмыстық істер
туралыесеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп (индекс: F14-LKB, кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее - Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Полугодовой отчет представляется за первое полугодие. Отчетной датой полугодового отчета является 1 (первое) июля года. Отчетным периодом для полугодового отчета является первое полугодие, начиная с 1 (первого) января по 30 (тридцатое) июня.
Отчетной датой годового отчета является 1 (первое) января года, следующего за отчетным. Предыдущей отчетной датой для годового отчета является отчетная дата предыдущего годового отчета.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 6 указываются деяния лиц, послужившие основанием для подачи заявления о возбуждении уголовного дела.
6. В графе 10 указывается иная дополнительная информация о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников, председателя, членов или работников ликвидационной комиссии ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан.
Приложение 15
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 15
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F15-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка
"Утвержден"
________________________
________________________
(подпись)
"___" __________ 20 __ года
(в тысячах тенге)
Активы
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения
(графа 5 – графа 4)
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги
2.
Аффинированные драгоценные металлы
3.
Корреспондентские счета
4.
Требования к Национальному Банку Республики Казахстан
5.
Ценные бумаги
6.
Вклады, размещенные в других банках
7.
Займы, предоставленные другим банкам
8.
Расчеты с филиалами
9.
Требования к клиентам
10.
Операции обратное "РЕПО" с ценными бумагами
11.
Инвестиции в капитал и субординированный долг
12.
Расчеты по платежам
13.
Прочие запасы
14.
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
15.
Основные средства и нематериальные активы
16.
Начисленные доходы, связанные с получением вознаграждения
17.
Предоплата вознаграждения и расходов
18.
Начисленные комиссионные доходы
19.
Просроченные комиссионные доходы
20.
Прочие дебиторы
21.
Требования по операциям с производными финансовыми инструментами
22.
Секьюритизируемые активы
Итого по Активу:
продолжение таблицы
Обязательства
Номера балансовых счетов
На начало процесса ликвидации
На дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения
(графа 5 –графа 4)
1
2
3
4
5
6
1.
Корреспондентские счета
2.
Вклады до востребования других банков
3.
Займы, полученные от Правительства Республики Казахстан, местных исполнительных органов Республики Казахстан и национального управляющего холдинга
4.
Займы, полученные от международных финансовых организаций
5.
Займы, полученные от других банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций
6.
Займы овернайт
7.
Срочные вклады
8.
Расчеты с филиалами
9.
Обязательства перед клиентами
10.
Операции "РЕПО" с ценными бумагами
11.
Выпущенные в обращение ценные бумаги
12.
Субординированные долги
13.
Расчеты по платежам
14.
Начисленные расходы, связанные с выплатой вознаграждения
15.
Начисленные расходы по административно-хозяйственной деятельности
16.
Предоплата вознаграждения и доходов
17.
Начисленные комиссионные расходы
18.
Просроченные комиссионные расходы
19.
Обязательства по операциям с производными финансовыми инструментами
20.
Обязательства по секьюритизируемым активам и дилинговым операциям
21.
Прочая кредиторская задолженность
22.
Невостребованная кредиторская задолженность
Итого по Обязательствам
Собственный капитал
1.
Уставный капитал
2.
Дополнительный капитал
3.
Резервы (провизии) на общебанковские риски
4.
Резервный капитал и резервы переоценки
5.
Счет корректировки резервов
6.
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток)
7.
Нераспределенная чистая прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
Итого по собственному капиталу
Наименование _______________________ Адрес _______________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель______________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
На оборотной стороне последнего листа формы промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Приложение
к форме промежуточного
ликвидационного баланса
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка
(индекс: F15-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі- Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Жартыжылдық есеп бірінші жартыжылдық үшін ұсынылады. Жылдың 1 (бірінші) шілдесі жартыжылдық есептің есепті күні болып табылады. 1 (бірінші) қаңтардан бастап 30 (отызыншы) маусымға дейін бірінші жарты жылдық жартыжылдық есептің есепті кезеңі болып табылады.
Есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) қаңтары жылдық есептің есепті күні болып табылады. Алдыңғы жылдық есептің есепті күні жылдық есеп үшін алдыңғы есепті күн болып табылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 6-бағанда тұлғалардың қылмыстық іс қозғау туралы өтініш беруге негіз болған әрекеттері көрсетіледі.
6. 10-бағанда таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиясының басшы қызметкерлеріне, борышкерлеріне, төрағасына, мүшелеріне немесе қызметкерлеріне қатысты қозғалған қылмыстық істер туралы өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің аралық тарату балансы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F15-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің тарату комиссиялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің аралық тарату балансы
"Бекітілді"
_________________________
_________________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"___________
(мың теңгемен)
Активтер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер (5 баған – 4 баған)
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша
2.
Тазартылған қымбат металдар
3.
Корреспонденттік шоттар
4.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне қойылатын талаптар
5.
Бағалы қғаздар
6.
Басқа банктерде орналастырылған салымдар
7.
Басқа банктерге берілген қарыздар
8.
Филиалдармен есеп айырысулар
9.
Клиенттерге қойылатын талаптар
10.
Бағалы қағаздармен "кері РЕПО" операциялары
11.
Капиталға инвестициялар және реттелген борыш
12.
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
13.
Басқа да қорлар
14.
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
15.
Негізгі қаражат және материалдық емес активтер
16.
Сыйақы алумен байланысты есептелген кірістер
17.
Сыйақы мен шығыстардың алдын ала төлемі
18.
Есептелген комиссиялық кірістер
19.
Мерзімі өткен комиссиялық кірістер
20.
Басқа да дебиторлар
21.
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша талаптар
22.
Секьюритилендірілетін активтер
Актив бойынша жиынтығы:
кестенің жалғасы
Міндеттемелер
Баланстық шоттардың нөмірлері
Тарату процесінің басында
Аралық тарату балансын жасау күніне
Өзгерістер (5 баған –4 баған)
1
2
3
4
5
6
1.
Корреспонденттік шоттар
2.
Басқа банктердің талап етуге дейінгі салымдары
3.
Қазақстан Республикасының Үкіметінен, Қазақстан Республикасы жергілікті атқару органдарынан және ұлттық басқарушы холдингінен алынған қарыздар
4.
Халықаралық қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар
5.
Басқа банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан алынған қарыздар
6.
Овернайт қарыздары
7.
Мерзімді салымдар
8.
Филиалдармен есеп айырысулар
9.
Клиенттер алдындағы міндеттемелер
10.
Бағалы қағаздармен "РЕПО" операциялары
11.
Айналысқа шығарылған бағалы қағаздар
12.
Реттелген борыштар
13.
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
14.
Сыйақы төлеумен байланысты есептелген шығыстар
15.
Әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша есептелген шығыстар
16.
Сыйақы мен кірістердің алдын ала төлемі
17.
Есептелген комиссиялық шығыстар
18.
Мерзімі өткен комиссиялық шығыстар
19.
Туынды қаржы құралдарымен операциялар бойынша міндеттемелер
20.
Секьюритилендірілетін активтер және дилинг операциялары бойынша міндеттемелер
21.
Басқа кредиторлық берешек
22.
Талап етілмеген кредиторлық берешек
Міндеттемелер бойынша жиынтығы
Меншікті капитал
1.
Жарғылық капитал
2.
Қосымша капитал
3.
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
4.
Резервтік капитал және қайта бағалау резервтері
5.
Резервтерді түзету шоты
6.
Бөлінбеген таза пайда (жабылмаған шығын)
7.
Өткен жылдардың бөлінбеген таза пайдасы (жабылмаған шығыны)
Меншікті капитал бойынша жиынтығы
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Аралық тарату балансы нысанының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Таратылатын банктің аралық
тарату балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің аралық тарату балансы (индексі: F15-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. После истечения срока, установленного для предъявления претензий (заявлений) кредиторами ликвидируемого банка, ликвидационная комиссия в месячный срок составляет промежуточный ликвидационный баланс ликвидируемого банка по состоянию на дату окончания срока, установленного для составления промежуточного ликвидационного баланса, и в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней после истечения срока представляет его в уполномоченный орган.
4. Единица измерения, используемая при составлении отчетности, устанавливается в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
2. Пояснение по заполнению Формы
6. В случае не утверждения промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов повторное представление промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов не превышает 1 (одного) месяца со дня получения уведомления о не утверждении промежуточного ликвидационного баланса и реестра требований кредиторов.
Приложение 16
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 16
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Список кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F16-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка или отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Список кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса
Номер балансового счета
Наименование кредитора
1
2
3
Итого по счету
Итого по счету
Итого по счету
Всего
продолжение таблицы
Сумма кредиторской задолженности на начало ликвидационного процесса
в национальной валюте, тенге
в иностранной валюте, единицы валют
курс валюты
курс валюты
курс валюты
курс валюты
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
4
Наименование __________________________ Адрес _______________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель________________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_______________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме списка кредиторов
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан,
на начало ликвидационного
процесса
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Список кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала
банка-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса
(индекс: F16-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің аралық тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Таратылатын банк кредиторларының шағымдар (өтініштер) беру үшін белгіленген мерзімі өткеннен кейін тарату комиссиясы аралық тарату балансын жасау үшін белгіленген мерзімі аяқталған күнгі жағдай бойынша таратылатын банктің аралық тарату балансын бір айлық мерзімде жасайды және мерзімі өткеннен кейін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде оны уәкілетті органға ұсынады.
4. Есептілікті жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Аралық тарату балансы және кредиторлар талаптарының тізілімі бекітілмеген жағдайда аралық тарату балансын және кредиторлар талаптары тізілімін қайта ұсыну аралық тарату балансының және кредиторлар талаптары тізілімінің бекітілмегені туралы хабарламаны алған күннен бастап 1 (бір) айдан аспайды.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
16-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Тарату процесі басталардағы жағдай бойынша таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары тізімі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F16-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалдарының тарату комиссиялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: таратылатын банктің аралық тарату балансын немесе қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есепті жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Тарату процесі басталардағы жағдай бойынша таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары тізімі
Баланстық шоттың нөмірі
Кредитордың атауы
1
2
3
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Тарату процесінің басындағы кредиторлық берешек сомасы
ұлттық валютада, теңге
шетел валютасында, валюталық бірлікте
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Тарату процесі басталардағы
жағдай бойынша таратылатын
банктің, қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
кредиторлары тізімі нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Тарату процесі басталардағы жағдай бойынша таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары тізімі (индексі: F16-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Список кредиторов ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан на начало ликвидационного процесса" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одних и тех же кредиторов).
Приложение 17
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 17
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Журнал учета претензий (заявлений), предъявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F17-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка или отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Журнал учета претензий (заявлений), предъявленных кредиторами ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Наименование кредитора
Дата обращения
Сумма заявленных требований в национальной валюте, тенге
1
2
3
4
Итого:
Всего:
продолжение таблицы
Сумма заявленных требований в иностранной валюте
курс валюты
курс валюты
курс валюты
курс валюты
Эквивалент в тенге по требованиям, заявленным в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
5
6
продолжение таблицы
Номер и дата протокола ликвидационной комиссии
Требования, признанные ликвидационной комиссией, тенге
Номера балансовых счетов
7
8
9
продолжение таблицы
Требования, непризнанные ликвидационной комиссией
в национальной валюте, тенге
курс валюты
курс валюты
курс валюты
курс валюты
Эквивалент в тенге по требованиям, заявленным в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
10
11
12
продолжение таблицы
Наименования документов, послуживших основанием для признания (непризнания) ликвидационной комиссией требований кредитора
Номер и дата ответа, направленного ликвидационной комиссией кредитору о признании (непризнании) его требования
Примечание
13
14
15
Наименование ______________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель_____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
На оборотной стороне последнего листа Журнала учета претензий (заявлений), предъявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Приложение
к форме журнала учета
претензий (заявлений),
предъявленных кредиторами
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Журнал учета претензий (заявлений), предъявленных кредиторами ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F17-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі- Түсіндірме) "Тарату процесі басталардағы жағдай бойынша таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары тізімі" нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (сол кредиторлардың қосарлы нөмірленуін есепке алмағанда).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F17-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: таратылатын банктің аралық тарату балансын немесе қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының активтері мен міндеттемелері туралы есепті жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналы
Кредитордың атауы
Өтініш жасау күні
Ұлттық валютада мәлімделген талаптардың сомасы, теңге
1
2
3
4
Жиынтығы:
Барлығы:
кестенің жалғасы
Шетел валютасында мәлімделген талаптардың сомасы
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
Шетел валютасында мәлімделген талаптар бойынша теңгедегі баламасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
5
6
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
Тарату комиссиясы таныған талаптар, теңге
Баланстық шоттардың нөмірлері
7
8
9
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясы танымаған талаптар
ұлттық валютада, теңге
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
Шетел валютасында мәлімделген талаптар бойынша теңгедегі баламасы
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
11
12
13
кестенің жалғасы
Тарату комиссиясының кредитор талаптарын тануы (танымауы) үшін негіз болған құжаттардың атауы
Тарату комиссиясының кредиторға оның талабының танылғаны (танылмағаны) туралы жіберген жауабының нөмірі мен күні
Ескертпе
14
15
16
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Таратылатын банк,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-банкінің филиалы
кредиторлары мәлімдеген
шағымдарды (өтініштерді)
есепке алу журналының
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналы (индексі: F17-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета заявлений (претензий), предъявленных кредиторами ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одного и того же кредитора).
Приложение 18
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 18
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F18-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка или отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Наименование кредитора
Задолженность, невостребованная кредитором
Сумма
Номер балансового счета
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
курс валюты
курс валюты
курс валюты
курс валюты
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
Наименование ______________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель_____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
На оборотной стороне последнего листа журнала учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан делается запись "Пронумеровано и прошнуровано листов".
Приложение
к форме журнала учета
невостребованной кредиторской
задолженности ликвидируемого
банка, прекращающего
деятельность филиала
банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F18-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының кредиторлары мәлімдеген шағымдарды (өтініштерді) есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (аталған кредитордың қайталап нөмірленуін есепке алмағанда).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F18-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: таратылатын банктің аралық тарату балансын немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы қызметін тоқтататын активтері мен міндеттемелері туралы есепті жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы
Кредитордың атауы
Кредитор талап етпеген берешек
Сома
Баланстық шоттың нөмірі
ұлттық валютада
(теңгеде)
шетел валютасында
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
валюта бағамы
Америка Құрама Штаттарының долларлары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
қызметін тоқтататын
таратылатын банктің талап
етілмеген кредиторлық
берешегін есепке алу
журналы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналы (индексі: F18-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета невостребованной кредиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одних и тех же кредиторов).
Приложение 19
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 19
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Журнал учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F19-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка или отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Журнал учета собственного имущества ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Наименование имущества
Место нахождение имущества
Балансовая стоимость имущества на начало ликвидационного процесса
1
2
3
4
Итого по счету
Итого по счету
Всего
продолжение таблицы
Инвентаризация имущества
Акт инвентаризации (номер и дата)
Фактическое наличие имущества (согласно инвентарной описи)
Расхождения данных инвентарной описи с данными учета
недостача
излишки
Меры, принятые ликвидационной комиссией
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Реализация имущества
Списание имущества
Номер и дата договора купли- продажи
Наименование и номер документа, подтверждающего поступление денег
Стоимость реализации
Сумма
Документ, подтверждающий списание имущества, номер, дата
Основание списания
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Начисленная амортизация за отчетный период
Балансовая стоимость на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Примечание
16
17
18
Наименование _____________________ Адрес _______________________
Телефон _______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель_____________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
__________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
На оборотной стороне последнего листа журнала учета собственного имущества банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Приложение
к форме журнала учета
собственного имущества
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Журнал учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего
деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F19-LKB, периодичность: разовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының талап етілмеген кредиторлық берешегін есепке алу журналының" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (бір кредиторларды қайта нөмірлеуді есептемегенде).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F19-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" "___________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: таратылатын банктің аралық тарату балансын немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы қызметін тоқтататын активтері мен міндеттемелері туралы есепті жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы
(мың теңгемен)
Мүліктің атауы
Мүліктің орналасқан орны
Тарату процесінің басындағы мүліктің баланстық құны
1
2
3
4
Шот бойынша жиынтығы
Шот бойынша жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Мүлікті түгендеу
Түгендеу акті (нөмірі мен күні)
Мүліктің іс жүзінде болуы (түгендеу тізімдемесіне сәйкес)
Түгендеу тізімдемесі деректерінің есепке алу деректерімен алшақтықтары
кем шығуы
артылуы
Тарату комиссиясы қабылдаған шаралар
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Мүлікті сату
Мүлікті есептен шығару
Сатып алу- сату шартының нөмірі мен күні
Ақшаның түсуін растайтын құжаттың атауы мен нөмірі
Өткізу құны
Сомасы
Мүлікті есептен шығаруды растайтын құжат, атауы мен нөмірі
Есептен шығару негіздемесі
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Есепті кезеңде есептелген амортизация
Аралық тарату балансын жасау күніндегі баланстық құны
Ескерту
16
17
18
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
меншікті мүлкін есепке алу
журналы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы (индексі: F19-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета собственного имущества ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании данных бухгалтерского учета ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан и инвентаризации имущества.
Приложение 20
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 20
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F20-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления промежуточного ликвидационного баланса ликвидируемого банка или отчета об активах и обязательствах прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(в тысячах тенге)
Наименование дебитора
Дебиторская задолженность на начало ликвидационного процесса
Основной долг
Вознаграждение
1
2
3
1
Выданные займы,
в том числе:
1.1
Юридическим лицам, из них:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының меншікті мүлкін есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) мың теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
5. Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының бухгалтерлік есебінің негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F20-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктері филиалдарының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: таратылатын банктің аралық тарату балансын немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалы қызметін тоқтататын активтері мен міндеттемелері туралы есепті жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналы
(мың теңгемен)
Дебитордың атауы
Тарату процесінің басындағы дебиторлық берешек
Негізгі борыш
Сыйақы
1
2
3
1
Берілген қарыздар, оның ішінде:
1.1
Заңды тұлғаларға, оның ішінде:

1.1.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.1.2
Прочие займы
…….
…….
1.2
физическим лицам, из них:
1.2.1
Займы, по которым имеется просроченная задолженность по основному долгу и (или) вознаграждению свыше 90 дней
……
……
1.2.2
Прочие займы
……
……
2
Прочие дебиторы, в том числе:
2.1
юридическим лицам
Итого
2.2
физическим лицам
Итого
Всего
продолжение таблицы
Дебиторская задолженность на дату составления промежуточного ликвидационного баланса
Изменения

1.1.1
Негізгі қарыз және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.1.2
Басқа қарыздар
…….
…….
1.2
жеке тұлғаларға, оның ішінде:
1.2.1
Негізгі қарыз және (немесе) сыйақы бойынша 90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар қарыздар
……
……
1.2.2
Басқа да қарыздар
……
……
2
Басқа да дебиторлар, оның ішінде
2.1
Заңды тұлғалар
Жиынтығы
2.2
Жеке тұлғаларға
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Аралық тарату балансын жасау күніндегі дебиторлық берешек
Өзгерістер

(графа 4 – графа 3)
Причины изменений
Основной долг
Вознаграждение
Погашение
Списание
Начисление
Иные причины
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
Обращение в суд с иском на взыскание долга, в том числе поданного банком, филиалом банком-нерезидентом Республики Казахстан до лишения лицензии
Решение суда в пользу банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Дата
Сумма
Дата
В полном размере (сумма)
Частично
(сумма)
10
11
12
13
14
Наименование _______________________ Адрес _______________________
Телефон _________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель_____________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
На оборотной стороне последнего листа журнала учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Приложение
к форме журнала учета
дебиторской задолженности
ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность
филиала банка-нерезидента
Республики Казахстан
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка,
прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
(индекс: F20-LKB, периодичность: разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета дебиторской задолженности ликвидируемого банка, прекращающего деятельность филиала банка-нерезидента Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.

(4-баған 3-баған)
Өзгерістердің себептері
Негізгі борыш
Сыйақы
Өтеу
Есептен шығару
Есептеулер
Өзге де себептер
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Борышты өндіріп алуға, оның ішінде банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі лицензиядан айырылғанға дейін берген талап-арызбен сотқа жүгіну
Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының пайдасына сот шешімі
Күні
Сомасы
Күні
Толық мөлшерде (сома)
Ішінара
(сома)
10
11
12
13
14
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналының соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Таратылатын банктің,
қызметі тоқтатылатын
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-банкі филиалының
дебиторлық берешегін есепке
алу журналы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналы (индексі: F20-LKB, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме (бұдан әрі – Түсініктеме) "Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикпасының бейрезидент-банкі филиалының дебиторлық берешегін есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) мың теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүзге) тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10
Наименование ______________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель_____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
На оборотной стороне последнего листа реестра требований кредиторов делается запись "Пронумеровано и прошнуровано _____ листов".
Приложение
к форме реестра
требований кредиторов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Реестр требований кредиторов
(индекс: F21-LKB, периодичность: разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Реестр требований кредиторов" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Форма представляется в уполномоченный орган в 2 (двух) экземплярах.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 1 указывается порядковый номер кредитора (без учета двойной нумерации одних и тех же кредиторов одной очереди).
Приложение 22
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 22
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F22-LKB
Периодичность: в случаях изменений показателей данных
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков, прекращающих деятельность филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия ликвидационной комиссией решения о признании требования кредитора
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов
"Утверждены"
__________________
__________________
(подпись)
"___"_________ 20 __ года
Наименование кредиторов

1+2+3+4+5+6+7+8+9+10
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Кредиторлар талаптары тізілімінің соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Кредиторлар талаптарының
тізіліміне
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Кредиторлар талаптарының тізілімі (индексі: F21-LKB, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кредиторлар талаптарының тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан уәкілетті органға 2 (екі) данада беріледі.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
5. 1-бағанда кредитордың реттік нөмірі көрсетіледі (бір кезектегі бір кредиторды қоса нөмірлеуді есептемегенде).
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F22-LKB
Кезеңділігі: деректердің көрсеткіштерінің өзгерген жағдайларда
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Таратылатын банктің, қызметі тоқтатылатын Қазақстан Республикпасының бейрезидент-банкі филиалдарының тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тарату комиссиясы кредитордың талаптарын тану туралы шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар
"Бекітілді"
__________________
__________________
(қолы)
20 __ жылғы "___"_________

(в порядке очередности в соответствии с реестром требований кредиторов, утвержденным уполномоченным органом в соответствии с пунктом 4 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - реестр требований кредиторов) и в разрезе каждой очереди требований кредиторов)
Сумма согласно предыдущему утвержденному реестру требований кредиторов
в национальной валюте
(в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Требования, подлежащие изменению либо дополнению
номер и дата протокола ликвидационной комиссии
сумма с учетом изменений либо дополнений
Номер балансового счета
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Возникшая разница (между графой 6 или 7 и графой 3 или 4 соответственно)
в национальной валюте (в тенге)
в иностранной валюте
доллары Соединенных Штатов Америки
евро
российские рубли
иная иностранная валюта
9
10
продолжение таблицы:
Основание внесения изменений и (или) дополнений (в том числе наименования документов)
Дата и номер ответа кредитору о признании его требования
Примечание
11
12
13
Наименование ______________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель_____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
На оборотной стороне последнего листа изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов делается запись "Пронумеровано и прошнуровано листов".
Приложение
к форме изменений и (или)
дополнений в реестр
требований кредиторов
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов
(индекс: F22-LKB, периодичность: в случаях изменений показателей данных)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Изменения и (или) дополнения в реестр требований кредиторов" (далее – Форма).

Кредиторлардың атауы ("Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 73 - бабының 4-тармағына сәйкес уәкілетті орган бекіткен кредиторлар талаптарының тізіліміне (бұдан әрі-кредиторлар талаптарының тізілімі) сәйкес және кредиторлар талаптарының әрбір кезегі бойынша кезектілік тәртібімен)
Осыған дейін бекітілген кредиторлар талаптарының тізіліміне сәйкес сома
ұлттық валютада (теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Өзгеруге не толықтыруға жататын талаптар
тарату комиссиясы хаттамасының нөмірі мен күні
өзгерістер не толықтырулар ескерілген сома
Баланстық шот нөмірі
ұлттық валютада (теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Пайда болған айырмашылық (тиісінше 6 немесе 7-бағанның және 3 немесе 4-бағанның арасындағы)
ұлттық валютада (теңгемен)
шетел валютасында
Америка Құрама Штаттарының доллары
еуро
Ресей рублі
өзге шетел валютасы
9
10
кестенің жалғасы:
Өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге негіздеме (оның ішінде құжаттардың атауы)
Кредиторға оның талабын тану туралы жауаптың күні мен нөмірі
Ескерту
11
12
13
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Кредиторлар талаптары тізілімінің соңғы парағының келесі бетінде "_____ парақта нөмірленген және тігілген" деген жазба жазылады.
Кредиторлар талаптарының
тізіліміне өзгерістер және
(немесе) толықтырулар
нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар (индексі: F22-LKB, кезеңділігі: деректер көрсеткіштерінің өзгерістері болған жағдайларда)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республики Казахстан".
3. Форма представляется для утверждения при наличии изменений и (или) дополнений в реестр требований кредиторов, включенных в реестр требований кредиторов.
4. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графах 3 и 4 указывается общая сумма требований кредиторов с учетом всех изменений и (или) дополнений, внесенных в реестр требований кредиторов в национальной и иностранной валютах, утвержденных уполномоченным органом.
6. В графах 6 и 7 указывается сумма с учетом вносимых изменений и (или) дополнений в национальной и иностранной валютах.
7. В графах 9 и 10 указывается разница, возникшая между требованиями, подлежащими изменению и (или) дополнению, и суммой утвержденных в реестре требований кредиторов в национальной и иностранной валютах.
Приложение 23
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 26 февраля 2025 года № 7
Приложение 23
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 14 декабря 2020 года № 116
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Ликвидационный баланс ликвидируемого банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F23-LKB
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: ликвидационные комиссии ликвидируемых банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты истечения срока составления ликвидационного баланса
Бизнес-идентификационный номер: ________________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Ликвидационный баланс ликвидируемого банка
"Согласован"
_________________
_________________
"____"_________ 20__года №_____
"Утвержден"
_________________
_________________
"___"___________20__года №____
(в тысячах тенге)
Наименование строки
Сумма
1
2
3
1.
Уставный капитал, в том числе:
1.1
простые акции
1.2
привилегированные акции
2.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) прошлых лет
3.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Наименование ________________________ Адрес _______________________
Телефон __________________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________________
Исполнитель______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Председатель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме ликвидационный баланс
ликвидируемого банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
Ликвидационный баланс ликвидируемого банка (индекс: F23-LKB, периодичность: разовая)

2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысан кредиторлар талаптарының тізіліміне енгізілген кредиторлар талаптарының тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар болған кезде бекіту үшін ұсынылады.
4. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3 және 4-бағандарда ұлттық және шетел валюталарында кредиторлар талаптарының тізіліміне барлық өзгерістер ескеріле отырып, уәкілетті орган бекіткен кредиторлар талаптарының жалпы сомасы көрсетіледі.
6. 6 және 7-бағандарда ұлттық және шетел валюталарындағы өзгерістер немесе толықтырулар ескерілген сома көрсетіледі.
7. 9 және 10-бағандарда өзгертуге не толықтыруға жататын талаптар мен кредиторлардың ұлттық және шетел валютасындағы талаптарының алдыңғы бекітілген тізіліміне сәйкес сома арасында туындаған айырма көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 26 ақпандағы
№ 7 Қаулысына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Басқармасының
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 116 қаулысына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Таратылатын банктің тарату балансы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F23-LKB
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы "___" "___________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: таратылатын банктердің тарату комиссиялары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: аралық тарату балансын жасау мерзімі өткен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде
Бизнес сәйкестендіру номері______________________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электронды түрде
Нысан
Таратылатын банктің тарату балансы
"Келісілді"
_________________
_________________
20__жылғы "____"___________№_____
"Бекітілді"
_________________
_________________
20__жылғы "___"________№____
(мың теңгемен)
Жол атауы
Сомасы
1
2
3
1.
Жарғылық капитал, оның ішінде:
1.1
жай акциялар
1.2
артықшылықты акциялар
2.
Өткен жылдардың бөлінбеген пайдасы (өтелмеген шығыны)
3.
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
Атауы ___________________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Төраға немесе есепке қол қоюға уәкілетті адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса ) қолы, телефон
Күні 20 жылғы "____" ______________
Таратылатын банктің
тарату балансы нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме
Таратылатын банктің тарату балансы (индексі: F23-LKB, кезеңділігі: біржолғы)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Ликвидационный баланс ликвидируемого банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 74-4 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Ликвидационный баланс ликвидируемого банка составляется после проведения ликвидационной комиссией в полном объеме мероприятий по завершению дел ликвидируемого банка.
4. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тенге.
5. Форму подписывает председатель ликвидационной комиссии, главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. При заполнении ликвидационного баланса добровольно ликвидируемого банка гриф "согласовано" не заполняется.
7. В графе 2 указывается наименование статьи ликвидационного баланса.
8. В графе 3 указывается сумма статей ликвидационного баланса.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Таратылатын банктің тарату балансы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 74-4-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Таратылатын банктің тарату балансы тарату комиссиясы таратылатын банк ісін аяқтау жөніндегі іс-шараларды толық көлемде жүргізгеннен кейін жасалады.
4. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі теңгемен белгіленеді.
5. Нысанға тарату комиссиясының төрағасы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Ерікті таратылатын банктің тарату балансын толтыру кезінде "келісілген" деген белгі толтырылмайды.
7. 2-бағанда тарату балансы бабының атауы көрсетіледі.
8. 3-бағанда тарату балансы баптарының сомасы көрсетіледі.