Об утверждении Правил выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, и Правил субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2025 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2025 года № 35770
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2025 года, и действует до 1 сентября 2025 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 марта 2025 года № 67
Правила выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и определяют порядок оказания государственной финансовой поддержки (далее – бюджетные субсидии) на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна.

Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларын және Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 3 наурыздағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 наурызда № 35770 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астықты тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады және 2025 жылғы 1 қыркүйекке дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 3 наурыздағы
№ 67 бұйрығына
1-қосымша
Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға мемлекеттік қаржылық қолдау (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) көрсету тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) администратор бюджетной программы, осуществляющий выплату бюджетных субсидий (далее – Администратор бюджетной программы) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) оператор вагонов (контейнеров) – лицо, владеющее вагонами (контейнерами) на праве собственности или иных законных основаниях, участвующее на основе договора с перевозчиком в перевозочном процессе путем оказания услуг оператора вагонов (контейнеров) и указанное в перевозочных документах;
3) оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке;
4) поставщик – физическое или юридическое лицо, осуществляющее реализацию зерна с территории Республики Казахстан.
3. Бюджетные субсидии выплачиваются поставщикам за фактические затраты, связанные с перевозкой зерна, и носит разовый характер.
4. Выплата бюджетных субсидий осуществляется Администратором бюджетной программы на основании документов, подтверждающих затраты поставщиков, связанные с перевозкой зерна (код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза:1001):
транзитом через территорию Российской Федерации в направлении портов Азовского, Черного и Балтийского морей в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации, Латвийской Республики, Литовской Республики и Эстонской Республики в направлении портов Балтийского моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации с назначением в Латвийскую Республику, Литовскую Республику и Эстонскую Республику в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Азербайджанской Республики и Грузии в направлении портов Черного моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Туркменистана с назначением в Исламский Эмират Афганистан в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через Туркменистан с назначением в Исламскую Республику Иран в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Китайской Народной Республики в направлении стран Юго-Восточной Азии в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
в Азербайджанскую Республику, Грузию и Республику Армения в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюджеттік субсидиялар төлеуді жүзеге асыратын бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
2) вагондар (контейнерлер) операторы – меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде вагондарды (контейнерлерді) иеленетін, вагондар (контейнерлер) операторының қызметтерін көрсету жолымен тасымалдау процесіне тасымалдаушымен жасалған шарт негізінде қатысатын және тасымалдау құжаттарында көрсетілген тұлға.
3) оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам;
4) өнім беруші – астықты Қазақстан Республикасының аумағынан өткізуді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
3. Бюджеттік субсидиялар өнім берушілерге астық тасымалдауға байланысты нақты шығындар үшін төленеді және біржолғы сипатта болады.
4. Бюджеттік субсидияларды төлеуді өнім берушілердің астықты (Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды: 1001) былайша тасымалдауға байланысты шығындарды жүзеге асырғанын растайтын құжаттар негізінде Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жүзеге асырады:
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Азов, Қара және Балтық теңіздері порттарының бағытында;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының, Латвия Республикасының, Литва Республикасының және Эстония Республикасының аумағы арқылы Балтық теңізі порттары бағытында;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Латвия Республикасына, Литва Республикасына және Эстония Республикасына;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Әзірбайжан Республикасының және Грузияның аумағы арқылы Қара теңіз порттары бағытында;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түркіменстан аумағы арқылы Ауғанстан Ислам Әмірлігіне;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түрікменстан арқылы Иран Ислам Республикасына;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Қытай Халық Республикасының аумағы арқылы Оңтүстік-Шығыс Азия елдері бағытында;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде Әзірбайжан Республикасына, Грузияға және Армения Республикасына.

Глава 2. Порядок выплаты бюджетных субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна
5. Поставщик осуществляет перевозку зерна с полной оплатой стоимости, которая включает оплату тарифа за перевозку груженого и порожнего вагона, а также тарифа за предоставление (аренды) вагонов от станции погрузки до станции назначения в соответствии с направлениями, указанными в пункте 4 настоящих Правил.
Поставщик самостоятельно определяет оператора вагонов (контейнеров) и транспортных экспедиторов.
6. Поставщик предоставляет оператору:
1) заявку на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (заявки принимаются на электронный адрес оператора mail@fcc.kz и регистрируются по дате и времени поступления);
2) копию экспортного контракта с учетным номером контракта, присвоенным банком второго уровня;
3) копии декларации на товары и дубликата накладной для отправителя;
4) копии железнодорожных накладных с календарным штемпелем станции отправления, заверенные подписью и печатью поставщика;
5) копию паспорта качества зерна, выданного аккредитованной лабораторией по экспертизе качества зерна.
Указанные документы предоставляются поставщиком в адрес оператора не позднее сорока пяти рабочих дней со дня прибытия зерна на станцию назначения или в порт.
7. Оператором создается комиссия, которая рассматривает и подтверждает достоверность предоставленных поставщиком документов (далее – Комиссия), из числа сотрудников оператора и организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций. Председателем Комиссии является руководитель оператора.
8. Члены Комиссии в течение пяти рабочих дней со дня регистрации заявки и документов поставщика осуществляют проверку документов и подтверждают их принятие в случае положительного решения, либо направляют на доработку в случае отрицательного решения. Срок доработки документов поставщиком составляет пять рабочих дней.
9. Члены Комиссии не позднее десяти рабочих дней со дня подтверждения принятия заявки и документов поставщика, предоставленных согласно пункту 6 настоящих Правил:
рассматривают документы на предмет соответствия условиям настоящих Правил;
самостоятельно запрашивают в Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан подтверждение об оформленных декларациях на товар в разрезе поставщиков;
формируют реестр оказанных услуг по перевозке зерна железнодорожным транспортом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

2-тарау. Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға бюджеттік субсидиялар төлеу тәртібі
5. Өнім беруші құнын толық төлей отырып, астықты тасымалдауды жүзеге асырады, оған тиелген және бос вагонды тасымалдау тарифін, сондай-ақ осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген бағыттарға сәйкес тиеу станциясынан межелі станцияға дейін вагондарды ұсыну (жалға алу) тарифін төлеу кіреді.
Өнім беруші вагондардың (контейнерлердің) операторын және көлік экспедиторларын дербес айқындайды.
6. Өнім беруші операторға мыналарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге арналған өтінім (өтінімдер оператордың mail@fcc.kz электрондық мекенжайына қабылданады және келіп түскен күні мен уақыты бойынша тіркеледі);
2) екінші деңгейдегі банк берген келісімшарттың есепке алу нөмірі бар экспорттық келісімшарттың көшірмесі;
3) тауарларға арналған декларацияның және жөнелтушіге арналған жүкқұжаттың телнұсқасының көшірмелері;
4) өнім берушінің қолымен және мөрімен расталған жөнелту станциясының күнтізбелік мөртаңбасы бар теміржол жүкқұжаттарының көшірмелері;
5) астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертхана берген астық сапасы паспортының көшірмесі.
Көрсетілген құжаттарды өнім беруші оператордың атына астық межелі станцияға немесе портқа келіп түскен күннен бастап қырық бес жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынуға тиіс.
7. Оператор қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері болып табылатын ұйымдардың және оператордың қызметкерлері қатарынан өнім беруші ұсынған құжаттардың дұрыстығын қарайтын және растайтын комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрады. Комиссия төрағасы оператордың басшысы болып табылады.
8. Комиссия мүшелері өнім берушінің өтінімі мен құжаттары тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде құжаттарды тексеруді жүзеге асырады және оң шешім болған жағдайда олардың қабылданғанын растайды не теріс шешім болған жағдайда пысықтауға қайтарады. Өнім берушінің құжаттарды пысықтау мерзімі бес жұмыс күнін құрайды.
9. Комиссия мүшелері өнім берушінің осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес ұсынылған өтінімінің және құжаттарының қабылданғаны расталған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей:
құжаттарды осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінен өнім берушілер бөлінісінде тауарға ресімделген декларациялар туралы растауды дербес сұратады;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астықты темір жол көлігімен тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің тізілімін қалыптастырады;

направляют Администратору бюджетной программы сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и реестр оказанных услуг по перевозке зерна железнодорожным транспортом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При этом рассмотрение заявок и выплата бюджетных субсидий осуществляются в порядке очередности согласно дате и времени регистрации заявок. Последующая заявка рассматривается после рассмотрения предыдущей заявки.
10. Администратор бюджетной программы в течение десяти рабочих дней со дня предоставления оператором документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил:
1) проверяет представленные оператором документы и формирует заключение на выплату бюджетных субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
2) направляет в территориальные подразделения Казначейства счет к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" на контрольный счет наличности оператора.
11. Оператор не позднее трех рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий от Администратора бюджетной программы перечисляет денежные средства с контрольного счета наличности оператора поставщикам согласно реестру оказанных услуг по перевозке зерна железнодорожным транспортом.
Оператор в течение пятнадцати рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий предоставляет Администратору бюджетной программы акты на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, подписанные руководителем оператора и поставщиком.
12. Поставщик обеспечивает полноту и достоверность предоставленных документов перед оператором для представления их Администратору бюджетной программы в целях получения бюджетных субсидий.
13. Оператор ежедневно размещает информацию об оплаченных суммах бюджетных субсидий на официальном интернет-ресурсе www.fcc.kz.
Приложение 1
к Правилам выплаты
субсидий на удешевление
стоимости затрат,
связанных с перевозкой зерна
Форма
Заявка на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна
В _____________________________________________________________
(наименование оператора)
от _____________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
Прошу выплатить субсидии за фактические затраты, связанные с перевозкой зерна
(указать класс зерна),
в объеме ________ тонн, в размере ____________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған жиынтық ведомості және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астықты темір жол көлігімен тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің тізілімін Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жібереді.
Бұл ретте өтінімдерді қарау және бюджеттік субсидияларды төлеу өтінімдерді тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Кейінгі өтінім алдыңғы өтінім қаралғаннан кейін қаралады.
10. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі оператор осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған күннен бастап он жұмыс күні ішінде:
1) оператор ұсынған құжаттарды тексереді және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға бюджеттік субсидияларды төлеуге қорытынды қалыптастырады;
2) аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотына төлем шотын жібереді.
11. Оператор Бюджеттік бағдарлама әкімшісінен бюджеттік субсидияларды алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей астықты темір жол көлігімен тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің тізіліміне сәйкес оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан өнім берушілерге қаражат аударады.
Оператор бюджеттік субсидияларды алған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне оператор басшысы және өнім беруші қол қойған осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеу актілерін ұсынады.
12. Өнім беруші оператор алдында бюджеттік субсидиялар алу мақсатында оларды Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне ұсыну үшін ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
13. Оператор бюджеттік субсидиялардың төленген сомалары туралы ақпаратты күн сайын www.fcc.kz ресми интернет-ресурсында орналастырады.
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құнын арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге арналған өтінім
____________________________________________________________
(оператордың атауы)
____________________________________________________________
(өнім берушінің толық атауы)
Көлемі ____ тонна мөлшеріндегі астықты (астық сыныбын көрсетіңіз) тасымалдауға
байланысты нақты шығындар үшін ____________________________ теңге мөлшерінде
(сомасы сандармен және жазумен)
субсидиялар төлеуді сұраймын.

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ___________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) _____________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя _______________
адрес: __________________________________________________________
номер телефона (факса): __________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя):
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
_______________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано ____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение _______________________________________________
дата уведомления _______________________________________________
2. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ______________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) ____________________________________
реквизиты банка или оператора почты: _____________________________
наименование банка или оператора почты: __________________________
банковский идентификационный код _______________________________
индивидуальный идентификационный код __________________________
БИН ___________________________________________________________
Кбе ____________________________________________________________
3. Сведения по контракту:
данные покупателя _______________________________________________
номер контракта _________________________________________________
дата заключения контракта ________________________________________
объем зерна (класс), тонн __________________________________________
пункт назначения ________________________________________________
условия поставки ________________________________________________
период отгрузки _____________________________________ (по месяцам)
4. Сведения о перевозке зерна:
№ п/ п
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
Станция выхода
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления
(штемпель станции на перевозочных документах)
1.
2.

1. Өтініш беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы ____________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ______________________
ЭҚЖЖ бойынша сыныбы (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) ________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________________
мекенжайы: _____________________________________________
телефон нөмірі (факс): _________________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі __________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________
ЭҚЖЖ бойынша сыныбы (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша коды) ________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ___________________________________________________
кім берді ________________________________________
берілген күні _________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________
телефон нөмірі (факс): __________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама:
орналасқан жері __________________________________________
хабарлама күні _______________________________________
2. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың мәліметтері:
ЖСН/БСН __________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Кбе) ____________________
банктің немесе почта операторының деректемелері: ____________
банктің немесе почта операторының атауы: __________
банктік сәйкестендіру коды _____________
жеке сәйкестендіру коды _________
БИН ____________________________
Кбе _______________________________
3. Келісімшарт бойынша мәліметтер:
сатып алушының деректері ____________________
келісімшарт нөмірі ____________________
келісімшарт жасалған күн ____________
астық көлемі (сыныбы), тонна _____________
межелі пункті _____________________
жеткізу шарттары _____________________
тиеп-жөнелту кезеңі _____________________ (айлар бойынша)
4. Астық тасымалдау туралы мәліметтер:
Р/ с№
Жөнелту нөмері
Вагонның нөмері
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
Шығу станциясы
Межелі станция (порт) (шекаралық өткел)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
1.
2.

5. Расчет причитающихся субсидий:
№ п/п
Направление
(страна импорта)
Объем перевозок зерна, тонн
Стоимость возмещения на 1 тонну, тенге
Общая стоимость возмещения, тенге
1.
2.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на сбор, обработку персональных данных, а также на передачу данных по оказанной государственной услуге в уполномоченный орган по исполнению бюджета.
Наименование поставщика __________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Подписано и отправлено в _____ часов "__" _____ 20__ года
Приложение 2
к Правилам выплаты
субсидий на удешевление
стоимости затрат,
связанных с перевозкой зерна
Форма
Реестр оказанных услуг по перевозке зерна железнодорожным транспортом
_____________________ направление рынка
№ п/п
Наименование поставщика
Направление (страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Объем перевозки зерна, тонн
Стоимость возмещения на 1 тонну, тенге
Общая стоимость возмещения, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Члены комиссии:_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Члены комиссии:_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Члены комиссии:_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Руководитель комиссии: ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 3
к Правилам выплаты
субсидий на удешевление
стоимости затрат,
связанных с перевозкой зерна
Форма
Сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна за период
с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года
№ п/п
Наименование поставщика
Направление
(страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Объем перевозки зерна, тонн
Стоимость возмещения на 1 тонну, тенге
Общая стоимость возмещения, тенге
1
2
3
Итого:
Наименование оператора _______________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Приложение 4
к Правилам выплаты
субсидий на удешевление
стоимости затрат,
связанных с перевозкой зерна
Форма
Заключение на выплату бюджетных субсидий на удешевление стоимости затрат,
связанных с перевозкой зерна _________________________ направление рынка
Наименование поставщика
Всего перевезено зерна
___________________,
направление рынка
тонн, за период
Стоимость возмещения на 1 тонну, тенге
Стоимость возмещения, подлежащая перечислению из бюджета, тенге, за период
1
2
3
4
Руководитель структурного подразделения
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии))
Приложение 5
к Правилам выплаты
субсидий на удешевление
стоимости затрат, связанных
с перевозкой зерна
Форма
Акт на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна
_______________________________________________________
направление рынка № от "__" _______ 20__года
№ п/ п
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
Станция выхода
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
Объем перевозок, тонн
Стоимость возмещения за тонну, тенге
Общая стоимость возмещения, тенге
1
2
3
Итого
Наименование поставщика ________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Наименование оператора __________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 марта 2025 года № 67
Правила субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна

5. Тиесілі субсидияларды есептеу:
Р/с№
Бағыт
(импорт елі)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға өтеу құны, теңге
Жалпы өтеу құны, теңге
1.
2.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес анық емес мәліметтерді ұсынғаны үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік қызмет бойынша деректерді бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға беруге келісім беремін.
Өнім берушінің атауы _______________________________________
(басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20__ жылғы "__" _____ сағат _____ де қол қойып, жіберілді
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құнын арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Астықты темір жол көлігімен тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің тізілімі _____________________ нарық бағыты
Р/с№
Өнім берушінің атауы
Бағыт (импорт елі)
Жөнелту кезеңі (ай)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға өтеу құны, теңге
Жалпы өтеу құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Комиссия мүшелері:_______________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия мүшелері:_______________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия мүшелері:________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия басшысы: __________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса)), тегі, қолы
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құнын арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______дейінгі кезең үшін
Р/с№
Өнім берушінің атауы
Бағыт (импорт елі)
Жөнелту кезеңі (ай)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға өтеу құны, теңге
Жалпы өтеу құны, теңге
1
2
3
Барлығы:
Оператордың атауы ___________________________________________
(басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құнын арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға бюджеттік субсидиялар төлеуге қорытынды _________________________ нарық бағыты
Өнім берушінің атауы
_________ барлық
нарық бағыты
тасымалданған астық, тонна, кезең үшін
1 тоннаға өтеу сомасы, теңге
Бюджеттен аударылуы тиіс өтем сомасы, теңге, кезең үшін
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ____________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құнын арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеу актісі _________________________ нарық бағыты 20 ___ жылғы "____" ______ №
Р/с №
Жіберу нөмері
Ва гонның нөмері
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
Шығу станциясы
Межелі станция (порт) (шекаралық өткел)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
Тасымалдау көлемі, тонна
Тоннасы үшін өтеу сомасы, теңге
Жалпы өтеу сомасы, теңге
1
2
3
Барлығы
Өнім берушінің атауы _________________________________________
(басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Оператордың атауы ___________________________________________
(басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 3 наурыздағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и определяют порядок субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна (далее – бюджетные субсидии).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) национальная компания в сфере агропромышленного комплекса – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке;
2) зерно – пшеница (код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза: 1001);
3) администратор бюджетной программы, осуществляющий выплату бюджетных субсидий (далее – Администратор бюджетной программы) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Национальной компании в сфере агропромышленного комплекса возмещаются расходы, связанные с перевозкой зерна, в размере 20 000 (двадцать тысяч) и 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну.
Возмещение расходов, связанных с перевозкой зерна, осуществляется по следующим направлениям:
транзитом через территорию Российской Федерации в направлении портов Азовского, Черного и Балтийского морей в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации, Латвийской Республики, Литовской Республики и Эстонской Республики в направлении портов Балтийского моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации с назначением в Латвийскую Республику, Литовскую Республику и Эстонскую Республику в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Азербайджанской Республики и Грузии в направлении портов Черного моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через Туркменистан с назначением в Исламский Эмират Афганистан в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через Туркменистан с назначением в Исламскую Республику Иран в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через Китайскую Народную Республику в направлении стран Юго-Восточной Азии в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
в Азербайджанскую Республику, Грузию и Республику Армения в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
в направлении стран Республики Таджикистан, Туркменистан, Республики Узбекистан и Китайской Народной Республики в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам;
2) астық – бидай (Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды: 1001);
3) бюджеттік субсидиялар төлеуді жүзеге асыратын бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі.
3. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияға бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) және 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде астық тасымалдауға байланысты шығыстарын өтеледі.
Астық тасымалдауға байланысты шығыстарды өтеу мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Азов, Қара және Балтық теңіздерінің порттарының бағытына;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының, Латвия Республикасының, Литва Республикасының және Эстония Республикасының аумағы арқылы Балтық теңізі порттары бағытында;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Латвия Республикасына, Литва Республикасына және Эстония Республикасына;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Әзірбайжан Республикасының және Грузияның аумағы арқылы Қара теңіз порттары бағытында;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түрікменстан арқылы Ауғанстан Ислам Әмірлігіне;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түрікменстан арқылы Иран Ислам Республикасына;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Қытай Халық Республикасы арқылы Оңтүстік-Шығыс Азия елдері бағытында;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде Әзірбайжан Республикасына, Грузияға және Армения Республикасына;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде Тәжікстан Республикасы, Түрікменстан Республикасы, Өзбекстан Республикасы және Қытай Халық Республикасы елдерінің бағытында.

Глава 2. Порядок субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна
4. В целях реализации мероприятий по субсидированию расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, между Администратором бюджетной программы и национальной компании в сфере агропромышленного комплекса заключается договор о субсидировании расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна.
5. Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса в срок до 15 августа 2025 года направляет Администратору бюджетной программы итоговую заявку-отчет на субсидирование расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявке прилагаются следующие документы:
1) копии экспортных контрактов с учетными номерами контрактов, присвоенными банками второго уровня;
2) копии декларации на товары и дубликата накладной для отправителя;
3) копии железнодорожных накладных с календарным штемпелем станции отправления, заверенные подписью и печатью национальной компании в сфере агропромышленного комплекса;
4) копия паспорта качества зерна, выданного аккредитованной лабораторией по экспертизе качества зерна.
6. Администратор бюджетной программы в течение пятнадцати рабочих дней со дня получения заявки и прилагаемых к заявке документов осуществляет:
1) регистрацию заявки и прилагаемых к заявке документов в канцелярии Администратора бюджетной программы;
2) проверку заявки и прилагаемых к заявке документов на предмет полноты и соответствия требованиям пункта 5 настоящих Правил.
7. В случае установления неполноты представленных документов и (или) несоответствия документов требованиям настоящих Правил, Администратор бюджетной программы направляет национальной компании в сфере агропромышленного комплекса уведомление, в котором указывает каким требованиям не соответствуют представленные документы.
Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса в течение пяти рабочих дней дополняет и повторно направляет полный пакет документов Администратору бюджетной программы.
8. Администратор бюджетной программы в течение трех рабочих дней со дня представления национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил:
1) проверяет представленные национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса документы и формирует заключение на субсидирование расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;

2-тарау. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау тәртібі
4. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астықты тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау жөніндегі іс-шараларды іске асыру мақсатында Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мен агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания арасында агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астықты тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау туралы шарт жасалады.
5. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания 2025 жылғы 15 тамызға дейінгі мерзімде Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялауға қорытынды өтінім-есеп жібереді.
Өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) екінші деңгейдегі банктер берген келісімшарттардың есепке алу нөмірлері бар экспорттық келісімшарттардың көшірмелері;
2) тауарларға арналған декларацияның және жөнелтушіге арналған жүкқұжаттың телнұсқасының көшірмелері;
3) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның қолымен және мөрімен расталған жөнелту станциясының күнтізбелік мөртабаны бар теміржол жүкқұжаттарының көшірмелері;
4) астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертхана берген астық сапасы паспортының көшірмесі.
6. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі өтінімді және өтінімге қоса берілетін құжаттарды алған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде:
1) өтінімді және өтінімге қоса берілетін құжаттарды Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кеңсесінде тіркеуді;
2) өтінімді және өтінімге қоса берілетін құжаттардың толықтығы және осы Қағидалардың 5-тармағының талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады.
7. Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) құжаттардың осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияға ұсынылған құжаттардың қандай талаптарға сәйкес келмейтінін көрсетіп, хабарлама жібереді.
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания бес жұмыс күні ішінде толықтырып Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне құжаттардың толық пакетін қайта жібереді.
8. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде:
1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания ұсынған құжаттарды тексереді және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялауға қорытынды қалыптастырады;

2) направляет в территориальные подразделения Казначейства счет к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" на контрольный счет наличности национальной компании в сфере агропромышленного комплекса.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
расходов национальной
компании в сфере
агропромышленного комплекса,
связанных с перевозкой зерна
Форма
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Заявка-отчет на субсидирование расходов национальной компании
в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна
"____" __________20__года
Настоящим национальная компания в сфере агропромышленного комплекса
__________________ согласно Правилам субсидирования расходов национальной
компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна,
просит считать исполненными обязательства по субсидированию на возмещение
расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса,
связанных с перевозкой зерна, ранее перечисленных на банковский счет
__________________ в сумме _______________________ тенге,
за период с "__" _______ 20__ года по "__" ______20__ года.
Руководитель ___________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 2
к Правилам субсидирования
расходов национальной
компании в сфере
агропромышленного
комплекса, связанных
с перевозкой зерна
Форма
Заключение на субсидирование расходов национальной компании в сфере
агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна
_________________________ направление рынка
Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса
Всего перевезено зерна _________, направление рынка
тонн, за период
Стоимость возмещения на 1 тонну, тенге
Стоимость возмещения, подлежащая перечислению из бюджета, тенге, за период
1
2
3
4
Руководитель структурного подразделения
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
_____________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))

2) аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның қолма-қол ақшаны бақылау шотына төлем шотын жібереді.
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы ұлттық
компанияның астық
тасымалдауға байланысты
шығыстарын субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялауға арналған өтінім-есеп
20__жылғы "____" __________
Осымен __________________ агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания азық-түлік астығын өткізу кезінде Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларына сәйкес 20__ жылғы "__"-дан 20__ жылғы "__" дейінгі кезең үшін бұрын ____ банк шотына аударылған ____ теңге сомасындағы агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын өтеуге арналған субсидияларды орындалды деп есептеуді сұрайды.
Басшы ___________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы ұлттық
компанияның астықты
тасымалдауға байланысты
шығыстарын субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялауға қорытынды _________________________ нарық бағыты
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания
_________
нарық бағыты
барлық тасымалданған астық, тонна, кезең үшін
1 тонна үшін өтеу құны, теңге
Бюджеттен аударылуы тиіс өтеу құны, теңге, кезең үшін
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің құрылымдық
бөлімшесінің басшысы _____________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)