О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-193/2020 "Об утверждении правил проведения санитарно-эпидемиологического мониторинга"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 марта 2025 года № 17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 марта 2025 года № 35799
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-193/2020 "Об утверждении правил проведения санитарно-эпидемиологического мониторинга" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21640) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 5 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах проведения санитарно-эпидемиологического мониторинга, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие правила проведения санитарно-эпидемиологического мониторинга (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" (далее – Кодекс) и определяют порядок проведения санитарно-эпидемиологического мониторинга территориальными подразделениями, государственными организациями государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения (далее – территориальные подразделения, подведомственные организации).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Данные по отслеживаемым параметрам санитарно-эпидемиологического мониторинга оформляются в следующих формах отчетности:
1) мониторинг инфекционной заболеваемости по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящим Правилам;
2) мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям по формам согласно приложениям 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящим Правилам;
3) мониторинг санитарно-гигиенического надзора по формам согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 к настоящим Правилам;
4) мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров по формам согласно приложениям 24, 25, 26, 27 к настоящим Правилам;
5) мониторинг профессиональной заболеваемости и отравлений по форме согласно приложению 28 к настоящим Правилам;
6) мониторинг продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору по форме согласно приложению 29 к настоящим Правилам";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Филиалы областей, городов Астана, Алматы и Шымкент, а также городские и районные отделения филиалов государственной организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения:

"Санитариялық-эпидемиологиялық мониторингті жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-193/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 7 наурыздағы № 17 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылы 7 наурызда № 35799 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН :
1. "Санитариялық-эпидемиологиялық мониторингті жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-193/2020 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21640 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
""Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 114-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Санитариялық-эпидемиологиялық мониторингті жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Санитариялық-эпидемиологиялық мониторингті жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 114-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленген және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелерінің, мемлекеттік ұйымдарының (бұдан әрі – аумақтық бөлімшелер, ведомстволық бағынысты ұйымдар) санитариялық-эпидемиологиялық мониторингті жүргізу тәртібін анықтайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторингтің бақыланатын параметрлері бойынша деректер есептіліктің мынадай нысандарында ресімделеді:
1) осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу;
2) осы Қағидаларға 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу;
3) осы Қағидаларға 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23-қосымшаларға сәйкес санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу;
4) осы Қағидаларға 24, 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу;
5) осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес кәсіптік сырқаттанушылықты және улануларды мониторингілеу;
6) осы Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын өнімді мониторингілеу.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының филиалдары, сондай-ақ халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік ұйым филиалдарының қалалық және аудандық бөлімшелері:

1) проводят по предписаниям о проведении санитарно-эпидемиологической экспертизы отбор проб продукции в рамках санитарно-эпидемиологического мониторинга в отношении продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору, а также лабораторные и инструментальные исследования в соответствии с требованиями нормативных-правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в том числе технических регламентов Евразийского экономического союза, осуществляют сбор, первичную обработку данных о проводимых исследованиях;
2) передают данные в территориальные подразделения государственного органа на соответствующей территории на районном, областном уровнях, а также городов Астана, Алматы и Шымкент в части проведенных исследований согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 за 3 рабочих дня до сроков, указанных в пункте 19 настоящих Правил (за исключением подпункта 1) настоящих Правил");
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Территориальные подразделения государственного органа на областном уровне направляют сводную информацию по санитарно-эпидемиологическому мониторингу в филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ":
1) еженедельно до 17.00 часов по пятницам, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10;
2) ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
3) ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
4) ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27;
5) один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
6) один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28;
7) один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
8) один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей, согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28;
9) ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, согласно приложению 29.
21. Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ" направляет информацию по санитарно-эпидемиологическому мониторингу в государственный орган:

1) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу туралы нұсқамалар бойынша санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын өнімге қатысты санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг шеңберінде өнімнің сынамаларын іріктеуді, сондай-ақ халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілердің, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерінің талаптарына сәйкес зертханалық және аспаптық зерттеулерді жүргізеді, жүргізілген зерттеулер туралы деректерді жинауды, оларды алғашқы өңдеуді жүзеге асырады;
2) аудандық, облыстық деңгейлердегі тиісті аумақтардағы, сондай-ақ Астана, Алматы және Шымкент қалаларындағы мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелеріне жүргізілген зерттеулер бөлігінде деректерді осы Қағидалардың (1) тармақшасын қоспағанда) осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген мерзімдерге дейін 3 жұмыс күні бұрын 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-қосымшаларға сәйкес береді.;
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Мемлекеттік органның аумақтық бөлімшелері облыстық деңгейде санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жөніндегі жиынтық ақпаратты "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО"-ның филиалына":
1) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін;
2) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне;
3) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне;
4) 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-шы күніне дейін;
5) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне;
6) 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-қосымшаларға сәйкес жарты жылда бір рет жарты жылдың соңғы айының 20-шы күніне дейін;
7) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен;
8) 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-қосымшаларға сәйкес жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-шы күніне дейін өсу ретімен;
9) 29-қосымшаға сәйкес ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-шы күніне жібереді.
21. "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жөніндегі ақпаратты мемлекеттік органға:

1) еженедельно до 10.00 часов по понедельникам, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10;
2) ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
3) ежеквартально к 1 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
4) ежеквартально к 25 числу последнего месяца квартала, согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27;
5) один раз в полугодие к 1 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
6) один раз в полугодие к 25 числу последнего месяца полугодия, согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28;
7) один раз в год к 10 числу месяца, следующего за отчетным годом, по нарастающей, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16;
8) один раз в год к 25 числу последнего месяца года, по нарастающей, согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к указанным правилам изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 и 29 согласно приложениям 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 и 29 к настоящему приказу.
2. Комитету санитарно-эпидемиологического контроля Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра здравоохранения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Альназарова
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 марта 2025 года № 17
Приложение 1
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы:
"Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью вирусным гепатитом "А" среди школьников за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 01-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"

1) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес апта сайын дүйсенбі күндері сағат 10.00-ге дейін;
2) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне;
3) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 1-ші күніне;
4) 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27-қосымшаларға сәйкес тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 25-ші күніне қарай;
5) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 1-ші күніне;
6) 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-қосымшаларға сәйкес жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 25-ші күніне дейін;
7) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-қосымшаларға сәйкес жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 10-шы күніне өсу ретімен;
8) 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-қосымшаларға сәйкес жылына бір рет жылдың соңғы айының 25-ші күніне дейін өсу ретімен жібереді.";
осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 және 29-қосымшаларға сәйкес осы бұйрыққа 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 және 29-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Альназарова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігі Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 7 наурыздағы
№ 17 Бұйрығына
1-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _______ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) оқушылар арасында "А" вирустық гепатитімен сырқаттанушылықты санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 01-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
1. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью вирусным гепатитом "А" среди школьников за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
наименование территории
всего случаев ВГА (вирусный гепатит "А") среди населения
количество школ
число учащихся в школах
количество школ интернатов
число учащихся в школах
количество школ, школ-интернат где зарегистрирован ВГА
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
количество заболевших школьников в них
Удельный вес школьников из общего числа больных

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _______ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) оқушылар арасында "А" вирустық гепатитімен сырқаттанушылықты санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақтың атауы
халық арасында АВГ (А вирусты гепатит) жалпы жағдайлары
мектептер саны
мектептердегі оқушылар саны
интернаттар саны
мектептердегі оқушылар саны
АВГ тіркелген мектептердің, мектеп-интернаттардың саны
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
олардағы ауру оқушылардың саны
науқастардың жалпы санынан мектеп оқушыларының үлесі

школы, школ-интернаты с числом случаев 1-2
3-10 случаев
11-20 случаев
21 и более случаев
удельный вес школ и школ-интернатов с ВГА
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон __________________________________________________
Адрес электронной почты ___________________________________
Исполнитель ______________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________________ ______
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
__________________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью вирусным
гепатитом "А" среди школьников за период с _________20____ года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 01-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающй)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью вирусным гепатитом "А" среди школьников за период с _________20____ года (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) Гепатит "А" - острое инфекционное заболевание печени, вызываемое вирусом гепатита "А";

1-2 жағдай анықталған мектептер, мектеп-интернаттар
3-10 жағдай
11-20 жағдай
21 немесе одан да көп жағдай
ВГА-мен мектептер мен интернаттардың үлесі
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _______ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) оқушылар арасында "А" вирустық гепатитімен сырқаттанушылықты санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 01-ИРПК және кезеңділігі: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _______ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) оқушылар арасында "А" вирустық гепатитімен сырқаттанушылықты санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру тәртібін регламенттейді.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) "А" гепатиті – "А" гепатиті вирусынан туындаған бауырдың жіті инфекциялық ауруы;

2) инкубационный период – отрезок времени от момента попадания возбудителя инфекции в организм до проявления первых симптомов в болезни;
3) энтеральный механизм – передача инфекции через желудочно-кишечный тракт.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование территории, которая сформировала мониторинг (район/город (УСЭК) и область/город республиканского значения (ДСЭК) согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается всего случаев ВГА за отчетную неделю (абсолютное число), которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
3) графе 3 указывается всего количество школ (абсолютное число), которые стоят на учете в районе/городе и области/городе республиканского значения;
4) в графе 4 графе 4 указывается всего количество детей (абсолютное число), которые учатся в школах в районе/городе и области/городе республиканского значения;
5) в графе 5 указывается всего количество школ интернатов (абсолютное число);
6) в графе 6 указывается всего количество детей (абсолютное число), которые учатся в школах интернатах в районе/городе и области/городе республиканского значения;
7) в графе 7 указывается всего количество школ и школ интернатов (абсолютное число), где за отчетную неделю зарегистрированы случаи ВГА;
8) в графе 8 указывается всего количество школьников (абсолютное число), которые заболели ВГА за отчетную неделю;
9) в графе 9 указывается удельный вес школьников в процентном формате, рассчитывается по формуле: (8 столбец*100 %)/2 столбец;
10) в графе 10 указывается всего количество школ и школ интернатов (абсолютное число), где за отчетную неделю зарегистрированы 1-2 случаев ВГА;
11) в графе 11 указывается всего количество школ и школ интернатов (абсолютное число), где за отчетную неделю зарегистрированы от 3-10 случаев ВГА;
12) в графе 12 указывается всего количество школ и школ интернатов (абсолютное число), где за отчетную неделю зарегистрированы от 11-20 случаев ВГА;
13) в графе 13 указывается всего количество школ и школ интернатов (абсолютное число), где за отчетную неделю зарегистрированы от 21 и более случаев ВГА;
14) в графе 14 указывается удельный вес в процентном формате, рассчитывается по формуле: (7 столбец*100 %)/ (3 столбец+5 столбец).
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы:
"Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью острыми вялыми параличами населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 02-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"

2) инкубациялық кезең – инфекция қоздырғышы организмге түскен сәттен бастап аурудың алғашқы белгілері пайда болғанға дейінгі уақыт кезеңі;
3) энтеральды механизм – инфекцияның асқазан-ішек жолдары арқылы берілуі.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес мониторинг жасаған аумақтың атауы (аудан/қала (СЭББ) және облыс/республикалық маңызы бар қаланың (СЭБД) көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті аптадағы халық арасында ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген АВГ (А вирусты гепатиті) жалпы жағдайлары саны (абс. саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда ауданда / қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада есепте тұрған мектептердің барлығы (абс.саны) көрсетіледі;
4) 4-бағанның 4-бағанында аудан/қала және облыс/республикалық маңызы бар қаладағы мектептерде оқитын барлық балалар саны (абс.саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда мектеп-интернаттардың (абс.саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда аудан/қала және облыс/ республикалық маңызы бар қаладағы мектеп-интернаттарда оқитын балалардың барлығы (абс.саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда есепті аптада АВГ жағдайлары тіркелген мектептер мен интернаттардың (абс. саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда есепті аптада АВГ-мен ауырған барлық оқушылар саны (абс.саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда оқушылардың пайыздық форматтағы үлес салмағы көрсетіледі, мына формула бойынша есептеледі: (8-баған*100%)/ 2-баған;
10) 10-бағанда есепті аптада АВГ-ның 1-2 жағдайы тіркелген мектептер мен интернаттардың барлы саны (абс. саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда есепті аптада 3-10 жағдай тіркелген мектептер мен мектеп интернаттарының саны (абс. саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда есепті аптада 11-20 жағдай тіркелген мектептер мен мектеп интернаттарының саны (абс. саны) көрсетіледі;
13) 13-бағанда есепті аптада 21 және одан да көп АВГ жағдайлары тіркелген мектептер мен мектеп интернаттарының саны (абс. саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда үлес салмағы пайыздық форматта көрсетіледі, мына формула бойынша есептеледі: (7-баған*100%)/(3-баған+5-баған).
Бұйрығына
2-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _______ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының жіті енжар параличпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 02-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью острыми вялыми параличами населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года (еженедельная, с нарастанием)
наименование территории
численность детей до 15 лет
зарегистрировано
собраны 2 адекватных образца (от общего числа случаев)
индекс
повторно осмотрены через 60 дней
выделены не полиомиелитные энтеровирусы (НПЭВ) (у детей до 15 лет)
зарегистрировано в первые 7 дней
расследовано в первые 48 часов
абс
на 100 тыс
абс
%
абс
% от числа подлежащих осмотру
абс
%
абс
%
абс
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
не классифицировано через 90 и более дней
всего классифицировано за отчетный период
абс
%
абс
%
на 100 тыс.
16
17
18
19
20
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью острыми
вялыми параличами населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 02-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей)

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _______ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының жіті енжар параличпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақ атауы
15 жасқа дейінгі балалар саны
тіркелді
2 барабар үлгі жиналды (жалпы жағдай саны ішінде)
индекс
60 күннен кейін қайта тексерілді
полиемиелитті емес энтеровирустар (ПЕЭВ) бөлінді (15 жасқа дейінгі балаларда)
абс.
100 мың адамға шаққанда
абс.
%
абс.
тексеруге жататындар санының
%-ы
абс.
%
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
алғашқы 7 күнде тіркелді
алғашқы 48 сағатта тергеп тексерілді
90 және одан да көп күннен кейін жіктелмеді
есепті кезең ішінде жіктелгеннің барлығы
абс.
%
абс.
%
абс.
%
абс.
%
100 мың адамға шаққанда
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының жіті енжар параличпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 02-ИРПК және кезеңділігі: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью острыми вялыми параличами населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) санитарно-эпидемиологический мониторинг - государственная система наблюдения за состоянием здоровья населения и среды обитания, посредством сбора, обработки, систематизации, анализа, оценки и прогноза, а также определения причинно-следственных связей между состоянием здоровья населения и состоянием среды обитания человека;
2) острый вялый паралич – любой случай острого вялого паралича у ребенка до 15 лет, включая синдром Гийена-Барре или любое паралитическое заболевание независимо от возраста при подозрении на полиомиелит;
3) инфекционные и паразитарные заболевания – заболевания человека, возникновение и распространение которых обусловлены воздействием на него биологических факторов среды обитания и возможностью передачи болезни от заболевшего человека, животного к здоровому человеку.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 заполняется наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается численность детей до 15 лет;
3) в графе 3 указывается количество зарегистрированных, абсолютное число;
4) в графе 4 указывается показатель на 100 тыс. населения;
5) в графе 5 указывается количество собранных 2 адекватных образцов от общего числа случаев, абсолютное число;
6) в графе 6 указывается процент собранных 2 адекватных образцов от общего числа случаев;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының жіті енжар параличпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг – жинау, өңдеу, жүйелеу, талдау, бағалау және болжау, сондай-ақ халықтың денсаулығы мен қоршаған ортаның жай-күйі арасындағы себеп-салдарлық байланыстарды анықтау арқылы халықтың денсаулығы мен қоршаған ортаның жай-күйін бақылаудың мемлекеттік жүйесі;
2) жіті енжар паралич – Гийена-Барре синдромын қоса алғанда 15 жасқа дейінгі балада жедел салданудың кез келген жағдайы немесе жасына қарамастан полиомиелитке күдік туындаған кез келген сал ауруы;
3) инфекциялық және паразиттік аурулар – пайда болуы мен таралуы қоршаған ортаның биологиялық факторларының әсерінен және аурудың ауру адамнан, жануардан сау адамға жұғу мүмкіндігімен шартталған адам аурулары.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы толтырылады;
1) 2-бағанда 15 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі;
2) 3-бағанда тіркелгендердің саны, абсолютті сан көрсетіледі;
3) 4-бағанда 100 мың тұрғынға шаққандағы көрсеткіш көрсетіледі;
4) 5-бағанда жалпы жағдай саны ішінде жиналған 2 барабар үлгі саны, абсолюттік саны көрсетіледі;
5) 6-бағанда жалпы жағдай саны ішінде жиналған 2 барабар үлгі пайызы көрсетіледі;
6) 7-бағанда индекс көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается индекс;
8) в графе 8 указывается количество повторно осмотренных через 60 дней, абсолютное число;
9) в графе 9 указывается процент от числа подлежащих осмотру;
10) в графе 10 указывается количество выделенных не полиомиелитных энтеровирусов (НПЭВ) у детей до 15 лет, абсолютное число;
11) в графе 11 указывается процент выделенных не полиомиелитных энтеровирусов (НПЭВ) у детей до 15 лет;
12) в графе 12 указывается количество зарегистрированных в первые 7 дней, абсолютное число;
13) в графе 13 указывается процент зарегистрированных в первые 7 дней;
14) в графе 14 указывается количество расследованных в первые 48 часов, абсолютное число;
15) в графе 15 указывается процент расследованных в первые 48 часов;
16) в графе 16 указывается количество не классифицированных через 90 и более дней, абсолютное число;
17) в графе 17 указывается процент не классифицированных через 90 и более дней;
18) в графе 18 указывается количество всех классифицированных за отчетный период, абсолютное число;
19) в графе 19 указывается процент всех классифицированных за отчетный период, процент;
20) в графе 20 указывается показатель на 100 тыс. населения всех классифицированных за отчетный период.
Приложение 3 к приказу
Приложение 3
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы:
"Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью краснухой населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 03-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью краснухой населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
Таблица 1
наименование территории
число зарегистрированных случаев за отчетную неделю
всего случаев c нарастающим итогом
из них госпитализировано
Возрастной диапазон заболевших
заболело привитых против краснухи
исследовано проб в Национальном центре экспертизы (НЦЭ) области
число подтвержденных случаев в НЦЭ
до 1 года
1-4 лет
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
старше 30 лет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
поступило проб в национальную референс лабораторию (НРЛ) филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
число подтвержденных в НРЛ НЦОЗ из числа отрицательных в НЦЭ
% лабораторно подтвержденных (НЦЭ+из числа отриц. в НЦЭ но, "пол" в НРЛ филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В НЦОЗ)
число случаев эпидемически связанных с подтвержденных случаем
15
16
17
18
Таблица 2
наименование территории
случаи у привитого за отчетную неделю
всего случаев у привитых c нарастающим итогом с ____ год.
% привитых от общего числа случаев
возрастной диапазон случаев краснухи у привитых
до 1 года
1-4 лет
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
старше 30 лет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью краснухой
населения Республики Казахстан за период с _________20____ года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 03-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей)

7) 8-бағанда 60 күннен кейін қайта тексерілген сан, абсолюттік сан көрсетіледі;
8) 9-бағанда тексеруге жататындардың санынан пайызы көрсетіледі;
9) 10-бағанда 15 жасқа дейінгі балаларда бөлінген полиемиелитті емес энтеровирустар (ПЕЭВ) саны, абсолюттік саны көрсетіледі;
10) 11-бағанда 15 жасқа дейінгі балаларда бөлінген полиемиелитті емес энтеровирустар (ПЕЭВ) пайызы көрсетіледі;
11) 12-бағанда алғашқы 7 күнде тіркелгендердің абсолюттік сан;
12) 13-бағанда алғашқы 7 күнде тіркелгендердің пайызы көрсетіледі;
13) 14-бағанда алғашқы 48 сағатта тергеп-тексерілгендердің саны, абсолютті саны көрсетіледі;
14) 15-бағанда алғашқы 48 сағатта тергеп-тексерілгендердің пайызы көрсетіледі;
15) 16-бағанда 90 және одан да көп күннен кейін жіктелмегендердің саны, абсолюттік сан көрсетіледі;
16) 17-бағанда 90 және одан да көп күннен кейін жіктелмегендердің пайызы көрсетіледі;
17) 18-бағанда барлық жіктелгендердің есепті кезеңдегі саны, абсолюттік саны көрсетіледі;
18) 19-бағанда есепті кезеңдегі барлық жіктелгендердің пайызы көрсетіледі, пайыз;
19) 20-бағанда барлық есепті кезеңде жіктелгендердің 100 мың тұрғынға шаққандағы көрсеткішті көрсетіледі.
Бұйрығына
3-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы тұрғындарының қызамықпен аурушаңдығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 03-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы тұрғындарының қызамықпен аурушаңдығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
1-кесте
аумақтың атауы
есепті аптадағы тіркелген жағдайлар саны
Өспелі нәтижелердің жалпы жағдайы
олардың ішінде ауруханаға жатқызылды
Істердің жас аралығы
қызамыққа қарсы егілген науқас адамдар
облыстың Ұлттық сараптама орталығында (ҰСО) сараптамадан өткен үлгілер
ҰСО-да расталған жағдайлардың саны
1 жылға дейін
1-4 жыл
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30 жастан асқан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
үлгілер "ҚДҰО" ШЖҚ РМК "СЭСжМҒПО" филиалының ұлттық референттік зертханасында (ҰРЗ) алынды.
"ҚДҰО" ШЖҚ РМК "СЭСжМҒПО" ҰКП-да расталғандардың саны теріс.
% зертхана расталды (теріс санынан ҰКП+ҰКП бірақ, "ҚДҰО" ШЖҚ РМК "СЭСжМҒПО" филиалындағы "оң")
расталған жағдайлармен байланысты эпидемиялық жағдайлардың саны
15
16
17
18
2- кесте
аумақтың атауы
есепті апта ішінде вакцинацияланған адамдағы жағдайлар
____ жылдан бастап жиынтық жиынтықпен вакцинацияланған адамдардағы жалпы жағдайлар.
жалпы жағдайлардың % вакцинацияланған
вакцинацияланған адамдарда қызамық ауруларының жас диапазоны
1 жылға дейін
1-4 жыл
5-9 жас
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30 жастан асқан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _____ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының қызамықпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 03-ИРПК және кезеңділігі: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью краснухой населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) краснуха – антропонозная острая респираторная вирусная инфекция с воздушно-капельным механизмом передачи, характеризующаяся увеличением лимфатических узлов, особенно затылочных и заднешейных, макулопапулезной сыпью и умеренной интоксикацией;
2) вакцины – лекарственные препараты для специфической профилактики инфекционных заболеваний, оказывающие профилактический эффект через иммунную систему;
3) референс-лаборатория – лаборатория организации здравоохранения, осуществляющая организационно-методическую работу по внедрению системы внешней оценки качества и проведение исследований в диагностически сложных и экспертных случаях в определенной области лабораторной диагностики.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица 1
1) в графе 1 заполняется наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается число зарегистрированных случаев за отчетную неделю;
3) в графе 3 указывается всего случаев c нарастающим итогом;
4) в графе 4 указывается из них госпитализировано;
5) в графе 5 указывается возрастной диапазон заболевших до 1 года;
6) в графе 6 указывается возрастной диапазон заболевших 1-4 лет;
7) в графе 7 указывается возрастной диапазон заболевших 5-9 лет;
8) в графе 8 указывается возрастной диапазон заболевших 10-14 лет;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының қызамықпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) қызамық – антропоноздық лимфа түйіндерінің, әсіресе желке және желке түйіндерінің ұлғаюымен, артқы сыртқы, макулопапулярлы бөртпемен және орташа уыттанумен сипатталатын, ауа-тамшы арқылы берілу механизмі бар жіті респираторлық вирустық инфекция;
2) вакциналар – иммундық жүйе арқылы профилактикалық әсер ететін инфекциялық аурулардың спецификалық профилактикасына арналған дәрілік препараттар;
3) референс-зертхана – сапаны сырттай бағалау жүйесін енгізу бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмысты жүзеге асыратын және денсаулық сақтау саласындағы күрделі зертханалық диагностиканың және сараптамалық жағдайлар зерттеулерді жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымының зертханасы.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-кесте
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы толтырылады;
2) 2-бағанда есепті кезеңдегі бір аптада тіркелген жағдайлар көрсетіледі;
3) 3-бағанда үдемелі қорытындымен барлық жағдай көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде ауруханаға жатқызылғандар көрсетіледі;
5) 5-бағанда 1 жасқа дейін ауырғандардың жас аралығы;
6) 6-бағанда 1-4 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
7) 7-бағанда 5-9 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
8) 8-бағанда 10-14 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;

9) в графе 9 указывается возрастной диапазон заболевших 15-19 лет;
10) в графе 10 указывается возрастной диапазон заболевших 20-29 лет;
11) в графе 11 указывается возрастной диапазон заболевших старше 30 лет;
12) в графе 12 указывается количество заболевших привитых против краснухи;
13) в графе 13 указывается количество исследованных проб в Национальном центре экспертизы (НЦЭ) области;
14) в графе 14 указывается число подтвержденных случаев в НЦЭ;
15) в графе 15 указывается количество поступивших проб в национальную референс лабораторию (НРЛ) филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ";
16) в графе 16 указывается число подтвержденных в НРЛ НЦОЗ из числа отрицательных в НЦЭ;
17) в графе 17 указывается процент лабораторно подтвержденных (НЦЭ+из числа отрицательных в НЦЭ, "пол" в НРЛ филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В НЦОЗ);
18) в графе 18 указывается число случаев эпидемически связанных с подтверждҰнным случаем.
Таблица 2
1) в графе 1 заполняется наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается случаи у привитого за отчетную неделю;
3) в графе 3 указывается всего случаев у привитых c нарастающим итогом с ____год;
4) в графе 4 указывается процент привитых от общего числа случаев;
5) в графе 5 указывается возрастной диапазон случаев краснухи у привитых до 1 года;
6) в графе 6 указывается возрастной диапазон случаев краснухи у привитых 1-4 лет;
7) в графе 7 указывается возрастной диапазон случаев краснухи у привитых 5-9 лет;
8) в графе 8 указывается возрастной диапазон случаев краснухи у привитых 10-14 лет;
9) в графе 9 указывается возрастной диапазон случаев краснухи у привитых 15-19 лет;
10) в графе 10 указывается возрастной диапазон случаев краснухи у привитых 20-29 лет;
11) в графе 11 указывается возрастной диапазон случаев краснухи у привитых старше 30 лет.
Приложение 4 к приказу
Приложение 4
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных
на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 04-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
наименование территории
число зарегистрированных случаев за текущую неделю
число случаев за весь период суммарно
всего случаев с нарастающим итогом
из них госпитализировано
возрастной диапазон заболевших
заболело привитых против кори
исследовано проб в НЦЭ области или города
число подтвержденных случаев в НЦЭ
поступило проб в НРЛ филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ НЦОЗ
до 1 года
1- 4 года
5-9 лет
10-14 лет
15-19 лет
20-29 лет
старше 30 лет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
число случаев за весь период суммарно
число подтвержденных случаев в НРЛ филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ НЦОЗ
число случаев эпидемически связанных с подтверждением случаем кори
летальность
16
17
18
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью
населения Республики Казахстан за период с _________20____ года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 04-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей)

9) 9-бағанда 15-19 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
10) 10-бағанда 20-29 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
11) 11- бағанда 30 жастан асқан ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
12) 12-бағанда қызамыққа қарсы егілген адамдардың ауырған саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда Ұлттық сараптама орталығындағы (ҰСО) зерттелген сынамалар саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда ҰСО-да расталған жағдайлардың саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" ұлттық референс зертхана (ҰРЗ) түскен сынамалар саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда ҰСО-да теріс нәтижелер ішіндегі СЭСжМҒПО ҰРЗ-да расталғандар саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда зертханалық расталғандар %-ы (ҰСО+ҰСО-да теріс нәтижелер ішіндегі, бірақ СЭСжМҒПО ҰРЗ-да "оң" көрсетіледі;
18) 18-бағанда расталған жағдаймен байланысты эпид. жағдайлар саны көрсетіледі;
2 -кесте
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы толтырылады;
2) 2-бағанда есепті апта ішінде егілгендердегі жағдай көрсетіледі;
3) 3-бағанда ____жылы бастап өсу қорытындысымен егілгендердегі барлық жағдайлар көрсетіледі;
4) 4-бағанда жағдайлардың жалпы саны ішінде егілгендер %-ы көрсетіледі;
5) 5-бағанда 1 жасқа дейін егілген адамдардағы қызамық жағдайларының жас ауқымы көрсетіледі;
6) 6-бағанда 1-4 жастағы егілген адамдардағы қызамық жағдайларының жас ауқымы көрсетіледі;
7) 7-бағанда 5-9 жастағы егілген адамдардағы қызамық жағдайларының жас ауқымы көрсетіледі;
8) 8-бағанда 10-14 жастағы егілген адамдардағы қызамық жағдайларының жас ауқымы көрсетіледі;
9) 9-бағанда 15-19 жастағы егілген адамдардағы қызамық жағдайларының жас ауқымы көрсетіледі;
10) 10-бағанда 20-29 жастағы егілген адамдардағы қызамық жағдайларының жас ауқымы көрсетіледі;
11) 11-бағанда 30 жастан жоғары жастағы егілген адамдардағы қызамық жағдайларының жас ауқымы көрсетіледі.
Бұйрығына
4-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы тұрғындарының қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 04-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы тұрғындарының қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақ атауы
ағымдағы апта ішінде тіркелген жағдайлар саны
барлық кезеңдегі жағдайлар саны жиынтығы
өсу қорытындысымен жағдайлардың барлығы
оның ішінде ауруханаға жатқызылды
сырқаттанғандардың жас ауқымы
1 жасқа дейін
1-4 жас
5-9 жас
10-14 лас
15-19 жас
20-29 жас
30 жастан жоғары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кестенің жалғасы
барлық кезеңдегі жағдайлар саны жиынтығы
қызылшаға қарсы егілгендер сырқаттанды
Облыстың немесе қаланың ҰСО-да сынамалар зерттелді
ҰСО-да расталған жағдайлар саны
СЭСжМҒПО ҰРЗ-ға сынамалар түсті
СЭСжМҒПО ҰРЗ-да расталған жағдайлар саны
қызылшаның расталған жағдайымен эпид. байланысты жағдайлар саны
өлім-жітім
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық- эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 04-ИРПК және кезеңділігі: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью населения Республики Казахстан за период с ________20____ года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) корь – антропонозная острая высококонтагиозная респираторная вирусная инфекция с воздушно-капельным механизмом передачи возбудителя, характеризующаяся лихорадкой, интоксикацией, этапным высыпанием пятнисто-папулезной сыпи, энантемой, поражением конъюнктивы и верхних дыхательных путей;
2) иммуноглобулины – иммунобиологические лекарственные препараты, изготовленные из сыворотки крови человека и животных, а также моноклональные антитела, применяемые с целью экстренной профилактики и лечения инфекционных заболеваний;
3) вакцинация – комплекс мероприятий, направленных на введение в организм антиген-специфичных компонентов с целью формирования активного защитного иммунитета против определенного инфекционного агента или вырабатываемых ими экзотоксинов.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 заполняется наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается число зарегистрированных случаев за текущую неделю;
3) в графе 3 указывается всего случаев c нарастающим итогом;
4) в графе 4 указывается из них госпитализировано;
5) в графе 5 указывается возрастной диапазон заболевших до 1 года;
6) в графе 6 указывается возрастной диапазон заболевших 1-4 лет;
7) в графе 7 указывается возрастной диапазон заболевших 5-9 лет;
8) в графе 8 указывается возрастной диапазон заболевших 10-14 лет;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) қызылша – антропоноздық жіті аса жұқпалы қызбамен, уыттанумен, дақты-папулезді бөртпенің сатылы атқылауымен, энантемамен, конъюнктиваның және жоғарғы тыныс жолдарының зақымдануымен сипатталатын қоздырғыштың ауа-тамшылы берілу механизмі бар респираторлық вирустық инфекция;
2) иммуноглобулиндер – адам мен жануарлардың қан сарысуынан жасалған иммундық-биологиялық дәрілік препараттар, сондай-ақ моноклоналды инфекциялық аурулардың шұғыл профилактикасы және оларды емдеу мақсатында қолданылатын антиденелер;
3) вакцинация – белгілі бір инфекциялық қоздырғышқа немесе олар шығаратын экзотоксиндерге қарсы белсенді қорғаныс иммунитетін қалыптастыру мақсатында организмге антигенге спецификалық компоненттерді енгізуге бағытталған іс-шаралар кешені.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы толтырылады;
2) 2-бағанда ағымдағы апта ішінде тіркелген жағдайлар саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық кезеңдегі жағдайлар саны жиынтығы ішінен өсу қорытындысымен жағдайлардың барлығы көрсетіледі;
4) 4-бағанда олардың ішінде ауруханаға жатқызылғандар көрсетіледі;
5) 5-бағанда 1 жасқа дейін ауырғандардың жас аралығы;
6) 6-бағанда 1-4 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
7) 7-бағанда 5-9 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
8) 8-бағанда 10-14 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;

9) в графе 9 указывается возрастной диапазон заболевших 15-19 лет;
10) в графе 10 указывается возрастной диапазон заболевших 20-29 лет;
11) в графе 11 указывается возрастной диапазон заболевших старше 30 лет;
12) в графе 12 указывается количество заболевших привитых против краснухи;
13) в графе 13 указывается количество исследованных проб в НЦЭ области или города;
14) в графе 14 указывается число подтвержденных случаев в НЦЭ;
15) в графе 15 указывается количество поступило проб в НРЛ филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В НЦОЗ;
16) в графе 16 указывается число подтвержденных случаев в НРЛ филиала "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В НЦОЗ;
17) в графе 17 указывается число случаев эпидемически связанных с подтверждением случаем кори;
18) в графе 18 указывается число летальных случаев.
Приложение 5 к приказу
Приложение 5
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью коклюшем населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 05-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью
коклюшем населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года
(еженедельная, с нарастанием)
наименование территории
по первичным диагнозам
окончательный диагноз "коклюш" (количество случаев с ___ год.)
количество первично зарегистрированных случаев за неделю
зарегистрировано случаев всего с ____год.c нарастающим итогом
в том числе по привитости
в том числе по возрастам
в том числе по организованности
не привитые
с незаконченным курсом вакцинации
с полным курсом
прививочный статус неизвестен
до 1 года

9) 9-бағанда 15-19 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
10) 10-бағанда 20-29 жастағы ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
11) 11- бағанда 30 жастан асқан ауырғандардың жас аралығы көрсетіледі;
12) 12-бағанда қызылшаға қарсы егілген адамдардың ауырған саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда облыстың немесе қаланың ҰСО-да сынамалар зерттелді көрсетіледі;
14) 14-бағанда ҰСО-да расталған жағдайлар саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда СЭСжМҒПО ҰРЗ-ға сынамалар;
16) 16-бағанда СЭСжМҒПО ҰРЗ-да расталған жағдайлар саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда қызылшаның расталған жағдайымен эпид. байланысты жағдайлар саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда өлім-жітім саны көрсетіледі.
Бұйрығына
5-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы тұрғындарының көкжөтелмен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 05-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы тұрғындарының көкжөтелмен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақтың атауы
бастапқы диагноздарға сәйкес
түпкілікті "көкжөтел" диагнозы ( ___ жылы бастап жағдайлар саны))
аптасына жаңадан тіркелген жағдайлардың саны
____ жылдан бастап жалпы тіркелген істер, жиынтық жиынтықпен
вакцинацияны қоса алғанда
оның ішінде жасы бойынша
ұйымдастыруды қоса алғанда
вакцинацияланбаған
аяқталмаған вакцинация курсымен
толық курспен
вакцинация күйі белгісіз
1 жылға дейін

1-14 лет
старше 14 лет
неорганизован.
организован.
прочие
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон ____________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________
Исполнитель ________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью коклюшем
населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 05-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей)

1-14 жас
14 жастан асқан
ұйымдастырылмаған.
ұйымдастырылған.
басқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының көкжөтелмен сырқаттанушылығын санитариялық- эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 05-ИРПК және кезеңділігі апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью коклюшем населения Республики Казахстан за период с _________ 20___года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) коклюш – антропонозная острая респираторная бактериальная инфекция с воздушно-капельным механизмом передачи, характеризующаяся явлениями интоксикации, сопровождающаяся катаральными явлениями верхних дыхательных путей с характерными приступами судорожного кашля и рвотой;
2) профилактические прививки – введение в организм детей иммунобиологических лекарственных препаратов для иммунопрофилактики в целях создания специфической невосприимчивости к инфекционным заболеваниям;
3) населения – совокупность людей, живущих в пределах конкретной территории.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 заполняется наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается количество первично зарегистрированных случаев за неделю;
3) в графе 3 указывается всего зарегистрировано случаев всего с ____год c нарастающим итогом;
4) в графе 4 указывается в том числе по привитости, не привитые;
5) в графе 5 указывается в том числе по привитости, с незаконченным курсом вакцинации;
6) в графе 6 указывается в том числе по привитости, с полным курсом;
7) в графе 7 указывается в том числе по привитости, прививочный статус неизвестен;
8) в графе 8 указывается в том числе по возрастам, до 1 года;
9) в графе 9 указывается в том числе по возрастам, 1-14 лет;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының көкжөтелмен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды (бұдан әрі - Нысан).
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) көкжөтел – антропоноздық интоксикация құбылыстарымен сипатталатын, конвульсиялық жөтел мен құсуға тән ұстамалары бар жоғарғы тыныс алу жолдарының катаральды құбылыстарымен бірге жүретін, ауа-тамшы арқылы берілу механизмі бар жедел респираторлық бактериялық инфекция;
2) профилактикалық екпелер – жұқпалы ауруларға спецификалық иммунитетті қалыптастыру мақсатында балалардың организміне иммунопрофилактикаға арналған иммунобиологиялық дәрілік препараттарды енгізу;
3) халық – белгілі бір аумақта тұратын адамдардың жиынтығы.
2 – тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы толтырылады
2) 2-бағанда бір апта ішінде алғаш рет тіркелген жағдайлардың саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлығы тіркелгендер____ жылдан бастап барлығы расталған жағдайлар үдемелі қорытындымен көрсетіледі;
4) 4-бағанда егілуі бойынша оның ішінде егілмегендер көрсетіледі;
5) 5-бағанда егілуі бойынша оның ішінде вакцинацияның курсын аяқтамағандар көрсетіледі;
6) 6-бағанда егілуі бойынша оның ішінде толық курспен егілгендер көрсетіледі;
7) 7-бағанда егілуі бойынша оның ішінде екпе мәртебесі белгісіздер көрсетіледі;
8) 8-бағанда оның ішінде жас ерекшелігі бойынша, 1 жасқа дейінгілер көрсетіледі;
9) 9-бағанда оның ішінде жас ерекшелігі бойынша, 1-14 жасқа дейінгілер көрсетіледі;

10) в графе 10 указывается в том числе по возрастам, старше 14 лет;
11) в графе 11 указывается в том числе по организованности, неорганизованный;
12) в графе 12 указывается в том числе по организованности, организованный;
13) в графе 13 указывается в том числе по организованности, прочие;
14) в графе 14 указывается окончательный диагноз "коклюш" (количество случаев с ___ год.).
Приложение 6 к приказу
Приложение 6
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью ОКИ населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 06-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"

10) 10-бағанда оның ішінде жас ерекшелігі бойынша, 14 жастан жоғарылар көрсетіледі;
11) 11-бағанда оның ішінде ұйымдастырылуы бойынша ұйымдастырылмағандар көрсетіледі;
12) 12-бағанда ұйымдастырылуы бойынша ұйымдастырылғандар көрсетіледі;
13) 13-бағанда ұйымдастырылуы бойынша басқалары көрсетіледі;
14) 14-бағанда қорытынды "көкжөтел" диагнозы (___жылы бастап жағдайлар саны) көрсетіледі.
Бұйрығына
6-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының ЖИІ сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 06-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью ОКИ населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) острые кишечные инфекции – инфекционные заболевания, вызываемые патогенными и условно-патогенными бактериями, вирусами, характеризующиеся поражением желудочно-кишечного тракта;
2) очаг инфекционного или паразитарного заболевания – место пребывания больного инфекционным или паразитарным заболеванием с окружающей его территорией в тех пределах, в которых возбудитель инфекции способен передаваться от больного к восприимчивым людям;
3) очаг инфекционного или паразитарного заболевания – место пребывания больного инфекционным или паразитарным заболеванием с окружающей его территорией в тех пределах, в которых возбудитель инфекции способен передаваться от больного к восприимчивым людям.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица 1
1) в графе 1 указывается наименование территории, которая сформировала мониторинг (район/город (УСЭК) и область/город республиканского значения (ДСЭК) согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается всего случаев ОКИ за отчетную неделю (абсолютное число), которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
3) в графе 3 указывается показатель на 100 тыс. взрослого населения случаев ОКИ, которые зарегистрированы за отчетную неделю;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының ЖІИ сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) жіті ішек инфекциялары-асқазан-ішек жолдарының зақымдануымен сипатталатын патогенді және шартты-патогенді бактериялар, вирустар тудыратын жұқпалы аурулар;
2) инфекциялық немесе паразиттік аурудың ошағы-инфекцияның қоздырғышы аурудан сезімтал адамдарға берілуге қабілетті шекте оны қоршаған аумағы бар инфекциялық немесе паразиттік аурумен ауыратын науқастың болу орны;
3) инфекциялық немесе паразиттік аурудың ошағы – инфекцияның қоздырғышы аурудан сезімтал адамдарға берілуге қабілетті шекте оны қоршаған аумағы бар инфекциялық немесе паразиттік аурумен ауыратын науқастың болатын орны.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1- кесте
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес мониторингті қалыптастырған аумақтың атауы (аудан/қала (СЭББ) және облыс/республикалық маңызы бар қала (СЭБД) көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті аптадағы ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген ЖІИ барлық жағдайы (абс. саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда есепті аптада тіркелген ЖІИ жағдайларының 100 мың ересек тұрғындарына көрсеткіші көрсетіледі;

4) в графе 4 указывается всего случаев ОКИ за отчетную неделю (абсолютное число) среди детей до 14 лет, которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
5) в графе 5 указывается удельный вес детей до 14 лет в процентном формате, рассчитывается по формуле: (4 столбец*100 %)/2 столбец;
6) в графе 6 указывается всего случаев ОКИ за отчетную неделю (абсолютное число) среди детей до 1 года, которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
7) графе 7 указывается удельный вес детей до 1 года в процентном формате, рассчитывается по формуле: (6 столбец*100 %)/2 столбец;
8) в графе 8 указывается всего количество вспышек пищевых отравлений (абсолютное число) за отчетную неделю, которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
9) в графе 9 указывается всего количество вспышек пищевых отравлений (абсолютное число) среди детей до 14 лет за отчетную неделю, которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
10) в графе 10 указывается количество пострадавших при вспышках пищевых отравлений за отчетную неделю, микробный пейзаж в очагах ОКИ;
11) в графе 11 указывается всего выделенных сальмонелл (абсолютное число) в очагах ОКИ (от больных и контактных) за отчетную неделю;
12) в графе 12 указывается всего выделенных шигелл (абсолютное число) в очагах ОКИ (от больных и контактных) за отчетную неделю;
13) в графе 13 указывается всего выделенных ротавирусов (абсолютное число) в очагах ОКИ (от больных и контактных) за отчетную неделю;
14) в графе 14 указывается всего выделенных условно-патогенных бактерий (абсолютное число) в очагах ОКИ (от больных и контактных) за отчетную неделю;
15) в графе 15 указывается всего выделенных сальмонелл (абсолютное число) в очагах ОКИ (внешняя среда) за отчетную неделю;
16) в графе 16 указывается всего выделенных шигелл (абсолютное число) в очагах ОКИ (внешняя среда) за отчетную неделю;
17) в графе 17 указывается всего выделенных ротавирусов (абсолютное число) в очагах ОКИ (внешняя среда) за отчетную неделю;
18) в графе 18 указывается всего выделенных условно-патогенных бактерий (абсолютное число) в очагах ОКИ (внешняя среда) за отчетную неделю.
Таблица 2
1) в графе 1 указывается наименование территории, которая сформировала мониторинг (район/город (УСЭК) и область/город республиканского значения (ДСЭК), согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), противоэпидемические мероприятия в очагах ОКИ;
2) в графе 2 указывается всего случаев ОКИ за отчетную неделю (абсолютное число), которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;

4) 4-бағанда есепті аптада 14 жасқа дейінгі балалар арасында ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген ЖІИ барлық жағдайы (абс. саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда 14 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы пайыздық форматта көрсетіледі, мына формула бойынша есептеледі: (4-баған*100%) / 2-баған;
6) 6-бағанда есепті аптада 1 жасқа дейінгі балалар арасында ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген ЖІИ барлық жағдайы (абс. саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда 1 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы пайыздық форматта көрсетіледі, мына формула бойынша есептеледі: (6-баған*100%) / 2-баған;
8) 8-бағанда есепті аптада ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген тамақтан уланудың барлық саны (абс.саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда есепті аптада 14 жасқа дейінгі балалар арасында ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген тамақтан уланудың барлық саны (абс.саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда есепті аптада тамақтан улану өршуі кезінде зардап шеккендердің саны, ЖІИ ошақтарындағы микробтық ландшафт көрсетіледі;
11) 11-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарында (науқастар мен байланыстағылардан) барлық бөлінген сальмонеллалар (абс.саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарында (науқастар мен байланыстағылардан) бөлінген барлық шигеллалар (абс.саны) көрсетіледі;
13) 13-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарында (науқастар мен байланыста болғандардан) барлық бөлінген ротавирустар (абс. саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарында (науқастар мен байланыста болғандардан) бөлінген шартты-патогенді бактериялардың барлығы (абс. саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарындағы (сыртқы орта) бөлінген барлық сальмонеллалар (абс.саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарындағы (сыртқы орта) барлық бөлінген шигеллалар (абс.саны) көрсетіледі;
17) 17-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарындағы (сыртқы орта) барлық бөлінген ротавирустар (абс.саны) саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда есепті аптада ЖІИ ошақтарындағы (сыртқы орта) бөлінген шартты-патогенді бактериялардың барлығы (абс.саны)көрсетіледі.
2 -кесте
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес мониторинг жасаған аумақтың (аудан/қала (СЭББ) және облысты/республикалық маңызы бар қаланың (СЭБД) атауы, ЖІИ ошақтарындағы эпидемияға қарсы іс-шаралар көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті аптада ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген ЖІИ жағдайларының барлығы (абс. саны) көрсетіледі;

3) в графе 3 указывается всего количество очагов (абсолютное число) ОКИ за отчетную неделю;
4) в графе 4 указывается всего количество контактных (абсолютное число) ОКИ, которые обследованы за отчетную неделю;
5) в графе указывается 5 указывается всего выявлено носителей (абсолютное число) из контактных ОКИ, которые обследованы за отчетную неделю;
6) в графе 6 указывается всего количество отобранных пищевых продуктов (абсолютное число) из очагов ОКИ, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
7) в графе 7 указывается всего выявленные положительные результаты (абсолютное число) из отобранных пищевых продуктов из очагов ОКИ, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
8) в графе 8 указывается всего взятых проб воды (абсолютное число) в очагах ОКИ, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
9) в графе 9 указывается всего выявлено положительных результатов (абсолютное число) из отобранных проб воды в очагах ОКИ, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
10) в графе 10 указывается всего отобрано смывов на БГКП (абсолютное число) в очагах ОКИ, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
11) в графе 11 указывается всего выявлено положительных результатов (абсолютное число) из отобранных смывов на БГКП, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
12) в графе 12 указывается всего отобрано смывов на патогенную флору (абсолютное число) в очагах ОКИ, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
13) в графе 13 указывается всего выявлено положительных результатов (абсолютное число) из отобранных смывов на патогенную флору, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
14) в графе 14 указывается общее количество информаций на медицинские советы (абсолютное число) по ОКИ, которые были отправлены за отчетную неделю, организационно-методическая работа;
15) в графе 15 указывается общее количество информаций в акиматы (абсолютное число) по ОКИ, которые были отправлены за отчетную неделю;
16) в графе 16 указывается общее количество санитарных бюллетень (абсолютное число) по ОКИ, которые были сделаны за отчетную неделю;
17) в графе 17 указывается общее количество лекций (абсолютное число) по ОКИ, которые были прочитаны за отчетную неделю;
18) в графе 18 указывается общее количество выступлений на телевидении, радио (абсолютное число) по ОКИ за отчетную неделю.
Приложение 7 к приказу
Приложение 7
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью сальмонеллезом населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 07-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"

3) 3-бағанда ошақтардың барлығы (абс. есепті аптадағы саны) көрсетіледі;
4) 4-бағанда есепті аптада тексерілген ЖІИ барлық байланыс саны (абс. саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда есепті аптада тексерілген барлық анықталған тасымалдаушылар (абс. саны) байланыс көздері көрсетіледі;
6) 6-бағанда есепті аптада тіркелген ЖІИ ошақтарынан іріктелген тамақ өнімдерінің (абс. саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда есепті аптада тіркелген ЖІИ ошақтарынан іріктелген тмақ өнімдерінен анықталған барлық оң нәтижелер (абс. саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда есепті аптада тіркелген ЖІИ ошақтарында алынған судың барлық сынамалары (абс. саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда есепті аптада тіркелген ЖІИ ошақтарында алынған су сынамаларынан анықталған барлық оң нәтижелер (абс. саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда есепті аптада тіркелген ЖІИ ошақтарында БГКП-да (абс. саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда есепті аптада тіркелген БГКП-дағы іріктелген шайындылардан анықталған барлық оң нәтижелер (абс. саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда есепті аптада тіркелген ЖІИ ошақтарында патогендік флораға алынған барлық шайынды (абс. саны) көрсетіледі;
13) 13-бағанда есепті аптада тіркелген патогендік флораға іріктелген шайындылардан анықталған барлық оң нәтижелер (абс. саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда есепті аптада медициналық кеңестерге жіберілген ЖІИ бойынша жалпы ақпарат саны, (абс. саны), ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс көрсетіледі;
15) 15-бағанда есепті аптада әкімдіктерге жіберілген ЖІИ бойынша ақпараттың жалпы саны (абс. саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда есепті аптада жасалған ЖІИ бойынша санитариялық бюллетеньдердің жалпы саны (абс. саны) көрсетіледі;
17) 17-бағанда есепті аптада оқылған ЖІИ бойынша дәрістердің жалпы саны (абс.) көрсетіледі;
18) 18-бағанда есепті аптадағы ЖІИ бойынша теледидарда, радиода (абс. саны) көрсетіледі.
Бұйрығына
7-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының сальмонеллезбен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 07-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью сальмонеллезом населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
наименование территории
сальмонеллезная инфекция
всего случаев за неделю, случаев
показатель на 100 тыс.
в том числе среди детей до 14 лет, случаев
удельный вес детей до 14 лет, %
в том числе среди детей до 1 года, случаев
удельный вес детей до 1 года, %
количество вспышки и пищевых отравлений
в том числе
в организованных коллективах
в популяциях населений
число вовлеченных в эпидемиологический процесс
количество пострадавших
количество пострадавших
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью
сальмонеллезом населения Республики Казахстан за период с _________20____ года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 07-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью сальмонеллезом населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)" (далее -Форма).

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының сальмонеллезбен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақ атауы
сальмонеллез инфекциясы
бір апта ішіндегі жағдайлардың барлығы, жағд.
100 мың адамға шаққандағы көрсеткіш
оның ішінде 14 жасқа дейінгі балалар арасында, жағд
14 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы, %
оның ішінде 1 жасқа дейінгі балалар арасында, жағдай
1 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы, %
өршулер және тамақтан уланулар саны
оның ішінде
ұйымдастырылған ұжымда
тұрғындар популяциясында
эпидпроцеске тартылғандар саны
зардап шеккендер саны
зардап шеккендер саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _______ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының сальмонеллезбен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 07-ИРПК және кезеңділігі: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының сальмонеллезбен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) сальмонеллез – группа полиэтиологичных острых инфекционных болезней с фекально-оральным механизмом передачи возбудителей рода сальмонелл, которые характеризуются большим полиморфизмом клинических проявлений от бессимптомного бактерионосительства до тяжелых септических вариантов. Чаще всего протекают в виде острого гастроэнтерита;
2) реконвалесцент – больной человек в стадии выздоровления;
3) декретированная группа населения – лица, работающие в сфере обслуживания населения, представляющие наибольшую опасность для заражения окружающих инфекционными и паразитарными заболеваниями.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование территории, которая сформировала мониторинг (район/город (УСЭК) и область/город республиканского значения (ДСЭК) согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается всего случаев сальмонеллезной инфекции за отчетную неделю (абсолютное число), которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
3) в графе 3 указывается показатель на 100 тыс. взрослого населения случаев сальмонеллезной инфекции, которые зарегистрированы за отчетную неделю;
4) в графе 4 указывается всего случаев сальмонеллезной инфекции за отчетную неделю (абсолютное число) среди детей до 14 лет, которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
5) в графе 5 указывается удельный вес детей до 14 лет, в процентном формате, рассчитывается по формуле: (4 столбец*100 %)/2 столбец;
6) в графе 6 указывается всего случаев сальмонеллезной инфекции за отчетную неделю (абсолютное число) среди детей до 1 года, которые зарегистрированы в районе/городе и области/городе республиканского значения;
7) в графе 7 указывается удельный вес в процентном формате, рассчитывается по формуле: (6 столбец*100%)/2 столбец;

2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) сальмонеллез – асимптоматикалық бактерия тасығыштан ауыр септикалық нұсқаларға дейінгі клиникалық көріністердің үлкен полиморфизмімен сипатталатын сальмонеллалар тұқымдасының қоздырғыштарын нәжіс-ауыз арқылы беру механизмі бар полиэтиологиялық жіті инфекциялық аурулар тобы. Көбінесе олар жедел гастроэнтерит түрінде жүреді;
2) реконвалесцент – сауығу сатысындағы науқас адам;
3) халықтың декреттелген тобы – халыққа қызмет көрсету саласында жұмыс істейтін, айналасындағыларға инфекциялық және паразиттік ауруларды барынша жұқтыру қаупін төндіретін адамдар.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес мониторингті жасаған аумақтың (аудан/қала (СЭББ) және облыс/республикалық маңызы бар қала (СЭБД) атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті аптада ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген сальмонеллез инфекциясының барлық жағдайлары (абс. саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда есепті аптада тіркелген сальмонеллез инфекциясының 100 мың ересек халқына шаққандағы көрсеткіші көрсетіледі;
4) 4-бағанда есепті аптада ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада 14 жасқа дейінгі балалар арасында тіркелген сальмонеллез инфекциясының барлық жағдайлары (абс. саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда 14 жасқа дейінгі балалардың үлес салмағы көрсетіледі, пайыздық форматта: (4-баған*100%)/2-баған формуласы бойынша есептеледі;
6) 6-бағанда есепті аптада ауданда/қалада және облыста/республикалық маңызы бар қалада тіркелген 1 жасқа дейінгі балалар арасында сальмонеллез инфекциясының барлық жағдайлары (абс. саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда пайыздық форматтағы үлес салмағы көрсетіледі, мына формула бойынша есептеледі: (6-баған*100%) / 2-баған;

8) в графе 8 указывается всего количество вспышек и пищевых отравлений (абсолютное число.), которые зарегистрированы за отчетную неделю;
9) в графе 9 указывается всего количество вовлеченных (абсолютное число) в эпидемиологический процесс вне зависимости от статуса, пострадавшего в организованных коллективах. Примечание: может быть равен числу в столбце 10, но не меньше;
10) в графе 10 указывается всего количество пострадавших в организованных коллективах;
11) в графе 11 указывается всего количество пострадавших в популяциях населений.
Приложение 8 к приказу
Приложение 8
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью менингококковой инфекцией населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 08-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью
менингококковой инфекцией населения Республики Казахстан
за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
Таблица 1
наименование территории
заболеваемость менингококковой инфекцией и летальность
количество случаев ММ неуточненной этиологии по первичным диагнозам
количество случаев ММ по подтвержденным диагнозам (клинически или лабораторно)
по нозологическим формам
в том числе по возрастам
менингит
менингококцемия
менингоэнцефалит
смешанные формы
назофарингит
всего
до 1 года
в том числе имеют вакцинацию против гемофильной палочки Hib
в том числе имеют вакцинацию против пневмо

8) 8-бағанда есепті аптада тіркелген тамақтан уланудың және өршудің барлық саны (абс. саны.) көрсетіледі;
9) 9-бағанда ұйымдасқан ұжымдардағы жәбірленушінің мәртебесіне қарамастан эпидпроцесске тартылғандардың барлығы (абс. саны) көрсетіледі. Ескерту: 10-бағандағы санға тең, бірақ кем емес болуы мүмкін;
10) 10-бағанда ұйымдасқан ұжымдарда зардап шеккендердің барлығы көрсетіледі;
11) 11-бағанда халықтың популяцияларында зардап шеккендердің барлығы көрсетіледі.
Бұйрығына
8-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының менингококк инфекциясымен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 08-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының менингококк инфекциясымен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
1- кесте
аумақ атауы
менингококк инфекциясымен сырқаттанушылық және өлім-жітім
алғашқы диагноз бойынша этиологиясы анықталмаған ММ жағдайлары саны
расталған (клиникалық,зертханалық) диагноз бойынша ММ жағдайлары саны
нозологиялық нысандар бойынша
оның ішінде жас бойынша
менингит
менингококцемия
менингоэнцефалит
аралас нысандар
назофарингит
барлығы
1 жасқа дейін
оның ішінде ХИБ-ке қарсы вакцинация бар
оның ішінде пневмоға қарсы вакцинация бар

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью менингококковой инфекцией населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) менингококковая инфекция – острая антропонозная инфекционная болезнь, вызываемая Neisseria meningitidis с воздушно-капельным путем передачи;
2) очаг инфекционного или паразитарного заболевания – место пребывания больного инфекционным или паразитарным заболеванием с окружающей его территорией в тех пределах, в которых возбудитель инфекции способен передаваться от больного к восприимчивым людям;
3) назофарингит – локализованная форма менингококковой инфекции.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование территории, которая сформировала мониторинг (район/город (УСЭК) и область/город республиканского значения (ДСЭК) согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается количество случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) неуточненной этиологии по первичным диагнозам за отчетную неделю;
3) в графе 3 указывается количество случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) по подтвержденным диагнозам (клинически или лабораторно) за отчетную неделю;
4) в графе 4 указывается по нозологической форме менингит (абсолютное число);
5) в графе 5 указывается по нозологической форме менингококцемия (абсолютное число);
6) в графе 6 указывается по нозологической форме менингоэнцефалит (абсолютное число);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының менингококк инфкциясымен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) менингококк инфекциясы - Neisseria meningitidis ауа-тамшы арқылы жұғатын жедел антропонозды инфекциялық ауру;
2) инфекциялық немесе паразиттік аурудың ошағы – инфекцияның қоздырғышы аурудан сезімтал адамдарға берілуге қабілетті шекте оны қоршаған аумағы бар инфекциялық немесе паразиттік аурумен ауыратын науқастың болу орны;
3) назофарингит – менингококк инфекциясының локализацияланған түрі.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес мониторингті жасаған аумақтың (аудан/қала (СЭББ) және облыс/республикалық маңызы бар қала (СЭБД) атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті аптадағы бастапқы диагноздар бойынша этиологиясы белгісіз менингококк инфекциясы (абс.саны) жағдайларының саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда есепті аптада расталған диагноздар бойынша (клиникалық немесе зертханалық) менингококк инфекциясы (абс.саны) жағдайларының саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда нозологиялық нысаны бойынша менингит (абс.саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда нозологиялық нысаны бойынша менингококцемия (абс.саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда нозологиялық нысаны бойынша менингоэнцефалит (абс.саны) көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается по нозологической форме смешанные (абсолютное число);
8) в графе 8 указывается по нозологической форме назофарингит (абсолютное число);
9) в графе 9 указывается всего случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) за отчетную неделю;
10) в графе 10 указывается всего случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) среди детей до 1 года за отчетную неделю;
11) в графе 11 указывается в том числе имеют вакцинацию против гемофильной палочки (Hib) (абсолютное число) из всех случаев менингококковой инфекцией;
12) в графе 12 указывается в том числе имеют вакцинацию против пневмо (абсолютное число) из всех случаев менингококковой инфекцией;
13) в графе 13 указывается в том числе имеют вакцинацию против гемофильной палочки (Hib) (абсолютное число) из случаев менингококковой инфекцией до 1 года;
14) в графе 14 указывается в том числе имеют вакцинацию против пневмо (абсолютное число) из случаев менингококковой инфекцией до 1 года;
15) в графе 15 указывается всего случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) среди детей от 5 до 7 лет за отчетную неделю;
16) в графе 16 указывается в том числе имеют вакцинацию против гемофильной палочки (Hib) (абсолютное число) из случаев ММ от 5 до 7 лет.
17) в графе 17 указывается в том числе имеют вакцинацию против пневмо (абсолютное число) из случаев менингококковой инфекцией от 5 до 7 лет;
18) в графе 18 указывается всего случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) среди детей от 8 до 14 лет за отчетную неделю;
19) в графе 19 указывается всего случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) среди людей от 15 до 19 лет за отчетную неделю;
20) в графе 20 указывается всего случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) среди людей от 20 лет и старше за отчетную неделю;
21) в графе 21 указывается всего случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) за отчетную неделю;
22) в графе 22 указывается из всего зарегистрированных случаев количество неорганизованных детей (абсолютное число);
23) в графе 23 указывается из всего зарегистрированных случаев количество организованных детей в ДДО (абсолютное число);
24) в графе 24 указывается из всего зарегистрированных случаев количество школьников (абсолютное число);
25) в графе 25 указывается из всего зарегистрированных случаев количество студентов (абсолютное число);
26) в графе 26 указывается из всего зарегистрированных случаев количество медицинских работников (абсолютное число);
27) в графе 27 указывается из всего зарегистрированных случаев количество педагогов (абсолютное число);

7) 7-бағанда нозологиялық нысаны бойынша аралас (абс.саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда нозологиялық нысаны бойынша назофарингит (абс.саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда есепті аптадағы менингококкты инфекцияның жалпы саны (абс.саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда есепті аптада 1 жасқа дейінгі балалар арасында менингококкты инфекцияның (абс.саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда менингококк инфекциясының барлық жағдайларының ішінде оның ішінде гемофильді таяқшаға (Hib) (абс.саны) қарсы вакцинация бар екені көрсетіледі;
12) 12-бағанда менингококк инфекциясының барлық жағдайларының ішінде пневмоға қарсы вакцина бар екені (абс.саны) көрсетіледі;
13) 13-бағанда 1 жасқа дейінгі менингококк инфекциясы жағдайларының ішінде гемофильді таяқшаға (Hib) (абс.саны) қарсы вакцинация бар екені көрсетіледі;
14) 14-бағанда 1 жасқа дейінгі менингококк инфекциясы жағдайларының ішінде пневмоға қарсы вакцинация бар екені (абс.саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда есепті аптада 5 жастан 7 жасқа дейінгі балалар арасында менингококкты инфекцияның барлық саны (абс.саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда 5 жылдан 7 жылға дейінгі ММ жағдайларының ішінде гемофильді таяқшаға (Hib) қарсы вакцинация бар екені (абс.саны) көрсетіледі;
17) 17-бағанда 5 жастан 7 жасқа дейінгі менингококк инфекциясы жағдайларының ішінде пневмоға қарсы вакцинация бар екені (абс.саны) көрсетіледі;
18) 18-бағанда есепті аптада 8 жастан 14 жасқа дейінгі балалар арасында менингококкты инфекцияның (абс. саны) көрсетіледі;
19) 19-бағанда есепті аптада 15 жастан 19 жасқа дейінгі адамдар арасында менингококкты инфекцияның (абс.саны) көрсетіледі;
20) 20-бағанда есепті аптада 20 жастан асқан адамдар арасында менингококкты инфекцияның (абс. саны) көрсетіледі;
21) 21-бағанда есепті аптадағы менингококкты инфекцияның (абс. саны) көрсетіледі;
22) 22-бағанда барлық тіркелген жағдайлардың ішінде ұйымдастырылмаған балалардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
23) 23-бағанда тіркелген барлық жағдайлардың ішінен ДДҰ ұйымдасқан балалар саны (абс) саны) көрсетіледі;
24) 24-бағанда барлық тіркелген жағдайлардың ішінде оқушылар саны (абс. саны) көрсетіледі;
25) 25-бағанда тіркелген барлық жағдайлардың ішінде студенттер саны (абс.саны) көрсетіледі;
26) 26-бағанда тіркелген барлық жағдайлардың ішінде медицина қызметкерлерінің саны (абс.саны) көрсетіледі;
27) 27-бағанда тіркелген барлық жағдайлардың ішінде педагогтердің саны (абс.саны) көрсетіледі;

28) в графе 28 указывается из всего зарегистрированных случаев количество прочего контингента (абсолютное число);
Таблица 2
1) в графе 1 указывается количество приезжих из общего числа учтенных случаев менингококковой инфекцией (менингококковый менингит) (абсолютное число);
2) графе 2 указывается количество больных, которые прибыли (абсолютное число) и откуда прибыли (указать откуда);
3) в графе 3 указывается информация о выезде больного в течении инкубационного периода, ответом послужит да/нет. Если ответ "да", то нужно указать страну;
4) в графе 4 указывается информацию о приезде в очаг лица или лиц, из других регионов, стран. Ответом послужит да/нет. Если ответ "да", то нужно указать регион/страну;
5) в графе 5 указывается всего случаев с летальным исходом (абсолютное число);
6) в графе 6 указывается удельный вес в процентном формате, рассчитывается по формуле: количество случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) по подтвержденным диагнозам (клинически или лабораторно)/всего случаев с летальным исходом (абсолютное число);
7) в графе 7 указывается число групповых заболеваний менингококковой инфекцией (абсолютное число) в организованных коллективах;
8) в графе 8 указывается число групповых заболеваний менингококковой инфекцией (абсолютное число) в организованных коллективах с 2-3 случаями;
9) в графе 9 указывается число групповых заболеваний менингококковой инфекцией (абсолютное число) в организованных коллективах с 3 случаями и более;
10) в графе 10 указывается число организаций (абсолютное число), где введены ограничительные мероприятия в связи с менингококковой инфекцией;
11) в графе 11 указывается число обследованных случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число) лабораторно;
12) в графе 12 указывается число подтвержденных случаев менингококковой инфекцией (абсолютное число);
13) в графе 13 указывается из них в том числе бактериологическим методом (абсолютное число);
14) в графе 14 указывается выделенный серотип А (абсолютное число);
15) в графе 15 указывается выделенный серотип в (абсолютное число);
16) в графе 16 указывается выделенный серотип С (абсолютное число);
17) в графе 17 указывается выделенные другие серотипы (абсолютное число);
18) в графе 18 указывается нетипируемые серотипы (абсолютное число).
Приложение 9 к приказу
Приложение 9
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 09-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"

28) 28-бағанда барлық тіркелген жағдайлардың ішінде басқа контингенттің саны (абс.саны) көрсетіледі.
2- кесте
1) 1-бағанда менингококк инфекциясымен (менингококкты менингит) есепке алынған жағдайлардың жалпы санының ішінде келушілердің саны (абс. саны) көрсетіледі;
2) 2-бағанда келген науқастардың саны (абс. саны) және қайдан келді (қайдан келгенін көрсету) көрсетіледі;
3) 3-бағанда инкубациялық кезең ішінде науқастың шығуы туралы ақпарат көрсетіледі, жауап иә/жоқ болады. Егер жауап "иә" болса, онда сіз елді көрсетуіңіз керек;
4) 4-бағанда адамның немесе басқа өңірлерден, елдерден адамдардың ошаққа келуі туралы ақпарат көрсетіледі. Жауап иә / жоқ болады. Егер жауап "иә" болса, онда сіз аймақты/елді көрсетуіңіз керек;
5) 5-бағанда өліммен аяқталған барлық жағдайлар (абс. саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда пайыздық форматтағы үлес салмағы көрсетіледі, мынадай формула бойынша есептеледі: менингококк инфекциясы жағдайларының саны (абс.расталған диагноздар бойынша (клиникалық немесе зертханалық)/өліммен аяқталған барлық жағдайлар (абс. саны);
7) 7-бағанда ұйымдасқан ұжымдарда менингококк инфекциясымен топтық аурулардың саны (абс.саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда 2-3 жағдайы бар ұйымдасқан ұжымдарда менингококк инфекциясымен топтық аурулардың саны (абс.саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда 3 және одан да көп жағдайлары бар ұйымдасқан ұжымдарда менингококк инфекциясымен топтық аурулардың саны (абс.саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда менингококк инфекциясына байланысты шектеу шаралары енгізілген ұйымдардың саны (абс.саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда менингококк инфекциясымен зертханалық зерттелген жағдайлардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда менингококк инфекциясымен расталған жағдайлардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
13) 13-бағанда оның ішінде бактериологиялық әдіспен (абс. саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда бөлінген А серотипі (абс. саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда бөлінген В серотипі (абс. саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда бөлінген С серотипі (абс. саны) көрсетіледі;
17) 17-бағанда бөлінген басқа серотиптер (абс. саны) көрсетіледі;
18) 18-бағанда типтелмейтін серотиптер (абс. саны) көрсетіледі.
Бұйрығына
9-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының іріңді менингиттермен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 09-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы

Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
Таблица 1
наименование территории
заболеваемость серозными менингитами
количество случаев СМ неуточненной этиологии по первичным диагнозам
количество случаев СМ по подтвержденным диагнозам (клинически/лабораторно)
в том числе по возрастам
всего
до 1 года
в том числе имеют вакцинацию против Hib
в том числе имеют вакцинацию против пневмо

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының іріңді менингиттермен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
1- кесте
аумақ атауы
ірінді менингиттермен сырқаттанушылық
алғашқы диагноз бойынша этиологиясы белгісіз ІМ жағдайлары саны
расталған диагноздар (клиникалық, зертханалық) бойынша ІМ жағдайлары
оның ішінде жас бойынша
барлығы
1 жасқа дейін
оның ішінде ХИБ-ке қарсы вакцинация бар
оның ішінде пневмоға қарсы вакцинация бар

с 2-3 случаев
с 3 и более случаев
число организаций, где введены ограничительные мероприятия
число обследованных случаев лабораторно
подтверждено всего случаев
в том числе ПЦР (полимеразно – цепная реакция)
в том числе вирусологическим методом
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель __________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными
менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 09-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.

2-3 жағд.
3 жағд. және одан да көп жағд.
шектеу шаралары енгізілген ұйымдар саны
зертханалық тексерілген жағдайлар саны
барлығы жағдайлар расталды
оның ішінде ПТР
оның ішінде вирусологиялық әдіспен
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының ірінді менингит инфекциясымен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 09-ИРПК және кезеңділігі: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының менингит инфекциясымен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.

6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) серозные менингиты – инфекция вирусного происхождения вызываются энтеровирусами и некоторыми другими видами вирусов. Вирус передается через воду, овощи, фрукты, пищевые продукты, грязные руки. Заражение чаще происходит при купании в водоҰмах и плавательных бассейнах;
2) очаг инфекционного или паразитарного заболевания – место пребывания больного инфекционным или паразитарным заболеванием с окружающей его территорией в тех пределах, в которых возбудитель инфекции способен передаваться от больного к восприимчивым людям;
3) инкубационный период – отрезок времени от момента попадания возбудителя инфекции в организм до проявления первых симптомов болезни;
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица 1
1) в графе 1 указывается наименование территории, которая сформировала мониторинг (район/город (УСЭК) и область/город республиканского значения (ДСЭК) согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается количество случаев серозными менингитами (абсолютное число) неуточненной этиологии по первичным диагнозам за отчетную неделю;
3) в графе 3 указывается всего количество случаев серозными менингитами (абсолютное число) по подтвержденным диагнозам за отчетную неделю (сумма 4 и 5 столбцов);
4) в графе 4 указывается всего количество случаев серозными менингитами лабораторно подтвержденных (абсолютное число) за отчетную неделю;
5) в графе 5 указывается всего количество случаев серозными менингитами клинически подтвержденных (абсолютное число) за отчетную неделю;
6) в графе 6 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) за отчетную неделю;
7) в графе 7 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) среди детей до 1 года за отчетную неделю;
8) в графе 8 указывается среди всего зарегистрированных случаев, сколько заболевших имеют вакцинацию против гемофильной палочки (Hib) (абсолютное число) из случаев серозными менингитами до 1 года;
9) в графе 9 указывается среди всего зарегистрированных случаев, сколько заболевших имеют вакцинацию против пневмо (абсолютное число) из случаев серозными менингитами до 1 года;
10) в графе 10 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) среди детей 1-4 лет за отчетную неделю;
11) в графе 11 указывается среди всего зарегистрированных случаев, сколько заболевших имеют вакцинацию против гемофильной палочки (Hib) (абсолютное число) из случаев серозными менингитами от 1-4 лет;
12) в графе 12 указывается среди всего зарегистрированных случаев, сколько заболевших имеют вакцинацию против пневмо (абсолютное число) из случаев серозными менингитами от 1-4 лет;

6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) іріңді менингит-вирустық инфекция энтеровирустар мен вирустардың кейбір басқа түрлерінен туындайды. Вирус су, көкөністер, жемістер, тамақ өнімдері, лас қолдар арқылы таралады. Инфекция көбінесе су айдындары мен бассейндерде шомылу кезінде пайда болады;
2) инфекциялық немесе паразиттік аурудың ошағы-инфекцияның қоздырғышы аурудан сезімтал адамдарға берілуге қабілетті шекте оны қоршаған аумағы бар инфекциялық немесе паразиттік аурумен ауыратын науқастың болу орны;
3) инкубациялық кезең – уақыт түскен сәттен бастап қоздырғышының организмге дейін аурудың алғашқы белгілері пайда.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1-кесте
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес мониторингті жасаған аумақтың (аудан/қала (СЭББ) және облыс/республикалық маңызы бар қала (СЭБД) атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда есепті аптадағы бастапқы диагноздар бойынша этиологиясы белгісіз іріңді менингиттер жағдайы (абс.саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда есепті аптадағы расталған диагноздар бойынша (4 және 5 бағандардың қосындысы) іріңді менингиттердегі жағдай (абс. саны) көрсетіледі;
4) 4-бағанда есепті аптадағы зертханалық расталған іріңді менингиттердегі жағдай (абс. саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда есепті аптадағы клиникалық расталған іріңді менингиттердегі жағдай (абс. саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда іріңді менингиттерде жағдай (абс. есепті аптадағы саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда есепті аптада 1 жасқа дейінгі балалар арасында іріңді менингиттерде жағдай (абс. саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда 1 жылға дейінгі іріңді менингиттердегі жағдайдың ішінде тіркелген барлық жағдайлардың ішінде қанша науқастың гемофильді таяқшаға (Hib) қарсы вакцинациясы бар екендігі (абс.саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда 1 жылға дейінгі іріңді менингиттердегі жағдайдың ішінде тіркелген барлық жағдайлардың ішінде қанша науқастың пневмонияға қарсы вакцинациясы бар екендігі (абс. саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда есепті аптада 1-4 жастағы балалар арасында іріңді менингиттерде жағдай (абс. саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда 1-4 жас аралығындағы іріңді менингиттердегі жағдайдың ішінде тіркелген барлық жағдайлардың ішінде қанша науқастың гемофильді таяқшаға (Hib) қарсы вакцинациясы бар екендігі (абс.саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда 1-4 жас аралығындағы іріңді менингиттердегі жағдайдан тіркелген барлық жағдайлардың ішінде қанша науқастың пневмонияға қарсы вакцинациясы бар екендігі (абс. саны) көрсетіледі;

13) в графе 13 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) среди детей 5-7 лет за отчетную неделю;
14) в графе 14 указывается среди всего зарегистрированных случаев, сколько заболевших имеют вакцинацию против гемофильной палочки (Hib) (абсолютное число) из случаев серозными менингитами от 5-7 лет;
15) в графе 15 указывается среди всего зарегистрированных случаев, сколько заболевших имеют вакцинацию против пневмо (абсолютное число) из случаев серозными менингитами от 5-7 лет;
16) в графе 16 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) среди детей 8-14 лет за отчетную неделю;
17) в графе 17 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) среди людей 15-19 лет за отчетную неделю;
18) в графе 18 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) среди людей от 20 лет и старше за отчетную неделю;
19) в графе 19 указывается всего случаев серозными менингитами (абсолютное число) за отчетную неделю;
20) в графе 20 указывается из всего зарегистрированных случаев неорганизованных детей (абсолютное число).
21) в графе 21 указывается из всего зарегистрированных случаев организованных детей в ДДО (абсолютное число);
22) в графе 22 указывается из всего зарегистрированных случаев школьников (абсолютное число);
23) в графе 23 указывается из всего зарегистрированных случаев студентов (абсолютное число);
24) в графе 24 указывается из всего зарегистрированных случаев медицинских работников (абсолютное число);
25) в графе 25 указывается из всего зарегистрированных случаев педагогов (абсолютное число);
26) в графе 26 указывается из всего зарегистрированных случаев прочий контингент (абсолютное число).
Таблица 2
1) в графе 1 указывается количество приезжих из общего числа учтенных случаев серозными менингитами (серозный менингит) (абсолютное число);
2) в графе 2 указывается количество больных, которые прибыли (абсолютное число) и откуда прибыли (указать откуда);
3) в графе 3 указывается информацию о выезде больного в течении инкубационного периода, ответом послужит да/нет. Если ответ "да", то нужно указать страну;
4) в графе 4 указывается информацию о приезде в очаг лица или лиц, из других регионов, стран. Ответом послужит да/нет. Если ответ "да", то нужно указать регион/страну;
5) в графе 5 указывается всего случаев с летальным исходом (абсолютное число);
6) в графе 6 указывается удельный вес в процентном формате, рассчитывается по формуле: количество случаев серозными менингитами (абсолютное число) по подтвержденным диагнозам (клинически или лабораторно)/всего случаев с летальным исходом (абсолютное число);

13) 13-бағанда есепті аптада 5-7 жастағы балалар арасында іріңді менингиттерде (абс. саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда 5-7 жас аралығындағы іріңді менингиттердегі жағдайдан тіркелген барлық жағдайлардың ішінде қанша науқастың гемофильді таяқшаға (Hib) қарсы вакцинациясы бар екендігі (абс. саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда 5-7 жас аралығындағы іріңді менингиттердегі жағдайдан тіркелген барлық жағдайлардың ішінде қанша науқастың пневмонияға қарсы вакцинациясы бар екендігі (абс. саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда есепті аптада 8-14 жастағы балалар арасында іріңді менингиттерде (абс. саны) көрсетіледі;
17) 17-бағанда есепті аптада 15-19 жастағы адамдар арасында іріңді менингиттер жағдайы (абс. саны) көрсетіледі;
18) 18-бағанда есепті аптада 20 жастан асқан адамдар арасында іріңді менингиттер жағдайы (абс. саны) көрсетіледі;
19) 19-бағанда іріңді менингиттер жағдайы (абс. есепті аптадағы саны) көрсетіледі;
20) 20-бағанда ұйымдаспаған балаларда тіркелген жағдай (абс. саны) көрсетіледі.
21) 21-бағанда БДҰ-да ұйымдасқан балаларда тіркелген барлық жағдайдан (абс.саны) көрсетіледі;
22) 22-бағанда оқушының барлық тіркелген жағдайынан (абс. саны) көрсетіледі;
23) 23-бағанда студенттерде тіркелген барлық жағдайдан (абс. саны) көрсетіледі;
24) 24-бағанда медициналық қызметкерде тіркелген барлық жағдайдан (абс.саны) көрсетілед;
25) 25-бағанда барлық тіркелген жағдайдан педагогке (абс.саны) көрсетіледі;
26) 26-бағанда барлық тіркелген жағдайдан өзге контингентке (абс. саны) көрсетіледі;
2-кесте
1) 1-бағанда есептелген жағдайлардың жалпы санынан іріңді менингиттермен (іріңді менингит) келушілер саны (абс. саны) көрсетіледі;
2) 2-бағанда келген науқастардың саны (абс. саны) және қайдан келді (қайдан келгенін көрсету) көрсетіледі;
3) 3-бағанда инкубациялық кезең ішінде науқастың шығуы туралы ақпарат көрсетіледі, жауап иә/жоқ болады. Егер жауап "иә" болса, онда сіз елді көрсетуіңіз керек;
4) 4-бағанда адамның немесе басқа өңірлерден, елдерден адамдардың ошаққа келуі туралы ақпарат көрсетіледі. Жауап иә / жоқ болады. Егер жауап "иә" болса, онда сіз өңірді/елді көрсетуіңіз керек;
5) 5-бағанда өліммен аяқталған барлық жағдайлар (абс. саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда пайыздық форматтағы үлес салмағы көрсетіледі, мынадай формула бойынша есептеледі: расталған диагноздар бойынша іріңді менингиттер жағдайы(клиникалық немесе зертханалық)/өліммен аяқталған барлық жағдайлар (абс. саны) көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается число групповых заболеваний серозными менингитами (абсолютное число) в организованных коллективах;
8) в графе 8 указывается число групповых заболеваний серозными менингитами (абсолютное число) в организованных коллективах с 2-3 случаями;
9) в графе 9 указывается число групповых заболеваний серозными менингитами (абсолютное число) в организованных коллективах с 3 случаями и более;
10) в графе 10 указывается число организаций (абсолютное число), где введены ограничительные мероприятия в связи с серозными менингитами;
11) в графе 11 указывается число обследованных случаев серозными менингитами (абсолютное число) лабораторно;
12) в графе 12 указывается число подтвержденных случаев серозными менингитами (абсолютное число);
13) в графе 13 указывается число подтвержденных случаев, исследованных ПЦР методом (абсолютное число);
14) в графе 14 указывается число подтвержденных случаев вирусологическим метода (абсолютное число).
Приложение 10 к приказу
Приложение 10
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 010-ИРПК
Периодичность: еженедельно, ежемесячно, ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)
организация профилактических мероприятий в очагах
установлено всего контактных
обследовано лабораторно контактных
выявлено носителей
уд вес носителей
подлежало санации
про санировано
наименование использованных антибиотиков для санации контактных
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
эпидемиологические факторы передачи
купание в открытых водоемах
купание в бассейнах
купание в фонтанчиках
использование воды из открытых водоемов для питья и мытья овощей и фруктов
контакт с больным
контакт с носителем
употребление сырой воды
другое (указать)
8
9
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
лабораторный мониторинг
организационно-методическая работа
пробы со сточных вод
результат (метод исследования)
пробы с открытых водоемов
результат (метод исследования)
пробы с бассейнов, фонтанов
результат (метод исследования)
семинары для медработников
семинары/совещания для работников других ведомств
круглые столы
медицинские советы
информации в акиматы
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Продолжение таблицы
санитарно-просветительная работа
роздано наглядных материалов (штук)
диктанты
выступления на телевидении, радио
размещена информация на официальных сайтах
статьи в газетах
беседы с педагогами
беседы с родителями
горячая линия
27
28
29
30
31
32
33
34
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными
менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года
(еженедельная, с нарастанием)"
(индекс: 010-ИРПК и периодичность формы: еженедельно, ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год по нарастающей)

7) 7-бағанда ұйымдасқан ұжымдарда іріңді менингиттермен топтық аурулардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда 2-3 жағдайы бар ұйымдасқан ұжымдарда іріңді менингиттермен топтық аурулардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда 3 және одан да көп жағдайлары бар ұйымдасқан ұжымдарда іріңді менингиттермен топтық аурулардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда іріңді менингитке байланысты шектеу шаралары енгізілген ұйымдардың саны (абс.) көрсетіледі;
11) 11-бағанда зертханалық тексерілген іріңді менингиттер жағдайы (абс. саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда іріңді менингиттермен расталған жағдайлардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
13) 13-бағанда ПТР әдісімен зерттелген расталған жағдайлардың саны (абс.саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда вирусологиялық әдіспен расталған жағдайлардың саны (абс. саны) көрсетіледі.
Бұйрығына
10-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының іріңді менингиттермен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 010-ИРПК
Кезеңділік: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет
Есепті кезең: ______________ 20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының ірінді менингит инфекциясымен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
ошақтарда профилактикалық іс-шаралар ұйымдастыру
байланыста болғандардың барлығы анықталған
байланыста болғандар зертханалық тексерілді
тасымалдаушылар анықталды
тасымалдаушылардың үлес салмағы
санацияға жатқызылды
санациядан өтті
байланыста болғандарды санациялау үшін пайдаланылған антибиотиктер атауы
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
пидемиологиялық берілу факторлары
ашық су айдындарында шомылу
бассейндерде шомылу
кішкене су бұрқақтарда шомылу
ішу және көкөністер мен жемістерді жуу үшін ашық су айдындарының суын пайдалану
науқастармен байланыс
тасымалдаушымен жанасу
өлі суды пайдалану
басқасы (көрсету)
8
9
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
зертханалық мониторинг
ұйымдастыру-әдістемелік жұмыс
лардан сынамалар
нәтижесі (зерттеу әдісі)
ашық су айдындарынан сынамалар
нәтижесі (зерттеу әдісі)
бассейндерден, бұрқақтардан сынамлар
нәтижесі (зерттеу әдісі)
медқызметкерлерге арналған семинарлар
басқа ведомстволар қызметкерлеріне арналған семинарлар, кеңестер
дөңгелек үстелдер
медициналық кеңестер
әкімдіктерге ақпарат
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Кестенің жалғасы
санитариялық-ағарту жұмысы
көрнекі материалдар таратылды (дана)
диктанттар
теледидарда, радиода сөз сөйлеу
ресми сайттарда ақпараттар орналастырылды
газеттердегі мақалалар
педагогтармен әңгімелесу
ата-аналармен әңгімелесу
жедел желі
27
28
29
30
31
32
33
34
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының іріңді менингиттермен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 010-ИРПК және кезеңділігі: апта сайын, ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью серозными менингитами населения Республики Казахстан за период с _________20____ года (еженедельная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется еженедельно до 17.00 часов по пятницам, ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) санация – проведение целенаправленных лечебно-профилактических мер по оздоровлению организма;
2) очаг инфекционного или паразитарного заболевания – место пребывания больного инфекционным или паразитарным заболеванием с окружающей его территорией в тех пределах, в которых возбудитель инфекции способен передаваться от больного к восприимчивым людям;
3) носительство – форма инфекционного процесса, характеризующаяся сохранением в организме человека или животного и выделением в окружающую среду возбудителя инфекционной (паразитарной) болезни, без клинического проявления заболевания.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается количество установленных контактных в очагах серозного менингита (абсолютное число) за отчетную неделю;
2) в графе 2 указывается количество обследованных лабораторным методом (абсолютное число);
3) в графе 3 указывается количество выявленных носителей из числа лабораторно обследованных контактных;
4) в графе 4 указывается удельный вес в процентном формате, рассчитывается по формуле: (3 столбец*100%)/1 столбец;
5) в графе 5 указывается количество контактных (абсолютное число), которые подлежат санации;
6) в графе 6 указывается количество контактных (абсолютное число) которые просанированы;
7) в графе 7 указывается наименование использованных антибиотиков для санации контактных;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (апталық, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының іріңді менингитпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру нысаны бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан апта апта сайын жұма күндері сағат 17.00-ге дейін, ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) санация-ағзаны сауықтыру бойынша мақсатты емдеу-алдын алу шараларын жүргізу;
2) инфекциялық немесе паразиттік аурудың ошағы-инфекцияның қоздырғышы аурудан сезімтал адамдарға берілуге қабілетті шекте оны қоршаған аумағы бар инфекциялық немесе паразиттік аурумен ауыратын науқастың болу орны;
3) тасымалдау – адамның немесе жануардың ағзасында сақталуымен және аурудың клиникалық көрінісінсіз инфекциялық (паразиттік) аурудың қоздырғышының қоршаған ортаға бөлінуімен сипатталатын инфекциялық процестің нысаны.
2- тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда есепті апада іріңді менингит ошақтарында (абс. есепті аптадағы саны) көрсетіледі;
2) 2-бағанда зертханалық әдіспен зерттелгендердің саны (абс. саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда зертханалық зерттелген байланыс желілерінің ішінен анықталған тасымалдаушылардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда пайыздық форматтағы үлес салмағы көрсетіледі, мына формула бойынша есептеледі: (3-баған*100%) / 1-баған;
5) 5-бағанда санацияға жататын байланыста болғандар саны (абс. саны) көрсетіледір;
6) 6-бағанда сканерленген байланыста болғандар саны (абс. сан) көрсетіледі;
7) 7-бағанда байланыста болғандарды санациялау үшін пайдаланылған антибиотиктердің атауы көрсетіледі;

8) в графе 8 указывается купание в открытых водоемах как фактор передачи (абсолютное число);
9) в графе 9 указывается купание в бассейнах как фактор передачи (абсолютное число);
10) в графе 10 указывается купание в фонтанчиках как фактор передачи (абсолютное число);
11) в графе 11 указывается использование воды из открытых водоемов для питья и мытья овощей и фруктов как фактор передачи (абсолютное число);
12) в графе 12 указывается контакт с больным как фактор передачи (абсолютное число);
14) в графе 13 указывается контакт с носителем как фактор передачи (абсолютное число);
14) в графе 14 указывается употребление сырой воды как фактор передачи (абсолютное число);
15) в графе 15 указывается другое (указать) факторы передачи (абсолютное число);
16) в графе 16 указывается количество отобранных проб (абсолютное число) со сточных вод;
17) в графе 17 указывается результаты (метод исследования) проб со сточных вод;
18) в графе 18 указывается количество отобранных проб (абсолютное число) с открытых водоемов;
19) в графе 19 указывается результат (метод исследования) проб с открытых водоемов;
20) в графе 20 указывается количество отобранных проб (абсолютное число) с бассейнов, фонтанов;
21) в графе 21 указывается результат (метод исследования) проб с бассейнов, фонтанов;
22) в графе 22 указывается количество проведенных семинаров (абсолютное число) для медработников на тему серозный менингит;
23) в графе 23 указывается количество проведенных семинаров/совещаний (абсолютное число) для работников других ведомств на тему серозный менингит;
24) в графе 24 указывается количество проведенных круглых столов (абсолютное число) на тему серозный менингит;
25) в графе 25 указывается количество проведенных медицинских советов (абсолютное число) на тему серозный менингит;
26) в графе 26 указывается количество информаций (абсолютное число) в акиматы на тему серозный менингит;
27) в графе 27 указывается количество розданных наглядных материалов (абсолютное число) на тему серозный менингит;
28) в графе 28 указывается количество проведенных диктантов (абсолютное число) на тему серозный менингит;
29) в графе 29 указывается количество выступлений на телевидении, радио (абсолютное число) на тему серозный менингит;
30) в графе 30 указывается количество размещенной информации на официальных сайтах (абсолютное число) на тему серозный менингит;
31) в графе 31 указывается количество статей в газетах (абсолютное число) на тему серозный менингит;
32) в графе 32 указывается количество бесед с педагогами (абсолютное число) на тему серозный менингит;

8) 8-бағанда беру факторы ретінде ашық су айдындарында шомылу (абс. саны) көрсетіледі;
9) 9-бағанда бассейндерде шомылу берілу факторы ретінде (абс. саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда берілу факторы ретінде бұрқақтарда шомылу (абс. саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда берілу факторы ретінде көкөністер мен жемістерді ішу және жуу үшін ашық су қоймаларынан суды пайдалану (абс. саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда берілу факторы ретінде науқаспен байланыс (абс. саны) көрсетіледі;
14) 13-бағанда берілу факторы ретінде байланыс тасымалдаушысы (абс. саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда берілу факторы ретінде тірі суды тұтыну (абс. саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда басқа да берілу факторлары (абс. саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда ағынды судан алынған сынама саны (абс. саны) көрсетіледі;
17) 17-бағанда ағынды судан алынған сынаманың (зерттеу әдісінің) нәтижелері (абс. саны) көрсетіледі;
18) 18-бағанда ашық су айдындарынан алынған сынама саны (абс. саны) көрсетіледі;
19) 19-бағанда ашық су айдындарынан алынған сынамалардың нәтижесі (зерттеу әдісі) көрсетіледі;
20) 20-бағанда бассейндерден, субұрқақтардан алынған сынамалардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
21) 21-бағанда бассейндерден, субұрқақтардан алынған сынамалардың нәтижесі (зерттеу әдісі) көрсетіледі;
22) 22-бағанда іріңді менингит тақырыбындағы медицина қызметкерлері үшін өткізілген семинарлардың саны (абс. саны) көрсетіледі;
23) 23-бағанда іріңді менингит тақырыбындағы басқа ведомстволардың қызметкерлері үшін өткізілген семинарлар/кеңестер саны (абс. саны) көрсетіледі;
24) 24-бағанда іріңді менингит тақырыбында өткізілген дөңгелек үстелдердің саны (абс. сан) көрсетіледі;
25) 25-бағанда іріңді менингит тақырыбында жүргізілген медициналық кеңестердің саны (абс. сан) көрсетіледі;
26) 26-бағанда іріңді менингит тақырыбында әкімдіктерге берілетін ақпараттың саны (абс.сан) көрсетіледі;
27) 27-бағанда іріңді менингит тақырыбында таратылған көрнекі материалдардың саны (абс. сан) көрсетіледі;
28) 28-бағанда іріңді менингит тақырыбында жүргізілген диктанттардың саны (абс. сан) көрсетіледі;
29) 29-бағанда іріңді менингит тақырыбында теледидарда, радиода сөз өйлеулер саны (абс. сан) көрсетіледі;
30) 30-бағанда іріңді менингит тақырыбында ресми сайттарда орналастырылған ақпарат саны (абс. сан) көрсетіледі;
31) 31-бағанда іріңді менингит тақырыбында газеттердегі мақалалардың саны (абс. сан) көрсетіледі;
32) 32-бағанда іріңді менингит тақырыбында педагогтермен әңгімелесу саны (абс. сан) көрсетіледі;

33) в графе 33 указывается количество бесед с родителями (абсолютное число) на тему серозный менингит;
34) в графе 34 указывается количество организованных горячих линий (абсолютное число) на тему серозный менингит.
Приложение 11 к приказу
Приложение 11
правилам проведения
санитарно-эпидемиологического мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за инфекционной заболеваемостью населения Республики Казахстан за период _________ 20 ___год (ежемесячная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 011-ИРПК
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за инфекционной заболеваемостью населения Республики Казахстан за период _________ 20 ___год (ежемесячная, с нарастанием)
наименование территории
название заболевания
_____год
______год
______ к _____(+,-)
абсолютные
показатель
абсолютные
показатель
всего
дети до 14 лет
подростки 15 - 17 лет
в-сего
дети до 14 лет
подростки 15 - 17 лет
в-сего
дети до 14 лет
подростки 15 - 17 лет
в-сего
дети до 14 лет
подростки 15 - 17 лет
в-сего
дети до 14 лет
подростки 15 - 17 лет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за инфекционной
заболеваемостью населения Республики Казахстан за период _________ 20 ___год
(ежемесячная, с нарастанием)"
(индекс: 011-ИРПК и периодичность формы: ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год)

33) 33-бағанда іріңді менингит тақырыбында ата-аналармен әңгімелесу саны (абс. сан) көрсетіледі;
34) 34-бағанда іріңді менингит тақырыбындағы ұйымдастырылған жедел желілердің саны (абс. сан) көрсетіледі.
Бұйрығына
11-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Жас санаттары бойынша Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының инфекциялық сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 011-ИРПК
Мерзімділік: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: 20___ жылғы ______________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының инфекциялық сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақ атауы
ауру аты
_____жыл
абсолютті
көрсеткіш
барлығы
14 жасқа дейінгі балалар
15-17 жастағы жасөспірімдер
барлығы
14 жасқа дейінгі балалар
15-17 жастағы жасөспірімдер
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
ауру аты
_____жыл
______ к _____ (+,-)
абсолютті
көрсеткіш
барлығы
14 жасқа дейінгі балалар
15-17 жастағы жасөспірімдер
барлығы
14 жасқа дейінгі балалар
15-17 жастағы жасөспірімдер
барлығы
14 жасқа дейінгі балалар лет
15-17 жастағы жасөспірімдер
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының инфекциялық сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 011-ИРПК және кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Пояснение по заполнению формы административных данных "мониторинга за инфекционной заболеваемостью населения Республики Казахстан за период _________ 20 ___год (ежемесячная, с нарастанием)" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) абсолютное число – исходные данные, получаемые при регистрации наблюдения и в результате сводки.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается название заболевания, год, абсолютные, всего;
3) в графе 3 указывается название заболевания, год, абсолютные, дети до 14 лет;
4) в графе 4 указывается название заболевания, год, абсолютные, подростки 15 - 17 лет;
5) в графе 5 указывается название заболевания, год, показатель, всего;
6) в графе 6 указывается название заболевания, год, показатель, дети до 14 лет;
7) в графе 7 указывается название заболевания, год, показатель, подростки 15 - 17 лет;
8) в графе 8 указывается название заболевания, год, абсолютные, всего;
9) в графе 9 указывается название заболевания, год, абсолютные, дети до 14 лет;
10) в графе 10 указывается название заболевания, год, абсолютные, подростки 15 - 17 лет;
11) в графе 11 указывается название заболевания, год, показатель, всего;
12) в графе 12 указывается название заболевания, год, показатель, дети до 14 лет;
13) в графе 13 указывается название заболевания, год, показатель, подростки 15 - 17 лет;
14) в графе 14 указывается название заболевания, год, показатель, всего;
15) в графе 15 указывается к (+,-) дети до 14 лет;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме "20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының инфекциялық аурулармен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу" әкімшілік деректердің нысанын өтеусіз негізде толтыру бойынша түсіндірме" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша түсіндірме бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
4. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) абсолюттік сан – бақылауды тіркеу кезінде және қорытындылау нәтижесінде алынған бастапқы деректер.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1- бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақ атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда ауру аты, жыл, абсолютті, барлығы көрсетіледі;
3) 3-бағанда ауру аты, жыл, абсолютті, 14 жасқа дейінгі балалар көрсетіледі;
4) 4-бағанда ауру аты, жыл, абсолютті, 15-17 жастағы жасөспірімдер;
5) 5-бағанда ауру аты, жыл, көрсеткіш, барлығы көрсетіледі;
6) 6-бағанда ауру аты, жыл, көрсеткіш, 14 жасқа дейінгі балалар көрсетіледі;
7) 7-бағанда ауру аты, жыл, көрсеткіш, 15-17 жастағы жасөспірімдер көрсетіледі;
8) 8-бағанда ауру аты, жыл, абсолютті, барлығы көрсетіледі;
9) 9-бағанда ауру аты, жыл, абсолютті, 14 жасқа дейінгі балалар көрсетіледі;
10) 10-бағанда ауру аты, жыл, абсолютті, 15-17 жастағы жасөспірімдер;
11) 11-бағанда ауру аты, жыл, көрсеткіш, барлығы көрсетіледі;
12) 12-бағанда ауру аты, жыл, көрсеткіш, 14 жасқа дейінгі балалар көрсетіледі;
13) 13-бағанда ауру аты, жыл, көрсеткіш, 15-17 жастағы жасөспірімдер көрсетіледі;
14) 14-бағанда к (+,-) барлығы көрсетіледі;
15) 15-бағанда к (+,-) 14 жасқа дейінгі балалар көрсетіледі;

16) в графе 16 указывается к (+,-) подростки 15 - 17 лет.
Приложение 12 к приказу
Приложение 12
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью населения Республики Казахстан за период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 012-ИРПК
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью
населения Республики Казахстан за период _________ 20___года
(ежемесячная, с нарастанием)
1
идентификационные данные
отчетность
месячная
2
наименование региона
год подачи отчета
3
Ф.И.О. (при наличии) ответственного
месяц подачи отчета
4
адрес электронной почты
количество зарегистрированных подозрительных случаев за отчетный период
5
количество зарегистрированных подозрительных случаев кори с забором образцов на проведение лабораторных исследований на корь ( в том числе в регионах)
6
телефон
количество районов, предоставляющих отчеты
7
дата
8
окончательная классификация случаев кори
9
возрастные группы
10
<1 года
1 – 4 года года
5 - 9 лет
10 - 14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30+
возраст неизвестен
всего
11
0 доз
12
1 доза
13
2 дозы
14
неизвестное число
15
всего
16
число лабораторно подтвержденных случаев
17
число эпидемически связанных случаев лабораторно подтвержденным случаем
18
число госпитализированных
19
число умерших
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью
населения Республики Казахстан за период _________ 20___года
(ежемесячная, с нарастанием)
(индекс: 012-ИРПК и периодичность формы: ежемесячно, ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год)

16) 16-бағанда к (+,-) 15-17 жастағы жасөспірімдер көрсетіледі.
Бұйрығына
12-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
_________ 20___ жыл (ай сайын, өсуімен) Қазақстан Республикасы халқының кезең ішінде қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 012-ИРПК
Мерзімділік: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ______________20___ жылдың
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
Қазақстан Республикасы халқының кезең ішінде қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны _________ 20___ жыл (ай сайын, өсуімен)
1
сәйкестендіру деректері
есептілік
айлық
2
өңірдің атауы
есеп беру жылы
3
жауапты адамның Т.А.Ә.
есеп беру айы
4
электрондық пошта мекенжайы
есепті кезең ішінде тіркелген күдікті жағдайлар саны
5
қызылшаға зертханалық зерттеу жүргізуге үлгілер алу арқылы тіркелген күдікті жағдайлар саны (оның ішінде өңірлерде)
6
телефоны
есептер ұсынатын аудандар саны
7
күні
8
қызылша жағдайларының соңғы жіктелімі
9
жас топтары
10
<1 жас
1 - 4 жас
5 – 9 жас
10 – 14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30+
жасы белгісіз
барлығы
11
0 доза
12
1 доза
13
2 доза
14
белгісіз сан
15
барлығы
16
зертханалық расталған жағдайлар саны
17
зертханалық расталған жағдаймен байланысты эпидем. жағд. саны
18
ауруханаға жатқызылғандар саны
19
қайтыс болғандар саны
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 012-ИРПК және кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью корью населения Республики Казахстан за период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)".
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) идентификационные данные – совокупность данных, представляющих какой-либо субъект или объект;
2) классификация – система группировки объектов исследования или наблюдения в соответствии с их общими признаками;
3) доза - количество действующего вещества лекарства на одно применение.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается идентификационные данные, отчетность, месячная;
2) в графе 2 указывается наименование региона согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО) и год подачи отчета;
3) в графе 3 указывается Ф.И.О. (при наличии) ответственного и месяц подачи отчета;
4) в графе 4 указывается адрес электронной почты и количество зарегистрированных подозрительных случаев за отчетный период;
5) в графе 5 указывается количество зарегистрированных подозрительных случаев кори с забором образцов на проведение лабораторных исследований на корь (в том числе в регионах);
6) в графе 6 указывается телефон и количество районов, предоставляющих отчеты;
7) в графе 7 указывается дата;
8) в графе 8 указывается окончательная классификация случаев кори;
9) в графе 9 указывается возрастные группы;
10) в графе 10 указывается: до 1 года,1 – 4 года, 5 - 9 лет, 10 - 14 лет, 15-19 лет, 20-29 лет, 30 и старше, возраст неизвестен и всего;
11) в графе 11 указывается 0 доз;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу" әкімшілік деректер нысанын өтеусіз негізде толтыру бойынша түсіндірме. _________ 20___ жылдың (айлық, өсуімен) Қазақстан Республикасы халқының кезең ішінде қызылшамен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
4. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) сәйкестендіру деректері – қандай да бір субъектіні немесе объектіні білдіретін деректер жиынтығы.
2) сыныптамасы – зерттеу немесе бақылау объектілерін олардың жалпы белгілеріне қарай топтастыру жүйесі.
3) доза - бір қолдануға арналған дәрілік заттың белсенді затының мөлшері.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1 бағанда сәйкестендіру деректері көрсетіледі, есептілік, айлық;
2) 2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес өңірдің атауы және есепті берген жылы көрсетіледі;
3) 3-бағанда жауапты тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) және есепті тапсыру айы көрсетіледі;
4) 4-бағанда электрондық пошта мекенжайы және есепті кезеңде тіркелген күдікті жағдайлардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда қызылшаға зертханалық зерттеулер жүргізуге (оның ішінде өңірлерде) сынамалар ала отырып, қызылшаның тіркелген күдікті жағдайларының саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда телефоны және есеп беретін аудандардың саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда күні көрсетіледі;
8) 8-бағанда қызылша ауруының түпкілікті жіктелуі көрсетіледі;
9) 9-бағанда жас топтары көрсетіледі;
10) 10-бағанда 1 жылға дейін,1 – 4 жас, 5 - 9 жас, 10 - 14 жас, 15-19 жас, 20-29 жас, 30 және одан жоғары, жасы белгісіз және барлығы көрсетіледі;
11) 11-бағанда 0 доза көрсетіледі;

12) в графе 12 указывается 1 доза;
13) в графе 13 указывается 2 дозы;
14) в графе 14 указывается неизвестное число;
15) в графе 15 указывается всего;
16) в графе 16 указывается число лабораторно подтвержденных случаев;
17) в графе 17 указывается число эпидемически связанных случаев лабораторно подтвержденным случаем;
18) в графе 18 указывается число госпитализированных;
19) в графе 19 указывается число умерших.
Приложение 13 к приказу
Приложение 13
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью краснухой населения Республики Казахстан за период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 013-ИРПК
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью краснухой населения Республики Казахстан за период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)
1
идентификационные данные
отчетность
месячная
2
наименование региона
год подачи отчета
3
Ф.И.О. (при наличии) ответственного
месяц подачи отчета
4
адрес электронной почты
количество зарегистрированных подозрительных случаев за отчетный период
5
количество зарегистрированных подозрительных случаев краснухи с забором образцов на проведение лабораторных исследований на краснуху (в том числе в регионах)
6
телефон
количество районов, предоставляющих отчеты
7
дата
8
окончательная классификация случаев краснухи
9
возрастные группы
возраст неизвестен
всего
10
<1 года
1 - 4 года
5 - 9 лет
10 - 14 лет
15-19 лет
20-29 лет
30+
11
0 доз
12
1 доза
13
2 дозы
14
неизвестное число
15
всего
16
число лабораторно подтвержденных случаев
17
число эпидемически связанных случаев лабораторно подтвержденным случаем
18
число госпитализированных
19
число умерших
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
по возрастным категориям Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга
за заболеваемостью краснухой населения Республики Казахстан
за период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)"
(индекс: 013-ИРПК и периодичность формы: ежемесячно, ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год)

12) 12-бағанда 1 доза көрсетіледі;
13) 13-бағанда 2 доза көрсетіледі;
14) 14-бағанда белгісіз сан көрсетіледі;
15) 15-бағанда барлығы көрсетіледі;
16) 16-бағанда зертханалық расталған жағдайлардың саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда саны эпид. зертханалық расталған жағдаймен байланысты жағдайлар көрсетіледі;
18) 18-бағанда емдеуге жатқызылғандар саны көрсетіледі;
19) 19 бағанда қайтыс болғандар саны көрсетіледі.
Бұйрығына
13-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезеңдегі Қазақстан Республикасы халқының қызамықпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны (ай сайын, өсуде)"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 013-ИРПК
Мерзімділік: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: 20___ жылғы ______________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезеңдегі Қазақстан Республикасы халқының қызамықпен сырқаттануына санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг нысаны (ай сайын, өсуде)
1
сәйкестендіру деректері
есеп беру
ай сайын
2
аймақ атауы
есеп беру жылы
3
ТОЛЫҚ АТЫ. (бар болса) жауапты
есеп беру айы
4
Электрондық поштаның адресі
есепті кезеңде тіркелген күдікті істердің саны
5
қызылшаға зертханалық зерттеулер үшін алынған сынамалармен тіркелген қызамықтың күдікті жағдайларының саны (оның ішінде облыстар бойынша)
6
телефон
есеп беретін аудандардың саны
7
күні
8
қызамық жағдайларының түпкілікті жіктелуі
9
жас топтары
жасы белгісіз
Барлығы
10
<1 жыл
1 - 4 жыл
5 - 9 жыл
10-14 жас
15-19 жас
20-29 жас
30+
он бір
0 доза
12
1 доза
13
2 доза
14
белгісіз нөмір
15
Барлығы
16
зертханалық расталған жағдайлардың саны
17
эпидемиялардың саны байланысты жағдайлар зертханалық расталған жағдай
18
ауруханаға жатқызылғандар саны
19
өлім саны
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының қызамықпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 013-ИРПК және кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Пояснение по заполнению формы административных данных "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью краснухой населения Республики Казахстан за период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)".
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) населения – совокупность людей, живущих в пределах конкретной территории;
2) лабораторное исследование – специальные процедуры и анализы, проводимые в лаборатории с использованием биологических и других материалов;
3) вакцины – лекарственные препараты для специфической профилактики инфекционных заболеваний, оказывающие профилактический эффект через иммунную систему.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается идентификационные данные, отчетность, месячная;
2) в графе 2 указывается наименование региона согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО) и год подачи отчета;
3) в графе 3 указывается Ф.И.О. (при наличии) ответственного и месяц подачи отчета;
4) в графе 4 указывается адрес электронной почты и количество зарегистрированных подозрительных случаев за отчетный период;
5) в графе 5 указывается количество зарегистрированных подозрительных случаев кори с забором образцов на проведение лабораторных исследований на корь (в том числе в регионах);
6) в графе 6 указывается телефон и количество районов, предоставляющих отчеты;
7) в графе 7 указывается дата;
8) в графе 8 указывается окончательная классификация случаев кори;
9) в графе 9 указывается возрастные группы;
10) в графе 10 указывается: до 1 года,1 – 4 года, 5 - 9 лет, 10 - 14 лет, 15-19 лет, 20-29 лет, 30 и старше, возраст неизвестен и всего;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының қызамықпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
4. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) тұрғындардың динамикасы – тұратын адамдардың жиынтығы нақты аумақтың шегінде;
2) зертханалық зерттеу – биологиялық және басқа материалдарды пайдалана отырып, зертханада жүргізілетін арнайы процедуралар мен талдаулар.
3) вакциналар – иммундық жүйе арқылы профилактикалық әсер ететін инфекциялық аурулардың спецификалық профилактикасына арналған дәрілік препараттар.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1- бағанда сәйкестендіру деректері көрсетіледі, есептілік, айлық;
2) 2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес өңірдің атауы және есепті берген жылы көрсетіледі;
3) 3-бағанда Жауапты тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда) және есепті тапсыру айы көрсетіледі;
4) 4-бағанда электрондық пошта мекенжайы және есепті кезеңде тіркелген күдікті жағдайлардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда қызылшаға зертханалық зерттеулер жүргізуге (оның ішінде өңірлерде) сынамалар ала отырып, қызылшаның тіркелген күдікті жағдайларының саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда телефоны және есеп беретін аудандардың саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда күні көрсетіледі;
8) 8-бағанда қызылша ауруының түпкілікті жіктелуі көрсетіледі;
9) 9-бағанда жас топтары көрсетіледі;
10) 10-бағанда жасы 1 жылға дейін,1 – 4 жас, 5 - 9 жас, 10 - 14 жас, 15-19 жас, 20-29 жас, 30 және одан жоғары, жасы белгісіз және барлығы көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Пояснение по заполнению формы административных данных "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за заболеваемостью эпидпаротитом населения Республики Казахстан за период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)".
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) возрастные группы – перечень классификации физических лиц в зависимости от возраста;
2) заболеваемость – медико-статистический показатель, определяющий число заболеваний, впервые зарегистрированных за календарный год среди населения, проживающего на какой-то конкретной территории;
3) мониторинг – система постоянного наблюдения за явлениями и процессами, проходящими в окружающей среде и обществе, результаты которого служат для обоснования управленческих решений по обеспечению безопасности людей и объектов экономики.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается идентификационные данные, отчетность, месячная;
2) в графе 2 указывается наименование региона согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО) и год подачи отчета;
3) в графе 3 указывается Ф.И.О. (при наличии) ответственного и месяц подачи отчета;
4) в графе 4 указывается адрес электронной почты и количество зарегистрированных подозрительных случаев за отчетный период;
5) в графе 5 указывается количество зарегистрированных подозрительных случаев кори с забором образцов на проведение лабораторных исследований на корь (в том числе в регионах);
6) в графе 6 указывается телефон и количество районов, предоставляющих отчеты;
7) в графе 7 указывается дата;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жас санаттары бойынша Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқының эпидпаротитпен сырқаттанушылығын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
4. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) жас топтары – жасына байланысты жеке тұлғаларды жіктеу тізбесі;
2) сырқаттанушылық – медициналық-статистикалық көрсеткіш, айқындаушы халық арасында күнтізбелік жылда алғаш рет тіркелген аурулардың саны, қандай да бір нақты аумақта тұратын;
3) мониторинг – қоршаған ортада және қоғамда болып жатқан құбылыстар мен процестерді тұрақты бақылау жүйесі, оның нәтижелері адамдардың және шаруашылық жүргізуші субъектілердің қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша басқарушылық шешімдерді негіздеуге қызмет етеді.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда сәйкестендіру деректері көрсетіледі, есептілік, айлық;
2) 2-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес өңірдің атауы және есепті берген жылы көрсетіледі;
3) 3-бағанда Жауапты тұлғаның Т.А.Ә. (болған жағдайда) және есепті тапсыру айы көрсетіледі;
4) 4-бағанда электрондық пошта мекенжайы және есепті кезеңде тіркелген күдікті жағдайлардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда эпидпаротитке зертханалық зерттеу жүргізуге үлгілер алу арқылы тіркелген күдікті жағдайлар саны (оның ішінде өңірлерде) көрсетіледі;
6) 6-бағанда телефоны және есеп беретін аудандардың саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда күні көрсетіледі;

8) в графе 8 указывается окончательная классификация случаев кори;
9) графе 9 указывается возрастные группы;
10) в графе 10 указывается: до 1 года,1 – 4 года, 5 - 9 лет, 10 - 14 лет, 15-19 лет, 20-29 лет, 30 и старше, возраст неизвестен и всего;
11) в графе 11 указывается 0 доз;
12) в графе 12 указывается 1 доза;
13) в графе 13 указывается 2 дозы;
14) в графе 14 указывается неизвестное число;
15) в графе 15 указывается всего;
16) в графе 16 указывается число лабораторно подтвержденных случаев;
17) в графе 17 указывается число эпидемически связанных случаев лабораторно подтвержденным случаем;
18) в графе 18 указывается число госпитализированных;
19) в графе 19 указывается число умерших.
Приложение 15 к приказу
Приложение 15
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за иммунизацией против вирусного гепатита "А" (ВГА) населения Республики Казахстан период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 015-ИРПК
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за иммунизацией против
вирусного гепатита "А" (ВГА) населения Республики Казахстан
период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)
наименование территории
выделено средств из местного бюджета на вакцину ВГА
закуплено вакцины, доз
всего подлежало иммунизации
всего привито
количество детей 2-х лет
привито детей 2-х лет
1
2
3
4
5
6
7
подлежало иммунизации школьников
привито школьников
подлежало иммунизации контактных в очагах
привито контактных в очагах
подлежало детей до 14 лет, больные хроническим гепатитом "В" и "С" (ХВГ В и ХВГС)
привито детей до 14 лет, больные ХВ-Г В и ХВ-ГС
привито другие
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель __________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
по возрастным категориям Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга
за иммунизацией против вирусного гепатита "А" (ВГА) населения
Республики Казахстан период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)"
(индекс: 015-ИРПК и периодичность формы: ежемесячно,
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год)

8) 8-бағанда эпидпаротит жағдайларының соңғы классификациясы көрсетіледі;
9) 9-бағанда жас топтары көрсетіледі;
10) 10-бағанда: дейін 1 жылға,1 – 4 жас, 5 - 9 жас, 10 - 14 жас, 15-19 жас, 20-29 жас, 30 және одан жоғары, жасы белгісіз және барлығы көрсетіледі;
11) 11-бағанда 0 доза көрсетіледі;
12) 12-бағанда 1 доза көрсетіледі;
13) 13-бағанда 2 доза көрсетіледі;
14) 14-бағанда белгісіз сан көрсетіледі;
15) 15-бағанда барлығы көрсетіледі;
16) 16-бағанда зертханалық расталған жағдайлардың саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда зертханалық расталған жағдаймен байланысты эпидемиялық жағдайды саны көрсетіледі;
18) 18-бағанда ауруханаға жатқызылғандар саны көрсетіледі;
19) 19-бағанда қайтыс болғандар саны көрсетіледі.
Бұйрығына
15-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Жас санаттары бойынша Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқын "А" вирустық гепатитке (АВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 015-ИРПК
Мерзімділік: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ______________20___ жылдың
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқын "А" вирустық гепатитке (АВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақ атауы
АВГ вакцинасына жергілікті бюджеттен қаражат бөлінді
вакцина сатып алынды, дозасы
барлығы иммундауға жатқызылды
егілгендердің барлығы
2 жастағы балалар саны
2 жастағы балалардың егілгені
1
2
3
4
5
6
7
иммундауға жатқызылған оқушылар
егілген оқушылар
ошақтарда байланыста болғандардың иммундауға жатқызылғаны
ошақтарда байланыста болғандардың егілгені
14 жасқа дейінгі балалардың жатқызылғаны, созылмалы ВВГ және созылмалы СВГ-мен сырқаттанғандар
14 жасқа дейінгі балалардың егілгені, созылмалы ВВГ және созылмалы СВГ-мен сырқаттанғандар
егілген басқалары
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқын "А" вирустық гепатитіне (АВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 015-ИРПК және кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за иммунизацией против вирусного гепатита "А" (ВГА) населения Республики Казахстан период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием) (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиал "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) острый вирусный гепатит (А, В, С, Д, Е) – острое воспаление печени с длительностью меньше шести месяцев, при наличии специфических маркеров;
2) очаг инфекционного заболевания – место пребывания больного инфекционным заболеванием с окружающей его территорией в тех пределах, в которых возбудитель инфекции способен передаваться от больного к восприимчивым людям;
3) контактное лицо – человек, который находится и (или) находился в контакте с источником возбудителя инфекции.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается сумма выделенных средств из местного бюджета на вакцину ВГА;
3) в графе 3 указывается закупленная вакцина, в дозах;
4) в графе 4 указывается количество всего подлежащих иммунизации;
5) в графе 5 указывается количество всего привитых;
6) в графе 6 указывается количество детей в возрасте 2-х лет;
7) в графе 7 указывается количество привитых детей в возрасте 2-х лет;
8) в графе 8 указывается количество, подлежащих иммунизации школьников;
9) в графе 9 указывается количество привитых школьников;
10) в графе 10 указывается количество, подлежащих иммунизации контактных в очагах;
11) в графе 11 указывается количество привитых контактных в очагах;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жас санаттары бойынша Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқын "А" вирустық гепатитіне (АВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитетінің облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен.
4. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы тұлға тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) жіті вирустық гепатит (А, В, С, Д, Е) – ерекше маркерлер болған кезде ұзақтығы алты айдан кем бауырдың жіті қабынуы;
2) инфекциялық ауру ошағы – инфекция қоздырғышы науқастан сезімтал адамдарға берілуге қабілетті шектердегі қоршаған аумағы бар инфекциялық аурумен ауыратын науқастың болатын орны;
3) байланыста болған адам – инфекция қоздырғышының көзімен байланыстағы және (немесе) байланыста болған адам.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақ атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда АВГ вакцинасына жергілікті бюджеттен бөлінген қаражат сомасы көрсетіледі;
3) 3-бағанда сатып алынған вакцина, дозасы көрсетіледі;
4) 4-бағанда барлығы иммундауға жатқызылғандар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда эпидпаротитке егілгендердің барлық саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда 2 жастағы балалар саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда 2 жастағы балалардың егілген саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда иммундауға жатқызылған оқушылар саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда егілген оқушылар саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда ошақтарда байланыста болғандардың иммундауға жатқызылғандар саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда ошақтарда байланыста болғандардың егілгендер саны көрсетіледі;

12) в графе 12 указывается количество, подлежащих детей в возрасте до 14 лет, больные хроническим гепатитом "В" и С" (ХВГ В и ХВГС);
13) в графе 13 указывается количество привитых детей в возрасте до 14 лет, больные ХВ-Г В и ХВ-ГС;
14) в графе 14 указывается количество привитых, другие.
Приложение 16 к приказу
Приложение 16
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за иммунизацией против вирусного гепатита "В" (ВГВ) населения Республики Казахстан на период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 016-ИРПК
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за иммунизацией против
вирусного гепатита "В" (ВГВ) населения Республики Казахстан
на период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)
Таблица 1
ВГ В - 1
всего привито
в том числе
из привитых детей
взрослые
дети
до 1 года
из детей до года
старше 1 года
в организациях родовспоможения
на участке
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
ВГ В - 2
ВГ В - 3
всего привито
в том числе
из привитых детей
всего привито
в том числе
из привитых детей
взрослые
дети
до 1 года
старше 1 года
взрослые
дети
до 1 года
старше 1 года
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Таблица 2
ВГ В - 1
взрослые
в том числе
медицинские, работники
реципиенты
студенты медицинского профиля
контактные
зараженные ВИЧ-инфекцией
подлежащие гемодиализу и трансплантации
онкогематологические больные
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
ВГ В - 2
взрослые
в том числе
медицинские работники
реципиенты
студенты медицинского профиля
контактные
зараженные ВИЧ-инфекцией
подлежащие гемодиализу и трансплантации
онкогематологические больные
9
10
11
12
13
14
15
16
Таблица 3
ВГ В - 3
взрослые
в том числе
медицинские работники
реципиенты
студенты медицинского профиля
контактные
зараженные ВИЧ-инфекцией
подлежащие гемодиализу и трансплантации
онкогематологические больные
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости
по возрастным категориям Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга
за иммунизацией против вирусного гепатита "В" (ВГВ) населения
Республики Казахстан на период _______ 20___года (ежемесячная, с нарастанием)"
(индекс: 016-ИРПК и периодичность формы: ежемесячно, ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год)

12) 12-бағанда 14 жасқа дейінгі балалардың жатқызылғаны, созылмалы ВВГ және созылмалы СВГ-мен сырқаттанғандар саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда 14 жасқа дейінгі балалардың егілгені, созылмалы ВВГ және созылмалы СВГ-мен сырқаттанғандар саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда басқа егілгендер саны көрсетіледі.
Бұйрығына
16-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасының халқын "В" вирустық гепатитіне (ВВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 016-ИРПК
Кезеңділік: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ________________20____жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Жас санаттары бойынша Инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу
20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасының халқын "В" вирустық гепатитіне (ВВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
1-кесте
ВВГ - 1
барлығы егілді
оның ішінде
егілген балалар ішінде
ересектер
балалар
1 жасқа дейін
1 жасқа дейінгі балалар ішінде
1 жастан жоғары
акушерлік ұйымдарда
учаскеде
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
ВВГ - 2
ВВГ - 3
барлығы егілді
оның ішінде
егілген балалар ішінде
барлығы егілді
оның ішінде
егілген балалар ішінде
ересектер
балалар
1 жасқа дейін
1 жастан жоғары
ересектер
балалар
1 жасқа дейін
1 жастан жоғары
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
2-кесте
ВВГ - 1
ересектер
оның ішінде
мед. қызметкерлер
реципиенттер
медициналық бейіндегі студенттер
байланыста болғандар
АИТВ-инфексиясын жұқтырғандар
гемодиализге және трансплантацияға жататындар
онкогематологиялық науқастар
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
ВВГ - 2
ересектер
оның ішінде
мед. қызметкерлер
реципиенттер
медициналық бейіндегі студенттер
байланыста болғандар
АИТВ-инфекциясын жұқтырғандар
гемодиализге және трансплантацияға жататындар
онкогематологиялық науқастар
9
10
11
12
13
14
15
16
3- кесте
ВВГ - 3
ересектер
оның ішінде
мед. қызметкерлер
реципиенттер
медициналық бейіндегі студенттер
байланыста болғандар
АИТВ-инфекциясын жұқтырғандар
гемодиализге және трансплантацияға жататындар
онкогематологиялық науқастар
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқын "В" вирустық гепатитке (ВВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 016-ИРПК және кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг инфекционной заболеваемости по возрастным категориям. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за иммунизацией против вирусного гепатита "В" (ВГВ) населения Республики Казахстан на период _________ 20___года (ежемесячная, с нарастанием) (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 1 числу месяца, следующего за отчетным, ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, следующего за отчетным кварталом, один раз в полугодие к 5 числу месяца, следующего за отчетным полугодием, один раз в год к 5 числу месяца, следующего за отчетным годом по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) Гепатит "В" - острое инфекционное заболевание печени, вызываемое вирусом гепатита "В".
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица 1
1) в графе 1 указывается общее количество привитых лиц против ВГ В (1,2,3) за отчетный месяц (абсолютное число), в районе/городе и области/городе республиканского значения;
2) графе 2 указывается количество привитых взрослых против ВГВ-1 (абсолютное число);
3) в графе 3 указывается количество привитых детей до 14 лет против ВГВ-1 (абсолютное число);
4) в графе 4 указывается количество всего привитых детей до 1 года против ВГВ-1 (абсолютное число);
5) в графе 5 указывается количество детей до 1 года привитых в родильном доме против ВГВ-1 (абсолютное число);
6) в графе 6 указывается количество детей до 1 года привитых на участке против ВГВ-1 (абсолютное число);
7) в графе 7 указывается количество привитых детей старше 1 года против ВГВ-1 (абсолютное число);
8) в графе 8 указывается всего привито лиц против ВГВ-2 (абсолютное число);
9) в графе 9 указывается количество привитых взрослых против ВГВ-2 (абсолютное число);
10) в графе 10 указывается количество привитых детей против ВГВ-2 (абсолютное число);
11) в графе 11 указывается количество детей до 1 года привитых против ВГВ-2 (абсолютное число);
12) в графе 12 указывается количество детей старше 1 года привитых против ВГВ-2 (абсолютное число);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жас санаттары бойынша инфекциялық сырқаттанушылықты мониторингілеу. 20___ жылғы _________ кезең ішінде (ай сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасы халқын "В" вирустық гепатитке (ВВГ) қарсы иммундауды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне, тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-ші күніне, жарты жылда бір рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 5-ші күніне, жылына бір рет есепті жылдан кейінгі айдың 5-ші күніне өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөнін, сондай-ақ толтырылған күнін көрсете отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер түрінде қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) "В" гепатиті – "В" гепатиті вирусынан туындаған бауырдың жіті инфекциялық ауруы.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1-кесте
1) 1-бағанда, ВГВ қарсы (1,2,3 екпелері), жалпы егілген адам саны көрсетіледі (абс. саны);
2) 2-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген ересектер саны (абс.саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген 14 жасқа дейінгі балалар саны (абс.саны) көрсетіледі;
4) 4-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген 1 жасқа дейінгі балалар саны (абс.саны); көрсетіледі;
5) 5-бағанда, ВГВ-1 қарсы 1 жасқа дейінгі балалар ішінде, акушерлік ұйымдарда егілгендердің саны (абс.саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда, ВГВ-1 қарсы 1 жасқа дейінгі балалар ішінде, учаскілерде егілгендердің саны (абс.саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда, ВГВ-1 қарсы 1 жастан жоғары егілген балалардың саны (абс.саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген адам саны көрсетіледі (абс. саны);
9) 9-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген ересектер саны (абс.саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген балалар саны (абс.саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда, ВГВ-2 қарсы балалар арасынан егілген 1 жасқа дейінгі балалар саны (абс.саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда, ВГВ-2 қарсы 1 жастан жоғары егілген балалардың саны (абс.саны) көрсетіледі;

13) в графе 13 указывается всего привито лиц против ВГВ-3 (абсолютное число);
14) в графе 14 указывается количество привитых взрослых против ВГВ-3 (абсолютное число);
15) в графе 15 указывается количество привитых детей против ВГВ-3 (абсолютное число);
16) в графе 16 указывается количество детей до 1 года привитых против ВГВ-3 (абсолютное число);
17) в графе 17 указывается количество детей старше 1 года, привитых против ВГВ-3 (абсолютное число).
Таблица 2
1) в графе 1 указывается количество привитых взрослых против ВГВ-1 (абсолютное число);
2) в графе 2 указывается количество привитых медицинских работников против ВГВ-1 (абсолютное число);
3) в графе 3 указывается количество привитых реципиентов против ВГВ-1 (абсолютное число);
4) в графе 4 указывается количество привитых студентов медицинского профиля против ВГВ-1 (абсолютное число);
5) в графе 5 указывается количество привитых контактных в очагах против ВГВ-1 (абсолютное число);
6) в графе 6 указывается количество привитых ВИЧ-инфицированных лиц против ВГВ-1 (абсолютное число);
7) в графе 5 указывается количество привитых лиц, подлежащих гемодиализу, трансплантации против ВГВ-1 (абсолютное число);
8) в графе 8 указывается количество привитых онкогематологических больных против ВГВ-1 (абсолютное число).
9) в графе 9 указывается количество привитых взрослых против ВГВ-2 (абсолютное число);
10) в графе 10 указывается количество привитых медицинских работников против ВГВ-2 (абсолютное число);
11) в графе 11 указывается количество привитых реципиентов против ВГВ-2 (абсолютное число);
12) в графе 12 указывается количество привитых студентов медицинского профиля против ВГВ-2 (абсолютное число);
13) в графе 13 указывается количество привитых контактных в очагах против ВГВ-2 (абсолютное число);
14) в графе 14 указывается количество привитых ВИЧ-инфицированных лиц против ВГВ-2 (абсолютное число);
15) в графе 15 указывается количество привитых лиц, подлежащих гемодиализу, трансплантации против ВГВ-2 (абсолютное число);
16) в графе 16 указывается количество привитых онкогематологических больных против ВГВ-2 (абсолютное число).
Таблица 3
1) в графе 1 указывается количество привитых взрослых против ВГВ-3 (абсолютное число);
2) в графе 2 указывается количество привитых медицинских работников против ВГВ-3 (абсолютное число);
3) в графе 3 указывается количество привитых реципиентов против ВГВ-2 (абсолютное число);
4) в графе 4 указывается количество привитых студентов медицинского профиля против ВГВ-3 (абсолютное число);
5) в графе 5 указывается количество привитых контактных в очагах против ВГВ-3 (абсолютное число);

13) 13-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген адам саны (абс.саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген ересектер саны (абс.саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген балалар саны (абс.саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда, ВГВ-3 қарсы балалар арасынан егілген 1 жасқа дейінгі балалар саны (абс.саны) көрсетіледі;
17) 17-бағанда, ВГВ-3 қарсы 1 жастан жоғары егілген балалардың саны көрсетіледі (абс.саны).
2- кесте
1) 1-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген ересектер саны (абс.саны) көрсетіледі;
2) 2-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген медицина қызметкерлерінің саны (абс.саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген реципиенттер саны (абс.саны) көрсетіледі;
4) 4-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген медициналық бейіндегі студенттер саны (абс.саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген ошақта байланыста болғандар саны (абс.саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген АИТВ-инфекциясын жұқтырғандар саны (абс.саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген гемодиализге және трансплантацияға жататындар саны (абс.саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда, ВГВ-1 қарсы егілген онкогематологиялық науқастар саны көрсетіледі (абс.саны);
9) 9-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген ересектер саны (абс.саны) көрсетіледі;
10) 10-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген медицина қызметкерлерінің саны (абс.саны) көрсетіледі;
11) 11-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген реципиенттер саны (абс.саны) көрсетіледі;
12) 12-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген медициналық бейіндегі студенттер саны (абс.саны) көрсетіледі;
13) 13-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген ошақта байланыста болғандар саны (абс.саны) көрсетіледі;
14) 14-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген АИТВ-инфекциясын жұқтырғандар саны (абс.саны) көрсетіледі;
15) 15-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген гемодиализге және трансплантацияға жататындар саны (абс.саны) көрсетіледі;
16) 16-бағанда, ВГВ-2 қарсы егілген онкогематологиялық науқастар саны көрсетіледі (абс.саны).
3- кесте
1) 1-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген ересектер саны (абс.саны) көрсетіледі;
2) 2-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген медицина қызметкерлерінің саны (абс.саны) көрсетіледі;
3) 3-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген реципиенттер саны (абс.саны) көрсетіледі;
4) 4-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген медициналық бейіндегі студенттер саны (абс.саны) көрсетіледі;
5) 5-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген ошақта байланыста болғандар саны (абс.саны) көрсетіледі;

6) в графе 6 указывается количество привитых ВИЧ-инфицированных лиц против ВГВ-3 (абсолютное число);
7) в графе 7 указывается количество привитых лиц, подлежащих гемодиализу, трансплантации против ВГВ-3 (абсолютное число);
8) в графе 8 указывается количество привитых онкогематологических больных против ВГВ-3 (абсолютное число).
Приложение 17 к приказу
Приложение 17
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием водных объектов"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 017-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием водных объектов"
(ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
открытые водоемы (1 категории)
открытые водоемы (2 категории)
всего
не отвечает санитарно-эпидемиологическим требованиям
лабораторный контроль
всего
не отвечает санитарно-эпидемиологическим требованиям
лабораторный контроль
микробиологические показатели
санитарно-химические показатели
микробиологические показатели
санитарно-химические показатели
исследовано проб
не соответствуют нормативам
исследовано проб
не соответствуют нормативам
исследовано проб
не соответствуют нормативам
исследовано проб
не соответствуют нормативам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием водных объектов"
(индекс: 017-ИРПК и периодичность формы: ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

6) 6-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген АИТВ-инфекциясын жұқтырғандар саны (абс.саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген гемодиализге және трансплантацияға жататындар саны (абс.саны) көрсетіледі;
8) 8-бағанда, ВГВ-3 қарсы егілген онкогематологиялық науқастар саны көрсетіледі (абс.саны).
Бұйрығына
17-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Су объектілерінің жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 017-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
20___ жылғы______________ ішінде (тоқсан сайын, өсі ретімен) су объектiлерiнiң жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингiлеу нысаны
ашық су айдындары (1-санат)
ашық су айдындары (2 санат)
Барлығы
санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмеіді
зертханалық бақылау
Барлығы
санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмеіді
зертханалық бақылау
микробиологиялық көрсеткіштер
санитариялық-химиялық көрсеткіштер
микробиологиялық көрсеткіштер
санитариялық-химиялық көрсеткіштер
сынамалар зерттелді
нормативтерге сәйкес келмейді
сынамалар зерттелді
нормативтерге сәйкес келмейді
сынамалар зерттелді
нормативтерге сәйкес келмейді
сынамалар зерттелді
нормативтерге сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу Су объектілерінің жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 017-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием водных объектов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) питьевая вода – вода в ее естественном состоянии или после обработки, отвечающая по качеству установленным национальным стандартам и гигиеническим нормативам, предназначенная для питьевых и хозяйственно-питьевых нужд населения;
2) питьевое и (или) хозяйственно-питьевое водоснабжение – технологический процесс, обеспечивающий забор, подготовку, хранение, транспортировку и подачу питьевой воды водопотребителям;
3) водоемы первой категории - поверхностные водные объекты, используемые в качестве источника централизованного или нецентрализованного водного хозяйственно-питьевого водоснабжения;
4) водоемы второй категории - поверхностные водные объекты, используемые для массового отдыха, туризма и спорта, а так же находящиеся в черте населенных пунктов.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается количество открытых водоемов (1 категории) всего;
2) в графе 2 указывается количество открытых водоемов (1 категории), не отвечающих санитарно-эпидемиологическим требованиям;
3) в графе 3 указывается количество исследованных лабораторным контролем на микробиологические показатели проб из открытых водоемов (1 категории);
4) в графе 4 указывается количество исследованных лабораторным контролем на микробиологические показатели проб из открытых водоемов (1 категории), не соответствующие нормативам;
5) в графе 5 указывается количество исследованных лабораторным контролем на санитарно-химические показатели проб из открытых водоемов (1 категории);
6) в графе 6 указывается количество исследованных лабораторным контролем на санитарно-химические показатели проб из открытых водоемов (1 категории), не соответствующие нормативам;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу. Су объектілерінің жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) ауыз су – халықтың ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық қажеттіліктеріне арналған, табиғи күйіндегі немесе тазартылғаннан кейін белгіленген ұлттық стандарттар мен гигиеналық нормативтердің сапасына сәйкес келетін су;
2) ауыз сумен және (немесе) шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтау - су тұтынушыларға ауыз суды алуды, дайындауды, сақтауды, тасымалдауды және беруді қамтамасыз ететін технологиялық процесс;
3) бірінші санаттағы су айдыны - орталықтандырылған немесе орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау көзі ретінде пайдаланылатын беттік су объектілері болып жатады;
4) екінші санаттағы су айдыны - жаппай демалу, туризм және спорт үшін пайдаланылатын, сондай-ақ елді мекендер шегінде орналасқан беттік су объектілері болып табылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) 1-бағанда (1-санат) ашық су айдындардың барлық саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда санитариялықэпидемиологиялық талаптарға сай емес ашық су айдындары (1-санат) көрсетіледі;
3) 3-бағанда (1-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды микробиологиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда (1-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды микробиологиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда (1-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда (1-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың нормативтерге сәйкес келмеу саны көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается количество открытых водоемов (2 категории) всего;
8) в графе 8 указывается открытых водоемов (2 категории), не отвечающих санитарно-эпидемиологическим требованиям;
9) в графе 9 указывается количество исследованных лабораторным контролем на микробиологические показатели проб из открытых водоемов (2 категории);
10) в графе 10 указывается количество исследованных лабораторным контролем на микробиологические показатели проб из открытых водоемов (2 категории), не соответствующие нормативам;
11) в графе 11 указывается количество исследованных лабораторным контролем на санитарно-химические показатели проб из открытых водоемов (2 категории);
12) в графе 12 указывается количество исследованных лабораторным контролем на санитарно-химические показатели проб из открытых водоемов (2 категории), не соответствующие нормативам.
Приложение 18 к приказу
Приложение 18
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием атмосферного воздуха"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 018-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга
за состоянием атмосферного воздуха за______________20___года
(ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
наименование территории
число объектов, имеющих организованные выбросы в атмосферу, единиц
число объектов, имеющих санитарно- защитные зоны нормативных размеров, единиц
количество контрольных точек отбора проб
количество ингредиентов, содержащихся в выбросах, единиц
из них определяет НЦЭ, единиц
исследовано проб на санитарно-химические показатели
всего проб, единиц
из них с превышением предельно допустимой концентрацией (ПДК)
наименование ингредиентов с превышением ПДК
по каждому ингредиенту
в том числе с превышением ПДК
всего единиц
в том числе I-II класса
всего единиц
в том числе I-II класса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием атмосферного воздуха"
(индекс: 018-ИРПК и периодичность формы:
ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

7) 7-бағанда (2-санат) ашық су айдындардың барлық саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай емес (2-санат) ашық су айдындары көрсетіледі;
9) 9-бағанда (2-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды микробиологиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда (2-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды микробиологиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың нормативтерге сәйкес келмеушілігі саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда (2-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда (1-санат) ашық су айдындардан алынған сынамаларды санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зертханалық бақылаумен зерттелген сынамалардың нормативтерге сәйкес келмеушілігі саны көрсетіледі.
Бұйрығына
18-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Атмосфералық ауаның жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 018-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл;
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
20___ жылғы______________ ішінде (тоқсан сайын, өсі ретімен) атмосфералық ауаның жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингiлеу нысаны
аумақтың атауы
атмосфераға ұйымдастырылған шығарындылары объектілер саны, бірліктер
нормативтік өлшемдегі санитариялық қорғаныш аймақтары бар объектілердің саны, бірліктер
Сынамалар іріктеп алудың бақылау нүктелерінің мөлшері
шығарындылардағы ингредиенттер саны, бірліктер
оның ішінде ҰСО анықтайтыны бірліктер
санитариялық-химиялық көрсеткіштерге сынамалар зерттелді
Бірліктердің барлығы
Олардың ішінде ШРЕК артқан
ШРЕК артқан ингредиенттер атауы
әрбір ингредиент бойынша
оның ішінде ШРЕК артқан
Бірліктердің барлығы
оның ішінде I-II сынып
Бірліктердің барлығы
оның ішінде I-II сынып
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу Атмосфералық ауаның жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 018-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием атмосферного воздуха" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) атмосферный воздух – это жизненно важный компонент окружающей среды, представляющий собой природную смесь газов приземного слоя атмосферы за пределами жилых, производственных и иных помещений, сформировавшуюся в ходе эволюции Земли;
2) загрязнения атмосферного воздуха – это нарушение гигиенических и экологических нормативов качества воздуха вследствие поступления в атмосферный воздух или образования в нем вредных (загрязняющих) веществ, связанных с промышленными выбросами;
3) мониторинг атмосферного воздуха – система наблюдений за состоянием атмосферного воздуха, его загрязнением и за происходящими в нем природными явлениями, а также оценка и прогноз состояния атмосферного воздуха, его загрязнения.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается число объектов, имеющих организованные выбросы в атмосферу, единиц;
3) в графе 3 указывается число объектов, имеющих санитарно-защитные зоны нормативных размеров, единиц;
4) в графе 4 указывается количество контрольных точек отбора проб;
5) в графе 5 указывается количество ингредиентов, содержащихся в выбросах, единиц, всего единиц;
6) в графе 6 указывается количество ингредиентов, содержащихся в выбросах, единиц, в том числе I-II класса;
7) в графе 7 указывается количество ингредиентов, которые определяет НЦЭ, единиц, всего единиц;
8) в графе 8 указывается количество ингредиентов которое определяет НЦЭ, единиц, в том числе I-II класса;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу. Атмосфералық ауаның жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терminдер мен анықтамалар:
1) атмосфералық ауа – жердің эволюциясы кезінде түзілетін тұрғын, өндірістік және басқа үй-жайлардан тыс атмосфераның беткі қабатындағы газдардың табиғи қоспасы болып табылатын қоршаған ортаның өмірлік маңызды құрамдас бөлігі;
2) атмосфералық ауаның ластануы – атмосфералық ауаға түсуі немесе онда өндірістік шығарындылармен байланысты зиянды (ластаушы) заттардың түзілуіне байланысты ауа сапасының гигиеналық және экологиялық нормаларының бұзылуы;
3) атмосфералық ауаны мониторингілеу – атмосфералық ауаның жай-күйін, оның ластануын және онда болып жатқан табиғат құбылыстарын бақылау, сондай-ақ атмосфералық ауаның жай-күйін және оның ластануын бағалау және болжау жүйесі.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда атмосфераға ұйымдастырылған шығарындылары объектілер саны, бірліктер көрсетіледі;
3) 3-бағанда нормативтік өлшемдегі санитариялық қорғаныш аймақтары бар объектілердің саны, бірліктер көрсетіледі;
4) 4-бағанда сынамалар іріктеп алудың бақылау нүктелерінің мөлшері көрсетіледі;
5) 5-бағанда шығарындылардағы ингредиенттер саны, бірліктердің барлығы көрсетіледі;
6) 6-бағанда шығарындылардағы ингредиенттер ішінде I-II сыныпқа жататын саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда оның ішінде ҰСО анықтайтын бірліктер саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда ҰСО анықтайтын бірліктердің ішінде I-II сыныпқа жататын саны көрсетіледі;

9) в графе 9 указывается количество исследованных проб на санитарно-химические показатели, всего проб, единиц;
10) в графе 10 указывается количество исследованы проб на санитарно-химические показатели с превышением предельно допустимой концентрацией (ПДК);
11) в графе 11 указывается наименование ингредиентов с превышением ПДК из исследованных проб на санитарно-химические показатели;
12) в графе 12 указывается исследовано проб на санитарно-химические показатели, по каждому ингредиенту;
13) в графе 13 указывается исследовано проб на санитарно-химические показатели, в том числе с превышением ПДК.
Приложение 19 к приказу
Приложение 19
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы:
"Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием почвы"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 019-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием почвы
за _________20__ года
(ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
наименование территории
исследовано проб почвы на:
санитарно-химические показатели, единиц
бактериологические показатели, единиц
яйца гельминтов, единиц
исследовано проб
из них не соответствует нормативам
исследовано проб
из них не соответствует нормативам
исследовано проб
обнаружены яйца гельминтов
1
2
3
4
5
6
7
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием почвы"
(индекс: 019-ИРПК и периодичность формы: ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

9) 9-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген сынамалар, жалпы сынамалар, бірлік көрсетіледі;
10) 10-бағанда олардың ішінде ШРЕК артқан саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда ШРЕК артқан ингредиенттер атауы көрсетіледі;
12) 12-бағанда әрбір ингредиент бойынша санитариялық-химиялық көрсеткіштер бойынша зерттелген үлгілер көрсетіледі;
13) 13- бағанда оның ішінде ШРЕК артқан көрсетіледі.
Бұйрығына
19-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Топырақтың жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 019-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл;
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
20___ жылғы______________ ішінде (тоқсан сайын, өсі ретімен) топырақтың жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингiлеу нысаны
аумақтың атауы
Мыналарға топырақ сынамалары зерттелді:
санитариялық-химиялық көрсеткіштер, бірліктер
бактериологиялық көрсеткіштер, бірліктер
гельminт жұмыртқалары, бірліктер
сынамалар зерттелді
олардың ішінде нормативтерге сай келмейді
сынамалар зерттелді
олардың ішінде нормативтерге сай келмейді
сынамалар зерттелді
гельминт жұмыртқалары анықталды
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу Топырақ жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 019-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием почвы" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) почва – природный объект, формирующийся в результате преобразования поверхностных слоҰв суши при совместном воздействии факторов почвообразования;
2) загрязнение почвы – вид антропогенной деградации почв, при которой содержание химических веществ в почвах, подверженных антропогенному воздействию, превышает природный региональный фоновый уровень их содержания в почвах;
3) предельно допустимая концентрация (ПДК) – максимальное количество вредного вещества в единице объема или массы, которое при ежедневном воздействие в течение неограниченного времени не вызывает каких-либо болезненных изменений в организме и неблагоприятных наследственных изменений у потомства.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается количество исследованных проб почвы на санитарно-химические показатели;
3) в графе 3 указывается количество не соответствующих нормативам проб почвы, исследованных на санитарно-химические показатели:
4) в графе 4 указывается количество исследованных проб почвы на бактериологические показатели;
5) в графе 5 указывается количество не соответствующих нормативам проб почвы, исследованных на бактериологические показатели;
6) в графе 6 указывается количество исследованных проб почвы на яйца гельминтов;
7) в графе 7 указывается количество проб почвы, в которых обнаружены яйца гельминтов.
Приложение 20 к приказу
Приложение 20
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за общеобразовательными школами, в том числе школами-интернатами"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 020-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
4. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за общеобразовательными
школами, в том числе школами-интернатами за______________20___года
(ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
Таблица 1
п/п
наименование области
количество общеобразовательных школ, в том числе школ-интернатов
всего
городского типа
сельского типа
1
2
3
4
5
Таблица 2
исследовано проб пищевых продуктов на микробиологические показатели, единиц
из них не соответствуют нормативам, единиц
исследовано блюд на калорийность, единиц
из них не соответствует нормативам, единиц
исследовано проб воды на микробиологические показатели, единиц
из них не соответствует нормативам, единиц
исследовано смывов, единиц
из них положительных, единиц
проведено микроклимата, единиц
из них не соответствуют нормативам, единиц
количество замеров на освещение
из них не соответствуют нормативам, единиц
замеры школьной мебели
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
из них не соответствуют нормативам, единиц
количество замеров на ЭМП (электромагнитные поля)
из них с превышением предельно допустимого уровня (ПДУ)
14
15
16
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
___________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за общеобразовательными
школами, в том числе школами-интернатами"
(индекс: 020-ИРПК и периодичность формы: ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу. Топырақ жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терminдер мен анықтамалар:
1) топырақ – топырақ түзуші факторлардың бірлескен әсерінен жердің беткі қабаттарының өзгеруі нәтижесінде түзілетін табиғи объект;
2) топырақтың ластануы – антропогендік әсерге ұшыраған топырақтағы химиялық заттардың мөлшері олардың топырақтағы құрамының табиғи аймақтық фондық деңгейінен асатын топырақтың антропогендік деградациясының түрі;
3) рұқсат етілетін шекті концентрация (ШРК) – шексіз уақыт бойы тәуліктік әсер еткенде ағзада ауыртпалықсыз өзгерістерді және ұрпақтарда қолайсыз тұқым қуалайтын өзгерістерді тудырмайтын, көлем немесе масса бірлігіне келетін зиянды заттың шекті мөлшері.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттелген топырақ сынамалардың саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда санитариялық-химиялық көрсеткіштерге зерттелген топырақ сынамалардың ішінде нормативтерге сай келмейтін саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда бактериологиялық көрсеткіштерге зерттелген топырақ сынамалардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда бактериологиялық көрсеткіштерге зерттелген топырақ сынамалардың ішінде нормативтерге сай келмейтін саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда гельминт жұмыртқалары көрсеткіштеріне зерттелген топырақ сынамаларының саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда гельминт жұмыртқалары көрсеткіштеріне зерттелген топырақ сынамаларының ішінде гельминт жұмыртқалары анықталған сынамалардың саны көрсетіледі.
Бұйрығына
20-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Жалпы білім беретін мектептердің, оның ішінде мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 020-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Жалпы білім беретін мектептердің, оның ішінде мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны ______________20___ (тоқсан сайын, ұлғайып)
1- кесте
б/б
аймақтың атауы
жалпы білім беретін мектептер саны, оның ішінде интернаттар
Барлығы
қалалық түрі
ауылдық түрі
1
2
3
4
5
2- кесте
микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген тағам сынамалары, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
Калориялылығы бойынша зерттелген тағамдар, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген су үлгілері, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
жағындылар зерттелді, бірлік
оның ішінде оң, бірлік
Микроклимат өлшемдері алынды, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
жарықтандыру өлшемдерінің саны
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
мектеп жиһазының өлшемдері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
ЭҚК (электромагниттік өріс) үшін өлшемдер саны
оның ең жоғары рұқсат етілген деңгейден (MPL) асуы
14
15
16
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу Жалпы білім беретін мектептердің, оның ішінде мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 020-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за общеобразовательными школами, в том числе школами-интернатами" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) общеобразовательная организация – учебное заведение, реализующее общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, а также образовательные программы дополнительного образования обучающихся и воспитанников;
2) интернатные организации – организации образования, обеспечивающие государственные гарантии прав на образование определенных категорий лиц с предоставлением мест проживания;
3) специальные образовательные организации – организации образования, обеспечивающие условия, включающие специальные учебные программы и методы обучения, технические и иные средства, среду жизнедеятельности, а также медицинские, социальные и иные услуги, без которых невозможно освоение общеобразовательных учебных и образовательных программ лицами (детьми) с особыми образовательными потребностями.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица № 1
1) в графе 1 указывается подпункт;
2) в графе 2 заполняется наименование области;
3) в графе 3 указывается количество общеобразовательных школ, в том числе школ-интернатов, всего;
4) в графе 4 указывается количество общеобразовательных школ, в том числе школ-интернатов, городского типа;
5) в графе 5 указывается количество общеобразовательных школ, в том числе школ-интернатов, сельского типа.
Таблица № 2
1) в графе 1 указывается исследовано проб пищевых продуктов на микробиологические показатели, единиц;
2) в графе 2 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
3) в графе 3 указывается исследовано блюд на калорийность, единиц;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу. Жалпы білім беретін мектептердің, оның ішінде мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) жалпы білім беретін мектеп – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, сондай-ақ білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын оқу орны;
2) интернат ұйымдары – тұратын орын беріле отырып, белгілі бір санаттағы адамдардың білім алу құқықтарына мемлекеттік кепілдіктерді қамтамасыз ететін білім беру ұйымдары;
3) арнайы білім беру ұйымдары – бұл ерекше білім берілуіне қажеттілігі бар адамдардың (балалардың) оларсыз жалпы білім беретін оқу және білім беру бағдарламаларын меңгеруі мүмкін болмайтын, арнайы оқу бағдарламаларын және оқыту әдістерін, техникалық және өзге де құралдарды, өсір сүру ортасын, сондай-ақ медициналық, әлеуметтік және өзге де көрсетілетін қызметтерді қамтитын жағдайларды қамтамасыз ететін білім беру ұйымдары.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1- кесте
1) 1-бағанда тармақшалар көрсетіледі;
2) 2-бағанда облыстың атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлығы, жалпы білім беретін мектептердің, оның ішінде мектеп-интернаттардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда жалпы білім беретін мектептердің, оның ішінде қала типіндегі интернаттардың саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда жалпы білім беретін мектептердің, оның ішінде мектеп-интернаттар мен ауылдық мектептердің саны көрсетіледі.
2- кесте
1) 1-бағанда микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген тағам үлгілері, бірлік көрсетіледі;
2) 2-бағанда олардың қайсысы стандарттарға, бірліктерге сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
3) 3-бағанда калориялылығы бойынша зерттелген тағамдар, бірлік;

4) в графе 4 указывается из них не соответствует нормативам, единиц;
5) в графе 5 указывается исследовано проб воды на микробиологические показатели, единиц;
6) в графе 6 указывается из них не соответствует нормативам, единиц;
7) в графе 7 указывается исследовано смывов, единиц;
8) в графе 8 указывается из них положительных, единиц;
9) в графе 9 указывается проведено замеров микроклимата, единиц;
10) в графе 10 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
11) в графе 11 указывается количество замеров на освещение;
12) в графе 12 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
13) в графе 13 указывается замеры школьной мебели;
14) в графе 14 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
15) в графе 15 указывается количество замеров на ЭМП (электромагнитные поля);
16) в графе 16 указывается из них с превышением предельно допустимого уровня (ПДУ).
Приложение 21 к приказу
Приложение 21
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за школами-интернатами"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 021-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за школами-интернатами
за ______________ 20___ года
(ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
таблица 1
п/п
наименование области
количество школ-интернатов
всего
городского типа
сельского типа
1
2
3
4
5
таблица 2
исследовано проб пищевых продуктов на микробиологические показатели, единиц
из них не соответствуют нормативам, единиц
исследовано блюд на калорийность, единиц
из них не соответствует нормативам, единиц
исследовано проб воды на микробиологические показатели, единиц
из них не соответствует нормативам, единиц
исследовано смывов, единиц
из них положительных, единиц
проведено замеров микроклимата, единиц
из них не соответствуют нормативам, единиц
количество замеров на освещение
из них не соответствуют нормативам, единиц
замеры школьной мебели
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
из них не соответствуют нормативам, единиц
количество замеров на ЭМП
из них с превышением ПДУ
14
15
16
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель __________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за школами-интернатами"
(индекс: 021-ИРПК и периодичность формы: ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

4) 4-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік;
5) 5-бағанда микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген су үлгілері, бірлік;
6) 6-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік;
7) 7-бағанда жағындылар зерттелді, бірлік;
8) 8-бағанда жағындылар зерттелді, бірлік;
9) 9-бағанда микроклимат өлшемдері алынды, бірлік;
10) 10-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік;
11) 11-бағанда жарықтандыру өлшемдерінің саны;
12) 12-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік;
13) 13-бағанда мектеп жиһазының өлшемдері;
14) 14-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік;
15) ЭҚК (электромагниттік өріс) үшін өлшемдер саны;
16) оның ең жоғары рұқсат етілген деңгейден (MPL) асуы.
Бұйрығына
21-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 021-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны ______________20___ (тоқсан сайын, ұлғайып)
1-кесте
б/б
аймақтың атауы
интернаттар саны
Барлығы
қалалық түрі
ауылдық түрі
1
2
3
4
5
2- кесте
микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген тағам сынамалары, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
Калориялылығы бойынша зерттелген тағамдар, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген су үлгілері, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
жағындылар қаралды, бірлік
оның ішінде оң, бірлік
Микроклимат өлшемдері жүргізілді, бірлік
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
жарықтандыру өлшемдерінің саны
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
мектеп жиһазының өлшемдері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы
оның ішінде стандарттарға сәйкес емес, бірлік
ЭҚК өлшемдерінің саны
оның ең жоғары рұқсат етілген шегінен асып түседі
14
15
16
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу Мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 021-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за школами-интернатами" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) организация образования – юридические лица, а также имеющие статус международных школ филиалы юридических лиц, которые реализуют одну или несколько образовательных программ и (или) обеспечивают содержание и воспитание обучающихся и воспитанников независимо от формы собственности и организационной правовой формы, индивидуальные предприниматели без образования юридического лица, реализующие общеобразовательные учебные программы;
2) учебно-оздоровительная организация образования – юридическое лицо, осуществляющее функции по воспитанию, образованию, оздоровлению, отдыху детей и учащейся молодежи;
3) максимальная учебная нагрузка – общее количество часов инвариантной и вариативной части Типового учебного плана.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица № 1
1) в графе 1 указывается подпункт;
2) в графе 2 заполняется наименование области;
3) в графе 3 заполняется количество школ-интернатов, всего;
4) в графе 4 заполняется количество школ-интернатов, городского типа;
5) в графе 5 заполняется количество школ-интернатов, сельского типа.
Таблица № 2
1) в графе 1 указывается исследовано проб пищевых продуктов на микробиологические показатели, единиц;
2) в графе 2 заполняется из них не соответствуют нормативам, единиц;
3) в графе 3 заполняется исследовано блюд на калорийность, единиц;
4) в графе 4 заполняется из них не соответствует нормативам, единиц;
5) в графе 5 заполняется исследовано проб воды на микробиологические показатели, единиц;
6) в графе 6 заполняется из них не соответствует нормативам, единиц;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу. Мектеп-интернаттардың санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) білім беру ұйымдары – заңды тұлғалар, сондай-ақ меншік нысанына және ұйымдық құқықтық нысанына қарамастан, бір немесе бірнеше білім беру бағдарламаларын іске асыратын және (немесе) білім алушылар мен тәрбиеленушілерді бағуды және оларға тәрбие беруді қамтамасыз ететін халықаралық мектеп мәртебесі бар заңды тұлғалардың филиалдары, жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын, заңды тұлға құрмаған дара кәсіпкерлер;
2) білім берудің оқу-сауықтыру ұйымы – балалар мен оқушы жастарды тәрбиелеу, оларға білім беру, сауықтыру, олардың демалысы жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын заңды тұлға;
3) жиынтық оқу жүктемесі – Үлгілік оқу жоспарының инвариантты және вариативті бөлігі сағаттарының жалпы саны.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1- кесте
1) 1-бағанда тармақшалар көрсетіледі;
2) 2-бағанда облыстың атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағанда мектеп-интернаттардың саны, барлығы көрсетіледі;
4) 4-бағанда мектеп-интернаттардың саны көрсетіледі, қалалық түрі көрсетіледі;
5) 5-бағанда мектеп-интернаттардың саны көрсетіледі, ауыл түрі көрсетіледі.
2- кесте
1) 1-бағанда микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген тағам үлгілері, бірлік көрсетіледі;
2) 2-бағанда олардың қайсысы стандарттарға, бірліктерге сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
3) 3-бағанда калориялылыққа зерттелген тағамдар, бірлік көрсетіледі;
4) 4-бағанда олардың қайсысы стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
5) 5-бағанда микробиологиялық көрсеткіштер бойынша зерттелген су үлгілері, бірлік көрсетіледі;
6) 6-бағанда олардың қайсысы стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;

7) в графе 7 заполняется исследовано смывов, единиц;
8) в графе 8 заполняется из них положительных, единиц;
9) в графе 9 заполняется проведено замеров микроклимата, единиц;
10) в графе 10 заполняется из них не соответствуют нормативам, единиц;
11) в графе 11 заполняется количество замеров на освещение;
12) в графе 12 заполняется из них не соответствуют нормативам, единиц;
13) в графе 13 заполняется замеры школьной мебели;
14) в графе 14 заполняется из них не соответствуют нормативам, единиц;
15) в графе 15 заполняется количество замеров на ЭМП;
16) в графе 16 заполняется из них с превышением ПДУ.
Приложение 22 к приказу
Приложение 22
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за объектами дошкольного воспитания и обучения детей"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 022-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за объектами дошкольного
воспитания и обучения детей за______________20___года
(ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
таблица 1
п/п
наименование области
количество объектов дошкольного воспитания и обучения детей
всего
городского типа
сельского типа
1
2
3
4
5
таблица 2
исследовано проб пищевых продуктов на микробиологические показатели, единиц
из них не соответствуют нормативам, единиц
исследовано блюд на калорийность, единиц
из них не соответствует нормативам, единиц
исследовано проб воды на микробиологические показатели, единиц
из них не соответствует нормативам, единиц
исследовано смывов, единиц
из них положительных, единиц
проведено замеров микроклимата, единиц
из них не соответствуют нормативам, единиц
количество замеров на освещение
из них не соответствуют нормативам, единиц
замеры школьной мебели
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы
из них не соответствуют нормативам, единиц
количество замеров на ЭМП
из них с превышением ПДУ
14
15
16
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон ______________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________
Исполнитель __________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за объектами дошкольного
воспитания и обучения детей
(индекс: 022-ИРПК и периодичность формы: ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

7) 7-бағанда тексерілген шайындылар, бірлік көрсетіледі;
8) 8-бағанда оның ішінде оң, бірлік көрсетіледі;
9) 9-бағанда өдшенген микроклимат, бірлік көрсетіледі;
10) 10-бағанда олардың қайсысы стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
11) 11-бағанда жарықтандыру өлшемдерінің саны;
12) 12-бағанда олардың қайсысы стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
13) 13-бағанда мектеп жиһазының өлшемдері көрсетіледі;
14) 14-бағанда олардың қайсысы стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
15) 15-бағанда ЭҚК өлшемдерінің саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда оның ең жоғары рұқсат етілген шегінен асып түсетіні көрсетіледі.
Бұйрығына
22-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерінің санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 022-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерін санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны ______________20___жылға (тоқсан сайын, өсу ретімен)
1- кесте
Реттік сан
облыс атауы
балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілерінің саны
барлығы
қалалық типтегі
ауылдық типтегі
1
2
3
4
5
2-кесте
микробиологиялықкөрсеткіштерге тамақ өнімдері сынамалары зерттелді, бірліктер
олардың ішінде нормативке сай келмейді, бірліктер
тағамдардың құнарлылығы зерттелді, бірліктер
олардың ішінде нормативке сай келмейді, бірліктер
су сынамалары микробиологиялық көрсеткіштерге зерттелді, бірліктер
олардың ішінде нормативке сай келмейді, бірліктер
шайындылар зерттелді, бірліктер
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
олардың ішіндегі оң нәтиже, бірліктер
микроклиматқа өлшеулер жүргізілді, бірліктер
олардың ішінде нормативке сай келмейді, бірліктер
жарықтандыруды өлшеу саны
олардың ішінде нормативке сай келмейді, бірліктер
жиһаздарды өлшеу
олардың ішінде нормативке сай келмейді, бірліктер
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу Балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерін санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 022-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за объектами дошкольного воспитания и обучения детей" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) дошкольное воспитание и обучение – развитие физических, личностных, интеллектуальных качеств детей, формирование ключевых компетентностей, необходимых для обеспечения их социальной успешности и конкурентоспособности на протяжении всей жизни;
2) дошкольные организации – организации, реализующие образовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения с учетом специфичных для детей дошкольного возраста видов деятельности, также оказывающие дополнительные услуги, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
3) дом ребенка – государственная медицинская организация для детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, и детей, находящихся в трудной жизненной ситуации, до достижения ими возраста трех лет включительно, с дефектами психического и физического развития от рождения до четырех лет.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица № 1
1) в графе 1 указывается подпункт;
2) в графе 2 заполняется наименование области;
3) в графе 3 указывается количество объектов дошкольного воспитания и обучения детей, всего;
4) в графе 4 указывается количество объектов дошкольного воспитания и обучения детей, городского типа;
5) в графе 5 указывается количество объектов дошкольного воспитания и обучения детей, сельского типа.
Таблица № 2
1) в графе 1 указывается исследовано проб пищевых продуктов на микробиологические показатели, единиц;
2) в графе 2 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
3) в графе 3 указывается исследовано блюд на калорийность, единиц;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу. Балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерін санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту – балалардың дене, тұлғалық, зияткерлік қасиеттерін дамыту, олардың әлеуметтік жетістігі мен бүкіл өмірінің бойында бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету үшін қажетті негізгі құзыреттілігін қалыптастыру;
2) мектепке дейінгі ұйымдар – мектепке дейінгі жастағы балаларға арналған ерекше қызмет түрлерін есепке ала отырып, мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытудың міндетті оқу бағдарламаларын іске асыратын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қосымша қызметтерді көрсететін ұйымдар;
3) сәбилер үйі – жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға және өмірлік қиын жағдайда жүрген балаларға, олардың үш жасты қоса алғанға дейін, туғаннан бастап төрт жасқа дейінгі психикалық және дене бітімінің дамуында кемістігі бар балаларға арналған мемлекеттік медициналық ұйым.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1- кесте
1) 1-бағанда реттік сан көрсетіледі;
2) 2-бағанда облыстың атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерінің саны, барлығы көрсетіледі;
4) 4-бағанда балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерінің саны, қалалық түрі көрсетіледі;
5) 4-бағанда балаларды мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту объектілерінің саны, ауылдық түрі көрсетіледі.
2- кесте
1) 1-бағанда микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген тағам үлгілері, бірлік көрсетіледі;
2) 2-бағанда олардың қайсысы стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
3) 3-бағанда калориялылығы бойынша зерттелген тағамдар, бірлік көрсетіледі;

4) в графе 4 указывается из них не соответствует нормативам, единиц;
5) в графе 5 указывается исследовано проб воды на микробиологические показатели, единиц;
6) в графе 6 указывается из них не соответствует нормативам, единиц;
7) в графе 7 указывается исследовано смывов, единиц;
8) в графе 8 указывается из них положительных, единиц;
9) в графе 9 указывается проведено замеров микроклимата, единиц;
10) в графе 10 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
11) в графе 11 указывается количество замеров на освещение;
12) в графе 12 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
13) в графе 13 указывается замеры школьной мебели;
14) в графе 14 указывается из них не соответствуют нормативам, единиц;
15) в графе 15 указывается количество замеров на ЭМП;
16) в графе 16 указывается из них с превышением ПДУ.
Приложение 23 к приказу
Приложение 23
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга пищевой продукции"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 023-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга пищевой продукции
за______________20___года (ежеквартальные, с нарастанием)
виды объектов
на микробиологические показатели
из них не соответствует
в том числе на патологическую флору
из них не соответствует
на санитарно-химические показатели
из них не соответствует
смывы всего
из них положительных
1
молокоперерабатывающие
2
мясоперерабатывающие
3
птицеперерабатывающие
4
рыбоперерабатывающие
5
хлебопекарные
6
плодоперерабатывающие
7
по производству масложировой продукции
8
по производству алкогольной продукции
9
по безалкогольной продукции, питьевой воды
10
кремовые кондитерские объекты
11
детские молочные кухни
12
объекты общественного питания с числом более 50 посадочных мест
13
мукомольные объекты
14
объекты по производству соли
15
объекты по производству сахара
16
по производству и реализации специализированных пищевых продуктов и иных групп пищевой продукции
17
объекты торговли пищевой продукцией с торговой площадью свыше 50 кв.м
18
продовольственные рынки;
19
объекты оптового хранения пищевой продукции
20
объекты общественного питания на транспорте
21
объекты бортового питания
22
прочие
23
всего
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за мониторинга пищевой
продукции" (индекс: 023-ИРПК и периодичность формы: ежеквартально,
один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

4) 4-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
5) 5-бағанда микробиологиялық көрсеткіштері бойынша зерттелген су үлгілері, бірлік көрсетіледі;
6) 6-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
7) 7-бағанда шайындылар қаралды, бірлік көрсетіледі;
8) 8-бағанда оның ішінде оң, бірлік көрсетіледі;
9) 9-бағанда микроклимат өлшемдері, бірлік көрсетіледі;
10) 10-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
11) 11-бағанда жарықтандыру өлшемдерінің саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда оның ішінде стандарттарға сәйкес келмейтіні, бірлік көрсетіледі;
13) 13-бағанда жиһаздарды өлшеу көрсетіледі;
14) 14-бағанда оның ішінде нормативетрге сай келмейтіні, бірлік көрсетіледі.
Бұйрығына
23-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Тамақ өнімдерінің санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 023-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл;
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу
Тамақ өнімдерінің санитариялық-эпидемиологиялық мониторингінің нысаны ______________20___жылға (тоқсан сайын, ұлғаймалы)
объектілердің түрлері
микробиологиялық бойынша көрсеткіштер
олардың ешқайсысы сәйкес келмейді.
соның ішінде пафлора
олардың ешқайсысы сәйкес келмейді
san. chem сайтында. көрсеткіштер
олардың ешқайсысы сәйкес келмейді
бәрінің қызаруы
олардың ішінде оң
1
сүт өңдеу
2
ет өңдеу
3
құс етін өңдеу
4
балық өңдеу
5
наубайхана
6
жемістерді өңдеу
7
өндірісі бойынша май және май өнімдері
8
өндірісі бойынша алкоголь өнімдері
9
алкогольсіз үшін өнімдер, ауыз су
10
кремді кондитерлік заттар
11
балаларға арналған сүт тағамдары
12
50-ден астам орындық тамақтану орындары
13
ұн тартатын қондырғылар
14
тұз өндіру кәсіпорындары
15
қант өндіру кәсіпорындары
16
мамандандырылған тамақ өнімдерін және тамақ өнімдерінің басқа топтарын өндіру және өткізу үшін
17
бөлшек сауда алаңы 50 шаршы метрден асатын азық-түлік тауарларының сауда объектілері.
18
азық-түлік базарлары;
19
азық-түлікті көтерме сақтау қоймалары
20
көліктегі тамақтандыру объектілері
21
борттағы тамақтану орындары
22
басқа
23
Барлығы
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу Тамақ өнімдерін санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 023-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг санитарно-гигиенического надзора. Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за пищевой продукции" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) объект общественного питания – объект по производству, переработке, реализации и организации потребления пищевой продукции, в том числе с предоставлением мест для ее потребления;
2) продукция общественного питания – совокупность кулинарной продукции, хлебобулочных, кондитерских изделий и напитков;
3) общественное питание – предпринимательская деятельность, связанная с производством, переработкой, реализацией и организацией потребления пищевой продукции.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается виды объектов, молокоперерабатывающие (на микробиологические показатели, из них не соответствии, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
2) в графе 2 указывается виды объектов, мясоперерабатывающие (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
3) в графе 3 указывается виды объектов, птицеперерабатывающие (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
4) в графе 4 указывается виды объектов, рыбоперерабатывающие (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-гигиеналық қадағалауды мониторингілеу. Тамақ өнімдерін санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талап айқындалады.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) қоғамдық тамақтану объектісі (бұдан әрі – тамақтану объектісі) – тамақ өнімдерін өндіру, қайта өңдеу, өткізу және тұтынуды, оның ішінде оны тұтынуға арналған орындарды ұсына отырып ұйымдастыру бойынша объекті;
2) қоғамдық тамақтану өнімі – аспаздық өнімдердің, нан-тоқаш, кондитерлік өнімдердің және сусындардың жиынтығы;
3) қоғамдық тамақтану – тамақ өнімдерін өндіруге, қайта өңдеуге, өткізуге және тұтынуды ұйымдастыруға байланысты кәсіпкерлік қызмет.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1- кесте
1) 1-бағанда сүт өңдеу объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
2) 2-бағанда ет өңдеу объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
3) 3-бағанда құс өңдеу объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
4) 4-бағанда балық өңдеу объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;

5) в графе 5 указывается виды объектов, хлебопекарные (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
6) в графе 6 указывается виды объектов, плодоперерабатывающие (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
7) в графе 7 указывается виды объектов, по производство масложировой продукции (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
8) в графе 8 указывается виды объектов, по производство алкогольной продукции (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
9) в графе 9 указывается виды объектов, по безалкогольной продукции, питьевой воды (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
10) в графе 10 указывается виды объектов, кремовые кондитерские объекты (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
11) в графе 11 указывается виды объектов, детские молочные кухни (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
12) в графе 12 указывается виды объектов, объекты общественного питания с числом более 50 посадочных мест (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
13) в графе 13 указывается виды объектов, мукомольные объекты (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);

5) 5-бағанда нан пісіру объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
6) 6-бағанда жеміс өңдеу объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
7) 7-бағанда май өнімдерін шығару объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
8) 8-бағанда алкоголь өнімдерін шығару объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
9) 9-бағанда алкогольсіз өнімдер, ауыз су бойынша объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
10) 10-бағанда кремді конитерлік объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
11) 11-бағанда ет өңдеу объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
12) 12-бағанда 50-ден асатын отыратын орны бар қоғамдық тамақтану объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
13) 13-бағанда ұн тартатын объектілердің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;

14) в графе 14 указывается виды объектов, объекты по производству соли (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
15) в графе 15 указывается виды объектов, объекты по производству сахара (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
16) в графе 16 указывается виды объектов, по производству и реализации специализированных пищевых продуктов и иных групп пищевой продукции (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
17) в графе 17 указывается виды объектов, объекты торговли пищевой продукцией с торговой площадью свыше 50 кв.м (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
18) в графе 18 указывается виды объектов, продовольственные рынки (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
19) в графе 19 указывается виды объектов, объекты оптового хранения пищевой продукции (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
20) в графе 20 указывается виды объектов, объекты общественного питания на транспорте (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
21) в графе 21 указывается виды объектов, объекты бортового питания (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);
22) в графе 22 указывается виды объектов, прочие (на микробиологические показатели, из них не соответствует, в том числе на патфлору, из них не соответствует, на санитарно-химические показатели, из них не соответствует, смывы всего, из них положительные);

14) 14-бағанда тұз өндіру объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
15) 15-бағанда қант өндіру объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
16) 16-бағанда арнайы тамақ өнімдері мен басқа да тамақ өнімдері топтарын өндіретін және өткізетін объектілердің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
17) 17-бағанда 50 ш.м-ден жоғары сауда алаңы бар тамақ өнімдерін сату объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
18) 18-бағанда азық-түлік базарлары объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
19) 19-бағанда тамақ өнімдерін көтерме сақтау объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
20) 20-бағанда көліктегі қоғамдық тамақтану объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
21) 21-бағанда борттық тамақтану объектілерінің түрлері (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;
22) 22-бағанда объектілердің түрлері, басқалары (микробиологиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, оның ішінде патфлораға, олардың ішінде сәйкес келмейді, санитариялық-химиялық көрсеткіштерге, олардың ішінде сәйкес келмейді, барлық шайынды, олардың ішінде оң) көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров, Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием водоснабжения" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) питьевая вода – вода в ее естественном состоянии или после обработки, отвечающая по качеству установленным национальным стандартам и гигиеническим нормативам, предназначенная для питьевых и хозяйственно-питьевых нужд населения;
2) питьевое и (или) хозяйственно – питьевое водоснабжение – технологический процесс, обеспечивающий забор, подготовку, хранение, транспортировку и подачу питьевой воды водопотребителям;
3) система водоснабжения – комплекс инженерных сетей и сооружений, предназначенный для забора, хранения, подготовки, подачи и распределения воды к местам ее потребления.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица 1
1) в графе 1 указывается наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается количество населенных пунктов, обеспеченных централизованным водоснабжением;
3) в графе 3 указывается число проживающего в них населения;
4) в графе 4 указывается %;
5) в графе 5 указывается количество населенных пунктов с децентрализованным водоснабжением (из колодцев, скважин, родников);
6) в графе 6 указывается число проживающего в них населения;
7) в графе 7 указывается %;
8) в графе 8 указывается количество населенных пунктов, использующих для питья воду из открытых водоемов (без водоподготовки);
9) в графе 9 указывается число проживающего в них населения %;
10) в графе 10 указывается %;
11) в графе 11 указывается количество населенных пунктов на привозной воде;
12) в графе 12 указывается число проживающего в них населения;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу. Сумен жабдықтау жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терminдер мен анықтамалар:
1) ауызсу – халықтың ауызсу және шаруашылық-тұрмыстық қажеттіліктеріне арналған, табиғи күйіндегі немесе тазартудан кейін белгіленген ұлттық стандарттар мен гигиеналық нормативтердің сапасына сәйкес келетін су;
2) ауызсу және (немесе) шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау - ауыз суды алуды, дайындауды, сақтауды, тасымалдауды және су тұтынушыларға беруді қамтамасыз ететін технологиялық процесс;
3) сумен жабдықтау жүйесі – су жинауға, сақтауға, дайындауға, беруге және суды тұтыну орындарына таратуға арналған инженерлік желілер мен құрылыстар кешені.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1- кесте
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтаумен қамтамасыз етілген елді мекендердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда онда тұратын адамдардың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда % көрсетіледі;
5) 5-бағанда орталықтандырылмаған сумен қамтамасыз етілетін елді мекендердің саны (құдықтардан, ұңғымалардан, бұлақтардан) көрсетіледі;
6) 6-бағанда одна тұратын адамдардың саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда % көрсетіледі;
8) 8-бағанда ауыз су үшін ашық су айдындарынан алынған суды (суды даярламай) ішуге пайдаланатын елді мекендердің саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда онда тұратын адамдардың саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда % көрсетіледі;
11) 11-бағанда тасымалданатын суды пайдаланатын елдімекендер саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда онда тұратын адамдардың саны көрсетіледі;

13) в графе 13 указывается %;
14) в графе 14 всего количество населения.
Таблица 2
1) в графе 2 указывается централизованное водоснабжение, водопроводы, из них не работает;
2) в графе 3 указывается централизованное водоснабжение, водопроводы, охвачено обследованием;
3) в графе 4 указывается централизованное водоснабжение, водопроводы, не отвечает санитарно-эпидемиологическим требованиям из числа работающих;
4) в графе 5 указывается централизованное водоснабжение, водопроводы, в том числе сельских, всего;
5) в графе 6 указывается централизованное водоснабжение, водопроводы, в том числе сельских, из них не работает;
6) в графе 7 указывается централизованное водоснабжение, водопроводы, в том числе сельских, охвачено обследованием;
7) в графе 8 указывается централизованное водоснабжение, водопроводы, в том числе сельских, не отвечает санитарно-эпидемиологическим требованиям из числа работающих.
Таблица 3
1) в графе 1 указывается всего, по санитарно-химическим показателям, исследовано проб;
2) в графе 2 указывается всего, по санитарно-химическим показателям, из них не соответствует;
3) в графе 3 указывается всего, по микробиологическим показателям, %;
4) в графе 4 указывается всего, по микробиологическим показателям, исследовано проб;
5) в графе 5 указывается всего, по микробиологическим показателям, из них не соответствует;
6) в графе 6 указывается всего, по микробиологическим показателям, %;
7) в графе 7 указывается в том числе сельских, по санитарно-химическим показателям, исследовано проб;
8) в графе 8 указывается в том числе сельских, по санитарно-химическим показателям, из них не соответствует;
9) в графе 9 указывается в том числе сельских, по санитарно-химическим показателям, %;
10) в графе 10 указывается в том числе сельских, по микробиологическим показателям, исследовано проб;
11) в графе 11 указывается в том числе сельских, по микробиологическим показателям, из них не соответствует;
12) в графе 12 указывается в том числе сельских, по микробиологическим показателям, %.
Таблица 4
1) в графе 1 указывается аварии на объектах централизованного водоснабжения, всего зарегистрировано;
2) в графе 2 указывается аварии на объектах централизованного водоснабжения, количество устраненных своевременно (в первые сутки);
3) в графе 3 указывается аварии на объектах централизованного водоснабжения, последующая дезинфекция;

13) 13-бағанда % көрсетіледі;
14) 14-бағанда барлық тұрғындар саны көрсетіледі.
2- кесте
1) 2-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау, су құбырлары, оның ішінде жұмыс істемейтіні көрсетіледі;
2) 3-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау, су құбырлары, тексерумен қамтылғаны көрсетіледі;
3) 4-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау, су құбырлары, жұмыс істейтіндердің ішінде санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі;
4) 5-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау, оның ішінде ауылдық жерлерде, барлығы көрсетіледі;
5) 6-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау, оның ішінде ауылдық жерлерде, олардың ішінде жұмыс істемейтіні көрсетіледі;
6) 7-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау, оның ішінде ауылдық жерлерде, тексерумен қамтылғаны көрсетіледі;
7) 8-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау, оның ішінде ауылдық жерлерде, жұмыс істейтіндер ішінде санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмейтіні көрсетіледі.
Кесте-3
1) 1-бағанда барлығы, санитариялық-химиялық көрсеткіштер бойынша зерттелген сынамалар көрсетіледі;
2) 2-бағанда барлығы, санитариялық-химиялық көрсеткіштер бойынша олардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлығы, микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, % көрсетіледі;
4) 4-бағанда барлығы, микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, зерттелген сынамалыр көрсетіледі;
5) 5-бағанда барлығы, микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, олардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
6) 6-бағанда оның ішінде ауылдық, санитариялық-химиялық көрсеткіштер бойынша, % көрсетіледі;
7) 7-бағанда оның ішінде ауылдық, санитариялық-химиялық көрсеткіштер бойынша, зерттелген сынамалар көрсетіледі;
8) 8-бағанда оның ішінде ауылдық, санитариялық-химиялық көрсеткіштер бойынша, олардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
9) 9-бағанда оның ішінде ауылдық, микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, %;
10) 10-бағанда оның ішінде ауылдық микробиологиялық көрсеткіштер бойынша барлық зерттелген сынамалар көрсетіледі;
11) 11-бағанда оның ішінде ауылдық ішінде микробиологиялық көрсеткіштер бойынша барлық зерттелген сынамалардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
12) 11-бағанда оның ішінде ауылдық ішінде микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, % көрсетіледі.
Кесте 4
1) 1-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау объектілеріндегі авариялар, барлық тіркелгені көрсетіледі;
2) 2- бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау объектілеріндегі авариялардың уақытылы жойылғандары (алғашқы тәулікте) көрсетіледі;
3) 3-бағанда орталықтандырылған сумен жабдықтау объектілеріндегі авариялардан кейінгі дезинфекция көрсетіледі;

4) в графе 4 указывается обеззараживание объектов хозяйственно-питьевого водоснабжения, применяемые реагенты (перечислить);
5) в графе 5 указывается обеззараживание объектов хозяйственно-питьевого водоснабжения, потребность (кол-во);
6) в графе 6 указывается обеззараживание объектов хозяйственно-питьевого водоснабжения, обеспеченность (количество);
7) в графе 7 указывается число объектов водоснабжения, охваченных дезинфекцией, число объектов водоснабжения, охваченных дезинфекцией, водопроводы, всего;
8) в графе 8 указывается число объектов водоснабжения, охваченных дезинфекцией, водопроводы, в том числе по инициативе территориальных органов;
9) в графе 9 указывается число объектов водоснабжения, охваченных дезинфекцией, децентрализованное водоснабжение, всего;
10) в графе 10 указывается число объектов водоснабжения, охваченных дезинфекцией, децентрализованное водоснабжение, в том числе по инициативе территориальных органов;
11) в графе 11 указывается количество автотранспорта по перевозке питьевой воды.
Таблица 5
1) в графе 1 децентрализованное водоснабжение (колодцы, родники, артезианские скважины без разводящей сети), всего объектов на контроле;
2) в графе 2 децентрализованное водоснабжение (колодцы, родники, артезианские скважины без разводящей сети), из них не работают;
3) в графе 3 децентрализованное водоснабжение (колодцы, родники, артезианские скважины без разводящей сети), всего обследовано;
4) в графе 4 децентрализованное водоснабжение (колодцы, родники, артезианские скважины без разводящей сети), не отвечают санитарно-эпидемиологическим требованиям из числа работающих;
5) в графе 5 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, всего, по санитарно-химическим показателям, исследовано проб;
6) в графе 6 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, всего, по санитарно-химическим показателям, из них несоответствующих;
7) в графе 7 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, всего, по санитарно-химическим показателям, %;
8) в графе 8 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, всего, по санитарно-микробиологическим показателям, исследовано проб;

4) 4-бағанда шаруашылық-ауызсумен жабдықтау объектілерін зарарсыздандыру, қолданылатын реагенттер (санамалау) көрсетіледі;
5) 5-бағанда шаруашылық-ауызсумен жабдықтау объектілерін зарарсыздандыру, қажеттілік (саны) көрсетіледі;
6) 6-бағанда шаруашылық-ауызсумен жабдықтау объектілерін зарарсыздандыру, қамтамасыз етілу (саны) көрсетіледі;
7) 7-бағанда дезинфекциялаумен қамтылған сумен жабдықтау объектілерінің саны, су құбырлары, барлығы көрсетіледі;
8) 8-бағанда дезинфекциялаумен қамтылған сумен жабдықтау объектілерінің саны, су құбырлары, оның ішінде аумақтық органдар бастамасы бойынша көрсетіледі;
9) 9-бағанда дезинфекциялаумен қамтылған сумен жабдықтау объектілерінің саны, орталықтандырылмаған сумен жабдықтау, барлығы көрсетіледі;
10) 10-бағанда дезинфекциялаумен қамтылған сумен жабдықтау объектілерінің саны, орталықтандырылмаған сумен жабдықтау, оның ішінде аумақтық органдар бастамасы бойынша көрсетіледі;
11) 11-бағанда ауыз суды тасымалдау бойынша автокөліктер саны көрсетіледі.
5-кесте
1) 1-бағанда орталықтандырылмаған сумен жабдықтау (құдықтар, бұлақтар, тарату желісі жоқ артұңғымалар) бақылаудағы барлық объектілер көрсетіледі;
2) 2-бағанда орталықтандырылмаған сумен жабдықтау (құдықтар, бұлақтар, тарату желісі жоқ артұңғымалар), олардың ішінде жұмыс істемейтін көрсетіледі;
3) 3-бағанда орталықтандырылмаған сумен жабдықтау (құдықтар, бұлақтар, тарату желісі жоқ артұңғымалар), барлығы тексерілгені көрсетіледі;
4) 4-бағанда орталықтандырылмаған сумен жабдықтау (құдықтар, бұлақтар, тарату желісі жоқ артұңғымалар) жұмыс істейтіндер ішінде санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмейтін саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, барлығы, санитариялық-химиялық көрсеткіштері бойынша, зерттелген сынамалар көрсетіледі;
6) 6-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, барлығы, санитариялық-химиялық көрсеткіштері бойынша, олардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
7) 7-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, барлығы, санитариялық-химиялық көрсеткіштері бойынша, % көрсетіледі;
8) 8-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, барлығы, санитариялық-микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, зерттелген сынамалар көрсетіледі;

9) в графе 9 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, всего, по санитарно-микробиологическим показателям, из них несоответствующих;
10) в графе 10 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, всего, по санитарно-микробиологическим показателям, %;
11) в графе 11 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, в том числе сельских, по санитарно-химическим показателям, исследовано проб;
12) в графе 12 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, в том числе сельских, по санитарно-химическим показателям, из них несоответствующих;
13) в графе 13 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, в том числе сельских, по санитарно-химическим показателям, %;
14) в графе 14 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, в том числе сельских, по микробиологическим показателям, исследовано проб;
15) в графе 14 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, в том числе сельских, по микробиологическим показателям, из них несоответствующих;
16) в графе 15 удельный вес проб воды децентрализованного водоснабжения, не соответствующих санитарно-эпидемиологическим требованиям, в том числе сельских, по микробиологическим показателям, %.
Приложение 25 к приказу
Приложение 25
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием воздуха рабочей зоны"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 025-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"

9) 9-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, барлығы, санитариялық-микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, олардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
10) 10-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, барлығы, санитариялық-микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, % көрсетіледі;
11) 11-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, оның ішінде ауылдық, санитариялық-химиялық көрсеткіштері бойынша, зерттелген сынамалар көрсетіледі;
12) 12-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, соның ішінде ауылдық, санитариялық-химиялық көрсеткіштері бойынша, олардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
13) 13-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, соның ішінде ауылдық, санитариялық-химиялық көрсеткіштері бойынша, % көрсетіледі;
14) 14-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, соның ішінде ауылдық, микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, зерттелген сынамалар көрсетіледі;
15) 15-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, соның ішінде ауылдық, микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, олардың ішінде сай келмейтіні көрсетіледі;
16) 15-бағанда санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келмейтін орталықтандырылмаған сумен жабдықтау суы сынамаларының үлес салмағы, соның ішінде ауылдық, микробиологиялық көрсеткіштер бойынша, % көрсетіледі.
Бұйрығына
25-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу
Жұмыс аймағы ауасының жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 025-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл;
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров, Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за воздуха рабочей зоны" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) воздух рабочей зоны – пространство высотой до 2 метро в над площадкой постоянного или временного пребывания работающих;
2) исследование воздуха рабочей зоны – изучение химического состава воздуха, окружающего рабочие места в те часы суток, когда там присутствует персонал и идет производственный процесс;
3) аэрозоль –дисперсная система, состоящая из взвешенных в газовой среде (дисперсионной среде), обычно в воздухе, мелких частиц (дисперсной фазы).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе А указывается наименование предприятий по отраслям;
- промышленные и др. предприятия всего, в том числе:
- цветная металлургия;
- черная металлургия;
- химическая;
- машиностроение и металлообработка;
- угольная промышленность;
- электроэнергетическая;
- добыча нефти и газа;
- нефтеперерабатывающая;
- производство стройтельных материалов;
- стекольная и фарфоровая;
- легкая промышленность;
- деревообрабатывающая;
- полиграфическая;
- медицинская;
- пищевая;
- сельское хозяйство;
- объекты химизации;
- транспорт;
- связь;
- АЗС, СТО, автомойки;
- строительство;
- прочие;
1) в графе 1 указывается всего объектов, единиц;
2) в графе 2 указывается из них обследовано;
3) в графе 3 указывается в том числе с применением лабораторных методов исследования;
4) в графе 4 указывается число обследований, единиц;
5) в графе 5 указывается число объектов с превышением ПДК, ПДУ;
6) в графе 6 указывается число выданных предписаний, единиц;
7) в графе 7 указывается из них выполненных в срок;
8) в графе 8 указывается исследованных проб, единиц, пары и газы, всего;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу. Жұмыс аймағы ауасының жағдайын санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) жұмыс аймағының ауасы - жұмысшылардың тұрақты немесе уақытша болатын жерінен биіктігі 2 метрге дейінгі кеңістік;
2) жұмыс аймағының ауасын зерттеу - жұмыс орындарын қоршаған ауаның химиялық құрамын онда персонал болған және өндірістік процесс жүріп жатқан тәуліктің сол сағаттарында зерттеу;
3) аэрозоль – әдетте ауада газ тәрізді ортада (дисперсиялық ортада) ілінген ұсақ бөлшектерден (дисперсті фаза) тұратын дисперсті жүйе.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) А-бағанда салалар бойынша кәсіпорындар атаулары көрсетіледі:
- өнеркәсіптік және басқа да кәсіпорындар барлығы, бірліктер,
оның ішінде:
-түсті металлургия;
-қара металлургия;
-химиялық;
-машина жасау және металл өңдеу;
-көмір өнеркәсіп;
-электр энергетикалық;
-мұнай және газ өндіру;
-мұнай өңдеу;
-құрылыс материалдарын өндірісі;
-шыны және фарфор өнеркәсібі;
-жеңіл өнеркәсіп;
-ағаш өңдеу өнеркәсібі;
-полиграфиялық;
-медициналық;
-тамақ өнеркәсібі;
-ауыл шаруашылығы;
-химияландыру объектілері;
-көлік;
-байланыс;
-АЖМҚС, ТҚО, автожуу орындары;
-құрылыс;
-басқалары;
2) 1-бағанда барлық объектілер, бірліктер көрсетіледі;
3) 2-бағанда олардың ішінде тексерілгені көрсетіледі;
4) 3-бағанда оның ішінде зертханалық зерттеу әдістерін қолдану арқылы көрсетіледі;
5) 4-бағанда тексерулер саны, бірліктер көрсетіледі;
6) 5-бағанда ШРЕК, ШРЕД артқан объектілер саны көрсетіледі;
7) 6-бағанда нұсқамалар берілгені, бірліктер көрсетіледі;
8) 7-бағанда олардың ішінде мерзімінде орындалғаны, бірліктер көрсетіледі;

9) в графе 9 указывается исследованных проб, единиц, пары и газы, из них с превышением ПДК;
10) в графе 10 указывается исследованных проб, единиц, пары и газы в том числе веществам 1-2 класса опасности, всего;
11) в графе 11 указывается исследованных проб, единиц, пары и газы в том числе веществам 1-2 класса опасности, из них с превышением ПДК;
12) в графе 12 указывается исследовано проб, единиц, пыль и аэрозоли, всего;
13) в графе 13 указывается исследовано проб, единиц, пыль и аэрозоли, из них с превышением ПДК;
14) в графе 14 указывается исследовано проб, единиц, пыль и аэрозоли, в том числе на вещества 1-2 класса опасности, всего;
15) в графе 15 указывается исследовано проб, единиц, пыль и аэрозоли, в том числе на вещества 1-2 класса опасности, из них с превышением ПДК.
Приложение 26 к приказу
Приложение 26
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за физическими факторами на рабочих местах"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 026-ИРПК
Периодичность: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ______________20___года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за физическими факторами
на рабочих местах за ______________ 20___ года
(ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
наименование предприятий по отраслям
микроклимат
освещенность
шум
вибрация
электромагнитные поля
число обследованных рабочих мест
из них не отвечает гигиеническим требованиям
число обследованных рабочих мест
из них не отвечает гигиеническим требованиям
число обследованных рабочих мест
из них не отвечает гигиеническим требованиям
число обследованных рабочих мест
из них не отвечает гигиеническим требованиям
число обследованных рабочих мест
из них не отвечает гигиеническим требованиям
промышленные и др. предприятия всего,
в том числе:
цветная металлургия
черная металлургия
химическая
машиностроение и металлообработка
угольная промышленность
электроэнергетическая
добыча нефти и газа
нефтеперерабатывающая
производство строительных материалов
стекольная и фарфоровая
легкая промышленность
деревообрабатывающая
полиграфическая
медицинская
пищевая
сельское хозяйство
объекты химизации
транспорт
связь
АЗС, СТО, автомойки
строительство
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Примечание: в форму вносятся все данные санитарно-эпидемиологического мониторинга за физическими факторами на рабочих местах, выполненные в рамках государственного заказа.
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес______________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг лабораторных исследований
и инструментальных замеров, Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга
за физическими факторами на рабочих местах" (индекс: 026-ИРПК и периодичность
формы: ежеквартально, один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

9) 8-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, булар және газдар,барлығы көрсетіледі;
10) 9-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, булар және газдар, олардың ішінде ШРЕК артқаны көрсетіледі;
11) 10-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, булар және газдар оның ішінде қауіптілігі 1-2 сынып заттары, барлығы көрсетіледі;
12) 11-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, булар және газдар оның ішінде қауіптілігі 1-2 сынып заттары, олардың ішінде ШРЕК артқаны көрсетіледі;
13) 12-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, шаң және аэрозольдер, барлығы көрсетіледі;
14) 13-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, шаң және аэрозольдер, олардың ішінде ШРЕК артқаны көрсетіледі;
15) 14-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, шаң және аэрозольдер, оның ішінде қауіптілігі 1-2 сынып заттары, барлығы көрсетіледі;
16) 15-бағанда сынамалар зерттелді, бірліктер, шаң және аэрозольдер, оның ішінде қауіптілігі 1-2 сынып заттары, олардың ішінде ШРЕК артқаны көрсетіледі.
Бұйрығына
26-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу
Жұмыс орындарындағы физикалық факторларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 026-ИРПК
Кезеңділік: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу
20___ жылғы______________ ішінде (тоқсан сайын, өсу ретімен) жұмыс орындарындағы физикалық факторларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
сала бойынша кәсіпорындардың атаулары
микроклимат
жарықтандыру
шу
діріл
электромагниттік өрістер
зерттелген жұмыс орындарының саны
оның ішінде гигиеналық талаптарға сай емес
зерттелген жұмыс орындарының саны
оның ішінде гигиеналық талаптарға сай емес
зерттелген жұмыс орындарының саны
оның ішінде гигиеналық талаптарға сай емес
зерттелген жұмыс орындарының саны
оның ішінде гигиеналық талаптарға сай емес
зерттелген жұмыс орындарының саны
оның ішінде гигиеналық талаптарға сай емес
өнеркәсіптік және басқа да кәсіпорындар барлығы, бірліктер
оның ішінде:
түсті металлургия
қара металлургия
химиялық
машина жасау және металл өңдеу
көмір өнеркәсіп
электр энергетикалық
Мұнай және газ өндіру
мұнай өңдеу
құрылыс материалдарын өндірісі
шыны және фарфор өнеркәсібі
жеңіл өнеркәсіп
ағаш өңдеу өнеркәсібі
полиграфиялық
медициналық
тамақ өнеркәсібі
ауыл шаруашылығы
химияландыру объектілері
көлік
байланыс
АЖМҚС, ТҚО, автожуу орындары
құрылыс
басқалары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Ескерту: нысанға мемлекеттік тапсырыс шеңберінде жүзеге асырылатын жұмыс аймағының ауа жағдайының санитариялық-эпидемиологиялық мониторингі бойынша барлық деректер енгізіледі.
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу Жұмыс орындарындағы физикалық факторларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 026-ИРПК және кезеңділігі: тоқсан сайын, жарты жылда бір рет, жылына бір рет)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров, Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за физическими факторами на рабочих местах" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) микроклимат производственных помещений – метеорологические условия внутренней среды, определяемые действующими на организм человека сочетаниями температуры, относительной влажности и скорости движения воздуха, а также температуры ограждающих конструкций и технологического оборудования;
2) рабочее место – место постоянного или временного нахождения работника при выполнении им трудовых обязанностей в процессе трудовой деятельности.
3) производственный шум – акустический шум, возникающий на рабочих местах и предприятиях вследствие производственного процесса, при работе машин, оборудования и инструментов.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 указывается наименование предприятий по отраслям:
- промышленные и др. предприятия всего, в том числе:
- цветная металлургия;
- черная металлургия
- химическая;
- машиностроение и металлообработка;
- угольная промышленность;
- электроэнергетическая;
- добыча нефти и газа;
- нефтеперерабатывающая;
- производства строительных материалов;
- стекольная и фарфоровая;
- легкая промышленность;
- деревообрабатывающая;
- полиграфическая;
- медицинская;
- пищевая;
- сельское хозяйство;
- объекты химизации;
- транспорт;
- связь;
- АЗС, СТО, автомойки;
- строительство;
2) в графе 2 указывается число обследованных рабочих мест по микроклимату;
3) в графе 3 указывается число рабочих мест, на которых микроклимат не отвечает гигиеническим требованиям;
4) в графе 4 указывается число обследованных рабочих мест по освещенности;
5) в графе 5 указывается число рабочих мест, на которых освещенность не отвечает гигиеническим требованиям;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу. Жұмыс орындарындағы физикалық факторларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терminдер мен анықтамалар:
1) өндірістік үй-жайлардың микроклиматы – адам организміне әсер ететін температураның, салыстырмалы ылғалдылықтың және ауа жылдамдығының, сондай-ақ қоршау конструкциялары мен технологиялық жабдықтардың температурасының комбинацияларымен анықталатын ішкі ортаның метеорологиялық жағдайлары;
2) жұмыс орны – қызметкер жұмыс процесінде еңбек міндеттерін орындаған кезде оның тұрақты немесе уақытша орналасқан жері;
3) өндірістік шу – өндірістік процесс нәтижесінде, машиналарды, жабдықтарды және құралдарды пайдалану кезінде жұмыс орындарында және кәсіпорындарда пайда болатын дыбыстық шу.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) 1-бағанда сала бойынша кәсіпорындардың атауы көрсетіледі:
- өнеркәсіптік және басқа да кәсіпорындар барлығы, бірліктер, оның ішінде:
- түсті металлургия;
- қара металлургия;
- химиялық;
- машина жасау және металл өңдеу;
- көмір өнеркәсібі;
- электрлі энергетикалық;
- мұнай және газ өндіру;
- мұнай өңдеу;
- құрылыс материалдарын өндірісі;
- шыны және фарфор өнеркәсібі;
- жеңіл өнеркәсіп;
- ағаш өңдеу өнеркәсібі;
- полиграфиялық;
- медициналық;
- тамақ өнеркәсібі;
- ауыл шаруашылығы;
- химияландыру объектілері;
- көлік;
- байланыс;
- АЖМҚС, ТҚО, автожуу орындары;
- құрылыс;
2) 2-бағанда микроклимат зерттелген жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда микроклимат зерттелген жұмыс орындарының гигиеналық талаптарға сай келмейтін саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда микроклимат оның ішінде гигиеналық талаптарға сай емесі көрсетіледі;
5) 5-бағанда жарықтандыру зерттелген жұмыс орындарының гигиеналық талаптарға сай келмейтін саны көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг лабораторных исследований и инструментальных замеров, Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за объектами использования атомной энергии" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХ В "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма ежеквартально к 20 числу последнего месяца квартала, один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) источники ионизирующего излучения (ИИИ) – радиоактивные вещества, аппараты или устройства, содержащие радиоактивные вещества, а также электрофизические аппараты или устройства, испускающие или способные испускать ионизирующее излучение;
2) радиактивное вещество – любые материалы природного или техногенного происхождения в любом агрегатном состоянии, содержащие радионуклиды;
3) закрытый источник ионизирующего излучения – источник излучения, устройство которого исключает поступление содержащихся в нем радионуклидов в окружающую среду в условиях применения и износа, на которые он рассчитан;
4) открытый источник ионизирующего излучения – источник излучения, при использовании которого возможно поступление содержащихся в нем радионуклидов в окружающую среду;
5) радиоактивные отходы – радиоактивные вещества, ядерные материалы или радионуклидные источники с содержанием радионуклидов выше уровня изъятия, дальнейшее использование которых не предусматривается.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
Таблица 1
1) в графе 1 указывается наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
2) в графе 2 указывается количество объектов, использующих источник ионизирующего излучения (ИИИ);
3) в графе 3 указывается количество радиоактивных источников (РВ), всего штук;
4) в графе 4 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, суммарная активность, гигаБеккерель (ГБк);
5) в графе 5 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, всего, количество штук;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулерді мониторингілеу. Атом энергиясын пайдалану объектілерін санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан тоқсан сайын тоқсанның соңғы айының 20-на дейін, жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терminдер мен анықтамалар:
1) иондандырушы сәулелену көздері (ИСК) – радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аппараттар немесе құрылғылар, сондай-ақ иондандырушы сәуле шығаратын немесе шығаруға қабілетті электрофизикалық аппараттар немесе құрылғылар;
2) радиоактивті зат – құрамында радионуклидтер бар кез келген агрегаттық күйдегі табиғи немесе техногенді кез келген материалдар;
3) иондаушы жабық сәулелендіру көзі – бұл құрылғысы оған есептелген қолдану және тозу жағдайларында оның құрамындағы радионуклидтердің қоршаған ортаға түсуін болдырмайтын сәулелендіру көзі;
4) иондаушы сәулелендірудің ашық көзі – оны пайдалану кезінде оның құрамындағы радионуклидтердің қоршаған ортаға түсуі ықтимал сәуле шығару көзі;
5) радиоактивті қалдықтар – құрамында алып қою деңгейінен жоғары радионуклидтер бар, одан әрі пайдаланылуы көзделмейтін радиоактивті заттар, ядролық материалдар немесе радионуклид көздері.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1- кесте
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда иондаушы сәулелену көзін (ИСК) пайдаланатын объектілердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, барлығы дана көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде жабық РК, жиынтық белсенділік, гигаБеккерел (ГБк) көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиоактивті көздердің (РҚ) саны, оның ішінде жабық РК, барлығы, дана саны көрсетіледі;

6) в графе 6 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, всего, суммарная активность, ГБк;
7) в графе 7 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, гамма-дефектоскопы, количество штук;
8) в графе 8 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, гамма-дефектоскопы, суммарная активность, ГБк, количество штук;
9) в графе 9 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, мощные гамма установки - медицинские, суммарная активность, ГБк;
10) в графе 10 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, мощные гамма установки - медицинские, количество штук;
11) в графе 11 и 12 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, мощные гамма установки, промышленные, суммарная активность ГБк;
12) в графе 13 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, РИП-х (радиоизотопный прибор), количество штук;
13) в графе 14 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, РИП-х (радиоизотопный прибор), суммарная активность, ГБк;
14) в графе 15 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, извещателях дыма, количество штук;
15) в графе 16 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, извещателях дыма, суммарная активность, ГБк;
16) в графе 17 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, прочих ИИ (источник излучения), количество штук;
17) в графе 18 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе Р В закрытом виде, из них применяемых в, прочих ИИ (источник излучения), суммарная активность, ГБк;
18) в графе 19 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе РВ в открытом виде, количество штук;
19) в графе 20 указывается количество радиоактивных источников (РВ), в том числе РВ в открытом виде, суммарная активность ГБк.
Таблица 2
1) в графе 1 указывается рентгеновские установки, всего, промышленные, рентгенспектрального структурного анализа штук;
2) в графе 2 указывается рентгеновские установки, всего, промышленные - рентгендефектоскопы штук;

6) 6-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде жабық РК, барлығы, жиынтық белсенділік, ГБқ көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде жабық РС, оның гамма-дефектоскоптарда қолданылатыны, дана саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде жабық РК, пайдаланылған, гамма-дефектоскоптар, жалпы белсенділік, ГБк, дана саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде жабық РК, оның ішінде қуатты гамма қондырғылары, медициналық, жиындық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиоактивті көздер (РК) саны, оның ішінде жабық түрдегі РК, оның ішінде мыналарда қолданылатыны, қуатты гамма қондырғылар, медициналық, жиынтық белсенділік, ГБк;
11) 11-бағанда және 12-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде жабық РК, оның ішінде қуатты гамма қондырғыларында қолданылады, өнеркәсіптік, жиындық белсенділік ГБк көрсетіледі;
12) 13-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде жабық РК, оның ішінде РИА-да (радиоизотопты құрылғы) пайдаланатындары, дана саны көрсетіледі;
13) 14-бағанда радиоактивті көздер саны (РК), оның ішінде жабық РК, оның ішінде пайдаланылғандары, РИА жиындық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
14) 15-бағанда радиоактивті көздердің (РК) саны, оның ішінде түтін детекторларында қолданылатын жабық РК, дана саны көрсетіледі;
15) 16-бағанда радиоактивті көздердің саны (РК), оның ішінде түтін детекторларында қолданылатын жабық РК, жиындық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
16) 17-бағанда радиоактивті көздердің (РК), оның ішінде басқа ИК (сәулелену көзінде) пайдаланылатын жабық РК саны, дана саны көрсетіледі;
17) 18-бағанда радиоактивті көздердің (РК), оның ішінде басқа ИК (сәулелену көзінде) пайдаланылатын жабық РК саны, жиындық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
18) 19-бағанда радиоактивті көздердің саны (РК), оның ішінде ашық түрдегі РК, дана саны көрсетіледі;
19) 20-бағанда радиоактивті көздердің саны (РК), оның ішінде ашық түрдегі РК, жиындық ГБк белсенділігі көрсетіледі.
2- кесте
1) 1-бағанда рентген қондырғылары, барлығы, өндірістік, рентгенспектральды құрылымдық талдау дана көрсетіледі;
2) 2-бағанда рентген қондырғылары, барлығы, өндірістік, рентгендефектоскоптар дана саны көрсетіледі;

3) в графе 3 указывается рентгеновские установки, всего, медицинские, всего, штук;
4) в графе 4 указывается радиоактивные отходы (источники ионизирующего излучения), кол-во источников подлежало захоронению отчетного года, всего, штук;
5) в графе 5 указывается радиоактивные отходы (источники ионизирующего излучения), кол-во источников подлежало захоронению отчетного года, всего, суммарная активность, ГБк;
6) в графе 6 указывается радиоактивные отходы (источники ионизирующего излучения), кол-во источников подлежало захоронению отчетного года, в том числе извещатели дыма;
7) в графе 7 указывается суммарная активность, мегаБеккерель (МБк);
8) в графе 8 указывается радиоактивные отходы (источники ионизирующего излучения), количество источников, захороненных в истекшем году, всего, штук;
9) в графе 9 указывается радиоактивные отходы (источники ионизирующего излучения), количество источников, захороненных в истекшем году, суммарная активность, ГБк;
10) в графе 10 указывается радиоактивные отходы (источники ионизирующего излучения), количество источников, захороненных в истекшем году, в том числе извещатели дыма;
11) в графе 11 указывается радиоактивные отходы (источники ионизирующего излучения), количество источников, захороненных в истекшем году, суммарная активность, МБк;
12) в графе 12 указывается количество источников, подлежащих захоронению в истекшем году, всего, штук;
13) в графе 13 указывается количество источников, подлежащих захоронению в истекшем году, суммарная активность, ГБк;
14) в графе 14 указывается количество источников, подлежащих захоронению в истекшем году, в том числе извещатели дыма;
15) в графе 15 указывается количество источников, подлежащих захоронению в истекшем году, суммарная активность, МБк.
Таблица 3
1) в графе 1 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) подлежало захоронению на 01.01. отчетного года (квартала), всего (т);
2) в графе 2 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) подлежало захоронению на 01.01. отчетного года (квартала), суммарная активность, ГБк;
3) в графе 3 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) подлежало захоронению на 01.01. отчетного года (квартала), всего литров (м3);
4) в графе 4 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) подлежало захоронению на 01.01. отчетного года (квартала), суммарная активность, ГБк;

3) 3-бағанда рентген қондырғылары, барлығы, медициналық, барлық дана көрсетіледі;
4) 4-бағанда көрсетіледі радиоактивті қалдықтар (иондаушы сәулелену көздері), есепті жылы көмілуге тиісті көздердің, барлығы, дана саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда көрсетіледі радиоактивті қалдықтар (иондаушы сәулелену көздері), есепті жылы көмілуге тиісті көздердің саны, барлығы, жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
6) 6-бағанда оның ішінде түтінді хабарлағыш саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда жиынтық белсенділік, мегаБеккерел (МБк) көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиоактивті қалдықтар (иондаушы сәулелену көздері), өткен жылы көмілген көздердің саны, барлығы, дана көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиоактивті қалдықтар (иондаушы сәулелену көздері), өткен жылы көмілген көздердің саны, жалпы белсенділік, ГБк көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиоактивті қалдықтар (иондаушы сәулелену көздері), өткен жылы көмілген көздердің саны, оның ішінде түтінді хабарлағыш көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиоактивті қалдықтар (иондаушы сәулелену көздері), өткен жылы көмілген көздердің саны, жиынтық белсенділік, МБк көрсетіледі;
12) 12-бағанда өткен жылы көмілуге жататын көздердің саны, барлығы, дана көрсетіледі;
13) 13-бағанда өткен жылы көмілуге тиісті көздердің саны, жалпы белсенділік, ГБк көрсетіледі;
14) 14-бағанда оның ішінде түтінді хабарлағыш саны көрсетіледі;
15) 15-бағанда өткен жылы жойылуға жататын көздердің саны, жалпы белсенділік, МБк көрсетіледі.
3- кесте
1) 1-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), есепті жылдың (тоқсанның) 01.01-не көмелуге тиісті радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) саны, барлығы (т) көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), есепті жылдың (тоқсанның) 01.01-не көмелуге тиісті радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) саны, жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), есепті жылдың (тоқсанның) 01.01-не көмелуге тиісті радиоактивті қалдықтар (СРҚ) саны, барлығы литр (м3) көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), есепті жылдың (тоқсанның) 01.01-не көмелуге тиісті радиоактивті қалдықтар (СРҚ) саны, ж иынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;

5) в графе 5 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) захороненных в истекшем году (квартале), всего (т);
6) в графе 6 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) захороненных в истекшем году (квартале), суммарная активность, ГБк;
7) в графе 7 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) захороненных в истекшем году (квартале), всего литров (м3);
8) в графе 8 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) захороненных в истекшем году (квартале), суммарная активность, ГБк;
9) в графе 9 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) захороненных в истекшем году (квартале), всего (т);
10) в графе 10 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) захороненных в истекшем году (квартале), суммарная активность, ГБк;
11) в графе 11 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) захороненных в истекшем году (квартале), всего литров (м3);
12) в графе 12 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) захороненных в истекшем году (квартале), суммарная активность, ГБк;
13) в графе 13 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) подлежащих захоронению на 31.12. истекшего года (квартала), всего (штук);
14) в графе 14 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ТРО) подлежащих захоронению на 31.12. истекшего года (квартала), суммарная активность, Гбк;
15) в графе 15 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) подлежащих захоронению на 31.12. истекшего года (квартала), всего литров (м3);
16) в графе 15 указывается радиоактивные отходы (твердые (ТРО), жидкие (ЖРО), количество радиоактивных отходов (ЖРО) подлежащих захоронению на 31.12. истекшего года (квартала), суммарная активность, ГБк.
Таблица 4
1) в графе 1 указывается количество персонала категории "А", всего;
2) в графе 2 указывается количество персонала категории "А" на промышленных предприятиях;
3) в графе 3 указывается количество персонала категории "А", в медицинских организациях;
4) в графе 4 указывается количество персонала категории "А" на рудниках, карьерах, полигонах;

5) 5-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) мөлшері, барлығы (т) көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) мөлшері, жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар (СРҚ) саны, барлығы литр (м3) көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар (СРҚ) саны, жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) саны, барлығы (т), көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) саны, Жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар саны (СРҚ), барлығы литр (м3) көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (ТРҚ)), өткен жылы (тоқсанда) көмілген радиоактивті қалдықтар саны (СРҚ), жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (ТРҚ)), өткен жылдың (тоқсанның) 31.12-не көмілуге тиісті радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) саны, барлығы (дана) көрсетіледі;
14) 14-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (ТРҚ)), өткен жылдың (тоқсанның) 31.12-не көмілуге тиісті радиоактивті қалдықтар (ҚРҚ) саны, жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі;
15) 15-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылдың (тоқсанның)31.12-не көмілуге тиісті радиоактивті қалдықтар (СРҚ) саны, барлығы литр (м3) көрсетіледі;
16) 15-бағанда радиоактивті қалдықтар (қатты (ҚРҚ), сұйық (СРҚ)), өткен жылдың (тоқсанның)31.12-не көмілуге тиісті радиоактивті қалдықтар (СРҚ) саны, жиынтық белсенділік, ГБк көрсетіледі.
4-кесте
1) 1-бағанда "А" санатындағы персоналдың саны, барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда өнеркәсіптік кәсіпорындардың саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда медициналық ұйымдардың "А" санатындағы персоналдың саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда кен орындарының, карьерлердің, полигондардың "А" санатындағы персоналдың саны көрсетіледі;

5) в графе 5 указывается количество персонала категории "А" в научно-исследовательских организациях;
6) в графе 6 указывается количество персонала категории "А" в средних и высших учебных организациях;
7) в графе 7 указывается количество персонала категории "А" на железнодорожном, воздушном, морском (речном) транспорте;
8) в графе 8 указывается количество персонала категории "А" на прочих объектах;
9) в графе 9 указывается количество объектов, не отвечающих требованиям НПА, всего;
10) в графе 10 указывается количество объектов, не отвечающих требованиям НПА, в том числе в медицинских организациях;
11) в графе 11 указывается административные меры, постановление о наложении штрафа, наложено;
12) в графе 12 указывается административные меры, постановление о наложении штрафа, удержано;
13) в графе 13 указывается административные меры, постановление о приостановлении эксплуатации объекта, вынесено;
14) в графе 14 указывается административные меры, постановление о приостановлении эксплуатации объекта, исполнено;
15) в графе 15 указывается количество радиационных аварий, в том числе в медицинских организациях;
16) в графе 16 указывается количество лиц (чел.), пострадавших от радиационных аварий.
Таблица 5
1) в графе 1 указывается пылерадиационный фактор, общее количество объектов;
2) в графе 2 указывается пылерадиационный фактор, общее количество измерений;
3) в графе 3 указывается пылерадиационный фактор, максимальная удельная активность производственной пыли;
4) в графе 4 указывается пылерадиационный фактор, минимальная удельная активность производственной пыли;
5) в графе 5 указывается пылерадиационный фактор, количество измерений с превышений ДУ;
6) в графе 6 указывается концентрация радона, торона и ДПР в воздухе рабочей зоны, общее количество объектов;
7) в графе 7 указывается концентрация радона, торона и ДПР в воздухе рабочей зоны, общее количество измерений;
8) в графе 8 указывается концентрация радона, торона и ДПР в воздухе рабочей зоны, ЭРОА (эквивалентная равновесная объемная активность) изотопов радона в воздухе, Бк/м куб. (диапазон значений), max;
9) в графе 9 указывается концентрация радона, торона и ДПР в воздухе рабочей зоны, количество измерений с превышением ДУ (допустимый уровень), min.
10) в графе 10 указывается количество измерений с превышений ДУ (допустимый уровень).
Таблица 6
1) в графе 1 указывается концентрация радона, торона и ДПР (дочерний продукт родона) с грунта при отводе земельных участков под строительство сооружений производственного назначения (НД - 250 мБк/(м.кв.хс)), общее количество объектов;

5) 5-бағанда ғылыми-зерттеу ұйымдарының "А" санатындағы персоналдың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда орта және жоғары оқу ұйымдарының "А" санатындағы персоналдың саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда темір жол, әуе,теңіз (өзен) көліктерінің "А" санатындағы персоналдың саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда басқа да объектілердің "А" санатындағы персоналдың саны көрсетіледі саны көрсетіледі;
9) 9-бағанда нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес келмейтін объектілердің ішінде медициналық ұйымдардың саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда әкімшілік шаралар, айыппұл салу туралы қаулы көрсетіледі;
12) 12-бағанда әкімшілік шаралар, айыппұл салу туралы қаулы, ұсталғаны көрсетіледі;
13) 13-бағанда әкімшілік шаралар, айыппұл салу туралы қаулы, шығарылғаны көрсетіледі;
14) 14-бағанда бағанда әкімшілік шаралар, объектіні пайдалану туралы қаулы, орындалғаны көрсетіледі;
15) 15-бағанда радиациялық авариялардың саны, оның ішінде медициналық ұйымдарда авариялардың саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда радиациялық авариялардан зардап шеккен тұлғалардың (адамдардың) саны көрсетіледі.
5-кесте
1) 1-бағанда шаң –радиациялық фактор бойынша объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда шаң –радиациялық фактор бойынша өлшеулердің жалпы саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда өндірістік шаңның үлесі белсенділігі (құрам ауқымы) max өлшемі көрсетіледі;
4) 4-бағанда өндірістік шаңның үлесі белсенділігі (құрам ауқымы) min өлшемі көрсетіледі;
5) 5-бағанда РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда жұмыс аймағының ауасындағы радонның, торонның және РЕӨ шоғырлануы объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда жұмыс аймағының ауасындағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы өлшеулердің жалпы саны шоғырлануы;
8) 8-бағанда ауадағы радон изотоптарының БТКБ, Бк/м3 (мәндер ауқымы) max өлшемі көрсетіледі;
9) 48-бағанда ауадағы радон изотоптарының БТКБ, Бк/м3 (мәндер ауқымы) min өлшемі көрсетіледі;
10) 10-бағанда РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі.
6-кесте
1) 1-бағанда өндірістік мақсаттағы құрылыстарға жер учаскесін бөлу кезiндегі топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 250 мБк/(м.кв.х)) объектілерінің жалпы саны көрсетiледi;

2) в графе 2 указывается концентрация радона, торона и ДПР (дочерний продукт родона) с грунта при отводе земельных участков под строительство сооружений производственного назначения (НД - 250 мБк/(м.кв.хс)), общее количество измерений;
3) в графе 3 указывается концентрация радона, торона и ДПР (дочерний продукт родона) с грунта при отводе земельных участков под строительство сооружений производственного назначения (НД - 250 мБк/(м.кв.хс)), плотность потока радона, мБк/(м.кв.хс) диапазон значений, max;
4) в графе 4 указывается концентрация радона, торона и ДПР (дочерний продукт родона) с грунта при отводе земельных участков под строительство сооружений производственного назначения (НД - 250 мБк/(м.кв.хс)), плотность потока радона, мБк/(м.кв.хс) диапазон значений, min;
5) в графе 5 указывается концентрация радона, торона и ДПР (дочерний продукт родона) с грунта при отводе земельных участков под строительство сооружений производственного назначения (НД - 250 мБк/(м.кв.хс)), количество измерений с превышением ДУ;
6) в графе 6 указывается концентрация радона, торона и ДПР в грунте при отводе земельных участков под строительство жилых домо в и зданий социального назначения (НД- 80 мБк/(м.кв.хс)), общее количество объектов;
7) в графе 7 указывается концентрация радона, торона и ДПР в грунте при отводе земельных участков под строительство жилых домо в и зданий социального назначения (НД- 80 мБк/(м.кв.хс)), общее количество измерений;
8) в графе 8 указывается концентрация радона, торона и ДПР в грунте при отводе земельных участков под строительство жилых домо в и зданий социального назначения (НД- 80 мБк/(м.кв.хс)), плотность потока радона, мБк/(м.кв.хс) (диапазон значений), max;
9) в графе 9 указывается концентрация радона, торона и ДПР в грунте при отводе земельных участков под строительство жилых домо в и зданий социального назначения (НД- 80 мБк/(м.кв.хс)), плотность потока радона, мБк/(м.кв.хс) (диапазон значений), min;
10) в графе 10 указывается концентрация радона, торона и ДПР в грунте при отводе земельных участков под строительство жилых домо в и зданий социального назначения (НД- 80 мБк/(м.кв.хс)), количество измерений с превышений ДУ.
Таблица 7
1) в графе 1 указывается концентрация радона, торона и ДПР в жилых и общественных зданиях при приеме объекта в эксплуатацию (100Бк/м.куб.), общее количество объектов;
2) в графе 2 указывается концентрация радона, торона и ДПР в жилых и общественных зданиях при приеме объекта в эксплуатацию (100Бк/м.куб.), общее количество измерений;

2) 2-бағанда өндірістік мақсаттағы құрылыстарға жер учаскесін бөлу кезiндегі топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 250 мБк/(м.кв.х)) өлшеулердің жалпы саны көрсетiледi;
3) 3-бағанда өндірістік мақсаттағы құрылыстарға жер учаскесін бөлу кезiндегі топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 250 мБк/(м.кв.х)) радон ағынының тығыздығы, мБк/(м.кв.х)) мәндер ауқымының max өлшеуі көрсетіледі;
4) 4-бағанда өндірістік мақсаттағы құрылыстарға жер учаскесін бөлу кезiндегі топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 250 мБк/(м.кв.х)) радон ағынының тығыздығы, мБк/(м.кв.х)) мәндер ауқымының min өлшеуі көрсетіледі;
5) 5-бағанда өндірістік мақсаттағы құрылыстарға жер учаскесін бөлу кезіндегі топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 250 мБк/(м.ш.ш)), РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда тұрғын үйлер мен әлеуметтік мақсаттағы ғимараттар құрылысына жер учаскесін бөлу кезінде топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД – 80 мБк/(м.кв.хс)) объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда тұрғын үйлер мен әлеуметтік мақсаттағы ғимараттар құрылысына жер учаскесін бөлу кезінде топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД – 80 мБк/(м.кв.хс)) өлшеулердің жалпы саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда тұрғын үйлер мен әлеуметтік ғимараттар салу үшін жер учаскелерін бөлу кезінде топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 80 мБк/(м.кв.хс)) радон ағынының тығыздығы, мБк/(м.кв.х)) мәндер ауқымының max өлшеуі көрсетіледі;
9) 8-бағанда тұрғын үйлер мен әлеуметтік ғимараттар салу үшін жер учаскелерін бөлу кезінде топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 80 мБк/(м.кв.хс)) радон ағынының тығыздығы, мБк/(м.кв.х)) мәндер ауқымының min өлшеуі көрсетіледі;
10) 10-бағанда тұрғын үйлер мен әлеуметтік мақсаттағы ғимарат құрылысына жер учаскесін бөлу кезінде топырақтағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (НД - 80 мБк/(м.ш.х)), РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі.
7-кесте
1) 1-бағанда тұрғын және қоғамдық ғимараттарда объектіні пайдалануға беру кезіндегі радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (100 Бк/м3) объектілерінің жалпы саны көрсетiледi;
2) 2-бағанда тұрғын және қоғамдық ғимараттарда объектіні пайдалануға беру кезіндегі радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (100 Бк/м3) өлшеулердің жалпы саны көрсетiледi;

3) в графе 3 указывается концентрация радона, торона и ДПР в жилых и общественных зданиях при приеме объекта в эксплуатацию (100Бк/м.куб.), эквивалентная равновесная объемная активность, Бк/м. куб. (диапазон значений), max;
4) в графе 4 указывается концентрация радона, торона и ДПР в жилых и общественных зданиях при приеме объекта в эксплуатацию (100Бк/м.куб.), эквивалентная равновесная объемная активность, Бк/м. куб. (диапазон значений), min;
5) в графе 5 указывается концентрация радона, торона и ДПР в жилых и общественных зданиях при приеме объекта в эксплуатацию (100Бк/м.куб.), количество измерений с превышений ДУ;
6) в графе 6 указывается концентрация радона, торона и ДПР в действующих жилых и общественных зданиях (200Бк/м.куб.), общее количество объектов;
7) в графе 7 указывается концентрация радона, торона и ДПР в действующих жилых и общественных зданиях (200Бк/м.куб.), общее количество измерений;
8) в графе 8 указывается концентрация радона, торона и ДПР в действующих жилых и общественных зданиях (200Бк/м.куб.), эквивалентная равновесная объемная активность, Бк/м. куб. (диапазон значений), max;
9) в графе 9 указывается концентрация радона, торона и ДПР в действующих жилых и общественных зданиях (200Бк/м.куб.), эквивалентная равновесная объемная активность, Бк/м. куб. (диапазон значений), min;
10) в графе 10 указывается концентрация радона, торона и ДПР в действующих жилых и общественных зданиях (200Бк/м.куб.), количество измерений с превышений ДУ.
Таблица 8
1) в графе 1 указывается МЭД на территории земельных участков при отводе под строительство, реконструкции, на территории жилых массивов (населенные пункты), общее количество объектов;
2) в графе 2 указывается МЭД на территории земельных участков при отводе под строительство, реконструкции, на территории жилых массивов (населенные пункты), общее количество измерений;
3) в графе 3 указывается МЭД на территории земельных участков при отводе под строительство, реконструкции, на территории жилых массивов (населенные пункты), МЭД гамма- излучения, мкЗв/ч (диапазон значений), max;
4) в графе 4 указывается МЭД на территории земельных участков при отводе под строительство, реконструкции, на территории жилых массивов (населенные пункты), МЭД гамма- излучения, мкЗв/ч (диапазон значений), min;
5) в графе 5 указывается МЭД на территории земельных участков при отводе под строительство, реконструкции, на территории жилых массивов (населенные пункты), количество измерений с превышением ДУ;
6) в графе 6 указывается МЭД (мощность эквивалентной дозы) в жилых, общественных, производственных, реконструированных зданиях, общее количество объектов;

3) 3-бағанда тұрғын және қоғамдық ғимараттарда объектіні пайдалануға беру кезінде радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (100 Бк/м3), балама тепе-тең көлемді белсенділік, Бк/м3 (мәндер ауқымы), max көрсетiледi;
4) 4-бағанда тұрғын және қоғамдық ғимараттарда объектіні пайдалануға беру кезінде радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (100 Бк/м3), балама тепе-тең көлемді белсенділік, Бк/м3 (мәндер ауқымы), min көрсетiледi;
5) 5-бағанда тұрғын және қоғамдық ғимараттарда объектіні пайдалануға беру кезінде радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (100 Бк/м3), балама тепе-тең көлемді белсенділік, Бк/м3 (мәндер ауқымы), РЕД артқан өлшеулер саны көрсетiледi;
6) 6-бағанда қолданыстағы тұрғын және қоғамдық ғимараттарда радонның, торонның және РЕӨ шоғырлануы өлшенген объектілердің жалпы санын көрсетіледі (200Бк/м3) көрсетіледі;
7) 6-бағанда қолданыстағы тұрғын және қоғамдық ғимараттарда радонның, торонның және РЕӨ шоғырлануы өлшенген өлшеулердің жалпы санын көрсетіледі (200Бк/м3) көрсетіледі;
8) 8-бағанда қолданыстағы тұрғын және қоғамдық ғимараттардағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (200Бк/м3), балама тепе-тең көлемді белсенділік, Бк/м3 (мәндер ауқымы), max көрсетіледі;
9) 9-бағанда қолданыстағы тұрғын және қоғамдық ғимараттардағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (200Бк/м3), балама тепе-тең көлемді белсенділік, Бк/м3 (мәндер ауқымы), min көрсетіледі;
10) қолданыстағы тұрғын және қоғамдық ғимараттардағы радон, торон және РЕӨ шоғырлануы (200Бк/м3), РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі.
8-кесте
1) 1-бағанда құрылысқа, реконструкциялауға бөлу кезінде жер учаскелерінің аумағында, тұрғын үй алаптарында (елді мекендердің) аумағында БДҚ өлшеулері жүргізілген объектілердің жалпы санын көрсетіледі;
2) 2-бағанда құрылысқа, реконструкциялауға бөлу кезінде жер учаскелерінің аумағында, тұрғын үй алаптарында (елді мекендердің) аумағында БДҚ өлшеулері жүргізілген өлшеулердің жалпы санын көрсетіледі;
3) 3-бағанда және 4-бағанда максималды және минималды гамма сәулелендіру БДҚ мкЗв/с (мәндер ауқымы) көрсетіледі;
4) 4-бағанда құрылысқа, реконструкциялауға бөлу кезінде жер учаскелері аумағындағы, тұрғын үй алаптары (елді мекендер) аумағындағы БДҚ, гамма сәулелену БДҚ, мкЗв/ч (мәндер ауқымы), max көрсетіледі;
5) 5-бағанда құрылысқа, реконструкциялауға бөлу кезінде жер учаскелері аумағындағы, тұрғын үй алаптары (елді мекендер) аумағындағы БДҚ, гамма сәулелену БДҚ, мкЗв/ч (мәндер ауқымы), min көрсетіледі;
6) 6-бағанда тұрғын үй, қоғамдық, өндірістік, реконструкцияланған ғимараттардағы БДҚ өлшеулері жүргізілген объектілердің жалпы саны көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается МЭД (мощность эквивалентной дозы) в жилых, общественных, производственных, реконструированных зданиях, общее количество измерений;
8) в графе 8 указывается МЭД (мощность эквивалентной дозы) в жилых, общественных, производственных, реконструированных зданиях, МЭД гамма- излучения, мкЗв/ч (диапазон значений), max;
9) в графе 9 указывается МЭД (мощность эквивалентной дозы) в жилых, общественных, производственных, реконструированных зданиях, МЭД гамма- излучения, мкЗв/ч (диапазон значений), min;
10) в графе 10 указывается МЭД (мощность эквивалентной дозы) в жилых, общественных, производственных, реконструированных зданиях, количество измерений с превышением ДУ.
Таблица 9
1) в графе 1 указывается радиационный контроль металлолома, общее количество объектов;
2) в графе 2 указывается радиационный контроль металлолома, общее количество измерений;
3) в графе 3 указывается радиационный контроль металлолома, диапазон значений, поток альфа- частиц, см.кв/мин, max;
4) в графе 4 указывается радиационный контроль металлолома, диапазон значений, бета-частиц, см.кв/мин;
5) в графе 5 указывается радиационный контроль металлолома, диапазон значений, поток бета-частиц, см.кв/мин, max;
6) в графе 6 указывается радиационный контроль металлолома, диапазон значений, поток бета-частиц, см.кв/мин, min;
7) в графе 7 указывается радиационный контроль металлолома, диапазон значений, гамма- излучение мкЗв/час, max;
8) в графе 7 указывается радиационный контроль металлолома, диапазон значений, гамма- излучение мкЗв/час, min;
9) в графах 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 указывается количество измерений с превышением ДУ.
Таблица 10
1) в графе 1 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, общее количество объектов;
2) в графе 2 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, общее количество измерений;
3) в графе 3 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, гамма- изучение, мкЗв/час, max;
4) в графе 4 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, гамма- изучение, мкЗв/час, min;
5) в графе 5 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, бета- излучения, см.кв/мин, max;
6) в графе 6 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, бета- излучения, см.кв/мин, min;
7) в графе 7 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, альфа- излучения, см.кв/мин, max;
8) в графе 8 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, нейтронное излучение, min;
9) в графе 9 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, нейтронное излучение, max;
10) в графе 10 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, количество измерений с превышением ДУ, min;

7) 7-бағанда тұрғын үй, қоғамдық, өндірістік, реконструкцияланған ғимараттардағы БДҚ объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда тұрғын үй, қоғамдық, өндірістік, реконструкцияланған ғимараттардағы БДҚ, гамма сәулелену БДҚ, мкЗв/ч (мәндер ауқымы), max көрсетіледі;
9) 9-бағанда тұрғын үй, қоғамдық, өндірістік, реконструкцияланған ғимараттардағы БДҚ, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда тұрғын үй, қоғамдық, өндірістік, реконструкцияланған ғимараттардағы БДҚ артқан өлшеулер саны көрсетіледі.
9-кесте
1) 1-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау жүргізілетін объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау жүргізілетін өлшеулердің жалпы саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау, мәндер ауқымы, альфа бөлшектер ағыны, см2/min, max көрсетіледі;
4) 4-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау, мәндер ауқымы, альфа бөлшектер ағыны, см2/min, min көрсетіледі;
5) 5-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау, мәндер ауқымы, бета бөлшектер ағыны, см2/min, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау, мәндер ауқымы, бета бөлшектер ағыны, см2/min, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау, мәндер ауқымы, гамма сәулелену мкЗв/сағ, max көрсетіледі;
8) 7-бағанда металл сынығын радиациялық бақылау, мәндер ауқымы, гамма сәулелену мкЗв/сағ, min көрсетіледі;
9) 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16-бағандарда РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі.
10- кесте
1) 1-бағанда ИСК пайдалана отырып зерттелген өндірістік объектілердің жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда ИСК пайдалана отырып зерттелген өндірістік өлшеулердің жалпы саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, гамма сәулелену мкЗв/сағ, max көрсетіледі;
4) 4-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, гамма сәулелену мкЗв/сағ, min көрсетіледі;
5) 5-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, бета-сәулелену ағыны, см2/min, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, бета -сәулелену ағыны, см2/min, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, альфа -сәулелену ағыны, см2/min, max көрсетіледі;
8) 8-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, альфа -сәулелену ағыны, см2/min, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, нейтронды сәулелену, max көрсетіледі;
10) 10-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, нейтронды сәулелену, min көрсетіледі;

11) в графе 11 указывается промышленные объекты использующие ИИИ, количество измерений с превышением ДУ, max.
Таблица 11
1) в графе 1 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, общее количество объектов;
2) в графе 2 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, общее количество измерений рентгеновского излучения;
3) в графе 3 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, общее количество рабочих мест;
4) в графе 4 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, рентгеновское излучение, мкР/час, max;
5) в графе 5 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, рентгеновское излучение, мкР/час, min;
6) в графе 6 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, рентгеновское излучение, мкР/час, среднее значение;
7) в графе 7 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, количество измерений с превышением ДУ;
8) в графе 8 указывается кабинеты лучевой диагностики и терапии, укомплектованность рабочих мест СИЗ.
Таблица 12
1) в графе 1 указывается прочие (керновая порода, посуда, отходы, шламы и т.д.), всего проб;
2) в графе 2 указывается прочие (керновая порода, посуда, отходы, шламы и т.д.), удельная эффективная активность, Бк/кг, max;
3) в графе 3 указывается прочие (керновая порода, посуда, отходы, шламы и т.д.), удельная эффективная активность, Бк/кг, min;
4) в графе 4 указывается прочие (керновая порода, посуда, отходы, шламы и т.д.), удельная эффективная активность, Бк/кг, среднее значение;
5) в графе 5 указывается прочие (керновая порода, посуда, отходы, шламы и т.д.), количество проб с превышением ДУ;
6) в графе 6 указывается нефть и продукты переработки, всего проб;
7) в графе 7 указывается нефть и продукты переработки, удельная суммарная активность естественных радионуклидов, Бк/кг, max;
8) в графе 8 указывается нефть и продукты переработки, удельная суммарная активность естественных радионуклидов, Бк/кг, min;
9) в графе 9 указывается нефть и продукты переработки, удельная суммарная активность естественных радионуклидов, Бк/кг, среднее значение;
10) в графе 10 указывается нефть и продукты переработки, количество проб с превышением УВ.
Таблица 13
1) в графе 1 указывается минеральные удобрения, всего проб,
2) в графе 2 указывается минеральные удобрения, удельная активность, Бк/кг, max;
3) в графе 3 указывается минеральные удобрения, удельная активность Бк/кг, min;
4) в графе 4 указывается минеральные удобрения, удельная активность Бк/кг, среднее значение;
5) в графе 5 указывается минеральные удобрения, количество проб с превышением ДУ;
6) в графе 6 указывается всего проб;

11) 11-бағанда ИСК пайдаланатын өнеркәсіптік объектілер, РЕД артқан өлшеулер саны, max көрсетіледі.
11- кесте
1) 1-бағанда зерттелген сәулелік диагностика және терапия кабинеттерінің жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда рентгендік сәулеленуді өлшеулердің жалпы саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда сәулелік диагностика және терапия кабинеттері, жұмыс орындарының жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда сәулелік диагностика және терапия кабинеттері, рентгендік сәулелену, мкР/сағ, max көрсетіледі;
5) 5-бағанда сәулелік диагностика және терапия кабинеттері, рентгендік сәулелену, мкР/сағ, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда сәулелік диагностика және терапия кабинеттері, рентгендік сәулелену, мкР/сағ, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда сәулелік диагностика және терапия кабинеттері, РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда сәулелік диагностика және терапия кабинеттері, ЖҚҚ жұмыс орындарының жасақталуы көрсетіледі.
12 - кесте
1) 1-бағанда зерттелетін басқа (керндік жыныс, ыдыс, қалдықтар, шлам және т.б.) сынамалардың барлық саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда меншікті тиімді белсенділік Бк/кг өлшемінде максималды мәні көрсетіледі;
3) 3-бағанда меншікті тиімді белсенділік Бк/кг өлшемінде минималды мәні көрсетіледі;
4) 4-бағандарда меншікті тиімді белсенділік Бк/кг өлшемінде орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда РЕД артқан сынамалар көрсетіледі;
6) 6-бағанда мұнай және өңдеу өнімдердің зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда табиғи радионуклидтердің меншікті жиынтық белсенділік Бк/кг өлшемінде максималды мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда табиғи радионуклидтердің меншікті жиынтық белсенділік Бк/кг өлшемінде минималды мәні көрсетіледі;
9) 9-бағанда табиғи радионуклидтердің меншікті жиынтық белсенділік Бк/кг өлшемінде орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
13- кесте
1) 1-бағанда минералды тыңайтқыштар зерттелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда минералды тыңайтқыштар, меншікті белсенділік, Бк/кг, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда минералды тыңайтқыштар, меншікті белсенділік, Бк/кг, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда минералды тыңайтқыштар, меншікті белсенділік, Бк/кг, орташа мән көрсетіледі;
5) 5-бағанда минералды тыңайтқыштар, РЕД артқан өлшеулер саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда отын шикізаты, сынамалардың барлығы көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается топливное сырье, из них 1 класс радиационной опасности;
8) в графе 8 указывается топливное сырье, из них 2 класс радиационной опасности;
9) в графе 9 указывается топливное сырье, из них 3 класс радиационной опасности.
Таблица 14
1) в графе 1 указывается строительные материалы, всего проб;
2) в графе 2 указывается строительные материалы, из них 1 класс радиационной опасности;
3) в графе 3 указывается строительные материалы, из них 2 класс радиационной опасности;
4) в графе 4 указывается строительные материалы, из них 3 класс радиационной опасности;
5) в графе 5 указывается древесное сырье, всего проб;
6) в графе 6 указывается древесное сырье, стронций-90, max;
7) в графе 7 указывается древесное сырье, стронций-90, min;
8) в графе 8 указывается древесное сырье, стронций-90, среднее значение;
9) в графе 9 указывается древесное сырье, цезий-137, max;
10) в графе 10 указывается древесное сырье, цезий-137, min;
11) в графе 11 указывается древесное сырье, цезий-137, среднее значение;
12) в графе 12 указывается древесное сырье, количество проб с превышением ДУ;
13) в графе 13 указывается древесное сырье, удельный вес проб с превышением ДУ.
Таблица 15
1)в графе 1 указывается растительность, торий-232, всего проб;
2) в графе 2 указывается растительность, торий-232, max;
3) в графе 3 указывается растительность, торий-232, min;
4) в графе 4 указывается растительность, торий-232, среднее значение;
5) в графе 5 указывается растительность, радий-226, max;
6) в графе 6 указывается растительность, радий-226, min;
7) в графе 7 указывается растительность, радий-226, среднее значение;
8) в графе 8 указывается растительность, стронций-90, max;
9) в графе 9 указывается растительность, стронций-90, min;
10) в графе 10 указывается растительность, стронций-90, среднее значение;
11) в графе 11 указывается растительность, цезий-137, max;
12) в графе 12 указывается растительность, цезий-137, min;
13) в графе 13 указывается растительность, цезий-137, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением ДУ.
Таблица 16
1) в графе 1 указывается почва грунт, донные отложения, всего проб;
2) в графе 2 указывается почва грунт, донные отложения, торий-232, max;
3) в графе 3 указывается почва грунт, донные отложения, торий-232, min;
4) в графе 4 указывается почва грунт, донные отложения, торий-232, среднее значение;
5) в графе 5 указывается почва грунт, донные отложения, радий-226, max;

7) 7-бағанда отын шикізаты, оның ішінде радиациялық қауіптіліктің 1-сыныбы көрсетіледі;
8) 8-бағанда отын шикізаты, оның ішінде радиациялық қауіптіліктің 2-сыныбы көрсетіледі;
9) 9-бағанда отын шикізаты,оның ішінде радиациялық қауіптіліктің 3-сыныбы көрсетіледі.
14- кесте
1) 1-бағанда құрылыс материалдарды, сынамалардың барлығы, көрсетіледі;
2) 2-бағанады құрылыс материалдарды, оның ішінде радиациялық қауіптіліктің 1- сыныбы көрсетіледі;
3) 3-бағанады құрылыс материалдарды, оның ішінде радиациялық қауіптіліктің 2- сыныбы көрсетіледі;
4) 4-бағанады құрылыс материалдарды, оның ішінде радиациялық қауіптіліктің 3- сыныбы көрсетіледі;
5) 5-бағанда ағаш шикізаты, сынамалардың барлығы көрсетіледі;
6) 6-бағанда ағаш шикізаты, стронций-90, max көрсетіледі;
7) 7-бағанда ағаш шикізаты, стронций-90, min көрсетіледі;
8) 8-бағанда ағаш шикізаты, стронций-90, орташа мән көрсетіледі;
9) 9-бағанда ағаш шикізаты, цезий-137, max көрсетіледі;
10) 10-бағанда ағаш шикізаты, цезий-137, min көрсетіледі;
11) 11-бағанда ағаш шикізаты, цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
12) 12-бағанда ағаш шикізаты, РЕД артқан сынамалар саны көрсетіледі;
13) 13-бағанда ағаш шикізаты, РЕД артқан сынамалардың үлес салмағы көрсетіледі.
15- кесте
1) 1-бағанда өсімдіктер, торий-232, сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда өсімдіктер, торий-232, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда өсімдіктер, торий-232, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда өсімдіктер, торий-232, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда өсімдіктер, радий-226, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда өсімдіктер, радий-226, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда өсімдіктер, радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда өсімдіктер, стронций-90, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда өсімдіктер, стронций-90, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда өсімдіктер, стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда өсімдіктер, цезий-137, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда өсімдіктер, цезий-137, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда өсімдіктер, цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда РЕД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
16- кесте
1) 1-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, торий-232, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, торий-232, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, торий-232, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, радий-226, max көрсетіледі;

6) в графе 6 указывается почва грунт, донные отложения, радий-226, min;
7) в графе 7 указывается почва грунт, донные отложения, радий-226, среднее значение;
8) в графе 8 указывается почва грунт, донные отложения, калий-40, max;
9) в графе 9 указывается почва грунт, донные отложения, калий-40, min;
10) в графе 10 указывается почва грунт, донные отложения, калий-40, среднее значение;
11) в графе 11 указывается почва грунт, донные отложения, цезий-137, max;
12) в графе 12 указывается почва грунт, донные отложения, цезий-137, min;
13) в графе 13 указывается почва грунт, донные отложения, цезий-137, среднее значение.
Таблица 17
1) в графе 1 указывается табак и табачные изделия, всего проб;
2) в графе 2 указывается табак и табачные изделия, суммарная бетта активность (Бк/кг), max;
3) в графе 3 указывается табак и табачные изделия, суммарная бетта активность (Бк/кг), min;
4) в графе 4 указывается табак и табачные изделия, суммарная бетта активность (Бк/кг), среднее значение;
5) в графе 5 указывается табак и табачные изделия, стронций-90 (Бк/кг), max;
6) в графе 6 указывается табак и табачные изделия, стронций-90 (Бк/кг), min;
7) в графе 7 указывается табак и табачные изделия, стронций-90 (Бк/кг), среднее значение;
8) в графе 8 указывается табак и табачные изделия, цезий-137 (Бк/кг), max;
9) в графе 9 указывается табак и табачные изделия, цезий-137 (Бк/кг), min;
10) в графе 10 указывается табак и табачные изделия, цезий-137 (Бк/кг), среднее значение;
11) в графе 11 указывается количество проб с превышением ДУ.
Таблица 18
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), экспресс-метод (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), экспресс-метод (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), экспресс-метод (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;

6) 6-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, радий-226, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
8) 9-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, калий-40, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, калий-40, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, калий-40, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, цезий-137, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, цезий-137, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда топырақ қабаты, су түбіндегі шөгінділер, сынамалардың барлығы, цезий, орташа мәні көрсетіледі.
17- кесте
1) 1-бағанда темекі және темекі өнімдері, сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда темекі және темекі өнімдері, жиындық бетта белсенділік (Бк/кг), max көрсетіледі;
3) 3-бағанда темекі және темекі өнімдері, жиындық бетта белсенділік (Бк/кг), min көрсетіледі;
4) 4-бағанда темекі және темекі өнімдері, жиындық бетта белсенділік (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда темекі және темекі өнімдері, стронций-90 (Бк/кг), max көрсетіледі;
6) 6-бағанда темекі және темекі өнімдері, стронций-90 (Бк/кг), min көрсетіледі;
7) 7-бағанда темекі және темекі өнімдері, стронций-90 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда темекі және темекі өнімдері, цезий-137 (Бк/кг), max көрсетіледі;
9) 9-бағанда темекі және темекі өнімдері, цезий-137 (Бк/кг), min көрсетіледі;
10) 10-бағанда темекі және темекі өнімдері, цезий-137 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда РЕД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
18- кесте
1) 1-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), сынамалардың барлығы көрсетiледi;
2) 2-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), шұғыл әдіс (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), шұғыл әдіс (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), шұғыл әдіс (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;

5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), экспресс-метод (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), экспресс-метод (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), экспресс-метод (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные экспресс-методом - лекарственные растения (БАДы на растительной основе, сухие чаи и жидкие бальзамы, настойки), количество проб с превышением ДУ.
Таблица 19
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг) стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – Чай, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 20

5) 5-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), шұғыл әдіс (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), шұғыл әдіс (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), шұғыл әдіс (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда шұғыл-әдiспен зерттелген тамақ өнiмдерi – дәрiлiк өсiмдiктердің (өсiмдiк негізіндегі ББҚ, құрғақ шайлар және сұйық бальзамдар, тұнбалар), шұғыл әдіс (Бк/кг), РЕД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
19 - кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), свинец-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шай, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), свинец-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), свинец-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – шәй, АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
20- кесте

1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зелень ароматическая, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 21
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;

1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – хош иісті көкөніс, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
21- кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;

4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – бобовые, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 22
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;

4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – бұршақ тұқымдастары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
13) 14-бағанда, АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
22- кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;

8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – овощи, бахчевые, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 23
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;

8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – көкөністер, бақша дақылдары, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
23- кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;

12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – рыба, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 24
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зерно и крупы, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – зерно и крупы, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 25
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, всего проб;

12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – балық, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мән" көрсетіледі;
14) 14-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
24-кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – дән және жармалар, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
25- кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан сынамалардың барлығы көрсетіледі;

2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом - хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – хлеб, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 26
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;

2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – нан, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
13) 14-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
26- кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;

6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;
10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – молоко, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 27
1) в графе 1 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), стронций-90, среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), цезий-137, среднее значение;
8) в графе 8 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, max;
9) в графе 9 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, min;

6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – сүт, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
27- кесте
1) 1-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, min көрсетіледі;

10) в графе 10 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), свинец-210, среднее значение;
11) в графе 11 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, max;
12) в графе 12 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, min;
13) в графе 13 указывается пищевые продукты, исследованные радиохимическим методом – мясо, радиохимические исследования (Бк/кг), радий-226, среднее значение;
14) в графе 14 указывается количество проб с превышением УВ.
Таблица 28
1) в графе 1 указывается пищевые продукты по входному контролю (экспресс-методом), всего проб;
2) в графе 2 указывается пищевые продукты по входному контролю (экспресс-методом), стронций-90 (Бк/кг), max;
3) в графе 3 указывается пищевые продукты по входному контролю (экспресс-методом), стронций-90 (Бк/кг), min;
4) в графе 4 указывается пищевые продукты по входному контролю (экспресс-методом), стронций-90 (Бк/кг), среднее значение;
5) в графе 5 указывается пищевые продукты по входному контролю (экспресс-методом), цезий-137 (Бк/кг), max;
6) в графе 6 указывается пищевые продукты по входному контролю (экспресс-методом), цезий-137 (Бк/кг), min;
7) в графе 7 указывается пищевые продукты по входному контролю (экспресс-методом), цезий-137 (Бк/кг), среднее значение;
8) в графе 8 указывается количество проб с превышением ДУ.
Таблица 29
1) в графе 1 указывается всего проб;
2) в графе 2 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), уран-238, max;
3) в графе 3 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), уран-238, min;
4) в графе 4 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), уран-238, среднее значение;
5) в графе 5 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-232, max;
6) в графе 6 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-232, min;

10) 10-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиохимиялық әдіспен зерттелген тамақ өнімдері – ет, радиохимиялық зерттеулер (Бк/кг), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
28- кесте
1) 1-бағанда тамақ өнімдері кіріс бақылауы бойынша (шұғыл әдіспен), сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда тамақ өнімдері кіріс бақылауы бойынша (шұғыл әдіспен), стронций-90 (Бк/кг), max көрсетіледі;
3) 3-бағанда тамақ өнімдері кіріс бақылауы бойынша (шұғыл әдіспен), стронций-90 (Бк/кг), min көрсетіледі;
4) 4-бағанда тамақ өнімдері кіріс бақылауы бойынша (шұғыл әдіспен), стронций-90 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда тамақ өнімдері кіріс бақылауы бойынша (шұғыл әдіспен), цезий-137 (Бк/кг), max көрсетіледі;
6) 6-бағанда тамақ өнімдері кіріс бақылауы бойынша (шұғыл әдіспен), цезий-137 (Бк/кг), min көрсетіледі;
7) 7-бағанда тамақ өнімдері кіріс бақылауы бойынша (шұғыл әдіспен), цезий-137 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда АД артқан сынамалар саны көрсетіледі.
29- кесте
1) 1-бағанда сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, min көрсетіледі;

7) в графе 7 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-232, среднее значение;
8) в графе 8 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-226, max;
9) в графе 9 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-226, min;
10) в графе 10 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-226, среднее значение;
11) в графе 11 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-228, max;
12) в графе 12 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-228, min;
13) в графе 13 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-228, среднее значение;
14) в графе 14 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), стронций-90, max;
15) в графе 15 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), стронций-90, min;
16) в графе 16 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), стронций-90, среднее значение.
Таблица 30
1) в графе 1 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), цезий – 137, max;
2) в графе 2 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), цезий – 137, min;
3) в графе 3 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), цезий – 137, среднее значение;

7) 7-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, max көрсетіледі;
9) 9-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, min көрсетіледі;
10) 10-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), стронций-90, max көрсетіледі;
15) 15-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), стронций-90, min көрсетіледі;
16) 16-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) сулар, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі.
30- кесте
1) 1-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, цезий – 137, max көрсетіледі;
2) 2-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, цезий – 137, min көрсетіледі;
3) 3-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, цезий – 137, орташа мәні көрсетіледі;

4) в графе 4 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), свинец -210, max;
5) в графе 5 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), свинец -210, min;
6) в графе 6 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), свинец -210, среднее значение;
7) в графе 7 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), полоний -210, max;
8) в графе 8 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), полоний -210, min;
9) в графе 9 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), полоний -210, среднее значение;
10) в графе 10 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радон-222 -210, max;
11) в графе 11 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радон-222 -210, min;
12) в графе 12 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радон-222 -210, среднее значение;
13) в графе 13 указывается количество проб с превышением УВ по радионуклидному составу;
14) в графе 14 указывается удельный вес проб с превышением.
Таблица 31
1) в графе 1 указывается всего проб;
2) в графе 2 указывается всего исследовано проб на суммарную альфа- бета- активность;
3) в графе 3 указывается вода промышленного разлива, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, max;
4) в графе 4 указывается вода промышленного разлива, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, min;
5) в графе 5 указывается вода промышленного разлива, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, средее значение;
6) в графе 6 указывается вода промышленного разлива, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, mах;
7) в графе 7 указывается вода промышленного разлива, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, min;
8) в графе 4 указывается вода промышленного разлива, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, средее значение;

4) 4-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын - 210, max көрсетіледі;
5) 5-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын - 210, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын - 210, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, полоний -210, max көрсетіледі;
8) 8-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, полоний -210, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, полоний -210, орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, радон-222, max көрсетіледі;
11) 11-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, радон-222, min көрсетіледі;
12) 12-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалар, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, радон-222, орташа мәні көрсетіледі;
13) 13-бағанда радионуклидтік құрамы бойынша АД артқан сынамалар саны көрсетіледі;
14) 13-бағанда үлгілердің меншікті салмағынан жоғары көрсетіледі.
31- кесте
1) 1-бағанда сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда барлығы жиынтық альфа-бета- белсенділікке зерттелген сынамалар көрсетіледі;
3) 3-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), бета белсенділігі, max көрсетіледі;
4) 4-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа белсенділігі, min көрсетіледі;
5) 5-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа белсенділігі, орташа мәні көрсетіледі;
6) 6-бағанда жиынтық альфа-бета белсенділік бойынша РЕД артқан сынамалар саны, max көрсетіледі;
7) 7-бағанда жиынтық альфа-бета белсенділік бойынша РЕД артқан сынамалар саны, min көрсетіледі;
8) 8-бағанда жиынтық альфа-бета белсенділік бойынша РЕД артқан сынамалар саны, орташа мәні көрсетіледі;

9) в графе 9 указывается количество проб с превышением ДУ по суммарной алфа- бета- активности;
10) в графе 10 указывается всего проб по радиохимическим исследованиям.
Таблица 32
1) в графе 1 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), уран-238, max;
2) в графе 2 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), уран-238, min;
3) в графе 3 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), уран-238, среднее значение;
4) в графе 4 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), уран-234, max;
5) в графе 5 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), уран-234, min;
6) в графе 6 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), уран-234, среднее значение;
7) в графе 7 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), торий-232, max;
8) в графе 8 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), торий-232, min;
9) в графе 9 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), торий-232, среднее значение;
10) в графе 10 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), радий-226, max;
11) в графе 11 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), радий-226, min;
12) в графе 12 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), радий-226, среднее значение;
13) в графе 13 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), радий-228, max;
14) в графе 14 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), радий-228, min;
15) в графе 15 указывается вода промышленного разлива радиохимические исследования (Бк/л), радий-228, среднее значение.
Таблица 33
1) в графе 1 указывается вода промышленного разлива, стронций-90, max;
2) в графе 2 указывается вода промышленного разлива, стронций-90, min;
3) в графе 3 указывается вода промышленного разлива, стронций-90, среднее значение;
4) в графе 4 указывается вода промышленного разлива, цезий-137, max;
5) в графе 5 указывается вода промышленного разлива, цезий-137, min;
6) в графе 6 указывается вода промышленного разлива, цезий-137, среднее значение;
7) в графе 7 указывается вода промышленного разлива, свинец-210, max;
8) в графе 8 указывается вода промышленного разлива, свинец-210, min;
9) в графе 9 указывается вода промышленного разлива, свинец-210, среднее значение;
10) в графе 10 указывается вода промышленного разлива, радон-222, max;

9) 8-бағанда жиынтық альфа-бета белсенділік бойынша РЕД артқан сынамалар саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық зерттеулер бойынша сынамалардың барлығы көрсетіледі.
32- кесте
1) 1-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, max көрсетіледі;
2) 2-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, min көрсетіледі;
3) 3-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, орташа мәні көрсетіледі;
4) 4-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), уран-234, max көрсетіледі;
5) 5-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), уран-234, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), уран-234, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, max көрсетіледі;
8) 8-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, max көрсетіледі;
11) 11-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, min көрсетіледі;
12) 12-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
13) 13-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, max көрсетіледі;
14) 14-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, min көрсетіледі;
15) 15-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, орташа мәні көрсетіледі.
33- кесте
1) 1-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, стронций-90, max көрсетіледі;
2) 2-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, стронций-90, min көрсетіледі;
3) 2-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
4) 4-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, цезий-137, max көрсетіледі;
5) 5-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, цезий-137, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, қорғасын-210, max көрсетіледі;
8) 8-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, қорғасын-210, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, радон-222, max көрсетіледі;

11) в графе 11 указывается вода промышленного разлива, радон-222, min;
12) в графе 12 указывается вода промышленного разлива, радон-222, среднее значение;
13) в графе 13 указывается вода промышленного разлива, полоний-210, max;
14) в графе 14 указывается вода промышленного разлива, полоний-210, min;
15) в графе 15 указывается вода промышленного разлива, полоний-210, среднее значение;
16) в графе 16 указывается количество проб с превышением УВ по радионуклидному составу, min;
17) в графе 17 указывается количество проб с превышением УВ по радионуклидному составу, среднее значение.
Таблица 34
1) в графе 1 указывается всего проб;
2) в графе 2 указывается всего исследовано проб на суммарную альфа- бета- активность;
3) в графе 3 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, max;
4) в графе 4 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, min;
5) в графе 5 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, среднее значение;
6) в графе 6 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, max;
7) в графе 7 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, min;
8) в графе 8 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, среднее значение;
9) в графе 9 указывается кол-во проб с превышением ДУ по суммарной алфа-бета- активности;
10) в графе 10 указывается всего проб по радиохимическим исследованиям.
Таблица 35
1) в графе 1 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), уран-238, max;
2) в графе 2 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), уран-238, min;
3) в графе 3 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), уран-238, среднее значение;
4) в графе 4 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), уран-234, max;

11) 11-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, радон-222, min көрсетіледі;
12) 12-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, радон-222, орташа мәні көрсетіледі;
13) 13-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, полоний-210, max көрсетіледі;
14) 14-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, полоний-210, min көрсетіледі;
15) 15-бағанда өнеркәсіптік төгілетін су, полоний-210, орташа мәні көрсетіледі;
16) 16-бағанда радионуклидтік құрамы бойынша АД артқан сынамалар саны, min көрсетіледі;
17) 17-бағанда радионуклидтік құрамы бойынша АД артқан сынамалар саны, орташа мәні көрсетіледі.
34- кесте
1) 1-бағанда сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда жиынтық альфа- бета- белсенділікке зерттелген сынамалардың барлығы көрсетіледі;
3) 3-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), бета- белсенділік, max көрсетіледі;
4) 4-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), бета- белсенділік, min көрсетіледі;
5) 5-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), бета- белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
6) 6-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа-белсенділік, max көрсетіледі;
7) 7-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа-белсенділік, min көрсетіледі;
8) 8-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа-белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
9) 9-бағанда жиынтық альфа-бета белсенділік бойынша РЕД артқан сынамалар саны, көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық зерттеулер бойынша барлығы сынамалар көрсетіледі.
35- кесте
1) 1-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, max көрсетіледі;
2) 2-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, min көрсетіледі;
3) 3-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, орташа мәні көрсетіледі;
4) 4-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-234, max көрсетіледі;

5) в графе 5 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), уран-234, min;
6) в графе 6 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), уран-234, среднее значение;
7) в графе 7 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), торий-232, max;
8) в графе 8указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), торий-232, min;
9) в графе 9 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), торий-232, среднее значение;
10) в графе 10 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радий-226, max;
11) в графе 11 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радий-226, min;
12) в графе 12 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радий-226, среднее значение;
13) в графе 13 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радий-228, max;
14) в графе 14 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радий-228, min;
15) в графе 15 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радий-228, среднее значение.
Таблица 36
1) в графе 1 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), стронций-90, max;
2) в графе 2 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), стронций-90, min;
3) в графе 3 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), стронций-90, среднее значение;
4) в графе 4 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), цезий-137, max;
5) в графе 5 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), цезий-137, min;
6) в графе 6 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), цезий-137, среднее значение;
7) в графе 7 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), свинец-210, max;

5) 5-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-234, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-234, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, max көрсетіледі;
8) 8-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, max көрсетіледі;
11) 11-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, min көрсетіледі;
12) 12-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
13) 13-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, max көрсетіледі;
14) 14-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, min көрсетіледі;
15) 15-бағанда ауыз судың жерасты көздері (ұңғымалар, бөтелкедегі), радиометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-228, орташа мәні көрсетіледі.
36- кесте
1) 1-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), стронций-90, max көрсетіледі;
2) 2-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), стронций-90, min көрсетіледі;
3) 3-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), стронций-90, орташа мәні көрсетіледі;
4) 4-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), цезий-137, max көрсетіледі;
5) 5-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), цезий-137, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), қорғасын-210, max көрсетіледі;

8) в графе 8 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), свинец-210, min;
9) в графе 9 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), свинец-210, среднее значение;
10) в графе 10 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радон-222, max;
11) в графе 11 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радон-222, min;
12) в графе 12 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), радон-222, среднее значение;
13) в графе 13 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), полоний-210, max;
14) в графе 14 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), полоний-210, min;
15) в графе 15 указывается вода питьевая подземные источники (скважины, бутилированная), радиохимические исследования (Бк/л), полоний-210, среднее значение.
Таблица 37
1) в графе 1 указывается всего проб;
2) в графе 2 указывается всего исследовано проб на суммарную альфа- бета- активность;
3) в графе 3 указывается вода открытых источников (водоемы), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, max;
4) в графе 4 указывается вода открытых источников (водоемы), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, min;
5) в графе 5 указывается вода открытых источников (водоемы), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), бета- активность, среднее значение;
6) в графе 6 указывается вода открытых источников (водоемы), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, max;
7) в графе 7 указывается вода открытых источников (водоемы), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, min;
8) в графе 8 указывается вода открытых источников (водоемы), радиометрические исследования суммарная альфа и бетта активность (Бк/л), альфа- активность, среднее значение;
9) в графе 9 указывается количество проб с превышением ДУ по суммарной алфа- бета- активности;
10) в графе 10 указывается всего проб по радиохимическим исследованиям.
Таблица 38
1) в графе 1 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), уран-238, max;

8) 8-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), қорғасын-210, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), қорғасын-210, орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радон-222, max көрсетіледі;
11) 11-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радон-222, min көрсетіледі;
12) 12-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), радон-222, орташа мәні көрсетіледі;
13) 13-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), полоний -210, max көрсетіледі;
14) 14-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), полоний -210, min көрсетіледі;
15) 15-бағанда жер асты көздерінен алынған (ұңғымалар, бөтелкедегі сулар) ауыз су, радиохимиялық зерттеулер (Бк/л), полоний -210, орташа мәні көрсетіледі.
37- кесте
1) 1-бағанда сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда жиынтық альфа- бета- белсенділікке зерттелген сынамалардың барлығы көрсетіледі;
3) 3-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), бета- белсенділік, max көрсетіледі;
4) 4-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), бета- белсенділік, min көрсетіледі;
5) 5-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), бета- белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
6) 6-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа- белсенділік, max көрсетіледі;
7) 7-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа- белсенділік, min көрсетіледі;
8) 8-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиометриялық зерттеулер жиынтық альфа және бета белсенділік (Бк/л), альфа- белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
9) 9-бағанда жиынтық альфа-бета белсенділік бойынша РЕД артқан сынамалар саны көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиохимиялық зерттеулер бойынша сынамалардың барлығы көрсетіледі.
38- кесте
1) 1-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, max көрсетіледі;

2) в графе 2 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), уран-238, min;
3) в графе 3 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), уран-238, среднее значение;
4) в графе 4 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-234, max;
5) в графе 5 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-234, min;
6) в графе 6 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-234, среднее значение;
7) в графе 7 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-232, max;
8) в графе 8 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-232, min;
9) в графе 9 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), торий-232, среднее значение;
10) в графе 10 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-226, max;
11) в графе 11 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-226, min;
12) в графе 12 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), радий-226, среднее значение;
13) в графе 13 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), стронций-90, max;
14) в графе 14 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), стронций-90, min;
15) в графе 15 указывается вода открытых источников (водоемы), радиохимические, спектрометрические исследования (Бк/л), стронций-90, среднее значение.
Таблица 39
1) в графе 1 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), цезий – 137, max;
2) в графе 2 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), цезий – 137, min;
3) в графе 3 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), цезий – 137, среднее значение;
4) в графе 4 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), свинец -210, max;

2) 2-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, min көрсетіледі;
3) 3-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), уран-238, орташа мәні көрсетіледі;
4) 4-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-234, max көрсетіледі;
5) 5-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-234, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-234, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, max көрсетіледі;
8) 8-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), торий-232, орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, max көрсетіледі;
11) 11-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, min көрсетіледі;
12) 12-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), радий-226, орташа мәні көрсетіледі;
13) 13-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), стронций -90, max көрсетіледі;
14) 14-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), стронций -90, min көрсетіледі;
15) 15-бағанда ашық көздердегі (су айдындары) су, радиохимиялық, спектрометриялық зерттеулер (Бк/л), стронций -90, орташа мәні көрсетіледі.
39- кесте
1) 1-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, цезий – 137, max көрсетіледі;
2) 2-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, цезий – 137, min көрсетіледі;
3) 3-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, цезий – 137, орташа мәні көрсетіледі;
4) 4-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын -210, max көрсетіледі;

5) в графе 5 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), свинец -210, min;
6) в графе 6 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), свинец -210, среднее значение;
7) в графе 7 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), полоний -210, max;
8) в графе 8 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), полоний -210, min;
9) в графе 9 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), полоний -210, среднее значение;
10) в графе 10 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радон-222, max;
11) в графе 11 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радон-222, min;
12) в графе 12 указывается вода техническая, хозяйственно-бытового назначения (поливочная, бассейны и т.д. не пригодные для питья), радон-222, среднее значение;
13) в графе 13 указывается количество проб с превышением УВ по радионуклидному составу.
Таблица 40
1) в графе 1 указывается всего проб;
2) в графе 2 указывается осадки, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, max;
3) в графе 3 указывается осадки, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, min;
4) в графе 4 указывается осадки, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, среднее значение;
5) в графе 5 указывается осадки, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, альфа-активность, max;
6) в графе 6 указывается осадки, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, альфа-активность, min;
7) в графе 7 указывается осадки, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, альфа-активность, среднее значение;
8) в графе 8 указывается радиохимические исследования, стронций-90 (Бк/кг), max;
9) в графе 9 указывается радиохимические исследования, стронций-90 (Бк/кг), min;
10) в графе 10 указывается радиохимические исследования, стронций-90 (Бк/кг), среднее значение;
11) в графе 11 указывается радиохимические исследования, цезий -137, max;

5) 5-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын -210, min көрсетіледі;
6) 6-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын -210, орташа мәні көрсетіледі;
7) 7-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын -210, max көрсетіледі;
8) 8-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын -210, min көрсетіледі;
9) 9-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, қорғасын -210, орташа мәні көрсетіледі;
10) 10-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, радон-222, max көрсетіледі;
11) 11-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, радон-222, min көрсетіледі;
12) 12-бағанда техникалық, шаруашылық-тұрмыстық мақсаттағы (суармалы, бассейндер және басқа да ішуге жарамсыз) су, радон-222, орташа мәні көрсетіледі;
13) 13-бағанда радионуклидтік құрамы бойынша АД артқан сынамалар саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда артқан сынамалардың үлес салмағы көрсетіледі.
40-кесте
1) 1-бағанда сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда жауын-шашын, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), бета- белсенділік, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда жауын-шашын, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), бета- белсенділік, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда жауын-шашын, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), бета- белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда жауын-шашын, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), альфа- белсенділік, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда жауын-шашын, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), альфа- белсенділік, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда жауын-шашын, радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), альфа- белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, стронций-90 (Бк/кг), max көрсетіледі;
9) 9-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, стронций-90 (Бк/кг), min көрсетіледі;
10) 10-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, стронций-90 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, цезий-137 (Бк/кг), max көрсетіледі;

12) в графе 12 указывается радиохимические исследования, цезий -137, min;
13) в графе 13 указывается радиохимические исследования, цезий -137, среднее значение;
14) в графе 14 указывается осадки, радиохимические исследования, свинец -210 (Бк/кг), max;
15) в графе 15 указывается осадки, радиохимические исследования, свинец -210 (Бк/кг), min;
16) в графе 16 указывается осадки, радиохимические исследования, свинец -210 (Бк/кг), среднее значение;
17) в графе 17 указывается осадки, радиохимические исследования, радий, max;
18) в графе 18 указывается осадки, радиохимические исследования, радий, min;
19) в графе 19 указывается осадки, радиохимические исследования, радий, среднее значение.
Таблица 41
1) в графе 1 указывается всего проб;
2) в графе 2 указывается всего проб, воздух, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, max;
3) в графе 3 указывается всего проб, воздух, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, min;
4) в графе 4 указывается всего проб, воздух, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, среднее значение;
5) в графе 5 указывается всего проб, воздух, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, max;
6) в графе 6 указывается всего проб, воздух, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, min;
7) в графе 7 указывается всего проб, воздух, радиометрические исследования (суммарная альфа и бетта) активность, бета активность, среднее значение;
8) в графе 8 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, стронций-90 (Бк/кг), max;
9) в графе 9 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, стронций-90 (Бк/кг), min;
10) в графе 10 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, стронций-90 (Бк/кг), среднее значение;
11) в графе 11 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, цезий -137, max;
12) в графе 12 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, цезий -137, min;
13) в графе 13 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, цезий -137, среднее значение;
14) в графе 14 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, свинец -210 (Бк/кг), max;
15) в графе 15 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, свинец -210 (Бк/кг), min;
16) в графе 16 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, свинец -210 (Бк/кг), среднее значение;
17) в графе 17 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, радий, max;

12) 12-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, цезий-137 (Бк/кг), min көрсетіледі;
13) 13-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, цезий-137 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, қорғасын-210 (Бк/кг), max көрсетіледі;
15) 15-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, қорғасын-210 (Бк/кг), min көрсетіледі;
16) 16-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, қорғасын-210 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
17) 14-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, радий, max көрсетіледі;
18) 18-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, радий, min көрсетіледі;
19) 19-бағанда жауын-шашын, радиохимиялық зерттеулер, радий, орташа мәні көрсетіледі.
41-кесте
1) 1-бағанда ауа, сынамалардың барлығы көрсетіледі;
2) 2-бағанда сынамалардың барлығы радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), бета- белсенділік, max көрсетіледі;
3) 3-бағанда сынамалардың барлығы радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), бета- белсенділік, min көрсетіледі;
4) 4-бағанда сынамалардың барлығы радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), бета- белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
5) 5-бағанда сынамалардың барлығы радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), альфа- белсенділік, max көрсетіледі;
6) 6-бағанда сынамалардың барлығы радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), альфа- белсенділік, min көрсетіледі;
7) 7-бағанда сынамалардың барлығы радиометриялық зерттеулер (жиынтық альфа және бетта белсенділік), альфа- белсенділік, орташа мәні көрсетіледі;
8) 8-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, стронций-90 (Бк/кг), max көрсетіледі;
9) 9-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, стронций-90 (Бк/кг), min көрсетіледі;
10) 10-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, стронций-90 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
11) 11-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, цезий-137, max көрсетіледі;
12) 12-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, цезий-137, min көрсетіледі;
13) 13-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, цезий-137, орташа мәні көрсетіледі;
14) 14-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, қорғасын-210 (Бк/кг), max көрсетіледі;
15) 15-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, қорғасын-210 (Бк/кг), min көрсетіледі;
16) 16-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, қорғасын-210 (Бк/кг), орташа мәні көрсетіледі;
17) 17-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, радий, max көрсетіледі;

18) в графе 18 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, радий, min;
19) в графе 19 указывается всего проб, воздух, радиохимические исследования, радий, среднее значение.
Таблица 42
1) в графе 1 указывается оборудование радиационного контроля, спектрометры, бета-активность, количество в наличии;
2) в графе 2 указывается оборудование радиационного контроля, спектрометры, бета-активность, из них не использованные;
3) в графе 3 указывается оборудование радиационного контроля, спектрометры, бета-активность, причина не использования;
4) в графе 4 указывается оборудование радиационного контроля, спектрометры, "Прогресс –Альфа", количество в наличии;
5) в графе 5 указывается оборудование радиационного контроля, спектрометры, "Прогресс –Альфа", из них не использованные;
6) в графе 6 указывается оборудование радиационного контроля, спектрометры, "Прогресс –Альфа", причина не использования;
7) в графе 7 указывается оборудование радиационного контроля, гамма-спектро-радиометры, спутник "РУГ", количество в наличии,
8) в графе 8 указывается оборудование радиационного контроля, гамма-спектро-радиометры, спутник "РУГ", из них не использованные,
9) в графе 9 указывается оборудование радиационного контроля, гамма-спектро-радиометры, спутник "РУГ", причина не использования;
10) в графе 10 указывается оборудование радиационного контроля, "УМФ-2000", количество в наличии;
11) в графе 11 указывается оборудование радиационного контроля, "УМФ-2000", из них не использованные;
12) в графе 12 указывается оборудование радиационного контроля, "УМФ-2000", причина не использования;
13) в графе 13 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "РКС-01", количество в наличии;
14) в графе 14 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "РКС-01", из них не использованные;
15) в графе 15 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "РКС-01", причина не использования;
16) в графе 16 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "ДКС-96", количество в наличии;
17) в графе 17 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "ДКС-96", из них не использованные;
18) в графе 18 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "ДКС-96", причина не использования;
19) в графе 19 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "ДРГ-01Т1", количество в наличии;
20) в графе 20 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "ДРГ-01Т1", из них не использованные;

18) 18-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, радий, min көрсетіледі;
19) 19-бағанда ауа, радиохимиялық зерттеулер, радий, орташа мәні көрсетіледі.
42-кесте
1) 1-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, спектрометрлер, бета –белсенділік, қолда бар саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, спектрометрлер, бета –белсенділік, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, спектрометрлер, бета –белсенділік, пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, спектрометрлер, "Прогресс – Альфа", қолда бар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, спектрометрлер, "Прогресс – Альфа", олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, спектрометрлер, "Прогресс – Альфа", пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, гамма - спектро- радиометрлер, "РУГ" серігі, қолда бар саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, гамма - спектро- радиометрлер, "РУГ" серігі, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, гамма - спектро- радиометрлер, "РУГ" серігі, пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, кіші ая радиометрі, "УМФ -2000", қолда бар саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, кіші ая радиометрі, "УМФ -2000", олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, кіші ая радиометрі, "УМФ -2000", пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
13) 13-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "РКС-01", қолда бар саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "РКС-01", олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
15) 15-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "РКС-01", пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
16) 16-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "ДКС-96", қолда бар саны көрсетіледі;
17) 17-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "ДКС-96", олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
18) 18-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "ДКС-96", пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
19) 19-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "ДРГ-01 Т1", қолда бар саны көрсетіледі;
20) 20-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "ДРГ-01 Т1", олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;

21) в графе 21 указывается оборудование радиационного контроля, поисковые дозиметры, "ДРГ-01Т1", причина не использования;
22) в графе 22 указывается оборудование радиационного контроля, дозиметры рентгеновского излучения, "ДРК-01", количество в наличии;
23) в графе 23 указывается оборудование радиационного контроля, дозиметры рентгеновского излучения, "ДРК-01", из них не использованные;
24) в графе 24 указывается оборудование радиационного контроля, дозиметры рентгеновского излучения, "ДРК-01", причина не использования.
Таблица 43
1) в графе 1 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-01, количество в наличии;
2) в графе 2 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-01, из них не использованные;
3) в графе 3 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-01, причина не использования;
4) в графе 4 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-радон-01, количество в наличии;
5) в графе 5 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-радон-01, из них не использованные;
6) в графе 6 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-радон-01, причина не использования;
7) в графе 7 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-радон-02, количество в наличии;
8) в графе 8 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-радон-02, из них не использованные;
9) в графе 9 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, рамон-радон-02, причина не использования;
10) в графе 10 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, РРА-01, количество в наличии;
11) в графе 11 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, РРА-01, из них не использованные;
12) в графе 12 указывается оборудование радиационного контроля, радиометры измерения радона, РРА-01, причина не использования;
13) в графе 13 указывается вспомогательное оборудование, аспирационное проб отборное устройство, количество в наличии;
14) в графе 14 указывается вспомогательное оборудование, аспирационное проб отборное устройство, причина не использования;
15) в графе 15 указывается вспомогательное оборудование, фотоколометр, из них не использованные;
16) в графе 16 указывается вспомогательное оборудование, фотоколометр, причина не использования;
17) в графе 17 указывается вспомогательное оборудование, количество, количество в наличии;

21) 21-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, барлау дозиметрлері, "ДРГ-01 Т1", пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
22) 22-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, рентгендік сәулелену дозиметрлері, "ДРК -01", қолда бар саны көрсетіледі;
23) 23-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, рентгендік сәулелену дозиметрлері, "ДРК -01", олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
24) 24-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, рентгендік сәулелену дозиметрлері, "ДРК -01", пайдаланылмау себебі көрсетіледі.
43-кесте
1) 1-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-01, қолда бар саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-01, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
3) 3-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-01, пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
4) 4-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-радон-01, қолда бар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-радон-01, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
6) 6-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-радон-01, пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
7) 7-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-радон-02, қолда бар саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-радон-02, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
9) 9-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, рамон-радон-02, пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
10) 10-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, РРА-01, қолда бар саны көрсетіледі;
11) 11-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, РРА-01, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
12) 12-бағанда радиациялық бақылау жабдығы, радон өлшеу радиометрлері, РРА-01, пайдаланылмау себебі көрсетіледі;
13) 13-бағанда қосалқы жабдық, сынамаларды аспирациялау іріктеу құрылғысы, қолда бар саны көрсетіледі;
14) 14-бағанда қосалқы жабдық, сынамаларды аспирациялау іріктеу құрылғысы, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
15) 15-бағанда қосалқы жабдық, фотоколометр, қолда бар саны көрсетіледі;
16) 16-бағанда қосалқы жабдық, фотоколометр, олардың ішінде пайдаланылмағаны көрсетіледі;
17) 17-бағанда қосалқы жабдық, саны, муфель пеші көрсетіледі;

18) в графе 18 указывается вспомогательное оборудование, количество, из них не использованные;
19) в графе 19 указывается вспомогательное оборудование, количество, причина не использования.
Приложение 28 к приказу
Приложение 28
к правилам проведения
санитарно-эпидемиологического
мониторинга
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Мониторинг профессиональной заболеваемости и отравлений
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за профессиональной заболеваемостью и отравлениями в Республике Казахстан"
Индекс формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 028-ИРПК
Периодичность: один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием
Отчетный период: ___ полугодие 20__года;
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
ИИН/БИН
Метод сбора: в электронном виде
Мониторинг профессиональной заболеваемости и отравлений
Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за профессиональной
заболеваемостью и отравлениями в Республике Казахстан" за______________20___года
(один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)
наименование территории
всего случаев
в том числе (абсолютное число)
по виду
по действию
профессиональных заболеваний
профессиональных отравлений
острые
хронические
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
Продолжение таблицы
в том числе (абсолютное число)
показатель профессиональной заболеваемости на 10 тыс. работающих (%)
примечание
по тяжести
без утраты трудоспособности
с утратой трудоспособности
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
отчетный период текущего года
аналогичный период прошлого года
12
13
14
15
16
17
18
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес _____________________________
___________________________________
Телефон _____________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________
Исполнитель _________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
_____________________________________________________
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе "Мониторинг профессиональной заболеваемости
и отравлений Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга
за профессиональной заболеваемостью и отравлениями в Республике Казахстан"
(индекс: 028-ИРПК и периодичность формы: один раз в полугодие, один раз в год с нарастанием)

18) 18-бағанда қосалқы жабдық, саны, талдамалық таразы көрсетіледі;
19) 19-бағанда қосалқы жабдық, саны, техникалык таразы көрсетіледі.
Бұйрығына
28-қосымша
Санитариялық-
эпидемиологиялық
мониторингті жүргізу
қағидаларына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынады: Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Кәсіптік сырқаттанушылықты және улануларды мониторингілеу"
Қазақстан Республикасында кәсіби сырқаттанушылықты және улануларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 028-ИРПК
Кезеңділік: жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен
Есепті кезең: ___________ 20__ жыл;
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Кәсіптік сырқаттанушылықты және улануларды мониторингілеу
20___ жылғы______________ ішінде (жартыжылдық сайын, өсу ретімен) Қазақстан Республикасында кәсіби сырқаттанушылықты және улануларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны
аумақ атауы
барлық жағдай
соның ішінде (abs. number)
сыртқы түрі бойынша
әрекет арқылы
кәсіптік аурулар
кәсіптік уланулар
жіті
созылмалы
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсаскезеңі
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсаскезеңі
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсаскезеңі
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсаскезеңі
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсаскезеңі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
жиыны
Кестенің жалғасы
соның ішінде (abs. number)
10 мың жұмыс істейтін адамға шаққандағы кәсіби сырқаттанушылық көрсеткіш (%)
Ескерту
ауырлық дәрежесі бойынша
еңбекке қабілеттілігін жоғалтпай
еңбекке қабілеттілігін жоғалтумен
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсаскезеңі
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсас кезеңі
ағымдағы жылдың есепті кезеңі
өткен жылдың осыған ұқсаскезеңі
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ______________________                   Мекенжайы _____________________
____________________________                  ________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________
Орындаушы ________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) _________
"Кәсіптік сырқаттанушылықты және улануларды мониторингілеу Қазақстан Республикасында кәсіптік сырқаттанушылықты және улануларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (индекс: 028-ИРПК және кезеңділігі: жарты жылда бір рет, жылына бір рет өсу ретімен)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг профессиональной заболеваемости и отравлений, Форма санитарно-эпидемиологического мониторинга за профессиональной заболеваемостью и отравлениями в Республике Казахстан" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется один раз в полугодие к 20 числу последнего месяца полугодия, один раз в год к 20 числу последнего месяца года по нарастающей
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) профессиональное заболевание – острое или хроническое заболевание, вызванное воздействием на работника вредных производственных факторов в связи с выполнением им своих трудовых обязанностей;
2) острое профессиональное заболевание – заболевание, возникшее после однократного (в течение не более одной смены) воздействия вредных профессиональных факторов;
3) хроническое профессиональное заболевание – заболевание, возникшее после многократного длительного воздействия вредных производственных факторов.
4) профессиональное отравление – отравление, обусловленное воздействием на работника вредных факторов в связи с выполнением работником своих трудовых (служебных) обязанностей либо иных действий, по собственной инициативе в интересах работодателя.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
1) в графе 1 указывается наименование территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО), итого;
2) в графе 2 указывается количество случаев за отчетный период текущего года;
3) в графе 3 указывается количество случаев за аналогичный период прошлого года;
4) в графе 4 указывается по виду: количество случаев (абсолютное число) профессиональных заболеваний за отчетный период текущего года;
5) в графе 5 указывается по виду: количество случаев (абсолютное число) профессиональных заболеваний за аналогичный период прошлого года;
6) в графе 6 указывается по виду: количество случаев (абсолютное число) профессиональных отравлений за отчетный период текущего года;
7) в графе 7 указывается по виду: количество случаев (абсолютное число) профессиональных отравлений за аналогичный период прошлого года;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Кәсіптік сырқаттанушылықты және улануларды мониторингілеу.
Қазақстан Республикасында кәсіптік сырқаттанушылықты және улануларды санитариялық-эпидемиологиялық мониторингілеу нысаны" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Толтырылған нысан жарты жылда бір рет, жарты жылдың соңғы айының 20-на дейін, жылына бір рет жылдың соңғы айының 20-на дейін өсу ретімен ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терminдер мен анықтамалар:
1) кәсіптік ауру – жұмыскердің өз еңбек (қызметтік) міндеттерін орындауына байланысты оған зиянды өндірістік факторлардың әсер етуінен туындаған жіті немесе созылмалы ауру;
2) жіті кәсіптік ауру – зиянды кәсіптік факторлардың бір рет (бір ауысымнан аспайтын уақыт ішінде) әсерінен кейін пайда болған ауру;
3) созылмалы кәсіптік ауру – зиянды өндірістік факторлардың көп рет және ұзақ уақыт әсер етуінен кейін пайда болған ауру;
4) кәсіптік улану – жұмыскердің өз еңбек (қызметтік) міндеттерін не жұмыс берушінің мүддесі үшін өз бастамасы бойынша өзге де әрекеттерді орындауына байланысты жұмыскерге зиянды өндірістік факторлардың әсер етуіне байланысты улануы.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсінідірме
1) 1-бағанда Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптамасына (ӘАОС) сәйкес аумақтың атауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда ағымдағы жылдың есепті кезеңіңде барлық жағдай саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда өткен жылдың осыған ұқсас кезеңінде барлық жағдай саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда ағымдағы жылдың есепті кезеңіңде кәсіптік ауру түрі бойныша жағдай саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда өткен жылдың осыған ұқсас кезеңінде кәсіптік ауру түрі бойныша жағдай саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда ағымдағы жылдың есепті кезеңіңде кәсіптік уланулар түрі бойныша жағдай саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда өткен жылдың осыған ұқсас кезеңінде кәсіптік уланулар түрі бойныша жағдай саны көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных, определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Мониторинг продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору. Результаты санитарно-эпидемиологического мониторинга в отношении продукции, подлежащей санитарно-эпидемиологическому надзору" (далее - Форма).
2. Форма заполняется территориальными подразделениями областей и городов Астана, Алматы, Шымкент и Филиалом "НПЦСЭиМ" РГП на ПХВ "НЦОЗ".
3. Заполненная Форма представляется ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Термины и определения, используемые в форме административных данных:
1) мониторинг безопасности продукции – система мероприятий, направленных на выявление, предупреждение и пресечение ввоза, производства, применения и реализации продукции, не соответствующей требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
2) маркировка – текст, товарные знаки, условное обозначение и рисунки, несущие информацию для потребителя и нанесенные на продукцию, документы, памятки (листы-вкладыши, информационные листы), этикетки, ярлыки, упаковку (тару).
3) несоответствующая продукция – продукция, не соответствующая установленным требованиям технических регламентов и (или) единым санитарно-эпидемиологическим и гигиеническим требованиям Евразийского экономического союза.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1) в графе 1 заполняются выполняемые мероприятия;
2) в графе 2 указывается 1 квартал;
3) в графе 3 указывается 2 квартал;
4) в графе 4 указывается 3 квартал;
5) в графе 5 указывается 4 квартал;
6) в графе 6 указывается общее количество отобранных проб.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын өнімнің мониторингі Санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауға жататын өнімге қатысты санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг нәтижелері" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды (бұдан әрі - Нысан) толтыру жөніндегі түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша бірыңғай талапты айқындайды.
2. Нысанды облыстар мен Астана, Алматы және Шымкент қалаларының аумақтық бөлімшелері және "ҚДСҰО" ШЖҚ-дағы РМК "СЭСжМҒПО" филиалы толтырады.
3. Нысан ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-не ұсынылады.
4. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға оның тегі мен аты-жөні, сондай-ақ толтырылған күні көрсетіле отырып қол қояды.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Әкімшілік деректер нысанында пайдаланылатын терминдер мен анықтамалар:
1) өнiм қауiпсiздiгiн мониторингiлеу – халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтiк құқықтық актiлердiң талаптарына сәйкес келмейтiн өнiмдi анықтауға, әкелудiң, өндiрудiң, қолданудың және өткiзудiң алдын алуға және жолын кесуге бағытталған iс-шаралар жүйесi;
2) сәйкес келмейтін өнім – техникалық регламенттердің белгіленген талаптарына және (немесе) Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай санитариялық-эпидемиологиялық және гигиеналық талаптарына сәйкес келмейтін өнім;
3) таңбалау – тұтынушыға арналған ақпаратты жеткізетін және өнімге, құжаттарға, жаднамаларға (қосымша парақтарға), затбелгілерге, заттаңбаларға, қаптамаға (ыдысқа) түсірілген мәтін, тауарлық белгілер, шарттық белгі және суреттер.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1) 1-бағанда орындалатын іс-шаралар толтырылады;
2) 2-бағанда 1-тоқсан көрсетіледі;
3) 3-бағанда 2-тоқсан көрсетіледі;
4) 4-бағанда 3-тоқсан көрсетіледі;
5) 5-бағанда 4-тоқсан көрсетіледі;
6) 6-бағанда іріктелген сынамалардың жалпы саны көрсетіледі.