О внесении изменений в приказы Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 11-1-2/42 "Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов и организаций в сфере официальной помощи развитию" и № 11-1-2/43 "Об утверждении формы проектного предложения официальной помощи развитию"
Приказ и.о. Министра иностранных дел Республики Казахстан от 20 марта 2025 года № 11-1-4/163. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2025 года № 35850
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 11-1-2/42 "Об утверждении Правил взаимодействия государственных органов и организаций в сфере официальной помощи развитию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10431) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 109) пункта 15 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах взаимодействия государственных органов и организаций в сфере официальной помощи развитию, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила взаимодействия государственных органов и организаций в сфере официальной помощи развитию (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 109) пункта 15 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан" и определяют порядок взаимодействия государственных органов и организаций в сфере официальной помощи развитию (далее – ОПР).";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Взаимодействие государственных органов и организаций по формированию проектов ОПР";
абзац четвертый пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Проектные предложения вносятся согласно форме, утвержденной приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 11-1-2/43 "Об утверждении формы проектного предложения официальной помощи развитию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10430).";
заголовки глав 3 и 4 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 6 ақпандағы "Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың дамуға ресми көмек саласындағы өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" № 11-1-2/42 және "Дамуға ресми көмектің жобалық ұсынысының нысанын бекіту туралы" № 11-1-2/43 бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2025 жылғы 20 наурыздағы № 11-1-4/163 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 20 наурызда № 35850 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың дамуға ресми көмек саласындағы өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 6 ақпандағы № 11-1-2/42 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10431 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
2. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 109) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың дамуға ресми көмек саласындағы өзара іс-қимыл жасау қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың дамуға ресми көмек саласындағы өзара іс-қимыл жасау қағидалары (бұдан әрі – қағидалар) "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 109) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік органдар мен ұйымдардың дамуға ресми көмек (бұдан әрі – ДРК) саласындағы өзара іс-қимыл тәртібін айқындайды.";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың дамуға ресми көмекті қалыптастыру жөніндегі өзара іс-қимылы";
3-тармақтың төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жобалық ұсыныстар "Дамуға ресми көмектің жобалық ұсынысының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 6 ақпандағы № 11-1-2/43 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10430 болып тіркелген) нысанға сәйкес енгізіледі.";
3 және 4-тараулардың атаулары мынадай редакцияда жазылсын:

"Глава 3. Взаимодействие государственных органов и организаций по внесению изменений в утвержденные планы мероприятий ОПР и выплат добровольных взносов в международные организации на ОПР";
"Глава 4. Взаимодействие государственных органов и организаций по реализации проектов ОПР";
пункт 10 исключить.
2. Внести в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 11-1-2/43 "Об утверждении формы проектного предложения официальной помощи развитию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10430) следующее изменение:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 111) пункта 15 Положения о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:".
3. Департаменту многостороннего сотрудничества Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
исполняющий обязанности
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
А. Рахметуллин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан

"3-тарау. Бекітілген ДРК іс-шаралар және ДРК-ға халықаралық ұйымдарға ерікті жарнаны төлеу жоспарларына өзгерістер енгізу жөнінде мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимылы";
"4-тарау. ДРК жобаларын іске асыру жөніндегі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимылы";
10-тармақ алынып тасталсын.
2. "Дамуға ресми көмектің жобалық ұсынысының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2015 жылғы 6 ақпандағы №11-1-2/43 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10430 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 111) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:".
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Көпжақты ынтымақтастық департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушы
А. Рахметуллин