Об объявлении Постановления Кабинета Министров Республики Казахстан "О порядке выезда за границу по служебным делам и мерах по усилению контроля за расходованием валютных средств на заграничные командировки"
Приказ Министерства внутренних дел Республики Казахстан от 28 сентября 1993 г. N 352. Утратил силу - приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 августа 1996 г. N 260 ~V960287
Объявляя Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан P930630_ "О порядке выезда за границу по служебным делам и мерах по усилению контроля за расходованием валютных средств на заграничные командировки" от 20 июля 1993 года N 630 приказываю:
1. Утвердить Инструкцию о порядке приема, оформления и выдачи органами внутренних дел документов на выезд за границу по служебным делам.
2. Начальникам ГУВД г. Алматы, УВД областей, г. Ленинска, УВД на транспорте организовать изучение с принятием зачетов указанной Инструкции личным составом, имеющим отношение к работе по оформлению выезда за границу, и обеспечить контроль за ее исполнением.
3. Управлению паспортной и визовой работы (Мусаев У.К.) организовать прием документации у МИД Республики Казахстан и обеспечить организацию оформления и выдачи заграндокументов по городу Алматы и Алматинской области в Центральном аппарате МВД Республики Казахстан, а начальникам УВД областей в отделах паспортной и визовой работы с 1 октября 1993 года.
4. Выезд в служебные командировки за границу сотрудников органов
внутренних дел, независимо от занимаемой должности, осуществлять
только с разрешения Министра внутренних дел Республики Казахстан или
лица, исполняющего его обязанности.
5. Внести следующие изменения в ранее изданные приказы МВД
Республики Казахстан:
в приказ N 38 от 22 января 1993 года:
- раздел IX исключить как утративший силу;
- приложение N I дополнить пунктом "10. Турция";
- в приложении N 2 перед подписью заявителя дописать:
"Предупрежден об ответственности за заведомо ложные данные в
анкете";
- дополнить Приложением N 2а (прилагается);
- приложение N 8 исключить как утратившее силу;
- в приложении N 10 после слов "Госпошлина уплачена в сумме
______рублей" дополнить двумя строками:
Согласие на выезд имеется               _________________
N ______от ______________               подпись представителя
областной (городской)
администрации
Далее по тексту.
в приказ N 217 от 9 июня 1993 года:
- в пункте 4 после слов "Изложенное в установленном порядке
положительное мнение Комитета национальной безопасности по
материалам о выезде за рубеж в качестве туриста ..." исключить слова
"и по служебным делам", далее по тексту.

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қызмет бабымен шетелге шығу тәртiбi және шетелдiк iссапарларға валюта қаржысының жұмсалуына бақылау жасауды күшейту жөнiндегi шаралар туралы" Қаулысын жариялау туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi 1993 жылғы 15 қыркүйектегi N 95. Күші жойылды - ҚР Iшкi iстер министрінің 1996 жылғы 10 тамыздағы N 260 бұйрығымен. ~V960287
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы шiлденiң 20-ындағы "Қызмет бабымен шетелге шығу тәртiбi және шетелдiк iссапарларға валюта қаржысының жұмсалуына бақылау жасауды күшейту жөнiндегi шаралар туралы" N 630 P930630_ Қаулысын жариялай отырып бұйырамын:
1. Iшкi iстер органдарында қызмет бабымен шетелге шығуға арналған құжаттарды қабылдау, ресiмдеу және беру тәртiбi туралы Нұсқау бекiтiлсiн.
2. Алматы қалалық IIББ, облыстардың, Ленинск қалалық IIБ, көлiктегi IIБ бастықтары шетелге шығуды ресiмдеу жөнiндегi жұмысқа қатысы бар жеке құрамның аталған Нұсқауды оқып бiлуiн ұйымдастырып, зачет қабылдасын және оның орындалуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
3. Паспорт және виза жұмыстары басқармасы (Мұсаев Ө.К.) Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнен құжаттарды қабылдап алуды ұйымдастырсын және 1993 жылғы қазанның 1-iнен бастап Қазақстан Республикасы IIМ-нiң Орталық аппаратында Алматы қаласы мен Алматы облысы бойынша, ал облыстық IIБ-ның бастықтары паспорт және виза жұмыстары бөлiмiнде шет елге шығу құжаттарын ресiмдеудi және берудi ұйымдастыруды қамтамасыз етсiн.
4. Iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң, атқаратын лауазымына
қарамастан, шетелге қызмет бабындағы iссапарға шығуы тек Қазақстан
Республикасы Iшкi iстер министрiнiң немесе оның мiндетiн атқарушы адамның
рұқсатымен ғана жүзеге асырылсын.
5. Қазақстан Республикасы IIМ бұрын шығарылған бұйрықтарына мынадай
өзгерiстер енгiзiлсiн:
1993 жылғы қаңтардың 22-iндегi N 38 бұйрыққа:
- IХ тарау күшiн жойғандықтан алып тасталсын;
- N 1 қосымша "10 Түркия" деген тармақпен толықтырылсын;
- N 2 қосымшадағы арыз иесiнiң қолы алдында:
"Анкетада бiле тұра жалған мәлiмет бергенi үшiн жауап беретiндiгi
туралы ескертiледi" деген сөздер қосылып жазылсын;
- N 2а Қосымшамен (қоса тiркелiп отыр) толықтырылсын;
- N 8 қосымша күшiн жойғандықтан алып тасталсын;
- N 10 қосымшада "______" сом Мемлекеттiк баж салығы
төлендi деген сөзден кейiн мынадай екi жолмен
толықтырылсын:
Шығуға арналған келiсiм бар
_____________N_________           _________________________
Облыстық (қалалық)
әкiмшiлiк өкiлiнiң қолы
Әрi қарай мәтiнi бойынша.
1993 жылғы маусымның 9-ындағы N 217 бұйрыққа:
- 4 тармақтағы "Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң шет елге турист ретiнде "шығу туралы материалдар бойынша белгiленген тәртiпте баяндалған оң пiкiрi бойынша деген сөйлемдегi "... және қызмет бабымен" деген сөз алынып тасталынсын, әрi қарай мәтiнi бойынша.

6. Считать утратившей силу Инструкцию МВД СССР, МИД СССР и КГБ
СССР от 9 октября 1989 года "О порядке представления документов для
принятия решений о выезде за границу по служебным делам".
И.О. Министра
Согласовано с КНБ                       Приложение N 1
Республики Казахстан                    к приказу МВД
Республики Казахстан
N 352 от 28.09.1883 г.
ИНСТРУКЦИЯ
о порядке приема, оформления и
выдачи органами внутренних дел
документов на выезд за границу
по служебным делам
В связи с принятием Постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 20 июля 1993 года N 630 "О порядке выезда за границу по служебным делам и мерах по усилению контроля за расходованием валютных средств на заграничные командировки" устанавливается следующий порядок оформления органами внутренних дел документов для выезда за границу по служебным делам:
1. Оформление и выдача общегражданских заграничных паспортов, независимо от страны выезда, производится только в органах внутренних дел по территориальному принципу, а для г. Алматы и Алматинской области в МВД Республики Казахстан.
2. Решение о выезде делегаций и специалистов за границу по служебным делам принимаются самостоятельно руководителями предприятий, объединений, учреждений, организаций в отношении всех категорий работников. В целях обеспечения сохранности государственных секретов командирующие организации через областные, а в городах Алматы и Ленинске - городские администрации обращаются в органы национальной безопасности для установления осведомленности командируемых в государственных секретах. Ответ органов национальной безопасности на такой запрос дается в течении 15 дней.
Положительное мнение органов национальной безопасности действительно в течение пяти лет (если командируемый не изменил место работы).
3. Для оформления выезда за границу командирующая организация представляет в отделы паспортной и визовой работы УВД следующие документы:
- ходатайство (заявка) установленного образца (Приложение N 10 к приказу МВД Республики Казахстан N 38-93 г.), подписанное руководителем организации или его заместителем и скрепленное печатью, с отметкой о согласии на выезд областных, Алматинской и Ленинской городских администраций;
- приглашение принимающей стороны (оригинал и копия) с приложенным (если это необходимо) нотариально заверенным переводом.
Оригинал возвращается командирующей организации:
- заявления-анкеты (утвержденной формы. Приложение N 2а);
- приказ о командировании за границу;
- две фотографии;
- внутренний паспорт с отметкой о гражданстве;
- квитанции об уплате госпошлины и услуг по визовой работе.
После получения всех необходимых материалов, документы проверяются по учетам ВИЦ УВД в порядке, установленном приказом МВД Республики Казахстан N 38-93 г.
Срок оформления документов в отделах паспортной и визовой работы не должен превышать 10 дней.

6. КСРО IIМ, КСРО СIМ, КСР МҚК 1989 жылғы қазанның 9-ындағы "Қызмет
бабымен шығу туралы шешiм қабылдау үшiн құжаттар тапсыру тәртiбi туралы"
Нұсқауы күшiн жойды деп есептелiнсiн.
Министрдiң мiндетiн атқарушы
милиция генерал-майор
Қазақстан Республикасы                       Қазақстан Республикасы
ҰҚК-мен келiсiлген                       IIМ 1993 жылғы қыркүйектiң
28-iндегi N 352 бұйрығына
N 1 қосымша
Iшкi iстер органдарында Қызмет бабымен шет
елге шығуға арналған құжаттарды қабылдау
ресiмдеу және беру тәртiбi туралы
Нұсқау
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы шiлденiң 20-ында "Қызмет бабымен шетелге шығу тәртiбi және шетелдiк iссапарларға валюта қаржысының жұмсалуына бақылау жасауды күшейту жөнiндегi шаралар туралы" N 630 Қаулы қабылдауына байланысты iшкi iстер органдарында қызмет бабымен шетелге шығу үшiн құжаттар ресiмдеудiң тәртiбi белгiлендi:
1. Жалпы азаматтық шетелдiк паспорттарды, шығатын елiне қарамастан, Iшкi iстер органдарында аумақтық принцип бойынша, ал Алматы қаласы мен Алматы облысына Қазақстан Республикасы IIМ-де ресiмдеп, берiледi.
2. Делегациялармен мамандардың қызмет бабымен шет елге шығуы туралы шешiмдi, кәсiпорындардың, бiрлестiктердiң, мекемелер мен ұйымдардың басшылары қызметкерлердiң барлық санаттарына қатысты дербес өздiгiнен қабылдайды. Мемлекеттiк құпияның сақталуын қамтамасыз ету мақсатында iссапарға жiберушi ұйымдар облыстық, ал Алматы, Ленинск қалаларында қалалық әкiмшiлiктер арқылы iссапарға шығатын қызметкерлердiң мемлекеттiк құпиядан хабардарлығын анықтау үшiн Ұлттық қауiпсiздiк органдарына өтiнiш жасайды. Ұлттық қауiпсiздiк органдары мұндай сауалдарға 15 күн iшiнде жауап бередi.
Ұлттық қауiпсiздiк органдарының оң пiкiрi бес жыл бойы жарамды (егер iссапарға шығушы жұмыс орнын ауыстырмаса).
3. Шет елге шығуды ресiмдеу үшiн iссапарға жiберушi ұйым IIБ-на паспорт және виза жұмыстары бөлiмдерiне мынадай құжаттарды тапсырады.
- ұйымдардың басшылары немесе олардың орынбасарлары қол қойған және мөр соғылған әрi облыстың, Алматы, Ленинск қалалық әкiмшiлiктерiнiң шығуға келiсiмi туралы белгiсi көрсетiлген белгiленген үлгiдегi ұсыным (өтiнiш) Қазақстан Республикасы IIМ 1993 N 38 бұйрығына N 10 Қосымша ;
- қабылдаушы жақтың (түпнұсқасы және көшiрмесi) нотариус куәландырған аудармасы қоса тiркелген шақыру қағазы. Түпнұсқа iссапарға жiберушi ұйымға қайтарылады.
- өтiнiш анкета (N 2а қосымша; бекiтiлген нысандағы);
- шет елге iссапарларға жiберу туралы бұйрық;
- екi фотосурет,
- азаматтығы туралы белгiсi бар iшкi паспорты;
- мемлекеттiк баж салығы және визалық жұмыстарға төленгендiгi туралы квитанция.
Барлық қажеттi материалдар қабылданғаннан кейiн құжаттар Қазақстан Республикасы IIМ 1993 жылғы N 38 бұйрығымен белгiленген тәртiпте IIБ-ң АЕО есебi бойынша тексерiледi.
Паспорт және виза жұмыстары бөлiмiнде құжаттарды ресiмдеу мерзiмi 10 күннен аспауы керек.

4. Разрешительная запись "Выезд до ..." оформляется сроком на один год с момента выдачи паспорта.
5. После получения выездных документов в страны, с которыми установлен визовой порядок выезда, представители командирующей организации обращаются для получения визы страны выезда:
- непосредственно в посольство иностранного государства, если
оно расположено в г. Алматы;
- в Консульское управление МИД Республики Казахстан, если
посольство расположено за пределами республики.
6. На всех выезжающих органами внутренних дел заводятся учетные
карточки, в которых вносятся номер паспорта и дата его выдачи,
карточки хранятся в отделах паспортной и визовой работы УВД.
7. Бланки заграничного паспорта регистрируются по следующей
форме:
___________________________________________________________________
Дата !   N    !  Ф.И.О.   !  Страна  !Командирующая! Основание
!паспорта!           !следования!  организация!  выдачи
-------------------------------------------------------------------
Учет паспортов, выданных для поездок по служебным делам ведется
отдельно.
8. Приглашение иностранных партнеров в Республику Казахстан
осуществляется через МИД Республики Казахстан.
Управление паспортной
и визовой работы МВД
Республики Казахстан
Бланк (штамп)
командирующей              Начальнику УВД___________________
организации                                  (область)
исх. N______
"___"____________19__г.
Просим оформить заграничные паспорта____________________
(страна)
_____________________________________________________________
1. __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
2. __________________________________________________________
3. __________________________________________________________
4. __________________________________________________________
Цель служебной поездки______________________________________
Посетят города______________________________________________
Выезд намечен "____"__________________19___г. на _____дней.
Госпошлина уплачена в сумме _______________________рублей.
Согласие на выезд имеется             _________________
подпись представителя
N ____от_________                     областной (городской)
администрации
Дата         М.П.           Руководитель организации
Приложение N 2а
МВД_____________________________           _______________
________________________________           !             !
(фамилия, имя, отчество)                !   Место     !
________________________________           !    для      !
(если имели другую фамилию, имя,           ! вклеивания  !
________________________________           ! фотографии  !
отчество, укажите их)                      !     4х5     !
________________________________           !             !
(число, месяц, год и место               --------------
________________________________
рождения)
________________________________
( место постоянного жительства,
________________________________
регистрации)
Телефоны_________дом.________служ.
ЗАЯВЛЕНИЕ-АНКЕТА
о выдаче заграничного паспорта для
выезда за границу по служебным делам
Прошу оформить заграничный паспорт для выезда за границу в____
(страна)
______________________________________________________________
(приглашающая организация)
Ранее выезжал (а) за границу:_________________когда___________
(страна)
Место работы в настоящее время:
______________________________________________________________
Должность, с указанием учреждения, !Местонахождение учреждения
организации                 !     организации
--------------------------------------------------------------
___________________________________!__________________________
___________________________________!__________________________
___________________________________!__________________________
___________________________________!__________________________
___________________________________!__________________________
Предупрежден об ответственности за заведомо ложные данные в
анкете.
"___"______19__г.                  __________________________
(личная подпись заявителя)
Сведения, указанные в анкете, сверены с паспортом, военным
билетом и трудовой книжкой.
"___"_________19___г.              __________________________
(подпись, фамилия
должностного лица
предприятия, учреждения,
организации)
М.П. организации

4. "_____________" дейiн шығуға болады" деген рұқсат белгiсi паспорт берiлген сәттен бастап бiр жыл мерзiмге ресiмделедi.
5. Визалық шығу тәртiбi белгiленген елдерге шығу құжаттарын алған соң
iссапарға жiберушi ұйымның өкiлдерi шығатын елге виза алу үшiн мыналарға
өтiнiш жасайды:
- шетел мемлекетiнiң елшiлiгiне, егер ол Алматы қаласында орналасқан
болса;
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң консулдық
басқармасына егер елшiлiк республикадан тыс жерде орналасқан болса.
6. Шет елге шығатындардың бәрiне iшкi iстер органдарында есеп
карточкалары толтырылады, онда паспорттың нөмiрi мен берiлген уақыты
жазылады, карточкалар IIБ-ның паспорт және виза жұмыстары бөлiмдерiнде
сақталады.
7. Шет елдiк паспорттың бланкiлерi мынадай формада тiркеледi:
_________________________________________________________________
Датасы|Паспорттың | Ф. А. Әкесiнiң аты |Баратын|iссапарға|паспорт
| нөмiрi    |                    |  елi  |жiберушi |беруге
|           |                    |       | ұйым    | негiз
_________________________________________________________________
Қызмет бабымен сапарға шығуға берiлген паспорттарға жеке есеп
жүргiзiледi.
8. Шетелдiк әрiптестердi Қазақстан Республикасына шақыру Қазақстан
Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi арқылы жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы IIМ
паспорт және виза жұмыстары
басқармасы
Iссапарға жiберушi                    ___________________
ұйымның бланкiсi                             (облыс)
(штамп)                             IIБ бастығына
Шығыс N ___________
199___ж._____________"__"
______________________________________________беруге шетелдiк
(елдiң атауы)
паспорт ресiмдеудi сұраймыз
______________________________________________________________
1.____________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4.____________________________________________________________
Қызмет бабындағы сапардың мақсаты_____________________________
______________________________________________________________
мына қалаларда болады_________________________________________
Шет елге бару 19____ж._________"___"________күнге көзделген.
________теңге мемлекеттiк баж салығы төлендi.
шығуға арналған келiсiм бар              ____________________
____________N _____________             (облыстық)қалалық)
әкiмшiлiк өкiлiнiң қолы)
Датасы        М.О.                  Ұйым басшысы
Қазақстан Республикасы IIМ
_______________________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесiнiң аты)
_______________________________________________________________
(басқа фамилияда болсаңыз оны көрсетiңiз)
_______________________________________________________________
(туылған жылы, айы, күнi)
________________________________________________________________
(тұрақты мекен-жайы немесе тiркелген жерi)
телефондар:  үй____________ жұмыс ______________
Шетелге iссапарға қызмет бабымен бару
үшiн паспорт беру жөнiнде
Өтiнiш - Анкета
_______________________________________________________________
(шақыратын ұйым)
шетелге____________________________________iссапарға қызмет
(ел)
бабымен бару үшiн паспорт ресiмдеудi сұраймын.
Бұрын шетелде____________________________________қашан болған
(ел)
___________________________.
Қазiргi кездегi жұмыс орны
_______________________________________________________________
ұйымның, мекеменiң атауы,    | ұйымның мекен-жайы
лауазымы           |
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Бiле тұра жалған мәлiмет бергенi үшiн жауап беретiндiгi
туралы ескертiлдi.
19___ж._________________                       ________________
(қолы)
Анкета көрсетiлген мәлiмдемелер паспортымен, әскери
билетпен және еңбек кiтапшасымен салыстырылды.
199______ж.                       _____________________________
(ұйымның лауазымды
адамның қолы)
М.О.  ұйым