О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по составлению финансового плана и прогнозированию потока наличности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 июня 1996 г. N 130. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 24.06.1996 г. N 17. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
Извлечение из приказа Министра финансов РК от 03.06.2005г. N 211
"В целях реализации распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года N 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан, согласно прилагаемому перечню...
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра
финансов РК
от 03.06.2005г. N 211
Перечень некоторых
приказов Министра финансов
Республики Казахстан, утративших силу
...
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 июня 1996 г. N 130 "О внесении изменений и дополнений в Инструкцию по составлению финансового плана и прогнозированию потока наличности"...".
--------------------------------------------------------------------
Утвердить прилагаемые к настоящему приказу изменения и дополнения N 1 к действующей Инструкции по составлению финансового плана и прогнозированию потока наличности, утвержденную приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 18 сентября 1995 года N 239 V950109_ .
Заместитель Министра
Изменения и дополнения в Инструкцию по составлению
финансового плана и прогнозированию потока наличности N 1
Министерство финансов Республики Казахстан в связи с внедрением новой Бюджетной классификации вносит изменения и дополнения в действующую Инструкцию по составлению финансового плана и прогнозированию потока наличности, утвержденную приказом Министерства финансов Республики Казахстан от 18 сентября 1995 года N 239.
В разделе I "Общие положения"
- в пункте 1 после слов "разрешений министерств (ведомств)" дополнить словами "межминистерских (межведомственных) разрешений и разрешений нижестоящих распорядителей бюджетных средств".
В разделе II "Определения"
- в пункте 4 слово "учреждениям" заменить на слова "бюджетным организациям";
- в пункте 6 слово "учреждений" заменить на слово "организаций".
В разделе III "Финансовое планирование"
- в пункте 8 после слов "в отраслевые" дополнить словами "департаменты и", слово "статей" заменить словами "подклассов и специфики";
- в пункте 9 после слова "Отраслевые" дополнить словами "департаменты и", слова "Главное управление казначейства" заменить словами "Казначейство при Министерстве финансов Республики Казахстан";
- в пункте 14 слова "каждой статье" заменить словами "каждому подклассу и специфике";
- в пункте 15 слова "Главным бюджетным управлением" заменить на слова "Департаментом государственного бюджета".
В разделе IV "Прогноз потока наличности"
- в пункте 18 слова "внешнеэкономической деятельности" заменить на слова "валютных операций и мониторинга внешнего долга";

Қаржы жоспарын және қолма-қол ақша тасқынын болжамдау жөнiндегi N 1 Нұсқаулыққа енгiзiлген өзгертулер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнің 1996 жылғы 5 маусымдағы N 130 бұйрығы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 24 маусымда тіркелді. Тіркеу N 17. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 211 Бұйрығымен
--------------Бұйрықтан үзінді--------------
"Заңға тәуелдi актiлердi жетiлдiру бойынша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-ө өкiмiн iске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлген тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарының күшi жойылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Заң қызметi департаментi (Д.В. Вагапов) қоса берiлген тiзбеде көрсетiлген бұйрықтардың күшi жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне белгiленген тәртiппен бiр апталық мерзiмде хабарласын.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнің
2005 жылғы 3 маусымдағы
N 211 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң күшiн
жойған кейбiр бұйрықтарының тiзбесi
2. "Қаржы жоспарын және қолма-қол ақша тасқынын болжамдау жөнiндегi Нұсқаулыққа енгiзiлген өзгертулер мен толықтырулар" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1996 жылғы 5 маусымдағы N 130 бұйрығы (Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінде 1996 жылғы маусымда N 17 тiркелген)...
--------------------------------------------
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi жаңа Бюджеттiк сыныптаманың енгiзiлуiне байланысты Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 1995 жылғы 18 қыркүйектегi N 239  бұйрығымен  бекiтiлген қаржы жоспарын жасау және қолма-қол ақша тасқынын болжамдау жөнiндегi қолданылып жүрген Нұсқаулыққа өзгертулер мен толықтырулар енгiзедi.
I. "Жалпы ережелер" бөлiмiнде
- 1-тармақ "Министрлiктер (ведомстволар) рұқсаттарының" деген
сөздерден кейiн "министрлiк берген (ведомствоаралық) рұқсаттардың және төменгi бюджеттiк қаржыларды бөлушiлер рұқсаттарының" деген сөздермен толықтырылсын.
II. "Айқындамалар" бөлiмiнде
- 4-тармақтағы "мекемелерге" деген сөз "бюджеттiк ұйымдарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 6-тармақтағы "мекемелердiң" деген сөз "ұйымдардың" деген сөзбен ауыстырылсын.
III. "Қаржы жоспарлауы" бөлiмiнде
- 8-тармақ "салалық" деген сөзден кейiн "департаменттер және" деген сөздермен толықтырылсын, "баптардың" деген сөз "сыныпшалар мен ерекшелемелердiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 9-тармақ "салалық" деген сөзден кейiн "департаменттер және" деген сөздермен толықтырылсын, "Бас қазынашылық басқармасы" деген сөз "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылық" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 14-тармақтағы "әрбiр бапқа" деген сөздер "әрбiр сыныпша мен ерекшелемеге" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 15-тармақтағы "Бас бюджет басқармасы" деген сөздер "Мемлекеттiк бюджет департаментi" деген сөздермен ауыстырылсын.
IV. "Қолма-қол ақша тасқынын болжамдау" бөлiмiнде
- 18-тармақтағы "сыртқы экономикалық қызметтiң" деген сөздер "валюталық операциялардың және сыртқы борыш мониторингiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;

- в пункте 20 после слов "(приложение 2)" дополнить предложением: "Экономические показатели для прогноза потока наличности должны соответствовать бюджетной классификации".
В разделе V "Квартальная выдача казначейских разрешений"
- в пункте 22 слова "разделов и статей" заменить на слова "учреждений программ, подпрограмм и специфики экономической классификации";
- в пункте 24 слова "Главном управлении казначейства" заменить на слова "казначействе при Министерстве финансов Республики Казахстан";
- в пункте 25 слова "еженедельно" заменить на слова "один-два раза в месяц", слово "учреждений" заменить на слова "бюджетных организаций", слова "Эта практика будет продолжаться до тех пор, пока ситуация с доходами не улучшится" исключить.
В разделе VI "Пересмотр разрешений"
- в пункте 26 слова "Главным бюджетным управлением" заменить на слова "Департаментом государственного бюджета", слова "одних статей" заменить на слова "одного подкласса и специфике";
- в пункте 27 слова "Главное бюджетное управление" заменить на слова "Департамент государственного бюджета", после слова "Казначейства" дополнить словами "при Министерстве финансов".
В разделе VII "Распределение разрешенных лимитов внутри каждого министерства
- в пункте 28 слово "учреждений" заменить на слова "бюджетных организаций";
- в пункте 29 слова "учреждение" заменить на слова "организация", слово "шестизначным" заменить на слово "семизначным", слова "последние три" заменить на слова "последние четыре";
- в пункте 30
в абзаце первом слова "учреждение" заменить на слова "организация", слова "Главного управления казначейства" заменить на слова "Казначейства при Министерстве финансов Республики Казахстан", слова "бюджетной статье" заменить на слова "специфике экономической классификации", слово "статье" заменить на слово "специфике";
- после первого абзаца ввести абзацы следующего содержания:
"В случае, когда министерство (ведомство) делегирует полномочия распорядителя бюджетных ассигнований нижестоящей (подведомственной) бюджетной организации, то последней, в свою очередь, распределяются лимиты по нижестоящим расходующим единицам (бюджетным организациям) и выписываются разрешение нижестоящего распорядителя бюджетных средств по форме 2а (приложение 10). Общая сумма бюджетных ассигнований, распределенных по каждой специфике между расходующими бюджетными организациями, должна равняться суммам, указанным в разрешении министерства (ведомства) по форме 2 также по каждой специфике. Разрешение нижестоящего распорядителя бюджетных средств заполняется в трех экземплярах, из которых первый предназначен для подведомственной бюджетной организации, второй для Областного управления Казначейства, третий экземпляр остается у распорядителя бюджетных средств.

- 20-тармақ "2-қосымша" деген сөздерден кейiн "Қолма-қол ақша тасқынын болжамдауға арналған экономикалық көрсеткiштер бюджеттiк сыныптамаға сәйкес келуi тиiс" деген сөйлеммен толықтырылсын.
V. "Қазынашылық рұқсаттарының тоқсандық берiлiмi" бөлiмiнде
- 22-тармақтағы "бөлiмдер мен баптардың" деген сөздер "экономикалық сыныптама мекемелерінің, бағдарламаларының, кiшi бағдарламалары мен ерекшелемелерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 24-тармақтағы "Бас қазынашылық басқармасында" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылықта" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 25-тармақтағы "апта сайын" деген сөздер "айына бiр-екi рет" деген сөздермен, "мекемелердiң" деген сөз "бюджеттiк ұйымдардың" деген сөздермен ауыстырылсын, "Бұл практика табыс келтiрудегi, жағдаят жақсарғанша жалғаса бередi" деген сөздер алынып тасталсын.
VI. "Рұқсаттарды қайта қарау" бөлiмiнде
- 26-тармақтағы "Бас бюджет басқармасы" деген сөздер "Мемлекеттiк бюджет департаментi" деген сөздермен, "бiрдей баптардың" деген сөздер "бiр сыныпша мен ерекшелеменiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 27-тармақтағы "Бас бюджет басқармасы" деген сөздер "Мемлекеттiк бюджет департаментi" деген сөздермен ауыстырылсын. "Қазынашылықтың" деген сөздiң алдынан "Қаржы министрлiгi жанындағы" деген сөздермен толықтырылсын.
VII. "Рұқсат берiлген лимиттердi әрбiр министрлiктiң iшiнде бөлу" бөлiмiнде
- 28-тармақтағы "мекемелердiң" деген сөз "бюджеттiк ұйымдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 29-тармақтағы "мекеме" деген сөз "ұйым" деген сөзбен, "алты қатарлы" деген сөздер "жетi қатарлы" деген сөздермен, "үш" деген сөз "төрт" деген сөзбен ауыстырылсын;
- 30-тармақта
бiрiншi абзацтағы "мекеме" деген сөз "ұйым" деген сөзбен, "Бас қазынашылық басқармасының" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылықтың" деген сөздермен, "бюджеттiк бапқа" деген сөздер "экономикалық сыныптаманың ерекшелемесiне" деген сөздермен, "бапқа" деген сөз "ерекшелемеге" сөзбен ауыстырылсын;
- бiрiншi абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацтар енгiзiлсiн:
"Министрлiк (ведомство) бюджеттiк қаражатты бөлушiнiң өкiлеттiктерiн төмен тұрған (бағынысты) бюджеттiк ұйымға берген жағдайда соңғысына, өз кезегiнде, төмен тұрған қаржы жұмсаушы бiрлiктер (бюджеттiк ұйымдар) бойынша лимиттер бөлiнiп, 2-а нысаны бойынша (N 10 қосымша) төмен тұрған бюджеттiк қаржыларды бөлушiнiң рұқсаты жазып берiледi. Қаржы жұмсаушы бюджеттiк ұйымдар арасында әрбiр ерекшелеме бойынша бөлiнген бюджеттiк қаражаттың жалпы сомасы 2-нысан бойынша министрлiктiң (ведомствоның) рұқсатында да әрбiр ерекшелеме бойынша көрсетiлген сомаға тең болуы тиiс. Төмен тұрған бюджеттiк қаржыларды бөлушiнiң рұқсаты үш дана етiп толтырылады, олардың бiрiншiсi бағынысты бюджеттiк ұйымға, екiншiсi облыстық қазынашылық басқармасына арналған, үшiншi данасы бюджеттiк қаржыларды бөлушiде қалады.

В случае, когда одно министерство (ведомство) распределяет часть своих бюджетных ассигнований другому министерству (ведомству), оно выдает межминистерское (межведомственное) разрешение (форма 2-б, приложение 11). Межминистерское (межведомственное) разрешение заполняется в трех экземплярах, из которых первый предназначен для министерства (ведомства) - получателя, второй - для Казначейства при Министерстве финансов, третий экземпляр остается в выпускающем министерстве (ведомстве). Общая сумма бюджетных ассигнований, распределенных министерством (ведомством) по каждой специфике экономической классификации между министерствами (межминистерское разрешение) и подведомственными организациями (разрешение министерства) не должна превышать лимит, разрешение на который Казначейство при Министерстве финансов выдало в целом по министерству (ведомству) (Казначейское разрешение);
Министерствам (ведомствам), имеющим в подведомственных организациях текущие счета (вместо бюджетных) для ведения финансовых операций по исполнению сметы расходов или мероприятий, предусмотренных в бюджете, необходимо с 1 января 1997 года закрыть текущие счета и открыть бюджетные. А также привести в соответствие с данной Инструкцией механизм доведения до подведомственных организаций утвержденных лимитов на расходы:
- абзац второй считать абзацем пятым, слова "учреждений" заменить на слова "бюджетных организаций";
- пункт 31 дополнить следующими предложениями: "В ней же отражаются суммы распределенных бюджетных ассигнований по межминистерскому (межведомственному) разрешению. Нижестоящие распорядители бюджетных ассигнований также ведут учет распределения
- пункт 31 дополнить следующими предложениями: "В ней же
В разделе VIII "Контроль за финансовыми обязательствами"
- в пункте 32 слова "учреждение" заменить на слова "организация", после слов "по форме 2" дополнить словами "межминистерское (межведомственное) разрешение по форме 2-б и разрешение нижестоящего распорядителя бюджетных средств по форме 2-а", слово "статье" заменить на слово "специфике".
В разделе IX "Представление оперативных сведений"
- в пункте 33 слово "учреждения" заменить на слово "организации", после слов "(приложение 8)" дополнить предложением "В случае делегирования полномочий распорядителя бюджетных ассигнований нижестоящей подведомственной организации оперативные сведения представляются данной организации к третьему рабочему дню каждого месяца, которая в свою очередь сводные оперативные сведения представляют министерству (ведомству) к пятому рабочему дню", слова "каждой бюджетной статье, разделу, параграфу, главе" заменить на слова "каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации";
- в пункте 35 слово "учреждений" заменить на слова "бюджетных организаций или нижестоящих распорядителей бюджетных ассигнований", слово "статей" заменить на слова "каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфики экономической классификации";
- в пункте 36 слово "статей" заменить на слова "каждого учреждения, программе, подпрограмме, специфики экономической классификации";
- включить пункт 39 следующего содержания: "С изданием настоящей инструкции признать утратившими силу, по мере поэтапного перехода от финансирования расходными расписаниями к утвержденным Казначейским разрешениям лимитов на расходование бюджетных ассигнований следующих нормативных документов;
- Правила составления и исполнения Государственного бюджета Казахской ССР, утвержденные приказом Министра финансов от 31 января 1979 года N 8 в части раздела 10, подраздела А "Финансирование расходов по республиканскому бюджету Казахской ССР";
- Инструкцию "О порядке составления поквартального
распределения годовых назначений, финансирования расходов и учета
изменений, вносимых в процессе исполнения, по республиканскому
бюджету", утвержденную приказом Министра финансов Казахской ССР от 6
марта 1980 года N 19.
Изменения и дополнения
в приложения к Инструкции по
составлению финансового плана
и прогнозированию потока наличности

Бiр министрлiк (ведомство) өзiнiң бюджеттiк қаражатының бiр бөлiгiн басқа министрлiкке (ведомствоға) бөлген жағдайда ол министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат (2-б нысаны, 11-қосымша) бередi. Министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат үш дана етiп толтырылады, олардың бiрiншiсi алушы министрлiкке (ведомствоға), екiншiсi - Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылыққа арналған, үшiншi данасы шығарушы министрлiкте (ведомствода) қалады. Министрлiк (ведомство) экономикалық сыныптаманың әрбiр ерекшелемесi бойынша министрлiктер (министрлiкаралық рұқсат) және бағынысты ұйымдар (министрлiктiң рұқсаты) арасында бөлген бюджеттiк қаражаттың жалпы сомасы тұтастай министрлiк (ведомство) бойынша Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылық рұқсат берген (Қазынашылық рұқсаты) лимиттен аспауы тиiс;
- Бағынысты ұйымдарында шығындар сметасын немесе бюджетте көзделген шараларды атқару жөнiндегi қаржы операцияларын жүргiзуге арналған ағымдағы шоттары (бюджеттiк шоттардың орнына) бар министрлiктер (ведомстволар) 1997 жылдың 1 қаңтарынан бастап ағымдағы шоттарын жауып, бюджеттiк шоттар ашуы қажет. Сондай-ақ шығындарға арналып бекiтiлген лимиттердi бағынысты ұйымдарға дейiн жеткiзу тетiгiн осы Нұсқаулыққа сәйкес келтiруi тиiс;
- екiншi абзац бесiншi абзац болып есептелсiн, "мекемелердiң" деген сөз "бюджеттiк ұйымдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 31-тармақ мынадай сөйлеммен толықтырылсын: "Нақ сонда министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат бойынша бөлiнген бюджеттiк қаражат сомасы көрсетiледi. Төмен тұрған бюджеттiң қаражатты бөлушiлер де 3-нысан бойынша (6-қосымша) бөлiмiнiң есебiн жүргiзiп отырады".
VIII. "Қаржы мiндеттемелерiн бақылау" бөлiмiнде
- 32-тармақтағы "мекеме" деген сөз "ұйым" деген сөзбен ауыстырылсын, "2-нысан бойынша" деген сөздерден кейiн "2-б нысаны бойынша министрлiкаралық рұқсат және 2-а нысаны бойынша төмен тұрған бюджеттiк қаржыларды бөлушiнiң рұқсаты" деген сөздермен толықтырылсын, "бапта" деген сөз "ерекшелемеде" деген сөзбен ауыстырылсын.
IХ. "Жедел мәлiметтер беру" бөлiмiнде
- 33-тармақтағы "мекеме" деген сөз "ұйым" деген сөзбен ауыстырылсын, "(8-қосымша)" деген сөздерден кейiн мынадай сөйлеммен толықтырылсын: "Бюджеттiк қаражатты бөлушiнiң өкiлеттiктерi төмен тұрған бағынысты ұйымға берiлген жағдайда жедел мәлiметтер бұл ұйымға әр айдың үшiншi жұмыс күнiне берiлiп отырады, ол өз кезегiнде жиынтық жедел мәлiметтердi министрлiкке (ведомствоға) бесiншi жұмыс күнiнен берiп отырады", "әрбiр бюджеттiк бапқа бөлiмге, параға, тарауға" деген сөздер "әрбiр мекемеге, бағдарламаға, кiшi бағдарламаға, экономикалық сыныптаманың ерекшелемесiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 35-тармақтағы "мекемелердiң" деген сөз "бюджеттiк ұйымдардың немесе төмен тұрған бюджеттiк қаражатты бөлушiлердiң" деген сөздермен, "баптардың" деген сөз "әрбiр мекеменің, бағдарламаның, кiшi бағдарламаның, экономикалық сыныптама ерекшелемесiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 36-тармақтағы "баптардың" деген сөз "әрбiр мекеменің, бағдарламаның, кiшi бағдарламаның, экономикалық сыныптама ерекшелемесiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
- мынадай мазмұндағы 39-тармақ қосылсын:
"Осы Нұсқаулықтың шығуына байланысты, шығын кестелерiмен қаржыландырудан бюджеттiк қаражатты жұмсауға арналған лимиттердiң бекiтiлген Қазынашылық рұқсаттарына кезеңдеп көшуге қарай, мына нормативтiк құжаттардың күшi жойылды деп танылсын:
- Қаржы министрiнiң 1979 жылғы 31 қаңтардағы N 8 бұйрығымен
бекiтiлген Қазақ КСР Мемлекеттiк бюджетiн жасау мен атқару Ережелерiнiң 10-бөлiмiнiң А "Қазақ КСР республикалық бюджетi бойынша шығындарды қаржыландыру" бөлiмшесi;
- Қазақ КСР Қаржы министрiнiң 1980 жылғы 6 наурыздағы N 19 бұйрығымен бекiтiлген "Республикалық бюджет бойынша жылдық тағайындалымдардың тоқсандар бойынша бөлiнiмiн жасаудың, шығындарды қаржыландырудың және атқару барысында енгiзiлетiн өзгертулердiң есебiн жүргiзудiң тәртiбi туралы" Нұсқаулық.
Қаржы жоспарын жасау және қолма-қол ақша тасқынын
болжамдау жөнiндегi Нұсқаулыққа енгiзiлген
өзгертулер мен толықтырулар

В форме 1 приложение 3 "Казначейское разрешение"
- слово "учреждениям" заменить на слова "бюджетным
организациям".
В Порядке заполнения формы 1 - Казначейское разрешение
- в абзаце третьем слово "учреждению" заменить на слова
"министерству (ведомству)";
- в абзаце четвертом слова "разделы и статьи бюджетной классификации" заменить на слова "код бюджетной классификации, состоящий из десяти знаков: учреждение - 3 цифры, программа - 2 цифры, подпрограмма - 2 цифры, специфика экономической классификации - 3 цифры";
- в абзаце восьмом слова "статьи" заменить на слова "специфики";
- ввести абзац следующего содержания:
"Каждый завершенный лист выписанного разрешения должен быть пронумерован, выведенный итог по листу подтвержден подписью ответственного исполнителя. На последнем листе разрешения пишется текст следующего содержания: Казначейское разрешение выписано на (указать количество листов цифрами и прописью), на общую сумму (указать сумму цифрами и прописью). Далее следует подпись ответственного исполнителя, который выписывает данное разрешение, подпись начальника Управления финансирования республиканского бюджета, и подготовленный документ представляется на подпись руководству Казначейства при Министерстве финансов".
В форме 5 приложение 4 "Заявка на изменение лимитов бюджетных ассигнований"
- слова "главное бюджетное управление" заменить на слова "Департамент государственного бюджета".
В Порядке заполнения формы 2 - Разрешение министерства (ведомства)
- в абзаце первом слова "учреждениям" заменить на слова "бюджетным организациям";
- в абзаце третьем слова "следующие три" заменить на слова "следующие четыре", слова "код учреждения (присвоенный ему министерством)" заменить на слова "присвоенный бюджетной организации индивидуальный ведомственный код от 0001 до 8999, указанный в Справочнике организаций, финансируемых из республиканского бюджета, разработанном Казначейством при Министерством финансов", слово "учреждению" заменить на слова "бюджетной организации";
- ввести абзац следующего содержания:
"Каждый завершенный лист выписанного разрешения министерства (ведомства) должен быть пронумерован, выведенный итог по листу подтвержден подписью ответственного исполнителя. На последнем листе разрешения пишется текст: Разрешение министерства (ведомства) выписано на (указать количество листов цифрами и прописью) на общую сумму (указать сумму цифрами и прописью). Далее следует подпись ответственного исполнителя, начальника финансово-экономического управления (отдела), и подготовленный документ представляется на подпись руководству министерства (ведомства)".

1-нысандағы 3 "Қазынашылық рұқсаты" қосымшасы
- "мекемелерге" деген сөз "бюджеттiк ұйымдарға" деген сөздермен ауыстырылсын.
1. "Қазынашылық рұқсаты" нысанын толтыру тәртiбiнде
- үшiншi абзацтағы "мекемеге" деген сөз "Министрлiкке (ведомствоға)" деген сөздермен ауыстырылсын;
- төртiншi абзацтағы "бюджеттiк сыныптаманың бөлiмдерi мен баптары" деген сөздер "он белгiден тұратын бюджеттiк сыныптама коды: құрам - 3 сан, бағдарлама - 2 сан, кiшi бағдарлама - 2 сан, экономикалық сыныптаманың ерекшелемесi - 3 сан" деген сөздермен ауыстырылсын;
- 8-абзацтағы "баптың" деген сөз "ерекшелеменiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
- мынадай мазмұндағы абзац енгiзiлсiн:
"Жазып берiлген рұқсаттың аяқталған әр парағы нөмiрленiп, парақ бойынша шығарылған жиынтығы қол қою арқылы расталуы тиiс. Рұқсаттың соңғы парағына мынадай мазмұндағы мәтiн жазылады: Қазынашылық рұқсаты (парақтардың саны санмен және жазумен көрсетiлсiн), жалпы сомасы (сомасы санмен және жазумен жазып көрсетiлсiн) жазып берiлдi. Бұдан әрi осы рұқсатты жазып беретiн жауапты атқарушының қолы, Республикалық бюджеттi қаржыландыру басқармасы бастығының қолы болады және дайын болған құжат Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылықтың басшылығына қол қоюға берiледi".
5-нысандағы 4 "Бюджеттiк қаражаттың лимиттерiн өзгертуге берiлген тапсырыс" қосымшасы
- "Бас бюджет басқармасы" деген сөздер "Мемлекеттiк бюджет департаментi" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. "Министрлiктiң (ведомствоның) рұқсаты" нысанын толтыру Тәртiбiнде
- бiрiншi абзацтағы "мекемелерге" деген сөз "бюджеттiк ұйымдарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
- үшiншi абзацтағы "үш" деген сөз "төрт" деген сөзбен, "мекеменiң (оған министрлiк берген) коды" деген сөздер "Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылық тұжырымдап жасаған, республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдардың Анықтамасында көрсетiлген, бюджеттiк ұйымға берiлген 0001-ден 8999-ға дейiнгi жеке ведомстволық код" деген сөздермен, "мекемеге" деген сөз "бюджеттiк ұйымға" деген сөздермен ауыстырылсын;
- мынадай мазмұндағы абзац енгiзiлсiн:
"Жазып берiлген министрлiк (ведомство) рұқсатының аяқталған әр парағы нөмiрленiп, парақ бойынша шығарылған жиынтығы жауапты атқарушының қолы арқылы расталуға тиiс. Рұқсаттың соңғы парағына мынадай мәтiн жазылады: Министрлiктiң (ведомствоның) рұқсаты (парақтардың саны санмен және жазумен көрсетiлсiн) жалпы сомасы (сомасы санмен және жазумен көрсетiлсiн) жазып берiлдi. Бұдан әрi жауапты атқарушының, қаржы-экономикалық басқарма (бөлiм) бастығының қолдары болады және дайын болған құжат министрлiктiң (ведомствоның) басшылығына қол қоюға берiледi".

В форме 3 приложение 6 "Карточка контроля за распределением лимитов"
- слово "(статья)" заменить на слово "специфика";
- в разделе 2 слово "учреждения" заменить на слово "организации", после слов "порядковый номер бюджетной организации" дополнить словами "(из Справочника организаций, финансируемых из республиканского бюджета)".
В Порядке заполнения формы 3 - "Карточка контроля за распределением лимитов"
- в абзаце первое слово "статье" заменить на слово "специфики", слово "статью" заменить на слово "специфику";
- в абзаце третьем слово "учреждениям" заменить на слова "организациям", после слов "порядковые номера" дополнить словами "из Справочника организаций, финансируемых из республиканского бюджета, разработанного Казначейством при Министерстве финансов Республики Казахстан", слово "серийный" заменить на слово "порядковый".
В форме 4 приложение 7 "Карточка контроля за финансовыми обязательствами (ФО)
- слово "статья" заменить на слово "специфика";
- в разделе 1 слово "Учреждение" заменить на слово "Бюджетная организация".
В Порядке заполнения формы 4 - Карточка контроля за финансовыми обязательствами (ФО)
- в абзаце первом слово "статью" заменить на слово "специфику", слово "учреждением" заменить на слово "организацией".
В форме 6 приложение 8 "Оперативные сведения"
- слово "Учреждение" заменить на слово "Бюджетная организация".
Порядок заполнения формы N 2-а - Разрешение нижестоящего распорядителя бюджетных средств
Форма предназначена для перераспределения нижестоящим распорядителем бюджетных средств между расходующими единицами.
При заполнении данной формы следует придерживаться следующего:
- первые три цифры означают код министерства (ведомства), следующие четыре цифры - код расходующий единицы, а через дробь проставляют цифры порядкового номера разрешения;
- в рамке "код" указывается семизначный номер, первые три цифры означают код министерства (ведомства), последние четыре цифры - код нижестоящего распорядителя бюджетных средств, выпускающего данное разрешение;
графы 1,2,3,4,5 заполняются по аналогии с заполнением формы 1 - Казначейское разрешение;
порядок подписания и утверждения разрешения нижестоящего распорядителя бюджетных средств аналогичен с порядком подписания формы 2 - Разрешение министерства (ведомства).
Разрешение нижестоящего распорядителя бюджетных средств (форма 2-а) можно изменить только выдачей другого разрешения.
Порядок заполнения формы N 2-б - Межминистерское (межведомственное) разрешение.
При заполнении межминистерского (межведомственного) разрешения следует придерживаться следующего:
- первые три цифры номера означают код министерства (ведомства), выпускающее разрешение, четвертая цифра "9" - отличительный признак, показывающий, что разрешение выдано другому министерству (ведомству), следующие три цифры - код министерства (ведомства) - получающего разрешение, а через дробь проставляют цифры порядкового номера разрешения;
- графы 1,2,3,4,5 заполняются по аналогии с заполнением формы 1 -
Казначейское разрешение;
- порядок подписания и утверждения межминистерского
(межведомственного) разрешения аналогичен с порядком подписания
формы 2 - Разрешение министерства (ведомства).
- Межминистерское (межведомственное) разрешение (форма 2-б)
можно изменить только выдачей другого разрешения.
Первый заместитель начальника
Казначейства
Начальник отдела
методологической работы
по бюджетной системе
Изменения и дополнения зарегистрированы в Министерстве юстиции
Республики Казахстан    июня 1996 года N    .
Приложение 10
Форма 2-а
Разрешение нижестоящего распорядителя
бюджетных средств
Дата
Кому________________________________________________________________
(наименование получателя)
____________________________________________________________________
(местонахождение подведомственного получателя)
Министерство________________________________________________________
Нижестоящий распорядитель бюджетных средств_________________________
_______________________________________________________ Код_________
Вам разрешено брать на себя финансовые обязательства по расходу за
счет бюджетных ассигнований в пределах лимита, установленного данным
разрешением
Срок действия данного разрешения по 31 декабря 199___г.,
дополнительные расходы по данному разрешению не допускаются.
Руководитель_______________________
(подпись)
--------------------------------------------------------------------
Код бюджетной!Планируемое!Разрешено !Разрешено!Разрешено!Замечания
классификации!разрешение ! ранее    !на_____  !с начала !
!на год     !          !         !года     !
--------------------------------------------------------------------
1      !     2     !     3    !    4    !    5    !     6
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
ВСЕГО
--------------------------------------------------------------------
Приложение 11
Форма 2-б
МЕЖМИНИСТЕРСКОЕ (МЕЖВЕДОМСТВЕННОЕ) РАЗРЕШЕНИЕ N
Дата ____________
Кому________________________________________________________________
(наименование министерства (ведомства) получателя)
Министерство (ведомство)____________________________________________
Вам разрешено производить расходы в пределах лимитов, установленных
на финансовый год.
Срок действия данного разрешения по 31 декабря 199___г.
Вам разрешается распределить подведомственным организациям лимит
расходов в пределах установленного вам лимита.
Руководитель министерства (ведомства)_______________________________
(подпись)
--------------------------------------------------------------------
Код бюджетной!Планируемое!Предварительное!Текущее !Разрешено!Замеча-
классификации!разрешение !разрешение     !разреше-!с начала !ния
!  на год   !               !ние     !года     !
--------------------------------------------------------------------
1      !     2     !       3       !   4    !    5    !   6
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Всего
--------------------------------------------------------------------

3-нысанның 6 "Лимиттердiң бөлiнуiн бақылау кәртiшкесi" қосымшасында
- "(бап)" деген сөз "ерекшелеме" деген сөзбен ауыстырылсын;
- 2-бөлiмдегi "мекемелер" деген сөз "ұйымдар" деген сөзбен ауыстырылсын, "бюджеттiк ұйымның рет саны" деген сөздерден кейiн "(республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдардың Анықтамасынан)" деген сөздермен толықтырылсын.
3 "Лимиттердiң бөлiнуiн бақылау кәртiшкесi" нысанын толтыру Тәртiбiнде
- бiрiншi абзацтағы "бапқа" деген сөз "ерекшелеме" деген сөзбен, "бапты" деген сөз "ерекшелеменi" деген сөзбен ауыстырылсын;
- үшiншi абзацтағы "мекемелерге" деген сөз "ұйымдарға" деген сөздермен ауыстырылсын, "рет нөмiрлерi" деген сөздерден кейiн
"республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдардың Қазақстан
Республикасы Қаржы министрлiгi жанындағы Қазынашылық тұжырымдап
жасаған Анықтамасынан" деген сөздермен толықтырылсын, "сериялық" деген сөз "рет" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-нысанның 7 "қаржы мiндеттемелерiн (ҚМ) бақылау кәртiшкесi"
қосымшасында
- "бап" деген сөз "ерекшелеме" деген сөзбен ауыстырылсын;
- 1-бөлiмдегi "Мекеме" деген сөз "Бюджеттiк ұйым" деген
сөзбен ауыстырылсын.
4 "қаржы мiндеттемелерiн (ҚМ) бақылау кәртiшкесi" нысанын толтыру Тәртiбiнде
- бiрiншi абзацтағы "бапты" деген сөз "ерекшелеменi" деген сөзбен, "мекемемен" деген сөз "ұйыммен" деген сөзбен ауыстырылсын.
6-нысанның 8 "Жедел мәлiметтер" қосымшасында
- "Мекеме" деген сөз "Бюджеттiк ұйым" деген сөзбен
ауыстырылсын.
N 2-а "Төмен тұрған бюджет қаржыларын бөлушiнiң рұқсаты" нысанын толтыру Тәртiбi
Нысан төмен тұрған бөлушiнiң бюджет қаржыларын оларды жұмсаушы бiрлiктер арасында қайта бөлуiне арналған.
Осы нысанды толтырған кезде мыналарды ұстау қажет:
- алғашқы үшiн сан министрлiктiң (ведомствоның) кодын, одан кейiнгi төрт сан - қаржы жұмсаушы бiрлiктiң кодын бiлдiредi, ал бөлшек арқылы рұқсаттың рет нөмiрiнiң сандары жазылады;
- "код" шаршысында жетi қатарлы номер көрсетiледi, алғашқы үш сан министрлiктiң (ведомствоның) кодын, соңғы төрт сан - осы рұқсатты шығарған төмен тұрған бюджеттiк қаржыларды бөлушiнiң кодын бiлдiредi;
- 1, 2, 3, 4, 5-бағандар 1 "Қазынашылық рұқсаты" нысанын толтырғандай етiп толтырылады;
- төмен тұрған бюджеттiк қаржыларды бөлушiнiң рұқсатына қол қою және бекiту тәртiбi 2 "Министрлiктiң (ведомствоның) рұқсаты" нысанына қол қою тәртiбiмен бiрдей.
Төмен тұрған бюджеттiк қаржыларды бөлушiнiң рұқсатын (2-а нысаны) басқа рұқсат беру арқылы ғана өзгертуге болады.
N 2-б "Министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсат" нысанын толтыру тәртiбi
Министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсатты толтырған кезде мыналарды ұстану қажет:
- нөмiрдiң алғашқы үш саны рұқсатты шығарған министрлiктiң (ведомствоның) кодын бiлдiредi, төртiншi "9" саны - рұқсаттың басқа министрлiкке (ведомствоға) берiлгенiн көрсететiн ерекшелеу белгiсi, содан кейiнгi үш сан - министрлiктiң (ведомствоның) коды, ал бөлшек арқылы рұқсаттың рет нөмiрiнiң сандары жазылады;
- 1, 2, 3, 4, 5-бағандар 1 "Қазынашылық рұқсаты" нысанын толтырғандай етiп толтырылады;
- министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсатқа қол қою және бекiту тәртiбi 2 "Министрлiктiң (ведомствоның) рұқсаты" нысанына қол қою тәртiбiмен бiрдей.
- министрлiкаралық (ведомствоаралық) рұқсатты (2-б нысаны) басқа рұқсат беру арқылы ғана өзгертуге болады.
Қазынашылық бастығының
бiрiншi орынбасары
Бюджет жүйесi жөнiндегi
әдiстемелiк жұмыс
бөлiмiнiң бастығы
10-қосымша
N 2-а нысан
Төмен тұрған бюджеттiк қаржыларды
бөлушiнiң рұқсаты
Күнi ___________________
Кiмге ________________________________________________________
/алушының атауы/
______________________________________________________________
/бағынысты алушының тұрған жерi/
Министрлiк ___________________________________________________
______________________________________________________________
Коды ___________________
Сiзге осы рұқсатта белгiленген лимит шегiнде бюджеттiк қаражат есебiнен өзiңiзге шығын жөнiнде қаржы мiндеттемелерiн алуға рұқсат етiлдi.
Осы рұқсаттың күшiнде болу мерзiмi 199____ жылғы 31 желтоқсанға дейiн, осы рұқсат бойынша қосымша шығындарға жол берiлмейдi.
Басшы __________________
/қолы/
___________________________________________________________________
Бюджеттiк|Жылға жоспар.|Бұдан бұрын |        |Жыл басынан|Ескерту
сыныптама|ланған рұқсат|рұқсат етiл.|________|берi рұқсат|
коды   |             |генi        |рұқсат  | етiлгенi  |
|             |            |етiлгенi|           |
_________|_____________|____________|________|___________|_________
1    |      2      |      3     |   4    |     5     |    6
_________|_____________|____________|________|___________|_________
___________________________________________________________________
Барлығы
11-қосымша
N 2-б нысан
Министрлiкаралық (ведомствоаралық)
рұқсат N _________________
күнi _____________________
Кiмге ________________________________________________________
/алушы министрлiктiң /ведомствоның/ атауы/
Министрлiк /ведомство/ _______________________________________
Сiзге қаржы жылына белгiленген лимиттер шегiнде шығындар
жұмсауда рұқсат етiлдi.
Осы рұқсаттың күшiнде болу мерзiмi 199____ жылғы 31 желтоқсанға дейiн.
Сiзге шығындарды өзiңiзге белгiленген лимит шегiнде бағынысты
ұйымдарға бөлуге рұқсат етiледi.
Министрлiктiң
/ведомствоның/ басшысы ________________________________
/қолы/
___________________________________________________________________
Бюджеттiк|Жылға жоспар.|Алдын ала   |Ағымдағы|Жыл басынан|Ескерту
сыныптама|ланған рұқсат|берiлген    |рұқсат  |берi рұқсат|
коды   |             |рұқсат      |        | етiлгенi  |
|             |            |        |           |
_________|_____________|____________|________|___________|_________
1    |      2      |      3     |   4    |     5     |    6
_________|_____________|____________|________|___________|_________