Об утверждении "Положения о порядке регистрации и перерегистрации выпуска акций акционерных обществ в Республике Казахстан" и "Положения о рассмотрении и утверждении отчетов об итогах выпуска и размещения ценных бумаг"
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 13 февраля 1996 г. N 18 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13.03.1996 г. за N 161. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 июня 2010 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.06.2010 № 75.
В целях упорядочения и стандартизации правил выпуска и обращения ценных бумаг на территории Республики Казахстан, Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам постановляет:
I. Утвердить Положение о порядке регистрации и перерегистрации выпуска акций акционерных обществ в Республике Казахстан и ввести в действие с 1 апреля 1996 года.
II. Утвердить Положение о рассмотрении и утверждении отчетов об итогах выпуска и размещения ценных бумаг и ввести в действие с 1 апреля 1996 года.
III. Положение о порядке регистрации и погашении акций акционерных обществ в Республике Казахстан, утвержденное Постановлением N 4 от 12 мая 1995 года, с учетом изменений и дополнений, утвержденных постановлением N 12 от 8 августа 1995 года, считать утратившим силу с 1 апреля 1996 года.
IV. Настоящее Постановление вступает в силу со дня его подписания.
Председатель Национальной комиссии
Утверждено
Постановлением Национальной
комиссии Республики Казахстан
по ценным бумагам
от 13 февраля 1996 г. N 18
Примечание РЦПИ. См. Положение "О порядке государственной регистрации эмиссий акций, аннулирования эмиссий акций и утверждения отчетов об итогах выпуска и размещения акций в Республике Казахстан" V960243_ .
Положение о порядке
регистрации и перерегистрации выпуска
акций акционерных обществ в Республике Казахстан
Настоящее Положение устанавливает порядок регистрации и выпуска в обращение акций при первичной и последующих эмиссиях ценных бумаг, изменении номинальной стоимости акций в случае увеличения либо уменьшения уставного фонда, а также погашения акций при уменьшении уставного фонда.
Глава 1. Общие положения
1. Государственная регистрация акций акционерных обществ производится Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам (далее "Национальная комиссия").
2. Государственной регистрации подлежит:
а) первичная и последующие эмиссии ценных бумаг, т.е. выпуск акций эмитентом - юридическим лицом, от своего имени выпускающим в обращение и обязующимся выполнить обязательства, вытекающие из условий эмиссии акций;
б) изменение номинальной стоимости акций или погашения акций в случае изменения размеров уставного фонда акционерного общества;
в) погашение акций при ликвидации или реорганизации акционерного общества.
3. Эмиссия осуществляется:
а) при учреждении акционерного общества и размещении акций среди его учредителей;
б) при реорганизации (слиянии, присоединении, разделении, выделении) акционерного общества;
в) при увеличении размеров уставного фонда акционерного общества путем дополнительной эмиссии акций, либо увеличения номинала акций;
г) при изменении организационно-правовой формы юридического лица в акционерное общество.
4. Акционерное общество обязано:
а) не позднее трех месяцев с момента его государственной регистрации как юридического лица зарегистрировать эмиссию акций;
б) при первой эмиссии выпустить и разместить акции в течение одного года со дня государственной регистрации;
в) при последующих эмиссиях выпустить и разместить акции в течение шести месяцев со дня государственной регистрации;
г) при изменении уставного фонда путем уменьшения или увеличения номинальной стоимости акций акционерное общество обязано зарегистрировать данные изменения в Национальной комиссии.
4.1. До осуществления государственной регистрации акций акционерных обществ Национальной комиссией, проведение любых операций с ценными бумагами, а также их рекламирование в средствах массовой информации запрещено.
4.2. Нарушение сроков регистрации эмиссии, выпуска и размещения акций в установленные действующим законодательством сроки влекут штраф до двадцати размеров минимальной заработной платы, установленной на момент обнаружения правонарушения.
4.3. Эмиссия ценных бумаг, не включенных в госреестр (на основании ст. 17 Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, U952227_ "О ценных бумагах и фондовой бирже"), является незаконной и влечет за собой изъятие средств от продажи ценных бумаг у эмитента и возвращение лицам, вложившим их в ценные бумаги, а также иные санкции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасындағы Акционерлiк қоғамдардың акцияларының шығарылуын тiркеу және қайта тiркеу тәртiбi туралы ереже
Қаулы Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы 1996 жылғы 13 ақпан N 18 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1996 жылғы 13 наурызда N 161 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 маусымдағы № 75 қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.06.01 № 75 қаулысымен.
Осы Ереже құнды қағаздардың алғашқы және одан кейiнгi эмиссиялары кезiнде, жарғылық қордың ұлғайтылуы немесе азайтылуы жағдайында акциялардың номиналдық құнының өзгеруi кезiнде акцияларды тiркеу және айналымға шығару, сондай-ақ жарғылық қорды азайту кезiнде акцияларды өтеу тәртiбiн белгiлейдi.
I Тарау. Жалпы ережелер
1. Акционерлiк қоғамдардың акцияларын мемлекеттiк тiркеудi Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы (бұдан әрi "Ұлттық комиссия") жүргiзедi.
2. Мемлекеттiк тiркеуге мыналар жатады:
а) құнды қағаздарды алғашқы және одан кейiнгi эмиссиялары, былайша айтқанда, акцияларды өз атынан айналымға шығаратын және эмиссия шарттарынан туындайтын мiндеттемелердi орындауға мiндеттенетiн эмитенттiң - заңды тұлғаның акциялар шығаруы;
б) акционерлiк қоғамның жарғылық қорының мөлшерiн өзгерткен жағдайда акциялардың номиналдық құнын өзгерту немесе акцияларды өтеу;
в) акционерлiк қоғамды жою немесе қайта құру кезiнде акцияларды өтеу.
3. Эмиссия:
а) акционерлiк қоғам құрылған және акцияларды оның құрылтайшылары арасында орналастырған кезде;
б) акционерлiк қоғамды қайта құру (қосу, бiрiктiру, бөлу, бөлек шығару) кезiнде;
в) акциялардың қосымша эмиссиясы жолымен немесе акциялар номиналын ұлғайту жолымен акционерлiк қоғамның жарғылық қорының мөлшерiн ұлғайту кезiнде;
г) заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысанын акционерлiк қоғамға өзгерту кезiнде жүзеге асырылады.
4. Акционерлiк қоғам:
а) заңды тұлға ретiнде оның мемлекеттiк тiркелу сәтiнен бастап үш айдан кешiктiрмей акциялар эмиссиясын тiркеуге;
б) бiрiншi эмиссия кезiнде мемлекеттiк тiркеу күнiнен бастап бiр жылдың iшiнде акциялар шығаруға және орналастыруға;
в) келесi эмиссиялар кезiнде мемлекеттiк тiркеу күнiнен бастап алты айдың iшiнде акциялар шығаруға және орналастыруға;
г) акциялардың номиналдық құнын азайту немесе ұлғайту жолымен жарғылық қорды өзгерту кезiнде акционерлiк қоғам аталған өзгертулердi ұлттық комиссияда тiркеуге мiндеттi.
4.1. Ұлттық комиссия акционерлiк қоғамдардың акцияларын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырғанға дейiн құнды қағаздармен кез келген операциялар жүргiзуге, сондай-ақ оларды бұқаралық-ақпарат құралдарында жарнамалауға тыйым салынады.
4.2. Эмиссияны тiркеу мерзiмдерiн, акцияларды қолданыстағы заңдар белгiлеген мерзiмде шығару және орналастыру мерзiмдерiн бұзушылыққа құқық бұзушылық белгiлi болған сәтте белгiленген еңбек жалақысының ең аз мөлшердегi жиырма еңбек жалақысына дейiн айыппұл (Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 20 сәуiрдегi "Қазақ КСР мен Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне толықтырулар мен өзгертулер енгiзу туралы" заң күшi бар Жарлығының 168-2 бабының негiзiнде) салынады және Салық инспекциясының санкциясы қолданылады.
4.3. Мемлекеттiк тiзiлiмге енгiзiлмеген құнды қағаздар эмиссиясы (Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Құнды қағаздар және қор биржасы туралы" Заң күшi бар Жарлығының 17-бабының негiзiнде) заңсыз болып табылады және бұл құнды қағаздарды сатудан түскен қаржыларды эмитенттен қайтарып алуға және оларды құнды қағаздарға жұмсаған адамдарға қайтарып беруге, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген басқа да санкциялар қолдануға әкелiп соғады.

5. Эмиссия ценных бумаг осуществляет в следующих формах:
а) открытого размещения ценных бумаг среди потенциально неограниченного числа инвесторов с регистрацией проспекта эмиссии, публичным объявлением и проведением рекламной компании;
б) закрытого размещения, проводимого только среди учредителей эмитента или иного заранее определенного числа инвесторов.
Акции первого выпуска размещаются только среди учредителей.
6. В случае принятия эмитентом решения о дематериализованной форме выпуска акций, для осуществления операций с акциями необходимо заключить депозитарный договор в соответствии с законодательством Республики Казахстан (на основании п. 3 ст. 135 K941000_ Гражданского Кодекса РК).
7. При дематериализованной форме выпуска акций для акционерных обществ, осуществляющих самостоятельно ведение реестра акционеров необходимо представить утвержденное внутреннее положение о порядке ведения реестра ценных бумаг.
8. Для акционерных обществ, имеющих пятьсот и более акционеров, обязательно заключение договора эмитента с независимым регистратором.
9. Все акции акционерного общества должны быть равного номинала.
10. Документы на регистрацию выпуска акций не принимаются к рассмотрению без наличия копии платежного поручения об уплате налога на операции с ценными бумагами.
Глава 2. Порядок регистрации первого выпуска акций.
1. Для регистрации первого выпуска акций акционерного общества закрытого типа необходимо наличие следующих документов:
а) заявление эмитента, составленное в произвольной форме и подписанное его должностными лицами с указанием суммы и структуры эмиссии, вида акционерного общества, а также формы выпуска акций;
б) протокол или выписка из протокола общего собрания акционеров, на котором принято решение о выпуске акций, составленный в соответствии с требованиями законодательства, с указанием формы выпуска ценных бумаг (дематериализованной либо материализованной), а также источников формирования уставного фонда;
в) ксерокопия или нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица, а также ксерокопия карточки статистического учета;
г) копия устава со всеми изменениями и дополнениями, зарегистрированная в органах государственной регистрации, прошитая и нотариально заверенная;
д) копия учредительного договора с изменениями и дополнениями к нему, или копия заменяющего документа, заверенная нотариально;
е) справка банка, а также иные документы, подтверждающие полноту и структуру оплаты уставного фонда (т.е. доли, оплаченные денежными средствами, ценными бумагами, недвижимым имуществом или в иной форме). Все виды вкладов в уставный фонд, за исключением денежных, в национальной валюте Республике Казахстан, должны подтверждаться оценкой независимого аудитора;
ж) при материализованной форме выпуска - образцы акций каждого вида, в двух экземплярах, содержащих определенные реквизиты в соответствии с приложением N 1 к настоящему Положению, подписанные руководителем и главным бухгалтером, заверенные печатью акционерного общества;
з) при дематериализованной форме выпуска - копия договора с депозитарием, имеющим лицензию на осуществление депозитарной деятельности. Данный договор вступает в силу при наличии свидетельства о государственной регистрации эмиссии акций.
При принятии решения:
- о самостоятельном ведении реестра, необходимо представить внутреннее положение о порядке ведения реестра;
- о ведении реестра независимым регистратором - копию договора эмитента с независимым регистратором.

5. Құнды қағаздар эмиссиясы мынадай нысандарда жүзеге асырылады:
а) эмиссия проспектiсiн тiркеумен, көпшiлiк алдында жариялаумен және жарнама науқанын өткiзумен бiрге инвесторлардың басым шектеусiз көпшiлiгi арасында құнды қағаздарды ашық түрде орналастыру;
б) тек қана эмитент құрылтайшылары немесе алдын ала белгiленген басқа инвесторлардың белгiлi саны арасында өткiзiлетiн жабық орналастыру.
Бiрiншi шығарылым акциялары тек құрылтайшылар арасында ғана таратылады.
6. Эмитент акциялар шығарудың материалдық емес сипаттағы нысаны туралы шешiм қабылдаған жағдайда акциялармен операциялар жүргiзу үшiн Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес депозитарлық шарт жасалуы қажет (ҚР Азаматтық Кодексiнiң 135-бабының 3-тармағы негiзiнде).
7. Акционерлердiң тiзiлiмiн жүргiзудi өз бетiнше жүзеге асыратын акционерлiк қоғамдарға арналған акцияларды материалдық емес сипаттағы нысанда шығару кезiнде құнды қағаздар тiзiлiмiн жүргiзу тәртiбi туралы бекiтiлген iшкi ереже ұсынылуы қажет.
8. Бес жүз және одан да көп акционерлерi бар акционерлiк қоғамдар үшiн эмитенттiң тәуелсiз тiркеушiмен шарт жасасуы мiндеттi.
9. Акционерлiк қоғамның барлық акциялары теңдей номиналда болуға тиiс.
10. Акциялардың шығарылуын тiркеу үшiн құжаттар құнды қағаздармен операцияларға салық төленгенi туралы төлем қағазының көшiрмесiнсiз қарауға қабылданбайды.
2 Тарау. Акциялардың бiрiншi шығарылымын тiркеу
тәртiбi
1. Жабық үлгiдегi акционерлiк қоғам акцияларының бiрiншi шығарылымын тiркеу үшiн мынадай құжаттардың болуы қажет:
а) еркiн нысанда түзiлген және эмиссияның сомасы мен құрылымы, акционерлiк қоғамның түрi, сондай-ақ акциялар шығарылымының нысандары көрсетiлуiмен бiрге оның лауазымды адамдары қол қойған эмитенттiң өтiнiшi;
б) құнды қағаздар шығарылымының нысандары (материалдық емес немесе материалдық сипаттағы), сондай-ақ жарғылық қордың құрылу көздерi көрсетiлуiмен бiрге заң талаптарына сәйкес түзiлген, акциялар шығару туралы шешiм қабылданған акционерлердiң жалпы жиналысының хаттамасы немесе хаттамасынан үзiндiсi;
в) заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң ксерокөшiрмесi немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесi, сондай-ақ статистикалық есеп карточкасының ксерокөшiрмесi;
г) мемлекеттiк тiркеу органдарында тiркелген, тiгiлген және нотариалды куәландырылған барлық өзгерiстерiмен және толықтыруларымен бiрге жарғының көшiрмесi;
д) оның өзгертулерiмен және толықтыруларымен бiрге құрылтайшылық шарттың көшiрмесi немесе оның орнына жүретiн құжаттың нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
е) банктiң анықтамасы, сондай-ақ жарғылық қорды төлеудiң толықтығы мен құрылымын растайтын басқа да құжаттар (атап айтқанда, ақша қаражатымен, құнды қағаздармен, қозғалмайтын мүлiкпен немесе басқа да нысанда төленген үлестер). Ақшалай түрiн қоспағанда, жарғылық қорға Қазақстан Республикасының Ұлттық валютасымен салынған салымдардың барлық түрлерi тәуелсiз аудитордың бағалауымен расталуға тиiстi;
ж) шығарылымның материалдық сипаттағы нысаны кезiнде акционерлiк қоғамының басшысы мен бас бухгалтерi қол қойған, мөрiмен куәландырылған осы Ережеге N 1 қосымшаға сәйкес белгiлi бiр реквизиттерi бар акциялардың әрбiр түрiнiң екi данадағы үлгiлерi;
з) шығарылымның материалдық емес сипаттағы нысаны кезiнде депозитарлық қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар депозитариймен жасасқан шарттың көшiрмесi. Осы шарт акциялар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк болған жағдайда күшiне енедi.
Шешiм қабылданған кезде:
- тiзiлiмдi өз бетiнше жүргiзу туралы шешiм қабылданған кезде тiзiлiмдi жүргiзу тәртiбi туралы iшкi ереженi ұсыну қажет;
- тәуелсiз тiркеушiнiң тiзiлiмдi жүргiзуi туралы шешiм қабылданған кезде эмитенттiң тәуелсiз тiркеушiмен жасасқан шартының көшiрмесi ұсынылуға тиiстi.

и) копия платежного поручения об уплате налога на операции с ценными бумагами в размере 0,5% от суммы эмиссии.
к) протокол заседания правления о рассмотрении и утверждении прилагаемой редакции условий выпуска и обращения акций, подписанный не менее, чем двумя третями членов правления;
л) условия выпуска и обращения акций, утвержденные правлением акционерного общества в двух экземплярах, прошитые с бухгалтерскими балансами и другими финансовыми документами;
м) условия выпуска и обращения акций, составляются в соответствии с перечнем данных и в порядке, предусмотренном приложением N 3 к настоящему Положению и подписываются руководителем, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии, заверяются печатью акционерного общества и подтверждаются аудиторским заключением об устойчивости финансового состояния и платежеспособности эмитента.
2. Для регистрации первого выпуска акций акционерного общества открытого типа необходимо:
а) представить пакет документов, указанный в п. 1 главы 2 Положения, так как при первом выпуске акций производится только закрытое размещение между учредителями;
б) акционерным обществам, образованным в рамках программы разгосударствления и приватизации, представлять проспект эмиссии, составленный в соответствии с перечнем данных и в порядке, предусмотренном приложением N 2 к настоящему Положению, подписанный руководителем, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии, заверенный печатью акционерного общества.
Дополнительно представлять акт оценки стоимости объектов приватизации, составленный в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 1996 года N 562 "Об утверждении Положения по оценке стоимости объектов приватизации", а в случае его отсутствия, аудиторское заключение об устойчивости финансового состояния и платежеспособности эмитента.
Сноска. Подпункт б) пункта 2 - с изменениями, внесенными постановлением Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 26 августа 1996 года N 93.
3. Для регистрации первого выпуска акций акционерными обществами, образованными путем слияния, разделения или выделения, дополнительно, к перечисленным в п. 1 главы 2 Положения документам, представляются:
1) при слиянии:
а) заключение Комитета по антимонопольной и ценовой политике;
б) договор о слиянии, как заменяющий учредительный договор, соответствующий требованиям законодательства и содержащий порядок обмена акций сливаемых обществ (если ими был ранее зарегистрирован выпуск акций) на акции создаваемого;
в) документы о государственной регистрации выпуска ценных бумаг каждого акционерного общества в отдельности;
г) протоколы или выписки из протоколов общих собраний акционеров всех акционерных обществ, вовлеченных в слияние, на котором принято решение о слиянии, отвечающее требованиям действующего законодательства;
д) копию передаточного акта вновь возникшего акционерного общества, утвержденного собственником имущества, и копии бухгалтерских балансов ранее действующих юридических лиц, подтвержденные аудитором;

и) эмиссия сомасының 0,5% мөлшерiнде құнды қағаздармен операцияға салық төлеу туралы төлем қағазының көшiрмесi;
к) басқарма мүшелерiнiң кемiнде үштен екiсi қол қойған акциялардың шығарылымы мен айналымы шарттарына ұсынылған түзетулердi қарастыру және бекiту туралы басқарма мәжiлiсiнiң хаттамасы;
л) акционерлiк қоғамының басқармасы екi данада бекiткен, бухгалтерлiк баланстарымен және басқа да қаржы құжаттарымен бiрге тiгiлген акциялар шығарылымы мен айналымы шарттары;
м) акциялар шығарылымы мен айналымы шарттары мәлiметтер тiзбесiне сәйкес және осы Ереженiң N 3 қосымшасында көзделген тәртiпте түзiледi және оған басшы, бас бухгалтер, тексеру комиссиясының төрағасы қол қояды, ол акционерлiк қоғамның мөрiмен куәландырылады және эмитенттiң қаржы жағдайының тұрлаулылығы мен төлем жасау қабiлетi туралы аудиторлық қорытындымен расталады.
2. Ашық үлгiдегi акционерлiк қоғам акцияларының бiрiншi шығарылымын тiркеу үшiн мыналар қажет:
а) акциялардың бiрiншi шығарылымы кезiнде құрылтайшылар арасында тек қана жабық орналастыру жүргiзiлетiндiктен Ереженiң 2-тарауының 1-тармағында көрсетiлген құжаттар пакетiн ұсыну;
б) мемлекет иелiгiнен алу және жекешелендiру бағдарламасының шеңберiнде құрылған акционерлiк қоғамдар осы Ереженiң N 2 қосымшасында қарастырылған деректер тiзiмi мен тәртiпке сәйкес жасалған, жетекшi, бас бухгалтер, тексеру комиссиясының төрағасы қол қойып, акционерлiк қоғамның мөрiмен куәландырылған эмиссия проспектiсiн ұсыну керек.
Оған қосымша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 6 мамырдағы "Жекешелендiру объектiлерiнiң құнын бағалау жөнiндегi Ереженi бекiту туралы" N 562 қаулысына сәйкес жасалған жекешелендiру объектiлерiнiң құнын бағалау актiсiн, ал ол жоқ болған жағдайда, эмитенттiң тұрақты қаржы жағдайы мен төлем қабiлеттiгi туралы аудиторлық қорытындыны ұсыну керек.
ЕСКЕРТУ. б-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бағалы қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясы 1996.08.26. N 93 V960022_ қаулысымен.
3. Қосылу, бөлiну немесе бөлiнiп шығу жолымен құрылған акционерлiк қоғамдар акцияларының бiрiншi шығарылымын тiркеу үшiн Ереженiң 2-тарауының 1-тармағында айтылған құжаттарға қосымша мыналар ұсынылады:
1) қосылуы кезiнде:
а) Монополияға қарсы күрес және баға саясаты жөнiндегi комитеттiң қорытындысы;
б) заңды талаптарына сәйкес келетiн және қосылушы қоғамдардың акцияларын (егер олар бұрынырақта акциялар шығарылымын тiркеген болса) құрылушы қоғамның акцияларына айырбастау тәртiбi көрсетiлген құрылтайшылық шарттың орнына жүретiн қосылу туралы шарт;
в) әрбiр акционерлiк қоғамның жеке-жеке құнды қағаздар шығаруын мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттар;
г) онда қосылу туралы шешiм қабылданған, қолданыстағы заңдардың талаптарына сай келетiн қосылуға қатысқан барлық акционерлiк қоғамдардың акционерлерiнiң жалпы жиналыстарының хаттамалары немесе хаттамаларынан үзiндiлер;
д) жаңадан пайда болған акционерлiк қоғамның мүлiк иесi бекiткен табыстау актiсiнiң көшiрмесi және бұрынырақта әрекет еткен заңды тұлғалардың бухгалтерлiк баланстарының аудитор растаған көшiрмелерi;

2) при разделении и выделении:
а) протокол общего собрания акционеров, на котором принято решение о разделении или выделении, составленный в соответствии с требованиями законодательства, как документ заменяющий учредительный договор;
б) соответствующее постановление, если разделение или выделение производится по решению Комитета по антимонопольной и ценовой политике;
в) разделительный баланс вновь образованного общества, подтвержденный аудитором.
Глава 3. Порядок регистрации последующих выпусков акций.
1. Регистрация последующих выпусков акций осуществляется только после утверждения Национальной комиссией отчета об итогах предыдущей эмиссии.
2. При регистрации каждой последующей эмиссии оплата налога на операции с ценными бумагами обязательна.
3. При регистрации последующих выпусков акций представляются:
а) заявление эмитента, составленное в произвольной форме с указанием порядкового номера эмиссии, источников изменения уставного фонда, структуры эмиссии и формы выпуска акций;
б) копии новых учредительных документов, оформленные в установленном порядке и заверенные нотариально;
в) копия документа о регистрации предыдущей эмиссии акций;
г) отчет об итогах размещения предыдущего выпуска акций, утвержденный Национальной комиссией;
д) образцы акций в двух экземплярах или копия договора с депозитарием;
е) протокол или выписка из протокола общего собрания акционеров об эмиссии ценных бумаг. В протоколе должны быть отражены данные о кворуме на собрании (количество присутствующих акционеров и число голосов, им принадлежащих), а также количество голосов "за" и "против";
ж) проспект эмиссии (для акционерных обществ открытого типа) либо условия выпуска и обращения акций (для акционерных обществ закрытого типа) в двух экземплярах, прошитые с бухгалтерскими балансами и другими финансовыми документами, составленные в соответствии с перечнем данных и порядком, предусмотренном приложением N 2 или N 3 к настоящему Положению. Проспект эмиссии либо условия выпуска и обращения акций подписываются руководителем, главным бухгалтером, председателем ревизионной комиссии, заверяются печатью акционерного общества, подтверждаются аудиторским заключением об устойчивости финансового состояния и платежеспособности эмитента;
з) протокол заседания правления о рассмотрении и утверждении прилагаемой редакции проспекта эмиссии либо условий выпуска и обращения акций, подписанные не менее чем двумя третями членов правления;
и) справка банка, а также иные документы, подтверждающие полноту и структуру оплаты уставного фонда (т.е. доли, оплаченные денежными средствами, ценными бумагами, недвижимым имуществом или в иной форме). Все виды вкладов в уставный фонд, за исключением денежных, в национальной валюте Республики Казахстан, должны подтверждаться оценкой независимого аудитора;
к) копия платежного поручения об оплате налога на операции с ценными бумагами.
4. Для регистрации последующих выпусков акций акционерными обществами, реорганизованными путем присоединения или выделения другого юридического лица, дополнительно, к перечисленным в п. 3 настоящей главы, представляются:

2) бөлiну және бөлiнiп шығу кезiнде:
а) құрылтайшылық шарттың орнына жүретiн құжат ретiндегi, заң талаптарына сәйкес түзiлген, онда бөлiну немесе бөлiнiп шығу туралы шешiм қабылданған акционерлердiң жалпы жиналысының хаттамасы;
б) егер бөлiну немесе бөлiнiп шығу Монополияға қарсы күрес және баға саясаты жөнiндегi комитеттiң шешiмi бойынша жүргiзiлетiн болса, онда тиiстi қаулы;
в) жаңадан құрылған қоғамның аудитор растаған бөлiнiс балансы.
3 Тарау. Акциялардың келесi шығарылымдарын тiркеу
тәртiбi
1. Ұлттық комиссия алдыңғы эмиссияның нәтижелерi туралы есептi бекiткеннен кейiн ғана акциялардың келесi шығарылымдарын тiркеу жүзеге асырылады.
2. Әрбiр келесi эмиссияны тiркеу кезiнде құнды қағаздар мен операцияларға салық төленуге мiндеттi.
3. Акциялардың келесi шығарылымдарын тiркеу кезiнде мыналар ұсынылады:
а) эмиссияның реттiк саны, жарғы қоры, эмиссия құрылымы және акциялардың шығарылу нысандарын өзгерту көздерi көрсетiлуiмен бiрге еркiн нысанда түзiлген эмитент өтiнiшi;
б) жаңа құрылтайшылық құжаттардың белгiленген тәртiпте ресiмделген және нотариалды куәландырылған көшiрмелерi;
в) акциялардың алдыңғы эмиссиясын тiркеу туралы құжаттың көшiрмесi;
г) акциялардың алдыңғы шығарылымын орналастыру нәтижелерi туралы Ұлттық комиссия бекiткен есеп;
д) акциялардың екi данадағы үлгiлерi немесе депозитариймен жасалған шарттың көшiрмесi;
е) акционерлердiң жалпы жиналысының құнды қағаздар эмиссиясы туралы хаттамасы немесе хаттамасынан үзiндi. Хаттамада жиналыс кворумы туралы мәлiметтер (қатысқан акционерлер саны мен оларға тиесiлi дауыстар саны), сондай-ақ "иә" және "қарсы" деген дауыстар саны көрсетiлуге тиiстi;
ж) мәлiметтер тiзбесiне сәйкес және осы Ереженiң N 2 немесе N 3 қосымшаларында көзделген тәртiпте түзiлген бухгалтерлiк баланстарымен және басқа да қаржы құжаттарымен бiрге тiгiлген екi дана эмиссия проспектiсi (ашық үлгiдегi акционерлiк қоғамдар үшiн) немесе акциялар шығарылымы мен айналымы шарттары (жабық үлгiдегi акционерлiк қоғамдар үшiн). Эмиссия проспектiсiне немесе акциялар шығарылымы мен айналымы шарттарына басшы, бас бухгалтер, тексеру комиссиясының төрағасы қол қояды, ол акционерлiк қоғамның мөрiмен куәландырылады, эмитенттiң қаржы жағдайының тұрлаулылығы мен төлем қабiлетi туралы аудиторлық қорытындымен расталады;
з) басқарма мүшелерiнiң кемiнде үштен екiсi қол қойған проспект эмиссиясына немесе акциялар шығарылымы мен айналымы шарттарына ұсынылған түзетулердi қарау және бекiту туралы басқарма мәжiлiсiнiң хаттамасы;
и) банк анықтамасы, сондай-ақ жарғы қорын төлеудiң толық екендiгiн және құрылымын куәландыратын басқа да құжаттар (атап айтқанда ақша қаражаттарымен, құнды қағаздармен, қозғалмайтын мүлiкпен немесе басқа да нысанда төленген үлестер). Ақшалай түрiн қоспағанда жарғылық қорға Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен салынатын салымдардың барлық түрлерi тәуелсiз аудитордың бағалауымен расталуға тиiстi;
к) құнды қағаздар мен операцияларға салық төлеу туралы төлем қағазының көшiрмесi.
4) Бiрiгу немесе басқа заңды тұлғаның бөлiнiп шығуы жолымен қайта құрылған акционерлiк қоғамдардың акцияларының кейiнгi шығарылымдарын тiркеу үшiн осы тауардың 3-тармағында аталғандарға қосымша мыналар ұсынылады:

1) при присоединении:
а) договор о присоединении, заключенный между юридическими лицами, вовлеченными в присоединение, соответствующий требованиям законодательства, как документ заменяющий учредительный договор;
б) заключение Комитета по антимонопольной и ценовой политике;
в) протоколы или выписки из протоколов общих собраний участников всех хозяйственных товариществ, вовлеченных в присоединение, на которых было принято решение о присоединении, отвечающие требованиям действующего законодательства;
д) оригиналы документов о государственной регистрации предыдущих выпусков акций присоединяемых акционерных обществ;
е) передаточный акт вновь возникшего акционерного общества, в двух экземплярах, подтвержденный независимым аудитором;
2) при выделении:
а) протокол общего собрания акционеров, на котором было принято решение о выделении другого юридического лица, составленный в соответствии с требованиями законодательства;
б) оригиналы документов о государственной регистрации предыдущего выпуска акций;
в) акт уничтожения части или всех акций предыдущего выпуска;
г) разделительный баланс реорганизованного акционерного
общества, в 2-х экземплярах, подтвержденный независимым аудитором.
Глава 4. Порядок перерегистрации выпуска акций
Перерегистрация эмиссии акций акционерных обществ
осуществляется в следующих случаях:
1) увеличения уставного фонда за счет переоценки основных
средств путем увеличения номинальной стоимости без изменения
количества акций;
2) при неполном размещении акций на зарегистрированный уставный
фонд;
3) при изменении структуры эмиссии;
4) при изменении формы выпуска;
5) при уменьшении уставного фонда.
При этом представляются:
а) оригиналы документов о регистрации выпуска акций;
б) заявление, отражающее причину перерегистрации;
в) при уменьшении уставного фонда - акт об уничтожении акций;
г) иные документы, представляемые в соответствии с п. 3 главы 3
настоящего Положения.
При этом на проспекте эмиссии либо на условиях выпуска и
обращения акций акционерных обществ и на предыдущем оригинале
свидетельства о регистрации эмиссии эмитента Национальной комиссией
делается запись об аннулировании прежней эмиссии и выдается новое
свидетельство.
Глава 5. Порядок регистрации выпуска акций
акционерными обществами, основной вид деятельности
которых подлежит обязательному лицензированию
Кроме документов, указанных в главах 2 и 3 настоящего Положения и лицензии(-ий) на основной вид деятельности, дополнительно представляются:
1. Банками:
а) согласие Национального Банка на открытие филиалов и представительств банков;
б) проспект эмиссии в 2-х экземплярах, прошедший экспертизу Национального Банка и подтвержденный аудиторским заключением.

1) бiрiгу кезiнде:
а) құрылтайшылық шартты ауыстыратын құжат ретiнде бiрiгуге тартылған заңды тұлғалар арасында жасалған, заң талаптарына сәйкес келетiн бiрiгу туралы шарт;
б) Монополияға қарсы күрес және баға саясаты жөнiндегi комитеттiң қорытындысы;
в) бiрiгуге тартылған барлық шаруашылық серiктестiктерi қатысушыларының бiрiгу туралы шешiм қабылдаған жалпы жиналыстарының қолданыстағы заңдардың талаптарына жауап беретiн хаттамалары немесе хаттамаларының үзiндiлерi;
д) бiрiгушi акционерлiк қоғамдар акцияларының алдыңғы шығарылымдарын мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттардың түпнұсқалары;
е) жаңадан пайда болған акционерлiк қоғамның тәуелсiз аудитор куәландырған екi дана табыстау актiсi;
2) бөлiнiп шығу кезiнде:
а) акционерлердiң басқа заңды тұлғаның бөлiнiп шығуы туралы
шешiм қабылдаған жалпы жиналысының заң талаптарына сәйкес түзiлген
хаттамасы;
б) акциялардың алдыңғы шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы
құжаттардың түпнұсқалары;
в) акциялардың алдыңғы шығарылымының бiр бөлiгiн немесе
барлығын жою актiсi;
г) қайта құрылған акционерлiк қоғамның тәуелсiз аудитор
куәландырған екi дана бөлiну балансы.
4 Тарау. Акциялар шығарылымын қайта тiркеу тәртiбi
Акционерлiк қоғамдардың акциялар эмиссиясын қайта тiркеу
мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) акциялар санын өзгертусiз, номиналдық құнын ұлғайту жолымен
негiзгi қаржыларды қайта бағалау есебiнен жарғылық қорды ұлғайту;
2) акцияларды тiркелген жарғылық қорға толық орналастырмаған
кезде;
3) эмиссияның құрылымын өзгерту кезiнде;
4) шығарылым нысанын өзгерту кезiнде;
5) жарғылық қорды азайту кезiнде.
Мұндай жағдайда мыналар ұсынылады:
а) акциялар шығарылымын тiркеу туралы құжаттардың түпнұсқалары;
б) қайта тiркеу себептерi көрсетiлген өтiнiш;
в) жарғылық қорды азайту кезiнде - акцияларды жою туралы актi;
г) осы Ереженiң 3-тарауының 3-тармағына сәйкес ұсынылатын басқа
да құжаттар.
Мұнымен бiрге эмиссия проспектiсiне немесе акционерлiк қоғамдар
акцияларының шығарылымы мен айналымы шарттарына және эмитенттiң
эмиссиясын тiркеу туралы куәлiктiң алдыңғы түпнұсқасына Ұлттық
комиссия алдыңғы эмиссияның жойылуы туралы жазба жасайды және жаңа
куәлiк бередi.
5 Тарау. Қызметiнiң негiзгi түрi мiндеттi түрде
лицензиялануға жататын акционерлiк қоғамдардың
акциялар шығаруын тiркеу тәртiбi
Осы Ереженiң 2 және 3-тарауларында көрсетiлген құжаттар мен
қызметтiң негiзгi түрiне лицензия(лар)дан басқа қосымша мыналар
ұсынылады:
1. Банктер:
а) Ұлттық Банктiң филиалдар мен банк өкiлдiктерiн ашуға
келiсiмi;
б) Ұлттық Банктiң сарапшылығынан өткен және аудиторлық
қорытынды куәландырған 2 дана эмиссия проспектiсiн ұсынады.

2. Страховыми компаниями:
- справка банка, подтверждающая полноту оплаты уставного фонда денежными средствами в соответствии с требованиями законодательства (75 процентов от уставного фонда).
Глава 6. Дополнительные положения
1. Национальная комиссия осуществляет присвоение Национальных идентификационных номеров ранее выпущенным в обращение ценным бумагам, если государственная регистрация эмиссии ценных бумаг была проведена до утверждения Положения "О порядке ведения Государственного реестра ценных бумаг и Национальной цифровой системе идентификации ценных бумаг", после экспертизы документов по регистрации соответствующей эмиссии. При этом в Национальную комиссию представляются письмо акционерного общества, проспект зарегистрированной эмиссии и копия свидетельства о государственной регистрации эмиссии.
2. Аудиторское заключение должно соответствовать следующим требованиям:
- при внесении доли в уставный фонд в виде имущества, недвижимости и иной форме (предусмотренной законодательством, кроме внесения в национальной валюте Республики Казахстан), аудиторское заключение должно предшествовать общему собранию акционеров, на котором принято решение о выпуске ценных бумаг;
- при анализе финансово-хозяйственной деятельности аудиторское заключение должно содержать данные о соответствии отчетности, балансам, требованиям действующего законодательства и бухгалтерского учета, а также достоверно отражать результаты финансово-хозяйственной деятельности;
- аудиторское заключение должно соответствовать стандартам, установленным Палатой аудитора Республики Казахстан, и требованиям Закона "Об аудиторской деятельности в Республике Казахстан".
3. Документы о выпуске ценных бумаг рассматриваются Национальной комиссией в течение 30 дней с момента представления пакета документов на регистрацию эмиссии ценных бумаг. При представлении дополнительных документов на регистрацию эмиссии, исчисление срока рассмотрения возобновляется. Дополнительное представление документов на регистрацию эмиссии необходимо осуществить в течение одного квартала с даты официального ответа Национальной комиссии. В случае превышения указанного срока доработки материалов, эмитенту необходимо представить требуемые бухгалтерские документы и аудиторское заключение по состоянию на последнюю отчетную дату.
4. Основаниями для отказа в регистрации ценных бумаг и приостановки эмиссии могут быть:
- наличие в представленных документах сведений, позволяющих сделать вывод о противоречии условий выпуска ценных бумаг действующему законодательству;
- неполнота или несоответствие сведений, содержащихся в проспекте эмиссии (условиях выпуска и обращения акций), требований настоящего Положения;
- иные основания, установленные законодательством Республики Казахстан.
Отказ в регистрации выпуска ценных бумаг доводится Национальной комиссией до эмитента в письменной форме.

2. Сақтандыру компаниялары:
- заң талаптарына сәйкес жарғы қорын ақша қаражатымен төлеуiнiң толымдылығын (жарғылық қордың 75 процентi) қуаттайтын банк анықтамасы.
6. тарау. Қосымша ережелер
1. Егер құнды қағаздар эмиссиясын мемлекеттiк тiркеу "Құнды қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу тәртiбi және Құнды қағаздарды идентификациялаудың ұлттық цифрлық жүйесi туралы" ереже бекiтiлгенге дейiн жүргiзiлген болса, Ұлттық комиссия бұрынырақта айналымға шығарылған құнды қағаздарға Ұлттық идентификация нөмiрлерiн берудi тиiстi эмиссияны тiркеу жөнiндегi құжаттарды сараптаудан кейiн жүзеге асырады. Мұнымен бiрге Ұлттық комиссияға акционерлiк қоғамның хаты, тiркелген эмиссияның проспектiсi және эмиссияның мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiгiнiң көшiрмесi тапсырылады.
2. Аудиторлық қорытынды мынадай талаптарға жауап беруге тиiс:
- жарғылық қорға үлес мүлiк, қозғалмайтын мүлiк және басқа да нысанда (Қазақстан Республикасының Ұлттық валютасымен енгiзуден басқа, заңдарда көзделген) енгiзiлген кезде аудиторлық қорытынды акционерлердiң құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылданған жалпы жиналысынан бұрын жасалуға тиiс;
- қаржы-шаруашылық қызметiн талдаған кезде аудиторлық қорытындыда есеп берушiлiктiң, баланстың қолданыстағы заңдар мен бухгалтерлiк есеп талаптарына сәйкес келетiнi туралы мәлiметтер болуға тиiс, сондай-ақ қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижелерiн дұрыс көрсетуге тиiс;
- аудиторлық қорытынды Қазақстан Республикасының Аудиторлар палатасы белгiлеген стандарттарға және "Қазақстан Республикасындағы аудиторлық қызмет туралы" заң талаптарына сәйкес келуге тиiстi.
3. Құнды қағаздар шығару туралы құжаттарды Ұлттық комиссия құнды қағаздар эмиссиясын тiркеуге құжаттар тобы ұсынылған сәттен бастап 30 күннiң iшiнде қарайды. Эмиссияны тiркеуге қосымша құжаттар тапсырылған кезде қарау мерзiмiн есептеу жаңартылады. Эмиссияны тiркеуге қосымша құжаттар ұсыну Ұлттық комиссияның ресми жауап берген уақытынан бастап бiр тоқсанның iшiнде жүзеге асырылуы қажет. Материалдарды жетiлдiрудiң көрсетiлген мерзiмi асып кеткен жағдайда эмитент соңғы есептiк күнге дейiнгi талап етiлетiн бухгалтерлiк құжаттар мен аудиторлық қорытындыны тапсыруы қажет.
4. Құнды қағаздарды тiркеуден бас тартуға және эмиссияны кiдiртуге мыналар негiз бола алады:
- ұсынылған құжаттарда құнды қағаздарды шығару шарттарының қолданыстағы заңдарға қайшы келетiнi туралы қорытынды жасауға мүмкiндiк беретiн мәлiметтердiң болуы;
- эмиссия проспектiсiнде (акциялар шығарылымы мен айналымы шарттарында) көрсетiлген мәлiметтердiң, осы Ереже талаптарының толымсыздығы немесе сәйкес келмеуi;
- Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген басқа да негiздер.
Ұлттық комиссия құнды қағаздар шығарылымын тiркеуден бас тартатынын эмитентке жазбаша нысанда мәлiм етедi.

5. В случае приостановки эмиссии эмитент обязан устранить выявленные нарушения, после чего эмиссия может быть продолжена по специальному письменному разрешению Национальной комиссии.
В случае признании выпуска несостоявшимся, эмитент обязан в течение десяти дней с момента получения официального уведомления возвратить в Национальную комиссию свидетельство или справку о регистрации эмиссии и проспект данной эмиссии.
6. Должностные лица эмитента, подписавшие все перечисленные выше документы, несут установленную законом ответственность за достоверность данных, содержащихся в этих документах, а также за соблюдение правил выпуска ценных бумаг.
7. При регистрации эмиссии Национальная комиссия вправе потребовать от эмитента предоставления дополнительной документации, касающейся деятельности и особенностей создания данного акционерного общества, а также осуществляет контроль за соблюдением правил выпуска ценных бумаг, установленных законодательством.
Национальная комиссия не несет ответственность за достоверность сведений в представленных для регистрации эмитентом документах. #
8. При рассмотрении представленных документов подлежит анализу:
- полнота представленных в проспекте эмиссии сведений;
- наличие в представленных документах сведений, позволяющих сделать вывод о соответствии условий выпуска ценных бумаг действующему законодательству;
- соответствие текстовой части проспекта эмиссии данным учредительных документов, баланса и отчетов.
9. При соответствии представленных документов требованиям действующего законодательства и настоящего Положения эмитенту выдается свидетельство, в соответствии с приложением N 4 к настоящему Положению, подтверждающее акт государственной регистрации эмиссии ценных бумаг с указанием даты и регистрационных номеров. Наряду с указанным свидетельством эмитент получает по одному экземпляру образца акций с регистрационным номером эмиссии ценных бумаг, а также один экземпляр проспекта эмиссии, прошнурованный, скрепленный печатью исполнительного аппарата Национальной комиссии и присвоенным регистрационным номером проспекта эмиссии.
10. После регистрации ценных бумаг эмитент:
- заказывает, изготавливает ценные бумаги при материализованной форме выпуска и размещает ценные бумаги в сроки, соответствующие действующему законодательству;
- в случае открытого размещения ценных бумаг эмитент публикует сообщение о выпуске в средствах массовой информации с указанием:
а) статуса, полного наименования и юридического адреса эмитента;
б) вида деятельности эмитента;
в) вида ценных бумаг и объема выпуска;
г) круга потенциальных инвесторов;
д) сроков начала и окончания распространения ценных бумаг;
е) обслуживающего депозитария;
ж) места или мест, где потенциальные инвесторы могут приобрести ценные бумаги данного выпуска и ознакомиться с содержанием проспекта эмиссии;
з) краткого описания имущества эмитента.
Текст сообщения в средствах массовой информации об осуществлении подписки на акции подлежит согласованию с Национальной комиссией. Невыполнение данного требования является основанием для приостановки эмиссии.
Эмитент обязан обеспечить всех покупателей ценных бумаг данного
выпуска полной и равной информацией. Рекламирование ценных бумаг в
средствах массовой информации до осуществления государственной
регистрации эмиссии запрещается.

5. Эмиссия кiдiртiлген жағдайда эмитент жол берiлген заң бұзушылықтарды жоюға мiндеттi, одан кейiн эмиссия Ұлттық комиссияның арнаулы жазбаша рұқсаты бойынша жалғастырыла алады.
Шығарылым жүзеге асырылмады деп танылған жағдайда эмитент ресми мәлiмдеме алған сәттен бастап он күннiң iшiнде эмиссияны тiркеу туралы куәлiктi немесе анықтаманы және осы эмиссияның проспектiсiн Ұлттық комиссияға қайтаруға мiндеттi.
6. Жоғарыда аталған барлық құжаттарға қол қойған эмитенттiң лауазымды адамдары осы құжаттарда көрсетiлген мәлiметтердiң дұрыстығы үшiн, сондай-ақ құнды қағаздар шығарылымын ережелерiнiң сақталуы үшiн өздерiне заңда белгiленген жауапкершiлiк жүктейдi.
7. Эмиссияны тiркеу кезiнде Ұлттық комиссия эмитенттен осы акционерлiк қоғамның қызметi мен құрылу ерекшелiктерiне байланысты қосымша құжаттар тапсыруын талап етуге құқылы, сондай-ақ құнды қағаздар шығарудың заңда белгiленген ережелерiнiң сақталуына бақылау жасайды.
Ұлттық комиссия эмитенттiң тiркеуге ұсынған құжаттарындағы мәлiметтерiнiң дұрыстығы үшiн жауап бермейдi.
8. Ұсынылған құжаттарды қарау кезiнде мыналар талдануға тиiстi:
- эмиссия проспектiсiнде көрсетiлген мәлiметтердiң толықтығы;
- ұсынылған құжаттарда құнды қағаздар шығару шарттарының қолданыстағы заңдарға сәйкес келетiнi туралы қорытынды жасауға мүмкiндiк беретiн мәлiметтердiң болуы;
- эмиссия проспектiсiнiң мәтiндiк бөлiгiнiң құрылтайшылық құжаттар, баланс және есеп беру мәлiметтерiне сәйкестiгi.
9. Ұсынылған құжаттар қолданыстағы заңдар мен осы Ереже талаптарына сәйкес келген жағдайда эмитентке уақыты мен тiркеу нөмiрi көрсетiлген құнды қағаздар эмиссиясының мемлекеттiк тiркеу актiсiн куәландыратын, осы Ережеге N 4 қосымшаға сәйкес куәлiк берiледi. Аталған куәлiкпен бiрге эмитент құнды қағаздар эмиссиясының тiркеу нөмiрi бар акциялардың үлгiсiнiң бiр-бiр данасын, сондай-ақ Ұлттық комиссияның атқару аппараты тiккен, мөрмен бекiткен және эмиссия проспектiсiнiң тiркеу нөмiрi берiлген эмиссия проспектiсiнiң бiр данасын алады.
10. Құнды қағаздар тiркелгеннен кейiн эмитент:
- шығарудың материалдық сипаттағы нысанында құнды қағаздарға тапсырыс бередi, әзiрлейдi және қолданыстағы заңдарға сәйкес мерзiмдерде құнды қағаздарды орналастырады;
- құнды қағаздар ашық орналастырылған жағдайда эмитент бұқаралық ақпарат құралдарында мыналарды көрсете отырып, шығарылым туралы хабарлама жариялайды:
а) эмитенттiң статусын, толық атауын және заңды мекен-жайын;
б) эмитент қызметiнiң түрiн;
в) құнды қағаздар түрi мен шығарылым көлемiн;
г) потенциалды инвесторлар тобын;
д) құнды қағаздар таратудың басталу және аяқталу мерзiмдерiн;
е) қызмет көрсетушi депозитарийiн;
ж) потенциалды инвесторлар осы шығарылымның құнды қағаздарын сатып ала алатын және эмиссия проспектiсiнiң мазмұнымен таныса алатын орынды немесе орындарды;
з) эмитент мүлкiнiң қысқаша сипаттамасын.
Акцияларға жазылуды жүргiзу туралы бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабарламаның мәтiнi Ұлттық комиссиямен келiсуге тиiс. Осы талапты орындамау эмиссияны кiдiртуге негiз болып табылады.
Эмитент құнды қағаздың осы шығарылымының барлық сатып
алушыларын толық және теңдей ақпаратпен қамтамасыз етуге мiндеттi.
Эмиссияны мемлекеттiк тiркеу жүзеге асырылғанға дейiн құнды
қағаздарды бұқаралық ақпарат құралдарында жарнамалауға тыйым
салынады.

1. Владелец ___________      2. Владелец ___________
Подпись _______________      Подпись _______________
(регистратор)                (регистратор)
Печать                       Печать
"____"__________199__г.      "____"__________199__г.
3. Владелец ___________      4. Владелец ___________
Подпись _______________      Подпись _______________
(регистратор)                (регистратор)
Печать                       Печать
"____"__________199__г.      "____"__________199__г.
5. Владелец ___________      6. Владелец ___________
Подпись _______________      Подпись _______________
(регистратор)                (регистратор)
Печать                       Печать
"____"__________199__г.      "____"__________199__г.
Юридический адрес акционерного общества
Приложение N 1 В к
"Положению о порядке регистрации и
перерегистрации выпуска акций акционерных
обществ в Республике Казахстан"
Образец акции на предъявителя
(лицевая сторона)
___________________________________________________________________
Фирменное наименование акционерного общества
и его местонахождение
Национальный идентификационный номер__________________________
(присваивается Национальной комиссией)
Порядковый номер__________               Дата выпуска
"___"____________199___
Акция на предъявителя
Номинал акции ________ (____________) тенге
цифрами    прописью
Уставный фонд акционерного общества
_____________(__________________________) тенге
сумма              прописью
Выпущено акций:
- простых на предъявителя/именных номинальной стоимостью _________
тенге в количестве _____ экземпляров на сумму ___________ тенге;
- привилегированных именных номинальной стоимостью _______ тенге в
количестве _______ экземпляров на сумму ______ тенге.
Срок выплаты дивидендов __________________________
Выпуск акций зарегистрирован
Национальной комиссией
Республики Казахстан
по ценным бумагам
Регистрационный N ______
Председатель Правления АО
Главный бухгалтер
М.П.
___________________________________________________________________
Примечание: акции на предъявителя не могут выпускаться в
дематериализованной форме.
(оборотная сторона)
Юридический адрес акционерного общества
Приложение N 2 к
"Положению о порядке регистрации и
перерегистрации выпуска акций акционерных
обществ в Республике Казахстан"
Проспект эмиссии ценных бумаг
I. Основные сведения об эмитенте.
1. Полное и сокращенное наименование эмитента _______________
2. Организационно-правовая форма эмитента (акционерное общество) и
тип акционерного общества (открытый или закрытый; предприятия,
включенные в программу массовой приватизации относятся к АО
открытого типа)____________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Местонахождение и банковские реквизиты:_______________________
полный почтовый адрес _____________________________________________
название обслуживающего банка и его местонахождение________________
Код банка и МФО ___________________________________________________
4. Наименование регистрирующего органа __________________________
5. Дата государственной регистрации АО __________________________
6. Номер хозяйствующего субъекта по государственному реестру_____
7. Основные виды деятельности __________________________________
8. Список всех акционеров эмитента, которые имеют не менее 5% от
общего количества голосов, по следующей схеме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Полное наименование       іМестонахождение акционеров- іДоля акцио-
акционеров-юридических    іюридических лиц или паспорт-інеров в
лиц или Ф.И.О. акционеров-іные данные акционеров-физи- іуставном
физических лиц            іческих лиц                  іфонде (в
і                            іпроцентах)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                            і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
При заполнении этого пункта следует указывать как физических, так и юридических лиц, владеющих более 5% голосующих акций, выделяя государственный портфель акций.

1. Иесi______________                 2. Иесi______________
Қолы ________________                 Қолы ________________
(тiркеушi)                            (тiркеушi)
Мөр                                   Мөр
199__ж. " "__________                 199__ж. " " _________
3. Иесi _____________                 4. Иесi _____________
Қолы ________________                 Қолы ________________
(тiркеушi)                            (тiркеушi)
Мөр                                   Мөр
Қолы ________________                 Қолы ________________
(тiркеушi)                            (тiркеушi)
Мөр                                   Мөр
199__ж. " "__________                 199__ж. " " _________
5. Иесi _____________                 6. Иесi _____________
Қолы ________________                 Қолы ________________
(тiркеушi)                            (тiркеушi)
Мөр                                   Мөр
Қолы ________________                 Қолы ________________
(тiркеушi)                            (тiркеушi)
Мөр                                   Мөр
199__ж. " "__________                 199__ж. " " _________
Акционерлiк қоғамның заңды мекен-жайы
"Қазақстан Республикасында Акционерлiк қоғамдардың
акцияларының шығарылуын тiркеу және қайта тiркеу
тәртiбi туралы ережеге"
N 1 В қосымша
ҰСЫНБАЛЫ АКЦИЯ ҮЛГIСI
(оң жағы)
|------------------------------------------------------------------|
|           Акционерлiк қоғамның фирмалық атауы                    |
|                     және орналасқан жерi                         |
|                                                                  |
|Ұлттық идентификациялық нөмiрi ___________________________________|
|                                  (Ұлттық комиссия бередi)        |
|Реттiк нөмiрi ___________        Шығарылған уақыты                |
|                             199__ж. " "______________            |
|                                                                  |
|                     ҰСЫНБАЛЫ АКЦИЯ                               |
|                                                                  |
|Акция номиналы ______________  (_______________________)теңге     |
|                цифрмен              жазбаша                      |
|Акционерлiк қоғамның ЖАРҒЫ ҚОРЫ                                   |
|____________   (________________________________) теңге           |
|  сомасы                      жазбаша                             |
|МЫНАДАЙ АКЦИЯЛАР ШЫҒАРЫЛДЫ:                                       |
|. номиналдық құны __________ теңгелiк жай ұсынбалы/атаулы         |
|_______________________теңгеге, саны _______________________дана. |
|. номиналдық құны ______________теңгелiк артықшылықты атаулы      |
|_______________________теңгеге, саны _______________________дана. |
|Дивидендтердi төлеп бiту мерзiмi _________________________________|
|                                                                  |
|Акциялардың шығарылымын                                           |
|Қазақстан Республикасының Құнды                                   |
|қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы тiркеген                     |
|                                                                  |
|Тiркеу N __________________                                       |
|АҚ Басқармасының төрағасы                                         |
|Бас бухгалтер                                                     |
|                                                                  |
|     М.О.                                                         |
--------------------------------------------------------------------
Ескерту: ұсынбалы акциялар материалдық емес нысанда шығарыла
алмайды.
(терiс жағы)
Акционерлiк қоғамның заңды мекен-жайы
"Қазақстан Республикасында Акционерлiк
қоғамдардың акцияларының шығарылуын
тiркеу және қайта тiркеу тәртiбi
туралы ережеге"  N 2 қосымша
ҚҰНДЫ ҚАҒАЗДАР ЭМИССИЯСЫНЫҢ ПРОСПЕКТIСI
I. Эмитент туралы негiзгi мәлiметтер
1. Эмитенттiң толық және қысқарған түрдегi атауы _____________
___________________________________________________________________
2. Эмитенттiң ұйымдастыру-құқықтық нысаны (акционерлiк қоғам)
және акционерлiк қоғамның үлгiсi (ашық немесе жабық;
жаппай жекешелендiру бағдарламасына енгiзiлген кәсiпорындар ашық
үлгiдегi АҚ-ға жатады) ____________________________________________
___________________________________________________________________
3. Орналасқан жерi және банк реквизиттерi: ___________________
толық пошталық мекен-жайы_____________________________________
қызмет көрсететiн банктiң аты және оның орналасқан жерi: _____
___________________________________________________________________
Банктiң коды және ХҚҰ ________________________________________
4. Тiркеушi органның атауы ___________________________________
5. АҚ мемлекеттiк тiркелген күнi _____________________________
6. Мемлекеттiк тiзiлiм бойынша шаруашылық субъектiсiнiң
нөмiрi ____________________________________________________________
7. Қызметтiң негiзгi түрлерi__________________________________
8. Жалпы дауыстың кемiнде 5 процентiне ие болған барлық эмитент
акционерлерiнiң мына схема бойынша тiзiмi:
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалы акцио.  |Заңды тұлғалы акционер.|Акционерлердiң жарғы
нерлердiң толық атауы |лердiң орналасқан жерi |қорындағы үлесi
немесе жеке акционер. |немесе жеке акционер.  |(процент есебiмен)
лердiң аты-жөнi       |лердiң паспорттық      |
|деректерi              |
___________________________________________________________________
______________________|_______________________|____________________
Бұл тармақты толтырғанда акциялардың мемлекеттiк портфелiн жеке
атай отырып, дауысқа түсетiн акциялардың 5 проценттен көбiне ие
болған жеке адамдарды да, заңды тұлғаларды да көрсету керек.

9. Список всех членов исполнительного органа на момент принятия решения о выпуске ценных бумаг по следующей схеме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД Фамилия, имя, отчествоіЗанимаемые должности віДоля в уставном члена исполнительного інастоящее время и за іфонде эмитента (в органа іпоследние 3 года іпроцентах) ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
10. Список всех членов наблюдательного органа эмитента на момент принятия решения о выпуске ценных бумаг по следующей схеме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД Фамилия, имя, отчествоіЗанимаемые должности віДоля в уставном члена наблюдательного інастоящее время и за іфонде эмитента (в органа іпоследние 3 года іпроцентах)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                      і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
При заполнении 9 и 10 пунктов указание долей каждого из
перечисленных должностных лиц в уставном капитале АО необходимо.
11. Список всех предприятий, банков, фирм, организаций и других
юридических лиц Республики Казахстан и за ее пределами, у которых
эмитент обладает более чем 5% их собственных средств по следующей
схеме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Полное фирменноеіЮридический статусіПодробный адресіДоля эмитента в
наименование    і                  і               ісобственных
і                  і               ісредствах
і                  і               іорганизаций
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                  і               і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
12. Принадлежность эмитента к промышленным, банковским, финансовым группам, холдингам, концернам, ассоциациям, инвестиционным фондам, общественным организациям, членство на товарных, валютных фондовых, прочих биржах с указанием их наименования и местонахождения как в
Республике Казахстан, так и за ее пределами.
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Промышленные группы     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Финансовые группы       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Банковские группы       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Финансовые группы       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Холдинговые компании    і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Фирмы                   і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Ассоциации              і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Инвестиционные фонды    і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Общественные организацииі
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Биржи                   і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД

9. Құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылданған сәттегi
атқарушы органның барлық мүшелерiнiң мына схема бойынша тiзiмi:
___________________________________________________________________
Атқарушы орган мүшесiнiң|Осы уақыттағы және соңғы  |Эмитенттiң жарғы
тегi, аты, әкесiнiң аты |3 жылдағы атқарған қызметi|қорындағы үлесi
|                          |(процент есебiмен)
____________________________________________________________________
________________________|__________________________|________________
10. Эмитенттiң байқаушы органының құнды қағаздар туралы шешiмi
қабылданған сәттегi барлық мүшелерiнiң мына схема бойынша тiзiмi:
____________________________________________________________________
Байқаушы орган мүшесiнiң|Осы уақыттағы және соңғы  |Эмитенттiң жарғы
тегi, аты, әкесiнiң аты |3 жылдағы атқарған қызметi|қорындағы үлесi
|                          |(процент есебiмен)
____________________________________________________________________
________________________|__________________________|________________
9 және 10 тармақтарды толтырғанда аталған лауазымды
қызметкерлердiң әрқайсысының АҚ жарғылық капиталындағы үлесi
көрсетiлуi қажет.
11. Жекеменшiк қаражаттарының 5 проценттен астамына эмитент ие
болған Қазақстан Республикасындағы және одан тысқары жерлердегi
барлық кәсiпорындардың, банктердiң, фирмалардың, ұйымдардың және
басқа да заңды тұлғалардың мына схема бойынша тiзiмi:
____________________________________________________________________
Толық фирмалық |Заңды     |  Толық   |Ұйымдардың меншiк қаражатындағы
атауы          |мәртебесi |мекен-жайы|эмитенттiң үлесi
____________________________________________________________________
_______________|__________|__________|______________________________
12. Эмитенттiң қай өнеркәсiпке, банкке, қаржы топтарына,
холдингтерге, концерндерге, ассоциацияларға, инвестициялық
қорларға, қоғамдық ұйымдарға жататындығы, тауар, валюта, қор, басқа
да биржаларға мүшелiгi, олардың атаулары және Қазақстан
Республикасындағы да, одан тысқары жерлердегi де орналасқан жерi
қоса көрсетiледi.
____________________________________________________________________
Өнеркәсiп топтары              |                                   |
____________________________________________________________________
Қаржы топтары                  |                                   |
____________________________________________________________________
Банк топтары                   |                                   |
____________________________________________________________________
Холдинг компаниялары           |                                   |
____________________________________________________________________
Фирмалар                       |                                   |
____________________________________________________________________
Ассоциациялар                  |                                   |
____________________________________________________________________
Инвестициялық қорлар           |                                   |
____________________________________________________________________
Қоғамдық ұйымдар               |                                   |
____________________________________________________________________
Биржалар                       |                                   |
____________________________________________________________________

1. Бухгалтерские балансы (Форма N 1 по ОКУД) и приложения к балансу предприятия (Формы N 2 и 3 по ОКУД), в двух экземплярах, за 3 последних отчетных года и на конец последнего квартала перед представлением документов в Национальную комиссию, подтвержденные аудиторской проверкой.
Аудиторское заключение должно соответствовать требованиям
настоящего Положения. Если размер уставного фонда в учредительных
документах расходится с данными бухгалтерского учета необходимо
приложить справку-объяснение причин этого расхождения.
Бухгалтерские балансы и приложения прошиваются с проспектами
эмиссии.
2. Информация о независимом аудиторе:
Фамилия, имя, отчество ________________________________________
Номер лицензии ________________________________________________
Наименование аудиторской фирмы и ее адрес _____________________
_______________________________________________________________
3. Краткое описание имущества эмитента по следующей форме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Тип имущества (например:іДата последней переоценкиіСтоимость (сог-
здания, сооружения,     і                         іласно данным
транспортные средства,  і                         ібухгалтерского
станки и оборудование и і                         ібаланса)
т.д.)                   і                         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
4. Размер земельного участка  _________________________________
5. Краткий перечень объектов соцкультбыта, находящихся на
балансе АО (например: детские сады, жилые дома, дома отдыха,
больницы и т.д.)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование объекта  іЕго местонахождение  іБалансовая стоимость
соцкультбыта          і                     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
6. Часть статей доходов и расходов в иностранной валюте
отдельно по каждому виду валют.
____________________________________________________________________
7. Размер резервного фонда по уставу (в процентах)_____________
фактический размер резервного фонда на дату составления,
проспекта эмиссии _________________________________________________.
Отчет об использовании средств резервного фонда за последние 3
года или за период с момента образования АО.
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД Направления использования средств резерв-і____ годі____ годі____ год ного фонда і і і ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і і і ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
В случае если резервный фонд на момент принятия решения о выпуске ценных бумаг не сформирован, это следует отразить в ответе.

1. Кәсiпорынның соңғы 3 есептi жылындағы және Ұлттық комиссияға құжаттар ұсынардың алдындағы соңғы тоқсанның аяғында аудиторлық тексеру растаған екi данадағы бухгалтерлiк балансы (БҚЖК бойынша N 1 үлгi) мен балансқа қосымшалары (БҚЖК бойынша N 2 және N 3 үлгiлер).
Аудиторлық қорытынды осы ереженiң талаптарына сәйкес болуға
тиiс. Егер құрылтай құжаттарындағы жарғы қорының мөлшерi
бухгалтерлiк есеп деректерiмен сәйкес келмесе, бұл айырмашылықтың
себептерiн түсiндiретiн анықтама қоса берiлуi қажет.
Бухгалтерлiк баланстар мен қосымшалар эмиссия проспектiлерiмен
бiрге тiгiледi.
2. Тәуелсiз аудитор туралы мәлiмет:
Тегi, аты, әкесiнiң аты__________________________________
Лицензия нөмiрi__________________________________________
Аудиторлық фирманың атауы және мекен-жайы _______________
_________________________________________________________
3. Эмитент мүлкiнiң мына нысандағы қысқаша сипаттамасы:
____________________________________________________________________
Мүлiктiң түрi (мысалы: үйлер,| Соңғы қайта   |Құны (бухгалтерлiк
құрылыс, көлiк құралдары,    | бағаланған    |баланс мәлiметтерiне
станоктар мен құрал-жабдық   | мерзiмi       |сәйкес)
және т.б.)                   |               |
____________________________________________________________________
_____________________________|_______________|______________________
4. Жер учаскесiнiң мөлшерi ______________________________
5. АҚ баласында тұрған әлеуметтiк, мәдени-тұрмыстық
объектiлердiң қысқаша тiзбесi (мысалы: балабақшалар, тұрғын үйлер,
демалыс үйлерi, ауруханалар және т.б.)
____________________________________________________________________
Әлеуметтiк, мәдени-тұрмыстық      |Орналасқан жерi|Баланстық құны
объектiнiң атауы                  |               |
____________________________________________________________________
6. Валютаның әр түрi бойынша жеке-жеке шетел валютасымен
алғанда кiрiстер және шығыстар статьяларының бөлiгi ________________
____________________________________________________________________
7. Жарғы бойынша резерв қорының мөлшерi (процентпен)___________
резерв қорының эмиссия проспектiсiн жасаған кездегi нақты
мөлшерi _______________________________________________________
Резерв қоры қаржысының соңғы 3 жылда немесе АҚ құрылған сәттен
бергi кезеңiнде пайдаланылуы туралы есеп.
____________________________________________________________________
Резерв қорының қаржысын пайдалану         | ___жыл |___жыл |___жыл |
бағыттары                                 |        |       |       |
__________________________________________|________|_______|_______|
__________________________________________|________|_______|_______|
Егер құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылданған сәтте
резерв қоры қалыптаспаған болса, жауапта оны атап көрсету керек.

8. Общие производственные расходы в процентах от доходов (см. Приложение 1) за три последние завершенные финансовые года, либо за каждый завершенный финансовый период с момента образования эмитента по следующей формуле:
Обороты по кредиту сч.25 "Общие производственные расходы"
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДХ100%
Обороты по кредиту сч.46 "Реализация товаров, работ, услуг"
9. Сведения об основных направлениях использования прибыли за
последние три завершенных финансовых года (составляется на основании
дебета счетов 81-89 по следующей схеме. Следует иметь в виду, что
любые переводы в фонды (например, фонды потребления и накопления) и
переводы между счетами 81-89 должны быть исключены при подсчете)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Категория                                    і199__  і199__  і199__
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДД
Расходы на содержание объектов социальной    і       і       і
сферы                                        і       і       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДД
Премии и другие суммы, выплачиваемые работни-і       і       і
кам или в пользу работников                  і       і       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДД
Дивиденды                                    і       і       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДД
Выплата процентов                            і       і       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДД
Суммы из прибыли, использованные по другим   і       і       і
направлениям (не включенные ни в одну из     і       і       і
предыдущих категорий)                        і       і       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДДДіДДДДДД
Итого:                                       і       і       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
10. Размер просроченной задолженности по уплате налогов на
момент принятия решения о выпуске ценных бумаг
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Вид налога                         і   Сумма задолженности
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
11. Сведения о задолженности по кредитам (составляются на
основании счетов 90, 92-95, не включает задолженность поставщикам).
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование іНаправление   іПроцен-іСроки вы-іДата пол-іЗалог (что
кредитора    іиспользования ітная   іплаты    іного по- іпредставлен
(например:   ісредств (на-  іставка іпроцентовігашения  ібанку в
Нацбанк  или іпример: попол-і       і(дата/   ікредита, іобеспечение
другие банки)інение оборот- і       ісумма), вів т.ч.   іпо кредиту)
іных средств,  і       іт.ч. про-іпросро-  і
іприобретение  і       ісроченныеіченные   і
іоборудования иі       і         і         і
іт.д.)         і       і         і         і
і              і       і         і         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і              і       і         і         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД

8. Аяқталған соңғы үш қаржы жылында немесе эмитент құрылған
сәттен бастап аяқталған әрбiр қаржы кезеңiнде жұмсалған жалпы
өндiрiстiк шығын табыстың процентi есебiмен (1-қосымшаны қараңыз)
мына формула бойынша:
Несие бойынша айналым 25 шот "Жалпы өндiрiстiк шығын"
_____________________________________________________  Х 100%
Несие бойынша айналым 46 шот "Тауарларды, жұмысты,
қызмет көрсетудi iске асыру"
9. Аяқталған соң қаржы жылындағы кiрiстi пайдаланудың негiзгi
бағыттары туралы мәлiметтер (81-89 шоттардың дебетi негiзiнде мына
схема бойынша жасалады. Қорларға кез келген ақша аудару (мысалы,
тұтыну және жинақ қорлары) мен 81-89 шоттар арасындағы ақша
аударулар есептеу кезiнде шығарып тасталатындығын ескеру керек).
___________________________________________________________________
Категория                                    | 199  | 199  | 199  |
___________________________________________________________________
Әлеуметтiк сала объектiлерiн ұстауға кеткен  |      |      |      |
шығын                                        |      |      |      |
___________________________________________________________________
Қызметкерлерге немесе олардың пайдасына      |      |      |      |
төленетiн сыйақылар мен басқа да сомалар     |      |      |      |
___________________________________________________________________
Дивидендтер                                  |      |      |      |
___________________________________________________________________
Проценттердi төлеу                           |      |      |      |
___________________________________________________________________
Басқа бағыттар бойынша кiрiстен пайдаланылған|      |      |      |
сомалар (алдыңғы категориялардың ешқайсысына |      |      |      |
енгiзiлмеген)                                |      |      |      |
___________________________________________________________________
Барлығы:                                                          |
-------------------------------------------------------------------
10. Құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылдаған сәттегi салық
төлеу бойынша мезгiлi өтiп кеткен қарыздың мөлшерi.
___________________________________________________________________
Салық түрi                         |   Қарыздың сомасы
___________________________________________________________________
___________________________________|_______________________________
11. Несиелер бойынша қарыз жайындағы мәлiметтер (90, 92-95
шоттар негiзiнде жасалады, жабдықтаушыларға қарыз бұған қосылмайды).
___________________________________________________________________
Кредитордың   |Қаржыларды  |Про.   | Процент.    |Несиенi|Кепiлдiк
атауы (мысалы:|пайдалану   |центтiк|тердi төлеу  |соның  |(банкке
Ұлттық банк   |бағыты      |ставка.|мерзiмi      |iшiнде |несиенi
немесе басқа  |(мысалы:    |сы     |(күнi/сомасы)|мерзiмi|қамта.
банктер)      |айналым     |       |соның iшiнде |кеткен.|сыз ету
|қаржыларын  |       |мерзiмi өтiп |дерiн  |үшiн
|толықтыру,  |       |кеткендерi   |толық  |берiлгенi)
|жабдық алу  |       |             |өтеу   |
|және т.б.)  |       |             |уақыты |
___________________________________________________________________

12. Общая сумма задолженности прочим кредиторам на последнюю
отчетную дату (составляется на основании сч.60, включает
задолженности поставщикам и другим некредитным организациям, например
поставщикам электроэнергии, теплоснабжения, комплектующих деталей и
т.д.) __________________________ тенге.
13. Сведения о дебиторской задолженности по схеме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование іЕго подробныйіСумма задол-іСроки пога-іСумма задол-
дебитора     іадрес        іженности    ішения      іженности, без-
і             і            і           інадежной к
і             і            і           івзысканию
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і             і            і           і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
14. Сведения о направлении средств на капитальные вложения.
а) объем капитальных вложений на 3 последних года;
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
год  і Сумма в тенге ігод  і Сумма в тенге ігод  і Сумма в тенге
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і               і     і               і     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
б) объем незавершенного строительства
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование объектаіБалансовая стои-іПлановые срокиіСтепень освое-
імость           істроительства іния объекта (в
і                і              іпроцентах)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                і              і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
в) объем неустановленного оборудования
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД Наименование оборудования іГод приобретения іБалансовая стоимость ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                 і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                 і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
15. Сведения об административных и экономических санкциях,
налагавшихся на эмитента органами государственного управления,
судом, государственным арбитражем или третейским судом в течение 3
лет до момента принятия решения о выпуске ценных бумаг
а) даты наложения санкции _____________________________________
б) орган, наложивший санкции ___________________________________
в) причина наложения санкции __________________________________
г) вид санкции (административные, финансовые и т.д.)___________
д) размер санкций (финансовых) ________________________________
е) степень исполнения санкций к моменту принятия решения о
выпуске ценных бумаг __________________________________________

12. Соңғы есеп беру күнiне өзге кредиторларға қарыздың жалпы
сомасы (60 шот негiзiнде түзiледi, жабдықтаушыларға және басқа
кредиттiк емес ұйымдарға қарыздар да қосылады, мысалы, электр
қуатымен, жылумен, жинақтаушы тетiктермен жабдықтаушыларға,
т.б.)_________________ теңге.
13. Мына схема бойынша дебиторлық қарыз туралы мәлiметтер:
___________________________________________________________________
Дебитордың| Оның толық|Қарыз  |Өтеу   | Өндiрiп алудан күдер
атауы     |мекен-жайы |сомасы |мерзiмi|үзiлген қарыздың сомасы
___________________________________________________________________
__________|___________|_______|_______|____________________________
14. Күрделi қаржыға жұмсалғандығы туралы мәлiметтер:
а) күрделi қаржының соңғы 3 жылдағы көлемi
___________________________________________________________________
жылы|сомасы, теңгемен|жылы |сомасы, теңгемен|жылы |сомасы, теңгемен
___________________________________________________________________
____|________________|_____|________________|_____|________________
б) аяқталмаған құрылыс көлемi
___________________________________________________________________
Объектiнiң |Баланстық |Құрылыстың      |Объектiнi игеру деңгейi
атауы      |құны      |жоспарлы мерзiмi|(процентпен)
___________________________________________________________________
___________|__________|________________|___________________________
в) орнатылмаған жабдық көлемi
--------------------------------------------------------------------
Жабдықтың аты   |    Сатып алынған жылы    |    Баланстық құны
---------------------------------------------------------------------
15. Құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылдағанға дейiнгi 3
жыл iшiнде эмитентке мемлекеттiк басқару органдары, сот, мемлекеттiк
арбитраж яки аралық сот салған әкiмшiлiк және экономикалық
санкциялар туралы мәлiметтер:
а) санкция салынған уақыт ____________________________________
б) санкцияны салған орган ____________________________________
в) санкция салудың себептерi _________________________________
г) санкцияның түрлерi (әкiмшiлiк, қаржы және т.б.)____________
д) санкция мөлшерi (қаржылық) ________________________________
е) құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылдаған сәтке
санкциялардың орындалу дәрежесi____________________________

16. Список основных потребителей продукции предприятия по форме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование потребителяіАдресіДоля продукции  іНаличие долгосрочных
продукции               і     іАО, приобретен- іконтрактов с данным
і     іная данным пот- іпотребителем и сроки
і     іребителем из об-іконтрактов
і     іщего объема реа-і
і     ілизованной      і
і     іпродукции       і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і     і                і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
#
17. Список основных поставщиков предприятия
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
НаименованиеіНаличие дол-  іВиды продук-    іНаличие     іНаличие
поставщика иігосрочных     іции, получаемой іпроблем у   ідругих
его адрес   іконтрактов с  іот этого постав-іпоставщика  іпоставщи-
іданным        іщика            іс поставкамиіков, кото-
іпоставщиком и і                іили возмож- ірые могут
ісроки контрак-і                іные проблемыіпоставлять
ітов           і                ів будущем   іданную
і              і                і(есть или   іпродукцию
і              і                інет)        і(есть или
і              і                і            інет)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і              і                і            і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
18. Динамика выпуска продукции в сопоставимых показателях (в
натуральном выражении) за три последних года.
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Основные    і год іОбъем     і год іОбъем     і год іОбъем
виды        і     івыпуска   і     івыпуска   і     івыпуска
выпускаемой і     іпродукции і     іпродукции і     іпродукции
продукции   і     і(шт.)     і     і(шт.)     і     і(шт.)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і     і          і     і          і     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
19. Сведения об уставном фонде эмитента
а) размер уставного капитала по учредительным документам ___________
б) размер уставного капитала по данным бухгалтерского баланса ______
Следует обратить внимание на соответствие размеров уставного фонда в
данных бухгалтерского учета данным учредительных документов. В
случае несоответствия этих данных необходимо представить
справку-объяснение причин расхождения.
в) размер уставного фонда с учетом дополнительного выпуска акций
(при первичной эмиссии не заполняется)_______________________________
г) деление уставного капитала на акции:
общее количество выпущенных акций___________номинал____________
из них:
- простых (именных, ордерных, на предъявителя) акций______номинал___
- привилегированных (именных, ордерных, на предъявителя) акций______
номинал___в соответствии с учредительными документами.
д) объем оплаченной части уставного капитала (при массовой
приватизации оплачено 100% уставного фонда путем передачи
государственной собственности)
____________________________________________________________________

16. Кәсiпорын өнiмдерiн негiзгi тұтынушылардың мына үлгi
бойынша тiзiмi:
___________________________________________________________________
Өнiмдi тұтынушының|Мекен |Сатылған өнiмнiң жалпы|Осы тұтынушымен
атауы             |жайы  |көлемiнен осы тұтынушы|ұзақ мерзiмдiк
|      |алған АҚ өнiмiнiң     |келiсiм-шарт және
|      |үлесi                 |оның мерзiмi
___________________________________________________________________
__________________|______|______________________|__________________
17. Кәсiпорынның негiзгi жабдықтаушыларының тiзiмi:
___________________________________________________________________
Жабдық    |Осы Жабдық.  |Осы Жабдық.|Жабдықтаушының    |Осы өнiмдi
таушының  |таушымен ұзақ|таушыдан   |жеткiзiлiмге бай. |жеткiзiп бере
атауы және|мерзiмдiк    |алынатын   |ланысты проблема. |алатын басқа
мекен-жайы|келiсiм-шарт |өнiм       |лары немесе       |да жабдықтау.
|және оның    |түрлерi    |келешекте туындауы|шылар (бар
|мерзiмi      |           |мүмкiн проблемалар|немесе жоқ
|             |           |(бар немесе жоқ)  |
___________________________________________________________________
__________|_____________|___________|__________________|___________
18. Соңғы үш жыл iшiнде өнiм шығарудың салыстырмалы
көрсеткiштер бойынша динамикасы (натуралды түрдегi)
___________________________________________________________________
Шығарылатын|жылы|Өнiм шығару  |жылы|Өнiм шығару  |жылы|Өнiм шығару
өнiмнiң    |    |көлемi (дана)|    |көлемi (дана)|    |көлемi (дана)
негiзгi    |    |             |    |             |    |
түрлерi    |    |             |    |             |    |
___________________________________________________________________
19. Эмитенттiң жарғылық қоры туралы мәлiметтер:
а) құрылтайшылық құжаттар бойынша жарғылық капиталдың
мөлшерi________________________________________________
б) бухгалтерлiк баланс деректерi бойынша жарғылық капиталдың
мөлшерi________________________________________________
Бухгалтерлiк есеп деректерiндегi жарғылық қор мөлшерiнiң
құрылтайшылық құжаттардағы деректерге сәйкес болуына айрықша назар
аударылуы тиiс. Бұл деректер сәйкес келмеген жағдайда айырмашылық
себептерiн түсiндiретiн анықтама тапсырылуы қажет.
в) акциялардың қосымша шығарылуын ескергендiгi, жарғылық қордың
мөлшерi (алғашқы эмиссия кезiнде толтырылмайды) ___________________
г) жарғылық капиталды акцияларға бөлу:
шығарылған акциялардың жалпы саны _______ номиналы__________
солардың iшiнде: құрылтайшылық құжаттарына сәйкес
- жай (атаулы, ордерлi, ұсынбалы) акциялар_____номиналы__________
- артықшылықты (атаулы, ордерлi, ұсынбалы) акциялар _____________
номиналы ________
д) жарғылық капиталдың төленген бөлiгiнiң көлемi (жаппай
жекешелендiру кезiнде мемлекеттiк меншiктi өткiзу жолымен жарғылық
қордың 100% төленген)______________________________________________

20. Сведения о предыдущих выпусках ценных бумаг (при первичной
эмиссии не заполняются)
а) вид ценных бумаг ___________________________________________
б) дата выпуска _______________________________________________
в) дата окончания размещения __________________________________
г) объем выпуска по номинальной стоимости______________________
д) общее количество выпущенных акций, включая предыдущие
выпуски, по видам акций с разбивкой по эмиссиям и номиналам ________
е) размер дивидендов (раздельно по годам и видам)______________
III. Сведения о предстоящем выпуске ценных бумаг
1. Общие данные о ценных бумагах
а) общий объем выпуска (по номинальной стоимости)______________
б) вид выпускаемых ценных бумаг и их количество по видам_______
простые (именные, ордерные, на предъявителя) акции: количество______
номинал________
привилегированные (именные, ордерные, на предъявителя) акции:
количество______ номинал _____________
в) общее количество выпускаемых акций _________________________
г) номинал одной ценной бумаги ________________________________
2. Данные о порядке выпуска ценных бумаг:
а) дата принятия решения о выпуске (дата общего собрания или
заседания правления АО)______________________;
б) орган управления АО, принявший решение о выпуске___________;
в) начало процесса распространения ценных бумаг (не ранее момента регистрации ценных бумаг в НКЦБ), окончание процесса распространения ценных бумаг (не позднее шести месяцев с момента регистрации ценных бумаг НКЦБ);
г) ограничения на потенциальных покупателей ценных бумаг (для
акционерных обществ открытого типа ограничений нет);
д) место или места, где потенциальные покупатели могут
приобрести (подписаться) на ценные бумаги (указать местонахождение
АО или другие места);
е) срок выплаты дивидендов (в соответствии с уставом - ежегодно
или ежеквартально, не позднее определенной даты);
ж) форма выпуска (нужное подчеркнуть)
- в материализованном виде;
- в дематериализованном виде.
з) если существуют:
- наименование централизованного хранилища, где предполагается
хранить ценные бумаги ______________________________________________
- наименование депозитария, номер и дата договора с
депозитарием _______________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Данные стоимостных и расчетных условий ценных бумаг
а) стоимость одной акции (в случае единой для всех цены) либо
общие условия определения цены (например: порядок и условия
проведения аукциона или коммерческого конкурса)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
б) порядок оплаты приобретаемых акций:
- периодичность платежей_______________________________________
- форма расчетов ______________________________________________
- номера счетов _______________________________________________
- оформляемые документы и т.д._________________________________
в) часть акций, оплачиваемая материальными ценностями и другими
неденежными формами ________________________________________________
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Список инвесторов,іПеречень материальныхіСтоимость мате-іКоличество
осуществляющих    іценностей, вносимых віриальных ценно-іакций
такую оплату      іоплату акций         істей (в тенге) і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                     і               і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                     і               і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД

20. Құнды қағаздардың алдыңғы шығарылымдары туралы мәлiметтер
(бастапқы эмиссия кезiнде толтырылмайды)
а) құнды қағаздардың түрлерi ____________________________
б) шығарылған күнi ______________________________________
в) орналастыру бiткен күнi ______________________________
г) номиналдық құны бойынша шығарылған көлемi ____________
д) эмиссиялар мен номиналдарға бөлiнуiмен акциялар түрлерi
бойынша алдыңғы шығарылымдарды қоса алғанда шығарылған акциялардың
жалпы саны ________________________________________________________
е) дивидендтердiң мөлшерi (жылдары мен түрлерi бойынша
жеке-жеке)_________________________________________________________
III. Алдағы кезде құнды қағаздарды шығару
туралы мәлiметтер
1. Құнды қағаздар туралы жалпы деректер:
а) шығарылымның жалпы көлемi (номиналдық бағасы бойынша)
б) шығарылатын құнды қағаздардың түрi және олардың түр-түрлерi
бойынша саны ______________________________________________________
- жай (атаулы, ордерлi, ұсынбалы) акциялар: саны__________________
номиналы_____________
-артықшылықты (атаулы, ордерлi, ұсынбалы) акциялар:
саны _______________ номиналы _____________________________________
в) шығарылатын акциялардың жалпы саны ________________________
г) бiр құнды қағаздың номиналы _______________________________
2. Құнды қағаздар шығару тәртiбi туралы деректер:
а) шығарылым туралы шешiм қабылданған күн (АҚ жалпы жиналысы
немесе басқа мәжiлiсi өткiзiлген күн)  ____________________________
б) шығарылым туралы шешiм қабылдаған АҚ басқару органы
______________________________________________________________
в) құнды қағаздарды тарату процесiнiң басталуы (құнды қағаздарды ҚҚҰК-да тiркеу сәтiнен бұрын болмауы тиiс), құнды қағаздарды тарату процесiнiң аяқталуы (құнды қағаздарды ҚҚҰК-да тiркеу сәтiнен бастап алты айдан кешiктiрмей);
г) құнды қағаздарды ықтимал сатып алушыларға шек қою (жабық
үлгiдегi акционерлiк қоғамдар үшiн шек қойылмайды);
д) ықтимал сатып алушылар құнды қағаздарды сатып ала (жазыла)
алатын орын немесе орындар (АҚ орналасқан жердi немесе басқа
жерлердi көрсету керек);
е) дивидендтердi өтеу мерзiмi (жарғыға сәйкес - жыл сайын
немесе тоқсан сайын, белгiленген күннен кешiктiрмей);
ж) шығарылым нысаны (қажетiнiң асты сызылады)
- материалдық сипатта;
- материалдық емес сипатта.
з) егер бар болса: құнды қағаздар сақталмақшы болған
орталықтандырылған қойманың атауы __________________________
- депозитарийдiң атауы, депозитариймен жасасқан шарттың нөмiрi
және күнi _______________________________________________________
3. Құнды қағаздардың құндық және есеп айырысу шарттарының
деректерi:
а) бiр акцияның құны (бәрiне баға ортақ болса) немесе бағаны
анықтаудың жалпы шарттары (мысалы: аукцион немесе коммерциялық
конкурс өткiзудiң тәртiбi мен шарттары)__________________________
_________________________________________________________________
б) алынатын акцияларды төлеудiң тәртiбi:
- төлемнiң мерзiмдiлiгi ____________________________________
- есептеу түрi _____________________________________________
- шот нөмiрлерi ____________________________________________
- дайындалатын құжаттар және т.б. __________________________
в) акциялардың бағалы заттармен және ақшасыз түрде төленетiн
бөлiгi __________________________________________________________
_________________________________________________________________
Осындай төлемдi  |Акцияларды төлеуге|Бағалы заттардың|Акциялардың
жүзеге асырушы   |енгiзiлетiн бағалы|құны (теңгемен) |саны
инвесторлардың   |заттардың тiзiмi  |                |
тiзiмi           |                  |                |
_________________________________________________________________
_________________|__________________|________________|___________

4. Данные о получении доходов по ценным бумагам
а) размер дивидендов или порядок определения размера дивидендов
отдельно по видам акций:
размер дивидендов по привилегированным акциям (согласно
устава)_____________________________________________________________
порядок определения дивидендов по простым акциям согласно Устава. Например: размер дивидендов по простым акциям определяется правлением АО по итогам финансового года и утверждается общим собранием акционеров;
б) место, где владельцы ценных бумаг могут получить причитающиеся им доходы (касса АО);
в) периодичность выплаты дивидендов (согласно устава, кроме этого следует указать примерный срок выплаты первых дивидендов);
г) календарный график событий, определяющих порядок выплаты доходов по ценным бумагам
- дата учета (день, когда определяется категория и список получателей дохода)
- дата платежа (день, с которого начисляются дивиденды предварительно определенным получателям);
- другие значащие даты.
д) порядок расчетов для получения доходов (форма расчетов:
наличная, безналичная, номера счетов, оформляемые документы и т.д.).
5. Направления использования средств, мобилизуемых путем
выпуска ценных бумаг (Акционерными обществами, преобразуемыми из
госпредприятий по программе массовой приватизации не заполняется):
- организация нового производства (укажите, какого именно)__________
- расширение, модернизация или реконструкция имеющегося производства
(перечислите производственные подразделения, которые будут
реконструированы)___________________________________________________
- проведение природоохранных мероприятий (укажите, какие именно)____
- разработка и внедрение новых технологий __________________________
6. Анализ факторов риска по группам
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
экономические                    і
(например: подверженность сферы деятельности       і
эмитента инфляции, влияние банковского процента на і
формирование оборотных средств предприятия и т.д.) і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДД
влияние конкуренции                  і
(например, наличие в отрасли предприятий,          і
выпускающих аналогичную продукцию по более низким  і
ценам и т.д.)                                      і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДД
социальные                        і
(например: отсутствие в данном регионе необходимых і
специалистов, влияние возможного сокращения        і
численности работающих на обстановку в регионе,    і
влияние на бюджет предприятия содержания объектов  і
социально-культурного назначения)                  і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДД
технические                       і
(например: износ части оборудования и т.п.)        і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДД
экологические                     і
(например: возможное закрытие предприятия из-за    і
нарушения экологических нормативов)                і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
IV. Проспект эмиссии подписывается президентом, главным
бухгалтером, председателем ревизионной комиссии и заверяется печатью
акционерного общества.
Следует иметь в виду, что все документы должны быть заверены новой
печатью акционерного общества, а не старой печатью государственного
предприятия.
Приложение N 3 к
"Положению о порядке регистрации и
перерегистрации выпуска акций акционерных
обществ в Республике Казахстан"
Условия выпуска и обращения
акций акционерных обществ
I. Основные сведения об эмитенте

4. Құнды қағаздар бойынша табыс алынғандығы туралы деректер:
а) дивидендтердiң мөлшерi немесе акция түрлерi бойынша дивидендтердiң жеке-жеке мөлшерiн анықтау тәртiбi:
- артықшылықты акциялар бойынша дивидендтердiң мөлшерi (жарғыға сәйкес) __________________________________________________________
- Жарғыға сәйкес жай акциялар бойынша дивидендтердi анықтау тәртiбi. Мысалы: жай акциялар бойынша дивидендтер мөлшерiн қаржы жылының қорытындысы бойынша АҚ басқармасы анықтайды және акционерлердiң жалпы жиналысы бекiтедi:
б) Құнды қағаздардың иелерi өздерiнiң тиесiлi табыстарын алатын орын (АҚ кассасы);
в) дивидендтердi төлеудiң мерзiмдiлiгi (жарғыға сәйкес, бұдан басқа алғашқы дивидендтердi төлеудiң болжамды мерзiмiн көрсету керек);
г) құнды қағаздар бойынша түсетiн пайданы төлеу тәртiбiн анықтайтын жағдайлардың күнтiзбелiк графигi:
- есеп күнi (табыс алушылардың категориясы мен тiзiмi анықталатын күн);
- төлем күнi (алдын ала белгiленген алымшыларға дивидендтер есептеле бастайтын күн);
- мәнi бар басқа да күндер.
д) пайда табудың есеп-қисап тәртiбi (есеп айырысудың түрлерi:
қолма-қол, ақшасыз, есеп-шот нөмiрi, ресiмделетiн құжаттар және
т.б.).
5. Құнды қағаздар шығару арқылы жинақталатын қаражатты
пайдалану бағыттары (жаппай жекешелендiру бағдарламасы бойынша
мемлекеттiк кәсiпорыннан қайта құрылған акционерлiк қоғам
толтырмайды):
- жаңа өндiрiстi ұйымдастыру (қандай өндiрiс екенiн дәл
көрсетiңiз)________________________________________________
- iстеп тұрған өндiрiстi кеңейту, жетiлдiру немесе қайта
жарақтандыру (қайта жарақтандырылатын өндiрiс буындарын атап
көрсетiңiз)________________________________________________
- табиғат қорғау шараларын өткiзу (қандай шара екенiн дәл
көрсетiңiз)________________________________________________
- жаңа технологияны дайындау және iске қосу __________
___________________________________________________________
6. Әр топ бойынша тәуелдiлiк факторларына талдау
_________________________________________________________________
экономикалық             |
(мысалы: эмитенттiң қызмет аясының инфляцияға|
бейiмдiлiгi, кәсiпорынның айналым қаражатының|
қалыптасуына банк процентiнiң әсерi және т.б.)
_________________________________________________________________
бәсекенiң әсерi               |
(мысалы: бұл салада бұдан гөрi төмен бағамен |
осы тектес өнiмдер шығаратын кәсiпорындардың |
болуы және т.б.)                             |
_________________________________________________________________
әлеуметтiк                 |
(мысалы: осы аймақта қажеттi мамандардың     |
болмауы, жұмыс iстеушiлер санының қысқару    |
мүмкiндiгiнiң сол аймақтағы жағдайға әсерi,  |
әлеуметтiк-мәдени бағыттары объектiлердi     |
ұстаудың кәсiпорын бюджетiне әсерi)          |
_________________________________________________________________
техникалық                  |
(мысалы: құрал-жабдықтардың iшiнара тозуы    |
және т.б.)                                   |
_________________________________________________________________
Экологиялық                |
(мысалы: экологиялық нормативтердi бұзуына   |
байланысты кәсiпорынның жабылу мүмкiндiгi)   |
_________________________________________________________________
IV. Эмиссия проспектiсiне акционерлiк қоғамның президентi, бас
бухгалтерi, тексеру комиссиясының төрағасы қол қояды және ол мөрмен
куәландырылады.
Барлық құжат мемлекеттiк кәсiпорынның бұрынғы мөрiмен емес,
акционерлiк қоғамның жаңа мөрiмен куәландырылатынын ескеру керек.
"Қазақстан Республикасында Акционерлiк
қоғамдардың акцияларының шығарылуын
тiркеу және қайта тiркеу туралы ережеге"
N 3 қосымша
АКЦИОНЕРЛIК ҚОҒАМДАРДЫҢ АКЦИЯЛАРЫНЫҢ ШЫҒАРЫЛУЫ
МЕН АЙНАЛЫСЫНЫҢ ШАРТТАРЫ
I. Эмитент туралы негiзгi мәлiметтер

1. Полное и сокращенное наименование эмитента. _____________________
2. Организационно-правовая форма эмитента (акционерное
общество) и тип акционерного общества (открытый или закрытый;
предприятия, включенные в программу массовой приватизации относятся
к АО открытого типа)
____________________________________________________________________
3. Местонахождение и банковские реквизиты:__________________________
полный почтовый адрес_______________________________________________
название обслуживающего банка и его местонахождение_________________
Код банка и МФО_____________________________________________________
4. Наименование регистрирующего органа._____________________________
5. Дата государственной регистрации АО______________________________
6. Номер хозяйствующего субъекта по государственному реестру._______
7. Основные виды деятельности.______________________________________
8. Список всех акционеров эмитента, которые имеют не менее 5% от
общего количества голосов, по следующей схеме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Полное наименование акционеров-іМестонахождение       іДоля акционе-
юридических лиц или Ф.И.О. ак- іакционеров-юридическихіров в уставном
ционеров-физических лиц        ілиц или паспортные    іфонде (в про-
іданные акционеров-    іцентах)
іфизических лиц        і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДД
і                      і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД При заполнении этого пункта следует указывать как физических, так и юридических лиц, владеющих более 5% голосующих акций, выделяя государственный портфель акций.
II. Данные о финансовом состоянии эмитента
1. Бухгалтерские балансы (Форма N 1 по ОКУД) и приложения к балансу предприятия (Формы N 2 и 3 по ОКУД), в двух экземплярах, за 3 последних отчетных года и на конец последнего квартала перед представлением документов в Национальную комиссию, подтвержденные аудиторской проверкой.
Аудиторское заключение должно соответствовать требованиям
настоящего Положения.
Если размер уставного фонда в учредительных документах расходится с
данными бухгалтерского учета необходимо приложить справку-объяснение
причин этого расхождения.
Бухгалтерские балансы и приложения прошиваются с проспектами
эмиссии.
2. Информация о независимом аудиторе:
Фамилия, имя, отчество _____________________________________________
Номер лицензии _____________________________________________________
Наименование аудиторской фирмы и ее адрес __________________________
____________________________________________________________________

1. Эмитенттiң толық және қысқарған атауы ____________________
2. Эмитенттiң ұйымдастыру-құқықтық нысаны (акционерлiк қоғам)
және акционерлiк қоғамның түрi (ашық немесе жабық; жаппай
жекешелендiру бағдарламасына енгiзiлген кәсiпорындар ашық үлгiдегi
АҚ-ға жатады) _____________________________________________________
3. Орналасқан жерi және банк реквизиттерi: ___________________
толық пошталық мекен-жайы_____________________________________
қызмет көрсетушi банктiң атауы және оның орналасқан жерi: _____
___________________________________________________________________
Банк коды және ХҚҰ ________________________________________
4. Тiркеушi органның атауы ___________________________________
5. АҚ мемлекеттiк тiркелу күнi _______________________________
6. Мемлекеттiк тiзiлiм бойынша шаруашылық субъектiсiнiң
нөмiрi ____________________________________________________________
7. Қызметiнiң негiзгi түрлерi__________________________________
8. Эмитенттiң жалпы дауыстың кемiнде 5 процентiне ие болған
акционерлерiнiң мына схема бойынша тiзiмi:
____________________________________________________________________
Заңды тұлғалы акцио.  |Заңды тұлғалы акционер.|Акционерлердiң Жарғы.
нерлердiң толық атауы |лердiң орналасқан жерi |лық қордағы үлесi
немесе жеке акционер. |немесе жеке акционер.  |(процент есебiмен)
лердiң аты-жөндерi    |лердiң паспорттық      |
|деректерi              |
___________________________________________________________________
______________________|_______________________|____________________
Бұл тармақты толтырғанда акциялардың мемлекеттiк портфелiн жеке атай отырып, дауысқа түсетiн акциялардың 5 проценттен көбiне ие болған жеке адамдарды да, заңды тұлғаларды да көрсету керек.
II. Эмитенттiң қаржы жағдайы туралы мәлiметтер
1. Кәсiпорынның соңғы 3 есеп беру жылындағы және Ұлттық комиссияға құжаттар ұсынар алдындағы соңғы тоқсанның аяғында аудиторлық тексеру растаған екi данада бухгалтерлiк балансы (БҚЖК бойынша N 1 үлгi) мен балансқа қосымшалары (БҚЖК бойынша N 2 және
N 3 үлгiлер).
Аудиторлық қорытынды осы ереженiң талаптарына сәйкес болуға
тиiс. Егер құрылтай құжаттарындағы жарғы қорының мөлшерi
бухгалтерлiк есеп деректерiмен сәйкес келмесе, бұл айырмашылықтың
себептерiн түсiндiретiн анықтама қоса берiлуi қажет.
Бухгалтерлiк баланстар мен қосымшалар эмиссия проспектiлерiмен
бiрге тiгiледi.
2. Тәуелсiз аудитор туралы мәлiмет:
Тегi, аты, әкесiнiң аты___________________________
Лицензия нөмiрi __________________________________
Аудиторлық фирманың атауы және мекен-жайы ________

3. Краткое описание имущества эмитента по следующей форме:
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Тип имущества (например:іДата последней переоценкиіСтоимость (сог-
здания, сооружения,     і                         іласно данным
транспортные средства,  і                         ібухгалтерского
станки и оборудование и і                         ібаланса)
т.д.)                   і                         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДіДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
4. Размер земельного участка _________________________________
5. Краткий перечень объектов соцкультбыта, находящихся на
балансе АО (например: детские сады, жилые дома, дома отдыха,
больницы и т.д.)
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование объекта  іЕго местонахождение  іБалансовая стоимость
соцкультбыта          і                     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і                     і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
6. Часть статей доходов и расходов в иностранной валюте
отдельно по каждому виду валют.
____________________________________________________________________
7. Размер резервного фонда по уставу (в процентах)_____________
фактический размер резервного фонда на дату составления
проспекта эмиссии _________________________________________________.
Отчет об использовании средств резервного фонда за последние 3
года или за период с момента образования АО.
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Направления использования средств резерв-і____ годі____ годі____ год
ного фонда                               і        і        і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і        і        і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
В случае, если резервный фонд на момент принятия решения о
выпуске ценных бумаг не сформирован, это следует отразить в ответе.
8. Размер просроченной задолженности по уплате налогов на
момент принятия решения о выпуске ценных бумаг
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Вид налога                         і   Сумма задолженности
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
9. Сведения о задолженности по кредитам (составляются на
основании счетов 90, 92-95, не включает задолженность поставщикам).
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
Наименование іНаправление   іПроцен-іСроки вы-іДата пол-іЗалог (что
кредитора    іиспользования ітная   іплаты    іного по- іпредставлен
(например:   ісредств (на-  іставка іпроцентовігашения  ібанку в
Нацбанк  или іпример: попол-і       і(дата/   ікредита, іобеспечение
другие банки)інение оборот- і       ісумма), вів т.ч.   іпо кредиту)
іных средств,  і       іт.ч. про-іпросро-  і
іприобретение  і       ісроченныеіченные   і
іоборудования иі       і         і         і
іт.д.)         і       і         і         і
і              і       і         і         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
і              і       і         і         і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД

3. Эмитент мүлкiнiң мына нысандағы қысқаша сипаттамасы:
___________________________________________________________________
Мүлiктiң түрi (мысалы:үйлер, |Соңғы қайта  |Құны (бухгалтерлiк
құрылыс, көлiк құралдары,    |бағаланған   |баланс мәлiметтерiне
станоктар мен құрал-жабдық   |мерзiмi      |сәйкес)
және т.б.)                   |             |
___________________________________________________________________
_____________________________|_____________|_______________________
4. Жер учаскесiнiң мөлшерi ________________________________
5. АҚ балансында тұрған әлеуметтiк, мәдени-тұрмыстық
объектiлердiң қысқаша тiзбесi (мысалы: балабақшалар, тұрғын үйлер,
демалыс үйлерi, ауруханалар және т.б.).
___________________________________________________________________
Әлеуметтiк, мәдени-тұрмыстық   |Орналасқан жерi |Баланстық құны
объектiнiң атауы               |                |
___________________________________________________________________
_______________________________|________________|__________________
6. Валютаның әр түрi бойынша жеке-жеке шетел валютасымен
алғанда кiрiстер және шығыстар статьяларының бөлiгi________________
___________________________________________________________________
7. Жарғы бойынша резерв қорының мөлшерi (процентпен)__________
___________________________________________________________________
резерв қорының эмиссия проспектiсiн жасаған кездегi нақты мөлшерi
___________________________________________________________________
Резерв қоры қаржысының соңғы 3 жылда немесе АҚ құрылған сәттен
бергi кезеңiнде пайдаланылуы туралы есеп.
___________________________________________________________________
Резерв қорының қаржысын пайдалану          |____жыл|____жыл|___жыл
бағытттары                                 |       |       |
___________________________________________________________________
___________________________________________|_______|_______|_______
Егер құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылданған сәтте
резерв қоры қалыптаспаған болса, жауапта оны атап көрсету керек.
8. Құнды қағаздар шығару туралы шешiм қабылданған сәттегi салық
төлеу бойынша мезгiлi өтiп кеткен қарыздың мөлшерi.
___________________________________________________________________
Салық түрi                   |  Қарыздың сомасы
___________________________________________________________________
__________________________________|________________________________
9. Несиелер бойынша қарыз жайындағы мәлiметтер (90, 92-95
шоттар негiзiнде жасалады, жабдықтаушыларға қарыз бұған қосылмайды).
___________________________________________________________________
Кредитордың  |Қаржыларды  |Про. |Процент.    | Несиенi,  |Кепiлдiк
атауы        |пайдаланудың|цент.|тердi төлеу |соның      |(банкке
(мысалы:     |бағыты      |тiк  |мерзiмi     |iшiнде     |несиенi
Ұлттық банк  |(мысалы:    |став.|(күнi/сома. |мерзiмi    |қамтамасыз
немесе басқа |айналым     |касы |сы), соның  |өтiп       |ету үшiн
банктер)     |қаржыларын  |     |iшiнде      |кеткендерiн|берiлгенi)
|толықтыру,  |     |мерзiмi өтiп|де толық   |
|жабдық алу  |     |кеткендерi  |өтеу күнi  |
|және т.б.)  |     |            |           |
___________________________________________________________________

14. Сведения о предыдущих выпусках ценных бумаг (при первичной
эмиссии не заполняются)
а) вид ценных бумаг ___________________________________________
б) дата выпуска _______________________________________________
в) дата окончания размещения __________________________________
г) объем выпуска по номинальной стоимости______________________
д) общее количество выпущенных акций, включая предыдущие
выпуски, по видам акций с разбивкой по эмиссиям и номиналам ________
е) размер дивидендов (раздельно по годам и видам)______________
Условия выпуска и обращения акций акционерных обществ
подписывается президентом, главным бухгалтером, председателем
ревизионной комиссии и заверяется печатью акционерного общества.
Следует иметь в виду, что все документы должны быть заверены новой
печатью акционерного общества, а не старой печатью государственного
предприятия.
Приложение N 4А к
"Положению о порядке регистрации и
перерегистрации выпуска акций акционерных
обществ в Республике Казахстан"
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска ценных бумаг
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
разрешает акционерному обществу ____________________________________
(полное наименование и юридический адрес)
зарегистрированному в ______________________________________________
(местонахождение регистрирующего органа)
_____________________выпуск следующих ценных бумаг:
(номер эмиссии)
вид ценных бумаг     количество      номинал     сумма      код
1.________________     __________    __________   _________  _______
2.________________     __________    __________   _________  _______
3.________________     __________    __________   _________  _______
4.________________     __________    __________   _________  _______
5.________________     __________    __________   _________  _______
на общую сумму __________ тенге, при уставном фонде___________тенге.
Эмиссия ценных бумаг осуществляется в (на)_________основе (форме).
Проспект эмиссии зарегистрирован в Национальной комиссии
Республики Казахстан по ценным бумагам под N______.
Эмиссия ценных бумаг внесена в Государственный реестр под N___.
Председатель Национальной комиссии
Приложение N 4Б к
"Положению о порядке регистрации и
перерегистрации выпуска акций акционерных
обществ в Республике Казахстан"
Свидетельство
о государственной перерегистрации выпуска ценных бумаг
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам
разрешает акционерному обществу ____________________________________
(полное наименование и юридический адрес)
зарегистрированному в ______________________________________________
(местонахождение регистрирующего органа)
_____________________выпуск следующих ценных бумаг:
(номер эмиссии)
вид ценных бумаг     количество      номинал     сумма      код
1.________________     __________    __________   _________  _______
2.________________     __________    __________   _________  _______
3.________________     __________    __________   _________  _______
4.________________     __________    __________   _________  _______
5.________________     __________    __________   _________  _______
на общую сумму __________ тенге, при уставном фонде___________тенге.
Эмиссия ценных бумаг осуществляется в (на)_________основе (форме).
Проспект эмиссии зарегистрирован в Национальной комиссии
Республики Казахстан по ценным бумагам под N______.
Эмиссия ценных бумаг внесена в Государственный реестр под N___.
Председатель Национальной комиссии
Приложение N 5 к
"Положению о порядке регистрации и
перерегистрации выпуска акций акционерных
обществ в Республике Казахстан"
Дата поступления документов           Результат рассмотрения
в Национальную комиссию              замечания / дополнения

14. Құнды қағаздардың алдыңғы шығарылымдары туралы мәлiметтер
(алғашқы эмиссия кезiнде толтырылмайды)
а) құнды қағаздардың түрлерi ____________________________
б) шығарылған күнi ______________________________________
в) орналастырылуын аяқтау күнi __________________________
г) номиналдық құны бойынша шығарылым көлемi _____________
д) эмиссиялар мен номиналдарға бөлiнуiмен акциялар түрлерi
бойынша алдыңғы шығарылымдарды қоса алғанда шығарылған акциялардың
жалпы саны ________________________________________________________
е) дивидендтердiң мөлшерi (жылдары мен түр-түрi бойынша
жеке-жеке)_________________________________________________________
Акционерлiк қоғамдардың акцияларының шығарылуы мен айналысының
шарттарына акционерлiк қоғамның президентi, бас бухгалтерi, тексеру
комиссиясының төрағасы қол қояды және олар мөрмен куәландырылады.
Барлық құжат мемлекеттiк кәсiпорынның бұрынғы мөрiмен, емес,
акционерлiк қоғамның жаңа мөрiмен куәландырылатынын ескеру керек.
"Қазақстан Республикасындағы Акционерлiк
қоғамдардың акциялар шығаруын тiркеу
және қайта тiркеу туралы ережеге
N 4 А қосымша
Құнды қағаздар шығаруды мемлекеттiк тiркеу туралы
КУӘЛIК
Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясы ________________________________________________________
(тiркеушi органның орналасқан жерi)
тiркелген _________________________________________________________
(толық атауы және заңды мекен-жайы)
акционерлiк қоғамына мынадай құнды қағаздарды
___________________шығаруға рұқсат бередi:
(эмиссия нөмiрi)
құнды қағаз түрi         саны      номиналы     сомасы     код
1. _____________       ________   __________   ________  ________
2. _____________       ________   __________   ________  ________
3. _____________       ________   __________   ________  ________
4. _____________       ________   __________   ________  ________
5. _____________       ________   __________   ________  ________
жалпы сомасы _________теңге, жарғылық қоры _________ теңге.
Құнды қағаздар эмиссиясы __________негiзде (нысанда) жүзеге
асырылады.
Эмиссия проспектiсi Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар
жөнiндегi ұлттық комиссиясында N______болып тiркелдi.
Құнды қағаздар эмиссиясы N_________ болып Мемлекеттiк тiзiлiмге
енгiзiлдi.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
"Қазақстан Республикасындағы Акционерлiк
қоғамдардың акциялар шығаруын тiркеу
және қайта тiркеу туралы ережеге
N 4 Б қосымша
Құнды қағаздар шығаруды мемлекеттiк қайта тiркеу туралы
КУӘЛIК
Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар жөнiндегi ұлттық
комиссиясы ________________________________________________________
(тiркеушi органның орналасқан жерi)
тiркелген _________________________________________________________
(толық атауы және заңды мекен-жайы)
акционерлiк қоғамына мынадай құнды қағаздарды
___________________шығаруға рұқсат бередi:
(эмиссия нөмiрi)
құнды қағаз түрi         саны      номиналы     сомасы     код
1. _____________       ________   __________   ________  ________
2. _____________       ________   __________   ________  ________
3. _____________       ________   __________   ________  ________
4. _____________       ________   __________   ________  ________
5. _____________       ________   __________   ________  ________
жалпы сомасы _________теңге, жарғылық қоры _________ теңге.
Құнды қағаздар эмиссиясы __________негiзде (нысанда) жүзеге
асырылады.
Эмиссия проспектiсi Қазақстан Республикасының Құнды қағаздар
жөнiндегi ұлттық комиссиясында N______болып тiркелдi.
Құнды қағаздар эмиссиясы N_________ болып Мемлекеттiк тiзiлiмге
енгiзiледi.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
"Қазақстан Республикасындағы Акционерлiк
қоғамдардың акциялар шығаруын тiркеу
және қайта тiркеу туралы ережеге
N 5 қосымша
Құжаттардың Ұлттық комиссияға           Қарағаннан кейiнгi нәтижесi
түскен күнi                           ескертпелер/толықтырулар

"___"_______________199__г.          "___"_____________199__г.
Дополнительные материалы получены
1._______________________199__г.
2._______________________199__г.
Акционерное общество __________________________________________
Адрес эмитента       __________________________________________
_______________________________________________________________
Ответственный сотрудник эмитента_______________________________
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., номер телефона, факса)
Перечень представленной документации:                    Кол-во
1. Заявление эмитента __________________________________     _______
2. Протокол решения ____________________________________     _______
3. Копия свидетельства о гос. регистрации_______________     _______
4. Копия устава (нотариально заверенная)________________     _______
5. Копия учредительного договора________________________     _______
6. Образцы акций________________________________________     _______
7. Копия депозитарного договора_________________________     _______
8. Проспект эмиссии_____________________________________     _______
9. Копия платежного поручения___________________________     _______
10. Отчет об итогах предыдущей эмиссии__________________     _______
11. Протокол исполнит. органа___________________________     _______
12. ____________________________________________________     _______
Документы принял____________________________________________________
(ответственный сотрудник исполнительного аппарата
Национальной комиссии)
Визы:
Член НКЦБ_______________________________________  __________199___г.
Начальник управления____________________________  __________199___г.
Начальник отдела________________________________  __________199___г.
Дело на____листах, исполнитель__________________  __________199___г.
(Ф.И.О. ответственного сотрудника НКЦБ)
Документы необходимо представить в папке для бумаг, скрепленные скорошивателем, с указанием на титульном листе следующих реквизитов

199__жылғы " " _____________            199__жылғы " "_____________
Қосымша материалдар алынды
1.________________199__жыл
2.________________199__жыл
Акционерлiк қоғам_____________________________________________
Эмитенттiң мекен-жайы_________________________________________
___________________________________________________________________
Эмитенттiң жауапты қызметкерi ________________________________
___________________________________________________________________
(Аты-жөнi, телефон, факс нөмiрлерi)
Ұсынылған құжаттардың тiзбесi:                     Саны
1. Эмитенттiң өтiнiшi __________________________   ___________
2. Шешiмнiң хаттамасы __________________________   ___________
3. Мемтiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi__________  ___________
4. Жарғының көшiрмесi (нотар. куәландырылған)____  ___________
5. Құрылтай шартының көшiрмесi __________________  ___________
6. Акциялардың үлгiлерi _________________________  ___________
7. Депозитарлық шарттың көшiрмесi _______________  ___________
8. Эмиссия проспектiсi __________________________  ___________
9. Төлем қағазының көшiрмесi_____________________  ___________
10. Алдыңғы эмиссия қорытын. туралы есеп_________  ___________
11. Атқарушы органның хаттамасы _________________  ___________
12.______________________________________________  ___________
Құжаттарды қабылдаған ___________________________________
(Ұлттық комиссияның атқару аппаратының
жауапты қызметкерi)
Қойылған қолдар:
ҚҚҰК мүшесi _____________________________ 199__ж. ____________
Басқарма бастығы ________________________ 199__ж. ____________
Бөлiм бастығы ___________________________ 199__ж. ____________
Iсте_____бет бар, орындаушы______________ 199__ж. ____________
(ҚҚҰК жауап қызметкерiнiң
аты-жөнi)
Құжаттарды қағаздарға арналған папкiге салып беру қажет, оның
бiрiншi бетiнде мынадай реквизиттер көрсетiледi.