4. Решение о выдаче Разрешения принимается по каждой заявленной учебным центром категории специализации обучения отдельно.
Данное решение принимается на основе экспертизы представленных документов, проводимой с соблюдением приоритета интересов потенциальных слушателей в получении качественной подготовки для осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг. Разрешение выдается согласно формы, установленной Приложением к настоящим Правилам. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 .
II. Предоставление Разрешения
5. Для получения Разрешения учебный центр представляет в уполномоченный орган следующие документы:
а) заявление на получение Разрешения (в произвольной форме) с указанием категории специализации, юридического адреса и банковских реквизитов заявителя, подписанное первым руководителем и заверенное печатью;
б) копию свидетельства о государственной регистрации;
в) копии учредительных документов, заверенные нотариально;
г) договор аренды или иной документ, подтверждающий право собственности на помещение, в котором планируется проведение занятий со слушателями;
д) сведения о штатных сотрудниках учебного центра (год рождения, образование, наличие ученой степени, стаж педагогической деятельности);
е) список профессорско-преподавательского состава, привлекаемого для проведения занятий со слушателями, в том числе на контрактной основе, с указанием основного места работы, должности, стажа преподавательской работы, ученой степени (если имеется);
ж) копии договоров, контрактов или трудовых соглашений с преподавателями, привлекаемых для проведения занятий со слушателями;
з) учебно-методические планы занятий по подготовке специалистов для профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг соответствующей категории, разработанные в соответствии с Программой, утвержденной Аттестационной комиссией уполномоченного органа;
и) раздаточный материал, включающий в себя учебно-методическую литературу и нормативно-правовые акты, выдаваемые слушателям курсов по соответствующему курсу обучения, при этом необходимый минимум такого материала устанавливается Аттестационной комиссией уполномоченного органа;
к) справка о техническом обеспечении учебного процесса. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 .
6. Учебным центрам, имеющим Разрешение на обучение специалистов для работы на рынке ценных бумаг, для получения Разрешения на обучение специалистов по другой категории необходимо представить для рассмотрения в уполномоченный орган документы, перечисленные в подпунктах а), з), и) пункта 5 настоящих Правил. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 .

4. Рұқсат беру туралы шешiм оқу орталығы мәлiмдеген оқытуды мамандандыру санаттарының әрқайсысы бойынша жеке қабылданады.
Осы шешiм бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызметтi жүзеге асыру үшiн сапалы даярлық алудағы әлеуеттi тыңдаушылардың мүдделерiнiң басымдылығын сақтай отырып ұсынылған құжаттарды талдау негiзiнде қабылданады. Рұқсат осы Ереженің қосымшасымен белгiленген үлгiге сәйкес берiледi.
Ескерту: 4-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен
II. Рұқсат алуға құжаттар ұсыну
5. Рұқсат беру үшiн оқу орталығы уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
а) мамандану санатын, өтiнушiнiң заңды мекенiн және бiрiншi басшы қол қойған және мөрмен куәландырылған банктiк реквизиттерiн көрсете отырып, Рұқсат беру үшiн жазылған өтiнiш (еркiн нысанда);
ә) мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
б) құрылтай құжаттарының нотариалды куәландырылған көшiрмелерi;
в) жалға алу шарты немесе тыңдаушылармен сабақ жүргiзу жоспарланған үй-жайды меншiктеу құқығын растайтын өзге құжат;
г) оқу орталығының штатындағы қызметкерлерi туралы мәлiметтер (туған жылы, бiлiмi, ғылыми атағы, педагогикалық қызметiнiң стажы);
ғ) тыңдаушылармен сабақ жүргiзу үшiн тартылатын оқытушы-профессорлар құрамының тiзiмi, оның iшiнде негiзгi жұмыс орнын, қызметiн, оқытушылық қызметiнiң стажын, ғылыми атағын (егер бар болса) көрсете отырып, шарттық негiздегi;
д) тыңдаушылармен сабақ жүргiзу үшiн тартылған оқытушылармен жасасқан шарттардың, контрактiлердiң немесе еңбек келiсiмдерiнiң көшiрмелерi;
е) бағалы қағаздар рыногында кәсiби қызметтi жүзеге асыру үшiн тиiстi санаттағы мамандар даярлау жөнiндегi сабақтардың Бағдарламаға сәйкес жасалып, уәкілетті органның Аттестациялық комиссиясы бекiткен оқу-әдiстемелiк жоспарлары;
ж) тиiстi оқу курсы бойынша курстардың тыңдаушыларына таратылып берiлетiн, құрамына оқу-әдiстемелiк әдебиеттер және нормативтiк-құқықтық актiлер енгiзiлген үлестiру материалы, бұл жағдайда осындай материалдың қажеттi ең аз мөлшерiн уәкілетті органның Аттестациялық комиссиясы белгiлейдi;
з) оқу процесiнiң техникалық қамтамасыз етiлуi туралы анықтама.
Ескерту: 5-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен .
6. Бағалы қағаздар рыногында жұмыс iстеу үшiн мамандарды оқытуға Рұқсаты бар оқу орталықтары басқа санаттағы мамандарды оқытуға Рұқсат алу үшiн уәкілетті органның қарауына осы Ереженің 5-тармағындағы а), е), з) тармақшаларындағы көрсетiлген құжаттарды ұсыну керек.
Ескерту: 6-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен

7. Решение о выдаче или об отказе в выдаче Разрешения принимается уполномоченным органом в срок, не превышающий одного месяца с момента представления учебным центром полного пакета выше перечисленных документов.
8. При отказе в выдаче Разрешения по итогам рассмотрения представленных документов в адрес заявителя уполномоченным органом направляется мотивированное заключение об отказе в выдаче Разрешения.
9-11. (Пункты исключены - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 ).
III. Приостановление и пролонгация действия Разрешения
12. Срок действия выданного Разрешения один календарный год. Указанный срок может быть продлен по заявлению учебного центра и по решению уполномоченного органа.
13. Решение о продлении срока действия Разрешения выносится уполномоченным органом по результатам деятельности учебного центра за истекший со дня выдачи Разрешения период.
14. Непоступление к моменту окончания срока действия Разрешения заявления от учебного центра на его продление означает прекращение срока его действия.
15. В случае внесения изменений и дополнений в документы, перечисленные в пункте 5 настоящих Правил, учебный центр обязан в течение семи дней направить письменное уведомление в уполномоченный орган. При этом изменения и дополнения в учебно-методические планы занятий производятся только по согласованию с Аттестационной комиссией уполномоченного органа. <*>
Сноска. В пункт 15 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 .
16. (Пункт исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 ).
17. Уполномоченный орган осуществляет контроль за использованием Разрешения. В случае необходимости уполномоченный орган вправе затребовать дополнительные сведения и документы, связанные с деятельностью учебного центра по подготовке специалистов, а также осуществлять проверку состояния учебного процесса на местах.
18. Учебный центр обязан обеспечить слушателей раздаточным материалом.
19. Уполномоченный орган вправе своим решением приостановить действие Разрешения по представлению Аттестационной комиссии уполномоченного органа в случаях:
- необеспечения надлежащих условий проведения занятий, непредоставления слушателям раздаточного материала;
- выявления, невыполнения учебно-методических планов занятий, утвержденных Аттестационной комиссией уполномоченного органа;
- выявления несогласованной с Аттестационной комиссией уполномоченного органа замены профессорско-преподавательского состава;
- непредоставления или несвоевременного представления учебным центром документов, необходимых для проведения аттестации. <*>
Сноска. В пункт 19 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 .

7. Оқу орталықтары жоғарыда көрсетiлген құжаттардың толық пакетiн ұсынған сәттен бастап бiр айдан аспайтын мерзiмде уәкілетті орган Рұқсатты беру немесе беруден бас тарту туралы шешiм қабылдайды.
8. Ұсынылған құжаттарды қараудың нәтижелерi бойынша Рұқсат беруден бас тартылған кезде уәкілетті орган өтiнушiге Рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелдi қорытынды жiбередi.
9-11. <*>
Ескерту: 9-11-тармақтар алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен .
III. Рұқсатты қолдануды кiдiрту және
мерзiмiн ұзарту
12. Берiлген Рұқсатты қолданудың мерзiмi - бiр күнтiзбелiк жыл. Аталған мерзiм оқу орталығының өтiнiшi бойынша және уәкілетті органның шешiмi бойынша ұзартылуы мүмкiн.
13. Рұқсатты қолдану мерзiмiн ұзарту туралы шешiмдi Рұқсат берiлген күннен бастап өткен мерзiм iшiндегi оқу орталығы қызметiнiң нәтижесi бойынша уәкілетті орган шығарады.
14. Рұқсатты қолдану мерзiмiнiң аяқталу сәтiне оны қолдануды ұзарту туралы оқу орталығынан өтiнiштiң түспеуi оны қолдану мерзiмiнiң тоқтатылғанын бiлдiредi.
15. Осы Ереженің 5-тармағындағы көрсетiлген құжаттарға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген жағдайда оқу орталығы жетi күн мерзiм iшiнде уәкілетті орган жазбаша ескертпе жiберуге мiндеттi. Бұл жағдайда оқу-әдiстемелiк сабақ жоспарларына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу тек қана уәкілетті органның Аттестациялық комиссиясының келiсiмi бойынша жүргiзiледi.
Ескерту: 15-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен .
16. <*>
Ескерту: 16-тармақ алынып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен .
17. Уәкілетті орган Рұқсатты қолдануға бақылау жасауды жүзеге асырады. Қажет болған жағдайда мамандарды даярлау жөнiндегi оқу орталықтарының қызметтерiне байланысты қосымша мәлiметтер мен құжаттарды талап етуге, сондай-ақ оқу процестерiнiң жағдайларына өз орнында тексерiс жүргiзуге құқықты.
18. Оқу орталығы тыңдаушыларды үлестiру материалымен қамтамасыз етуге мiндеттi.
19. Аттестациялық комиссияның ұсынысы бойынша уәкілетті орган өз шешiмiмен берiлген Рұқсатты қолдануды мынадай жағдайларда кiдiртуге құқықты:
- сабақ жүргiзудiң тиiстi жағдайы қамтамасыз етiлмесе, тыңдаушыларға үлестiру материалдары берiлмесе;
- уәкілетті органның Аттестациялық комиссиясы бекiткен оқу-әдiстемелiк сабақ жоспарларының орындалмағандығы анықталса;
- оқытушы-профессорлардың құрамы уәкілетті органның Аттестациялық комиссиясының келiсiмiнсiз ауыстырылса;
- аттестациялау жүргiзу үшiн қажеттi құжаттарды оқу орталығы ұсынбаса немесе уақытында ұсынбаса.
Ескерту: 19-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен

20. Действие Разрешения может быть возобновлено решением уполномоченного органа по заявлению учебного центра и представлению заключения Аттестационной комиссии уполномоченного органа о результатах проверки деятельности учебного центра по устранению нарушений, но не ранее чем через 2 месяца с даты его приостановления.
21. Уполномоченный орган вправе своим решением отозвать Разрешение по представлению Аттестационной комиссии уполномоченного органа в случаях:
- являющихся основанием для повторного приостановления действия Разрешения;
- выявления Аттестационной комиссией уполномоченного органа по результатам аттестации неудовлетворительных знаний более чем у 60% слушателей какого-либо курса учебного центра;
- отсутствия практического применения Разрешения в течение шести месяцев с даты получения. <*>
Сноска. В пункт 21 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 .
22. Решение уполномоченного органа об отзыве Разрешения или приостановлении его действия доводится в письменной форме до сведения первого руководителя соответствующего учебного центра.
Приложение к Правилам выдачи
разрешения на осуществление деятельности
по подготовке специалистов для работы
на рынке ценных бумаг <*>
Сноска. В Приложение 1 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 116 .
Разрешение
_______________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
разрешает _____________________________________________________
полное наименование юридического лица
осуществлять подготовку специалистов для работы на рынке ценных
бумаг согласно утвержденной учебной программе.
Адрес__________________________________________________________
Расчетный счет ____________________в_____банке_________________
МФО____________________________________________________________
Председатель уполномоченного органа  __________________________

20. Оқу орталығының өтiнiшi және жолсыздықтарды жою бойынша оқу орталығының қызметiн тексеру нәтижесi туралы Аттестациялық комиссияның қорытындысын ұсыну бойынша уәкілетті органның шешiмiмен рұқсатты қолдану жаңартылуы мүмкiн, бiрақ оны кiдiрткен күннен бастап 2 айдан ерте болмау керек.
21. Аттестациялық комиссияның ұсынысы бойынша уәкілетті орган өзiнiң шешiмiмен:
- Рұқсатты қолдануды қайтадан кiдiрту үшiн негiз болатын;
- аттестациялау нәтижесi бойынша оқу орталығының қандай да болмасын курсының тыңдаушыларының 60% астамының бiлiмдерiнiң қанағаттанғысыз екендiгiн уәкілетті органның Аттестациялық комиссиясы анықтаған;
- Рұқсатты алғаннан кейiн алты ай iшiнде нақты қолданылмаған жағдайларда берiлген Рұқсатты қайтарып алуға құқықты.
Ескерту: 21-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 116   қаулысымен
22. Рұқсатты қайтарып алу немесе оны қолдануды кiдiрту туралы  уәкілетті органның шешiмi тиiстi оқу орталығының бiрiншi басшысының назарына жазбаша түрде жеткiзiледi.
Приложение к Правилам выдачи
разрешения на осуществление
деятельности по подготовке
специалистов для работы
на рынке ценных бумаг
РҚАО-ның ескерту: Қосымшаның мемлекеттік тілдегі аудармасы болмағандықтан қосымшаның мәтіні ресми тілде берілді .
Сноска. В Приложение 1 внесены изменения - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года   N 116 .
Разрешение
_______________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
разрешает _____________________________________________________
полное наименование юридического лица
осуществлять подготовку специалистов для работы на рынке ценных
бумаг согласно утвержденной учебной программе.
Адрес__________________________________________________________
Расчетный счет ____________________в_____банке_________________
МФО____________________________________________________________
Председатель уполномоченного органа  __________________________