О внесении изменений и дополнений в приказ ТК РК N 114-П от 28.05.96 г.
Приказ Таможенного комитета Республики Казахстан от 10 января 1997 г. N 5-п. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 26.02.1997 г. N 35. Утратил силу - приказом Таможенного Комитета МГД РК от 15 февраля 2001 г. N 51 ~V011441
В целях совершенствования порядка таможенного оформления и таможенного контроля товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан трубопроводным транспортом и по линиям электропередач
приказываю:
внести изменения и дополнения в Инструкцию V960180_ "О таможенном оформлении товаров, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан трубопроводным транспортом и по линиям электропередач", утвержденную приказом Таможенного Комитета Республики Казахстан от 28.05.96 г. N 114-П:
1. Пункт 1.5. изложить в следующей редакции: "Таможенное оформление товаров производится в определенных для этого местах в регионе деятельности таможенного органа. Организация, заключившая с иностранным лицом договор на поставку (далее соответственно экспортер или импортер), производит таможенное оформление товаров в регионе по месту нахождения товара".
2. Второй и третий абзац пункта 1.6. объединить и изложить в следующей редакции: "В случае, если перемещение товаров производится с использованием более одного вида транспорта (трубопроводный-железнодорожный, трубопроводный-автомобильный и т.п.), таможенное оформление производится в таможенном органе, в регионе деятельности которого осуществляется перевалка на последний вид".
3. В пункте 2.4. вместо слов: "Поставка в течение..." производить запись "Поставка за...".
4. Абзац "Д" пункта 3.3. исключить.
5. Пункт 3.4. изложить в следующей редакции: "Перемещение товаров через таможенную границу Республики Казахстан может производиться в сроки, заявленные перевозчиком в графе 44 ВГТД, но не более трех месяцев".
5. В пункте 3.7 увеличить срок представления полной ГТД "Не позднее 30 дней,...".
6. Пункт 5.3. изложить в следующей редакции: "При аннулировании ГТД (ВГТД) возврат таможенных сборов за таможенное оформление не производится. По заявлению плательщика, сумма засчитывается в счет платежей за таможенное оформление последующих партий товара".
Председатель

ҚР КК-нiң 1996 жылғы 28 мамырдағы N 114-П Бұйрығына өзгерiстер мен қосымшалар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Кеден комитетi 1997 жылғы 26 ақпандағы N 5-П Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 26 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 35. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті төрағасының 2001 жылғы 15 ақпандағы N 51 бұйрығымен. ~V011441
Қазақстан Республикасының Кеден шекарасы арқылы құбырмен жүргiзiлетiн транспортпен және электр берiлiсi желiлерiмен өткiзiлетiн тауарларды кедендiк ресiмдеу мен кедендiк бақылаудың тәртiбiн жетiлдiру мақсатында бұйырамын:
Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң 1996 жылғы 28 мамырдағы N 114-П V960180_ Бұйрығымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы құбырмен жүргiзiлетiн транспортпен және электр берiлiсi желiлерiмен өткiзiлетiн тауарларды кедендiк ресiмдеу туралы" Нұсқауға өзгерiстер мен қосымшалар енгiзiлсiн:
1. 1.5-тармағы төмендегiдей редакцияда баяндалсын: "Тауарларды кедендiк ресiмдеу бұл үшiн анықталған жерлерде кеден органының қызметi аймағында жүргiзiледi. Өнiм қоюға шет ел тұлғасымен (бұдан әрi тиiсiнше экспортшы немесе импортшы) шарт жасасқан ұйым тауарларды кедендiк ресiмдеудi тауардың орналасқан жерi бойынша аймақта жүргiзедi".
2. 1.6-тармағының екiншi және үшiншi абзацтары бiрiктiрiлсiн және төмендегiдей редакцияда баяндалсын: "Тауарларды өткiзу транспорттың бiр түрiнен көбiн (құбырмен жүргiзетiн темiр жол транспорты, құбырмен жүргiзетiн автомобиль транспортын ж.т.б.) пайдаланатын жағдайда кедендiк ресiмдеу қызметi аймағында соңғы түрiне қайта тиеу жүзеге асырылатын кеден органында жүргiзiледi".
3. 2.4-тармағында "Өнiм қою ... iшiнде ..." сөздерiнен соң "... үшiн өнiм қою ..." сөздерi жазылсын.
4. 3.3-тармағының "Д" абзацы алынып тасталынсын.
5. 3.4-тармағы төмендегiдей редакцияда баяндалсын: "Қазақстан Республикасы кеден шекарасы арқылы тауарларды өткiзудi тасымалдаушының УКЖД-ның 44 бағанында мәлiмдеген мерзiмдерiнде, алайда үш айдан асырмай жүргiзуге болады".
6. 3.7-тармағында толық КЖД ұсыну мерзiмi ұзартылсын, бiрақ 30 күннен асырылмасын..."
7. 5.3-тармағы төмендегiдей редакцияда баяндалсын: "КЖД-ның (УКЖД-ның) күшi жойылған кезде кедендiк ресiмдеу үшiн кеден алымдарын қайтару жүргiзiлмейдi. Төлеушiнiң өтiнiшi бойынша сома тауардың келесi топтамаларын кедендiк ресiмдеу үшiн төлемдердiң есебiне жатқызылады".
Төраға