Об изменениях и дополнениях в Приказ ТК РК от 7.12.95 г. N 193-П ~V950144 "О таможенном сопровождении"
Приказ Таможенного Комитета Республики Казахстан от 25 июля 1997 г. N 191-П. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 08.09.1997 г. N 52. Утратил силу - совместным приказом Министра государственных доходов РК от 29 марта 2000 г. N 266 и Министра финансов РК от 31 марта 2000 г. N 152 ~V001106
В целях совершенствования организации таможенного сопровождения товаров и транспортных средств, а также усиления таможенного контроля за доставкой товаров приказываю:
1. Внести следующие изменения и дополнения в "Положение о таможенном сопровождении", утвержденное приказом Таможенного комитета Республики Казахстан от 7 декабря 1995 г. N 193-П V950144_ "О таможенном сопровождении":
- в абзаце 3 п.1.6 слово "юридическое" исключить;
- в абзаце 4 п.1.6 изложить в следующей редакции: "транспортное средство - автотранспортное средство, включая прицепы, полуприцепы, предназначенные для буксировки автомобилем, участвующие в дорожном движении как одно целое, и используемые для международных перевозок пассажиров и грузов, за исключением тех случаев, когда в качестве транспортного оборудования служат негабаритные прицепы и полуприцепы, нарушающие требования Приложения 2, утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 26 апреля 1995 г. N 557 "О мерах по развитию и совершенствованию организации международных автомобильных перевозок в Республики Казахстан";
- абзац 3 п.2.2 изложить в следующей редакции: "- характер и статус товара (подакцизные товары, лицензируемые товары, товары, на ввоз которых требуется разрешение иных государственных органов, товаров, облагаемые таможенными пошлинами и налогами).";
- в п.7.1 добавить абзац: "За сопровождение негабаритного прицепа или полуприцепа, указанных в абзаце 4 п.1.6, взимаются таможенные сборы как за отдельное транспортное средство."
2. При наличии оборудованного транспортного средства и гарантийного обязательства таможенного органа назначения таможенное сопровождение не осуществлять, за исключением подакцизных и лицензируемых товаров.
3. При сопровождении таможенных грузов не таможенными перевозчиками брать под сопровождение данные транспортные средства с взиманием таможенных сборов за сопровождение.
4. Управлению финансирования (Сейтенова Н.С.) выделение финансовых средств для ТУ и таможен по оплате командировочных расходов сотрудникам, занятых на таможенном сопровождении, на приобретение ГСМ и техобслуживание автомобилей, сопровождающих грузы, осуществлять своевременно.

ҚР МК-нiң 7.12.95 N 193-П "Кедендiк жолдамалау туралы" бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кеден комитетi 1997 жылғы 25 шiлде N 191-П Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 8 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 52. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігінің 2000 жылғы 29 наурыздағы N 266, Қаржы министрлігінің 2000 жылғы 31 наурыздағы N 152 бұйрықтарымен. ~V001106
Тауарлар мен көлiк құралдарын кедендiк жолдамалауды ұйымдастыруды жетiлдiру, сондай-ақ тауарлардың жеткiзiлуiне кедендiк бақылауды күшейту мақсатында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Кеден комитетiнiң 1995 жылғы 7 желтоқсандағы N 193-П V950144_ "Кедендiк жолдамалау туралы ережесiне" төмендегiдей өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
- 1.6-тармақтың 3-абзацындағы "заңды" сөзi алынып тасталсын;
1.6-тармақтың 4-абзацы төмендегiдей редакцияда баяндалсын:
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 26 сәуiрдегi N 557 P950557_ "Қазақстан Республикасында халықаралық автомобиль тасымалын ұйымдастыруды дамыту мен жетiлдiру шаралары туралы" қаулысымен бекiтiлген 2-қосымшаның талаптарын бұзатын көлемi сай емес тiркемелер мен жартылай тiркемелер көлiк жабдықтары ретiнде саналатын жағдайларды қоспағанда "көлiк құралдары - автомобильдердiң тiркеп сүйретуiне арналған, жол қозғалысына бiр бүтiн ретiнде қатысатын және халықаралық жолаушылар мен жүк тасымалдау iсiнде пайдаланылатын тiркемелердi, жартылай тiркемелердi қосқандағы автокөлiк құралдары"
2.2-тармақтың 3-абзацы төмендегiдей редакцияда баяндалсын:
"тауардың сипаты мен мәртебесi (акцизделетiн тауарлар, лицензияланатын тауарлар, әкелiнуiне өзге мемлекеттiк органдардың рұқсаты талап етiлетiн тауарлар, кеден баждары мен салықтары салынатын тауарлар)";
- 7.1-тармағына "1.6-тармақтың 4-абзацында көрсетiлген көлемi сай емес тiркемелер немесе жартылай тiркемелердi жолдамалау үшiн жеке көлiк құралындай кеден алымдары алынады" абзацы қосылсын.
2. Жабдықталған көлiк құралы мен кеден органының түпнұсқадағы кепiлдiк мiндеттемесi бар болатын кезде акцизделетiн тауарлардан, лицензияланатын тауарлардан басқа тауарларды кедендiк жолдамалау жүзеге асырылмасын.
3. Кедендiк жүктердi кеден тасымалдаушысы жолдамалап жүрмейтiн болса, жолдамалауға жолдамалау үшiн кеден алымдары алына отырып осы көлiк құралдары пайдаланылсын.
4. Қаржыландыру басқармасы (Сейтенова Н.С.) кеден басқармалары мен кедендердiң кедендiк жолдамалаумен шұғылданатын қызметкерлерiнiң iссапарлық шығындарын төлеуiне, жүктердi жолдамалайтын автомобильдерге жанар-жағар май мен оларға техникалық қызмет көрсетуiне ақша қаражатын дер
кезiнде бөлсiн.

5. Читать утратившими силу Приказ ТК РК от 15 ноября 1996 г. N
236-П и Приказ ГТК РК от 28 марта 1997 г. N 74-П.
6. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на
заместителя Председателя Государственного таможенного комитета
Республики Казахстан Кирданова В.Д.
7. Приказ вступает в силу с момента государственной
регистрации.
Приказ объявить всему личному составу таможенных органов
Республики Казахстан.
Председатель

5. ҚР МК-нiң 1996 жылғы 15 қарашадағы N 236-П Бұйрығының және ҚР
МК-нiң 1997 жылғы 28 наурыздағы N 74-П Бұйрығының күшi жойылған болып
есептелсiн.
6. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кеден комитетi Төрағасының орынбасары В.Д.Кирдановқа жүктелсiн.
7. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркеуден өткен сәттен бастап күшiне енедi.
Бұйрық Қазақстан Республикасы кеден органдарының күллi жеке құрамына
хабарлансын.
Төраға