Об утверждении Положения об Экспертном совете
Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 10 января 1997 г. N 7. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 1997 г. N 265. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26.03.2005г. N 117
Извлечение из постановления Правления Агентства РК
по регулированию и надзору финансового рынка и
финансовых организаций от 26.03.2005г. N 117
"В целях приведения нормативных правовых актов Республики Казахстан в соответствие с законодательством Республики Казахстан Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия...
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 26 марта 2005 года N 117
Перечень нормативных правовых актов
Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 10 января 1997 г. N 7 "Об утверждении Положения об Экспертном совете" ...
...".
--------------------------------------------------------------------
Национальная комиссия Республики Казахстан по ценным бумагам ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить "Положение об Экспертном совете" согласно приложения.
2. Аналитическому управлению в срок до 1 февраля 1997 года подготовить и провести необходимые мероприятия по определению персонального состава Экспертного совета.
3. Назначить Председателем Экспертного совета члена НКЦБ - Шалгимбаеву Галину Николаевну.
4. Назначить секретарем Экспертного совета специалиста первой категории отдела общественных связей аналитического управления исполнительного аппарата НКЦБ - Саргужину Гаухар Муратовну.
5. Управлению правового обеспечения обеспечить регистрацию "Положения об Экспертном совете" в Министерстве юстиции.
Председатель
Национальной комиссии
по ценным бумагам
Утверждено
Постановлением
Национальной комиссии
Республики Казахстан
по ценным бумагам
10 января 1997 года N 7
Положение
об Экспертном совете
Настоящее положение устанавливает, полномочия, компетенцию и правила деятельности Экспертного совета при Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам.

"Сараптау кеңесi туралы ереженi" бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының қаулысы 1997 жылғы 10 қаңтар N 7. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 28 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 265. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 117 қаулысымен.
--------------Қаулыдан үзінді-------------
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасының заңдарымен сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күннен бастап қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі басқармасының
2005 жылғы 26 наурыздағы
N 117 қаулысына Қосымша
Қазақстан Республикасының күшi жойылды деп танылған
нормативтiк құқықтық актiлерiнiң тiзбесi
1. Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар жөнiндегі Ұлттық комиссиясының "Сарапшылар кеңесi туралы Ереженi" бекiту туралы 1997 жылғы 10-қаңтардағы N 7 қаулысы (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 265 тiркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы бойынша нормативтiк құқықтық және нормативтiк актiлерi жинағында 1997 жылы жарияланған)...
------------------------------------
Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы қаулы етедi:
1. "Сараптау кеңесi туралы ереже" қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Талдау басқармасы 1997 жылғы 1 ақпанға дейiн Сараптау кеңесiнiң жеке құрамын айқындау жөнiндегi қажеттi шаралар дайындасын және жүргiзсiн.
3. Сараптау кеңесiнiң Төрайымы болып БҚҰК мүшесi Шалғымбаева Галина Николаевна тағайындалсын.
4. Сараптау кеңесiнiң хатшысы болып БҚҰК атқарушы аппаратының талдау басқармасы қоғамдық байланыстар бөлiмiнiң бiрiншi санатты маманы Сарғожина Гауhар Мұратқызы тағайындалсын.
5. Құқықтық қамтамасыз ету басқармасы "Сараптау кеңесi туралы ереженi" Әдiлет министрлiгiнде тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
Ұлттық комиссияның Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөнiндегi
ұлттық комиссиясының
1997 жылғы 10 қаңтардағы
N 7 қаулысымен бекiтiлдi
Сараптау кеңесi туралы ереже
Осы ереже Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы жанындағы Сараптау кеңесiнiң өкiлеттiктерiн, құзырлығын және қызметiнiң ережелерiн белгiлейдi.

1. Экспертный совет является консультационно-совещательным органом при Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, целью создания и деятельности которого является обеспечение согласованных и координированных действии органов государственного управления, профессиональных участников и их объединений по вопросам формирования и развития рынка ценных бумаг в Республике Казахстан.
2. Количественный состав Экспертного совета определяется в количестве не более 15 членов, и состоит из представителей:
- государственных органов и организаций, деятельность которых связана с регулированием финансового рынка и рынка ценных бумаг - не более 7 человек;
- саморегулируемых организаций профессиональных участников рынка ценных бумаг, их союзов, ассоциаций и иных общественных объединений, независимых экспертов и иностранных специалистов не более 8 человек.
3. Представители государственных органов и организаций (Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам, Министерства финансов Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан, Министерства экономики Республики Казахстан, Министерства юстиции Республики Казахстан, Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Государственного комитета Республики Казахстан по приватизации) включаются в состав Экспертного совета по их представлению по одному представителю от каждого государственного органа.
Представители объединений профессиональных участников рынка ценных бумаг, их ассоциаций, объединений (по одному представителю от каждого объединения) избираются указанными организациями и включаются Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам в состав Экспертного совета.
4. Персональный состав Экспертного совета утверждается распоряжением Председателя Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам.
5. Руководство Экспертным советом осуществляет Председатель Экспертного совета, назначаемый Председателем Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам из числа членов Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам.
6. Председатель Экспертного совета организует и руководит деятельностью Экспертного совета. На заседании Экспертного совета избираются заместитель Председателя.
7. Заседания Экспертного совета проходят не реже одного раза в месяц.
8. Срок полномочий членов Экспертного совета - два года со дня их утверждения в составе Экспертного совета с возможностью дальнейшего продления указанного срока до двух лет. Полномочия членов Экспертного Совета могут быть прекращены по решению Экспертного совета.

1. Сараптау кеңесi құрылу мақсаты және қызметi мемлекеттiк басқару органдарының, кәсiпқой қатысушылардың және олардың Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздар рыногын қалыптастыру және дамыту жөнiндегi мәселелер бойынша бiрлестiктерiнiң келiскен және үйлескен iс-қимылдарын қамтамасыз ету болып табылатын Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы жанындағы консультациялық-кеңесшi орган болып табылады.
2. Сараптау кеңесiнiң сандық құрамы мүшелерi 15 адамнан аспайтындай белгiленедi және:
- мемлекеттiк органдардың және қызметтерi қаржы рыногын және бағалы қағаздар рыногын реттеуге байланысты ұйымдардың 7 адамнан аспайтын;
- бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушыларының өзiн-өзi реттеушi ұйымдарының, олардың одақтарының, қауымдастықтарының және өзге қоғамдық ұйымдардың, тәуелсiз сарапшылардың және шетел мамандарының 8 адамнан аспайтын өкiлдерiнен тұрады.
3. Мемлекеттiк органдардың және ұйымдардың өкiлдерi (Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң, Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктердi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң және Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң) Сараптау кеңесiнiң құрамына мемлекеттiк органның әрқайсынан бiр өкiл ұсыну бойынша енгiзiледi.
Бағалы қағаздар рыногының кәсiпқой қатысушылары бiрлестiктерiнiң, олардың қауымдастықтарының, бiрлестiктерiнiң өкiлдерi (әрбiр бiрлестiктен бiр өкiл) аталған ұйымдарда сайланады және Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Сараптау кеңесiнiң құрамына енгiзедi.
4. Сараптау кеңесiнiң жеке құрамы Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы Төрағасының өкiмiмен бекiтiледi.
5. Сараптау кеңесiне жетекшiлiк жасауды Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясы мүшелерi арасынан Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясының Сараптау кеңесiнiң Төрағасы жүзеге асырады.
6. Сараптау кеңесiнiң Төрағасы Сараптау кеңесiнiң қызметiн ұйымдастырады және жетекшiлiк жасайды. Сараптау кеңесiнiң отырысында Төрағаның орынбасары сайланады.
7. Сараптау кеңесiнiң отырыстары айына кемiнде бiр рет өткiзiледi.
8. Сараптау кеңесi мүшелерiнiң өкiлеттiк мерзiмi - оларды Сараптау кеңесi құрамына бекiткен күннен бастап аталған мерзiмдi екi жылға дейiнгi мерзiмге ұзарту мүмкiндiгiмен екi жыл. Сараптау кеңесi мүшелерiнiң өкiлеттiктерi Сараптау кеңесiнiң шешiмiмен тоқтатылуы мүмкiн.