Положение о порядке передачи задолженностей
Утверждено постановлением Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом от 16 января 1997 года N 22. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 1997 г. N 271. Утратило силу - приказом Председателя Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 330.
Извлечение из приказа Председателя Комитета
государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан
от 11 ноября 2004 года N 330 .
О признании утратившим силу
Положения Государственного комитета Республики
Казахстан по управлению государственным имуществом
от 16 января 1997 года N 22
"О порядке передачи задолженностей"
"Во исполнение  распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 марта 2004 года № 77-р "О мерах по совершенствованию подзаконных актов", в целях приведения нормативных правовых актов в соответствие с законодательными и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, приказываю:
1. Признать утратившим силу Положение Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом от 16 января 1997 года N 22 "О порядке передачи задолженностей", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 271.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
И.о. Председателя".
--------------------------------------------------------------------
1. Настоящее Положение определяет порядок передачи Задолженностей для их последующей реализации на Торгах или Конвертации в акционерный капитал.
2. Для реализации Задолженности или Задолженностей по реестру на Торгах или их Конвертации в акции, облигации, векселя и другие ценные бумаги, Продавцом подается заявка по установленной форме (приложение
1) Уполномоченному органу, с передачей следующих документов:
- соглашение между Продавцом и Должником (приложение 2), в случае Конвертации в акционерный капитал;
- справка-расчет суммы Задолженности, с приложением акта сверки размера Задолженности между Должником и Продавцом;
- оригинал договора (кредитного, купли-продажи и т.д.), в результате невыполнения которого образовалась Задолженность;
- гарантийные, залоговые и другие документы, имеющие отношение к этим договорам;
- бухгалтерский баланс с приложениями за последний отчетный период.
3. Уполномоченный орган регистрирует заявку и при соответствии представленных документов заключает с Продавцом договор о реализации Задолженности или Задолженностей по реестру (приложение 3) через Торги либо их Конвертации в акционерный капитал.
Продавцом выдается доверенность (приложение 4) Уполномоченному органу на право реализации Задолженности или Задолженностей по реестру.

Берешектердi тапсыру тәртiбi туралы ЕРЕЖЕ
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi Мемлекеттiк комитетiнің 1997 жылғы 16 қаңтардағы N 22 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 15 наурызда тіркелді. Тіркеу N 271. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендіру комитетiнің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 330 қаулысымен.
-----------Бұйрықтан үзінді-----------------
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2004 жылғы 20 наурыздағы N 77-p "Заңға тәуелді келісімдерді жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" өкімін орындау үшін, нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес келтіру мақсатында, Бұйырамын:
1. Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тізілімінде N 271 тіркелген Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнің 1997 жылғы 16 қаңтардағы N 22 "Берешектердi тапсыру тәртiбi туралы" Ережесінің күші жойылды деп танылсын...
Төрағаның м.а.
____________________________________________
1. Осы Ереже берешектердi тапсыру тәртiбiн олардың әрi қарай Сауда-саттықта сатылуы немесе акционерлiк капиталға Айналдырылуы үшiн анықтайды.
2. Берешектердi яки Сауда-саттықтағы тiзiмдеме бойынша Берешектердi сату немесе оларды акцияларға, облигацияларға, вексельдер және де басқа құнды қағаздарға Айналдыру үшiн Сатушы келесi құжаттарды бере отыра, белгiленген түрде (1-қосымша) Өкiлеттi органға өтiнiм тапсырады:
- Сатушы мен Борышқор арасында акционерлiк капиталға Айналдырылған жағдайдағы келiсiм (2-қосымша);
- Берешек сомасының анықтама-есебi, Борышқор мен Сатушы арасындағы Берешек мөлшерiн салғастыру актiсiнiң қосымшасымен бiрге;
- орындалмауы нәтижесiнде Берешек түзiлген келiсiм-шарттың (несиелiк, сатып алу-сату және т.б.) түпнұсқасы;
- осы келiсiм-шарттарға қатысы бар кепiлдемелiк, кепiлдiк және басқа құжаттар;
- соңғы есептемелiк мерзiм iшiндегi қосымшасымен қоса бухгалтерлiк баланс.
3. Өкiлеттi орган өтiнiмдi тiркейдi және берiлген құжаттарға сай Сатушымен сауда-саттық арқылы Берешектi немесе тiзiмдеме бойынша Берешектердi (3-қосымша) өткiзу немесе оларды акционерлiк капиталға Айналдыру жөнiнде келiсiм-шарт жасасады.
Сатушы Өкiлеттi органға Берешектi немесе тiзiмдеме бойынша Берешектердi өткiзуге құқылығы жөнiнде сенiмхат тапсырады (4-қосымша).

4. Уполномоченный орган передает Задолженность или реестр Задолженностей по акту приема-передачи Организатору торгов. В случаях, когда это необходимо передается протокол решения комиссии о стартовой и минимальной цене Задолженности или Задолженностей по реестру.
5. По результатам Торгов между Продавцом и Покупателем либо Победителем аукциона заключается договор купли-продажи (приложение 5), который регистрируется Организатором торгов в течение трех календарных дней с момента оплаты.
6. В случае принятия решения уполномоченным органом об обязательной продаже задолженностей, последний совместно с Продавцом направляет извещение (приложение 6) Должнику о выставлении Задолженности или Задолженностей по реестру на Торги.
Приложение 1 к
Положению о порядке передачи
задолженностей, утвержденному
постановлением Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом
от 16 января 1997 года N 22
Заявка на реализацию задолженности
1. Продавец (Заявитель)________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Наименование, юридический адрес, реквизиты)
2. Должник ____________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Наименование, юридический адрес, реквизиты)
3. Задолженность (Задолженности по реестру).
Общая сумма_________________________________________________тенге
в том числе,
проценты____________________________________________________тенге
штрафные пени_______________________________________________тенге.
4. Приложения:
- соглашение между Продавцом и Должником;
- справка-расчет суммы Задолженности, с приложением акта сверки размера Задолженности между Должником и Продавцом;
- оригинал договора (кредитного, купли-продажи и т.д.), в результате невыполнения которого образовалась Задолженность;
- гарантийные, залоговые и другие документы, имеющие отношение к этим договорам;
- бухгалтерский баланс с приложениями за последний отчетный период.
Прошу выставить на реализацию Задолженность или Задолженности по реестру через Торги (или Конвертацию в акционерный капитал).
Подпись руководителя               ______________
М.П.
Приложение 2 к
Положению о порядке передачи
задолженностей, утвержденному
постановлением Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом
от 16 января 1997 года N 22
Соглашение
г___________________ "__"_______1996 года
___________________________________в лице____________________
_______, именуемый в дальнейшем Продавец, и _________________
____________________, в лице________________________________,
именуемый в дальнейшем Должник, заключили настоящее соглашение.

4. Өкiлеттi орган Берешектi немесе тiзiмдемесiн қабылдау тапсыру актiсi бойынша сауда-саттық Ұйымдастырушысына бередi. Қажеттi жағдайда шешiм хаттамасы Берешектiң немесе тiзiмдеме бойынша Берешектердiң бастапқы және ең төменгi бағасы жөнiндегi комиссияға берiледi.
5. Сатушы мен Сатып алушының яки аукцион Жеңiскерiнiң арасындағы Сауда-саттық нәтижесi бойынша сатып алу-сату келiсiм-шарты (5-қосымша) жасалынады, оны сауда-саттық Ұйымдастырушысы төлеу сәтiнен бастап үш күн iшiнде тiркейдi.
6. Өкiлеттi органның берешектердi мiндеттi түрде сату жөнiндегi шешiмi қабылданған жағдайда, ол Сатушымен бiрге Берешектi немесе тiзiмдеме бойынша Берешектердi Сауда-саттыққа қойылуы жөнiнде Борышқорға хабарлама (6-қосымша) жiбередi.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi Мемлекеттiк
комитеттiң қаулысымен
бекiтiлген берешектердi
тапсыру тәртiбi туралы
Ереженiң 1-Қосымшасы
16 қаңтар 1997 жыл, N 22
БЕРЕШЕКТI ӨТКIЗУГЕ АРНАЛҒАН ӨТIНIМ
1. Сатушы (Өтiнiмшi)_________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Атауы, заңды мекен-жайы, реквизиттерi)
2. Борышқор __________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(Атауы, заңды мекен-жайы, реквизиттерi)
3. Берешек (тiзiмдеме бойынша Берешектер).
Жалпы сома_______________________________________________теңге
оның iшiнде, проценттер_______________________________________
айыппұл өсiмi_________________________________________________
4. Қосымшалар:
- Сатушы және борышқор арасындағы келiсiм;
- Берешек сомасының анықтама-есебi, Борышқор мен Сатушы
арасындағы Берешек мөлшерiн салғастыру актiсiнiң қосымшасымен қоса;
- орындалмауы нәтижесiнде Берешек түзiлген келiсiм-шарттың
(несиелiк, сатып алу-сату және т.б.) түпнұсқасы;
- осы келiсiмдерге қатысы бар кепiлдемелiк, кепiлдiк және
басқа құжаттар;
- соңғы есептемелiк мерзiм iшiндегi қосымшасымен бiрге
бухгалтерлiк баланс. Сауда-саттық арқылы Берешектi немесе тiзiмдеме
бойынша Берешектердi өткiзуге (немесе акционерлiк капиталға
Айналдыруға) қоюды өтiнем.
Басшының қолы                       __________________
М.О.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi Мемлекеттiк
комитеттiң қаулысымен
бекiтiлген берешектердi
тапсыру тәртiбi туралы
Ереженiң 2-Қосымшасы
16 қаңтар 1997 жыл, N 22
К Е Л I С I М
_____________қ. "___" ____________1996 жыл
__________________________мына тұлғада ____________________________ __________, бұдан әрi қарай сатушы деп аталатын, және _____________ _______, мына тұлға _______________________________________________ бұдан әрi қарай Борышқор деп аталатын, осы келiсiмдi жасастық.

1. Должник дает согласие на проведение Конвертации в акционерный капитал существующей задолженности через Агентство - Уполномоченный орган по реализации долгов.
2. Сумма выставляемой на Конвертацию в акционерный капитал задолженности с учетом процентов и начисленной штрафной пени определяется и подтверждается Продавцом и Должником, справка-расчет суммы Задолженности, с приложением акта сверки размера Задолженности между Должником и Продавцом прилагаются.
3. Схема Конвертации задолженности в акционерный капитал будет определена Агентством.
4. Настоящее соглашение не подлежит изменению без согласия сторон.
5. Настоящее соглашение составлено в 2 экземплярах, один для Продавца, второй - для Должника.
От продавца                        От должника
_____________                      _____________
_____________                      _____________
Приложение 3 к
Положению о порядке передачи
задолженностей, утвержденному
постановлением Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом
от 16 января 1997 года N 22
Договор
г___________________                    "__"_______1996 года
Агентство по реорганизации предприятий при Государственном
комитете по управлению государственным имуществом в лице________
_____________________________, именуемый в дальнейшем Агентство,
и_______________________________в лице__________________________
______________________, именуемый в дальнейшем Продавец, заключили
настоящий договор.
1. Продавец выставляет на реализацию Задолженность или Задолженности по реестру через Агентство - Уполномоченный орган по реализации долгов.
2. Сумма выставляемой на реализацию Задолженности или Задолженности по реестру с учетом процентов и начисленной штрафной пени определяется и подтверждается Продавцом и Должником, справка-расчет суммы Задолженности, с приложением акта сверки размера Задолженности между Должником и Продавцом прилагаются.
3. Стоимость продажи задолженности будет определена на торгах, организуемых Агентством.
4. Задолженность выставляется на Торги с "___"________199__г. по "____"_____199__г.
5. Настоящий договор не подлежит изменению без согласия сторон.
6. Настоящий договор составлен в 2 экземплярах, один для Агентства, второй - для Продавца.
От Агентства                       От продавца
_________________                  ________________
_________________                  ________________
Приложение 4 к
Положению о порядке передачи
задолженностей, утвержденному
постановлением Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом
от 16 января 1997 года N 22
Доверенность
г___________________                    "__"_______1996 года
Настоящей доверенностью_______________________________________
___________________________________________________________________
доверяет Агентству по реорганизации предприятий при Государственном
комитете по управлению государственным имуществом распоряжаться
задолженностью (задолженностями по реестру)________________________
___________________________________________________________________
(наименование хозяйствующего субъекта-должника)
в сумме____________________________________________________________
___________________________согласно договора (кредитного,
купли-продажи и т.д.) N_______ от "___"__199__г.
Настоящая доверенность действительна на весь период торгов
долгами, организованных Агентством по реорганизации предприятий при
Государственном комитете по управлению государственным имуществом.
Генеральный директор               ___________________
Главный бухгалтер                  ___________________
Приложение 5 к
Положению о порядке передачи
задолженностей, утвержденному
постановлением Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом
от 16 января 1997 года N 22
Договор купли-продажи задолженности
г___________________                    "__"_______1996 года
__________________________________________в лице________________
__________________, именуемый в дальнейшем Продавец, и _________
______________, в лице_________________________________________,
именуемый в дальнейшем Покупатель, заключили настоящий договор.

1. Борышқор қалыптасқан берешектi Агенттiк - борыштарды өткiзу жөнiндегi Өкiлеттi орган арқылы акционерлiк капиталға Айналдыруды жүргiзуге келiсiм бередi.
2. Берешектi акционерлiк капиталға Айналдыруға қойылған сома проценттер мен айыппұл өсiмi ескерiле отырып, Сатушы және Борышқормен анықталады және бекiмделедi, Берешек сомасының анықтама-есебi Борышқор мен Сатушы арасындағы Берешек мөлшерiн салғастыру актiсiнiң қосымшасымен бiрге тiгiледi.
3. Берешектiң акционерлiк капиталға Айналдыру кескiнiн Агенттiк анықтайды.
4. Осы келiсiм екi жақтың келiсiмiнсiз өзгертiлуге жатпайды.
5. Осы келiсiм екi данада, бiреуi Сатушы, екiншiсi Борышқор үшiн жасалынды.
Сатушы атынан                         Борышқор атынан
_______________                       ________________
_______________                       ________________
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi Мемлекеттiк
комитеттiң қаулысымен
бекiтiлген берешектердi
тапсыру тәртiбi туралы
Ереженiң 3-Қосымшасы
16 қаңтар 1997 жыл, N 22
КЕЛIСIМ-ШАРТ
_______________қ.                         "____"__________1996
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi
Мемлекеттiк комитеттiң жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру
Агенттiгi мына тұлғада ____________________________________________
______________________________________, бұдан әрi қарай Агенттiк деп
аталып, және __________________________мына тұлғада _______________
___________, бұдан әрi қарай Сатушы деп аталып, осы келiсiм-шартты
жасасты.
1. Сатушы Агенттiк-борыштарды өткiзу жөнiндегi Өкiлеттi орган
арқылы Берешектi немесе тiзiмдеме бойынша Берешектi өткiзуге қояды.
2. Проценттерi мен есепке алынған айыппұл өсiмi ескерiлiп,
өткiзуге қойылған Берешектiң немесе тiзiмдеме бойынша Берешектiң
сомасы Сатушы және Борышқормен анықталынады және бекiмделедi,
Берешек сомасының анықтама-есебi Борышқор мен Сатушы арасындағы
Берешек мөлшерiн салғастыру актiсiмен қоса тiгiледi.
3. Берешектi сату құны Агенттiк ұйымдастырған сауда-саттықта
анықталады.
4. Берешек Сауда-саттыққа "___"____________199 ж. "__"_______
199 ж. дейiн қойылады.
5. Осы келiсiм-шарт екi жақтың келiсiмiнсiз өзгерiске жатпайды.
6. Осы келiсiм-шарт екi данада, бiреуi Агенттiк, екiншiсi
Сатушы үшiн жасалынды.
Агенттiк атынан                    Сатушы атынан
_______________                    ______________
_______________                    ______________
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi Мемлекеттiк
комитеттiң қаулысымен
бекiтiлген берешектердi
тапсыру тәртiбi туралы
Ереженiң 4-Қосымшасы
16 қаңтар 1997 жыл, N 22
С Е Н I М Х А Т
_______________қ.                       "___"_____________1996 ж.
Осы сенiмхатпен ______________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi
Мемлекеттiк комитет жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру
Агенттiгiне берешектi (тiзiмдеме бойынша берешектердi) иемденуге
сенiм бiлдiредi ___________________________________________________
___________________________________________________________________
(шаруашылық субъектiсi-борышқордың атауы)
мына сомада________________________________________________________
_______________келiсiм-шартқа (несиелiк, сатып алу-сатушылық және
т.б.) сәйкес N "__"___________________199 ж.
Осы сенiмхат Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi Мемлекеттiк комитет жанындағы кәсiпорындарды қайта
ұйымдастыру Агенттiгi берешектер сауда-саттығының барлық мерзiмiнде
күшiнде болады.
Бас директор                              ________________
Бас бухгалтер                             ________________
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi Мемлекеттiк
комитеттiң қаулысымен
бекiтiлген берешектердi
тапсыру тәртiбi туралы
Ереженiң 5-Қосымшасы
16 қаңтар 1997 жыл, N 22
БЕРЕШЕКТI САТЫП АЛУ-САТУ КЕЛIСIМ-ШАРТЫ
_____________қ.                              "___"___________1996 ж
________________мына тұлғада ____________ ________, бұдан әрi қарай
Сатушы деп аталатын, және _________________ ________________, мына
тұлғада __________________________________________бұдан әрi қарай
Сатып алушы деп аталатын, осы келiсiм-шартты жасасты.

1. Продавец продает Задолженность или Задолженности по реестру
общей стоимостью_____________________________________________________,
а Покупатель приобретает Задолженность или Задолженности по реестру
по цене_____________________________________________________________.
2. Стороны обязуются исполнить данную сделку в соответствии с
правилами проведения Торгов. Ответственность за неисполнение сделки
или за задержку ее исполнения определяется действующим
законодательством.
_____________________              ____________________
МП  Подпись                        МП  Подпись
Зарегистрировано (организатор торгов)
Ответственное лицо______________________
Приложение 6 к
Положению о порядке передачи
задолженностей, утвержденному
постановлением Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным имуществом
от 16 января 1997 года N 22
Извещение
________________________
________________________
________________________
________________________
г___________________                    "__"_______1996 года
Агентство по реорганизации предприятий при Государственном
комитете Республики Казахстан по управлению государственным
имуществом и
________________________________________________________________
извещает о выставлении Вашей задолженности согласно договору N_____от
"_____"________199__г. на общую сумму________________________________
_____________________________________________________________________
_________тенге на торги задолженностями.
Ответственное лицо (Уполномоченный орган)  _______________
Продавец                                   _______________
М.П.

1. Сатушы жалпы құны _________________________________________
Берешектi немесе тiзiмдеме бойынша Берешектi сатады, ал Сатып алушы
мына бағамен ________________________ бойынша Берешектi немесе
тiзiмдеме бойынша Берешектi алады.
2. Екi жақ осы мәмiленi Сауда-саттықты жүргiзу ережелерiне
сәйкес орындауға мiндеттеме алады. Мәмiленi орындамау немесе оны
орындауды созбалау үшiн жауапкершiлiк iс-қимылдағы заңмен анықталады.
________________                                 _________________
М.О.  Қолы                                         М.О.   Қолы
Тiркелiндi (Сауда-саттықты ұйымдастырушы)
Жауапкер тұлға ____________________
Қазақстан Республикасының
мемлекеттiк мүлiктi басқару
жөнiндегi Мемлекеттiк
комитеттiң қаулысымен
бекiтiлген берешектердi
тапсыру тәртiбi туралы
Ереженiң 6-Қосымшасы
16 қаңтар 1997 жыл, N 22
Х А Б А Р Л А М А
_______________________
_______________________
_______________________
_______________________
_______________қ.                     "__"____________1996 жыл
Қазақстан Республикасының мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi
Мемлекеттiк комитетi жанындағы кәсiпорындарды қайта ұйымдастыру
Агенттiгi және _____________________________________________________
Сiздiң берешектi "___"____________199 жылдағы N__ келiсiм-шартқа
сәйкес жалпы сомасы ________________________________________________
теңге берешектер сауда-саттығына қойғаны туралы хабарлайды.
Жауапты тұлға (Өкiлеттi орган)              ___________________
Сатушы                                      ___________________
М.О.