Инструкция о порядке возмещения организациям расходов, связанных с предоставлением жилищных пособий малообеспеченным гражданам
Утверждена приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 1997 г. N 47. Приказ зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 апреля 1997 г. N 282. Приказ утратил силу - приказом Министра финансов РК от 20 декабря 2004 года N 453
Извлечение из приказа
Министра финансов РК от 20 декабря 2004 года N 453
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые  акты Министерства финансов Республики Казахстан, согласно приложению.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Перечень утративших силу некоторых
нормативных правовых актов
Министерства финансов Республики Казахстан
"1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 февраля 1997 г. N 47 "Инструкция о порядке возмещения организациям расходов, связанных с предоставлением жилищных пособий малообеспеченным гражданам" ...
-------------------------------------------------------------------
"Согласовано"
Заместитель
Министра труда
и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Настоящая Инструкция определяет порядок возмещения организациям независимо от форм собственности расходов, связанных с предоставлением службами жилищных пособий малообеспеченным гражданам жилищных пособий в соответствии с Временным положением о порядке предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья и оплату жилищно- коммунальных услуг, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1996 года N 437 P960437_ "О переходе на новые принципы оплаты содержания жилья и жилищно-коммунальных услуг".
II. Порядок оформления
документов на финансирование
2. Городские, районные службы жилищных пособий одновременно с составлением Договоров на предоставление жилищных пособий по установленной форме согласно письму Министерства строительства, жилья и застройки территорий Республики Казахстан от 12 мая 1996 г. N ФГ- 20-1-5-813, производят распределение размера жилищных пособий но видам услуг в соответствии с приложением 1 к Инструкции.
3. На основании Договоров и приложения 1 городские, районные службы жилищных пособий формируют в нескольких экземплярах списки граждан (приложение 2 к настоящей Инструкции), которым назначено жилищное пособие но состоянию на 30 число текущего месяца, сгруппированные по кооперативам собственников квартир (КСК) или другим общественным формированиям, организациям, на балансе которых находится жилой фонд. Один экземпляр списка остается в службах жилищных центров, другие до 10 числа следующего месяца передаются предприятиям и организациям, занятым оказанием жилищно-коммунальных услуг, кооперативам собственников квартир, кондоминиумам (совладельцам жилых домов) или другим общественным формированиям, оформляющим лицевые счета на оплату расходов на содержание жилища, вычислительным центрам, занимающимся обработкой счетов населения.

Ауқаты нашар азаматтарға тұрғын үй жәрдемақысын беруге байланысты ұйымдардың шығындарының орнын толтыру тәртiбi туралы Нұсқаулық
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi 1997 жылғы 24 ақпандағы N 47. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 8 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 280. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 20 желтоқсандағы N 453 бұйрығымен.
-----------Бұйрықтан үзінді-----------
1. Қосымшаға сәйкес, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiнiң күші жойылды деп танылсын...
Министр
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
күшi жойылған кейбiр нормативтiк құқықтық
актiлерiнiң тiзбесi
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң "Ауқаты нашар азаматтарға тұрғын үй жәрдемақысын беруге байланысты ұйымдардың шығындарының орнын толтыру тәртiбi туралы Нұсқаулық" 1997 жылғы 24 ақпандағы N 47, 1997 жылғы 18 сәуiрдегi N 282 Мемлекеттiк нормативтiк құқықтық актiлердi тiркеу тiзiлiмiнде тiркелген бұйрығы...
-----------------------------
I. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 12 сәуiрдегi N 437  P960437_  "Тұрғын үйдi ұстауға және тұрғын үй-коммуналдық қызметке ақы төлеудiң жаңа принциптерiне көшу туралы" қаулысымен бекiтiлген, ауқаты нашар азаматтарға тұрғын үйдi ұстауға және тұрғын үй-коммуналдық қызметке төлеуге жәрдемақы беру тәртiбi туралы Уақытша ережеге сәйкес тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерiнiң ауқаты нашар азаматтарға тұрғын үй жәрдемақысын беруге байланысты шығындардың меншiк үлгiсiне тәуелсiз ұйымдарға қайтару тәртiптерiн белгiлейдi.
II. Қаржыландыру құжаттарын толтыру тәртiбi
2. Қалалық, аудандық тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерiмен Қазақстан Республикасы Құрылыс, тұрғын үй және аумақтарда құрылыс салу министрлiгiнiң 1996 жылғы 12 мамырдағы N ФГ-20-1-5-813 хатына сәйкес белгiленген үлгi бойынша тұрғын үй жәрдемақысын беруге Келiсiмдi бiр мезгiлде жасай отырып, Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес қызмет көрсету түрлерi бойынша тұрғын үй жәрдемақыларының көлемiн бөлу жүргiзiледi.
3. Келiсiмнiң және 1 қосымшаның негiзiнде қалалық, аудандық тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерi пәтер меншiгi иелерiнiң кооперативтерi (ПМК) немесе балансында тұрғын үй қоры бар басқа да қоғамдық құрылымдар, ұйымдар бойынша топтастырылған, ағымдағы айдың 30-ыншы күнгi жағдай бойынша тұрғын үй жәрдемақысы тағайындалған азаматтардың тiзiмiн (осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасы) бiрнеше дана етiп жасайды. Тiзiмнiң бiр данасы тұрғын үй қызметтерiнiң орталықтарында қалады, қалғаны келесi айдың 10-ы күнiне дейiн тұрғын үй-коммуналдық қызмет көрсетумен айналысатын кәсiпорындар мен ұйымдарға, пәтер меншiктерiнiң кооперативтерiне, кондоминимумдарға (тұрғын үйлердiң бiрлескен иелерiне) немесе тұрғын үйдi ұстау шығындарына ақы төлеу үшiн есеп беттерiн ашатын басқа да қоғамдық құрылымдарға, халық санын сұрыптаумен айналысатын есептеу орталықтарына берiледi.

4. Службами жилищных пособий ежемесячно вносятся в списки граждан, которым назначено пособие, соответствующие изменения с учетом утраты или появления права граждан на получение жилищных пособий.
5. Граждане, подавшие заявление о начислении жилищного пособия после 25 числа текущего месяца, включаются в вышеуказанный список на получение пособия со следующего месяца.
6. Городские, районные службы жилищных пособий получают от своих филиалов списки граждан, которым назначено жилищное пособие, не позднее 5 числа следующего месяца.
7. На основании списков граждан, которым назначены жилищные пособия, городские, районные службы жилищных пособий формируют по форме согласно приложению 3 к Инструкции сводную ведомость подлежащих возмещению поставщикам услуг расходов, связанных с предоставлением жилищных пособий малообеспеченным семьям, и в срок до 10 числа следующего месяца представляют финансовым органам по месту нахождения служб жилищных пособий.
III. Порядок возмещения
организациям расходов, связанных с
предоставлением жилищных пособий
малообеспеченным гражданам
8. На основании представленных службами жилищных пособий сводных ведомостей расходов, связанных с предоставлением жилищных пособий, подлежащих возмещению из бюджета, районные, городские финансовые органы в срок до 20 числа следующего месяца производят перечисление средств платежным поручением на расчетные счета поставщикам услуг независимо от форм собственности, с которыми финансовые органы заключают договор о возмещении расходов, связанных с предоставлением жилищных коммунальных услуг малообеспеченным гражданам.
9. Финансовые органы могут производить авансовые отчисления сумм, причитающихся за жилищные пособия.
10. На конец отчетного года финансовые органы производят окончательные взаиморасчеты с предприятиями и организациями, оказывающими жилищно-коммунальные услуги. Излишне перечисленные суммы, причитающиеся за жилищные пособия, подлежат возврату на счета местных бюджетов.
11. Возмещение поставщикам услуг расходов, связанных с предоставлением малообеспеченным семьям жилищных пособий на компенсацию затрат по оплате содержания жилья, потребление жилищно-коммунальных услуг производится из местных бюджетов в соответствии со сметами расходов по 6 функциональной группе "Социальное страхование и обеспечение", 1 функции "Социальное страхование", 6 подфункции "Другие виды социальной помощи", 213 учреждения "Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан", 30 программе "Жилищные пособия", 00 подпрограмме, 313 специфике (бюджетный код расходов 2133000313).

4. Тұрғын үй жәрдемақыларының қызметтерi ай сайын азаматтардың тiзiмiне жәрдемақы тағайындалғандары, қаза болғандарды есептей отырып тиiстi өзгертулер немесе тұрғын үй жәрдемақыларын алуға құқылы, пайда болған азаматтар, енгiзiледi.
5. Ағымдағы айдың 25-i күнiнен кейiн тұрғын үй жәрдемақыларын есептеу туралы өтiнiш берген азаматтар, келесi айдан бастап, жәрдемақы алу тiзiмiне жоғарыда аталған тiзiмге енгiзiледi.
6. Қалалық, аудандық тұрғын үй қызметтерi тұрғын үй жәрдемақылары тағайындалған азаматтардың тiзiмiн, өздерiнiң филиалдарынан, келесi айдың 5-i күнiнен кешiктiрмей алады.
7. Тұрғын үй жәрдемақылары тағайындалған азаматтардың тiзiмi негiзiнде қалалық, аудандық тұрғын үй қызметтерi ауқаты нашар отбасыларына тұрғын үй жәрдемақыларын беруге байланысты, жеткiзушiлерге көрсетiлген шығындардың орнын толтыруға жататын бiрiккен ведомосты Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес үлгi бойынша жасайды және келесi айдың 10-ы күнiне дейiнгi мерзiмде тұрғын үй жәрдемақы қызметтерiнiң жергiлiктi жерлерiндегi қаржы органдарына тапсырады.
III. Ауқаты нашар азаматтарға тұрғын үй жәрдемақыларын
беруге байланысты ұйымдардың шығындарының орнын
толтыру тәртiбi
8. Тұрғын үй жәрдемақылары қызметтерiнiң бюджеттен қайтарылуға жататын тұрғын үй жәрдемақыларын беруге байланысты шығындардың ұсынған бiрiккен ведомостары негiзiнде аудандық, қалалық қаржы органдары келесi айдың 20-сы күнiне дейiн ауқаты нашар азаматтарға тұрғын үй коммуналдық қызметiн көрсетуге байланысты шығындардың орнын толтыру туралы өзара келiсiм жасайтын қаржы органдарымен меншiк үлiгiсiне тәуелсiз жеткiзушiлер қызметiне есеп айырысу шоттарына қаржыларды тапсырыстық төлемдермен аударады.
9. Қаржы органдары тұрғын үй жәрдемақыларына тиесiлi сомалардан аванстық аударымдар жүргiзе алады.
10. Есептi жылдың соңында қаржы органдары тұрғын үй-коммуналдық қызметтерiн көрсетушi кәсiпорындарымен және ұйымдармен түпкiлiктi есеп айырысуды жүзеге асырады. Тұрғын үй қызметтерiне тиесiлi есептелген артық сомалар жергiлiктi бюджет есебiне қайтаруға жатады.
11. Тұрғын үйдi ұстауға ақы төлеу, тұрғын үй-коммуналдық қызметтердi пайдалану бойынша шығындардың өтемақысына тұрғын үй жәрдемақыларын ауқаты нашар отбасыларына беруге байланысты жеткiзушiлерге көрсетiлген шығындардың орнын толтыру "Әлеуметтiк сақтандыру және қамсыздандырудың 6 мiндеткер тобы, "Әлеуметтiк сақтандырудың" 1 мiндетi, "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң" 213 мекемесi "Әлеуметтiк көмектiң басқа түрлерiнiң" 6 iшкi мiндеттерi, "Тұрғын үй жәрдемақыларының" 30 бағдарламасы, 00 iшкi бағдарламасы, 313 өзiндiк ерекшелiктерi (шығыстардың бюджеттiк коды 2133000301) бойынша шығыстардың сметасына сәйкес жергiлiктi бюджеттен жүргiзiледi.

12. Контроль за правильностью применения тарифов, начисления и предоставления жилищных пособий возлагается на местные акиматы, финансовые органы, службы жилищных пособий.
Приложение 1
Распределение
размера жилищного пособия по видам услуг
-------------------------------------------------------
Вид жилищно-коммунальных услуг   !   Сумма
!(тенге, тиын)
-------------------------------------------------------
отопление
горячее водоснабжение
холодная вода
канализация
электроэнергия
газ
вывоз мусора
лифт
расходы на содержание жилья
Итого:
-------------------------------------------------------
Служба жилищных пособий     ______________________
( ф.и.о.)
М.П.
Приложение N 2
Служба жилищных пособий
_______________________
_______________________
_______________________
(кому представляется)
Список
граждан, которым назначено
жилищное пособие по состоянию на 30
___________________199____ г.
(месяц)
(тенге, тиын)
------------------------------------------------------
N !Наименование!Фамилия,имя,!Домашний    !Сумма
п/п!или N КСК   !отчество    ! адрес      !начислен-
!или другой  !владельца   !            !ного
!организации,!квартиры    !            !пособия
!на балансе  !            !            !в месяц,
!которой     !            !            !всего
!находится   !            !            !
!жилой фонд  !            !            !
-------------------------------------------------------

12. Тарифтердi қолданудың, тұрғын үй жәрдемақыларын есептеу мен берудiң дұрыстығына бақылау жасау жергiлiктi әкiмшiлiкке, қаржы органдарына, тұрғын үй жәрдемақысы қызметтерiне жүктеледi.
2-қосымша
Қызмет көрсету бойынша тұрғын үй жәрдемақы
көлемiн бөлу
___________________________________________________________________
Тұрғын үй-коммуналдық қызмет        |   Сомасы (теңге, тиын)
көрсету түрi                    |
___________________________________________________________________
жылу                                |
ыстық сумен жабдықтау               |
суық су                             |
канализация                         |
электроэнергиясы                    |
газ                                 |
қоқыстарды шығару                   |
лифт                                |
тұрғын үйдi ұстауға арналған        |
шығындар                            |
|
Жиыны:                              |
|
Тұрғын үй жәрдемақысы қызметi       |      ________________
|         (Аты-жөнi)
|
М.О.                              |
___________________________________________________________________
N 2 қосымша
Тұрғын үй жәрдемақысы
қызметi
Тұрғын үй жәрдемақысы тағайындалған
азаматтардың
ТIЗIМI
30_________199__ж. бойынша ______________
айы                     кiмге берiлдi
(теңге тиын)
___________________________________________________________________
N | ПМК-нiң не болмаса    |Тұрғын үй    | Үйдiң    |Айына
р/с|балансында тұрғын үй   |иесiнiң тегi,|мекен-жайы|есептелген
|қоры бар басқа да      |аты, әкесiнiң|          |жәрдемақы
|ұйымдардың атауы немесе|аты          |          |
|нөмiрi                 |             |          |
___________________________________________________________________

1  !      2     !       3    !     4      !     5
-------------------------------------------------------
Пример:
1  КСК N 1
1               Иванов А.И. ул.Абая,100 кв.1   500
2                   ...........
3                   ...........
4                   ...........
Итого:
II  КСК N 2
5               Петров П.Н.  ул.Мира,12 кв.5    300
6                   .............
Итого:
.............
и т.д.
-------------------------------------------------------
Руководитель
"____"_____________199___г.
Продолжение таблицы
-------------------------------------------------------
в том числе по видам жилищно-коммунальных услуг
-------------------------------------------------------
отопле!горя!холод-!канали!электро!газ!вывоз!лифты!расхо
ние   !чее !ная   !зация !энергия!   !мусо-!     !ды на
!водо!вода  !      !       !   !ра   !     !содер
!снаб!      !      !       !   !     !     !жание
!же- !      !      !       !   !     !     !жилья
!ние !      !      !       !   !     !     !
-------------------------------------------------------

1 |           2           |      3      |     4    |       5
___________________________________________________________________
I.   Мысал:
N I ПМК
1.                     А.И.Иванов    Абай қ.100,       500
1-пәтер
2.                     ...........
3.                     ...........
4.                     ...........
Жиыны:
II.
N 2 ПМК
5.                     П.Н.Петров    Мир қ.12,
5 пәтер           300
6.                     ...........
Жиыны:
және т.с.с.
Жетекшi
"____" _________ 199 _____ж.
N 2 қосымша
___________________________________________________________________
N |      оның iшiнде тұрғын үй-коммуналдық қызмет түрлерi бойынша
|________________________________________________________________
|жылу|жылы  |суық  |кана.  |электр|газ|қоқыс.|лифтке|тұрғын үйдi
|    |сумен |сумен |лизация|энер. |   |тарды |      |ұстауға
|    |жаб.  |жаб.  |       |гиясы |   |шыға. |      |арналған
|    |дықтау|дықтау|       |      |   |руға  |      |шығындар
___________________________________________________________________

6    ! 7  !  8   !  9   !  10   ! 11! 12  ! 13  ! 14
-------------------------------------------------------
200   100     25     25     50     50  25          25
100    50     25      25           50  25          25
-------------------------------------------------------
Приложение N 3
Служба жилищных пособий
_______________________
_______________________
(кому представляется)
Сводная ведомость
подлежащих возмещению услугодателям расходов,
связанных с предоставлением жилищных пособий
малообеспеченным гражданам
за___________________________199_______г.
(тенге, тиын)
-------------------------------------------------------
N !Перечень кооперативов  ! Сумма  !   в том числе
пп!собственников квартир  !начислен!подлежит возмещению
!или других организаций,!ного по-!(указать конкретные
!на балансе которых     !собия в !   организации)
!находится жилой фонд   !месяц,  !
!                       !всего   !-------------------
!                       !        !теплоснаб-!органи
!                       !        !жающим ор-!зациям
!                       !        !ганизациям!водо-
!                       !        !          !снабже-
!                       !        !          !ния и
!                       !        !          !канали-
!                       !        !          !зации
-------------------------------------------------------
1 !          2            !   3    !     4    !   5
-------------------------------------------------------
Пример:
1  КСК N 1
2  КСК N 2
3  КСК N 3
4  .............
5  .............
и т.д.
Всего:
Руководитель
Главный бухгалтер
"____"___________199____г.
Продолжение таблицы
------------------------------------------------------
в том числе подлежит возмещению
(указать конкретные организации)
-------------------------------------------------------
энерго-   !газо-     !органи-! лифтовым ! организациям,
снабжающим!снабжающим!зациям ! организа-! занятым
органи-   !органи-   !по вы- ! циям     ! обслужи-
зациям    !зациям    !возу   !          ! ванием
!          !мусора !          ! жилья
!          !       !          !
!          !       !          !
----------!----------!-------!----------!--------------

|  6 |  7   |   8  |   9   |  10  |11 |  12  |  13  |   14
___________________________________________________________________
1. 200    100     25     25     50   50   25               25
5. 100    50      25      25         50   25               25
N 3 қосымша
Тұрғын үй жәрдемақысы
қызметi
___________________
(кiмге берiлдi)
Ауақты нашар азаматтарға тұрғын үй жәрдемақыларын
беруге байланысты қызмет көрсетушiлердiң
шығындарының толтыруға жататын
___________________199_ж. үшiн
(айы)
(теңге,тиын)
___________________________________________________________________
N | ПМК-нiң немесе  |Айына есептелген |оның iшiнде қайтаруға
р/с|балансында тұрғын|жәрдемақы        |жатады (нақтылы ұйымдар
|қоры бар басқа да|сомаларының      |ұйымдар көрсетiлген)
|ұйымдардың тiзбесi барлығы         |___________________________
|                 |                 |жылумен      |сумен және
|                 |                 |жабдықталатын|жабдықтайтын
|                 |                 |ұйымдарға    |ұйымдарға
___________________________________________________________________
1 |        2        |         3       |       4     |      5
___________________________________________________________________
Мысал:
1. N 1 ПМК
2. N 2 ПМК
3. N 3 ПМК
4. .......
5. .......
және т.с.с.
Барлығы
Жетекшi
Бас бухгалтер
" " ____________199_ж.
__________________________________________________________________
электрмен    |газбен      |қоқыстарды | лифт     |тұрғын үйге
жабдықтайтын  |жабдықтайтын|шығарумен  |қызметiнiң|қызмет көрсетумен
ұйымдарға     |ұйымдарға   |айналысатын|ұйымдарына|айналысатын
|            |ұйымдарға  |          |ұйымдарға
___________________________________________________________________

6        !      7   !     8 !    9     !     10
-------------------------------------------------------

6      |      7     |     8     |    9     |      10
___________________________________________________________________