ПОЛОЖЕНИЕ "О ПОРЯДКЕ СОСТАВЛЕНИЯ И ПРЕДСТАВЛЕНИЯ ФИНАНСОВОГО ОТЧЕТА ЛОМБАРДАМИ"
Утверждено постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 5 ноября 1997 г. N 391 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 05.02.1998 г. за N 444 Утратил силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 1999 года N 455 ~V991094
Настоящее Положение разработано в соответствии с условиями казахстанских стандартов бухгалтерского учета и устанавливает основные требования к составлению ломбардами ежеквартальных финансовых отчетов и порядок их представления в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - Национальный Банк).
1. Порядок представления ежеквартальных финансовых отчетов
1.1. Ежеквартальные финансовые отчеты (далее - отчеты) представляются в Национальный Банк всеми ломбардами, начиная с последнего календарного дня каждого квартала, и в течение 8 календарных дней, следующих за окончанием квартала, за который представляется отчет.
1.2. Ломбарды составляют и представляют отчеты по следующим формам:
1) Баланс (форма N 1) - согласно приложению N 1 к настоящему Положению (далее - баланс);
2) Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности (форма N 2) - согласно приложению N 2 к настоящему Положению;
3) Отчет о предоставленных кредитах и авансах (расшифровка N 1 к балансу) - согласно приложению N 3 к настоящему Положению;
4) Отчет о сроках погашения предоставленных кредитов и авансов (расшифровка N 2 к балансу) - согласно приложению N 4 к настоящему Положению;
5) Отчет о предоставленном финансовом лизинге (расшифровка N 3 к балансу) - согласно приложению N 5 к настоящему Положению;
6) Отчет о сроках погашения предоставленного финансового лизинга (расшифровка N 4 к балансу) - согласно приложению N 6 к настоящему Положению;
7) Отчет о принятых в залог материальных ценностях (расшифровка N 5 к балансу) - согласно приложению N 7 к настоящему Положению;
8) Отчет о прочей дебиторской задолженности (расшифровка N 6 к балансу) - согласно приложению N 8 к настоящему Положению;
9) Отчет о прочей кредиторской задолженности (расшифровка N 7 к балансу) - согласно приложению N 9 к настоящему Положению.
1.3. В отчеты, указанные в пункте 1.2. настоящего Положения, включается информация но состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным кварталом.
1.4. Работникам ломбардов, ответственным за составление отчетов, необходимо сверить данные, содержащиеся в отчетах, представляемых в Национальный Банк, с данными баланса ломбарда, составленного по состоянию на первое число месяца, следующего за отчетным кварталом.
1.5. Ответственность за своевременность, полноту и достоверность представления отчетов возлагается на руководителя и главного бухгалтера ломбарда.
1.6. Все отчеты набираются и распечатываются с использованием компьютерной техники. Отчеты, представленные в ином виде или с какими-либо исправлениями, не принимаются и возвращаются без проверки.

"Ломбардтың қаржылық есебiн жасау және беру тәртiбi туралы" ереже жөнiнде
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банк Басқармасы 1997 жылғы 5 қарашадағы N 391. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 5 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 444. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкінің Басқарамасының 1999 жылғы 25 желтоқсандағы N 455 қаулысымен. ~V991094
Қазақстан Республикасында ломбард қызметiнiң нормативтiк-құқықтық базасын жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етедi:
1. "Ломбардтың қаржылық есебiн жасау және беру тәртiбi туралы" ереже бекiтiлсiн және ол Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Заң департаментi (Өртембаев А.Қ.) Банктiк қадағалау департаментiмен (Абдуллина Н.Қ.) бiрлесе отырып осы Қаулымен бекiтiлген "Ломбардтың қаржылық есебiн жасау және беру тәртiбi туралы" ереженi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркесiн.
3. Банктiк қадағалау департаментi (Абдуллина Н.Қ.) осы Қаулыны және "Ломбардтың қаржылық есебiн жасау және беру тәртiбi туралы" ереженi Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап _________ күннiң iшiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң облыстық (аумақтық) басқармаларына жiберiп, оларға осы Қаулыны және аталған Ереженi ломбардтарға жеткiзуiн мiндеттесiн.
4. Осы Қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары А.Ғ. Сәйденовке жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының 1997 жылғы 5 қарашадағы N 391 Қаулысымен Бекiтiлген
Ломбардтық қаржылық есебiн жасау және
беру тәртiбi туралы ереже
Осы Ереже бухгалтерлiк есептiң қазақстандық стандарттарының шарттарына сәйкес жасалды және ломбардтың тоқсан сайынғы қаржылық есебiн жасаудың негiзгi талаптарын және оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне (бұдан әрi - Ұлттық Банк) беру тәртiбiн белгiлейдi.
1. Тоқсан сайын қаржылық есеп беру тәртiбi
1.1. Барлық ломбардтар әр тоқсанның соңғы күнтiзбелiк күнiнен бастап және есеп берiлiп отырған тоқсан аяқталған соң келесi 8 күнтiзбелiк күн iшiнде Ұлттық Банкке тоқсан сайынғы қаржылық есеп (бұдан әрi - есеп) берiп отырады.
1.2. Ломбардтар мынадай нысандар бойынша есеп жасайды және бередi:
1) Осы Ереженiң N 1 қосымшасына сәйкес - баланс (N 1 нысан) (бұдан әрi - баланс);
2) Осы Ереженiң N 2 қосымшасына сәйкес - қаржы-шаруашылық нәтижесi туралы есеп (N 2 нысан);
3) Осы Ереженiң N 3 қосымшасына сәйкес - берiлген кредиттер мен аванстар туралы есеп (балансқа N 1 талдама);
4) Осы Ереженiң N 4 қосымшасына сәйкес - берiлген кредиттер мен аванстар туралы есеп (балансқа N 2 талдама);
5) Осы Ереженiң N 5 қосымшасына сәйкес - берiлген қаржылық лизинг туралы есеп (балансқа N 3 талдама);
6) Осы Ереженiң N 6 қосымшасына сәйкес - берiлген қаржылық лизингтiң өтелу мерзiмi туралы есеп (балансқа N 4 талдама);
7) Осы Ереженiң N 7 қосымшасына сәйкес - кепiлге қабылданған материалдық құндылықтар туралы есеп (балансқа N 5 талдама);
8) Осы Ереженiң N 8 қосымшасына сәйкес - басқа да дебиторлық қарыздар туралы есеп (балансқа N 6 талдама);
9) Осы Ереженiң N 9 қосымшасына сәйкес - басқа да дебиторлық қарыздар туралы есеп (балансқа N 7 талдама).
1.3. Осы Ереженiң 1.2. тармағында көрсетiлген есепке есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың бiрiншi күнiндегi жағдай бойынша ақпараттар кiредi.
1.4. Ломбардтың есеп жасауға жауапты қызметкерлерi Ұлттық Банкке берiлетiн есептегi мәлiметтердi есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың бiрiншi күнiндегi жағдай бойынша жасалған ломбард балансының мәлiметтерiмен салыстыруға тиiс.
1.5. Есептiң дер кезiнде берiлуi, оның толық және дәл болуы үшiн жауапкершiлiк ломбардтың басшысы мен бас бухгалтерiне жүктеледi.
1.6. Барлық есеп компьютерлiк техниканы пайдалана отырып терiледi және басылады. Басқа түрде немесе қандай да болмасын түзетулермен берiлген есеп қабылданбайды және тексермей-ақ қайтарылады.

1.7. В случае обнаружения каких-либо неточностей или ошибок в представленных отчетах Национальный Банк вправе потребовать повторного представления отчетов с учтенными замечаниями.
1.8. Отчеты представляются в Национальный Банк на бумажном и электронном носителях, по формату, установленному Национальным Банком. Днем представления отчетов считается день их фактического поступления в Национальный Банк.
1.9. Один экземпляр отчета на бумажном носителе представляется в Департамент банковского надзора Национального Банка, второй - в соответствующий филиал Национального Банка по месту нахождения ломбарда, третий экземпляр остается в ломбарде.
1.10. Экземпляр отчета на бумажном носителе, оставшийся в ломбарде, должен храниться в несгораемом сейфе вместе со всей документацией, относящейся к данному отчету.
1.11. Ломбарды, расположенные в г. Алматы, представляют отчеты по имеющимся в их распоряжении средствам связи (Х-400 "alm stаtistiка", через модемную связь или через Главное Алматинское территориальное управление (далее - ГАТУ) Национального Банка на позывной "__________") непосредственно в Департамент вычислительных работ Национального Банка. Национальный Банк после получения отчетов и их проверки доводит отчеты до ГАТУ Национального Банка для их сверки с полученными отчетами на бумажных носителях.
1.12. Ломбарды, расположенные вне г. Алматы, представляют отчеты на электронном носителе в соответствующий филиал Национального Банка по месту нахождения ломбарда.
1.13. Филиал Национального Банка производит сверку отчетов, подписанных и заверенных в установленном порядке руководством ломбарда, с отчетами, представленными на электронном носителе, после чего не позднее 10-го числа, следующего за отчетным кварталом, осуществляют передачу информации в Департамент вычислительных работ Национального Банка по имеющимся в их распоряжении средствам связи на позывной, указанный в пункте 1.11. настоящего Положения.
Департамент вычислительных работ Национального Банка, не позднее следующего рабочего дня после дня получения отчетной информации, передает отчетную информацию в информационно-статистический отдел Департамента банковского надзора Национального Банка.
2. Требования к составлению отчетов
2.1. Числа 500 и менее округляются до нуля. Числа более 500 округляются до тысячи.
2.2. Перед представлением отчетов, необходимо сравнить все суммы с соответствующими суммами в предыдущих отчетах, представив вместе с отчетом краткое пояснение о произошедших изменениях.
3. Особенности составления Баланса (форма N 1)

1.7. Берiлген есептен қандай да болмасын дәлсiздiктер немесе қателер табылған жағдайда, Ұлттық Банк ескертулердiң ескерiле отырып, есептiң қайта берiлуiн талап етуге құқылы.
1.8. Есеп Ұлттық Банк белгiлеген формат бойынша қағаз және электронды жазбада берiледi. Есептiң Ұлттық Банкке нақты келiп түскен күнi оның берiлген күнi болып есептеледi.
1.9. Есептiң қағазға түсiрiлген бiр данасы Ұлттық Банктiң Банктiк қадағалау департаментiне, екiншiсi - ломбардтың тұрған жерiндегi Ұлттық Банктiң тиiстi филиалына берiледi, үшiншi данасы ломбардта қалады.
1.10. Ломбардта қалған есептiң қағазға түсiрiлген данасы осы есепке қатысты құжаттармен бiрге отқа күймейтiн сейфте сақталуы тиiс.
1.11. Алматы қаласында орналасқан ломбардтар өздерiнде бар байланыс құралдары бойынша (Х-400 "alm stаtistiка", модемдiк байланыс арқылы немесе Ұлттық Банктiң Алматы Аумақтық Бас басқармасы арқылы (бұдан әрi - ААББ) "______" шақыру белгiсiне) тiкелей Ұлттық Банктiң есептеу жұмыстары департаментiне есеп бередi. Ұлттық Банк есептi алған соң және оны тексергеннен кейiн, оларды қағазға түсiрiлген алынған есеппен салыстырып тексеру үшiн Ұлттық Банктiң ААББ-на жiбередi.
1.12. Алматы қаласынан тыс жерде орналасқан ломбардтар есептi ломбардтың тұрған жерi бойынша Ұлттық Банктiң тиiстi филиалына электронды жазбада бередi.
1.13. Ұлттық Банктiң филиалы ломбардтың басшысы қол қойып, белгiленген тәртiппен куәландырған есебiн салыстырып тексередi, онан соң есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-нан кешiктiрмей осы Ереженiң 1.11 тармағында көрсетiлген шақыру белгiсiне өздерiнде бар байланыс құралдары арқылы Ұлттық Банктiң Есептеу жұмыстары департаментiне ақпарат берудi жүзеге асырады.
Ұлттық Банктiң Есептеу жұмыстары департаментi есеп ақпаратын алған күннен кейiнгi келесi жұмыс күнiнен кешiктiрмей Ұлттық Банктiң Банктiк қадағалау департаментiнiң ақпараттық-статистика бөлiмiне есеп ақпараттарын бередi.
2. Есептi жасауға қойылатын талаптар
2.1. 500 және одан аз сандар нольге дейiн дөңгелектенедi. 500-ден артық сандар мыңға дейiн дөңгелектенедi.
2.2. Есеп берудiң алдында есеппен бiрге болған өзгерiстер туралы қысқаша түсiнiктеме бере отырып, барлық сомаларды алдыңғы есептiң тиiстi сомаларымен салыстыру қажет.
3. Балансты жасау ерекшелiктерi (N 1 нысан)

3.1. По символу 110 "Деньги" показываются переводы денег в пути, деньги на валютном счете, деньги на банковском счете, наличность в кассе, а также деньги, размещенные в депозит.
3.2. По символу 120 "Кредиты и авансы предоставленные" показываются кредиты, предоставленные ломбардами юридическим и физическим лицам под залог легко реализуемых ценных бумаг и движимого имущества. По предоставленным кредитам дополнительно к балансу представляются расшифровки (расшифровка N 1 к балансу, расшифровка N 2 к балансу).
3.3. По символу 130 "Лизинг предоставленный" показывается сданное юридическим и физическим лицам в лизинг имущество. По предоставленному лизингу дополнительно к балансу представляется расшифровка (расшифровка N 3 к балансу, расшифровка N 4 к балансу).
3.4. По символу 140 "Ценные бумаги" показываются ценные бумаги, находящиеся в портфеле ломбарда в виде ценных бумаг, предназначенных для продажи, удерживаемых до погашения, а также акций.
3.5. По символу 150 "Основные средства" показывается первоначальная стоимость основных средств и незавершенного строительства, а также сумма накопленного износа и остаточная стоимость основных средств, в том числе основных средств, переданных в простую аренду.
3.6. По символу 160 "Нематериальные активы" показывается первоначальная стоимость нематериальных активов, а также суммы накопленного износа и остаточная стоимость нематериальных активов.
3.7. По символу 170 "Товарно-материальные запасы" показывается стоимость материалов и товаров, предназначенных для использования в производстве или выполнения работ и услуг, а также приобретенных товаров, предназначенных для сдачи в аренду или товаров, оприходованных в результате погашения просроченных кредитов.
3.8. По символу 180 "Дебиторская задолженность" показывается дебиторская задолженность в виде: расчетов по налогам, обязательным отчислениям в государственные внебюджетные фонды, расчетов с акционерами, расчетов с работниками ломбардов, дебиторов по капитальным вложениям, досрочного подоходного налога, прочей дебиторской задолженности. По статье 186 "Прочая дебиторская задолженность" баланса представляется расшифровка (расшифровка N 4 к балансу).
3.9. По символу 190 "Прочие активы" показываются начисленное, но не полученное вознаграждение (интерес) по предоставленным кредитам, авансам и лизингу, а также прочие активы, не показанные в других символах.
3.10. По символу 210 "Кредиты полученные" показывается задолженность ломбардов по полученным от банков и других юридических лиц кредитам.

3.1. "Ақша" 110 символы бойынша аударылған жолдағы ақша, валюта шотындағы ақша, банктiк шоттағы ақша, кассадағы қолма-қол ақша, сондай-ақ депозитке орналастырылған ақша көрсетiледi.
3.2. "Берiлген кредиттер мен аванстар" 120 символы бойынша заңды және жеке тұлғалардың тез өтетiн бағалы қағаздар мен жылжитын мүлiктi кепiлге салуы арқылы ломбардтың беретiн кредиттерi көрсетiледi. Берiлген кредиттер бойынша балансқа қосымша ретiнде талдама берiледi (балансқа N 1 талдама, балансқа N 2 талдама).
3.3. "Берiлген лизинг" 130 символы бойынша заңды және жеке тұлғалардың лизингке өткiзген мүлкi көрсетiледi. Берiлген лизингтер бойынша балансқа қосымша ретiнде талдама берiледi (балансқа N 3 талдама, балансқа N 4 талдама).
3.4. "Бағалы қағаздар" 140 символы бойынша өтелгенге дейiн сақталатын, сатуға арналған бағалы қағаздар түрiндегi ломбард портфелiнде бар бағалы қағаздар, сондай-ақ акциялар көрсетiледi.
3.5. "Негiзгi қаражаттар" 150 символы бойынша негiзгi қаражаттардың және аяқталмаған құрылыстың бастапқы бағасы, сондай-ақ ескерудiң жинақталған сомасы мен негiзгi қаражаттың, оның iшiнде жай жалға берiлген негiзгi қаражаттың қалдық бағасы көрсетiледi.
3.6. "Материалдық емес активтер" 160 символы бойынша материалдық емес активтердiң бастапқы бағасы, сондай-ақ ескiрудiң жинақталған сомасы мен материалдық емес активтердiң қалдық бағасы көрсетiледi.
3.7. "Тауарлық-материалдық қорлар" 170 символы бойынша өндiрiсте немесе жұмыстарды орындау мен қызмет көрсету үшiн пайдалануға арналған материалдар мен тауарлардың, сондай-ақ жалға беру үшiн арналып сатып алынған тауарлардың немесе мерзiмi өткен кредиттердi өтеу нәтижесiнде кiрiске алынған тауарлардың бағасы көрсетiледi.
3.8. "Дебиторлық қарыз" 180 символы бойынша мынадай түрдегi дебиторлық қарыз көрсетiледi: салық бойынша есеп айырысу, мемлекеттiк бюджеттен тыс қорларға мiндеттi түрде ақша аудару, акционерлермен есеп айырысу, ломбард қызметкерлерiмен есеп айырысу, дебиторлардың күрделi қаржы салымы, мерзiмiнен бұрын табыс салығы бойынша, өзге де дебиторлық қарыздар. Баланстың "Өзге дебиторлық қарыз" 186-статья бойынша талдама берiледi (балансқа N 4 талдама).
3.9. "Өзге активтер" 190 символы бойынша берiлген кредиттер, аванстар және лизинг бойынша есептелген, бiрақ алынбаған сыйақы (мүдде), сондай-ақ басқа символдарда көрсетiлмеген өзге активтер көрсетiледi.
3.10. "Алынған кредиттер" 210 символы бойынша ломбардтың банктерден және басқа заңды тұлғалардан алған кредиттерi бойынша қарыздары көрсетiледi.

3.11. По символу 220 "Финансовая помощь" показывается полученная ломбардами финансовая помощь от банков и других юридических лиц.
3.12. По символу 230 "Кредиторская задолженность" показывается кредиторская задолженность в виде: расчетов по налогам, обязательным отчислениям в государственные внебюджетные фонды, расчетов с акционерами, расчетов с работниками ломбардов, кредиторов по капитальным вложениям, отсроченного подоходного налога, прочей кредиторской задолженности.
По статье 236 "Прочая кредиторская задолженность" баланса представляется расшифровка (расшифровка N 5 к балансу).
3.13. По символу 240 "Прочие обязательства" показываются начисленные расходы к оплате по полученным кредитам, а также прочие пассивы, не показанные в других символах.
3.14. По символу 310 "Уставный капитал" показывается фактически оплаченный уставный капитал.
3.15. По символу 320 "Прочие фонды" показываются: резервный фонд; фонд переоценки основных средств; прочие фонды переоценки в виде переоценки ценных бумаг, премий по акциям; фонды специального назначения.
3.16. По символу 330 "Нераспределенный доход (убыток) прошлых лет" показывается оставшийся в распоряжении ломбарда нераспределенный доход прошлых лет или нераспределенный убыток прошлых лет.
3.17. По символу 340 "Чистый доход или убыток текущего года" показывается чистый доход или убыток текущего года.
В Балансе (форма N 1) также указываются для сведения суммы, числящиеся за балансом по:
- выданным гарантиям ломбарда;
- принятым в залог легко реализуемым ценным бумагам;
- принятому в залог движимому имуществу;
- арендованным основным средствам.
4. Особенности составления Отчета о результатах
финансово-хозяйственной деятельности (форма N 2)
4.1. По символу 110 "Доходы, связанные с выплатой вознаграждения (интереса) по предоставленным кредитам и авансам" показываются суммы доходов в виде вознаграждения (интереса) по предоставленным кредитам и авансам юридическим и физическим лицам.
4.2. По символу 120 "Доходы по предоставленному лизингу" показываются суммы доходов по предоставленному лизингу юридическим и физическим лицам.
4.3. По символу 130 "Доходы по ценным бумагам" показываются доходы по ценным бумагам, предназначенным для продажи, ценным бумагам, удерживаемым до погашения, а также доходы по акциям.
4.4. По символу 140 "Доходы от сейфовых операций" показываются доходы, полученные ломбардами в результате оказания сейфовых услуг.
4.5. По символу 150 "Доходы от реализации заложенного имущества" показываются суммы доходов, полученные ломбардами в результате реализации заложенного имущества.

3.11. "Қаржылық көмек" 220 символы бойынша ломбардтың банктерден және басқа заңды тұлғалардан алған қаржылық көмегi көрсетiледi.
3.12. "Кредиторлық қарыз" 220 символы бойынша мынадай түрдегi кредиторлық қарыз көрсетiледi: салық бойынша есеп айырысу, мемлекеттiк бюджеттен тыс қорларға мiндеттi түрде ақша аудару, акционерлермен есеп айырысу, ломбард қызметкерлерiмен есеп айырысу, кредиторлардың күрделi қаржы салымы, мерзiмiнен бұрын табыс салығы бойынша, өзге де дебиторлық қарыздар.
Баланстың "Өзге кредиторлық қарыз" 236-статьясы бойынша талдама берiледi (балансқа N 5 талдама).
3.13. "Өзге мiндеттемелер" 240 символы бойынша алынған кредиттер бойынша шығынға есептелген, сондай-ақ басқа символдарда көрсетiлмеген өзге де пассивтер көрсетiледi.
3.14. "Жарғылық капитал" 310 символы бойынша нақты төленген жарғылық капитал көрсетiледi.
3.15. "Өзге қорлар" 320 символы бойынша: резервтiк қор; негiзгi қаражатты қайта бағалау қоры; бағалы қағаздарды қайта бағалау түрiнде қайта бағалаудың өзге қорлары, акциялар бойынша сыйақы; арнайы тағайындау қорлары көрсетiледi.
3.16. "Өткен жылдардағы бөлiнбеген табыс (шығын)" 330 символы бойынша
ломбардтың өкiмiнде қалған өткен жылдардағы бөлiнбеген табыс немесе өткен
жылдардағы бөлiнбеген шығын көрсетiледi.
3.17. "Ағымдағы жылдың таза табысы немесе шығыны" 340 символы бойынша
ағымдағы жылдың таза табысы немесе шығыны көрсетiледi.
Баланста (N 1 нысан) сондай-ақ:
- ломбардтың берген кепiлдiктерi;
- тез өтетiн бағалы қағаздарды кепiлге алу;
- жылжитын мүлiктi кепiлге алу;
- жалға алынған негiзгi қаражаттар бойынша баланстан тыс есепте бар
сома мәлiметтерi үшiн көрсетiледi.
4. Қаржы-шаруашылық қызметiнiң нәтижесi туралы
Есептi жасаудың ерекшелiктерi (N 2 нысан)
4.1. "Берiлген кредит пен аванс бойынша сыйақы (мүдде) төлеумен байланысты табыс" 110 символы бойынша заңды және жеке тұлғаларға берiлген кредит пен аванс бойынша сыйақы (мүдде) түрiндегi табыстың сомасы көрсетiледi.
4.2. "Берiлген лизинг бойынша табыс" 120 символы бойынша заңды және жеке тұлғаларға берiлген лизинг бойынша табыстың сомасы көрсетiледi.
4.3. "Бағалы қағаздар бойынша табыс" 130 символы бойынша сатуға арналған бағалы қағаздардан өтелгенге дейiн ұсталатын бағалы қағаздар бойынша табыс, сондай-ақ акциялар бойынша табыс көрсетiледi.
4.4. "Сейфтiк операциялардан түскен табыс" 140 символы бойынша ломбардтардың сейфтiк қызмет көрсету нәтижесiнде алған табыстары көрсетiледi.
4.5. "Кепiлге салынған мүлiктi сатудан түскен табыс" 150 символы бойынша ломбардтардың кепiлге салынған мүлкiн сату нәтижесiнде алған табыстың сомасы көрсетiледi.

4.6. По символу 210 "Прочие доходы" показываются суммы прочих доходов, полученных ломбардами, включая доходы по предоставленным в простую аренду ценностям.
4.7. По символу 310 "Расходы, связанные с выплатой вознаграждения (интереса) по полученным кредитам" показываются расходы, связанные с выплатой вознаграждения (интереса) по полученным кредитам от банков и других юридических лиц.
4.8. По символу 320 "Расходы по страхованию" показываются суммы расходов по страхованию совершаемых операций.
4.9. По символу 330 "Расходы на персонал" показываются расходы на персонал в виде: заработной платы; выплаченных в соответствии с действующим законодательством пособий; налогов с фонда заработной платы, выплаченных в соответствии с действующим законодательством, а также прочих расходов на персонал.
4.10. По символу 340 "Расходы на содержание офиса" показываются расходы в виде: расходов по содержанию и найму транспорта; расходов на услуги связи; расходов по охране и сигнализации; расходов по капитальному и текущему ремонту основных средств; расходов по коммунальным услугам; расходов по полученным в аренду основным средствам и прочих административных расходов.
4.11. По символу 350 "Судебные издержки" показываются суммы расходов на судебные издержки.
4.12. По символу 360 "Амортизационные отчисления" показываются суммы расходов на амортизационные отчисления по основным средствам.
4.13. По символу 370 "Прочие расходы, не связанные с выплатой
вознаграждения (интереса)" показываются прочие расходы, не связанные
с выплатой вознаграждения (интереса).
4.14. По символу 510 "Непредвиденный чистый доход" показываются
непредвиденные (незапланированные) доходы ломбарда.
4.15. По символу 520 "За вычетом непредвиденных потерь"
показываются непредвиденные (незапланированные) потери ломбарда.
5. Заключительные положения
5.1. Вопросы, не урегулированные настоящим Положением,
разрешаются в порядке, установленным действующим законодательством.
Председатель
Номер РНН             |                      |
----------------------|----------------------|
Регистрационный номер |                      |
----------------------|----------------------|
Код ОКПО              |                      |
----------------------|----------------------|
Место нахождение      |                      |
----------------------|----------------------|
1. Приложение N 1 к Положению
"О порядке составления и представления финансового отчета ломбардами", утвержденному Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан N___от "__"______ 1997 года
2. Представляется в филиал
Национального Банка не позднее 8-го числа, следующего за отчетным кварталом, филиал представляет в Национальный Банк не позднее 10-го числа, следующего за отчетным кварталом.
Баланс (форма N 1)
________________________________________________
(наименование ломбарда)
по состоянию на"___" __________199 г.
(ед. измерения - тыс. тенге)
---------------------------------------------------------------------
|        ТРЕБОВАНИЯ (АКТИВЫ)             |символ|на отч.|на начало
|                                        |      |дату   |года
|                                        |      |(чис.  |
|                                        |      |мес.   |
|                                        |      |год)   |
---------------------------------------------------------------------

4.6. "Өзге табыстар" 210 символы бойынша ломбардтардың құндылықтарға жай жалға беру бойынша алған табысымен қоса, өзге табыстардың сомасы көрсетiледi.
4.7. "Алынған кредит бойынша сыйақы (мүдде) төлеумен байланысты шығыс" 310 символы бойынша банктер мен басқа заңды тұлғалардан алынған кредиттер бойынша сыйақы (мүдде) төлеумен байланысты шығыстар көрсетiледi.
4.8. "Сақтандыру бойынша шығыстар" 320 символы бойынша жасалатын операцияларды сақтандыру бойынша шығыстардың сомасы көрсетiледi.
4.9. "Қызметкерлерге жұмсалатын шығыстар" 330 символы бойынша қызметкерлерге жұмсалатын мынадай түрдегi шығыстар көрсетiледi: еңбекақы төлеу; қолданылып жүрген заңдарға сәйкес төленген жәрдемақылар; қолданылып жүрген заңдарға сәйкес еңбекақы қорынан салық төлеу, сондай-ақ қызметкерлерге арналған өзге де шығыстар.
4.10. "Қызмет үйiн ұстау шығындары" 340 символы бойынша мынадай түрдегi шығыстар көрсетiледi: көлiктi ұстау және жалдау бойынша шығындар; байланыс қызметiне арналған шығыстар; күзет және сигнализация бойынша шығыстар; коммуналдық қызмет көрсету шығыстары; негiзгi қаражаттарды жалға алу бойынша шығыстар және өзге де әкiмшiлiк шығыстар.
4.11. "Сот шығасысы" 350 символы бойынша сот шығасысына арналған шығыстар сомасы көрсетiледi.
4.12. "Амортизациялық есептеулер" 360 символы бойынша негiзгi қаражаттар бойынша амортизациялық есептеулерге арналған шығыстар сомасы көрсетiледi.
4.13. "Сыйақы (мүдде) төлеумен байланысты емес өзге шығыстар" 370
символы бойынша сыйақы (мүдде) төлеумен байланысты емес өзге шығыстар
көрсетiледi.
4.14. "Көзделмеген таза табыс" 510 символы бойынша ломбардтың
қөзделмеген (жоспарланбаған) табысы көрсетiледi.
4.15. "Көзделмеген шығындарды есептен шығарудан тыс" 520 символы
бойынша ломбардтың көзделмеген (жоспарланбаған) шығындары көрсетiледi.
5. Қорытынды ережелер
5.1. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер қолданылып жүрген заңдарда
белгiленген тәртiппен шешiледi.
Төраға
___________________________________________
СТН нөмiрi       |                        |
___________________________________________
Тiркеу нөмiрi    |                        |
___________________________________________
ОКПО коды        |                         |
___________________________________________
Тұрған жерi      |                         |
___________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Басқармасының 1997 жылғы " " ____________
N ___ қаулысымен бекiтiлген
"Ломбардтың қаржылық есебiн жасау және
беру тәртiбi туралы" ережеге N 1 қосымша
Ұлттық Банктiң филиалына есеп берiлiп
отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 8-күнiнен
кешiктiрiлмей берiледi, филиал Ұлттық
Банкке есеп берiлiп отырған тоқсаннан
кейiнгi айдың 10-шы күнiнен кешiктiрмей
бередi.
_____________________________________
(ломбардтың атауы)
199__ жылғы "__" _________жағдай бойынша
БАЛАНСЫ (N 1 нысан)
(өлшем бiрлiгi - мың теңге)
___________________________________________________________________
|           Талаптар (активтер)         |Символ|есеп беру |жыл
|                                       |      |күнiне    |басына
|                                       |      |қарай (күнi қарай
|                                       |      |айы, жылы)|
___________________________________________________________________

1  |                   2                    |   3  |    4  |    5
---------------------------------------------------------------------
1    Деньги:                                   110
1.1. наличность в кассе                        111
1.2. банковские счета                          112
1.3. депозиты                                  113
2    Кредиты и авансы, предоставленные:        120
2.1. юридическим лицам                         121
2.2. физическим лицам                          122
3    Лизинг, предоставленный:                  130
3.1. юридическим лицам                         131
3.2. физическим лицам                          132
4    Ценные бумаги:                            140
4.1. предназначенные для продажи               141
4.2. удерживаемые до погашения                 142
4.3. инвестиции в капитал других юридических   143
лиц
5    Основные средства:                        150
5.1. первоначальная стоимость                  151
5.2. накопленный износ                         152
5.3. остаточная стоимость                      153
6    Нематериальные активы:                    160
6.1. первоначальная стоимость                  161
6.2. накопленный износ                         162
6.3. остаточная стоимость                      163
7    Товарно-материальные запасы:              170
7.1. для административно-хозяйственной         171
деятельности
7.2. предназначенные для сдачи в аренду        172
7.3.  оприходованное нереализованное            173
имущество
8    Дебиторская задолженность:                180
8.1. расчеты по налогам, обязательным          181
отчислениям в фонды
8.2. расчеты с акционерами (по дивидендам)     182
8.3. расчеты с работниками ломбарда            183
8.4. дебиторы по капитальным вложениям         184
8.5. досрочный подоходный налог                185
8.6. прочие дебиторы                           186
9    Прочие активы:                            190
9.1. начисленные доходы по предоставленным     191
кредитам и лизингу
9.2. прочие активы                             192
---------------------------------------------------------------------
Всего (стр.110+120+130+140+150+160+170+180+190) 100
---------------------------------------------------------------------
|           ОБЯЗАТЕЛЬСТВА               |символ|на отч.|на перед.
|                                       |      |дату   |отч. дату
---------------------------------------------------------------------
10    Кредиты, полученные:                      210
10.1. от банков                                 211
10.2. от других юридических лиц                 212
11    Финансовая помощь:                        220
11.1. от банков                                 221
11.2. от других юридических лиц                 222
12    Кредиторская задолженность:               230
12.1. расчеты по налогам, обязательным          231
отчислениям в фонды
12.2. расчеты с акционерами                     232
12.3. расчеты с работниками ломбарда            233
12.4. кредиторы по капитальным вложениям        234
12.5. отсроченный подоходный налог              235
12.6. прочие кредиторы                          236
13    Прочие обязательства:                     240
13.1. начисленные расходы по полученным         241
кредитам и финансовой помощи
13.2. прочие обязательства                      242
---------------------------------------------------------------------
Итого обязательств (стр. 210+220+230+240)       200
---------------------------------------------------------------------
КАПИТАЛ
---------------------------------------------------------------------
14    Уставный капитал                          310
15    Прочие фонды:                             320
15.1. резервный фонд                            321
15.2. фонд переоценки основных средств          322
15.3. прочие фонды по переоценке                323
15.4. фонды специального назначения             324
16 Нераспределенный доход (убыток) прошлых лет  330
17 Чистый доход (убыток) текущего года          340
---------------------------------------------------------------------

1  |                     2                |   3  |     4    |  5
___________________________________________________________________
1.  |Ақша:                                 | 110  |          |
1.1.|кассадағы қолма-қол ақша              | 111  |          |
1.2.|банктiк шоттар                        | 112  |          |
1.3.|депозиттер                            | 113  |          |
2.  |Берiлген кредиттер мен аванстар:      | 120  |          |
2.1.|заңды тұлғаларға                      | 121  |          |
2.2.|жеке тұлғаларға                       | 122  |          |
3.  |Берiлген лизинг:                      | 130  |          |
3.1.|заңды тұлғаларға                      | 131  |          |
3.2.|жеке тұлғаларға                       | 132  |          |
4.  |Бағалы қағаздар:                      | 140  |          |
4.1.|сатуға арналғандары                   | 141  |          |
4.2.|өтелгенге дейiн ұсталатындары         | 142  |          |
4.3.|басқа заңды тұлғалардың капитал       | 143  |          |
|түрiндегi инвестициялары              |      |          |
5.  |Негiзгi қаражаттар:                   | 150  |          |
5.1.|бастапқы бағасы                       | 151  |          |
5.2.|жинақталған ескiру                    | 152  |          |
5.3.|қалдық құны                           | 153  |          |
6.  |Материалдық емес активтер:            | 160  |          |
6.1.|бастапқы құны                         | 161  |          |
6.2.|жинақталған ескiру                    | 162  |          |
6.3.|қалдық құны                           | 163  |          |
7.  |Тауарлық-материалдық қорлар:          | 170  |          |
7.1.|әкiмшiлiк-шаруашылық қызметi үшiн     | 171  |          |
7.2.|жалға беруге арналғаны                | 172  |          |
7.3.|кiрiске алынған сатылмаған мүлiк      | 173  |          |
8.  |Дебиторлық қарыз                      | 180  |          |
8.1.|қорға мiндеттi түрде есептелетiн салық| 181  |          |
|бойынша есеп айырысу                  |      |          |
8.2.|акционерлермен есеп айырысу           | 182  |          |
|(дивидендтер бойынша)                 |      |          |
8.3.|ломбард қызметкерлерiмен есеп айырысу | 183  |          |
8.4.|күрделi салым бойынша дебиторлар      | 184  |          |
8.5.|мерзiмiнен бұрын алынатын табыс салығы| 185  |          |
8.6.|өзге дебиторлар                       | 186  |          |
9.  |Өзге активтер                         | 190  |          |
9.1.|берiлген кредит және лизинг бойынша   | 191  |          |
9.2.|Өзге активтер                         | 192  |          |
___________________________________________________________________
|Барлығы                               | 100  |          |
|(110+120+130+140+150+160+170+180+190бет)     |          |
___________________________________________________________________
|Мiндеттемелер                         |символ|есеп беру |онан
|                                      |      |күнiне    |бұрынғы
|                                      |      |қарай     |есеп
|                                      |      |          |беру
|                                      |      |          |күнiне
|                                      |      |          |қарай
___________________________________________________________________
10. |Алынған кредиттер;                    | 210  |          |
10.1|банктерден                            | 211  |          |
10.2|басқа заңды тұлғалардан               | 212  |          |
11. |Қаржылық көмек:                       | 220  |          |
11.1|банктерден                            | 221  |          |
11.2|басқа заңды тұлғалардан               | 222  |          |
12. |Кредиторлық қарыз:                    | 230  |          |
12.1|қорға мiндеттi түрде есептелетiн      | 231  |          |
|салық бойынша есеп айырысу            |      |          |
12.2|акционерлермен есеп айырысу           | 232  |          |
|(дивидендтер бойынша)                 |      |          |
12.3|ломбард қызметкерлерiмен есеп айырысу | 233  |          |
12.4|күрделi салым бойынша кредиторлар     | 234  |          |
12.5|мерзiмiнен бұрын алынатын табыс салығы| 235  |          |
12.6|өзге кредиторлар                      | 236  |          |
13. |Өзге мiндеттемелер:                   | 240  |          |
13.1|берiлген кредит және қаржылық көмек   | 241  |          |
|бойынша есептелетiн кiрiстер          |      |          |
13.2|Өзге мiндеттемелер                    | 242  |          |
___________________________________________________________________
|Барлығы (210+220+230+240бет)          | 200  |          |
___________________________________________________________________
|Капитал                               |      |          |
____|______________________________________|______|__________|_____
14. |Жарғылық капитал                      | 310  |          |
15. |Өзге қорлар:                          | 320  |          |
15.1|резервтiк қор                         | 321  |          |
15.2|негiзгi құрал-жабдықтарды қайта       | 322  |          |
|бағалау қоры                          |      |          |
15.3|Өзге қайта бағалау қоры               | 323  |          |
15.4|арнайы тағайындалған қорлар           | 324  |          |
___________________________________________________________________
16. |Өткен жылғы бөлiнбеген табыс (шығын)  | 330  |          |
17. |Ағымдағы жылдың таза табыс (шығын)    | 340  |          |
___________________________________________________________________

Итого капитал (стр. 310+320+330+340)            300
---------------------------------------------------------------------
Всего обязательства + капитал                   400
---------------------------------------------------------------------
Справочно:                               (ед. измерения - тыс. тенге)
Выданные гарантии                               | 510  |
Принятые в залог легкореализуемые ценные бумаги | 520  |
Принятое в залог движимое имущество             | 530  |
Арендованные основные средства                  | 540  |
Руководитель
Главный бухгалтер
____________________
(число, месяц, год)
исполнитель
тел.
Номер РНН             |                      |
----------------------|----------------------|
Регистрационный номер |                      |
----------------------|----------------------|
Код ОКПО              |                      |
----------------------|----------------------|
Место нахождение      |                      |
----------------------|----------------------|
1. Приложение N 2 к Положению
"О порядке составления и представления финансового отчета ломбардами", утвержденному Постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан N___от "__"______ 1997 года
2. Представляется в филиал
Национального Банка не позднее 8-го числа, следующего за отчетным кварталом, филиал представляет в Национальный Банк не позднее 10-го числа, следующего за отчетным кварталом.
Отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности
за период с ________ по ________ (форма N 2)
(ед. измерения - тыс. тенге)
---------------------------------------------------------------------
|                                                |символ | сумма
|                                                |       |
---------------------------------------------------------------------
1  |                          2                     |   3   |   4
---------------------------------------------------------------------
I.   Доход от основной деятельности:                    100
1    Доходы, связанные с выплатой вознаграждения        110
(интереса) по предоставленным кредитам и авансам:
1.1. юридическим лицам                                  111
1.2. физическим лицам                                   112
2    Доходы по предоставленному лизингу:                120
2.1. юридическим лицам                                  121
2.2. физическим лицам                                   122
3    Доходы по ценным бумагам:                          130
3.1. предназначенным для продажи                        131
3.2. удерживаемым до погашения                          132
3.3. акциям                                             133
5    Доходы от сейфовых операций                        140
6    Доходы от реализации заложенного имущества         150
II.  Доходы от неосновной деятельности:                 200
7    Прочие доходы                                      210
III. Расходы по основной деятельности:                  300
8    Расходы, связанные с выплатой вознаграждения
(интереса) по полученным кредитам:                 310
8.1. от банков                                          311
8.2. от других юридических лиц                          312
9    Расходы по страхованию                             320

|Барлық капитал (310+320+330+340 бет)  | 300  |          |
___________________________________________________________________
|Барлық мiндеттемелер+капитал          | 400  |          |
___________________________________________________________________
Анықтама                                       (өлшем
бiрлiгi
мың теңге)
________________________
Берiлген кепiлдiктер                  | 510   |         |
Кепiлдiкке қабылданған тез            | 520   |         |
сатылатын бағалы қағаздар             |       |         |
Кепiлдiкке қабылданған жылжымалы      | 530   |         |
мүлiк                                 |       |         |
Жалға берiлген негiзгi                | 540   |         |
құрал-жабдықтар                       |       |         |
________________________
Басшы
Бас бухгалтер
_______________
(күнi, айы, жылы)
орындаушы
тел.
___________________________________________
СТН нөмiрi       |                        |
___________________________________________
Тiркеу нөмiрi    |                        |
___________________________________________
ОКПО коды        |                         |
___________________________________________
Тұрған жерi      |                         |
___________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Басқармасының 1997 жылғы " " ____________
N ___ қаулысымен бекiтiлген
"Ломбардтың қаржылық есебiн жасау және
беру тәртiбi туралы" ережеге N 2 қосымша
Ұлттық Банктiң филиалына есеп берiп
отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 8-күнiнен
кешiктiрiлмей берiледi, филиал Ұлттық
Банкке есеп берiлiп отырған тоқсаннан
кейiнгi айдың 10-шi күнiнен кешiктiрмей
бередi
___________________________________________________________________
|                                       |Символ   | Сома
___________________________________________________________________
1 |                     2                 |    3    |    4
___________________________________________________________________
I.  | Негiзгi қызметтен түскен кiрiстер     |   100   |
|                                       |         |
1  |Берiлген кредиттер мен аванстар бойынша|   110   |
|сыйақы (мүдде) төленуiне байланысты    |         |
|кiрiстер:                              |         |
1.1.|заңды тұлғаларға                       |   111   |
1.2.|жеке адамдарға                         |   112   |
2. |Лизинг бойынша кiрiстер:               |   120   |
2.1.|заңды тұлғаларға                       |   121   |
2.2.|жеке адамдарға                         |   122   |
3. |Бағалы қағаздар бойынша кiрiстер:      |   130   |
3.1.|сатуға арналғандары                    |   131   |
3.2.|өтелгенге дейiн ұсталатындары          |   132   |
3.3.|акциялары                              |   133   |
5. |Сейфтiк операциялардан түскен кiрiстер |   140   |
6. |Кепiлдiкке салынған мүлiктердi сатудан |   150   |
|түскен кiрiстер                        |         |
|                                       |         |
II. |Негiзгi емес қызметтен түскен кiрiстер |   200   |
|                                       |         |
7. |Басқа кiрiстер                         |   210   |
|                                       |         |
III.|Негiзгi қызметтен түскен шығыстар      |   300   |
|                                       |         |
8. |Берiлген кредиттер мен аванстар бойынша|   310   |
|сыйақы (мүдде) төлеуiне байланысты     |         |
|шығыстар:                              |         |
8.1.|банктен                                |   311   |
8.2.|басқа заңды тұлғалардан                |   312   |
9. |Сақтандыру бойынша шығыстар            |   320   |

1. Сумма символов 1000, 2000, 3000 по графе 4 "Остаток на начало года" должна быть равна соответственно суммам символов 121, 122, 120 графы 5 "на начало года" Баланса.
2. Сумма символов 1000, 2000, 3000 по графе 8 "Остаток кредита
на отчетную дату" должна быть равна соответственно суммам символов
121, 122, 120 графы 4 "на отч. дату" Баланса.
3. В графах 5,6,7 показывается движение предоставленных кредитов
с начала года.
4. В графе 9 указывается средневзвешенная ставка вознаграждения
(интереса), под которую предоставляются кредиты.
5. В графе 10 "начислено" показывается сумма начисленных доходов
по предоставленным кредитам и авансам с момента выдачи кредита
(аванса) по отчетную дату. Сумма символов 1000, 2000, 3000 по графе
10 "начислено" должна быть равна соответственно суммам символов
111, 112, 110 графы "сумма" Отчета о результатах
финансово-хозяйственной деятельности. В случае неравенства сумм, в
примечании к данному отчету, на сумму расхождения, дается пояснение.
Руководитель
Главный бухгалтер
__________________
(число,месяц,год)
исполнитель
тел.
Номер РНН             |                      |
----------------------|----------------------|
Регистрационный номер |                      |
----------------------|----------------------|
Код ОКПО              |                      |
----------------------|----------------------|
Место нахождение      |                      |
----------------------|----------------------|
1. Расшифровка N 2 к балансу.
2. Представляется в филиал
Национального Банка не позднее 8-го числа, следующего за отчетным кварталом, филиал представляет в Национальный Банк не позднее 10-го числа, следующего за отчетным кварталом.
Отчет о сроках погашения предоставленных кредитов и авансов
по состоянию на "___" _______________199__ года
(ед. измерения - тыс. тенге)
---------------------------------------------------------------------
N     |               Вид кредита          |Символ|  Краткосрочные
п/п    |                                    |      |----------------
|                                    |      |от 1 до|от 31 до
|                                    |      |30 дней|60 дней
---------------------------------------------------------------------
1    |                  2                 |   3  |    4  |   5
---------------------------------------------------------------------
1.       Кредиты, предоставленные
юридическим лицам, в том числе:       1000
1.1.     Юридическим лицам-резидентам:         1100
_____________ _________
1.1.1.   Кредиты, предоставленные под
обеспечение ювелирных изделий, в
том числе:                            1110
1.1.1.1. содержащих драгоценные металлы        1111
1.1.1.2. содержащих драгоценные металлы и
драгоценные камни                     1112

1. "Жыл басындағы қалдық" деген 4-баған бойынша берiлген 1000, 2000, 3000 сома символдары тиiсiнше Баланстың "Жыл басындағы" деген 5-бағандар бойынша берiлген 121, 122, 120 сома символдарына тең болуға тиiс.
2. "Есеп беру күнiндегi кредит қалдығы" деген 8-баған бойынша берiлген 1000, 2000, 3000 сома символдары Баланстың "есеп беру күнiне" деген 4-бағандар бойынша берiлген 121, 122, 120 сома символдарына тең болуға тиiс.
3. 5,6,7 бағандарда жыл басында берiлген кредиттер қозғалысы
көрсетiлген.
4. 9-бағанда берiлген кредиттердiң сыйақысының (мүддесiнiң) орташа
алынған ставкасы көрсетiлген.
5. "Есептелген" деген 10-бағандағы есеп беру күнiндегi берiлген
кредиттер мен кредит (аванс) беру кезiндегi берiлген аванстар бойынша
есептелген табыстар сомасы көрсетiлген. Қаржы-шаруашылық қызметiнiң
қорытындылары жөнiндегi есебiнiң "Есептелген" деген 10-баған бойынша
берiлген 1000, 2000, 3000 сома символдары тиiсiнше "сома" деген баған
бойынша берiлген 111, 112, 110 сома символдарына тең болуға тиiс. Сомалар
тең болмаған жағдайда, осы Есептiң ескертуiндегi үйлеспеген сомаға түсiнiк
берiледi.
Басшы
Бас бухгалтер
___________________
(күнi, айы, жылы)
Орындаушы:
телефоны:
1. N 2 балансқа талдама
2. Ұлттық Банктiң филиалына
есеп берiлiп отырған тоқсаннан
кейiнгi айдың 8-шi күнiнен
кешiктiрiлмей берiледi, филиал
Ұлттық Банкке есеп берiлiп
отырған тоқсаннан кейiнгi айдың
10-шi күнiнен кешiктiрмей бередi
199__ жылғы "__" _______________ жағдай бойынша
берiлген кредиттер мен аванстарды өтеу мерзiмi туралы есеп
___________________________________________________________________
Р/с|  Лизингтiң түрi     |Символ| Қысқы мерзiмдi
N |                     |      |__________________________________
|                     |      |1-30 |31-60|61-90 |91-180|181-365|
|                     |      |күнге|күнге|күнге |күнге |күнге  |
|                     |      |дейiн|дейiн|дейiн |дейiн |дейiн  |
___________________________________________________________________
1  |          2        |   3  |  4  |  5  |   6  |   7  |   8   |
___________________________________________________________________
1   |Заңды тұлғаларға,   | 1000 |     |     |      |      |       |
|оның iшiнде:        |      |     |     |      |      |       |
___________________________________________________________________
1.1. |Резидент - заңды    | 1100 |     |     |      |      |       |
|тұлғаларға          |      |     |     |      |      |       |
___________________________________________________________________
1.1.1|Зергерлiк бұйымдарды| 1111 |     |     |      |      |       |
|қамтамасыз етуге    |      |     |     |      |      |       |
|берiлген кредиттер, |      |     |     |      |      |       |
|оның iшiнде:        |      |     |     |      |      |       |
___________________________________________________________________
1.1.1.1|құрамында бағалы  | 1111 |     |     |      |      |       |
|металдары бар     |      |     |     |      |      |       |
1.1.1.2|құрамында бағалы  | 1112 |     |     |      |      |       |
|металдары және    |      |     |     |      |      |       |
|бағалы тастары бары      |     |     |      |      |       |

2      Физическим лицам, в том числе:     200
2.1.   Физическим лицам-резидентам:       210
2.1.1. Здания и сооружения                211
2.1.2. Машины и оборудование,
передаточные устройства            212
2.1.3. Транспортные средства              213
2.1.4. Прочие                             214
2.2.   Физическим лицам-нерезидентам:     220
2.2.1. Здания и сооружения                221
2.2.2. Машины и оборудование,
передаточные устройства            222
2.2.3. Транспортные средства              223
2.2.4. Прочие                             224
---------------------------------------------------------------------
ВСЕГО                              300
---------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------
Погашено|Остаток на  |Средневзвешенная     |        Доход
|отчетную    |ставка вознаграждения|-------------------------
|дату        |(интереса)           |  начислено | получено
---------------------------------------------------------------------
6    |     7      |         8           |     9      |     10
|(гр.4+гр.5- |                     |            |
|гр.6)       |                     |            |
---------------------------------------------------------------------
Примечание:
1. Сумма символов 100, 200, 300 по графе 4 "Остаток на начало года" должна быть равна соответственно суммам символов 131, 132, 130 графы 5 "на начало года" Баланса.
2. Сумма символов 100, 200, 300 по графе 7 "Остаток на отчетную
дату" должна быть равна соответственно суммам символов 131, 132, 130
графы 4 "на отч. дату" Баланса.
3. В графах 5,6 показывается движение по предоставленному
лизингу с начала года.
4. В графе 8 указывается средневзвешенная ставка вознаграждения
(интереса), под которую предоставляется лизинг.
5. В графе 9 "начислено" показывается сумма начисленных доходов
по предоставленному лизингу с момента выдачи лизинга по отчетную

2   |Жеке адамдар,   | 200 |     |      |     |    |      |
|оның iшiнде:    |     |     |      |     |    |      |
____________________________________________________________________
2.1. |Резидент-жеке   | 210 |     |      |     |    |      |
|адамдарға       |     |     |      |     |    |      |
____________________________________________________________________
2.1.1|Үйлер және      | 121 |     |      |     |    |      |
|ғимараттар      |     |     |      |     |    |      |
2.1.2|Машиналар және  | 122 |     |      |     |    |      |
|жабдықтар,өткiз.|     |     |      |     |    |      |
|гiш құрылыстары |     |     |      |     |    |      |
2.1.3|Көлiк құрал-    | 123 |     |      |     |    |      |
|жабдықтары      |     |     |      |     |    |      |
2.1.4|Басқалары       | 124 |     |      |     |    |      |
____________________________________________________________________
2.2.|Резидент емес   | 220 |     |      |     |    |      |
|жеке  адамдарға |     |     |      |     |    |      |
____________________________________________________________________
2.2.1|Үйлер және      | 121 |     |      |     |    |      |
|ғимараттар      |     |     |      |     |    |      |
2.2.2|Машиналар және  | 122 |     |      |     |    |      |
|жабдықтар,өткiз.|     |     |      |     |    |      |
|гiш құрылыстары |     |     |      |     |    |      |
2.2.3|Көлiк құрал-    | 123 |     |      |     |    |      |
|жабдықтары      |     |     |      |     |    |      |
2.2.4|Басқалары       | 124 |     |      |     |    |      |
____________________________________________________________________
|Барлығы         | 300 |     |      |     |    |      |
____________________________________________________________________
Ескерту:
1. "Жыл басындағы қалдық" деген 4-баған бойынша берiлген 100, 200, 300 сома символдары Баланстың "Жыл басындағы" деген 5-бағаны бойынша берiлген 131, 132, 130 сома символдарына тең болуға тиiс.
2. "Есеп беру күнiндегi кредит қалдығы" деген 8-баған бойынша берiлген 1000, 2000, 3000 сома символдары Баланстың "есеп беру күнiне" деген 4-бағандар бойынша берiлген 121, 122, 120 сома символдарына тең болуға тиiс.
3. 5, 6 бағандарда жыл басында берiлген лизинг бойынша қозғалыс
көрсетiлген.
4. 8-бағанда берiлген лизинг бойынша сыйақының (мүддесiнiң) орташа
алынған ставкасы көрсетiлген.
5. "Есептелген" деген 9-бағандағы есеп беру күнi бойынша берiлген
лизинг беру кезiндегi берiлген лизинг бойынша есептелген табыстар сомасы
көрсетiлген. Қаржы-шаруашылық қызметiнiң қорытындылары жөнiндегi есебiнiң

1. Сумма символов 100, 200, 300 по графе 11 "Всего" должна быть
равна соответственно суммам символов 131, 132, 130 графы 4 "на отч.
дату" Баланса.
Руководитель
Главный бухгалтер
_________________
(число,месяц,год)
исполнитель
тел.
Номер РНН             |                      |
----------------------|----------------------|
Регистрационный номер |                      |
----------------------|----------------------|
Код ОКПО              |                      |
----------------------|----------------------|
Место нахождение      |                      |
----------------------|----------------------|
1. Расшифровка N 5 к балансу.
2. Представляется в филиал
Национального Банка не позднее 8-го числа, следующего за отчетным кварталом, филиал представляет в Национальный Банк не позднее 10-го числа, следующего за отчетным кварталом.
Отчет о принятых в залог материальных ценностях
по состоянию на "___" _______________ 199__ года
(ед. измерения  -  тыс.
тенге)
---------------------------------------------------------------------
N  |           Вид залога             |Символ|Остаток на начало года
п/п |                                  |      |----------------------
|                                  |      |всего|в т.ч.
---------------------------------------------------------------------
1 |                2                 |   3  |   4 |       5
---------------------------------------------------------------------
1    Ювелирные изделия, в том числе      110
1.1. содержащие драгоценные металлы      111
1.2. содержащие драгоценные металлы и
драгоценные камни                   112
2    Лекгореализуемые ценные бумаги      120
3    Аудио, видео и бытовая техника      130
4    Др. движимое имущество              140
---------------------------------------------------------------------
ВСЕГО                               100
---------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------
Приход|Расход|Переоценка (уценка) "+""-"|Остаток на отчетную дату
|      |                          |----------------------------
|      |                          | всего     |в т.ч.
---------------------------------------------------------------------
6   |   7  |             8            |      9    |      10
|      |                          |(гр.4+гр.6-|
|      |                          |гр.7+гр.8) |
---------------------------------------------------------------------
Примечание:

1. 11 баған бойынша берiлген 100, 200, 300 символдар сомасы Баланстың
"есеп беру күнiне қарай" деген 4 бағандағы 131, 132, 133 символдар
сомасына тең болуға тиiс.
Басшы
Бас бухгалтер
___________________
(күнi, айы, жылы)
Орындаушы
телефоны:
_________________________________________
СТН номерi          |                   |
_________________________________________
Тiркеу номерi       |                   |
_________________________________________
ОКПО коды           |                   |
_________________________________________
Туған жерi          |                   |
_________________________________________
1. N 5 балансқа талдама
2. Ұлттық Банктiң филиалына есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 8-шi күнiнен кешiктiрiлмей берiледi, филиал Ұлттық Банкке есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-шi күнiнен кешiктiрмей бередi
199__ жылғы "__" _______________ жағдай бойынша берiлген
кепiлдiкке қабылданған материалдық құндылықтар туралы есеп
(өлшем бiрлiгi - мың теңге)
_____________________________________________________________________
р/с| Кепiлдiк түрлерi |Сим.|Жыл басында.|Кiрiс|Шы.|қайта|Есеп беру
N |                  |волы|ғы қалдық   |     |ғыс|баға.|күнiндегi
|                  |    |            |     |   |лау  |қалдық
|                  |    |____________|     |   |"+"  |____________
|                  |    |Бар.|оның   |     |   |"-"  |Бар.|оның
|                  |    |лығы|iшiнде |     |   |     |лығы|iшiнде
|                  |    |    |қайта  |     |   |     |    |қайта
|                  |    |    |бағалау|     |   |     |    |бағалау
_____________________________________________________________________
1 |         2        | 3  | 4  |   5   |  6  | 7 |  8  |  9 |   10
|                  |    |    |       |     |   |     |(4т+6т-
|                  |    |    |       |     |   |     |7т+8т)
_____________________________________________________________________
1.  |Зергерлiк бұйымдар|110|    |       |     |   |     |     |
|оның iшiнде:      |   |    |       |     |   |     |     |
1.1.|құрамында бағалы  |111|    |       |     |   |     |     |
|металдары бар     |   |    |       |     |   |     |     |
1.2.|құрамында бағалы  |112|    |       |     |   |     |     |
|металдары және    |   |    |       |     |   |     |     |
|бағалы тастары бары   |    |       |     |   |     |     |
2.  |Тез сатылатын     |120|    |       |     |   |     |     |
|бағалы қағаздар   |   |    |       |     |   |     |     |
3.  |Аудио, видео және |130|    |       |     |   |     |     |
|тұрмыстық техника |   |    |       |     |   |     |     |
4.  |Басқа жылжымалы   |140|    |       |     |   |     |     |
|мүлiктер          |   |    |       |     |   |     |     |
_____________________________________________________________________
|Барлығы           |100|    |       |     |   |     |     |
_____________________________________________________________________
Ескерту:

1. В таблице принятые в залог материальные ценности показываются
в деньгах.
2. Графы 5, 8, 10 заполняются в том случае, если в учетной
политике ломбарда предусматривается переоценка принятых в залог
материальных ценностей.
3. Сумма строки 100 графы 9 должна соответствовать сумме
символов 520, 530 примечания к Балансу.
4. В графе 8 со знаком "+" показывается сумма переоценки
материальных ценностей, со знаком "-" - сумма уценки.
5. В графах 6, 7 ,8 движение, по принятым в залог материальным
ценностям, показывается с начала года.
Руководитель
Главный бухгалтер
_________________
(число,месяц,год)
исполнитель
тел.
Номер РНН             |                      |
----------------------|----------------------|
Регистрационный номер |                      |
----------------------|----------------------|
Код ОКПО              |                      |
----------------------|----------------------|
Место нахождение      |                      |
----------------------|----------------------|
1. Расшифровка N 6 к балансу.

1. Кестедегi кепiлдiкке қабылданған материалдық құндылықтар ақшамен
көрсетiлген.
2. Егер ломбардтың есеп саясатында кепiлдiкке қабылданған материалдық
құндылықтарды қайта бағалау қаралған жағдайда 5,8,10 бағандары толтырылады.
3. 9-бағандағы 100 сома жолы Балансқа ескертуде берiлген 520, 530
символдар сомасына сәйкес келуге тиiстi.
4. 8-бағандағы "+" белгiсi материалдық құндылықтарды қайта бағалау
сомасын, "-" белгiсi арзандату сомасын көрсетедi.
5. 6,7,8 бағандарда кепiлдiкке қабылданған материалдық құндылықтар
бойынша қозғалыс жыл басынан бастап көрсетiледi.
Басшы
Бас бухгалтер
_______________
(күнi, айы, жылы)
Орындаушы:
телефоны:
_________________________________________
СТН номерi          |                   |
_________________________________________
Тiркеу номерi       |                   |
_________________________________________
ОКПО коды           |                   |
_________________________________________
Туған жерi          |                   |
_________________________________________
1. N 6 балансқа талдама

2. Представляется в филиал
Национального Банка не позднее 8-го числа, следующего за отчетным кварталом, филиал представляет в Национальный Банк не позднее 10-го числа, следующего за отчетным кварталом.
Отчет о прочей дебиторской задолженности
по состоянию на "___" ______________ 199__ года
(ед. измерения - тыс. тенге)
---------------------------------------------------------------------
N |  Вид дебиторской        |Символ|Остаток  |Приход|Расход|Остаток
п/п|   задолженности         |      |на начало|      |      |на отчет
|                         |      |года     |      |      |ную дату
---------------------------------------------------------------------
1  |          2              |   3  |     4   |   5  |   6  |    7
|                         |      |         |      |      !(гр.4+
|                         |      |         |      |      | гр.5-
гр.6)
---------------------------------------------------------------------
1  Задолженность по хищениям,
растратам, другим
злоупотреблениям             110
2  Задолженность приемных
пунктов                      120
3  Предоплата за коммунальные
услуги                       130
4  Прочие дебиторы
<*>
140
4.1. ........................   141
4.2. ........................   142
4.3. ........................   143
4.4. ........................   144
---------------------------------------------------------------------
ВСЕГО                       100
---------------------------------------------------------------------
Примечание:

2. Ұлттық Банктiң филиалына есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 8-шi күнiнен кешiктiрiлмей берiледi, филиал Ұлттық Банкке есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-шi күнiнен кешiктiрмей бередi
199__ жылғы "__" _______________ жағдай бойынша берiлген
басқа дебиторлық қарыздар туралы есеп
(өлшем бiрлiгi - мың теңге)
_____________________________________________________________________
р/с| Дебиторлық қарыздың |Символ|Жыл басында.|Кiрiс|Шығыс|Есеп беру
N |      түрлерi        |      |ғы қалдық   |     |     |күнiндегi
|                     |      |            |     |     |қалдық
_____________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |      4     |  5  |  6  |    7
|                     |      |            |     |     |(4т+5т+6т)
_____________________________________________________________________
1 |Ұрлық, ысырап ету,   | 110  |            |     |     |
|басқа зиян келтiрулер|      |            |     |     |
|бойынша қарыз        |      |            |     |     |
2 |Қабылдау пункттерiнiң| 120  |            |     |     |
|қарызы               |      |            |     |     |
3 |Коммуналдық қызмет   | 130  |            |     |     |
|үшiн алдын-ала       |      |            |     |     |
|төленген төлем       |      |            |     |     |
4 |Басқа дебиторлар
<*>
| 140  |            |     |     |
4.1|___________________  | 141  |            |     |     |
4.2|___________________  | 142  |            |     |     |
4.3|___________________  | 143  |            |     |     |
4.4|___________________  | 144  |            |     |     |
_____________________________________________________________________
|Барлығы              | 100  |            |     |     |
_____________________________________________________________________
Ескерту:

1. Сумма символа 100 графы 4 "Остаток на начало года" должна
соответствовать сумме символа 186 графы 5 "на начало года" Баланса.
2. Сумма символа 100 графы 6 "Остаток на отчетную дату" должна
соответствовать сумме символа 186 графы 4 "на отч. дату" Баланса.
3. По символу 140 приводится постатейная расшифровка прочей
дебиторской задолженности.
4. В графах 5, 6 движение по прочей дебиторской задолженности
показывается с начала года.
Руководитель
Главный бухгалтер
_________________
(число,месяц,год)
исполнитель
тел.
Номер РНН             |                      |
----------------------|----------------------|
Регистрационный номер |                      |
----------------------|----------------------|
Код ОКПО              |                      |
----------------------|----------------------|
Место нахождение      |                      |
----------------------|----------------------|
1. Расшифровка N 7 к балансу.
2. Представляется в филиал
Национального Банка не позднее 8-го числа, следующего за отчетным кварталом, филиал представляет в Национальный Банк не позднее 10-го числа, следующего за отчетным кварталом.
Отчет о прочей кредиторской задолженности
по состоянию на "___" ______________ 199__ года
(ед. измерения - тыс. тенге)
---------------------------------------------------------------------
N |  Вид кредиторской       |Символ|Остаток  |Приход|Расход|Остаток
п/п|   задолженности         |      |на начало|      |      |на отчет
|                         |      |года     |      |      |ную дату
---------------------------------------------------------------------
1  |          2              |   3  |     4   |   5  |   6  |    7
|                         |      |         |      |      |(гр.4+
|                         |      |         |      |      | гр.5-
гр.6)
---------------------------------------------------------------------
1   Полученные, но не
оплаченные товары и
услуги                     210
2   Полученная вперед
арендная плата             220
3   Задолженность по
коммунальным услугам       230
4   Прочие кредиторы           240
4.1. ........................  241
4.2. ........................  242
4.3. ........................  243
---------------------------------------------------------------------
ВСЕГО                      200
---------------------------------------------------------------------
Примечание:

1. "Жыл басындағы қалдық" деген 4-бағандағы 100 символ сомасы
Баланстағы "Жыл басындағы" 5-бағандағы 186 символ сомасына тең болуға тиiс.
2. "Есеп беру күнiндегi қалдық" деген 6-бағандағы 100 символ сомасы
Баланстың "Есеп беру күнiне қарай" деген 4-бағандағы 186 символ сомасын
тең болуға тиiс.
3. 140 символда басқа дебиторлық қарыздардың статьялары бойынша
талдама көрсетiлген.
4. 5,6 бағандарда басқа дебиторлық қарыздар бойынша қозғалыс жыл
басынан бастап көрсетiлген.
Басшы
Бас бухгалтер
_________________
(күнi, айы, жылы)
Орындаушы:
телефоны:
_________________________________________
СТН номерi          |                   |
_________________________________________
Тiркеу номерi       |                   |
_________________________________________
ОКПО коды           |                   |
_________________________________________
Туған жерi          |                   |
_________________________________________
1. N 7 балансқа талдама
2. Ұлттық Банктiң филиалына есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 8-шi күнiнен кешiктiрiлмей берiледi, филиал Ұлттық Банкке есеп берiлiп отырған тоқсаннан кейiнгi айдың 10-шi күнiнен кешiктiрмей бередi
199__ жылғы "__" _______________ жағдай бойынша
берiлген басқа кредиторлық қарыздар туралы есеп
(өлшем бiрлiгi - мың теңге)
_____________________________________________________________________
р/с| Кредиторлық қарыздың|Символ|Жыл басында.|Кiрiс|Шығыс|Есеп беру
N |      түрлерi        |      |ғы қалдық   |     |     |күнiндегi
|                     |      |            |     |     |қалдық
_____________________________________________________________________
1 |          2          |   3  |      4     |  5  |  6  |    7
|                     |      |            |     |     |(4т+5т-6т)
_____________________________________________________________________
1 |Алынғандары, бiрақ   | 210  |            |     |     |
|тауарлар мен         |      |            |     |     |
|қызметтерi төленбеген|      |            |     |     |
2 |Алдын-ала алынған    | 220  |            |     |     |
|арендалық төлем      |      |            |     |     |
3 |Коммуналдық қызмет   | 230  |            |     |     |
|бойынша қарыз        |      |            |     |     |
4 |Басқа дебиторлар
<*>
| 240  |            |     |     |
4.1|___________________  | 241  |            |     |     |
4.2|___________________  | 242  |            |     |     |
4.3|___________________  | 243  |            |     |     |
_____________________________________________________________________
|Барлығы              | 200  |            |     |     |
_____________________________________________________________________
Ескерту: