Об утверждении Методических указаний № 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по целевому назначению"
Приказ Министерства финансов Республики Казахстан от 9 сентября 1997г. № 301. Утратил силу - приказом Минфина РК от 17 августа 1998 г. N 391 ~V980610
1. Утвердить прилагаемые к настоящему Приказу Методические указания
№ 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по
целевому назначению".
2. Считать утратившим силу письмо Главного управления Казначейства при
Министерстве финансов Республики Казахстан от 22.10.96г. № 11-8-4/8191.
Вице-министр
Методические указания № 4
"О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств,
использованных не по целевому назначению"
I. Общие положения
1. В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан "Об образовании Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" от 27 января 1994 года № 1526 U941526_ и предоставленным органам Казначейства правом производить взыскание (отзыв) в бюджет в бесспорном порядке с организаций средств, выделенных из республиканского бюджета и использованных ими не по назначению, устанавливается следующий порядок взыскания (отзыва) денежных средств в республиканский бюджет, а также отражения отозванных сумм в бухгалтерском учете и отчетности.
2. Бюджетные организации и другие юридические лица, получившие разрешения расходовать бюджетные средства в пределах выделенных им лимитов, обязаны расходовать их в строгом соответствии с размерами и целевым назначением, соответствующими предусмотренными утвержденным сметам расходов.
II. Порядок осуществления проверок и оформления
их результатов, взыскания (отзыва) бюджетных
средств, использованных не по целевому назначению
3. Органы Казначейства обязаны производить проверки денежных документов, связанных с зачислением, перечислением и использованием финансовых ресурсов Правительства.
4. Проверка осуществляется специалистами Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, областными (Алматинским городским) управлениями Казначейства по письменному поручению руководителя (приложение № 1).
5. Цель проверки, проводимой органами Казначейства, - установить целевое использование организацией выделенных ей бюджетных средств.
6. По результатам проведенной проверки и при выявлении нарушений органы Казначейства оформляют Акт проверки целевого использования средств организациями, получающими финансирование из республиканского бюджета (приложение № 2), в трех экземплярах. Составленный и подписанный проверяющими Акт подписывается руководителем проверяемой организации. Если имеются возражения по Акту, они должны быть вручены проверяющим специалистам в письменном виде. При наличии возражений и замечаний руководители ревизуемой организации делают отметку "С возражениями" перед своей подписью на Акте проверки и подтверждают отдельными документами обоснованность возражений. Проверяющий орган рассматривает полученные возражения, при необходимости перепроверяет отдельные факты и дает соответствующие заключения, ссылаясь при этом на представленные документы.
В случае, если проверяемый орган не согласен с выводами проверяющего органа Казначейства после повторной проверки данной организации, последняя может обжаловать принятое решение в установленном законодательством порядке.
Если в процессе проверки не выявлены нарушения, то результат проверки оформляется справкой в двух экземплярах, один из экземпляров справки передается в проверяемую организацию, другой остается в проверяющем органе Казначейства.

N 4 әдістемелік нұсқау Арнаулы мақсатсыз пайдаланылған қаражаттарды бюджетке даусыз тәртіппен өндіріп алу туралы
БҰЙРЫҚ Қаржы Министрлігі 1997 ж. 9 қыркүйекте N 301 Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1997 жылғы 17 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 538. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің 1998.08.17. N 391 ~V980610 бұйрығымен.
"Арнаулы мақсатта пайдаланылмаған қаражаттарды бюджетке даусыз
тәртіппен өндіріп алу туралы" N 4 әдістемелік нұсқауды бекіту
туралы
1. Осы бұйрыққа қосымша беріліп отырған "Арнаулы мақсатта
пайдаланылмаған қаражаттарды бюджетке даусыз тәртіппен өндіріп алу туралы"
N 4 әдістемелік нұсқау бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық Бас
басқармасының 1996 жылғы 22 қазандағы N 11-8-4/8191 хаты күші жойылған деп
есептелсін.
Вице-Министр
N 4 әдістемелік нұсқау
Арнаулы мақсатсыз пайдаланылған қаражаттарды
бюджетке даусыз тәртіппен өндіріп алу туралы
I. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 27 қаңтардағы N 1526 U941526_ "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылығын құру туралы" Жарлығына және Қазынашылық органдарына берілген республикалық бюджеттен бөлінген және мақсатсыз пайдаланылған қаражаттарды ұйымдармен даусыз тәртіппен бюджетке өндіріп алуды жүргізу құқығына сәйкес, ақшалай қаражаттарды республикалық бюджетке өндіріп алудың (қайтарып алудың), сондай-ақ қайтарып алынған сомаларды бухгалтерлік есепке алу мен есептемелерде көрсетудің мынадай тәртібі белгіленеді.
2. Бюджеттік қаражаттарды өздеріне бөлінген лимиттердің шегінде жұмсауға рұқсат алған бюджеттік ұйымдар мен басқа да заңды тұлғалар оларды шығыстардың бекітілген сметаларында көзделуіне сай мөлшерге және арнаулы мақсаттарға қатаң сәйкестікпен жұмсауға міндетті.
II. Тексерулерді және олардың нәтижелерін рәсімдеуді
жүзеге асырудың, арнаулы мақсатсыз пайдаланылған
бюджеттік қаражаттарды өндіріп алудың (қайтарып алудың)
тәртібі
3. Қазынашылық органдары Үкіметтің қаржылық ресурстарын есептеуге, аударуға және пайдалануға байланысты ақшалай құжаттарға тексеру жүргізіп отыруға міндетті.
4. Тексеруді басшының жазбаша тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің мамандары, облыстық (Алматы қалалық) қазынашылық басқармалары жүзеге асырады (N 1 қосымша).
5. Қазынашылық органдары жүргізетін тексерулердің мақсаты- ұйымның оған бөлінген бюджеттік қаражаттарды мақсатты пайдалануын анықтау.
6. Жүргізілген тексерулердің нәтижелері бойынша және тәртіп бұзушылық байқалған жағдайда, Қазынашылық органдары республикалық бюджеттен қаржыландыру алған ұйымдардың қаражаттарды мақсатты пайдалануының Актісін үш дана етіп рәсімдейді (N 2 қосымша). Тексерушілер жасаған және қол қойған актілерге тексеруші ұйымның басшысы қол қояды. Егер Акт бойынша қарсылықтар болса, олар тексеруші мамандарға жазбаша түрде тапсырылуға тиіс. Қарсылықтар мен ескертпелер болған жағдайда, тексерілген ұйымның басшылары тексеру актісінде өз қолының алдында "қарсылық бар" деген белгі қояды және қарсылықтардың негіздемесін жеке құжаттармен растайды. Тексеруші алынған қарсылықтарды қарайды, қажет болған жағдайда жекелеген фактілерді тексереді және тапсырылған құжаттарға сүйене отырып тиісті қорытынды шығарады.
Егер тексеруші орган осы ұйымды қайталап тексерген соң Қазынашылықтың тексеруші органының тұжырымдарымен келіспеген жағдайда, соңғысы қабылданған шешімге заңда белгіленген тәртіппен шағым жасай алады.
Егер тексеру барысында тәртіп бұзушылық байқалмаса, онда тексерудің нәтижесі екі дана анықтамамен рәсімделеді, анықтаманың бір данасы тексеруші ұйымға беріледі, басқасы Қазынашылықтың тексеруші органында қалады.

7. После согласования акта проверки один из экземпляров передается в проверяемую организацию, второй - направляется вышестоящей организации (министерству, ведомству), третий экземпляр остается в проверяющем органе Казначейства.
8. По факту нецелевого использования средств, выделенных из республиканского бюджета, оформляется предписание за подписью руководителя соответствующего органа Казначейства на взыскание в бесспорном порядке сумм по кодам бюджетной классификации: учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации (приложение № 3).
9. Предписание на взыскание (отзыв) сумм нецелевого использования выписывается в трех экземплярах: первый экземпляр остается в соответствующем органе Казначейства, второй передается организации, в которой осуществлялась проверка, третий направляется вышестоящей организации (министерству, ведомству). Если проверенная организация финансируется через уполномоченный орган, то соответствующий орган Казначейства выписывает дополнительный экземпляр предписания на взыскание сумм нецелевого использования и направляет уполномоченному органу.
10. Регистрация выписанных предписаний на взыскание (отзыв) сумм нецелевого использования бюджетных средств ведется в специальной книге учета (приложение № 4), которая должна быть пронумерована, прошнурована, опечатана сургучной печатью и количество листов заверено подписью руководителя.
11. Одновременно с регистрацией предписаний формируется Уведомление- реестр (приложение № 6), которое, в свою очередь, к 10-му числу каждого месяца, следующего за отчетным, соответствующие органы Казначейства представляют в Управление по контролю кассового исполнения бюджета Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан. Уведомление-реестр после регистрации в Управлении по контролю кассового исполнения бюджета направляется в Управление исполнения республиканского бюджета.
12. Управление по исполнению республиканского бюджета Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, получив Уведомление-реестр по областям, составляет к 15-числу каждого месяца сводное Уведомление-реестр по республике в разрезе министерств (ведомств) (приложение № 6), подписывает директором Департамента Казначейства, один его экземпляр представляет Управлению по контролю кассового исполнения бюджета и ставит в известность Бюджетный департамент и соответствующие его отраслевые управления (путем предоставления им копий сводного Уведомления- реестра) об отзыве в бесспорном порядке сумм в объемах нецелевого использования.
В случае получения уведомлений-реестров после 15-го числа текущего месяца Управление исполнения республиканского бюджета включает их в сводное уведомление-реестр следующего месяца.
В случае, если плановые ассигнования не покрывают сумму отзыва в полном объеме, решение об отзыве принимается в соответствии с указанием руководства Департамента Казначейства.

7. Тексерудің актісі келісілген соң бір данасы тексеруші ұйымға тапсырылады, екіншісі жоғарыда тұрған ұйымға (министрлікке, ведомоствоға) жіберіледі, үшінші данасы Қазынашылықтың тексеруші органында қалады.
8. Республикалық бюджеттен бөлінген қаражаттарды мақсатсыз пайдалану фактісі бойынша бюджеттік сыныптаманың: мекеменің, бағдарламаның, қосалқы бағдарламаның, экономикалық сыныптама ерекшелігінің (N 3 қосымша) кодтары бойынша сомаларды даусыз тәртіппен өндіріп алуға Қазынашылықтың тиісті органы басшысының қолымен нұсқама рәсімделеді.
9. Мақсатсыз пайдаланылған сомаларды өндіріп алуға (қайтарып алуға) арналған нұсқамалар үш данада жазылады: бір данасы Қазынашылықтың тиісті органында қалады, екіншісі - тексеру жүргізілген ұйымға тапсырылады, үшіншісі - жоғарыда тұрған ұйымға (министрлікке, ведомствоға) жіберіледі. Егер тексерілген ұйым уәкілетті орган арқылы қаржыландырылса, онда Қазынашылықтың тиісті органы мақсатсыз пайдаланылған соманы өндіріп алуға арналған нұсқаманың қосымша данасын жазып, уәкілетті органға жібереді.
10. Бюджеттік қаражаттардың мақсатсыз пайдаланылған сомасын өндіріп алуға жазылған нұсқаманы тіркеу арнаулы есепке алу кітабында жүргізіледі (N 4 қосымша), ол нөмірленген, жіппен тігілген, сүргішті мөр басылған және парақтарының саны басшының қолымен расталған болуы тиіс.
11. Нұсқамаларды тіркеумен бірге Хабарлама - тіркелім құрылады (N 6 қосымша), оны өз кезегінде есепті айдан кейінгі әрбір айдың 10-ына дейін Қазынашылықтың тиісті органдары Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің Бюджеттің кассалық орындалуын бақылау жөніндегі басқармасына тапсырады. Хабарлама-тіркелім Бюджеттің кассалық орындалуын бақылау жөніндегі басқармада тіркелген соң республикалық бюджетті орындау басқармасына жіберіледі.
12. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық департаментінің Республикалық бюджетті орындау жөніндегі басқармасы облыстар бойынша Хабарлама-тіркелімді алып, әрбір айдың 15-іне дейін республика бойынша министрліктерге (ведомстволарға) бөлінген жиынтық Хабарлама-тіркелім жасайды (N 6 қосымша), Қазынашылық департаментінің директорына қол қойдырады, оның бір данасын Бюджеттің кассалық орындалуын бақылау жөніндегі басқармаға тапсырады және Бюджеттік департаменті және оның тиісті салалық басқармаларын (оларға жиынтық Хабарлама-тіркелімнің көшірмелерін беру жолымен) мақсатсыз пайдаланудың көлеміндегі сомалардың даусыз тәртіппен өндіріп алынатыны туралы хабардар етеді.
Хабарлама-тіркелім ағымдағы айдың 15-інен соң алынған жағдайда Республикалық бюджетті орындау жөніндегі басқарма оларды келесі айдың жиынтық Хабарлама-тіркеліміне енгізеді.
Егер жоспарлы төлемдер қайтарып алудың сомасын толық көлемінде жаба алмаса, қайтарып алу туралы шешім Қазынашылық департаменті басшылығының нұсқауына сәйкес қабылданады.

13. При проведении ревизий специалистами Комитета финансового- валютного контроля и при выявлении фактов нецелевого использования бюджетных средств в организациях, получающих финансирование из республиканского бюджета, информация о таковых фактах с представлением акта ревизии доводится до соответствующих органов Казначейства.
14. Департамент Казначейства Министерства финансов по данным сводного Уведомления-реестра выписывает казначейское разрешение (форма 1) с отметкой "отзыв", указывая в графах 3 "Предварительное разрешение", 4 "Текущее разрешение" и 5 "Разрешено с начало года" суммы отзываемых лимитов по каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации. Каждому выписанному казначейскому разрешению с отметкой "отзыв" присваивается самостоятельный порядковый номер. При этом в форме документа указываются только те специфики, по которым проводился отзыв.
15. После получения казначейского разрешения (форма 1) с отметкой "отзыв" министерство (ведомство) выдает подведомственной организации, получившей предписание на взыскание (отзыв) в бюджет сумм нецелевого использования, разрешения министерства (ведомства) (форма 2), делая на нем отметку "отзыв", и указывает в графах 3 "Разрешено ранее", 4 "Разрешено на" и 5 "Разрешено с начала года" суммы отзываемых лимитов по каждому учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации. Каждому выписанному разрешению министерства (ведомства) с отметкой "отзыв" присваивается самостоятельный порядковый номер. При этом в форме документа указываются только те специфики, по которым проводился отзыв.
16. В случае получения предписания на отзыв бюджетных средств организации, получающей финансирование по разрешению нижестоящего распорядителя бюджетных ассигнований, последний после получения разрешения министерства (ведомства) по форме 2 с отметкой "отзыв" выписывает форму 2-а с отметкой "отзыв", в которой в графах 3 "Разрешено ранее", 4 "Разрешено на" и 5 "Разрешено с начала года" делаются аналогичные с разрешением министерства (ведомства) по отзыву отметки. Каждому выписанному разрешению нижестоящего распорядителя бюджетных средств с отметкой "отзыв" присваивается самостоятельный порядковый номер. При этом в форме документа указываются только те специфики, по которым проводился отзыв.
17. В случае, когда министерство (ведомство), получившее предписание на отзыв бюджетных средств, распределяет лимиты межминистерским (межведомственным) разрешением, то по получении казначейского разрешения (форма 1) с отметкой "Отзыв" при следующем распределении части своих бюджетных ассигнований министерству (ведомству), в котором осуществлялась проверка, в форме 2-б с отметкой "отзыв" в графах 3 "Предварительное разрешение" и 4 "Текущее разрешение" и 5 "Разрешено с начала года" делаются аналогичные отметки. Каждому выписанному межминистерскому (межведомственному) разрешению с отметкой "Отзыв" присваивается самостоятельный порядковый номер. При этом в форме документа указываются только те специфики, по которым проводится отзыв.

13. Тексерістерді Қаржы-валюта бақылауы комитетінің мамандары жүргізген кезде және республикалық бюджеттен қаржыландыру алатын ұйымдарда бюджеттік қаржылардың мақсатсыз пайдаланылу фактілері байқалған жағдайда, мұндай фактілер туралы ақпарат тексеріс актісін тапсыра отырып, Қазынашылықтың тиісті органдарының назарына жеткізіледі.
14. Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаменті жиынтық Хабарлама тіркелімнің деректері бойынша "қайтарып алу" белгісін қойып, 3 "Алдынала рұқсат", 4 "Ағымдағы рұқсат" және 5 "Жыл басынан рұқсат етілген" бағандарында әрбір мекеме, бағдарлама, қосалқы бағдарлама, экономикалық сыныптама ерекшелігі бойынша қайтарып алынатын лимиттердің сомасын көрсете отырып, Қазынашылық рұқсат (1-нысан) жазады. Әрбір қазынашылық рұқсатқа "қайтарып алу" белгісі қойылып, дербес реттік нөмірі жазылады. Бұл орайда құжаттың нысанында қайтарып алу жүргізілген ерекшеліктер ғана көрсетіледі.
15. "Қайтарып алу" деген белгімен қазынашылық рұқсатты (1-нысан) алғаннан кейін министрлік мақсатсыз пайдаланылған сомаларды бюджетке өндіріп алу (қайтарып алу) үшін нұсқама алғаннан кейін министрлік (ведомоство) министрліктің (ведомоствоның) (2-нысан) рұқсатына "қайтарып алу" деген белгі жасай отырып оны ведомстволық бағынысты ұйымдарға береді және әр мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама, экономикалық сыныптаманың ерекшеліктері бойынша қайтарып алынатын лимиттердің сомалары 3 "Бұрын рұқсат етілген", 4 "Рұқсат етілген" және 5 "Жыл басынан бері рұқсат етілген" деген бағандарда көрсетіледі. Министрліктің (ведомоствоның) "қайтарып алу" деген белгі жасалған жазып берілген әр рұқсатына дербес реттік нөмір беріледі. Бұл ретте құжат нысанында ол бойынша қайтарып алу жүргізілген ерекшеліктер ғана көрсетіледі.
16. Бюджеттік қаражаттарды төменгі тұрған таратушылардың рұқсаты бойынша қаржыландырылатын ұйымдардың бюджеттік қаражаттарын қайтарып алуға нұсқама алған жағдайда "қайтарып алу" деген белгі жасалған 2-нұсқа бойынша министрліктің (ведомоствоның) рұқсатын алған соңғысы 3 "Бұрын рұқсат етілген", 4 "Рұқсат етілген" және 5 "Жыл басынан бері рұқсат етілген" деген бағандарда өндіріп алу бойынша министрліктің (ведомоствоның) рұқсатына ұқсас белгі жасайды.
17. Бюджеттік қаражаттарды қайтарып алуға министрлік (ведомоство) нұсқама алған жағдайда министрлікаралық (ведомоствоаралық) лимиттерді таратады, 3 "Бұрын рұқсат етілген", 4 "Рұқсат етілген" және 5 "Жыл басынан бері рұқсат етілген" деген белгімен тексеру жүзеге асырылатын 2-б нысанға ұқсас белгі соғылады. "Қайтарып алу" деген белгімен жазып берілген әрбір министрлікаралық (ведомоствоаралық) рұқсатқа дербес реттік номер беріледі. Бұл ретте құжат нысанында қайтарып алу жүргізілетін ерекшеліктер ғана көрсетіледі.

18. Получив разрешение министерства (ведомства) с отметкой "отзыв", разрешение нижестоящего распорядителя бюджетных ассигнований с отметкой "отзыв", соответствующий орган "Казначейства" делает отметку о проведенном взыскании (отзыве) в графах 6 и 7 книги учета (приложение № 4).
19. В случае, если хозяйственная организация, предприятие, получившее финансирование из республиканского бюджета, использовали бюджетные ассигнования не по целевому назначению, органы Казначейства на основании Акта проверки выписывают Распоряжение (приложение № 5) на взыскание в бюджет в бесспорном порядке средств со счета плательщика и также регистрируют его в книге учета (приложение № 4).
20. Указанные распоряжения передаются органами Казначейства в учреждения банков для взыскания средств в республиканский бюджет.
21. По получении от учреждений банков распоряжений с отметкой банка о произведенном списании средств в бюджет также делается отметка о выполнении распоряжения в графах 6 и 7 "Отметка о проведенном взыскании (отзыве) в текущем году" книги учета (Приложение 4).
22. Суммы, взысканные в доход республиканского бюджета с хозяйствующих субъектов, зачисляются на категорию 2 "Неналоговые поступления", класс 05 "Прочие неналоговые поступления", подкласс 1 "Прочие неналоговые поступления", специфику 09 "Прочие неналоговые доходы".
23. В случае выявления фактов нецелевого использования бюджетных средств в конце декабря текущего года выписанные предписания на взыскание (отзыв) регистрируются в графе 5 книги учета (приложение 4) и при непогашении их переносятся переходящим остатком на следующий год в графу 4, которая должна соответствовать суммам графы 8 по учетным операциям текущего года.
III. Бухгалтерский учет и отчетность
24. В бюджетных организациях результаты по суммам произведенного отзыва (взыскания) отражаются как финансирование за счет средств республиканского бюджета: для министерств (ведомств) - на основании полученного от Департамента Казначейства казначейского решения, для их подведомственных бюджетных учреждений - на основании полученных ими разрешений министерства (ведомства) или разрешений нижестоящих распорядителей бюджетных средств. При этом указанные суммы отзыва (взыскания отражаются по дебету субсчета 095 "Счет для учета отозванных (взысканных) средств нецелевого использования" и кредиту субсчета 230 "Финансирование из бюджета на расходы учреждения и другие мероприятия" или субсчета 140 "Расчеты по финансированию из бюджета на расходы учреждения и другие мероприятия". Одновременно производится вторая запись с отражением по дебету субсчета 200 "Расходы по бюджету на содержание учреждения и другие мероприятия" и кредиту субсчета 095. По окончании финансового года списание заключительными оборотами произведенных расходов проводится бухгалтерской записью по дебету субсчета 230 или 140 и кредиту субсчета 200.

18. Министрліктің (ведомоствоның) "қайтарып алу" деген белгі жасалған рұқсатын алғаннан кейін, бюджеттік қаражаттарды төменгі тұрған таратушылардың "қайтарып алу" деген белгі жасалған рұқсатына Қазынашылықтың тиісті органы есеп кітабының 6 және 7-бағандарына (N 4-қосымша) жасалған өндіріп алу (қайтарып алу) туралы белгі жасайды.
19. Егер, республикалық бюджеттен қаражат алған шаруашылық жүргізуші ұйым, кәсіпорын бюджеттік қаражаттарды мақсатты бағытқа пайдаланбаса Қазынашылық органдары Тексеру актісі негізінде төлеушінің шотынан қаражаттарды дау тудырмайтын тәртіпте бюджетке өндіріп алу үшін Өкім (N 5-қосымша) жазып береді және есеп кітабына (N 4-қосымша) тіркейді.
20. Көрсетілген өкімді Қазынашылық органдары республикалық бюджет қаражаттарын өндіріп алу үшін банк мекемелеріне береді.
21. Бюджет қаражаттарын есептен шығарғаны туралы банктің белгі жасаған өкімін банк мекемелерден алғаннан кейін есеп кітабының (N 4-қосымша) 6 және 7 "Ағымдағы жылы жасалған өндіріп алу (қайтарып алу) туралы белгі" бағандарына өкімнің орындалуы туралы белгі жасалады.
22. Шаруашылық жүргізуші субъектілерден республикалық бюджет кірісіне өндіріп алынған сомалар 2 "Салық салынбайтын түсімдер" санатына, 05 "Басқа да салық салынбайтын түсімдер" сыныбына, 1 "Басқа да салық салынбайтын түсімдер" ішкі сыныбына, 09 "Басқа да салық салынбайтын кірістер" ерекшелігіне есептеледі.
23. Бюджет қаражаттарын мақсатсыз пайдаланған фактілер анықталған жағдайда өндіріп алуға (қайтарып алуға) арналып жазып берілген нұсқама ағымдағы жылдың желтоқсанының соңында есеп кітабының (N 4-қосымша) 5-бағанында тіркеледі және олар жабылмаған жағдайда қалған қалдықтарымен келесі жылға 4-бағанға көшіріледі, ол ағымдағы жылдың есептік операциялары бойынша 8-бағанның сомасына сәйкес болуы керек.
III. Бухгалтерлік есеп және есептеме
24. Жасалған қайтарып алу (өндіріп алу) сомалар бойынша нәтижелер бюджеттік ұйымдарда республикалық бюджет қаражаттары есебінен қаржыландыру ретінде көрініс табады: министрлік (ведомоство) үшін - Қазынашылық департаменттен алынған қазынашылық рұқсат негізінде, олардың ведомостволық бағынысты ұйымдары үшін - олар алған министрлік (ведомоство) рұқсаты немесе бюджет қаражаттарын төменгі тұрған таратушылардың негізінде. Бұл ретте қайтарып алудың (өндіріп алудың) көрсетілген сомалары 095 "Мақсатсыз пайдаланылған қайтарып алынған (өндіріп алынған) қаражаттардың есебіне арналған шот" қосалқы шоттың дебетінде және 230 "Мекеменің шығыстарына және басқа шараларға арналып бюджеттен қаржыландыру" қосалқы шотының немесе 140 "Мекеменің шығыстарына және басқа шараларға арналып бюджеттен қаржыландыру бойынша есептемелер" қосалқы шотының кредитінде көрініс табады. Сонымен бірге 200 "Мекемені ұстауға және басқа шараларға арналған бюджет бойынша шығыстар" қосалқы шоттың дебеті бойынша көрсетіліп екінші жазба жасалады. Қаржы жылы аяқталғанда жасалған шығындардың қорытынды айналымдарын есептен шығару 230 немесе 140 қосалқы шот дебеті және 200 қосалқы шоттың кредиті бойынша бухгалтерлік жазба жасалады.

25. В отчетности об исполнении сметы расходов учреждений и использовании бюджетных ассигнований для бюджетных организаций устанавливается следующий порядок отражения взысканных в республиканский бюджет сумм, использованных не по целевому назначению.
В форме 2 - отзыв (код 0603008) в графах 5 "Разрешено с начало года" и 7 "Фактические расходы" отражаются результаты по суммам произведенного отзыва (взыскания). В форме 1 (код 0503001) "Баланс исполнения сметы расходов" в справке о движении сумм финансирования из бюджета по строке 951 "Отзыв" указывается сумма отозванных лимитов.
В представляемой к бухгалтерскому отчету об исполнении сметы расходов пояснительной записке бюджетным организациям следует указывать сумму взысканных (отозванных) в бесспорном порядке в бюджет средств, выделенных из республиканского бюджета и использованных не по назначению.
Областные (Алматинское городское) управления Казначейства ежеквартально к 7 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в Управление по контролю за исполнением бюджета информацию о проделанной работе по контролю за целевым использованием бюджетных средств, выделенных из республиканского бюджета, в которой отражаются часто встречающие факты нецелевого использования бюджетных средств с указанием должностного лица, по вине которого они допущены, причины, обусловившие нарушения, принятые меры к восстановлению средств, использованных не по целевому назначению, в том числе с указанием сумм, восстановленных в ходе проверок.
В представляемом в Бюджетный департамент ежемесячном отчете об исполнении республиканского бюджета (форма 2) в графах 5 "Всего" и 8 "Отзыв" отражаются результаты по суммам произведенного отзыва (взыскания) по каждой функциональной группе, учреждению, программе, подпрограмме, специфике экономической классификации.
Директор Департамента
Казначейства Министерства
финансов Республики Казахстан
Приложение 1
к Методическим указаниям № 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по целевому назначению", утвержденным приказом Министерства финансов Республики Казахстан от "9" 09. 1997 г. № 301
"____"___________199__г.
№______________________
Поручение
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан
от 27 января 1994г. № 1526, Положением о Департаменте Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденным приказом
Министерства финансов Республики Казахстан от 26.06.97г. № 192 областное
(Алматинское городское) управление Казначейства по _____________________
области поручает проведение проверки денежных документов, связанных с
зачислением, перечислением и использованием финансовых ресурсов
Правительства в _________________________________________________________
(наименование министерства, ведомства, бюджетной
_________________________________________________________________________
организации, предприятия, банка и т.д.) следующим специалистам:
1________________________________________________________________________
2________________________________________________________________________
3________________________________________________________________________
(Ф.И.О, занимаемая должность)
Руководитель Казначейства                        ___________________
(подпись)
Приложение 2
к Методическим указаниям № 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по целевому назначению", утвержденным приказом Министерства финансов Республики Казахстан от "9" 09. 1997 г. № 301
Схема акта
проверки целевого использования средств организациями,
получающими финансирование из республиканского бюджета,
в_____________________________________________________
(наименование проверяемой организации)
"____"___________199__г.
____________________________________________________________________________
(наименование органа казначейства, должность,
______________________________________________________________в присутствии
Ф.И.О. лиц, которым поручено проводить проверку)
____________________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. специалистов проверяемой организации)
произведена проверка целевого использования денежных средств, выделяемых из
республиканского бюджета, в ________________________________________________
(наименование организации)
Проверка осуществлялась на основании поручения казначейства № от "___"
_______________199__г. и с ведома __________________________________________
(должность, Ф.И.О. руководителя,
____________________________________________________________________________
проверяемой организации)
за период с "___" по "___" 199__г. Проверка начата___________окончена_______
Проверкой охвачены следующие документы (указать перечень проверенных
документов)_________________________________________________________________
В результате проверки выявлены следующие нарушения в целевом
использовании средств республиканского бюджета: (приводится анализ
проверенных документов, конкретное и последовательное изложение выявленных
нарушений в использовании бюджетных средств, законодательства, инструкций,
методических указаний и других нормативных документов, с указанием лиц,
допустивших такие нарушения.)
Подписи:
Орган Казначейства                          ____________________
(должность, Ф.И.О.)
Руководитель проверяемой организации
____________________
(Ф.И.О.)
Приложение 3
к Методическим указаниям № 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по целевому назначению", утвержденным приказом Министерства финансов Республики Казахстан от "9" 09. 1997 г. № 301
Предписание
"____"________199__г. Выдано на основании Акта проверки
№____ ______________________________________
(наименование проверяемой организации)
_______________ее код_________________
от "___"_________199__г. №___
В соответствии с пунктом 3 Указа Президента Республики Казахстан от 27
января 1994г. № 1526 "Об образовании Казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан", пунктом 7 Положения "О Департаменте Казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан", утвержденного приказом
Министерства финансов Республики Казахстан от 26.06.97г. № 192 и на
основании Акта проверки, указанного выше, произвести взыскание (отзыв) в
бесспорном порядке в бюджет средств, выделенных из республиканского
бюджета и использованных не по назначению.
____________________________________________________________________________
Код бюджетной классификации                    !       Сумма
(учреждение, программа, подпрограмма, специфика)      !     (цифрами)
____________________________________________________________________________

25. Мекемелердің шығыс сметаларын пайдалану және бюджеттік ұйымдар үшін бюджеттік қаражаттарды пайдалану туралы есептемеде мақсатсыз бағытта пайдаланылған сомаларды республикалық бюджетке өндіріп алуды көрсетудің мынадай тәртібі көрсетіледі.
2-нысанда - 5 "Жыл басынан бері рұқсат етілген" деген бағанында қайтарып алу (код 0603008) және 7 "Нақтылы шығыстар" жасалған қайтарып алу (өндіріп алу) сомалары бойынша нәтижелері көрініс табады. 1 "Шығыстар сметаларын пайдалану балансы" нысанында (код 0503001) 951 "Қайтарып алу" жолы бойынша бюджеттен қаржыландырылатын сомалардың қозғалысы туралы анықтамада қайтарылған лимиттердің сомалары көрсетіледі.
Шығыстар сметаларының атқарылуы туралы ұсынылған бухгалтерлік есептеменің түсіндірме жазбасында бюджеттік ұйымдар республикалық бюджеттен бөлінген және мақсаты бойынша пайдаланылмаған қаражаттарды бюджетке даусыз тәртіпте өндіріп алынған (қайтарып алынған) сомаларды көрсету керек.
Қазынашылықтың облыстық (Алматы қалалық) басқармалары келіс есепті кезеңдегі айдың 7-күніне тоқсан сайын оған жол берген лауазымды адамдарды, себебін, орын алған тәртіп бұзушылықты, нысаналы мақсат бойынша пайдаланылмаған қаражаттарды қалпына келтіруге қолданылған шараларды көрсете отырып, оның ішінде тексеріс барысында қалпына келтірілген сомаларды көрсете отырып бюджет қаражаттарын мақсатсыз пайдаланудың жиі кездесетін фактілерін көрсете отырып, республикалық бюджеттен бөлінген бюджеттік қаражаттардың мақсатты пайдаланылуы үшін бақылау бойынша жасалған жұмыстар туралы ақпаратты Бюджеттің атқарылуына бақылау жасау жөніндегі басқармаға ұсынады.
Бюджеттік департаментке ұсынылатын республикалық бюджеттің атқарылуы
туралы ай сайынғы есептеме (2-нысан) 5 "Барлығы" және "Қайтарып алу"
бағандарында әр фунционалдық топ, мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама,
экономикалық сыныптама ерекшелігі бойынша қайтарылып алынған (өндіріліп
алынған) сомалардың нәтижелері көрініс табады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазынашылық департаментінің
директоры
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің 1997 жылғы 9 қыркүйектегі N 301 бұйрығымен бекітілген арнаулы мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіпте өндіріп алу туралы N 4 Әдістемелік нұсқауға N 1-қосымша
ТАПСЫРМА
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 1997 жылғы 26 маусымдағы
192 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы
27 қаңтардағы 1526
U941526_
Жарлығына, Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Қазынашылық департаменті туралы Ережесіне
сәйкес_____________облысы бойынша облыстық (Алматы қалалық) қазынашылық
басқармасы ___________________________
___________________________________________________________________________
(министрліктің, ведомоствоның,
_____________________________________________________________________ -тегі
бюджеттік ұйымның, кәсіпорынның, банктің және т.б. атауы)
Үкіметтің қаржылық ресурстарын есептеуге, аударуға және пайдалануға
байланысты ақшалай құжаттарға тексеру жүргізуді мынадай мамандарға
тапсырады:
1._______________________________________________________________
2._______________________________________________________________
3._______________________________________________________________
(аты-жөні, атқаратын қызметі)
Қазынашылық басшысы________________________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің 1997 жылғы 9 қыркүйектегі N 301 бұйрығымен бекітілген арнаулы мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіпте өндіріп алу туралы N 4 Әдістемелік нұсқауға N 2-қосымша
_____ж."____"______________
______________________________________________________________________
(тексерілетін ұйымның атауы)
республикалық бюджеттен қаржы алатын ұйымдардың
қаражаттарын арнаулы мақсатқа пайдалануға тексерудің
АКТ  ТӘСІМІ
_______________________________________________________________________
(қазынашылық органының атауы, тексеру жүргізу тапсырылған
_______________________________________________________________________
тұлғаның лауазымы, аты-жөні)
__________________________________________________________-қатысуымен
(тексерілетін ұйым мамандарының лауазымы, аты-жөні)
____________________________________________________-да республикалық
(ұйымның атауы)
бюджеттен бөлінген ақшалай қаражаттарды арнаулы мақсатқа
пайдаланылуына тексеру жүргізіледі.
Тексеру қазынашылықтың _______ "_____"_______________N_______
тапсырмасының негізінде және ___"___________"-дан
"______________"-ға дейінгі кезең аралығындағы______________________
(тексерілетін ұйым)
________________________________________________________________________
басшысының аты-жөні, лауазымы)
келісімімен жүзеге асырылады. Тексеру __________басталып,
_____аяқталды.
Тексеру мынадай құжаттарды қамтыды (тексерілген құжаттардың
тізбесін көрсету) _______________________________________________
____________________________________________________.
Тексеру нәтижесінде республикалық бюджет қаражаттарын арнаулы
мақсатқа пайдалануда мынадай тәртіп бұзушылықтар ашылды (тексерілген
құжаттарға талдау, бюджеттік қаражаттарды, заңдарды, нұсқаулыққа,
әдістемелік нұсқауға және басқа да нормативтік құжаттарды пайдалануда
мұндай тәртіп бұзушылықтарды жіберген тұлғаларды көрсетіп, ашылған тәртіп
бұзушылықтарды нақтылы және одан әрі мазмұндау келтіріледі):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Қолдары:
Қазынашылықтың органы                 _______________________
(лауазымы, аты-жөні)
Тексерілетін ұйымның басшысы          _______________________
(аты-жөні)
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің 1997 жылғы 9 қыркүйектегі N 301 бұйрығымен бекітілген арнаулы мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіпте өндіріп алу туралы N 4 Әдістемелік нұсқауға N 3-қосымша
НҰСҚАМА
_______ "_____"____________       ____________________________________
(тексерілетін ұйымның атауы)
N_____                            ________ж."______"__________N_______
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылығын құру
туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1994 жылғы 27 қаңтардағы N
1526
U941526_
Жарлығының 3-тармағына, Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің 1997 жылғы 26 маусымдағы N 192 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы қаржы министрлігінің Қазынашылық департаменті
туралы Ереженің 7-тармағына сәйкес және жоғарыда көрсетілген Тексеру
актісінің негізінде республикалық бюджеттен бөлінген және мақсатсыз
пайдаланған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіпте өндіріп алу (қайтарып алу)
жүргізілсін.
__________________________________________________________________________
|  Бюджеттік сыныптама коды                         |   Сомасы            |
| (мекеме, бағдарлама, ішкі бағдарлама, ерекшелігі) |  (санмен)           |
|___________________________________________________|_____________________|

_________________________1_____________________________!_________2__________
_______________________________________________________!____________________
_______________________________________________________!____________________
Всего сумма_________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Руководитель казначейства                       _______________________
(подпись)
Приложение 4
к Методическим указаниям № 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по целевому назначению", утвержденным приказом Министерства финансов Республики Казахстан от "9" 09. 1997 г. № 301
Книга
учета средств республиканского бюджета,
использованных не по целевому назначению,
и контроля за взысканием (отзывом) их
в бесспорном порядке в бюджет
____________________________________________________________________________
№ !Наименование ! Код расхода      ! Сумма на начало     !Выявленные
за-!проверяемой  ! бюджетной        !года, недовзысканная !суммы нецелевого
пи-!организации  !классификации,    !в прошлом году.      !использования в
си !(с указанием !по которому       !Дата и № предписания,!в текущем году,
!кода - для   !выявлено нецелевое!распоряжения         !подлежащие
!бюджетной    !использование     !                     !взысканию (отзыву).
!организации, !                  !                     !Дата и №
!банковских   !                  !                     !предписания,
!реквизитов - !                  !                     !распоряжения
!для хозяйств.!                  !                     !
!субъектов)   !                  !                     !
___!_____________!__________________!_____________________!_________________
_1_!______2______!_________3________!__________4__________!________5________
Продолжение формы приложения № 4
____________________________________________________________________________
Отметка о проведенном взыскании (отзыве)    !Остаток невзысканных
в текущем году                              !(не отозванных) сумм,
!переходящих на следующий год.
____________________________________________!Дата и № предписания,
Сумма    !Дата и № документа             !распоряжения
!(разрешение, распоряжение)     !
____________!_______________________________!_______________________________
_____6______!______________7________________!_______________8_______________
Приложение 5
к Методическим указаниям № 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по целевому назначению", утвержденным приказом Министерства финансов Республики Казахстан от "9" 09. 1997 г. № 301
Поступило в банк плательщика
______
Распоряжение №      !______!
_______________19__г.
Плательщик                                       Дебет         Сумма
Код РНН                                      _______________________________
Банк плательщика                             !сч. №  !
_______________!_______!______________________
Код_______________!кредит !
Получатель___________________________________!_______!
(наименование бюджета и           !сч. №  !
_____________________________________________!_______!______________________
наименование налоговой инспекции,        !       !
_____________________________________________!       !
администрирующей эти доходы)             !       !
Банк получателя                              !       !
в гор._______________ Код_______________!сч. №  !
!_______!______________________
Сумма прописью                                       !Пеня за_____дней
!из_____% тенге
_____________________________________________________!______________________
Вид налога    !Категории!Класс!Подкласс!Специфика!Сумма!Сумма с пеней !
и срок платежа!         !     !        !         !     !              !
______________!_________!_____!________!_________!_____!______________!_____
______________!_________!_____!________!_________!_____!Вид операции  !_____
!         !     !        !         !     !Назначение    !
______________!_________!_____!________!_________!_____!платежа_______!_____
!         !     !        !         !     !Код бюджетной !
______________!_________!_____!________!_________!_____!классификации !_____
______________!_________!_____!________!_________!_____!очеред.платежа!_____
______________!_________!_____!________!_________!_____!______________!_____
Подписи                                         Проведено банком
(налоговой инспекции, казначейства                "____"_________19___г.
финансового органа)                               Подписи банка
Приложение 6
к Методическим указаниям № 4 "О взыскании в бесспорном порядке в бюджет средств, использованных не по целевому назначению", утвержденным приказом Министерства финансов Республики Казахстан от "9" 09. 1997 г. № 301
Уведомление-реестр
на суммы, подлежащие взысканию (отзыву)
в бесспорном порядке
за______________месяц 199__г.
Областное (Алматинское городское) управление казначейства по __________
области уведомляет Департамент Казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан о том, что при проведении проверок использования
средств республиканского бюджета выявлены факты нецелевого их использования,
по которым надлежит взыскать (отозвать) в бесспорном порядке средства со
следующих организаций:
____________________________________________________________________________
Наименование бюджетной     !Код организации       !Код бюджетной !Сумма,!
организации, предприятия   !(согласно справочнику)!классификации !тенге !
(наименование министерства,!                      !(учреждение,  !      !
ведомства)                 !                      !программа,    !      !
!                      !подпрограмма, !      !
!                      !специфика)    !      !
___________________________!______________________!______________!______!___
_____________1_____________!__________2___________!_______3______!___4__!_5_
Общая сумма_________________________________________________________________
(цифрами и прописью)
Руководитель казначейства                  _________________________
(подпись)
Дата

|                      1                            |        2            |
|___________________________________________________|_____________________|
|___________________________________________________|_____________________|
Барлық сомасы_______________________________________________________
____________________________________________________________________
(санмен және жазумен)
Қазынашылықтың басшысы___________________________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің 1997 жылғы 9 қыркүйектегі N 301 бұйрығымен бекітілген арнаулы мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіпте өндіріп алу туралы N 4 Әдістемелік нұсқауға N 4-қосымша
Арнаулы мақсатсыз пайдаланылған республикалық бюджет
қаражаттарының есеп және оларды бюджетке даусыз тәртіпте
өндіріп алуға (қайтарып алуға) бақылау жасау
Кітабы
__________________________________________________________________________
| Жаз-|  Тексерілетін ұйымның | Мақсатсыз пайдалану|  Өткен жылы өндіріп  |
| ба  |атауы (бюджеттік ұйым  |анықталған бюджеттік|алынбаған жыл басындағы
| N   |үшін кодын,            |сыныптама           |сома                  |
|_____|_______________________|____________________|______________________|
|     |шаруашылық жүргізуші    |шығыстарының коды    |Нұсқаманың, өкімнің |
|     |субъектілер үшін банк   |                     |уақыты және N       |
|     |реквизиттерін көрсету)  |                     |                    |
|_____|________________________|_____________________|____________________|
| 1   |          2             |        3            |         4          |
|_____|________________________|_____________________|____________________|
|_____|________________________|_____________________|____________________|
__________________________________________________________________________
| Өндіріп алуға  |    Өткен жылы өндіріп       |  Келесі жылға қалдырылған|
|(қайтарып алуға)|алуды (қайтарып алуды)       |    өндіріп алынбаған     |
| жататын өткен  |жүргізу туралы белгі         |                          |
|________________|_____________________________|__________________________|
|жылы мақсатсыз  |             |               |(қайтарып алынбаған)соманың
|пайдаланылған   |  Сомасы     | Уақыты және   |қалдығы Нұсқаманың,өкімнің|
|ашылған сомалар |             |     N         |уақыты және N             |
|Нұсқаманың,     |             |(нұсқаманың,   |                          |
|өкімнің уақыты  |             |   өкімнің)    |                          |
|     және N     |             |               |                          |
|________________|_____________|_______________|__________________________|
|     5          |     6       |      7        |              8           |
|________________|_____________|_______________|__________________________|
|________________|_____________|_______________|__________________________|
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің 1997 жылғы 9 қыркүйектегі N 301 бұйрығымен бекітілген арнаулы мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіпте өндіріп алу туралы N 4 Әдістемелік нұсқауға N 5-қосымша
Төлеушінің банкіне түсті
________________________
N ӨКІМ
19___жылғы________________
Төлеуші
_____________________
СТТН коды_____________________                    Дебет           Сомасы
Төлеушінің банкі_________________________________
шот N ___________________________________________
Коды                   Кредит
___________________________
Алушы______________________________________
(бюджеттің атауы және осы кірістерді
шот N
________________________________________       __________________________
әкімшіліктендіретін салық инспекциясының атауы)
__________________________________________________
Алушының банкі           _________________________
қаласында              Коды                     шот N
___________________________________________________________________________
Сомасы жазумен                                     ______күн үшін
өсімақы
_____%-тен_____теңге
_______________________________________________________________________
|Салық түрі|Санаты|Сыныбы|Ішкі сыныбы|Ерекшелігі|Сомасы|Сомасы өсімақы- |
|және төлем|      |      |           |          |      |сымен           |
|мерзімі   |      |      |           |          |      |                |
|__________|______|______|___________|__________|______|_______________ |
|          |      |      |           |          |      |Операция түрі   |
|__________|______|______|___________|__________|______|_______________ |
|          |      |      |           |          |      |Төлем тағайындау|
|__________|______|______|___________|__________|______|________________|
|          |      |      |           |          |      |Кезекті төлем   |
|__________|______|______|___________|__________|______|________________|
|          |      |      |           |          |      |бюдж.сыныптама  |
|          |      |      |           |          |      |коды            |
|__________|______|______|___________|__________|______|________________|
Қолдары                                  19__жылы "______"_________
(салық инспекциясының, қазынашылықтың, қаржылық органның)  банк жүргізді
Банктің қолдары
Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің 1997 жылғы 9 қыркүйектегі N 301 бұйрығымен бекітілген арнаулы мақсатсыз пайдаланылған бюджет қаражаттарын даусыз тәртіпте өндіріп алу туралы N 4 Әдістемелік нұсқауға N 6-қосымша
Даусыз тәртіппен өндіріп алынатын
(қайтарып алынатын) сомаларға
ТІРКЕЛІМ ХАБАРЛАМАСЫ
199__жылғы_______________айы үшін
_____________________ облысы бойынша облыстық (Алматы қалалық)
қазынашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Қазынашылық департаментіне республикалық бюджет қаражаттарын пайдалануды
тексеру кезінде қаражаттарды мақсатсыз пайдалану фактілері
анықталғандығын, бұл фактілер бойынша қаражаттарды төмендегі ұйымдардан
даусыз тәртіпте өндіріп алу (қайтарып алу) қажеттігін хабарлайды.
______________________________________________________________________
|  Бюджеттік ұйымның,  Ұйымның   |  Бюджеттік сыныптама     |Сомасы,|     |
| кәсіпорынның атауы    коды     |       коды               | теңге |     |
|   (министрліктің,  (анықтамаға |(мекеме, бағдарлама,      |       |     |
|ведомоствоның атауы) сәйкес)    |ішкі бағдарлама,ерекшелік)|       |     |
|________________________________|__________________________|_______|_____|
|        1                2      |            3             |   4   |  5  |
|__________________|_____________|__________________________|_______|_____|
|                  |             |                          |       |     |
|__________________|_____________|__________________________|_______|_____|
|                  |             |                          |       |     |
|__________________|_____________|__________________________|_______|_____|
|                  |             |                          |       |     |
|__________________|_____________|__________________________|_______|_____|
|                  |             |                          |       |     |
|__________________|_____________|__________________________|_______|_____|
Жалпы сомасы_____________________________________________
(санмен және жазумен)
Қазынашылықтың басшысы____________________________
(қолы)
Күні
Оқығандар:
Умбетова А.М.
Қасымбеков Б.А.