Об утверждении изменений и дополнений в Положение о порядке принудительного выкупа и продажи акций банка, имеющего отрицательный размер капитала
Постановление Правления Национального банка Республики Казахстан от 31 декабря 1997 года N 485. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7.01.1999 г. N 660. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 марта 2005 года N 113 (V053576)
В связи с вступлением в силу Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам банковской деятельности" от 11 июля 1997 года N 154-1 ЗРК Z970154_ , Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить согласованные с Национальной комиссией Республики Казахстан по ценным бумагам изменения и дополнения в Положение о порядке принудительного выкупа и продажи акций банка, имеющего отрицательный размер капитала, утвержденное постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 336 V960340_ , и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому Департаменту (Уртембаев А.К.) совместно с Департаментом банковского надзора (Абдулина Н.К.) зарегистрировать в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящее постановление и изменения и дополнения в Положение о порядке принудительного выкупа и продажи акций банка, имеющего отрицательный размер капитала.
3. Департаменту банковского надзора (Абдулина Н.К.) довести настоящее постановление и изменения и дополнения в Положение о порядке принудительного выкупа и продажи акций банка, имеющего отрицательный размер капитала до сведения областных (Главного Алматинского территориального) управлений (филиалов) Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
Председатель
Национального Банка
Изменения и дополнения в Положение
о порядке принудительного выкупа и продажи акций
банка, имеющего отрицательный размер капитала

Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының 1996 жылы 31 желтоқсандағы N 336 қаулысымен бекiтiлген Капиталының терiс мөлшерi бар банктердiң акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және сату тәртiбi туралы» ережеге өзгерiстер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 1997 жылы 31 желтоқсандағы N 485 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 7 қаңтарда N 660 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 наурыздағы N 113 (V053576) қаулысымен.
Капиталының терiс мөлшерi бар банктердiң
акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және сату
тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен
толықтыруларды бекiту жөнiнде
Қазақстан Республикасының банк қызметi мәселелерi жөнiндегi кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы»1997 жылы 11 шiлдедегi N 154-1  Z970154_  ҚРЗ Қазақстан Республикасы Заңының күшiне енуiне байланысты Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 1996 жылы 31 желтоқсандағы N 336  V960340_  қаулысымен бекiтiлген капиталының терiс мөлшерi бар банктердiң акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және сату тәртiбi туралы ережеге Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөнiндегi ұлттық комиссиясымен келiсiлген өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн және ол Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енгiзiлсiн.
2. Заң департаментi (Өртембаев А.К.) Банктiк қадағалау департаментiмен бiрлесiп (Абдуллина Н.К.) осы қаулыны және Капиталының терiс мөлшерi бар банктердiң акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және сату тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде тiркеуден өткiзсiн.
3. Банктiк қадағалау департаментi (Абдуллина Н.К.) осы қаулыны және Капиталының терiс мөлшерi бар банктердiң акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және сату тәртiбi туралы ережеге өзгерiстер мен толықтыруларды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң облыстық (Алматы аумақтық Бас) басқармаларына (филиалдарына) және екiншi деңгейдегi банктерге жiберсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары А.F. Сәйденовке жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының        Қазақстан Республикасының
Бағалы қағаздар жөнiндегi          Ұлттық Банкi Басқармасының
ұлттық комиссиясымен            1997 жылы 31 желтоқсандағы
келiсiлген                          №N 485 қаулысымен
1998 жылғы 13 наурыздағы              бекітілген
№N 01-5/824
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi Басқармасының
1996 жылы 31 желтоқсандағы N 336 қаулысымен
бекiтiлген Капиталының терiс мөлшерi бар банктердiң
акцияларын мәжбүрлеп сатып алу және сату тәртiбi туралы»
ережеге өзгерiстер мен толықтырулар

1. Первое предложение пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Нацбанк определяет размер капитала банка на основании данных, представленных банком, в соответствии с установленной Нацбанком методикой расчета собственного капитала банка".
2. Пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Новыми инвесторами банка могут быть юридические или физические лица - резиденты и нерезиденты Республики Казахстан, которые в отдельности или совместно обладают деньгами, достаточными для рекапитализации банка.".
3. В пункте 8 слова "собственных средств." заменить словами "денег, достаточных для рекапитализации банка.".
4. В абзаце втором пункта 9 слова "объеме средств" заменить словами "сумме денег".
5. В пункте 14 слово "Правительтвом" заменить словом "Правительством".
6. В пункте 15 слова "составляется в 3-х экземплярах" заменить словами "составляется на казахском и русском языках по 3 экземпляра".
7. В пункте 23 слова "денежные средства в размере цены" заменить словами "деньги на сумму стоимости".
8. В пункте 24 слова "денежных средств в размере, пропорциональном" заменить словами "денег на сумму пропорциональную".
9. В пункте 25:
- слова "денежных средств" заменить словом "денег";
- дополнить пункт абзацем вторым следующего содержания:
"В случае наступления срока исполнения обязательств, по которым могут быть предъявлены требования к банку, но которые не были предъявлены до принятия решения о принудительном выкупе акций банка, такие требования считаются погашенными, за исключением требований по депозитам физических и юридических лиц.".
10. В пункте 32 слова "Денежные средства" заменить словом "Деньги".

1. 5-тармақтың бiрiншi сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық Банк банк ұсынған деректер негiзiнде банк капиталының мөлшерiн Ұлттық банк белгiлеген банктiң өз капиталының есеп айырысу әдiстемесiне сәйкес белгiлейдi."
2. 6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын: «
"6. Заңды немесе жеке тұлғалар - банктi қайта капиталдандыру үшiн жекелей немесе бiрлескен түрде жеткiлiктi ақшасы бар Қазақстан Республикасының резиденттерi мен резидент еместерi банктiң жаңа инвесторлары бола алады.".
3. 8-тармақтағы "өз қаражаты" деген сөздер«"банктi қайта капиталдандыру үшiн жеткiлiктi ақшасы" деген сөздермен алмастырылсын.
4. 9-тармақтың екiншi азатжолындағы "қаржы мөлшерiндегi" деген сөздер "ақша сомасындағы" деген сөздермен алмастырылсын.
5. 15-тармақтағы "3 дана" деген сөздер "қазақ және орыс тiлдерiнде 3 данадан" деген сөздермен алмастырылсын.
6. 23-тармақтағы "бағасының мөлшерiндегi ақша қаражаты" деген сөздер « "құны сомасына ақша" деген сөздермен алмастырылсын.
7. 24-тармақтағы "теңбе-тең мөлшердегi ақша қаражатын" деген сөздер "теңбе-тең сомада ақша" деген сөздермен алмастырылсын.
8. 25-тармақтағы:
"ақша қаражатынан" деген сөздер "ақшадан" деген сөзбен алмастырылсын;
тармақ мынадай мазмұндағы жаңа екiншi азатжолмен толықтырылсын:
"Банкке талаптар қойылуы мүмкiн бойынша мiндеттемелердi орындау мерзiмi жеткенiмен бiрақ банк акцияларын мәжбүрлеп сатып алу туралы шешiм қабылданғанға дейiн қойылмаған жағдайда‚ мұндай талаптардың жеке және заңды тұлғалардың депозиттерi бойынша талаптардан басқасы өтелген болып саналады."»
9. 32-тармақтағы "ақша қаражаттары" деген сөздер "ақшасы" деген сөзбен алмастырылсын.
Ұлттық Банк
Төрағасы