Дополнения к Положению "О формировании собственного капитала накопительного пенсионного фонда в Республике Казахстан"
Утверждены Приказом Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 мая 1998 года N 68-п. Зарегистрированы в Министерстве юстиции РК 03.07.1998 г. N 90. Утратили силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года N 127 (V032316)
1. Раздел 1 пункт 1.2.:
1.2. После слова "других доходов" добавить "от размещения собственного капитала" и далее по тексту.
Дополнить пунктом 1.3. следующего содержания:
"1.3. Собственный капитал Фонда не может использоваться на следующие цели:
а) учреждение других организаций;
б) предоставление временной финансовой помощи;
в) под обеспечение гарантий и поручительств."
2. Раздел 2 дополнить пунктом 2.1. следующего содержания:
"2.1. Уставный капитал Фонда предназначен для финансирования деятельности фонда и обеспечения ответственности фонда перед вкладчиками/ получателями."
Пункты 2.1, 2.2, 2.3 считать соответственно пунктами 2.2, 2.3, 2.4.
3. Раздел 2, пункт 2.3, второй абзац. Цифру и слова "55 (пятидесяти пяти) заменить на "90 (девяносто)".
4. Раздел 2, пункт 2.3, третий абзац. Цифру и слово "10 (десяти)" заменить на "20 (двадцати)".
5. Раздел 2, пункт 2.3 дополнить абзацем следующего содержания:
"Негосударственные накопительные пенсионные фонды, получившие лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат, обязаны обеспечить выполнение требований по минимальному размеру уставного капитала в течение шести месяцев с момента утверждения настоящих Изменений".
6. Раздел 4, пункт 4.1:
4.1. В первом абзаце и формуле заменить цифру "0,5" на 0,3", в тексте после слова "другие", слово "нефинансовые" заменить на "нематериальные" и далее в скобках после слов "нематериальные активы" дополнить в скобках следующими словами "(программное обеспечение)".

"Қазақстан Республикасында Жинақтаушы зейнетақы қорының өз капиталын қалыптастыру туралы" ережеге толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Ұлттық зейнетақы агенттігінің бұйрығымен бекітілген 1998 жылғы 22 мамыр N 68-п. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1998 жылғы 3 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 90. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 2003 жылғы N 127 қаулысымен.
1. 1-бөлімнің 1.2 тармағына:
1.2. "басқа табыстардан" деген сөзден кейін "меншік капиталын орналастырудан" деген сөздер қосылсын, одан әрі мәтін бойынша.
Мынадай мазмұндағы 1.3.-тармақпен толықтырылсын:
"1.3. Қордың меншік капиталын мынадай мақсаттарда пайдалануға болмайды:
а) басқа ұйымдар құруға;
б) уақытша қаржылық көмек көрсетуге;
в) кепілдіктер беруге."
2. 2-бөлім мынадай мазмұндағы 2.1.-тармақпен толықтырылсын:
"2.1. Қордың жарғылық капиталы қордың қаржылық қызметін қамтамасыз етуге және салымшылар/алымшылар алдындағы жауапкершілігін орындау мақсатында пайдаланылады."
2.1., 2.2., 2.3 тармақтар 2.2., 2.3., 2.4. тармақтар болып саналсын.
3. 2-бөлім, 2.3. тармақ, екінші азат жол "55 (елу бес)" деген сан мен сөз "90 (тоқсан)" болып ауыстырылсын.
4. 2-бөлім, 2.3. тармақ үшінші азат жол. "10 (он)" деген сан мен сөз "20 (жиырма)" болып ауыстырылсын.
5. 2-бөлім, 2.3. тармақтарын мынадай мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялауға рұқсат алған мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорлары осы өзгерістер бекітілген күннен бастап алты ай ішінде жарғы капиталының ең аз мөлшері бойынша талаптарды орындауды қамтамасыз етуге міндетті".
6. 4-бөлім 4.1. тармақ:
4.1. Бірінші азат жолдағы және формуладағы "0,5" саны "0,3" деп, мәтіндегі "басқа да" деген сөзден кейінгі "қаржы емес" деген сөз "материалдық емес" деген сөзбен ауыстырылсын, одан әрі "материалдық емес активтер" деген сөздерден кейін жақшада "(қамтамасыз ету бағдарламасы)" деген сөздермен толықтырылсын.