Об утверждении Инструкции "О порядке рассмотрения ходатайств о въезде в Республику Казахстан на постоянное жительство представителей Казахской диаспоры за рубежом, желающих вернуться на свою историческую родину"
Приказ Председателя Агентства по миграции и демографии Республики Казахстан от 27 марта 1998 года N 11. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19.04.1998 г. N 501. Отменен - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 декабря 1996 года N 3308 U963308_  "О государственной программе поддержки соотечественников, проживающих за рубежом" и поручения Руководителя Канцелярии Премьерминистра Республики Казахстан от 6.11.1997г. N 20-21-17/12139 приказываю:
1. Утвердить Инструкцию "О порядке рассмотрения ходатайств о въезде в Республику Казахстан на постоянное жительство представителей казахской диаспоры за рубежом, желающих вернуться на свою историческую родину".
2. Осуществить регистрацию Инструкции в Министерстве юстиции РК в качестве межведомственного нормативного акта.
3. Начальникам управлений по миграции и демографии областей, г.г. Алматы и Акмолы обеспечить:
- неукоснительное исполнение всех положений Инструкции;
- изготовление необходимого количество анкет, удостоверений, журналов учета и других документов в соответствии с приложениями к Инструкции;
- доведение Инструкции до сведения соответствующих областных подразделений.
4. Начальникам управлений Избанову М.К. и Кулмановой Н.К. организовать публикацию в периодической печати, выступления по радио и телевидению специалистов Агентства по разъяснению положений настоящей Инструкции.
5. Отделу по организации работы Агентства (Анартаев М.У.) отпечатать типографским способом 50 экземпляров текста Инструкции и разослать соответствующим министерствам и ведомствам, а также управления по миграции и демографии областей, гг. Алматы и Акмолы.
6. Контроль за исполнением настоящего Приказа возложить на начальника управления миграции Избанова М.К.
Заместитель Председателя
Инструкция
"О порядке рассмотрения ходатайства
о въезде в Республику Казахстан на постоянное
жительство представителей казахской диаспоры за
рубежом, желающих вернуться на свою историческую родину"
Общие положения
1. Настоящая Инструкция определяет порядок рассмотрения ходатайств о въезде в Республику Казахстан на постоянное жительство представителей казахской диаспоры за рубежом, желающих вернуться на свою историческую родину (далее именуемые "репатриантами").
2. Прием репатриантов производится в соответствии с ежегодной квотой иммиграции, утверждаемой Президентом Республики Казахстан в разрезе областей, г.Алматы, г.Акмолы.
На лиц казахской национальности, изъявивших желание вернуться на родину без ее материальной поддержки, квота иммиграции не распространяется.
3. Агентство по миграции и демографии Республики Казахстан, Управления по миграции и демографии областей, г. Алматы, г.Акмолы обязаны ознакомить лиц, переселяющихся на постоянное жительство в Республику Казахстан, с их правами и обязанностями, вытекающими из Конституции Республики Казахстан, законами и иными нормативными и правовыми актами, касающимися репатриантов, а также настоящей Инструкцией.
Порядок рассмотрения заявлений репатриантов
о въезде на постоянное жительство в Республику Казахстан
4. Желающие вернуться на свою историческую родину подают в консульство (посольство) Республики Казахстан в стране их проживания или непосредственно в Министерство иностранных дел Республики Казахстан заявление (произвольной формы), к которому в обязательном порядке прилагается анкета репатрианта (форма N 1).
Анкета заполняется одним из совершеннолетних членов семьи и подписывается всеми членами семьи, достигшими 18-летнего возраста.
5. При подаче заявления лицо, изъявившее желание вернуться на родину, должно предъявить паспорт или иной заменяющий его документ, удостоверяющий личность, а также другие документы, необходимые для рассмотрения ходатайства (дипломы и свидетельства об образовании, удостоверения пенсионные, об инвалидности и т.п.).
6. Сотрудник консульства (посольства) Министерства иностранных дел Республики Казахстан проверяет правильность заполнения и соответствие сведений в анкете репатрианта сведениям, содержащимся в представленных личных документах. При этом допускаются требования о предоставлении дополнительной информации, необходимой для проверки достоверности сведений, сообщенных заявителям.
Лицу, подавшему заявление, устно или в письменной форме сообщается дата и порядковый номер записи учета желающих вернуться в Республику Казахстан (форма N 2).
7. Заявления с приложенными к ним анкетами консульства (посольства) через Министерство иностранных дел Республики Казахстан направляет в Агентство по миграции и демографии Республики Казахстан.
Агентство по миграции и демографии Республики Казахстан направляет документы в соответствии с квотой иммиграции в соответствующее Управление по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы для изучения совместно с органами МВД и КНБ, принятия решения и определения места поселения репатриантов.
Полученные Управлениями по миграции и демографии областей, г.Алматы, г.Акмолы заявления регистрируются в специальном журнале (форма N 3). Регистрация ведется посемейно.
Срок рассмотрения заявлений - один месяц с момента поступления их в Управления по миграции и демографии областей, г.Алматы и г.Акмолы.
При положительном решении вопроса, заявителю выдается разрешение на переезд в Республику Казахстан в соответствующую область (форма N 4).
Разрешение выдается заявителю лично или направляется в МИД Республики Казахстан для выдачи его консульским управлением или соответствующим посольством (консульством) репатрианту в стране проживания.

Шетелдегі қазақ диаспорасы өкілдерінің Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін көшіп келуі туралы өтініштерін қарау туралы НҰСҚАУЛЫҚ
Қазақстан Республикасы Көші-қон және демография агенттігі Төрағасының 1998 жылғы 27 наурыздағы N 11 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 19 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 501. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
Шетелдегі қазақ диаспорасы өкілдерінің Қазақстан Республикасына
тұрақты тұру үшін көшіп келуі туралы өтініштерін қарау туралы
НҰСҚАУЛЫҚ
Жалпы ережелер
1. Осы нұсқаулық өзінің тарихи отанына қайтып оралуға тілек білдірген шетелдегі қазақ диаспорасы өкілдерінің (бұдан әрі - репатрианттар) тұрақты тұру үшін Қазақстан Республикасына қоныс аударуы туралы өтініштерін қараудың тәртібін белгілейді.
2. Репатрианттарды қабылдау Қазақстан Республикасы Президентінің жыл сайын облыстар, Алматы және Ақмола қаласы шегінде белгілейтін көші-қон квотасына сәйкес жүргізіледі.
Материалдық қолдаусыз-ақ оралуға мүмкіндігі бар қазақ ұлтының өкілдері үшін көші-қон квотасының қатысы жоқ.
3. Қазақстан Республикасы Көші-қон және демография Агенттігі, облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармалары Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға көшіп келіп жатқан адамдарды олардың Қазақстан Республикасының Конституциясынан туындайтын құқылары мен міндеттерімен, репатрианттарға қатысты заңдармен және нормативтік-құқылық актілермен, сондай-ақ осы Нұсқаулықпен таныстыруға міндетті.
Репатрианттардың Қазақстан Республикасына
тұрақты тұру үшін көшіп келуі туралы өтініштерін
қараудың тәртібі туралы
4. Өзінің тарихи отанына қайтып оралуға тілек білдірген адамдар өзінің тұратын еліндегі Қазақстан Республикасының елшілігіне немесе тікелей Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне (еркін нысанда) өтініш береді және оған міндетті түрде репатрианттың анкетасы (N 1 форма) қоса тігіледі. Өтінішті, сондай-ақ анкетаны отбасының жасы кәмелетке толған мүшесінің бірі жазуы, толтыруы мүмкін, бірақ оларға отбасының 18 жасқа толған мүшелерінің бәрі қол қоюға тиіс.
5. Өтініш берген кезде отанына қайтып оралуды қалайтын адам төлқұжатын немесе оның жеке басын танытатын төлқұжат орнындағы құжатты, сондай-ақ өтінішті қарауға қажетті басқа да түпнұсқаулық құжаттарды (дипломдар мен білімі туралы куәліктерді, зейнетақылық, мүгедектік туралы куәліктерді) көрсетуге тиіс.
6. Сыртқы істер министрлігінің елшілік (консульдық) қызметкері өтініштің дұрыс толтырылуын және репатриант ұсынған құжаттардағы деректердің анкетадағы деректерге сәйкестігін тексереді. Бұл орайда өтініш иесі хабарлаған деректердің дұрыстығын тексеру үшін қажетті қосымша ақпараттар беру туралы талап етуге жол беріледі.
Өтініш берген адамға отанына оралуға тілек білдірген адамдарды тіркеу журналында тіркелген күні және реттік номері ауызша немесе жазбаша түрде хабарланады (N 2 форма).
7. Өтініштер оған тіркелген анкеталармен қоса Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі арқылы Қазақстан Республикасы Көші-қон және демография Агенттігіне жіберіледі.
Көші-қон және демография Агенттігі көші-қон квотасына сәйкес құжаттарды Ішкі істер министрлігінің және Ұлттық қауіпсіздік комитетінің органдарымен бірлесіп тексеру, шешім қабылдау және репатрианттарды орналастыратын жерді анықтау үшін тиісті облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасына жібереді.
Облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармалары келіп түскен өтініштерді арнайы журналда (N 3 форма) тіркейді. Тіркелу жеке-жеке отбасы бойынша жүргізіледі.
Өтініш облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармаларына келіп түскен күннен бастап бір ай ішінде қаралады.
Мәселе оңды шешілген жағдайда өтініш иесіне Қазақстан Республикасының тиісті облысына көшуге рұқсат беріледі (N 4 форма).
Рұқсат қағазы өтініш иесінің жеке қолына беріледі немесе оны репатриант тұратын елдегі консульдық басқарма немесе тиісті елшілік репатриантқа беруі үшін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне жіберіледі.

8. Во въезде в Республику Казахстан может быть отказано по основания, предусмотренным законодательством Республики Казахстан.
Отказ во въезде в Республику Казахстан может быть обжалован в вышестоящий орган или суд.
9. По получении разрешения на въезд в Республику Казахстан репатрианты и члены их семей оформляют в соответствующих дипломатических представительствах и консульских учреждениях Республики Казахстан за границей визы на въезд на постоянное жительство в Республику Казахстан.
10. По прибытии в соответствующую область Республики Казахстан репатрианты должны в трехдневный срок явиться в Управление по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы, которое непосредственно занимается вопросами регистрации и учета репатриантов, выплаты им единовременных денежных пособий, оплаты транспортных расходов, обеспечения жильем, оказывает содействие совместно со службой занятости в трудоустройстве.
11. Репатрианты обязаны сообщить Управлению по миграции и демографии областей г.Алматы, г.Акмолы об изменениях, происшедших в их семьям со времени подачи заявления и заполнения анкеты репатрианта до приезда в Республику Казахстан (форма N 5).
12. В случае прибытия в Управление по миграции и демографии областей, г.Алматы, г.Акмолы детей, разлученных или потерявших родителей во время переезда в Республику Казахстан, проводится их опрос с заполнением опросного листа (форма N 6) и принимаются меры к передаче местным органам опеки и попечительства.
Вопрос о предоставлении статуса репатрианта детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, решается с учетом мнения органа опеки и попечительства.
13. Репатрианты сдают в соответствующие Управления по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы разрешения на переезд в Республику Казахстан и вместо них получают удостоверения репатриантов (форма N 7). Они должны сохранять эти удостоверения до получения паспортов граждан Республики Казахстан.
Лицо, утратившее удостоверение репатрианта, должно заявить об этом в Управление по миграции и демографии областей, г.Алматы, г.Акмолы. После подтверждения факта его регистрации в качестве репатрианта ему выдается дубликат удостоверения с внесенными в него отметками о выдаче пособий, ссуд и других выплат. На первой странице удостоверения в правом верхнем углу делается надпись и проставляется штамп "Дубликат". Дата выдачи дубликата фиксируется в карточке регистрации.
14. Лица, получившие удостоверения репатрианта, обязаны по требованию органов здравоохранения, санитарно-эпидемиологической службы проходить медицинские осмотры и необходимые обследования. В этом случае Управление по миграции и демографии областей, г.Алматы, г.Акмолы выдает им направление на медицинское освидетельствование (форма N 8).

8. Қазақстан Республикасына көшуге рұқсат етуден Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген негіздерде бас тартылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасына көшуге рұқсат етуден бас тартуға жоғары органдарға немесе сот тәртібімен шағымдануға болады.
9. Қазақстан Республикасына көшуге рұқсат алғаннан кейін репатрианттар мен олардың отбасы мүшелері тиісті шетелдегі дипломатиялық елшілік мекемелерінде Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін көшуге виза рәсімдейді.
10. Репатрианттар Қазақстан Республикасының тиісті облысына көшіп келгеннен кейін үш күн мерзім ішінде облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші- қон және демография басқармасына баруға тиіс.
Бұл орын репатрианттарды тіркеумен және есепке алумен, оларға біржолғы ақшалай жәрдемақы, көлік шығындарын төлеумен, тұрғын үймен қамтамасыз етумен айналысады, жұмыспен қамту орындарымен бірлесіп олардың еңбекке орналасуына жәрдемдеседі.
11. Репатрианттар өтініш беріп, анкетаны (N 5 форма) толтырған уақыттан бастап Қазақстан Республикасына көшіп келгенге дейін болған отбасындағы өзгерістер туралы облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасына хабарлауға міндетті.
12. Қазақстан Республикасына көшу кезінде ата-аналарынан ажырап және адасып қалған балалар облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасына келген жағдайда олардан сұрау жүргізіледі, сұрау қағазы (N 6 форма) толтырылады және жергілікті қамқорлыққа алу және қамқорлық жасау органдарына жіберу үшін шаралар қолданылады.
Ата-анасыз қалған балаларға және жетім балаларға репатриант мәртебесін беру туралы мәселе қамқорлыққа алу және қамқор болу органдарының пікірі ескеріле отырып шешіледі.
13. Репатрианттар Қазақстан Республикасына көшу рұқсатын облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасына өткізеді және олардың орнына репатриант куәлігін алады. Олар бұл куәлікті Қазақстан Республикасының азаматы деген төлқұжатты алғанға шейін сақтауға тиіс.
Репатриант куәлігін жоғалтып алған адам бұл жөнінде облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасына хабарлауға тиіс. Оның репатриант ретінде бұрын тіркелген фактісі расталғаннан кейін оған куәліктің дубликаты беріледі және онда жәрдемақы, несие және басқа төлемдердің төленгені көрсетіледі. Куәліктің бірінші бетінің оң жақтағы жоғары бұрышына жазу жазылып, "Дубликат" деген мөр басылады. Дубликаттың берілген күні тіркеу карточкасына жазылады.
14. Репатрианттың куәлігін алған адам денсаулық сақтау органдарының, санитарлық-эпидемиялық қызметтердің талабымен медициналық тексеруден және тиісті тексеруден өтуге міндетті. Бұл ретте облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы оларға медициналық куәландырудан (N 8 форма) өту үшін жолдама береді.

15. При наличии у репатриантов финансовых средств Управление по миграции и демографии области оказывает им содействие в приобретении жилья. При невозможности приобретения жилья репатриантами самостоятельно они временно размещаются у родственников или знакомых (с согласия последних) или получают направление в пункт адаптации (форма N 9). Направление в пункт адаптации, расположенный на территории другой области, допускается по согласованию с Управлением по миграции и демографии этой области.
16. При наличии у Управления по миграции и демографии областей, г.Алматы, г.Акмолы финансовых средств, жилье для репатриантов приобретается с учетом социальных норм, определенных законодательством Республики Казахстан. Те, кому жилье не предоставлено по приезде, ставятся на очередь. Номер очереди сообщается репатрианту. По требованию стоящих в очереди репатриантов на получение жилья Управление по миграции и демографии обязано сообщать о ее продвижении.
При переезде репатриантов по их инициативе в другую область или за пределы республики они обязаны сдать жилье, приобретенное соответствующим Управлением по миграции и демографии области.
По прибытии к новому месту жительства репатрианты ставятся в очередь на получение жилья на общих с другими репатриантами основаниях.
17. Управление по миграции и демографии области в трехдневный срок после обращения выдает репатрианту направление в органы внутренних дел для получения вида на жительство и регистрации по месту жительства (форма N 10). Репатриант обязан зарегистрироваться в органах внутренних дел в течение трех суток с момента получения направления.
Прибывшим на свою историческую родину репатриантам предоставляется постоянный вид на жительство, без установления испытательного срока.
Документ - "Вид на постоянное жительство", дающий репатриантам право на жительство в Республике Казахстан, является основанием для регистрации по месту жительства, получения пенсий и пособий, льгот и компенсаций, трудоустройства и занятия предпринимательской деятельностью в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Заявления о приеме в гражданство Республики казахстан принимаются органами внутренних дел по месту жительства (регистрации) репатрианта (форма N 11).
Заявления по вопросам гражданства от лиц, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, принимаются Министерством иностранных дел Республики Казахстан, дипломатическими представительствами Республики Казахстан в других государствах.
Учет, регистрация и переучет репатриантов

15. Репатриантта қаражат болған жағдайда облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы олардың тұрғын үй сатып алуына жәрдемдеседі.
Репатрианттардың тұрғын үй сатып алу мүмкіндігі болмаған жағдайда олар туысқандарына немесе таныстарына (олардың келісімімен) уақытша орналасады немесе бейімделу тұрағына жолдама алады.
Басқа облыстың аумағында орналасқан бейімделу тұрағына жолдама облыстық Көші-қон және демография басқармасының келісімімен беріледі.
16. Облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы қаражат болған жағдайда репатрианттар үшін тұрғын үй Қазақстан Республикасының Заңы белгілеген нормалар ескеріле отырып сатып алынады. Келген бойда тұрғын үй берілмеген адамдар кезекке қойылады. Кезектің номері репатриантқа хабарланады. Тұрғын үй алу кезеңінде репатрианттардың талабымен Көші-қон және демография басқармасы кезектің жылжуы туралы оларға хабарлап отыруға тиіс.
Репатрианттар өз бастамасымен басқа облысқа немесе республикадан тыс жерге көшкен кезде олар тиісті облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы сатып алып берген тұрғын үйді өткізіп кетуге тиіс.
Репатрианттар жаңа жерге көшіп келгеннен кейін тұрғын үй алу кезегіне басқа репатрианттармен бірдей жалпы негізде қойылады.
17. Облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы репатриант өтініш бергеннен кейін тұруға рұқсат алу және тұрғылықты жері бойынша тіркелу үшін оған ішкі істер органына үш күн мерзім ішінде жолдама береді. Репатриант жолдама алған сәттен бастап үш күн ішінде ішкі істер органдарында тіркелуге тиіс.
Өздерінің тарихи отанына қайтып оралған репатрианттарға сынау мерзімі белгіленбей-ақ тұрақты тұруға рұқсат беріледі.
Репатрианттарға Қазақстан Республикасында тұруға құқық беретін Құжат - тұрып қалу рұқсаты Қазақстан Республикасының заңына сәйкес тіркелуді рәсімдеу, зейнетақы мен жәрдемақы, жеңілдіктер мен өтемақылар алу, жұмысқа орналасу үшін негіз болып табылады.
18. Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдау туралы өтінішті репатрианттың тұрғылықты (тіркелген) жеріндегі (N 11 форма) ішкі істер органы қабылдайды.
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде тұрақты тұратын адамдардан азаматтық беру мәселесі жөніндегі өтінішті Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі, Қазақстан Республикасының басқа мемлекеттердегі дипломатиялық өкілдіктері мен консульдық мекемелері, уәкілетті өкілдіктері қабылдайды.
Репатриантарды есепке алу, тіркеу
және қайта есепке алу

19. Материалы на каждую семью репатриантов формируются в дело, хранящееся в Управлении по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы в течение срока, определенного Агентством по миграции и демографии Республики Казахстан.
В дело включаются заявление и анкета репатрианта, карточка регистрации (форма N 12), а также другие документы, поданные заявителем или членами его семьи в Управление по миграции и демографии области (заявления о выплате единовременного денежного пособия, квитанции о транспортных расходах и т.п.).
Сведения о зарегистрированных в областях, г.Алматы, г.Акмолы репатриантах вносятся в общий автоматизированный банк данных.
20. Один раз в год Управлением по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы совместно с органами внутренних дел по месту жительства репатриантов проводится их переучет.
Проведение переучета Управлением по миграции и демографии области в иные сроки может осуществляться по согласованию с Агентством по миграции и демографии Республики Казахстан. О досрочном переучете репатрианты извещаются не менее чем за 30 дней.
Переучет осуществляется методом опроса репатриантов. При необходимости от них может быть потребовано предоставление паспорта свидетельства о рождении на несовершеннолетних детей, удостоверения репатрианта, справки с места жительства и других документов.
21. При переучете заполняется карточка переучета семьи репатрианта (форма N 13). В карточку сведения о членах семьи, проживающих в данной местности.
Решение по результатам переучета принимается Управлением по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы.
Репатриантам, прошедшим переучет, в удостоверении репатрианта делается соответствующая отметка, заверяемая подписью должностного лица и печатью органа, произведшего переучет.
22. При изменении фамилии, имени, отчества, семейного положения, состава семьи, места пребывания или жительства в пределах административнотерриториальной единицы репатриант в месячный срок сообщает в Управление по миграции и демографии области по месту постановки его на учет.
23. При переезде на новое место жительства в другую область репатриант снимается с учета. При этом в удостоверении репатрианта делается отметка, заверяемая подписью должностного лица и печатью Управления по миграции и демографии области. Соответствующая отметка вносится в карточку регистрации.
Репатрианту выдается направление (форма N 14) и заверенная копия карточки регистрации или выписка из нее для предоставления в Управление по миграции и демографии области, в которую он переезжает.
После поступления сообщения о прибытии репатрианта к новому месту жительства в его карточке регистрации делается соответствующая запись.
Дела снятых с учета граждан хранятся в Управлении по миграции и демографии области по месту их первичного оформления.
О снятии репатрианта с учета Управление по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы в трехдневный срок информирует органы внутренних дел.

19. Репатрианттар отбасының әрқайсысына арналған материалдар облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы Қазақстан Республикасы Көші-қон және демография Агенттігі белгілейтін мерзім бойы сақталатын іс қағазында жинақталады.
Іс қағазына репатрианттың өтініші мен анкетасы, тіркеу карточкасы (N 12 форма), сондай-ақ өтініш жасаушының немесе отбасы мүшесінің облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы өткізген басқа да құжаттары (бір жолғы ақшалай жәрдемақы төлеу, жеңілдік беру туралы өтініштер) тіркеледі.
Облыстарда, Алматы, Ақмола қалаларында тіркелген репатрианттар туралы мәліметтер жалпы автоматтандырылған деректер банкісіне енгізіледі.
20. Облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы тұрғылықты жердегі ішкі істер органдарымен бірлесіп жылына бір рет репатрианттарды қайта есепке алуды жүргізеді.
Облыстық Көші-қон және демография басқармасы репатрианттарды басқа уақыттарда қайта есепке алуды Көші-қон және демография Агенттігінің келісімімен жүргізуі мүмкін. Мерзімінен бұрын жүргізілетін қайта есепке алу туралы репатрианттар алдын ала отыз күн бұрын хабарландырылады.
Қайта есепке алу репатрианттарды сұрау әдісімен жүргізіледі. Қажет болған жағдайда олардан төлқұжаты, жасы кәмелетке толмаған балалардың тууы туралы куәлігі, репатриант куәлігі, тұрған жерінен анықтама және басқа да құжаттар талап етілуі мүмкін.
21. Қайта есепке алу кезінде репатриант отбасының карточкасы (N 13 форма) толтырылады. Карточкаға сол жерде тұратын отбасы мүшелері туралы деректер енгізіледі.
Қайта есепке алудың нәтижелері жөніндегі шешімді облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы қабылдайды.
Қайта есепке алудан өткен репатрианттарға репатриант куәлігіне тиісті белгі соғылып, қайта есепке алуды жүргізген органның лауазымды адамының қолы қойылады және мөр басылады.
22. Фамилиясы, аты, әкесінің аты, отбасылық жағдайы, отбасының құрамы, әкімшілік-аумақтық бірлік шегіндегі келген және тұрған жері өзгерген жағдайда репатриант ол туралы бір ай мерзім ішінде өзінің есепке алынған жеріндегі облыстық Көші-қон және демография басқармасына хабарлайды.
23. Жаңа жерге немесе Қазақстан Республикасының басқа облысына көшкен кезде репатриант есептен шығарылады. Бұл орайда репатриант куәлігіне белгі соғылып, облыстық Көші-қон және демография басқармасы лауазымды адамның қолы қойылады және мөр басылады. Сондай белгі тіркеу карточкасына да енгізіледі.
Репатриантқа өзi көшiп баратын жердiң облыстық Көшi-қон және демография басқармасына беру үшін жолдама (N 14 форма) және тіркеу карточкасының куәлендірілген көшірмесі немесе одан үзінді беріледі.
Репатрианттың жаңа жерге барғаны туралы хабар түскеннен кейін оның карточкасына тиісті жазу жазылады.
Есептен шығарылған адамның іс қағазы оларды рәсімдеген жердегі облыстық Көші-қон және демография басқармасында сақталады.
Облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы репатрианттың есептен шығарылғандығы туралы үш күн ішінде ішкі істер органдарына хабарлайды.

24. По прибытии к новому месту жительства репатриант в двухнедельный срок встает на учет в Управление по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы. При этом он сдает направление и копию карточки регистрации (выписку из нее).
Управление по миграции и демографии места прибытия в присутствии прибывших проверяет соответствие данных карточки регистрации (выписки из нее) предъявленным документам и заполняет новую карточку регистрации с учетом сведений, содержащихся в представленной копии карточки (выписке из нее). О постановке на учет делаются отметки в удостоверении репатрианта и карточке регистрации. Репатрианту выдается направление (форма N 10) и разъясняется, что он обязан в трехдневный срок зарегистрироваться по новому месту жительства в органах внутренних дел.
Материалы на прибывшую из другой области семью репатриантов также формируется в дело. В дальнейшем его ведение производится по установленным выше правилам.
Управление по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы, принявшее репатриантов из другой области должно сообщить в область, выдавшее направление на переезд о прибытии репатриантов и постановке их на учет.
25. Снятие с учета репатриантов производится после снятия их с регистрационного учета (выписки) в органах внутренних дел.
26. На основе данных регистрации и переучета репатриантов Управление по миграции и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы ведет учет, производит первичную обработку информации, составляет статистический отчет по форме N 17-П и в установленные сроки представляет его местным статистическим органам и Агентству по миграции и демографии Республики Казахстан.
Форма N 1
Анкета репатрианта
1. Фамилия, имя, отчество__________________________________________________
___________________________________________________________________________
2. Число, месяц и год рождения_____________________________________________
___________________________________________________________________________
3. Место рождения__________________________________________________________
___________________________________________________________________________
4. Гражданство__________________________5. Национальность__________________
6. Паспорт или иной документ, удостоверяющий личность (наименование, серия,
номер, когда и кем выдан)__________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
7. Семейное положение_________________8. Состав семьи__________________чел.

24. Репатриант жаңа жерге келгеннен кейін екі апта ішінде облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасында тіркеледі. Бұл орайда ол жолдама мен тіркеу карточкасының көшірмесін (одан үзіндіні) өткізеді.
Облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы келген адамдардың қатысуымен келген жағынан әкелген жолдаманы, тіркеу карточкасының көшірмесін (одан үзіндіні) және қажетті құжаттардың дұрыстығын тексереді және өткізілген карточканың көшірмесіндегі (одан үзіндідегі) деректерді ескере отырып, жаңа карточка толтырады. Есепке алу туралы репатриант куәлігіне және тіркеу карточкасына белгі соғылады. Репатриантқа жолдама (N 10 форма) беріледі және оған үш күн мерзім ішінде тұрғылықты жері бойынша ішкі істер органдарында тіркелу қажет екендігі түсіндіріледі.
Басқа облыстан көшіп келген репатрианттың отбасына материалдар рәсімделіп, іс қағазына тігіледі. Оның одан әрі жүргізілуі жоғарыда аталған ереже бойынша іске асырылады.
Басқа облысқа көшуге жолдама берген облыстық Көші-қон және демография басқармасына көшіп келген жеріндегі облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші- қон және демография басқармасы репатрианттың көшіп келгенін және есепке тұрғызылғанын хабарлайды.
25. Репатрианттарды есептен шығару олар ішкі істер органдарындағы тіркеу есебінен (шығару) шығарылғаннан кейін жүргізіледі.
26. Осы тіркеудің және қайта есепке алудың негізінде облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография басқармасы есеп жүргізеді, ақпаратты алғашқы өңдеуден өткізеді, N 17-П формасы бойынша статистикалық есеп жасап, оны жергілікті статистикалық органдар мен Қазақстан Республикасы Көші-қон және демография Агенттігіне жібереді.
N 1 форма
Репатрианттың анкетасы
1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты________________________________
____________________________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні_______________________________________
____________________________________________________________________
3. Туған жері__________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Азаматтығы _____________________ 5. Ұлты____________________
6. Төлқұжаты немесе жеке басын растайтын басқа құжат (аты,
сериясы, нөмірі, қашан және кім берген)_____________________________
____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
7. Отбасының жағдайы __________ 8. Отбасының құрамы_______ адам

9. Сведения о других членах семьи, прибывших/намеренных прибыть (ненужное
зачеркнуть) со мной:
___________________________________________________________________________
N !   Ф.И.О.    !Степень!Дата    !Номер и        !Нацио-!Граж-!Образование
п/п!             !родства!рождения!серия          !наль- !дан- !
!             !       !        !паспорта       !ность !ство !
!             !       !        !или иного      !      !     !
!             !       !        !документа,     !      !     !
!             !       !        !удостоверяющего!      !     !
!             !       !        !личность,      !      !     !
!             !       !        !кем и когда    !      !     !
!             !       !        !выдан, срок    !      !     !
!             !       !        !действия       !      !     !
___!_____________!_______!________!_______________!______!_____!___________
10. Кто из членов Вашей семьи остался/намерен остаться (ненужное
зачеркнуть)
проживать по прежнему адресу, указать причины:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
11. Адрес последнего постоянного места жительства_______________________
________________________________________________________________________
12. Все ли члены семьи проживали/проживают (ненужное зачеркнуть) по
указанному в п.11 адресу______ (да/нет). Если "нет", укажите, кто из
членов семьи и по какому иному адресу проживал/проживает____________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
13. По прибытии проживаю временно/постоянно (ненужное зачеркнуть) по адресу
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
14. Имеете ли Вы и члены Вашей семьи, подавшие заявление и включенные в
анкету репатрианта, гражданство Республики Казахстан ____ (да/нет).
Если "нет", укажите, кто имеет иное гражданство и какого государства
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
15. Имеете ли Вы и члены Вашей семьи подтверждение о принадлежности к
гражданству Республики Казахстан_______(да/нет)
16. Когда, где Вы и члены Вашей семьи получили гражданство Республики
Казахстан_______________________________________________________________
________________________________________________________________________

9. Отбасының өзіммен бірге келген \ келуге тиіс (керексізі
сызылып тасталсын) басқа мүшелері туралы деректер:
____________________________________________________________________
N  | Фамилиясы, аты, | Туыстық   | Туған | Ұлты | Азаматтығы |Білімі
р\с| әкесінің аты    | жақындығы | жылы  |      |            |
____________________________________________________________________
|                 |           |       |      |            |
|                 |           |       |      |            |
|                 |           |       |      |            |
10. Сіздің отбасы мүшесінен бұрынғы мекен-жайда кім қалды\
қалмақшы (керексізі сызылып тасталсын), себебі көрсетілсін:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Соңғы тұрған тұрақты жерінің мекен-жайы____________________
____________________________________________________________________
12. 11-тармақта көрсетілген мекен-жайда отбасы мүшелерінің бәрі
тұрды ма\тұрады ма (керексізі сызылып тасталсын). Егер "жоқ" болса,
отбасының қай мүшесі қай мекен-жайда тұрды\тұрады __________  ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
13. Келгелі бері мына мекен-жайда уақытша\тұрақты (керексізі
сызылып тасталсын тұрып жатырмын)___________________________________
____________________________________________________________________
14. Өтініш берген Сізде және репатрианттың анкетасына енген
Сіздің отбасы мүшелерінде Қазақстан Республикасының азаматтығы
бар ма _____ (иә\жоқ). Егер "жоқ" болса кімде басқа азаматтық бар ма
және ол қай мемлекеттікі____________________________________________
____________________________________________________________________
15. Сізде және Сіздің отбасы мүшелерінде Қазақстан Республика-
сының азаматына жатады деген растау құжаты бар ма _____(иә\жоқ)
16. Сіз және Сіздің отбасының мүшесі Қазақстан Республикасының
азаматтығын қашан және қай жерде алған_____________________________  ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________

17. Желаете ли Вы и члены вашей семьи принять гражданство Республики
Казахстан______(да/нет)
18. Имеют ли члены Вашей семьи, достигшие 16-летнего возраста, паспорт__
(да/нет). Если "нет", укажите кто не имеет паспорта и по какой причине
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
19. Когда и из какого государства Вы и члены Вашей семьи прибыли/намерены
прибыть (ненужное зачеркнуть) на территорию Республики Казахстан. В
случае прибытия из разных государств укажите, кто и из какой страны
прибыл/намерен прибыть (ненужное зачеркнуть)________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
20. Владеете ли Вы и члены Вашей семьи казахским языком______(да/нет).
Если "нет", то укажите, кто из членов семьи не владеет казахским языком_
________________________________________________________________________
21. Какими другими языками владеете Вы и члены Вашей семьи______________
________________________________________________________________________
22. Имеете ли Вы или члены Вашей семьи инвалидность______(да/нет). Если
"да", то указать, кто и какой группы____________________________________
________________________________________________________________________
23. Находитесь ли Вы или члены Вашей семьи на военной службе по призыву
или контракту в государстве выбытия______(да/нет). Если "да", указать, кто
и когда заканчивается срок службы_______________________________________
________________________________________________________________________
24. Привлекались ли Вы или члены Вашей семьи к уголовной ответственности
за совершение преступления______(да/нет). Если "да", укажите кто, когда,
по приговору какого суда и на какой срок________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
31. Укажите, кому из Ваших детей и какие профилактические прививки сделаны
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
32. Дополнительные сведения, которые считаете необходимым сообщить
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
"____" ____________199_г.      Подписи заявителя и прибывших (намеренных
прибыть с ним) совершеннолетних членов
семьи (с указанием фамилии, инициалов)
___________________  /__________________/
___________________  /__________________/
___________________  /__________________/
___________________  /__________________/
___________________  /__________________/
___________________  /__________________/
Анкета представлена "___" ____________199__г.
Учреждение, принявшее анкету_______________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Должность принявшего анкету                   подпись
___________________________
(фамилия, разборчиво)
"___" ___________199_г.
Форма N 2
Журнал
учета заявлений лиц казахской национальности,
изъявивших желание возвратиться на свою историческую родину
(для дипломатических представительств)
___________________________________________________________________________
N !Дата       !   Ф.И.О.   !Дата отправления!Дата получения!Дата сообщения
п/п!поступления!            !заявления в     !решения от    !заявителю о
!           !            !Агентство по    !Агентства по  !принятом
!           !            !миграции и      !миграции и    !решении
!           !            !демографии РК   !демографии РК !
___!___________!____________!________________!______________!______________
Форма N 3
Журнал
учета заявлений репатриантов
(для Управлений по миграции и демографии
областей, г.Алматы, г.Акмолы)
___________________________________________________________________________
N !   Дата         !  Фамилия,       !Дата рассмотрения !Дата сообщения
п/п!   поступления  !  имя, отчество  !заявления и       !Агентству по
!                !  заявителя      !принятого решения !миграции и
!                !                 !о включении в     !демографии РК
!                !                 !квоту иммиграции  !о принятом реше-
!                !                 !                  !нии
___!________________!_________________!__________________!_________________
Форма N 4
Республика Казахстан                    Республика Казахстан
Министерство иностранных дел            Агентство по миграции и демографии
Департамент консульской службы          по миграции и демографии
480091, г.Алматы, ул.Толе би,67         480015, г.Алматы,
пл.Республики,4
т.691958                                т.635796, факс 620353
"____" ______________199__г.            "___" _____________199__г.
Разрешение
на переезд в Республику Казахстан
лицам казахской национальности,
возвращающимся на свою историческую родину
Настоящее разрешение выдано________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, дата рождения,
___________________________________________________________________________
номер и серия паспорта, кем и когда выдан)
и членам его семьи (перечислить)___________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
на переезд в Республику Казахстан в _______________________________________
область, г.Алматы, г.Акмолы в соответствии с квотой иммиграции на 199__г.
Председатель Агентства
по миграции и демографии   ___________________________
Республики Казахстан       (подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
Разрешение вручил
Консул Республики Казахстан
в__________________________  ___________________________
(государство)             (подпись, фамилия, инициалы)
Форма N 5
Управление по миграции
и демографии_________________________________области (г.Алматы, г.Акмолы)
"___" _____________199__г.
Учет
семьи, прибывшей на постоянное место жительство
в Республику Казахстан

17. Сіздің және Сіздің отбасы мүшесінің Қазақстан Республикасы-
ның азаматтығын алғысы келеді ме ____ (иә\жоқ).
18. Сіздің отбасының 16 жасқа толған мүшелерінің төлқұжаты
бар ма ____ (иә\жоқ). Егер "жоқ" болса кімде жоқ және не себептен
жоқ екенін көрсетіңіз ______________________________________________  ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
19. Сіз және Сіздің отбасы мүшелері Қазақстан Республикасының
аумағына қашан және қай мемлекеттен келді\келгісі келеді (керексізі
сызылып тасталсын). Әр мемлекеттен келген жағдайда кімнің қай
мемлекеттен келгендігін\келгісі келетінін (керексізі сызылып тасталсын) ______________________________________________________
_________________________________________________________________
20. Сіз және Сіздің отбасы мүшелері қазақ тілін біледі ме _____
(иә\жоқ). Егер "жоқ" болса отбасының қай мүшесі білмейтінін
көрсетіңіз _________________________________________________________
21. Сіз және Сіздің отбасы мүшелері қай тілді біледі___________
____________________________________________________________________
22. Сіздің және Сіздің отбасы мүшесінің мүгедектігі бар ма___
(иә\жоқ). Егер "иә" болса кім және қай топтағы мүгедектік екенін
көрсетіңіз ________     ____________________________________________________________________
23. Сіз және Сіздің отбасы мүшелері сол мемлекетте әскерге
шақырылу немесе шарт бойынша әскери қызметте тұрсыз
ба ____ (иә\жоқ).
Егер "иә" болса кім және қашан әскери қызметін аяқтайды    ____________________________________________________________________
24. Сіз және Сіздің отбасы мүшелері қылмыс жасаған үшін
қылмыстық жауапқа тартылды ма ______ (иә\жоқ). Егер "иә" болса кім,
қашан, қай соттың өкімімен және қанша мерзімге сотталған ___________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
25. Сіздің отбасыңыздың Қазақстан Республикасында туыстары
бар ма ____ (иә\жоқ).
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
26. Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін көшуге ауылдық\
қалалық жерді (керексізі сызылып тасталсын) қалаймын.
27. Көшіп келуге лайықты жер (қала, облыс, аудан, елді мекен көрсетілсін)________________________________________________________
____________________________________________________________________
28. Отбасы мүшелерінің қайсысы қандай мамандықты игерген_______
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
29. Бұрынғы тұрған жеріңізге қайтадан көшіп баруды ойлайсыз ба
_______  (иә\жоқ). Егер "иә" болса оның себебін және қайту шартын
көрсетіңіз_________________________________________________________
30. Сіздің балаларыңыздың қайсысына қандай алдын алу егулері жасалған____________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
31. Хабарлауға қажетті деп санайтын қосымша деректеріңіз_______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
199___ ж. "___" ______________  Өтініш жасаушының және онымен бірге
келетін\келгісі келетін отбасының
жасы кәмелетке толған мүшелерінің
(фамилиясы, аты көрсетілуі керек)
қолдары
________________\__________________
________________\__________________
________________\__________________
________________\__________________
Анкета 199 ___ ж. "___" ____________ өткізілді
Анкетаны қабылдаған мекеме_____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Анкетаны қабылдаған адамның лауазымы                  қолы
_______________________________
(фамилиясы, анықтап жазылсын)
199 __ ж. "___" _________________
М.О.
N 2 форма
Өзінің тарихи отанына қайтып оралуға тілек білдірген
ұлты қазақ адамдардың өтінішін тіркеу
ЖУРНАЛЫ
(дипломатиялық өкілдіктер үшін)     ____________________________________________________________________
N  | Өтініштің |  Өтініш |  Өтініштің  | ҚР Көші-қон | Қабылданған
р\с|түскен күні| иесінің |ҚР Көші-қон  |және демогра.|шешім туралы
|           |фамилиясы|және демогра.|фия Агентті. |өтініш иесіне
|           |аты,     |фия Агентті. |гінің шешімін|хабарланған
|           |әкесінің |гіне         |алған күн    | күн
|           |аты      |жіберілген   |             |
|           |         |күні         |             |
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
N 3 форма
Репатрианттардың өтінішін есепке алу
ЖУРНАЛЫ
(облыстық, Алматы, Ақмола қалалық Көші-қон және демография
басқармалары үшін)
____________________________________________________________________
N   | Өтініштің |  Өтініш |  Өтінішті         | Қабылданған шешім
р\с |түскен күні| иесінің |қараған және көшіп |туралы ҚР Көші-қон
|           |фамилиясы|келу квотасына     |және демография
|           |аты,     |енгізу туралы шешім| Агенттігіне
|           |әкесінің |қабылданған күн    | хабарлаған күн
|           |аты      |                   |    ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
N 4 форма
Қазақстан Республикасы             Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі           Көші-қон және демография
Консульдық қызмет                           Агенттігі
Департаменті
Өзінің тарихи отанына қайтып оралушы ұлты қазақ
адамдардың Қазақстан Республикасына
көшуіне берілетін
РҰҚСАТ
Осы рұқсат_____________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты)
және оның отбасы мүшелеріне (жеке-жеке тіркеу)_________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының ________________________________ облысына
(Алматы, Ақмола ққ.) көші-қон квотасына сәйкес көшуге берілді.
Көші-қон және демография
Агенттігінің Төрағасы   _______________________________________
(қолы, фамилиясы, аты, әкесінің аты)
Рұқсатты Қазақстан
Республикасының
консулы
_____________________тапсырды.    ______________________________
(мемлекетіне)                   (қолы, фамилиясы, аты-жөні)
N 5 форма
_____________________ облысының,
Алматы, Ақмола ққ. Көші-қон
және демография басқармасы
199 __ ж. "____" ______________________
Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін
келген отбасыларының
ЕСЕБІ

1. Наименование государства, из которого прибыла семья________________
____________________________________________________________________
2. Сведения о прибывших членах семьи:
___________________________________________________________________________
N ! Фамилия, имя, ! Степень ! Дата    ! Национальность ! Гражданство
п/п! отчество      ! родства !рождения !                !
___!_______________!_________!_________!________________!__________________
3. Кто из членов семьи остался проживать по прежнему адресу, указать
причины_______________________________________________________________
______________________________________________________________________
4. Наличие документов, удостоверяющих личность______(да/нет).
Перечислить фамилии граждан, не имеющих паспорта или иного
документа, удостоверяющего личность___________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
5. Наличие родственников, знакомых на территории Республики Казахстан,
у которых могли бы разместиться прибывшие______(да/нет). Если "да",
указать адрес___________________________________________________
______________________________________________________________________
6. Намерены ли вернуться на прежнее место жительства_______(да/нет).
Если "да", то укажите причины и условия возвращения_____________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Начальник
Управления по миграции                      _____________________
и демографии                            (подпись, фамилия, инициалы)
Оборотная сторона учета
7. Отметки о размещении прибывших
Размещены в пункте адаптации_________________________________________
(наименование пункта)
с "____" _______________199__г.
Разместились у родственников, знакомых по адресу_____________________
_____________________________________________________________________
Снимают жилье по адресу______________________________________________
_____________________________________________________________________
Иной вариант (указать какой)_________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Выехали в ___________________________________________________________
с "___"__________________199__г.

1. Отбасының көшіп шыққан жағындағы мемлекеттің атауы__________
____________________________________________________________________
2. Келген отбасылары туралы деректер:
____________________________________________________________________
N | Фамилиясы, аты, | Туыстық   | Туған жылы,   | Ұлты | Азаматтығы
р\с| әкесінің аты    | жақындығы | айы күні      |      |
____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
3. Отбасының қай мүшесі бұрынғы мекен-жайда тұру үшін қалып
қалды, себептерін көрсету___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Жеке басын растайтын құжаттың барлығы _________ (иә\жоқ).
Төлқұжаты немесе жеке басын растайтын басқа құжаты жоқ азамат-
тарды атап көрсету____________________________________________
____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
5. Қазақстан Республикасының аумағында келгеннен кейін орна-
ласатын туыстары бар ма __________ (иә\жоқ). Егер бар болса
мекен-жайын көрсету ________________________________________________
6. Бұрынғы тұрған жеріне қайтуға ықыласы бар ма ____ (иә\жоқ).
Егер "бар" болса онда қайтып оралудың себебі мен шартын көрсету ___
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Көші-қон және демография
басқармасының бастығы                _________________________
(қолы, фамилиясы, аты-жөні)
Есепке алудың екінші беті
7. Келушілердің орналасуы туралы белгілер
199 ___ ж. "____" ______________   ____________________________
(бейімделу бекетінің атауы)
бейімделу бекетіне орналасты
Мына мекен-жайдағы туыстары мен таныстарына___________________
__________________________________________________________ орналасты
Мына мекен-жайдағы үй жалдап тұруда____________________________
____________________________________________________________________
Өзге де нұсқалар (қандай екені көрсетілсін)____________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
8. 199 ___ ж. ________________ ________________________________
(күні, айы)
_____________________________________________________ көшіп кетті

9. Прочие отметки
Форма N 6
Опросный лист ребенка,
разлученного с родителями или не имеющего родителей
Дата заполнения опросного листа
Место                                  -------------------------------
для                                    Регистрационный номер__________
фотографии
1. Фамилия, имя, отчество_________________________________________________
Если ранее имел другие фамилию, имя, отчество, указать_________________
_______________________________________________________________________
2. Прозвище (кличка, неофициальное имя), возможно используемое в семье или
другими лицами_________________________________________________________
3. Число, месяц, год рождения_____________________4. Пол__________________
5. Место рождения (государство, область, населенный пункт)________________
_______________________________________________________________________
6. Адрес последнего постоянного места жительства__________________________
_______________________________________________________________________
7. Национальность_________________________________________________________
8. Наличие каких-либо документов (с указанием серии, номера, кем и когда
выдан__________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
9. Родной язык____________________________________________________________
10. Другие языки, которыми владеет ребенок_________________________________
11. Вероисповедание________________________________________________________
12. Образование____________________________________________________________
13. Особые приметы_________________________________________________________
_______________________________________________________________________
14. Состояние здоровья_____________________________________________________
_______________________________________________________________________
15. Группа крови___________________________________________________________
16. В семье проживал с родственниками (указать степень родства):
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
17. Сведения о родственниках:
Фамилия, имя, отчество матери__________________________________________
ее возраст___________________, национальность__________________________
последний известный адрес______________________________________________
_______________________________________________________________________
дата последнего контакта с ней_________________________________________
Оборотная сторона опросного листа
Фамилия, имя, отчество отца____________________________________________
его возраст__________________________, национальность__________________
последний известный адрес______________________________________________
_______________________________________________________________________
дата последнего контакта с ним_________________________________________
Другие родственники (указать степень родства, Ф.И.О., возраст,
известный адрес, дата последнего контакта)_____________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________

9. Басқа да белгілер
N 6 форма
Ата-анасынан ажыраған немесе ата-анасы жоқ
БАЛАНЫ СҰРАУ ҚАҒАЗЫ
______________
|  суреттің    |                 Сұрау қағазын толтырған күн
|    орны      |
____________________  ____________      Тіркеу нөмірі_______________
1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты _______________________________
____________________________________________________________________
Егер бұрын фамилиясы басқа болса сол фамилиясы, атын, әкесінің
атын көрсету _______________________________________________________
2. Отбасында атайтын немесе басқа адамдар таққан жалған аты
(лақап аты, биресми аты)____________________________________________
3. Туған жылы, айы, күні _____________ 4. Жынысы_______________
5. Туған жылы (мемлекеті, облысы, тұрақты мекені)______________
____________________________________________________________________
6. Соңғы тұрған жерінің мекен-жайы ____________________________
____________________________________________________________________
7. Ұлты________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Өзінде бар қайсыбір құжаты (сериясы, нөмірі, кімнің қашан
бергені көрсетілсін)________________________________________________
9. Ана тілі____________________________________________________
10. Баланың білетін басқа тілдері______________________________
11. Діни нанымы________________________________________________
12. Білімі_____________________________________________________
13. Ерекше белгілері___________________________________________
____________________________________________________________________
14. Денсаулық жағдайы__________________________________________
____________________________________________________________________
15. Қанының тобы_______________________________________________
16. Отбасында туысқандарымен тұрған адамдар (туыстығын көрсету):___________________________________________________________
____________________________________________________________________
17. Туысқандары туралы деректер:
Анасының фамилиясы, аты, әкесінің аты__________________________
оның жасы ______________ ұлты__________________________________
соңғы белгілі мекен-жайы_______________________________________
____________________________________________________________________
онымен соңғы рет жолыққан күні_________________________________
Сұрау қағазының екінші беті
Әкесінің фамилиясы, аты, әкесінің аты__________________________
оның жасы ____________ ұлты____________________________________
соңғы белгілі мекен-жайы_______________________________________
____________________________________________________________________
онымен соңғы рет жолыққан күні_________________________________
Басқа туысқандары (туыстық жақындығын көрсету, Ф.А.Ә. жасы,
белгілі мекен-жайы, соңғы рет жолыққан күні)________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

18. Когда и откуда прибыл в Республику Казахстан___________________________
_______________________________________________________________________
19. Описание ситуации, при которой ребенок оказался разлученным с
родственниками (фиксируется максимально подробно):_____________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
20. Сведения о лицах, знающих ребенка и его семью (Ф.И.О., адрес)__________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Регистратор_____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
21. Сведения о размещении ребенка__________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Принято решение (с указанием оснований)________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
"___" _____________199__г.                      ____________________
(должность и подпись)
М.П.
Форма N 7
Республика Казахстан
Агентство по миграции и демографии
Удостоверение репатрианта N________
Настоящее удостоверение выдано (кому)_____________________________________
(фамилия,
__________________________________________________________________________
имя, отчество)
__________________________________________________________________________
(серия и номер паспорта)
__________________________________________________________________________
(дата выдачи и кем выдан)
о том, что он(а) и члены его (ее) семьи действительно являются
репатриантами и имеют право на льготы и компенсации, установленные
законодательством Республики Казахстан
Начальник Управления
по миграции и демографии
____________________________         ___________________________
области (гг. Алматы, Акмолы)          (подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
"____"_____________199__г.
Состав семьи репатрианта
___________________________________________________________________________
Фамилия,      ! Серия и номер   !  Родственное   !   Год, число
имя, отчество    !    паспорта     !  отношение к   ! и месяц рождения
!                 ! главе семьи    !
____________________!_________________!________________!___________________

18. Қазақстан Республикасына қайдан және қашан келді___________
____________________________________________________________________
19. Баланың туысқандарынан ажырап қалу себебін түсіндіру
(барынша егжей-тегжейлі жазу) ______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
20. Баланы және оның отбасын білетін адамдар туралы деректер
(Ф.А.Ә., мекен-жайы)_______________________________________________
____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тіркеуші_______________________________________________________
(қолы, фамилиясы, аты-жөні)
21. Баланы орналастыру туралы деректер_________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қабылданған шешім (негіздері көрсетілсін)_____________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
199 _____ ж. "___" ________     ___________________________
(лауазымы, қолы)
М.О.
N 7 форма
Қазақстан Республикасы
Көші-қон және демография Агенттігі
Репатрианттың куәлігі
Қазақстан Республикасы
Көші-қон және демография Агенттігі
Репатрианттың куәлігі N ___________
Осы куәлік (кімге)_____________________________________________
(фамилиясы, өз аты, әкесінің аты,    ____________________________________________________________________
паспорт сериясы мен нөмірі, берілген уақыты және кім берген)
____________________________________________________________________
__________________ берілді, ол отбасымен __________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
репатриант ретінде Қазақстан Республикасының заңдылықтарына сәйкес
белгіленген жеңілдіктер мен мүмкіндіктерді пайдалануға хұқылы
____________________________
облысы (Алматы, Ақмола қ.қ.)
Көші-қон демография басқармасының
бастығы                                  ______________________
(қолы)
М.О.                                "___" ____________ 199__ ж.
Отбасының құрамы
___________________________________________________________________
Фамилиясы, аты-жөні | Паспортының  |Отбасына туысқандық |Туған жылы,
|сериясы мен   | қатысы             | айы, күні
|    номері    |                    |

_________1__________!_______2_________!________3_______!________4__________
Прибытие (выбытие) репатрианта
Прибыл в   ______________________________________________________
(область, район, город)
"____"______________199__г.               _______________________
(подпись)
выбыл в  ________________________________________________________
(область, район, город)
"___"________________199__г.              _______________________
(подпись)
прибыл в ________________________________________________________
(область, район, город)
"____" _____________199__г.                ______________________
(подпись)
Отметка о выдаче единовременного пособия
Выдана полная сумма_________________________________
____________________________________________________
(прописью)
_________________________________ тенге
"____"___________199__г.
_________________________
подпись должностного лица
Другие отметки
Форма N 8
Направление
на медицинское освидетельствование лица,
подавшего ходатайство на постоянное место жительство
в Республику Казахстан, и членов его семьи
____________________________________________________________________
(наименование учреждения)
Выдано (кому)________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
паспорт серии__________________________N______________выданный_______
_____________________________________________________________________
и членам его (ее) семьи:
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество                    !  Год рождения
_______________________________________________!_____________________
прибывших из_________________________________________________________
для медицинского освидетельствования в связи с переездом на
постоянное жительство в Республику Казахстан
Должность                                _____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"____"____________199__г.
М.П.
---------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Корешок направления на медицинское освидетельствование
Направление на медицинское освидетельствование выдано______________________
___________________________________ и членам его семьи в составе_______чел.
Дата выдачи "___"____________199__г.            ___________________________
(подпись лица, получившего
направление)
Форма N 9
Директору
пункта адаптации
______________________
области (г.Алматы, г.Акмолы)
"_____"___________199__г.
Направление N_____
Настоящее направление выдано__________________________________________
(Ф.И.О.)
______________________________________________________________________
и членам его семьи (перечислить)______________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
для временного размещения в пункте адаптации, расположенном по адресу:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
сроком на ____ дней (____ месяцев),
с оплатой/без оплаты за проживание (ненужное зачеркнуть).
М.П.              Должность
_______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Форма N 10
Управление
по миграции и демографии
_______________ области
(г.Алматы, г.Акмолы)
"____"_____________199__г.
Управление
внутренних дел
________________области
(г.Алматы, г.Акмолы)
Направление
Настоящее направление выдано репатрианту(ке)__________________________
(фамилия,
___________________________________________ и членам его (ее) семьи
имя, отчество)
(перечислить)___________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
для получения постоянного вида на жительство в Республики Казахстан и
регистрации по месту жительства по адресу:____________________________
______________________________________________________________________
Начальник
Управления по миграции                       ___________________________
и демографии                             (подпись, фамилия, инициалы)
Форма N 11
Место
для фото
карточки
Анкета - заявление

____________________|______________|____________________|___________ ________1___________|_______2______|___________3________|______4____
Репатрианттың көшіп келуі (кетуі) туралы
Репатриант келіп қоныстанды  __________________________________
(облыс, аудан, қала) "____"______________199__ж.               _______________________
(қолы)
Репатриант көшіп кетті
_______________________________________________________________
(облыс, аудан, қала,
"___"________________199__ж.         _______________________
(қолы)
Репатриант келіп қоныстанды
_______________________________________________________________
(облыс, аудан, қала,
"____" _____________199__ж.            _______________________
(қолы)
Ақшалай жәрдемнің берілгені туралы белгілер
Толық мөлшерде берілді
____________________________________________________
(жазбаша)
_________________________________ теңге
"____"___________199__ж.       _________________________
(жауапты адамның қолы)
Басқа белгілер
N 8 форма
Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін өтініш
берген адамдарды және олардың отбасы мүшелерін медициналық
куәландырудан өтуге
ЖОЛДАМА
____________________________________________________________________
(мекеменің аты)
______________________________________________________________келген
Қазақстан Республикасына тұрақты тұру үшін көшіп келуіне байланысты
медициналық куәлендіруден өту үшін
Кімге берілді__________________________________________________
(фамилиясы, аты, әкесінің аты)
_____________________________________________________________ берген
төлқұжатының сериясы ________ N __________ оның отбасы мүшелеріне
____________________________________________________________________
Фамилиясы, аты, әкесінің аты              !  Туған жылы
_______________________________________________!____________________
Лауазымы                           ___________________________
(қолы, фамилиясы, аты-жөні)
199___ ж. "___" ________
М.О.
____________________________________________________________________
(кесу сызығы)
Медициналық куәландырудан өту үшін берілетін жолдаманың түбіршігі
Медициналық куәландырудан өту үшін жолдама____________________
________________________________ және оның отбасы мүшелеріне
құрамында _____________ адамға берілді.
Берілген күн 199___ ж. "___" ______    ________________________
(жолдама алған адамның қолы)
N 9 форма
____________________________________
облысының (Алматы, Ақмола ққ.)
бейімделу бекетінің
директорына
199_____ ж. "____" _____________
N _________ ЖОЛДАМА
Осы жолдама____________________________________________________
____________________ және оның отбасы мүшелеріне (тізіп жазу керек)  ____________________________________________________________________  ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
мына мекен-жайда_______________________________________________
____________________________________________________ орналасқан
бейімделу пунктіне ________ күн (ай) мерзімге уақытша тұруға ақылы/
ақысыз (керек емесі сызылсын) орналасу үшін берілді.
М.О.              Лауазымы           _________________________
(қолы, Ф.А.Ә.)
N 10 форма
___________________________облысты
(Алматы, Ақмола ққ.)
Көші-қон және демография басқармасы
199____ ж. "___" ____________
___________________________ облысты
(Алматы, Ақмола ққ.)
Ішкі істер басқармасы
ЖОЛДАМА
Осы жолдама репатриант________________________________________
(Фамилиясы, аты, әкесінің аты)
және оның отбасы мүшелеріне (тізіп жазу керек)________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
мына мекен-жай бойынша_________________________________________
___________________________________________ тұрғылықты тіркелу және
Қазақстан Республикасында тұрақты тұрып қалуға рәсімдеу үшін берілді.
Көші-қон және демография
басқармасының бастығы       ______________________________
(қолы, фамилиясы, аты-жөні)
N 11 форма
________________
! Фото суреттің !
!     орны      !
_________________                              АНКЕТА - ӨТІНІШ

1. Прошу принять меня в гражданство Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
2. Ниже сообщаю о себе необходимые сведения, а также причины, побудившие
меня просить о приеме в гражданство Республики Казахстан
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
Вопросы:                      !           Ответы:
__________________________________________!________________________________
3. Фамилия, имя, отчество
4. Перечислите все фамилии, имена и
отчества, под которыми Вы ранее проживали,
когда, где и по какой причине их меняли
5. Число, месяц, год и место рождения
/село, город, район, область, страна/
6. Национальность
7. Образование и специальность
по образованию /где, когда и какое
учебное заведение окончил/
8. Семейное положение /состоите в браке,
разведены, вдовы,/
9. Гражданство в настоящее время
10. Какие подтверждающие Вашу личность
документы в настоящее время у вас имеются
/национальный паспорт, вид на жительство/,
когда, где и кем они были выданы
11. Если ранее состояли в гражданстве
/подданстве/ других государств, укажите
подробно, где, когда и на основании чего
его приняли и утратили
12. Обращались ли ранее с ходатайством о
приеме в гражданство Республики Казахстан,
когда, где и какое решение принято
13. Проживали ли за границей, укажите
цель выезда и когда прибыли в
Республику Казахстан
14. Подвергались ли судебному
преследованию до приезда в Республику
Казахстан, когда, где, за что
15. Проходили ли военную службу,
работали ли в службах безопасности,
органах юстиции или иных органах
государственной власти и управления
в иностранном государстве
16. Привлекались ли в Республики
Казахстан к уголовной или гражданской
ответственности в судебном порядке,
если привлекались, то когда, кем, за что
17. Выполняемая работа в Республике
Казахстан
___________________________________________________________________________
Месяц и год      !  Должность с указанием   !   Место нахождения
! учреждения, организации, ! учреждения, организации
_______________________!      предприятия         !     предприятия
поступления ! ухода   !                          !
_____________!_________!__________________________!________________________
18. Ваши близкие родственники
/муж, жена, родители, сестры и братья/
При заполнении данного пункта указываются
все родственники, находящиеся как в
Республики Казахстан, так и за границей.
Если жена имеет фамилию мужа, указывается
ее добрачная фамилия
___________________________________________________________________________
Степень родства!  Фамилия, имя, !Год и место!Место работы!Страна пребывания
!    отчество    !рождения   !и должность !и адрес места
!                !           !            !жительства
_______________!________________!___________!____________!________________

1. Мені Қазақстан Республикасының азаматтығына қабылдауыңызды өтінемін
____________________________________________________________________
2. Төменде өзім туралы қажетті мәліметтерді, сондай-ақ Қазақстан
Республикасы азаматтығын қабылдауымның себептері туралы хабарлаймын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________            Сұрақтар:                     !          Жауаптар:
________________________________________!___________________________
3. Аты-жөні, тегі
4. Бұрын аты-жөніңізді өзгертсеңіз, қашан,
қай жерде және не себептермен
өзгерттіңіз
5. Туылған жері, айы, күні және жылы
(ауыл, қала, аудан, облыс, мемлекет)
6. Ұлты
7. Білімі мен мамандығы бойынша кәсібі
(қашан, қай жерде және қандай оқу
орнын бітірген)
8. Жанұя жағдайы (некеде тұрмын,
ажырасқанмен, жесірмін)
9. Қазіргі кездегі азаматтығы
10. Қазіргі кезде қолда бар жеке басын куәландыру
(ұлттық паспорт, шетел азаматы немесе
азаматтығы жоқтарға уақытша тұруға берілетін
рұқсат қағазы) қашан, қай жерде және кім
берді
11. Бұрын басқа елдердің азаматтығында болсаңыз, қай
жерде, қашан және неге ол азаматтықты
қабылдадыңыз, егер ол азаматтықтан
шықсаңыз, не себепті шықтыңыз
12. Бұған дейін Қазақстан Республикасы
азаматтығын қабылдау туралы өтініш
жасасаңыз, қашан, қай жерде қандай шешім
қабылданды
13. Шетелде тұрдыңыз ба, қашан және қандай
мақсатпен Қазақстан Республикасына
келдіңіз
14. Қазақстан Республикасы келгенге дейін сот
арқылы қылмыстық жауапкершілікте
болсаңыз, қашан, қайда, не үшін
15. Шетелде әскери, мемлекеттік
қауіпсіздік, полиция , әділет, тағы басқа
мемлекеттік басқару органдарда қызмет
атқардыңыз ба
16. Қазақстан Республикасына келгеннен кейін
сот арқылы қылмыстық және азаматтық
жауапкершілікте болсаңыз, қашан, кім
жауапқа тарты
17. Қазақстан Республикасында атқаратын
қызметі
________________________________________________________________
Айы және жылы    !Мекемесі, ұйымы, кәсіпорны,! Мекеменің, ұйымдардың
!   атқаратын қызметі       !       мекен-жайы
_________________!                           !
келген !шыққан   !                           !
уақыты.!уақытының!                           !
ның    !         !                           !
_______!_________!___________________________!_____________________
18. Сіздің жақын туыстарыңыз
(жұбайыңыз, зайыбыңыз,
әке-шешеңіз, аға-іні,
апа-қарындастарыңыз)
Бұл тармақта Қазақстан
Республикасында және
шетелдерде тұратын барлық
туыстарыңыз көрсетілуі керек.
Оның некеге тұрғанға дейінгі
тегі көрсетіледі
____________________________________________________________________
Туыстық қатысы ! Аты-жөні, тегі !  Туылған !Жұмыс орны  !Келген
!                !жері және !және қызметі!елі мен
!                !   жылы   !            !тұрақты
!                !          !            !мекен-жайы
_______________!________________!__________!____________!___________

19. Одновременно со мной прошу принять в гражданство Республики Казахстан
следующих моих несовершеннолетних детей
___________________________________________________________________________
N !    Ф.И.О.     !  Год и месяц   !  Место рождения   !  Примечание
!               !   рождения     !                   !
___!_______________!________________!___________________!__________________
20. Домашний адрес и номер телефона
"____"____________199__г.                           _______________________
дата заполнения                                          подпись
Сведения, указанные в анкете-заявлении, проверил и принял__________________
должность,
___________________________________________________________________________
фамилия сотрудника внутренних дел, принявшего документы и его подпись
"___"____________199__г.
Дата приема документов
Форма N 12
Управление по миграции
и демографии__________________________
области (г.Алматы, г.Акмолы)
Дата заполнения_______________________
______________________________________
(Ф.И.О. регистратора)
Карточка регистрации N_______
семьи репатрианта
___________________________________________________________________________
N ! Фамилия, имя ! Степень  !Предъявленные  !Пол !Год рождения!Гражданство
п/п! отчество     !родства с !   документы   !    !            !
!заявителя и   !заявителем!(паспорт и др.)!    !            !
!членов его    !          !с указанием    !    !            !
!семьи         !          !номера, серии, !    !            !
!              !          !даты выдачи и  !    !            !
!              !          !кем выдан)     !    !            !
___!______________!__________!_______________!____!____________!__________
Продолжение таблицы
___________________________________________________________________________
Национальность!Образование! Профессия,  !Источники средств!Дата регистрации
!           !должность или!существования до !членов семьи,
!           !выполняемая  !переезда в РК    !прибывших позже
!           !работа до    !                 !
!           !переезда в РК!                 !
______________!___________!_____________!_________________!_______________
Осталось членов семьи в месте прежнего постоянного жительства_______ чел.
До регистрации постоянно проживали (были прописаны, зарегистрированы) по
адресу:____________________________________________________________________
(страна, область, район, город, село, улица, номера дома и квартиры)
___________________________________________________________________________
Временно размещены в ______________________________________________________
(пункт адаптации, гостиница, общежитие,
___________________________________________________________________________
у родственников и т.п.)
Оборотная сторона карточки регистрации
Отметка о прохождении медицинского осмотра и прививках у детей_____________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Иммиграционные билеты, выданные Управлением по миграции и демографии
области, г.Алматы, г.Акмолы
___________________________________________________________________________
N    !  Дата  ! Управление по миграции и ! Кому выдан ! Подпись получателя
билета! выдачи !      демографии          !            !
______!________!__________________________!____________!___________________
Произведены выплаты:
___________________________________________________________________________
Наименование выплат ! Общая сумма ! Наименование и номер ! Дата выдачи
!             ! платежного документа !
____________________!_____________!______________________!_________________
Отметки о направлении на новое место жительства и работы:

19. Менімен бірге кәмелетке толмаған мына балаларымды Қазақстан
Республикасының азаматтығына қабылдауыңызды өтінемін ____________________________________________________________________
N !Аты-жөні, тегі !  Туылған айы,  !   Туылған жері    !   Ескерту
р/р!               !    және жылы   !                   !   ___!_______________!________________!___________________!___________
20. Тұрақты мекен-жайы, телефон нөмірі
"____"____________199__ж.                ________________________
толтырған күні                                 қолы
Анкета-арызда көрсетілген құжаттардың дұрыстығын тексеріп, қабылдап
алынғандығы туралы ішкі істер бөлімі қызметкерінің қолы, қызметі
мен тегі___________________________________________________________
лауазымы, аты-жөні
"___"_____________________199__ж.
Құжаттың қабылданған күні
N 12 форма
_____________________ облыстық
(Алматы, Ақмола ққ.)                      Репатриант отбасының
Көші-қон және демография басқармасы     Тіркелу карточкасының N ___
Толтырылған күні ______________
_______________________________
(Тіркеушінің Ф.А.Ә.)
____________________________________________________________________
N !Өтініш иесінің!Өтініш    !Ұсынылған      !Жынысы!Туған!Азамат.
п/п!және оның     !жасаушымен!құжаттары      !      !жылы !тығы
!отбасы        !туыстық   !(төлқұжат және !      !     !
!мүшелерінің   !жақындығы !басқа құжатының!      !     !
!фамилиясы, аты!          !номері,сериясы,!      !     !
!әкесінің аты  !          !кім және қашан !      !     !
!              !          !берген         !      !     !
___!______________!__________!_______________!______!_____!_________
____________________________________________________________________
Ұлты!Білімі!ҚР-ына  !ҚР-ына көшкенге  !Кейін келген отбасы
!      !көшерден!дейінгі күн      !мүшелерін тіркелген
!      !кәсібі, !көріс қаражатының!күн
!      !лауазымы!көздері          !
!      !немесе  !                 !
!      !атқарған!                 !
!      !жұмысы  !                 !
____!______!________!_________________!____________________
Бұрынғы тұрған жерінде отбасының _______ адамы қалды
Тіркелгенге шейін мына мекен-жайда тұрақты тұрып келді_____________
(елі, облысы, ауданы
____________________________________________________________________
көшесі, үй номері және пәтері)
Уақытша мына мекен-жайға орналастырылды_____________________________
(бейімделу пункті, қонақүй,
____________________________________________________________________                жатақхана, туысқандарының үйі және т.б.)
Тіркеу карточкасының екінші беті
Балалардың медициналық тексеруден өткені және егулер жасалғаны туралы белгілер_____________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Көші-қон және демография басқармасы берген көші-қон билеттері
__________________________________________________________________
Билет !Берілген!Билеті берген көші-қон    ! Кімге !Алушының қолы
N   !  күні  !және демография басқармасы!берілді!
______!________!__________________________!_______!_______________
Төленген төлемдер:
__________________________________________________________________
Төлемдердің аты!Жалпы сомасы!Төлем құжатының аты!Берілген күні
!            !     мен номері    !
_______________!____________!___________________!_________________
Жаңа жұмыс орнына және жұмысқа жолдама беру туралы белгілер:

1) выдано направление: дата____________ номер______________________________
2) выезжает по направлению: дата_____________
_________________________________________________________________________
(республика, область, населенный пункт)
Отметки о снятии с учета:
Ф.И.О.____________________________ Ф.И.О.__________________________________
дата______________________________ дата____________________________________
выехал в _________________________ выехал в________________________________
подтверждение прибытия____________ подтверждение прибытия__________________
(дата)                             (дата)
Отметки о постановке на учет:
Дата_______________________ прибыл (и) из__________________________________
Форма N 13
Регистрационная карточка
N______                                         Приложение к карточке
Дата переучета                                             регистрации
_______
Карточка
переучета семьи репатрианта
1. Отметки об изменениях в составе семьи репатрианта, произошедших со
времени ее регистрации, с указанием, куда выбыли члены семьи:
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
2.
___________________________________________________________________________
N !  Фамилия, имя, отчество       !   Число    ! Отметить  ! Отметить
п/п!   всех членов семьи,          ! полных лет ! по п.3    ! по п.4
! проживающих в данной местности!            !           !
___!_______________________________!____________!___________!______________
3. Трудоустройство трудостпособных членов семьи (проставить нужное число
в графе по п.3):
1 - работа постоянная;
2 - временная работа;
в том числе:
3 - общественные работы (в этом случае в соответствующей строке
проставить "2,3")
Обучение с отрывом от производства:
4 - в учебных заведениях;
5 - на курсах переподготовки;
6 - зарегистрирован безработным
в том числе:
7 - получает пособие по безработице (в этом случае в соответствующей
строке проставить "6,7");
8 - находится на иждивении.
4. Социальное обеспечение (проставить нужное число в графе по пункту 4):
9 - предоставлено место в детском дошкольном учреждении;
10 - предоставлено место в средней школе;
11 - предоставлено место в других учебных заведениях;
12 - выплачивается пенсия имеющим на это право;
13 - предоставлено место в интернате для престарелых и инвалидов;
14 - имеется возможность постоянного медицинского обслуживания.
Оборотная сторона карточки переучета

1) жолдама берілді: күні ________________ номері _________________
2) жолдама бойынша көшеді: күні _____________
__________________________________________________________________
(республика, облыс, елді мекен)
Есептен шығу туралы белгілер:
Ф.А.Ә. _____________________ Ф.А.Ә. _________________________
_________________ көшіп кетті    _________________ көшіп кетті
Көшіп келгенін растау ________ көшіп келгенін растау _________
(күні)                         (күні)                    Есепке тұрғылызғаны туралы белгілер:
________________________________________________ күні келді
N 13 форма
Тіркеу карточкасының N __________     Тіркеу карточкасына
Қайта есепке алу күні ___________          қосымша
Репатриантың отбасын қайта есепке алу
КАРТОЧКАСЫ
1. Репатрианттың тіркелгеннен кейін отбасында болған өзгерістер
туралы белгілер, отбасының мүшелері қай жаққа кеткені көрсетіледі:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2.
____________________________________________________________________
N№ !Отбасының сол жерде тұратын  !Толық жасы!3-тармақ!4-тармақ
р/с!барлық мүшелерінің фамилиясы !          !бойынша !бойынша
!аты, әкесінің аты            !          !белгілеу!белгілеу
___!_____________________________!__________!________!______________
3. Отбасының еңбекке жарамды мүшелерін жұмысқа орналастыру (3-тармақ
бойынша графаға керекті санды қою керек):
1 - тұрақты жұмыс;
2 - уақытша жұмыс;
3 - қоғамдық жұмыстар (бұл ретте тиісті графаға "2, 3" дегенді
қою керек).
Өндірістен қол үзіп оқу:
4 - оқу орындарында;
5 - қайта даярлау курстарында;
6 - жұмыссыз ретінде тіркелген, соның ішінде;
7 - жұмыссыздығына байланысты жәрдемақы алады (4-тармақ бойынша
графаға "6, 7" қою керек);
8 - асырауындағы адам.
4. Әлеуметтік қамсыздандыру (4-тармақ бойынша керек санды қою керек):
9 - мектепке дейінгі балалар мекемелерінен орын берілді;
10 - орта мектептен орын берілді;
11 - басқа оқу орындарынан орын берілді;
12 - зейнетақы алуға құқы барларға зейнетақы беріледі;
13 - қарттар мен мүгедектер үйінен орын берілді;
14 - үнемі медициналық қызмет алуға мүмкіндігі бар.
Қайта есепке алу карточкасының екінші беті

5. Жилищные условия семьи переселнца (нужное подчеркнуть):
- регистрация постоянная, временная, проживает без регистрации;
- получил государственное жилье, ведомственное жилье, построил жилье,
купил жилье;
- проживает у родственников, у знакомых, в гостинице, в общежитии, в
пункте адаптации, в приспособленных помещениях;
- строит дом, квартиру;
- поставлен на учет для получения жилья.
6. Семья проживает по адресу:____________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
7. Получение беспроцентной ссуды на момент переучета (нужное подчеркнуть):
- ссуда выдана (дата открытия счета, сумма);
- подано заявление на выдачу ссуды.
Подписи прибывших на переучет
несовершеннолетних членов семьи
"____"___________199__г.              (с указанием фамилии, инициалов)
________________ /____________/
________________ /____________/
________________ /____________/
________________ /____________/
________________ /____________/
________________ /____________/
Ответственный
работник Управления
по миграции и демографии                ______________________________
М.П.                                (подпись, фамилия, инициалы)
Форма N 14
Начальнику Управления
по миграции и демографии
________________________
области (г.Алматы, г.Акмолы)
Направление
Настоящее направление выдано(кому)_________________________________________
(Ф.И.О.)
___________________________________________________________________________
в связи с его переездом в _________________________________________________
___________________________________________________________________________
(указать область, г.Алматы, г.Акмолы)
на новое место жительства для постановки на учет в Управлении по миграции
и демографии области, г.Алматы, г.Акмолы в качестве репатрианта.
Вместе с ним переезжают члены семьи:
___________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество                  !  Степень родства
_____________________________________________!_____________________________
М.П.                          Начальник Управления
по миграции и демографии
____________________________
области (г.Алматы, г.Акмолы)

5. Қоныс аударушының тұрғын үй жағдайы (керегінің асты сызылсын):
- тіркелімі тұрақты, уақытша, тіркелімсіз тұрады;
- мемлекеттік тұрғын үй, ведомстволық тұрғын үй алды, тұрғын
үйді өзі тұрғызды, тұрғын үйді сатып алды;
- туысқандарында, таныстарында, қонақүйде, жатақханада,
бейімделу пунктінде, лайықталған үйлерде тұрады;
- үй, пәтер тұрғызып жатыр;
- тұрғын үй алу үшін есепке тұрғызылды.
6. Отбасы мына мекен-жайда тұрады___________________________________
____________________________________________________________________
7. Қайта есепке тұрғызылған кезде процентсіз несие алуы
(керектісінің асты сызылсын):
- несие берілді (есеп шотын ашқан күн, сомасы);
- несие беруге өтініш берілді.
199____ ж. "___" _____________       Есепке тұруға келген отбасының
жасы кәмелетке толған мүшелерінің
қолдары (фамилиясы, аты-жөні
көрсетілуге тиіс)
________________\__________________
________________\__________________
________________\__________________
________________\__________________
Лауазымы                    _______________________________
М.О.                          (қолы, фамилиясы, аты-жөні)
N 14 форма
_________________________________
облысының (Алматы, Ақмола қ.қ.)
Көші-қон және демография
басқармасының бастығына
ЖОЛДАМА
Осы жолдама___________________________________________________
(Ф.А.Ә.)
____________________________________________________________________
оның___________________________________________________________
____________________________________________________________________                  (облысы, Алматы, Ақмола қ.қ. көрсетілсін)
жаңа жерге көшуіне байланысты репатриант ретінде Көші-қон және
демография басқармасында есепке тұру үшін берілді.
Онымен бірге отбасының мына мүшелері көшеді:
____________________________________________________________________
Фамилиясы, аты, әкесінің аты           !  Туыстық жақындығы
__________________________________________!_________________________
М.О.                     ______________________________Облыстық
(Алматы, Ақмола қ.қ.)
Көші-қон және демография
басқармасының бастығы