О внесении изменений и дополнений в Инструкцию N 39 ~V950072 "О порядке исчисления и уплаты налога на транспортные средства"
Утверждено приказом Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 10 июля 1998 г. N 62. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23.07.1998 г. N 550. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года
Z010210_
"О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и
других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Налогового комитета Министерства финансов Республики
Казахстан от 10 июля 1998 года N 62 "Об утверждении изменений и дополнений
к Инструкциям Налогового комитета Министерства финансов Республики
Казахстан N 33..., N 39 "О порядке исчисления и уплаты налога на
транспортные средства"...
Министр
---------------------------------------------------------------------------
В пункте 3 раздела I:
в третьем абзаце:
слова "срока эксплуатации" заменить словами "года выпуска";
слова "от 1" исключить;
слова "лет эксплуатации" заменить словами "лет от года выпуска";
четвертый абзац изложить в следующей редакции:
"Приведенные поправочные коэффициенты к ставкам налога на легковые транспортные средства со сроком до 3 лет и от 3 до 5 лет от года выпуска применяются к ставкам налога на легковые транспортные средства производства стран СНГ и других государств.".
Пункт 8 раздела II дополнить абзацем следующего содержания:
"Следует иметь в виду, что мощность летательных аппаратов (самолетов,
вертолетов и др.) определятся на заводах - изготовителях авиатехники,
конструкторских бюро и указывается в "Руководстве по летной эксплуатации
воздушного судна".".
В приложении таблицу изложить в следующей редакции:
___________________________________________________________________________
№ ! Вид и  !Год     !Мощность     !Количество  !Сумма   !Поправочный!Общая
п/п! марка  !выпуска !транспортного!транспортных!налога с!коэффициент!сумма
!транс-  !транс-  !средства     !средств на  !единицы !           налога
!портного!портного!(киловатт)   !"__"___г.,ед!мощности!          (тенге)
!средства!средства!             !            !(тенге) !           (гр.4х
!        !        !             !            !        !           !гр.5х
!        !        !             !            !        !           !гр.6
___!________!________!_____________!____________!________!___________!_____

"Көлік құралдарына салынатын салықты есептеу мен төлеудің тәртібі туралы" N 39 ~V950072 Нұсқаулыққа өзгерістер мен толықтырулар
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің бұйрығымен бекітілген 1998 жылғы 10 шілде N 62. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 23 шілде N 550 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
------------------Бұйрықтан үзінді----------------
Мемлекеттік кіріс министрінің
2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
34. "Көлiк құралдарына салынатын салықты есептеу мен төлеудiң тәртiбi туралы" N 39 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтыруларды бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң 1998 жылғы 10 шiлдедегi N 62 V980550_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
I бөлімнің 3-тармағында:
үшінші азат жолда:
"пайдалану мерзіміне" деген сөздер "шығарылған жылына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"1 жылдан" деген сөз алынып тасталсын;
"пайдалану жылы" деген сөздер "шығарған" жылдан бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші азат жол мынадай редакцияда жазылсын:
"3 жылға дейінгі және 3 жылдан 5 жылға дейінгі мерзімде шығарылған
жеңіл көлік құралдарына салынатын салық ставкаларына келтірілген түзету
коэффициенттері ТМД елдерінде және басқа мемлекеттерде шығарылған жеңіл
көлік құралдарына салынатын салық ставкаларына қолданылады.".
II бөлімнің 8-тармағы мынадай мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын:
"Тек ұшу аппараттары (ұшақ, тік ұшақ және т.б.) двигательдерінің
қуаты авиатехника, конструкторлық бюро дайындаушы заводтарда айқындалады
және "Әуе кемелерін ұшуда пайдалану жөніндегі нұсқамада" көрсетіледі.".
Кестеге қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
_________________________________________________________________________
| N |  Көлік  | Көлік  |  Көлік  |  Көлік  |  Бірлік  |  Түзету  |Салықтың|
|р/р|  құра.  | құралы.| құралы. | құралы. |  қуатқа  |  коэффи. |  жалпы
|   |  лының  |   ның  |   ның   |   ның   | салынатын|  циенті  | сомасы
|   |  марка. | шыққан |  қуаты  |  саны   |   салық  |          |(теңге)
|   |  сы мен |  жылы  | (кило.  | 199_ж.  |  сомасы  |          |
|   |   түрі  |        |  ватт)  | " ___ " | (теңге)  |          | (4-бағ.
|   |         |        |         | _______ |          |          |х 5-бағ.
|   |         |        |         |  бірлік |          |          |х6-бағ.)
|___|_________|________|_________|_________|__________|__________|________|

_1_!____2___!___3____!______4______!______5_____!____6___!_____7_____!___8_
Примечание: Графы 3 и 7 заполняются только по легковым транспортным
средствам.
Общая сумма налога по легковым транспортным средствам (гр.8) определяется на каждый автомобиль отдельно по следующей формуле: гр.4 х гр.6 х гр.7.

| 1 |    2    |    3   |    4    |    5    |     6    |     7    |    8
|___|_________|________|_________|_________|__________|__________|________|
Ескерту: 3 және 7-бағандар жеңіл көлік құралдары бойынша толтырылады.
Жеңіл көлік құралдары бойынша (8-бағ.) салықтың жалпы сомасы мынадай
формула бойынша: 4-бағ. х 6-бағ. х 7-бағ. әрбір автомобиль үшін жеке
айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Әдістемелік кеңесінде
келісілді
1998 жылғы 10 шілде, N 34 хаттама