О предоставлении информации при выпуске американских и глобальных депозитарных акций (расписок)
Постановление Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 июля 1998 года N 124. Зарегистрировано Министерством юстиции РК 27.08.1998г. Утратило силу - постановлением Директората Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 28 февраля 2000 года N 570
Примечание. См. постановление НКЦБ от 20.11.98г. N 197 V980682_  .
В целях регулирования процессов по выпуску организациями-резидентами Республики Казахстан (далее именуемыми "Эмитенты") американских и глобальных депозитарных акций (расписок) Директорат Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам (далее именуемой "Национальная комиссия") постановляет:
1. Определить следующие понятия, используемые в настоящем Постановлении:
1) АДР - американские депозитарные акции (American Depositary Shаrеs), американские депозитарные расписки (American Depositary Rесеiрts), глобальные депозитарные акции (Global Depositary Shаrеs), глобальные депозитарные расписки (Global Depositary Rесеiрts), "спонсируемые" Эмитентом (выпускаемые банком-депозитарием по инициативе и/или с согласия и/или при поддержке Эмитента);
2) валютные ценности - как это определено статьей 1 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года;
3) нерезидент Республики Казахстан - как это определено статьей 1 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года;
4) Президент Республики Казахстан - как это определено статьей 1 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании" от 24 декабря 1996 года.
2. Установить следующий порядок предоставления информации Эмитентами:
1) выпуск АДР может быть осуществлен только после уведомления об этом Национальной комиссии;
2) к вышеуказанному уведомлению должны прилагаться:
- копия решения (выписка из протокола) общего собрания акционеров Эмитента о выпуске АДР либо иного органа, уполномоченного на принятие такого решения;
- информационное письмо с указанием предполагаемой суммы выпуска АДР, наименования банка-депозитария страны выпуска, посредством которого будет осуществляться выпуск АДР, наименования(ий) ведущего(их) менеджера(ов) выпуска и иных существенных условий выпуска АДР, которые считает необходимым сообщить Эмитент;
- для банков второго уровня: копия лицензии Национального Банка Республики Казахстан на эмиссию данных ценных бумаг;
- при использовании в целях выпуска АДР организации-нерезидента Республики Казахстан, участником которого является Эмитент (так называемого "Специального предприятия" - Special Purpose Vehicle (SРV)): копия лицензии Национального Банка Республики Казахстан на осуществление валютной операции, связанной с движением капитала и предусматривающей переход (перемещение) валютных ценностей от резидентов в пользу нерезидентов, а именно на участие Эмитента в уставном капитале Специального предприятия;

Америкалық және әлемдік депозитарлық акцияларды (қолхаттарды) шығару кезінде ақпарат беру туралы
Қазақстан Республикасы Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы директораты 1998 жылғы 30 шілде N 124 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 27 тамызда тіркелді. Тіркеу N 587. Күші жойылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясы директоратының 2000 жылғы 28 ақпандағы N 570 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының резиденттері-ұйымдардың (бұдан әрі "Эмитенттер" деп аталады) америкалық және әлемдік депозитарлық акцияларды (қолхаттарды) шығарулары жөніндегі процесін реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясының Директораты (бұдан әрі - "Ұлттық комиссия" деп аталады) қаулы етеді:
1. Осы Қаулыда қолданылған мынадай ұғымдар айқындалсын:
1) АДР                       - Эмитент "демеушілік" жасайтын
(Эмитенттің бастамасы бойынша
және/немесе келісімімен және/
немесе қолдауымен депозитарий-
банк шығаратын) америкалық де-
позитарлық акциялар (American
Depositary Shаrеs), америкалық
депозитарлық қолхаттар (American
Depositary Rесеiрts), әлемдік
депозитарлық акциялар (Giobal
Depositary Shаrеs);
2) валюталық құндылықтар     - бұл "Валюталық реттеу туралы"
Қазақстан Республикасының 1996
жылғы 24 желтоқсандағы Заңының
1-бабының айқындалғандай;
3) Қазақстан Республикасының
резидент емесі            - бұл "Валюталық реттеу туралы"
Қазақстан Республикасының 1996
жылғы 24 желтоқсандағы Заңының
1-бабында айқындалғандай;
4) Қазақстан Республикасының
резиденті                 - бұл "Валюталық реттеу туралы"
Қазақстан Республикасының 1996
жылғы 24 желтоқсандағы Заңының
1-бабында айқындалғандай;
2. Эмитенттердің ақпарат берулерінің мынадай тәртібі белгіленсін:
1) АДР тек бұл жөнінде Ұлттық комиссияны жазбаша ескерткеннен кейін ғана жүзеге асырыла алады;
2) жоғарыда аталған жазбаша ескертпеге:
- Эмитент акционерлерінің жалпы жиналысының АДР шығару туралы шешімінің көшірмесі (хаттамадан үзінді-көшірме) не осындай шешім шығаруға өкілетті өзге орган шешімінің көшірмесі (хаттамадан үзінді көшірме);
- АДР шығарылымының жорамал сомасын, елдің АДР шығарылымын жүзеге асыратын депозитарий-банктің атауын, шығарылымның жетекші менеджерінің (лерінің) атауы(лары) және АДР шығарылымының эмитент хабарлауға қажетті деп санайтын өзге де маңызды шарттарын көрсете отырып ақпараттық хат;
- екінші деңгейдегі банктер үшін: осы бағалы қағаздардың эмиссиясына Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің лицензиясының көшірмесі;
- Эмитент қатысушысы болып табылатын Қазақстан Республикасының резиденті емес-ұйымның ("Арнаулы кәсіпорын" -Special Purpore Vehicle (SPV) деп аталатын) АДР шығаруы мақсатында қолдану үшін: капитал қозғалысына байланысты және валюталық құндылықтардың резиденттерден резидент еместердің пайдасына өтуін (орын ауыстыруын), атап айтқанда Эмитенттің Арнаулы кәсіпорынның жарғылық капиталына қатысуын көздейтін валюталық операцияларды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі берген лицензияның көшірмесі қоса берілуі керек;

письменное подтверждение фондовой биржи, созданной и действующей в соответствии с законодательством Республики Казахстан, о включении ранее выпущенных Эмитентом эмиссионных ценных бумаг в официальный список данной фондовой биржи (данная часть включена постановлением Директората Национальной комиссии от 20 ноября 1998 года N 197-2). <*>
Сноска. Подпункт 2 пункта 2 - с дополнениями, внесенными постановлением Директората НКЦБ РК от 20.11.98г. N 197-2 V980686_  .
3) в течение 15 дней по окончании размещения АДР Национальной комиссии должны быть предоставлены:
- проспект эмиссии АДР;
- копия соглашения с банком-депозитарием страны выпуска;
- отчет об итогах выпуска и размещения АДР, включающий в себя информацию о стране выпуска, валюте выпуска, сумме выпуска, уровне выпуска, цене АДР на момент размещения и на момент подачи данного отчета;
- список андеррайтеров или инвесторов-покупателей АДР.
3. Контроль за исполнением настоящего Постановления возложить на Управление корпоративных финансов центрального аппарата Национальной комиссии.
Председатель
Национальной комиссии

- Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес құрылған және жұмыс iстеп тұрған қор биржасы берген, эмитенттiң бұрынғы шығарылған эмиссиялық бағалы қағаздарының осы қор биржасының ресми тiзiмiне енгiзiлгендiгi туралы жазбаша растама (осы бөлiк Ұлттық комиссия Директоратының 1998 жылғы 20 қарашадағы N 197-2 қаулысымен енгізiлген);<*>
Ескерту. 2) тармақ толықтырылды - ҚР Бағалы қағаздар жөніндегі ұлттық комиссиясы директоратының 1998.11.20. N 197-2   V980686_   қаулысымен .
3) АДР орналастыру аяқталғаннан кейін 15 күн ішінде Ұлттық
комиссияға:
- АДР эмиссияларының проспектісі;
- шығарылым елінің депозитарий-банкімен келісімнің көшірмесі;
- шығарылымның елі, шығарылым валютасы, шығарылым сомасы, шығарылым деңгейі, орналастыру сәтіне және осы есепті беру сәтіне АДР-дың бағасы туралы ақпарат енгізілген АДР шығарылымы және орналастыру қорытындылары туралы есеп;
- андеррайтерлерінің немесе АДР сатып алушылардың тізімі берілу керек.
3. Осы Қаулының орындалысына бақылау жасау Ұлттық комиссия орталық аппаратының Корпоративтік қаржылар басқармасына жүктелсін.
Ұлттық комиссияның
Төрағасы