Дополнения и изменения № 1 к Временному порядку выплаты Филиалами и структурными подразделениями Народного Банка Казахстана заработной платы и других денежных выплат работникам бюджетных организаций путем зачисления их суммы на счета по вкладам или карт-счета ~V970413
Утверждено Приказом Департамента Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан от 15 июля 1998 года № 325. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 12.10.1998 г. № 616. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 523
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 29.11.2012 № 523.
Настоящими дополнениями и изменениями устанавливается порядок взаиморасчетов между территориальными органами Казначейства и Филиалами, структурными подразделениями Открытого Акционерного Общества "Народный банк Казахстана" по зачисляемым суммам заработной платы и другим денежным выплатам на индивидуальные лицевые счета по вкладам до востребования или карт-счета за счет внебюджетных средств организаций, содержащихся за счет республиканского и местного бюджетов.
1. В связи с перерегистрацией АОЗТ "Народный Банк Казахстана" в ОАО "Народный Банк Казахстана" по всему тексту "Временного порядка выплаты Филиалами и структурными подразделениями Народного Банка Казахстана заработной выплаты и других денежных выплат работникам бюджетных организаций путем зачисления их суммы на счета по вкладам или карт-счета" из наименования Банка исключить слово "Акционерный" и указывать организационно-правовую форму - ОАО (Открытое Акционерное Общество).
2. В разделе 1. "Организация работы по выплате заработной платы и других денежных выплат путем зачисления их суммы на счета по вкладам":
- в пункте 1.5. после слов "платежными поручениями" дополнить словами
" с бюджетных (120, 130, 132, 724) и внебюджетных счетов";
- в абзаце 2 пункта 1.6. слова "или Бюджетному банку" исключить.
3. Раздел 2. "Порядок перевода выплаты заработной платы и других денежных выплат через карт-счета":
- дополнить пунктом 2.11. следующего содержания "В случае перечисления заработной платы и других денежных выплат с внебюджетных счетов бюджетная организация одновременно готовит в установленном порядке два платежных поручения: первое - на перечисление суммы заработной платы с обязательным указанием в нем 10-значного кода бюджетной классификации и второе платежное поручение с указанием в текстовом пространстве "Назначение платежа" - оплата финансовых услуг Народному Банку по зачислению зарплаты на картсчета. Тариф оплаты услуг официально сообщается территориальных органам Казначейства";

Бюджеттік ұйымдардың қызметкерлеріне жалақы және басқа да ақша төлемдерін салымдар немесе карт-шот бойынша шотқа олардың сомаларын аудару жолымен Қазақстан Халықтық банкі филиалдары мен құрылымдық бөлімшелері төлеунің Уақытша тәртібіне N 1 ~V970413 толықтырулар мен өзгерістер
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық департаментінің директорының бұйрығымен БЕКІТІЛГЕН 15 шілде 1998 ж. N 325 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 12 қазанда тіркелді. Тіркеу N 616. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 523 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрiнің 2012.11.29 № 523 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Осы толықтырулармен және өзгерістермен Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын ұйымдардың бюджеттен тыс қаражаттары есебінен талап еткенге дейін және картшот салымдары бойынша дербес жеке шоттарға жалақының және басқа да ақшалай төлемдердің есептелген сомалары бойынша Қазынашылықтың аумақтық органдары мен "Қазақстан Халықтық жинақ банкі" Ашық Акционерлік Қоғамының филиалдары арасындағы өзара есеп айырысудың тәртібін белгілейді.
1. "Қазақстанның Халықтық банкі" ЖТАҚ "Қазақстанның халық банкі" ААҚ болып қайта тіркелуіне байланысты "Қазақстанның халықтық банкі арқылы мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын оқу орындарының студенттеріне, тыңдаушыларына, аспиранттарына және оқушыларына стипендия төлеудің уақытша тәртібінің" бүкіл мәтіні бойынша Банктің атауынан "Акционерлік" деген сөз алынып тасталсын және ұйымдық-құқықтық нысан - ААҚ (Ашық Акционерлік Қоғам) көрсетілсін.
2. 1- бөлімде. "Жалақы төлеу бойынша жұмыстарды ұйымдастыру және салымдар бойынша шотқа олардың сомаларын аудару жолымен басқа да ақша төлеу":
- 1.5-тармақта "төлем тапсырыстарымен" деген сөздерден кейін "бюджет (120,130,132,724) және бюджеттен тыс шоттардан" деген сөздермен толықтырылсын;
2-азатжолдың 1.6-тармағында "немесе Бюджет банкіне" деген сөздер алынып тасталсын.
3. 2-бөлім. "Жалақы төлеу және карт-шот арқылы басқа да ақша төлеудің аудару тәртібі":
2.11-тармағы мынадай мазмұнда толықтырылсын: "Жалақы төлеу және бюджеттен тыс шоттардан басқа да ақша төлеуді аудару жағдайында бюджеттік ұйымдар белгіленген тәртіппен екі төлем тапсырыстарын бір уақытта дайындайды: біріншісі - жалақы сомаларын, онда бюджеттік сыныптарының 10 таңбалы кодын көрсете отырып аудару және екіншісі - "Төлемнің мақсаты" - карт-шот арқылы жалақыны есептеу бойынша Халықтық банкінің қаржылық қызметтерін төлеу текстік аймағын көрсете отырып, төлем тапсырысын дайындайды.
Қызметті төлеу тарифін Қазынашылықтың аумақтық органдары ресми хабарлайды".

- дополнить пунктом 2.12. следующего содержания "Для учета расчетов по выплате заработной платы и других денежных выплат с внебюджетных счетов бюджетных организаций за оказанные финансовые услуги филиалам Народного Банка в территориальных органах Казначейства открывается текущий транзитный счет наличности на балансовом счете 889 "Единый Казначейский счет". Назначением счета является аккумулирование денег в счет оплаты услуг Народного Банка по зачислению заработной платы с внебюджетных счетов и централизованная оплата стоимости финансовых услуг Народному Банку территориальными органами Казначейства.
По счету 889 ведется аналитический учет по оплате услуг за выдачу Народным Банком заработной платы и других денежных выплат, перечисленных с внебюджетных счетов бюджетных организаций на счета по вкладам или карт-счета".
4. В разделе 4. "Порядок предоставления информации о зачисленных во вклады и на карт-счета суммах заработной платы работников бюджетных организаций":
- в пункте 4.1.:
- абзац 2 после слов "на республиканском" дополнить словами "и отдельно местных", слово "бюджете" заменить словом "бюджетах";
- текст абзаца 3 заменить текстом следующего содержания "Кроме того территориальные органы Казначейства ведут учет по суммам заработной платы, перечисляемой бюджетными организациями, за счет внебюджетных средств (приложение N2-а);
- в абзаце 4 слова "приложение 2" дополнить через запятую цифрой "2-а", слова "Управления (районные отделения) Бюджетного Банка" исключить, второе предложение исключить;
- текст абзаца 5 заменить текстом следующего содержания: "При осуществлении сверки с Народным Банком Казахстана областные (Алматинское городское) управления Казначейства и их территориальные подразделения учитывают данные журнала по суммам заработной платы, перечисляемой организациями, содержащимися на государственном бюджете, за счет внебюджетных средств (приложение 2-а)";
- дополнить абзацем 6 следующего содержания: "Территориальные органы Казначейства ежемесячно, не позднее 2 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по данным журнала (приложение 2-а) подсчитывают сумму (графа 11) и производят перечисление вознаграждения за оказанные финансовые услуги по зачислению заработной платы из внебюджетных источников Филиалам и структурным подразделениям Народного Банка Казахстана по реквизитам, указанным последним. Территориальные органы Казначейства несут ответственность за своевременное перечисление в полном объеме аккумулированных на счете (889) денег за счет средств внебюджетной деятельности бюджетных организаций";

2.12-тармағы мынадай мазмұнда толықтырылсын: "Жалақы төлеу және бюджеттік ұйымдардың бюджеттен тыс шоттарынан басқа да ақша төлеу бойынша есеп айырысу есебі үшін Қазынашылықтың аумақтық органдарында Халықтық банкі филиалдарының көрсетілген қаржылық қызметтері үшін "Бірыңғай Қазынашылық шот" 889 баланс шотына қолма-қол ақшаның ағымдағы транзиттік шоты ашылады". Шоттың мақсаты бюджеттен тыс шоттардан жалақыны аудару бойынша Халықтық банкінің қызметтері үшін төлеу және Қазынашылықтың аумақтық органдарының Халықтық банкіне қаржылық қызметтерінің құнын орталықтан төлеу шотына жинақталған ақша болып табылады.
889 шот бойынша салымдар немесе карт-шотқа бюджеттік ұйымдардың бюджеттен тыс шоттардан аударылған жалақы және басқа да ақша төлемдері үшін Халықтық банкінің қызметтерін төлеу жөнінде талдамалы есеп жүргізіледі".
4.4-бөлімде. "Салымдарға және бюджеттік ұйымдары қызметкерлерінің жалақысы сомаларын карт-шотқа аудару туралы ақпаратты беру тәртібі":
4.1-тармақта:
- 2- азатжолда "республикалық" деген сөздер "және бөлек жергілікті" деген сөздермен толықтырылсын, "бюджетте" деген сөздер "бюджеттерде" деген сөздермен ауыстырылсын.
3-азатжолдың тексі мынадай мазмұндағы текспен ауыстырылсын: "Бұдан басқа Қазынашылықтың аумақтық органдары бюджеттен тыс қаржы (N 2-а қосымша) есебінен бюджеттік мекемелер аударған жалақы сомалары бойынша есеп жүргізеді";
4-азатжолдағы "2-қосымша" деген сөздер "2-а" цифрмен үтір арқылы толықтырылсын, "Бюджеттік банкінің басқармасы (аудандық бөлімшелер)" деген сөздер алынып тасталсын, екінші сөйлем алынып тасталсын;
5-азатжолдың тексі мынадай мазмұндағы текспен ауыстырылсын "Қазынашылықтың облыстық (Алматы қалалық) басқармалары және олардың аумақтық бөлімшелері Қазақстан Халықтық банкімен салыстыруды жүзеге асыру кезінде бюджеттен тыс (2-а-қосымша) қаржы есебінен мемлекеттік бюджетте ұсталатын ұйымдарға аударылатын жалақы сомалары бойынша журналдың деректерін ескереді";
6-азатжол мынадай мазмұнда толықтырылсын: Қазынашылықтың аумақтық органдары есеп мерзімінен кейінгі алдағы айдың екінші санынан кешікпей ай сайын журнал (2- қосымша) деректері бойынша сомаларды санайды (11-баған) және бюджеттен тыс көздерден жалақыны есептеу бойынша қаржы қызметтерін көрсеткені үшін сыйақыларды соңғы көрсетілген реквизиттер бойынша Қазақстан Халықтық банкі филиалдарына және құрылымдық бөлімдеріне аударуды жүргізеді. Қазынашылықтың аумақтық органдары бюджеттік ұйымдардың бюджеттен тыс қызметтері қаржысының есебінен жинақталған (889) шотындағы ақшаның толық көлемінде уақтылы аударылуы үшін жауапкершілік алады";