О внесении изменений и дополнений в Положение по применению контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью от 24.03.97 г. N 9-3-2-3/1847
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 2 апреля 1998 года N 21. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 6 ноября 1998 г. N 640. Утратил силу - приказом Министра финансов РК от 30.12.2004г. N 471
Извлечение из приказа Министра финансов РК
от 30.12.2004г. N 471
"Приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты, согласно приложению...
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня подписания.
Министр
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 декабря 2004 года N 471
Перечень утративших силу
некоторых нормативных правовых актов
...
2. Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 2 апреля 1998 года N 21 "О внесении изменений и дополнений в Положение по применению контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью от 24.03.97 г. N 9-3-2-3/1847...".
-------------------------------------------------------------------
В соответствии с п.3 постановления Правительства Республики Казахстан от 15.01.97 г. N 67 P970067_  "О применении контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью при осуществлении денежных расчетов с населением", Налоговым комитетом Министерства финансов Республики Казахстан согласованы с министерствами и ведомствами Изменения и дополнения, вносимые в Положение по применению контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью от 24.03.97 г. N 9-3-2-3/1847 V970275_  , в связи с изложенным приказываю:
1. Дополнить п.7 Положения о порядке продажи, технического обслуживания и ремонта контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью в Республике Казахстан (приложение N 3) - абзацами пятым, шестым, седьмым следующего содержания:
"Потребители вправе приобретать за пределами Республики Казахстан контрольно-кассовые аппараты с фискальной памятью, модели которых включены в Государственный реестр контрольно-кассовых аппаратов, разрешенных к использованию на территории Республики Казахстан, с последующей регистрацией в налоговых органах при условии, что приобретенные контрольно- кассовые аппараты соответствуют техническим требованиям, установленным Положением по применению контрольно-кассовых аппаратов c фискальной памятью.
При регистрации в налоговых органах необходимо представлять документы с отметкой таможенных органов об уплате таможенных пошлин и налогов в соответствии с законодательством Республики Казахстан. В случае приобретения потребителем контрольно-кассового аппарата не у заявителей, поставщиков, центров технического обслуживания и уполномоченных продавцов, ответственность за несоответствие контрольно-кассового аппарата техническим требованиям несет потребитель."

24.03.97 ж. N 9-3-2-3/1847 ~V970275 Фискальді тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды қолдану жөніндегі ережеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық Комитеті 1998 жылғы 2 сәуір N 21 БҰЙРЫҚ. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 6 қыркүйек N 640 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2004 жылғы 30 желтоқсандағы N 471 бұйрығымен.
-----------Күші жойылды------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қосымшаға сәйкес кейбiр нормативтiк құқықтық актiлердiң күшi жойылды деп танылсын...
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2004 жылғы 30 желтоқсандағы
N 471 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбiр нормативтiк
құқықтық актiлер тiзбесi
2. "24.03.97 ж. N 9-3-2-3/1847 Фискальдық жады бар бақылау-касса машиналарын қолдану бойынша ережеге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетінiң 1998 жылғы 2 сәуiрдегi N 21 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлімiнде N 640 болып тiркелген)...
-----------------------------------
"Халықпен ақшалай есеп айырысу кезінде фискальды тетігі бар бақылау- кассалық аппараттарды қолдану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 15 қаңтардағы N 67 P970067_ қаулының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің салық комитеті 1997 жылғы 24 наурыздағы N 9-3-2-3/1847 V970275_ Фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды қолдану жөніндегі ережеге министрліктердің және ведомстволардың енгізген өзгерістері мен толықтыруларына келіседі, осы айтылғандарға байланысты БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасындағы Фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды сату, техникалық қызмет көрсету және жөндеу тәртібі туралы ереженің 7-тармағы (N 3-қосымша) - мынадай мазмұндағы бесінші, алтыншы, жетінші абзацтармен толықтырылсын:
"Фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды қолдану жөніндегі ережемен белгіленген техникалық талаптарға сатып алынған бақылау-кассалық аппараттар сәйкес келген жағдайда салық органдарында одан әрі тіркей отырып, Қазақстан Республикасының аумағында пайдалануға рұқсат етілген бақылау-кассалық аппараттардың Мемлекеттік тіркеліміне енгізілген үлгісін фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде сатып алуға тұтынушылар құқылы.
Салық органдарында тіркеу кезінде Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кеден баждары мен салықтарын төлегендігі туралы кеден органдары белгі жасаған құжаттарды ұсынуы қажет.
Бақылау-кассалық аппараттарды тұтынушылар өтініштерден, жеткізуден, техникалық қызмет көрсету орталықтарынан және өкілетті сатушылардан сатып алған жағдайда бақылау-кассалық аппараттардың техникалық талаптарға сәйкессіздігі үшін жауапкершілік тұтынушыларға жүктеледі.".

2. Подпункт 8.2 пункта 8 "Центр технического обслуживания", Положения о порядке продажи, технического обслуживания и ремонта контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью (приложение N 3), дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"При заключении договора с потребителями о техническом обслуживании и ремонте контрольно-кассовых аппаратов условия договора должны быть равнозначными независимо от того, где приобретен контрольно-кассовый аппарат."
В подпункте 8.2 пункта 8, в восьмом абзаце исключить следующие слова "приобретенные потребителем в ЦТО или у иных продавцов, имеющих договор обслуживания контрольно-кассовых аппаратов с ЦТО."
3. Исключить понятие "РОS-терминал" в следующих приложениях:
в Положении по применению контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью в пункте 8, абзаце 6;
в Технических требований к контрольно-кассовым аппаратам с фискальной памятью, в пункте 3 (приложение N 2);
в Порядке регистрации контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью, РОS-терминалов, кассовых терминалов на базе персональных компьютеров с фискальной картой в налоговых органах, в пункте 9 (приложение N 5);
в названии приложения N 5.
4. Налоговым комитетам по областям, гг.Астане и Алматы:
- довести внесенные дополнения и изменения в Положение по применению контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью от 24.03.97 г. N 9-3-2-3/1847 до низовых налоговых органов;
- организовать разъяснительную работу среди налогоплательщиков через средства массовой информации.
Председатель

2. Фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды сату, техникалық қызмет көрсету және жөндеу тәртібі туралы ереженің 8-тармағының 8.2 тармақшасы (N 3-қосымша) - мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"Бақылау-кассалық аппараттарды техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі сатып алушылармен шарт жасасқан кезде бақылау-кассалық аппарат қайда сатып алынғанына тәуелсіз шарт тәртібі бірдей болуы тиіс".
8-тармақтың 8.2 тармақшасындағы сегізінші абзацтағы мынадай - "тұтынушылар ОТҚ сатып алған немесе бақылау-кассалық аппараттарды қызмет көрсетуде ОТҚ-мен шарт жасасқан өзге сатушылар" деген сөздер алынып тасталсын.
3. Мынадай қосымшалардағы "РОS-терминал" деген ұғымдар алынып тасталсын:
8-тармақтың алтыншы абзацындағы фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды қолдану жөніндегі ережедегі;
3-тармақтың фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарға қойылатын техникалық талаптардағы (N 3-қосымша);
9-тармақтағы Фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды тіркеу тәртібі, салық органдарындағы фискальды картасы бар дербес компьютерлердің базаларындағы РОS-терминалдардағы, кассалық терминалдардағы (N 5-қосымша);
N 5-қосымшаның атауындағы.
4. Облыстар және Астана, Алматы қалалары бойынша салық комитеттеріне:
- 1997 жылғы 24 наурыздағы N 9-3-2-3/1847 V970275_ Фискальды тетігі бар бақылау-кассалық аппараттарды қолдану жөніндегі ережеге енгізілген толықтырулар мен өзгерістерді төменгі тұрған салық органдарына жеткізсін;
бұқаралық ақпарат құралдары арқылы салық төлеушілер арасында түсіндірме жұмыстарын жүргізсін.
Төраға