Об электронных копиях грузовых таможенных деклараций
Приказ Таможенного комитета Министерства госдоходов Республики Казахстан от 30 ноября 1998г. N 242-П Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 1998 г. за N 689. Утратил силу - приказом председателя Таможенного комитета МГД РК от 15 февраля 2001 г. N 54 ~V011442
В целях дальнейшей реализации Постановления Правительства Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 294-а P97294a_ "О мерах по автоматизации таможенных органов и созданию Республиканской сети обмена данными для Государственного таможенного комитета Республики Казахстан" и развитием таможенной инфраструктуры приказываю:
1. Таможенное оформление производить при наличии электронных копий грузовых таможенных деклараций (далее - ГТД) в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 1997 г. N 294-а "О мерах по автоматизации таможенных органов и созданию Республиканской сети обмена данными для Государственного таможенного комитета Республики Казахстан".
2. Начальникам таможенных управлений, таможен и таможенных постов:
- перезаключить договоры аренды помещений с ЗАО "Корпорацией "Акцепт"; при этом арендную плату взимать в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
- передачу помещений осуществлять в строгом соответствии с актом приема-передачи;
- обеспечить охрану помещений и оборудования ЗАО "Корпорации "Акцепт", находящихся в здании таможенных органов;
- довести содержание настоящего приказа до декларантов и иных заинтересованных лиц, находящихся в регионе деятельности соответствующих таможенных органов.
3. Начальникам отделов и служб автоматизации и таможенной статистики таможенных органов осуществлять контроль за деятельностью юридических лиц по формированию электронных копий ГТД.
4. Признать утратившими силу приказы Государственного таможенного комитета Республики Казахстан от 17 апреля 1997 г. N 100-П "О формировании электронных копий ГТД", от 9 октября 1997 г. N 240-П "Об электронных копиях ГТД", приказ Таможенного комитета Министерства
финансов Республики Казахстан от 8 сентября 1998 г. N 162-П "Об
электронных копиях ГТД".
5. Контроль за исполнением Настоящего приказа оставляю за собой.
Председатель
(Специалист: Цай Л.Г.
Корректор: Склярова И.)

Кедендік жүк декларациясының электронды көшірмелері туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті 1998 жылғы 30 қараша N 242-п Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1998 жылғы 2 желтоқсанда N 689 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден комитеті төрағасының 2001 жылғы 15 ақпандағы бұйрығымен. ~V011442
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 ж. 4-наурыздағы N 294-а P97294a_ "Кеден органдарын автоматтандыру және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кеден комитеті үшін Республикалық деректер алмасу желісінің шаралары туралы" қаулысын одан әрі жүзеге асыру және кедендік шағын құрылымдарды дамыту мақсатында Бұйырамын:
1. Кедендік рәсімдеу Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 ж. 4 наурыздағы N 294-а "Кеден органдарын автоматтандыру және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кеден комитеті үшін Республикалық деректер алмасу желісінің шаралары туралы" қаулысына сәйкес кедендік жүк декларациясының (әрі - КЖД) электрондық көшірмесі көрсетілгенде ғана жүргізілсін.
2. Кеден басқармаларының, кедендер мен кеден бекеттерінің бастықтары:
- ЖАҚ "Акцепт" Корпорациясымен" жайларды жалдауға шарттарды қайтадан жасасын, бұл арада жайларды жалдағаны үшін ақы төлеудің Қазақстан Республикасының Азаматтық заңдарына сәйкес жүзеге асырылуы ескерілсін;
- жайлардың өткізілуі қабылдау-өткізу актісімен қатаң жүзеге асырылсын;
- ЖАҚ "Акцепт" Корпорациясының" кеден мекемелері ғимараттарында орналасқан жайлары мен жабдықтарын қорғауды қамтамасыз етсін;
- кедендік ресімдеуді Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 ж. 4-наурыздағы N 294-а қаулысына сәйкес КЖД-ның электронды көшірмелері бар болатын жағдайда жүргізсін;
осы бұйрықтың мазмұнын тиісті кеден органдары қызметінің аймағында орналасқан декларанттар мен өзге де мүдделі тұлғаларға жеткізсін.
3. Кеден мекемелерінің бөлімдері мен автоматтандыру және кедендік
статистика қызметтерінің бастықтары КЖД-ның электронды көшірмелерін
қалыптастыру жөніндегі заңды тұлғалардың қызметіне бақылау жасауды жүзеге
асырсын.
4. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кеден комитетінің 1997 ж. 17
сәуірдегі N 100-П "КЖД-ның электрондық көшірмелерін қалыптастыру туралы";
1997 ж. 9 қазандағы N 240-П "КЖД-ның электрондық көшірмелері туралы",
бұйрықтарының, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кеден комитетінің
1998 ж. 8 қыркүйектегі N 162-П "КЖД-ның электрондық көшірмелері туралы"
бұйрығының күші жойылған деп саналсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау жасауды өз өкілеттігімде
қалдырамын.
Төраға