Об утверждении нормативных правовых актов по вопросам осуществления кастодиальной деятельности банков-кастодианов
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 341. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18.03.1999 г. за N 712. Инструкция утратила силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 150 (V032366)
В целях упорядочения учета и контроля операций, выполняемых банками-кастодианами Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления банками второго уровня хранения и учета вверенных им негосударственными накопительными пенсионными фондами денег и ценных бумаг, Инструкцию о составлении и представлении банками второго уровня отчетов по хранению и учету вверенных им негосударственными накопительными пенсионными фондами денег и ценных бумаг ( Примечание РЦПИ. Инструкция утратила силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 150 ) и ввести их в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
2. Юридическому департаменту (Сизова С.И.) совместно с Департаментом банковского надзора (Жумагулов Б.К.) зарегистрировать настоящее постановление, Правила осуществления банками второго уровня хранения и учета вверенных им негосударственными накопительными пенсионными фондами денег и ценных бумаг и Инструкцию о составлении и представлении банками второго уровня отчетов по хранению и учету вверенных им негосударственными накопительными пенсионными фондами денег и ценных бумаг в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту банковского надзора (Жумагулов Б.К.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление и вышеназванные нормативные правовые акты до сведения областных филиалов Национального Банка Республики Казахстан и банков второго уровня.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Кудышева М.Т.
Председатель
Национального Банка
Инструкция
о составлении и представлении банками второго уровня
отчетов по хранению и учету вверенных им негосударственными
накопительными и пенсионными фондами денег и ценных бумаг <*>
Сноска. Инструкция утратила силу - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 150 .
Настоящая Инструкция разработана в соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и устанавливает виды отчетов банков второго уровня (далее - банки-кастодианы) по хранению и учету вверенных им негосударственными накопительными пенсионными фондами (далее - пенсионные фонды) денег и ценных бумаг (далее - пенсионные активы), порядок их составления и представления в Национальный Банк Республики Казахстан (далее - Национальный Банк) и пенсионным фондам.

Кастодиан-банктердің кастодиандық қызметін жүзеге асыру мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы
Қаулы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасы 1998 жылғы 31 желтоқсан N 341 Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 18 наурызда N 712 тіркелді. Нұсқаулықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 7 мамырдағы N 150 қаулысымен.
Кастодиан-банктер орындайтын операциялардың есебін жүргізуді және бақылауды ретке келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы қаулы етеді:
1. Екінші деңгейдегі банктердің мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорлары сеніп тапсырған ақшасы мен құнды қағаздарын сақтауды және есебін жүргізуді жүзеге асыру ережесі, Екінші деңгейдегі банктердің мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорлары сеніп тапсырған ақшасы мен құнды қағаздарын сақтау және есебін жүргізу жөнінде есеп беріп отыруы туралы нұсқаулық (РҚАО-ның ескертуі: Нұсқаулықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 7 мамырдағы N 150 қаулысымен . )  бекітілсін және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енгізілсін.
2. Заң департаменті (Сизова С.И.) Банктік қадағалау департаментімен бірлесіп (Жұмағұлов Б.Қ.) осы қаулыны және Екінші деңгейдегі банктердің мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорлары сеніп тапсырған ақшасы мен құнды қағаздарын сақтауды және есебін жүргізуді жүзеге асыру ережесін, Екінші деңгейдегі банктердің мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорлары сеніп тапсырған ақшасы мен құнды қағаздарын сақтау және есебін жүргізу бойынша есеп беріп отыруы туралы нұсқаулықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркесін.
3. Банктік қадағалау департаменті (Жұмағұлов Б.Қ.) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркелген күннен бастап он күн мерзімде осы қаулыны және жоғарыда аталған нормативтік құқықтық актілерді Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің филиалдарына және екінші деңгейдегі банктерге жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.Т.Құдышевке жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 341 қаулысымен
Бекітілген
Екінші деңгейдегі банктердің мемлекеттік емес жинақтаушы
зейнетақы қорлары сеніп тапсырған ақшасы мен құнды
қағаздарын сақтауы және есебін жүргізу жөнінде
есеп беріп отыруы туралы
Нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 7 мамырдағы N 150 қаулысымен .
Осы Нұсқаулық "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы"  Қазақстан Республикасының Заңына  сәйкес жасалған және өздеріне сеніп тапсырған мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорларының (бұдан әрі - зейнетақы қорлары) ақшасы мен құнды қағаздарын (бұдан әрі - зейнетақы активтері) сақтау және есептеу бойынша екінші деңгейдегі банктердің (бұдан әрі - кастодиан банктер) есеп беру түрлерін, оларды жүргізу және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (бұдан әрі - Ұлттық Банк) мен зейнетақы қорларына беру тәртібін белгілейді.

Глава 1. Общие положения
1. В настоящей Инструкции используются понятия, определенные действующим законодательством о пенсионном обеспечении.
2. Банк-кастодиан представляет отчеты по хранению и учету вверенных им пенсионными фондами пенсионных активов (далее - отчеты) в порядке и сроки, установленные настоящей Инструкцией.
3. Отчеты представляются в следующих целях:
1) сбора статистической информации о результатах кастодиальной деятельности в Республике Казахстан;
2) осуществления контроля за деятельностью банков-кастодианов по хранению и учету пенсионных активов;
3) принятия Национальным Банком своевременных и адекватных мер к банкам-кастодианам за нарушение ими норм банковского законодательства;
4) проведения мониторинга за целевым инвестированием банками-кастодианами пенсионных активов.
4. Банками-кастодианами еженедельно представляются отчеты в Национальный Банк, Национальную комиссию Республики Казахстан по ценным бумагам и соответствующие пенсионные фонды.
5. Сбор, обработку и анализ информации, получаемой из отчетов банков-кастодианов, осуществляет подразделение банковского надзора Национального Банка.
Глава 2. Порядок представления отчетов
6. Отчетность банков-кастодианов состоит из двух отчетов:
1) сводный отчет о состоянии пенсионных активов накопительных пенсионных фондов (Приложение N 1 к настоящей Инструкции);
2) сводный отчет о результатах инвестирования пенсионных активов накопительных пенсионных фондов (Приложение N 2 к настоящей Инструкции).
7. Отчеты представляются банками-кастодианами в Национальный Банк на бумажном и электронном носителях по формату, установленному Национальным Банком. Днем представления отчетности считается день их фактического поступления в Национальный Банк. Отчеты представляются в Национальный Банк:
1) на электронном носителе - не позднее 17 часов 30 минут первого рабочего дня недели, следующей за отчетной;
2) на бумажном носителе - не позднее 17 часов 30 минут второго рабочего дня недели, следующей за отчетной.
8. Отчеты на бумажном носителе составляются и распечатываются с использованием компьютерной техники. Отчеты, предоставленные в ином виде или с какими-либо исправлениями, не принимаются и возвращаются без проверки.
9. Отчет на бумажном носителе составляется в трех экземплярах, при этом один экземпляр отчета представляется в подразделение банковского надзора Национального Банка, второй - в соответствующий филиал Национального Банка по месту нахождения банка-кастодиана, третий экземпляр остается в банке-кастодиане.
10. Банки-кастодианы, расположенные в городе Алматы, представляют отчеты на электронном носителе по имеющимся в их распоряжении средствам связи (Х-400 "alm stаtistiка", через модемную связь или через Главный Алматинский филиал Национального Банка на позывной "alm gatu_ecs") непосредственно в подразделение вычислительных работ Национального Банка.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулықта зейнетақымен қамсыздандыру туралы қолданылып жүрген заңда белгіленген түсініктер пайдаланылған.
2. Кастодиан-банк өзіне сеніп тапсырған зейнетақы активтерінің зейнетақы қорларының сақталуы және есебін жүргізу осы Нұсқаулықта белгіленген тәртіппен және мерзімде (бұдан әрі - есептер) бойынша есеп береді.
3. Есеп:
1) Қазақстан Республикасындағы кастодиандық қызмет нәтижелері туралы статистикалық ақпарат жинау;
2) кастодиан-банктердің зейнетақы активтерін сақтау және есебін жүргізу жөніндегі қызметіне бақылау жасау;
3) Банк заңдарының нормаларын бұзғаны үшін Ұлттық Банктің кастодиан-банктерге уақытылы және тиісті шаралар қабылдауы;
4) кастодиан-банктердің зейнетақы активтерін мақсатты инвестициялауы үшін мониторинг жүргізу мақсатына беріледі.
4. Кастодиан-банктер апта сайын Ұлттық Банкке, Қазақстан Республикасының құнды қағаздар жөніндегі Ұлттық комиссиясына және тиісті зейнетақы қорларына есеп береді.
5. Кастодиан-банктердің есептерінен алынған ақпаратты жинауды, өңдеуді және талдауды Ұлттық Банктің банктік қадағалау бөлімшесі жүргізеді.
2-тарау. Есеп беру тәртібі
6. Кастодиан банктердің есебі-екі есеп беруден тұрады:
1) Жинақтаушы зейнетақы қорлары зейнетақы активтерінің жағдайы туралы жиынтық есеп (осы Нұсқаулыққа N 1 Қосымша);
2) Жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерін инвестициялау нәтижелері туралы жиынтық есеп (осы Нұсқаулыққа N 2 Қосымша).
7. Кастодиан-банктер Ұлттық Банкке есепті қағазға жазып және Ұлттық Банк белгілеген үлгі бойынша электронды жазбамен береді. Есеп Ұлттық Банкке келіп түскен күн оның берілген күні болып саналады. Есеп Ұлттық Банкке:
1) электронды жазбада - есеп берілгеннен кейінгі аптаның алғашқы жұмыс күнінің 17 сағат 30 минутынан кешіктірмей;
2) қағазға жазылғаны - есеп берілгеннен кейінгі аптаның екінші жұмыс күнінің 17 сағат 30 минутынан кешіктірмей беріледі.
8. Қағазға түсірілген есеп компьютерлік техниканы пайдалану арқылы жасалады және басылып шығарылады. Басқа түрде немесе қандай да бір түзетулермен берілген есептер қабылданбайды және тексерілмей қайтарылады.
9. Қағазға жазылған есеп үш дана етіп жасалады, сонымен бірге есептің бір данасы Ұлттық Банктің банктік қадағалау бөлімшесіне, екіншісі - кастодиан-банктің мекен-жайы бойынша Ұлттық Банктің тиісті филиалына, үшінші данасы кастодиан-банкте қалады.
10. Алматы қаласына орналасқан кастодиан-банктер есепті өздерінің пайдалануындағы байланыс құралы бойынша (Х-400 "alm stаtistiка", модемдік байланыс арқылы немесе Ұлттық Банктің) Алматы Бас филиалы арқылы "аlм gatu_ecs" белгі беру дыбысына) тікелей Ұлттық Банктің есептеу жұмысы бөлімшесіне жібереді.

11. Банки-кастодианы, расположенные вне города Алматы, представляют отчеты на электронном носителе в соответствующий филиал Национального Банка по месту нахождения банка-кастодиана.
12. Подразделение вычислительных работ Национального Банка, не позднее следующего рабочего дня после дня получения отчетов, передает их в информационно-статистическое управление подразделения банковского надзора Национального Банка.
13. В случае обнаружения в предоставленных отчетах каких-либо неточностей или ошибок, Национальный Банк должен указать их и потребовать повторного представления отчетов с учетом указанных им замечаний.
14. Ответственность за своевременность, полноту и достоверность представления отчетов возлагается на первого руководителя и главного бухгалтера банка-кастодиана.
Перед представлением отчетов работники банков-кастодианов, ответственные за составление отчетов, сверяют данные, содержащиеся в отчетах, представляемых в Национальный Банк, с данными ежедневного балансового отчета банка-кастодиана, а также сравнивают все суммы с соответствующими суммами в предыдущих отчетах, представив вместе с отчетом краткое пояснение о произошедших изменениях.
Глава 3. Заключительные положения
15. Вопросы, не урегулированные настоящей Инструкцией, разрешаются в порядке, установленном действующим законодательством.
Председатель
Национального Банка
Приложение N 1 к Инструкции о составлении и
представлении банками второго уровня отчетов
по хранению и учету вверенных им негосударственными
накопительными пенсионными фондами денег и ценных
бумаг, утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 31 декабря 1998 года N 341
Сводный отчет о состоянии пенсионных активов
негосударственных накопительных пенсионных фондов
за период с "___"____ по "___"____ 199_год
Наименование банка-кастодиана
_______________________________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________________
(тыс.тенге)
_________________________________________________________________________
Наименование статьи                  |  Символ  | Сумма
______________________________________________________|__________|_______
1                              |     2    |   3
______________________________________________________|__________|_______
Пенсионные взносы + переведенные пенсионные накопления
из других фондов                                              100
1. Пенсионные накопления (за минусом комиссионного
вознаграждения от пенсионных взносов), в том числе             110
1.1. Обязательные и добровольные пенсионные взносы
граждан                                                       111
1.2. Инвестиционный доход (начисленный), в том числе
комиссионные вознаграждения от инвестиционного дохода         112
2. Пенсионные активы, в том числе                             210
2.1. Государственные краткосрочные ценные бумаги
Республики Казахстан                                          211
2.2. Государственные среднесрочные и долгосрочные
ценные бумаги Республики Казахстан (со сроком обращения
от 1 года и более)                                            212
2.3. Ценные бумаги международных финансовых организаций       213
2.4. Акции эмитентов, включенных в листинг "А"
Казахстанской фондовой биржи                                  214
2.5. Облигации эмитентов, включенных в листинг "А"
Казахстанской фондовой биржи                                  215

11. Алматы қаласынан тыс орналасқан кастодиан-банктер электронды жазбадағы есепті кастодиан-банктің мекен-жайы бойынша Ұлттық Банктің тиісті филиалына жібереді.
12. Ұлттық Банктің есептеу жұмыс бөлімшесі есепті алған күннен кейінгі келесі жұмыс күнінен кешіктірмей оларды Ұлттық Банктің банктік қадағалау бөлімшесінің ақпарат-статистика басқармасына жібереді.
13. Берілген есептерден қандай да бір сәйкессіздік немесе қате байқалған жағдайда Ұлттық Банк оларды көрсетуге және осы көрсеткен ескертулерді ескере отырып есепті қайта ұсынуды талап етуге тиіс.
14. Есептің уақытылы, толық және нақты берілу жауапкершілігі кастодиан-банктің бірінші басшысы мен бас бухгалтеріне жүктеледі.
Кастодиан-банктің есеп жасауға жауапты қызметкерлері, есепті ұсынар алдында Ұлттық Банкке берілетін есебінің мәліметтерді кастодиан-банктің күнделікті баланстық есеп берудегі мәліметтерімен салыстырады, сондай-ақ барлық соманы алдыңғы есептегі тиісті сомалармен салыстырып, есеппен бірге болған өзгерістер туралы қысқаша түсініктемені бірге береді.
3. Қорытынды ережелер
15. Осы Нұсқаулықпен реттелмеген мәселелер қолданылып жүрген заңда белгіленген тәртіппен шешіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Басқармасының 1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 341-қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі
банктердің өздеріне сеніп тапсырылған мемлекеттік
емес жинақтаушы зейнетақы қорларының ақшасы
мен құнды қағаздарын сақтау және есебін
жүргізу жөнінде есеп беріп отыруы туралы нұсқаулыққа
N 1 қосымша
Мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорларының
зейнетақы активтерінің жағдайы туралы
жиынтық есеп
199___"_____"_________"____"________ кезеңде
Кастодиан-банктің атауы ____________________________________________
(құны мың теңге)
Баптардың атауы                         |Мемлекеттік емес
|жинақтаушы зейнетақы
|қорының атауы
|Зейнетақы жарнасы+ басқа қорлардан аударылған жинақ. |
|талған зейнетақы қаражаты                            |
|                                                     |
|1. Жинақталған зейнетақы қаражаты (зейнетақы жарнасы.|
|нан түскен комиссиялық зейнетақыны қоспағанда),      |
|оның ішінде                                          |
|1.1. Азаматтардың міндетті және ерікті зейнетақы     |
|жарналары                                            |
|                                                     |
|1.2. Инвестициялық кіріс (есептелген), оның ішінде   |
|инвестициялық кірістен түскен комиссиялық сыйақылар  |
|                                                     |
|2. Зейнетақылар активтері, оның ішінде               |
|                                                     |
|2.1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қысқа     |
|мерзімді құнды қағаздары                             |
|                                                     |
|2.2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік орта      |
|мерзімді және ұзақ мерзімді құнды қағаздары          |
|(1 жыл және одан да көп айналым мерзімімен)          |
|                                                     |
|2.3. Халықаралық қаржы ұйымдарының құнды қағаздары   |
|                                                     |
|2.4. Қазақстан қор биржасының "A" листингіне енгізіл.|
|ген эмитенттердің акциялары                          |
|                                                     |
|2.5. Қазақстан қор биржасының "A" листингіне енгізіл.|
|ген эмитенттердің облигациялары                      |
|                                                     |

2.6.Депозиты в банках, включая депозитные сертификаты
банков                                                        216
2.7. Прочие активы                                            217
Итого размещенных пенсионных активов                          300
3. Расходы банка-кастодиана по обслуживанию пенсионных
фондов:                                                       410
3.1. Пенсионные выплаты получателям-вкладчикам                411
3.2. Прочие обязательства                                     412
Итого расходов                                                500
Стоимость чистых пенсионных активов - всего                   600
Председатель ______________      Главный бухгалтер ______________
Место печати
Приложение N 2 к Инструкции о составлении и
представлении банками второго уровня отчетов
по хранению и учету вверенных им
негосударственными
накопительными пенсионными фондами денег и ценных
бумаг, утвержденной постановлением Правления
Национального Банка Республики Казахстан
от 31 декабря 1998 года N 341
Сводный отчет о результатах инвестирования пенсионных активов
негосударственных накопительных пенсионных фондов
за период с "___"____ по "___"____ 199__ год
Наименование банка-кастодиана
_______________________________________________________________________
Место нахождения ______________________________________________________
(тыс.тенге)
________________________________________________________________________
Наименование статьи                  |  Символ  | Сумма
_____________________________________________________|__________|_______
1                              |     2    |   3
_____________________________________________________|__________|_______
1. Доход или убыток, начисленный от инвестирования от
пенсионных накоплений  в:                                   110
1.1. Государственные краткосрочные ценные бумаги
Республики Казахстан                                        111
1.2. Государственные среднесрочные и долгосрочные
ценные бумаги Республики Казахстан (со сроком обращения
от 1 года и более)                                          112
1.3. Ценные бумаги международных финансовых организаций     113
1.4. Акции эмитентов, включенных в листинг "А"
Казахстанской фондовой биржи                                114
1.5. Облигации эмитентов, включенных в листинг "А"
Казахстанской фондовой биржи                                115
1.6. Депозиты в банках, включая депозитные сертификаты
банков                                                      116
1.7. Прочие инвестиции                                      117
Итого доход или убыток                                      100
Председатель ____________    Главный бухгалтер _____________
Место печати

|2.6. Депозиттік (банктік) сертификаттар (Қазақстан   |
|Республикасының Ұлттық Банкі мақұлдаған тізбеге      |
|сәйкес)                                              |
|                                                     |
|2.7. Банктегі депозиттер (Қазақстан Республикасының  |
|Ұлттық Банкі мақұлдаған тізбеге сәйкес)              |
|                                                     |
|2.8. Басқа да активтер                               |
|Барлық орналастырылған зейнетақы активтері           |
|3. Кастодиан-банктің зейнетақы қорларына қызмет      |
|көрсету бойынша шығыстары                            |
|3.1. Алушы-салымшының зейнетақы төлемдері            |
|3.2. Басқа да төлемдер                               |
|Барлық шығыстар                                      |
|Таза зейнетақы активтерінің құны - барлығы           |
|_____________________________________________________|____________________
Төраға ___________                  Бас бухгалтер ________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Басқармасының 1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 341-қаулысымен бекітілген Екінші деңгейдегі
банктердің өздеріне сеніп тапсырылған мемлекеттік
емес жинақтаушы зейнетақы қорларының ақшасы
мен құнды қағаздарын сақтау және есебін
жүргізу жөнінде есеп беріп отыруы туралы
Нұсқаулыққа
N 2 қосымша
Мемлекеттік емес жинақтаушы зейнетақы қорларының
зейнетақы активтерін инвестициялау туралы
жиынтық есебі
199___"_____"_________"____"________ кезеңде
Кастодиан-банктің атауы ____________________________________________
(құны мың теңге)
Баптардың атауы                         |Мемлекеттік емес
|жинақтаушы зейнетақы
|қорының атауы
|1. Жинақталған зейнетақы қаражатын инвестициялаудан  |
|есептелген табыс немесе кіріс                        |
|                                                     |
|1.1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қысқа     |
|мерзімді құнды қағаздары                             |
|                                                     |
|1.2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік орта      |
|мерзімді және ұзақ мерзімді құнды қағаздары (1 жыл   |
|және одан да көп айналым мерзімімен)                 |
|                                                     |
|1.3. Халықаралық қаржы ұйымдарының құнды қағаздары   |
|                                                     |
|1.4. Қазақстан қор биржасының "A" листингіне енгізіл.|
|ген эмитенттердің акциялары                          |
|                                                     |
|1.5. Қазақстан қор биржасының "A" листінгіне енгізіл.|
|ген эмитенттердің облигациялары                      |
|                                                     |
|1.6. Депозиттік (банктік) сертификаттар (Қазақстан   |
|Республикасының Ұлттық Банкі мақұлдаған тізбеге      |
|сәйкес)                                              |
|                                                     |
|1.7. Банктегі депозиттер (Қазақстан Республикасының  |
|Ұлттық Банкі мақұлдаған тізбеге сәйкес)              |
|                                                     |
|1.8. Басқа да инвестициялар                          |
|Барлық табыс немесе шығын                            |
|_____________________________________________________|____________________
Төраға __________________            Бас бухгалтер _________________
Мөрдің орны