Об утверждении тарифа за услуги по подаче воды в орошаемом земледелии области на 1998 год
Решение акима Кызылординской области от 11 мая 1998 года № 724. Зарегистрировано Управлением юстиции Кызылординской области 29 мая 1998 года № 26. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 марта 1992 года № 182 "Об оплате за услуги по подаче воды в орошаемом земледелии" рассмотрев предложение областного комитета по водным ресурстам о переутверждении тарифа за услуги по водоподаче и создания условий для производственной деятельности водохозйственных организации области в 1998 году РЕШИЛ:
1. Утвердить предельный тариф за услуги по подаче одного кубометра воды для поливного, земледелия области на 1998 год в 5,63 тиын, включая налог на добавленную стоимость.
Установить льготные тариф за подачу одного кубометра воды для:
- нужд прудового хозяйства, полива "сенокосов и пастбищ – 1,8 тиын;
- полива участков коллективного садоводства и индивидуальных огородов – 1,0 тиын;
Не взимать плату за услуги по подаче воды на дачные участки и огороды с участников, инвалидов Великой Отечественной войны и приравненных к ним граждан.
2. Обязать акимов районов и города Кызылорды, областное управление сельского хозяйства, областной комитет по водным ресурсам всех водопотребителей принять меры для эффективного и экономного использования поливной воды, проведения взаиморасчетов с водохозяйственными организациями по договорам денежными средствами, сельхозпродукцией и другими материальными ресурсами.
3. Областному комитету по водным ресурсам разрешить создание централизованного фонда за счет отчисления от прибылей водохозяйственных организаций для ликвидации разрушений, аварий на межхозяйственной оросительной сети области.
4. Учитывая минимальное применение средств химической защиты растений защиты растений и что сброс использованное поливной воды является целью технологического процесса возделывания сельхозкультур и утверждены техническими проектами массивов орошения, приостановить действие решения акима области от 6 февраля 1998 года № 651 в части взимания платы за сброс коллекторно-дренажных вод.
Аким Б. Сапарбаев

1998 жылғы облыстың суармалы жерлерiне су жеткiзiп беру қызметi үшiн тарифiн бекiту туралы
Қызылорда облысы әкімінің 1998 жылғы 11 мамырдағы № 724 шешімі. Қызылорда облысының Әділет басқармасында 1998 жылғы 29 мамырда № 26 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 4 наурыздағы № 182 "Суармалы жерлерге су жеткізіп беру қызметіне төлемақы алу" жөніндегі қаулысына сәйкес, облыстық су ресурстары жөніндегі комитетінің су жеткізіп беру қызметіне төлемақының тарифін қайта бекіту жөніндегі ұсынысын қарап және 1998 жылы су шаруашылығы мекемелерінің өндіріс кәсібіне жағдай жасау мақсатында ШЕШІМ ЕТЕМІН:
1. 1998 жылы суармалы жерлерге су жеткізіп беру қызметіне төлем ақы бір текшеметр суға қосымша құнға салынатын салығымен қоса 5,63 тиын болып бекітілсін.
Бір текшеметр су жеткізіп беру қызметіне:
- тоған шаруашылығы, шабындықтар мен жайылымдаран суару үшін - 1,8 тиын;
- ұжымдық саяжай мен жекелік бау-бақша суару үшін -1,0 тиын болып жеңілдетілген тариф белгіленсін.
Ұлы Отан соғынысының ардагерлері мен мүгедектерінің және оларға теңестірілген азаматтардың саяжай учаскелері мен бау-бақшасына берілетін су үшін төлемақы алынбасын.
2. Қызылорда қаласы мен аудан әкімдеріне, облыстық ауылшаруашылығы басқармасына, облыстық су ресурстары жөніндегі комитетіне, барлық су пайдаланушыларға суды тиімді және үнемді пайдалану шараларын қабылдау, су шаруашылығы мекемелерімен келісім-шарттар бойынша қаржылай, ауылшаруашылық өнімдерімен және басқа материалдық ресурстарымен есептесуді жүргізу міндеттелсін.
3. Облыстық су ресурстары жөніндегі комитетіне шаруашылық аралық жүйелерін, бұзылған, істен шыққан жерлерін жою үшін су шаруашылық мекемелерінің пайдаларынан бөлу есебінен орталық қор құруға рұқсат берілсін.
4. Өсімдіктердің химиялық қорғау құралдарының аз мөлшерде қолданылуын суаруға пайдаланылған суды тастау ауылшаруашылығы дақылдарының өсу барысында технологиялық процесі екенін және ол суармалы алқаптардын техникалық жобаларында бекітілгенін отырып, облыс әкімінің 1998 жылғы 5 ақпандағы № 661 шешіміндегі қашыртқы суларды тастағаны үшін төлем ақы алу жөніндегі бөлігі тоқтатылсын.
Әкім Б. САПАРБАЕВ