О мерах по снижению уровня шума и загрязнения воздушного бассейна г.Алматы от выбросов автотранспортных средств
Решение акима города Алматы от 5 февраля 1998 года N 76. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 25 февраля 1998 года № 8. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы 9 июня 2004 года N 3/485
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы 09.06.2004 N 3/485.
В соответствии с постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 25.11.93г. № 1184 "О мерах по улучшению экологической
обстановки в г.Алматы", в целях снижения уровня загрязнения воздушного бассейна и упорядочения движения автотранспорта, аким г.Алматы
РЕШИЛ:
1. Определить зону ограничения движения грузового автотранспорта в квадрате улиц Райымбека- Джангильдина- Калдаякова- Кабанбай батыра- Достык- Сатпаева- Фурманова- Аль Фараби- Маркова- Тимирязева- Толе би- Ауэзова- Гоголя- Байзакова.
Проезды в указанную зону грузового транспорта, специального транспорта на базе грузовых автомобилей, тракторов, механизмов на пневматическом ходу и мотоциклов разрешается только по специальным пропускам, выдаваемых УДП ГУВД г.Алматы.
2. Управлению дорожной полиции ГУВД (Ибраимов Н.А.) изготовить необходимое количество пропусков для въезда в обозначенную в п.1 настоящего решения зону 5 видов:
- пропуск формы № 1 - на право проезда грузового транспорта;
- пропуск формы № 2 - на право проезда транспортных средств за исключением квадрата улиц Макатаева- Кунаева- Абая- Наурызбай батыра;
- временный пропуск на право проезда грузового транспорта;
- пропуск "Мото" - для проезда мотоциклетного транспорта;
- пропуск "Трактор" - для проезда тракторов и механизмов на пневматическом ходу.
3. Выдачу пропусков для юридических и физических лиц организовать по следующим ставкам:
- пропуск формы № 1- 7 расчетных показателей;
- пропуск формы № 2 (мотоциклетные и тракторные пропуска)- 5 расчетных показателей;
- временный пропуск - в зависимости от выдаваемого срока, но не менее 0.5 расчетного показателя.
4. От платежей за приобретение пропусков освобождаются: Добровольное общество инвалидов, Казахское общество слепых, Казахское общество глухих, Центр социальной адаптации и трудовой реабилитации детей с нарушениями умственного и физического развития, организации ветеранов ВОВ и войны в Афганистане, детские фонды и организации, финансирование которых осуществляется из государственного бюджета.

Шудың деңгейiн азайту және қаланың ауасын жүк тасымалдау көлiгiнiң түтiнiнен ластануды төмендету шаралары туралы
Алматы қаласы Әкiмiнің 1998 жылғы 5 ақпандағы N 76 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасымен 1998 жылғы 25 ақпанда N 8 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қалалық Әкімшілігінің 2004 жылғы 9 маусымдағы N 3/485 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қалалық Әкімшілігінің 09.06.2004  N 3/485 қаулысымен.
Алматы қаласының ауасын автомобильдердiң түтiнiнен ластануын төмендету мақсатында, жүк тасымалдау көлiгiнiң қозғалысын реттеуде Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 25 қарашадағы "Алматы қаласында экологиялық жағдайда жақсарту шаралары туралы" N 1184 қаулысына сәйкес, әуе бассейнiнiң ластануының деңгейiн төмендету және автокөлiк қозғалысын реттеу мақсатында Алматы қаласының әкiмi
шешiм қабылдады:
1. Жүк тасымалдау көлiгiнiң қозғалысы: Райымбек - Жангелдин - Қалдыаяқов - Достық - Сәтбаев - Фурманов - Әл-Фараби - Марков - Тимирязев - Розыбақиев - Төле би - Әуезов - Гоголь - Байзақов көшелерiнiң орамында шектелсiн.
Аталған көшелерде жүк тасымалдау көлiгiнiң, тракторлар, мотоциклдер мен пневматикалық механизмдердiң қозғалысы ҚIIБ МАИ басқармасы берген арнайы куәлiгi бойынша рұқсат етiледi.
Фурманов көшесi мен Абылай хан даңғылында жүк тасымалдау қозғалысына тыйым салынады.
2. ҚIIББ МАИ басқармасы (Н.А.Ыбырайымов) осы шешiмнiң 1-тармағында көрсетiлген аймаққа кiруге арналған рұқсат қағаздардың 5 түрiнiң қажеттi мөлшерiн әзiрлеп шығарсын:
- N 1 рұқсат қағазы жүк көлiгiнiң өтуi үшiн берiледi;
- N 2 рұқсат қағазы Мақатаев, Қонаев, Абай, Наурызбай батыр көшелерi орамынан басқа тыйым салынған орамнан көлiктердiң өтуi үшiн берiледi;
- көлiктердiң жүруге шек қойылған аймақтан өтуi үшiн берiлетiн бiр жолғы рұқсат қағазы;
- "Мото" рұқсат қағазы мотоцикл көлiгiнiң өтуi үшiн берiледi;
- "Трактор" рұқсат қағазы тракторлардың және пневматикалық механизмдердiң өтуi үшiн берiледi.
3. Заңды ұйымдарға, жеке адамдарға келесi ставкалар бойынша рұқсат қағаз беру ұйымдастырылсын:
- N 1 үлгiдегi рұқсат қағазы есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
- N 2 үлгiдегi рұқсат қағазы мотоцикл және трактор үшiн рұқсат қағаздары - 5 есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
- уақытша рұқсат қағазы - берiлген мерзiмiне қарай, бiрақ кемiнде 0,5 есептiк көрсеткiш мөлшерiнде.
4. Рұқсат куәлiгiн алудағы төлемнен мемлекеттiк бюджеттен қаржыландырылатын мүгедектердiң ерiктi қоғамы. Қазақстан зағиптар қоғамы, Қазақстанның саңыраулар қоғамы, Әлжуаз балалар мен жасөспiрiмдердiң еңбек және әлеуметтiк орталығы, Ұлы Отан соғысы мен ауған соғысының ардагерлерiнiң ұйымдары, балалар қорлары және ұйымдары босатылады.

5. Считать утратившим силу постановление главы Алматинской городской администрации от 01.06.95г. № 121 "О мерах по снижению уровня загрязнения воздушного бассейна города от выбросов автотранспортных средств".
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима г.Алматы Сауранбаева Б.О.
АКИМ ГОРОДА АЛМАТЫ                  В.ХРАПУНОВ

5. Алматы қаласы әкiмiнiң 1995 жылғы 1 маусымдағы "Автокөлiктердiң түтiнiнен қала ауасының ластануын төмендету шаралары туралы" N 121 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
6. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары Б.Сауранбаевқа жүктелсiн.
Алматы қаласының әкiмi           В.Храпунов