О внесении изменений и дополнений в решение X-й сессии Алматинского городского Маслихата I-го созыва от 5 июля 1996 года "Об эколого-санитарных подразделениях и правилах охраны растительного фонда общего пользования в городе Алматы"
Решение XVIII сессии I-го созыва Алматинского городского Маслихата от 25 марта 1998 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 24 апреля 1998 года за N 18. Утратило силу решением XXIII сессии Маслихата города Алматы III созыва от 15 мая 2006 года N 255
В целях эффективной реализации  Закона  "Об охране окружающей среды" от 15 июля 1997 года и  Указа  Президента Республики Казахстан "О статусе города Алматы и мерах по его дальнейшему развитию" от 20 октября 1997 года, а также с учетом изменений в наименовании ряда предприятий и организаций города Алматинский городской Маслихат I-го созыва РЕШИЛ:
Внести в решение Х-й сессии Алматинского городского Маслихата I-го созыва от 5 июля 1996 года "Об эколого-санитарных подразделениях и правилах охраны растительного фонда общего пользования в городе Алматы" и приложение № 2 к нему, следующие изменения и дополнения:
- в решении пункт 2 изложить в следующей редакции:
"Утвердить правила охраны, защиты и содержания зеленого фонда города Алматы";
- заглавие приложения № 2 изложить в следующей редакции:
"Правила охраны, защиты и содержания зеленого фонда города Алматы";
- внести дополнение после 2 абзаца Правил:
"Все зеленые насаждения города Алматы, независимо от их ведомственной принадлежности и форм собственности составляют неприкосновенный городской фонд и строго охраняются Законом РК "Об охране окружающей природной среды" и требованиями настоящих правил";
- внести в подпункт а), пункта 1 после слов "и на улицах" - "организации, осуществляющие озеленение";
- внести в пункт 3 дополнение следующего содержания:
Юридические и физические лица обязаны вести качественный и количественный учет зеленых насаждений, произрастающих на закрепленных за ними территориях в соответствии с актами землепользования. В сроки установленные нормативами (через каждые 10 лет) проводить инвентаризацию зеленого фонда с передачей актов инвентаризации в соответствующие организации по контролю за состоянием зеленых насаждений города Алматы;
- внести изменения следующего содержания в:
пункт 5 "организация, осуществляющая озеленение обязана обеспечивать: (далее по тексту);
пункт 6 "Государственный орган архитектуры и градостроительства может производить ..." далее по тексту и в конце данного абзаца "с организацией, осуществляющей озеленение";
пункт 7 "Транспортные организации и предприятия электросетей и другие заинтересованные организации обязаны производить ..." далее по тексту, в конце данного абзаца "по согласованию с организацией, осуществляющей озеленение";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"Вынужденный снос зеленых насаждений может производиться только по согласованию с государственным органом, осуществляющим надзор за соблюдением экологических норм при отводе земельных участников под строительство (реконструкцию) объектов, прокладку подземных коммуникаций и реконструкцию зеленых насаждений (замена на декоративные породы), сумма причиненного ущерба должна вноситься в соответствии с действующим законодательством и использоваться строго по целевому назначению - на работы по озеленению города";
пункт 9 после слов "создавших аварийную обстановку" внести изменение следующего содержания:
"должен производиться уполномоченной организацией, осуществляющей озеленение в экстренном порядке, согласно плана-графика уборки сухостойных деревьев по плану, согласованному с государственным органом, осуществляющим надзор за соблюдением экологических норм";
пункт 11 - 2 предложение абзаца - считать утратившим силу.
Председатель
ХVIII-й сессии Алматинского
городского Маслихата
I-го созыва
Секретарь
Алматинского городского
Маслихата I-го созыва

I-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының "Экологиялық-санитарлық құрылымдар және Алматы қаласының жалпы пайдаланатын өсімдік қорын қорғау тәртібі туралы" 1996 жылғы 5 шілдедегі Х сессиясының шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Алматы қалалық Мәслихатының шешімі I-сайланған XVIII сессиясының 1998 жылғы 25 наурыздағы Алматы қалалық Әділет басқармасында 1998 жылғы 24 сәуірде N 18 тіркелді. Күші жойылды - ІІІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІІІ сессиясының 2006 жылғы 15 мамырдағы N 255 шешімімен
"Қоршаған ортаны қорғау туралы"  Z970160_ 1997 жылғы 15 шілдедегі Заңды және "Алматы қаласының мәртебесі және оны бұдан әрі дамыту жөніндегі шаралар туралы"  U973698_ Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығын тиімді жүзеге асыру мақсатында, сондай-ақ қаланың бірқатар кәсіпорындары мен ұйымдары атауларының өзгерісін ескере отырып I сайланған Алматы қалалық Мәслихаты шешім қабылдады:
"Экологиялық-санитарлық құрылымдар және Алматы қаласының жалпы пайданылатын өсімдік қорын қорғау тәртібі туралы" I-сайланған Алматы қалалық Мәслихатының 1996 жылғы 5 шілдедегі және оған N 2 Қосымшаға мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
- 2-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"Алматы қаласының жасыл желек қорын күзету, қорғау және күтіп ұстау тәртібі" бекітілсін;
N 2 Қосымшаның тақырыбы мына редакцияда мазмұндалсын:
"Алматы қаласының жасыл қорын күзету, қорғау және күтіп ұстау тәртібі";
- Тәртіптің екінші азат жолынан кейін қосымша енгізілсін:
- Алматы қаласының барлық жасыл желектері ведомстволық бағыныстылығы мен меншіктің санына қарамастан қол сұғылмайтын қала қорын құрайды және "Қоршаған табиғи ортаны қорғау туралы" ҚР Заңымен және осы тәртіппен қорғалады";
- І-тармақтың а/ тармақшасына "және көшелерде" сөздерінен кейін " көгалдандырушы ұйымдар" сөздері қосылсын;"
- N 3 тармақшаға мына мазмұндағы қосымша енгізілсін:
Жер пайдалану актісіне сәйкес заңды және жеке тұлғалар өздеріне бекітілген аумақта өсіп тұрған жасыл желектің сапасы мен санына есеп жүргізуге міндетті. Нормативте белгіленген мерзімде (әрбір 10 жыл сайын) жасыл желек қорына түгендеу жүргізіліп, түгендеу актісін Алматы қаласындағы жасыл желек жағдайын бақылайтын тиісті органдарға тапсыратын болсын;
- Төмендегі тармақтарға мына мазмұндағы өзгеріс енгізілсін:
5-тармақ "көгалдандырушы ұйым қамтамасыз етуге тиіс:"(бұдан әрі мәтін бойынша);
6-тармақ "Мемлекеттік сәулет және қала құрылысы органы мыналарды жүргізе алады..." "бұдан әрі мәтін бойынша және осы азат жолдың аяғына "көгалдандырушы ұйыммен";
7-тармақ "Көлік ұйымдары мен электр желісі кәсіпорындары және басқа да мүдделі ұйымдар мыналарды жүргізуге міндетті...""бұдан әрі мәтін бойынша және осы азат жолдың аяғында "көгалдандырушы ұйыммен келісім бойынша";
8-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"Жасыл желектерді амалсыздан кесу объект құрылысы (жаңалануы) үшін жер учаскесін бөлу, жер асты коммуникациясын өткізу мен жасыл желектерді ауыстыру (әшекейлік тұқымдарға айырбастау) кезінде экологиялық нормалардың сақталуын бақылайтын мемлекеттік органдармен келісу арқылы ғана жүргізіледі, келтірілген залал сомасы қолданыстағы заңға сәйкес алынуға және қатаң нысанды мақсат бойынша қаланы көгалдандыру жұмыстарына пайдаланылуға тиіс";
9-тармақта "Авариялық ахуалды тудыратын" сөздерден кейін мына
мазмұндағы өзгеріс енгізілсін:
"Экологиялық нормаларды бақылайтын мемлекеттік органмен келісілген
жоспар бойынша құрғап, тозған ағаштарды жинаудың жоспар кестесіне сәйкес
шұғыл түрде көгалдандыруды жүргізетін өкілетті ұйым жасауға тиіс";
II-тармақтағы азат жолдың екінші сөйлемі күші жойылған деп танылсын.
I-сайланған Алматы қалалық
XVIII сессиясының төрағасы
I-сайланған Алматы қалалық
Мәслихатының хатшысы