О Правилах проведения тендера
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 1999 года N 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19.05.1999 г. N 764. Отменен - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 года N 124 (P050124)
В целях организации и развития МТС в сельском хозяйстве Республики Казахстан за счет сельскохозяйственной техники ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства", ОАО "Казагропромбанк" и других собственников приказываю:
1. Утвердить "Правила проведения тендера на передачу сельскохозяйственной техники ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства", ОАО "Казагропромбанк" и других собственников на лизинговой основе для создания и развития Машинно-технологических станций".
2. ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" в недельный срок подготовить необходимые материалы и направить "Правила проведения тендера на передачу сельскохозяйственной техники ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства", ОАО "Казагропромбанк" и других собственников на лизинговой основе для создания и развития Машинно-технологических станций" на регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан,
Министр сельского хозяйства
Правила
проведения тендера на передачу
сельскохозяйственной техники
ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского
хозяйства", ОАО "Агропромбанк" и других
собственников на лизинговой основе
для создания и развития Машинно-технологических станций
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок проведения закрытым акционерным обществом "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" тендера среди юридических лиц на передачу сельскохозяйственной техники ЗАО "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" (далее - Фонд), поставленной по лизингу в 1996-97 годах, залоговой техники филиалов ОАО "Казагропромбанк" (далее - Агропромбанк) и техники предприятий сельхозмашиностроения на лизинговой основе для создания и развития Машинно-технологических станций (далее - МТС).
2. Предметом тендера является передача сельскохозяйственной техники Фонда, Агропромбанка и предприятий сельхозмашиностроения на лизинговой основе Победителям тендера для создания и развития МТС, под гарантии банков второго уровня или залог имущества, ликвидность которого определяют специалисты филиалов Фонда, Агропромбанка и утверждает тендерная комиссия.
3. К участию в тендере допускаются юридические лица, созданные и действующие согласно законодательства Республики Казахстан, имеющие положительный опыт работы с сельхозтоваропроизводителями, именуемые в дальнейшем Участники тендера.
2. Формирование тендерной комиссии
4. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан формирует тендерную комиссию, в состав которой включаются по согласованию представители:
1) Департамента по государственному имуществу и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан;
2) Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
3) Закрытого акционерного общества "Фонд финансовой поддержки  сельского хозяйства";
4) Открытого акционерного общества "Агропромбанк";
5) Акционерного общества "Акмоласельмаш".
Председателем тендерной комиссии назначается представитель закрытого акционерного общества "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства".
5. Тендерная комиссия:
1) организует публикацию в официальных источниках средств массовой информации информационного сообщения о проведении тендера на определение Победителей тендера по организации и развитию МТС за счет сельскохозяйственной техники Фонда, Агропромбанка и других собственников;
2) разрабатывает и утверждает регламент своей работы;
3) при необходимости привлекает консультационные фирмы;
4) принимает и немедленно регистрирует поступившие заявки и другие документы, необходимые для представления в тендерную комиссию, оповещает Участников о принятии необходимых мер для устранения в кратчайшие сроки недостатков в представленной документации;
5) уведомляет письменно Заявителя о признании его Участником тендера либо об отказе в признании Участником тендера с указанием причин;
6) определяет Победителей тендера;
7) оформляет протокол о результатах тендера;
8) разрабатывает и утверждает условия передачи сельскохозяйственной техники Победителям тендера.
3. Подготовка к тендеру
6. Фонд принимает решение на проведение тендера, устанавливает порядок заключения Договоров на передачу сельскохозяйственной техники Победителям тендера.
4. Требования к Участникам
7. Регистрация Участников начинается со дня опубликования информационного сообщения и заканчивается в день объявленный даты окончания приема заявок, но не ранее чем через 20 дней со дня опубликования.
8. Для регистрации Участников тендера в тендерную комиссию необходимо представить:
1) заявку на участие в тендере;
2) документ, удостоверяющий полномочия представителя;
3) нотариально заверенные копии учредительных документов и свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
4) подтверждение Участника тендера как участника в сельскохозяйственном производстве, переработки сельхозпродукции и организатора услуг сельхозформированиям.
Меморандум Участника для участия в тендере где должны быть отражены:

Тендер өткізу қағидалары туралы
Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігі 1999 жылғы 31 наурыздағы N 33 бұйрығы. Қолданылуы тоқтатылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен.
Ереже
"Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" ЖАҚ-ның ауыл
шаруашылық техникасын, "Казагроөнеркәсiпбанк" ААҚ және басқа
меншiк иелерiнiң лизинг негiзiнде Машина Жоспарлы Мөлшерлеушi
Станцияларын құру және дамыту үшiн беру теңдерiн өткiзу
1. Жалпы қағида
1. Кәдiмгi Ереже "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры"-мен құқықты адамдар арасында "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлiк қоғамы (әрi қарай - Қор), лизинг шарты бойынша 1996-97 жылдары берiлген, "Казагроөнеркәсiпбанк" ААҚ кепiлдiкке салынған техникасы (әрi қарай - Агропромбанк) және ауыл шаруашылық машиналарын жасау мекемелерiнiң лизинг негiзiнде Машина Жоспарлы Мөлшерлеушi Станциясын (әрi қарай - МЖС) құру және дамыту үшiн тендер өткiзу тәртiбiн анықтайды.
2. Тендердiң пәнi тендер Жеңiмпаздарына екiншi деңгейдегi банктер кепiлдiгi мен өтiмдi мүлкi кепiлдемелерiне Қордың ауыл шаруашылық техникасын, Агропромбанктың және басқа жеке меншiк иелерiнiң лизинг негiзiндегi МЖС құру және дамыту үшiн берудi Қордың және Агропром банк мамандарының қорытынды тұжырымдамасынан кейiн белгiлейдi.
3. Тендерге қатысуға Казақстан Республикасының заңдылығына сәйкес құрылған және әрекет жүргiзетiн ауыл шаруашылық тауар өндiрушiлерiмен оң тәжiрибе жұмысы бар құқықты адамдарға қатысуына ұрықсат етiледi.
2. Тендер комиссиясын құру
4. Тендер комиссиясын Ауыл шаруашылық министрлiгi құрады оның құрамына өкiлдер кiредi:
1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментiнiң;
2) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылық министрлiгiнiң (келiсiм бойынша);
3) "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлiк қоғамының;
4) "Агропромбанк" ашық акционерлiк қоғамының;
5) "Ақмоласельмаш" акционерлiк қоғамының Тендер комиссиясының Төрағасы болып "Ауыл шаруашылық қаржылай қолдау қоры"-ның өкiлi бекiтiледi.
5. Тендер комиссиясы:
1) Қордың ауыл шаруашылық техникасы, Агропромбанктiң және басқа жеке меншiк иелерiнiң есебiнен МЖС құру және дамудағы бекiтiлген тәртiпке сай тендер Жеңiмпазын анықтау үшiн тендер өткiзу туралы хабарламаны ресми бұқаралық ақпарат көздерiнде жариялайды;
2) өз жұмысының регламентiн дайындайды және бекiтедi;
3) қажет жағдайда консультациялық фирмаларды тартады;
4) тендер комиссиясына өткiзу үшiн керектi өтiнiштер мен бөтен құжаттарды қабылдайды және қысқа мерзiмде бекiтедi. Қатысушыларға тез уақытта ұсынылған құжаттардағы жетiспестіктерді жою үшiн керектi шаралар қабылдауын хабарлайды;
5) өтiнiш бiлдiрушiнi хаттай тендер Қатысушы болып танылғаны туралы, я болмаса тендерге қабыл алмау себептерiн атап хабарлайды;
6) тендер Жеңiмпазын анықтайды;
7) тендер қортындысы бойынша хаттама дайындайды;
8) тендер Жеңiмпаздарына ауыл шаруашылық техникаларын өткiзу келiсiмдерiнiң қаражатты лизинг және шарттар қалыптарын жасайды.
3. Тендерге дайындық
6. Қор тендер өткiзу туралы шешiм қабылдайды, тендер Жеңiмпазымен ауыл шаруашылық техникасын өткiзу туралы Келiсiм шартын жасайды.
4. Қатысушыларға қойылатын талап
7. Қатысушыларды тiркеу ресми хабарлама жасалған күннен басталып, өтiнiштердi қабылдау хабарламада көрсетiлген күнге дейiн, бiрақ, барлық берiлген уақыт тiркеу басталғаннан 20 күннен кейiн аяқталады.
8. Тiркеу үшiн тендер комиссиясына келесiлердi ұсыну қажет:
1) тендерге қатысу өтiнiшi;
2) өкiлдiң өкiлділiгiн куәлайтын құжат;
3) нотариалды бекiтiлген құрылтайлық құжаттардың және құқықтық адамның мемлекеттiк тiркеу куәлiгi көшiрмелерi;
4) Қатысушының ауыл шаруашылық өнiмдерiн өндiрушi, өңдеушi, ауыл шаруашылық құрылымдарына қызмет көрсетудi ұйымдастырушы екендiгiн айғақтайтын құжаты.
Тендерге қатысу үшiн Қатысушының меморандумында келесiлер бейнеленуi қажет:

1) общая характеристика программы организации и развития МТС;
2) гарантии, указанные в пункте 2 настоящих Правил, обеспечивающие возврат стоимости сельхозтехники Фонда, Агропромбанка и других собственников, передаваемой Победителям тендера на лизинговой основе для организации и развития МТС;
3) анализ финансовых и материально-технических возможностей самого Участника;
4) квалификационный уровень руководителя Участника и его персонала;
5) этапы программы и обоснование их реальной выполнимости;
6) анализ финансовых результатов предложенной программы;
7) баланс предприятия за последние 2 года (форма № 1), отчет о финансовых результатах (форма № 2);
8) отчет об основных показателях финансовой деятельности предприятия-Участника (форма № 1-Ф);
9) справка налогового комитета о присвоении регистрационного номера налогоплательщика и о задолженности по налогам перед бюджетом;
10) надлежащим образом оформленная расписка об ознакомлении с настоящими Правилами.
9. Сведения о лицах, подавших заявку на участие в тендере, не подлежат разглашению.
10. Участник имеет право:
1) отозвать свое предложение до установленного срока проведения тендера, сообщив об этом письменно не менее чем за 3 дня до начала тендера;
2) в случае отказа в признании Участником тендера, потребовать от тендерной комиссии письменно указать причины отказа.
5. Порядок и условия проведения тендера
11. Тендер проводится при наличии не менее трех Участников, в противном случае тендер считается несостоявшимся.
12. Проведение тендера по определению Победителей, основывается на рассмотрении и отборе лучших программ из представленных Участниками по созданию и развитию МТС и предложенного обеспечения возврата стоимости передаваемой техники в лизинг.
13. Рассмотрение, отбор лучших программ и обеспечения с дальнейшим определением Победителей тендера осуществляет тендерная комиссия.
14. Тендер проводится тендерной комиссией. Тендер начинается с объявления порядка и условий его проведения.
15. Победителями тендера становятся Участники, представившие лучшие программы, гарантии банков второго уровня на возвратность стоимости лизинговой техники или залог ликвидного имущества.
В случае, если ни один из Участников тендера не представил программы, обеспечивающей эффективное использование техники и возврат стоимости Фонду, тендер считать не состоявшимся в виду отсутствия Победителей тендера.
16. Решение тендерной комиссии принимается простым большинством голосов ее членов.
17. Решение тендерной комиссии оформляется протоколом, который подписывается членами тендерной комиссии, его председателем и лицом, выигравшим тендер. Член комиссии имеет право письменно изложить свое особое мнение и приложить его к протоколу, о чем в последнем делается отметка.

1) МЖС-ын құру және дамыту жоспарының жалпы мiнездемесi;
2) Қордың ауыл шаруашылық техникаларының қақын, Агропромбанктiң және басқа жеке меншiк иелерiнiң лизингілік негiзде МЖС құру және дамыту үшiн тендер Жеңiмпаздарына берiлетiндердiң, осы Ереженiң 2-шi бабына сәйкес, қайтарылуын қамтамасыз ету кепiлдiктерi;
3) Қатысушының өз қаржылық және материалдық-техникалық мүмкiншiлiгiне талдау;
4) Қатысушының басшысының және оның қызметкерлерiнiң мамандық деңгейлерi;
5) жоспарлар кезеңдерi және олардың нақты орындау негiздерi;
6) ұсынылған жоспардың қаражаттық нәтижесiнiң талдауы;
7) кәсiпорынның соңғы 2 жылғы балансы (нысан N 1), қаражат нәтижелерiнiң есебi (нысан N 2);
8) Қатысушының - кәсiпорнының қаражат iс-әрекетi қөрсеткiштерiнiң негiзгi есебi (нысан N 1-Ф);
9) салық төлеушiге салық комитетiмен берген тiркеу нөмiрi туралы мәлімдеме;
10) кәдiмгi Ережемен танысқаны туралы талапқа сай толтырылған қол хат.
9. Жариялауға жатпайтын тендерге қатысуға өтiнiш бiлдiрген адамдар туралы мәлiмет.
10. Қатысушының құқықтық мүмкiншілігі:
1) бекiтiлген тендер өткiзу мерзiмiне 3 күнге дейiн өз ұсынысын керi шақыру туралы хатпен хабарлау;
2) тендер Қатысушы болуына қарсылық бiлдiрген жағдайда тендер комиссиясынан қабыл алмау себептерiн хатпен көрсетуiн талап ету.
5. Тендер өткiзу тәртiбi мен жағдайы
11. Тендер кем дегенде үш Қатысушы қатысқанда ғана өткiзiледi, басқа жағдайда тендер өтпеген деп есептеледi.
12. Жеңiмпазды анықтау үшiн өткiзiлетiн теңдер, Қатысушыларымен МЖС-ты құру және дамыту ұсыныстары мен лизингке берiлетiн техниканың кақын қайтаруын қамтамасыз ететiн жоспарлар қаралып және жақсыларын iрiктеумен негiзделедi.
13. Жақсы жоспарларды қарау, iрiктеу және әрi қарай тендер Жеңiмпаздарын анықтап қамтамасыз етуiн тендер комиссиясы жүзеге асырады.
14. Тендер тендерлiк комиссиямен жүргiзiледi. Тендер өткiзу тәртiбi мен оның жағдайын жариялаудан басталады.
15. Тендер Жеңiмпаздары болып екiншi деңгейдегi банктерден лизингілік техниканың кақын қайтарға және өтiмдi мүлiктерiне кепiлдiктерi бар жақсы жоспарлар өткiзген Қатысушылар саналады.
Егерде, тендерге Қатысушылар жоғарыда көрсетiлген құжаттарды көрсете алмаған жағдайда, жеңiмпаздың болмағандығынан, тендер өтпеген деп есептеледi.
16. Тендер комиссиясының шешiмi оның мүшелерiнiң қарапайым көпшiлiк даусымен қабылданады.
17. Тендер комиссиясының шешiмi хаттамамен толтырылады, ол тендер комиссиясының мүшелерiмен, оның төрағасымен және тендер жеңіп алушымен қол қойылады. Комиссия мүшесі өзінің айрықша пікірін хаттай мазмұндауына ұрықсаты бар және оны хаттамаға қосуына, ол туралы соңында белгі салады.

18. В случае не утверждения результатов тендера или принятия тендерной комиссией решения об отсутствии Победителя, Фонд вправе объявить новый тендер, рекомендовав тендерной комиссии изменить условия и порядок проведения тендера.
19. На основании решения тендерной комиссии Председатель Правления закрытого акционерного общества "Фонд финансовой поддержки сельского хозяйства" подписывает с Победителями тендера договора на передачу сельскохозяйственной техники на лизинговой основе для организации и развития МТС.

18. Тендер қортындысын бекітпеген жағдайда, я болмаса тендер комиссиясымен жеңімпаздардың жоқтығы туралы шешім қабылдаған жағдайда, Қор жаңа тендер жариялау құқығы бар, тендер комиссиясына тендер өткізу тәртібі және жағдайын өзгертуге ұсыныс береді.
19. Тендер комиссиясының шешімі негізінде "Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры" жабық акционерлік қоғамы Басқармасының Төрағасы, ауыл шаруашылық техника түрінде лизинг Басқармасының Төрағасы, ауыл шаруашылық техника түрінде лизинг негізінде МЖС құру және жүйелерін дамыту үшін өткізу Келісіміне қолдарын қояды.