О внесении изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты акцизов" ~V950074 от 21.06.95 г. № 36
Утверждено приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года № 310. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4.06.1999г. N 792. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 3 мая 1999 года N 310 "Об утверждении изменений и дополнений в Инструкции..., N 36 "О порядке исчисления и уплаты акцизов"...
Министр ---------------------------------------------------------------------------
В пункте 2:
абзац четвертый дополнить следующим содержанием:
", а также копия грузовой таможенной декларации, оформленной в стране импорта подакцизных товаров, вывезенных с таможенной территории Республики Казахстан, с которыми взимание акциза осуществляется по принципу "места назначения";
абзацы шестой, седьмой, восьмой исключить;
дополнить абзацами шестым, седьмым, восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым следующего содержания:
"документы, подтверждающие проведение расчетов по контракту на поставку экспортируемых подакцизных товаров. Такими документами являются:
- а) при оплате в денежном выражении - банковские документы, подтверждающие фактическое поступление экспортной выручки на банковский счет налогоплательщика, открытый в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
- б) по товарообменным контрактам - грузовая таможенная декларация либо ее копия, заверенная таможенным органом, осуществляющим таможенное оформление ввоза товаров;
- в) по контрактам, предусматривающим расчеты за экспорт товаров, выполнение работ или услуг, акт приема-сдачи работ или услуг.
Документы, подтверждающие проведение расчетов, могут быть представлены в налоговый орган в течение 60 дней.
Подакцизные товары, экспортируемые в государства - участники Содружества Независимых Государств (за исключением государств, в торговле с которыми взимание налогов осуществляется по принципу "места назначения"), облагаются акцизом в общеустановленном порядке.";

"Акциздерді есептеу мен төлеудің тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 21.06. N 36 Нұсқаулығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрі 1999 жылғы 3 мамыр N 310. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 04.06.1999 ж. тіркелді. Тіркеу N 792. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
38. "Акциздердi есептеу мен төлеудiң тәртiбi туралы" N 36 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1999 жылғы 3 мамырдағы N 310 V990792_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
2-тармақта:
мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
", сондай-ақ олардан акциз алу "арналған жері" принципі бойынша жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасындағы кеден аумағынан әкетілетін акциздеуге жататын тауарлар импорты ресімделген кедендік жүк декларациясының көшірмесі";
алтыншы, жетінші, сегізінші абзацтар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші абзацтармен толықтырылсын:
"акциздеуге жататын экспортталатын тауарлар жіберіліміне келісім-шарты бойынша есеп айырысу жүргізілгенін растайтын құжаттар. Олар мынадай құжаттар:
- а) ақшалай түрде төлеу кезінде - Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен ашылған салық төлеушінің банктік шотына экспорттық түсімнің нақты түскенін растайтын банк құжаттары;
- б) тауар алмасу келісім-шарттары бойынша - кедендік жүк декларациясы не тауарлар әкелуді кедендік ресімдеуді жүзеге асыратын кеден органы куәландырған оның көшірмесі;
- в) тауарлар экспорты, жұмыстар орындағаны немесе қызметтер көрсеткені үшін есеп айырысу көзделетін келісім-шарттар бойынша - жұмыстар немесе көрсетілген қызметтерді қабылдау-тапсыру актілері.
Есеп айырысу жүргізілгенін растайтын құжаттар салық органына 60 күн ішінде тапсырылуы мүмкін.
Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттерге экспортталатын акциздеуге жататын тауарларға (олармен саудада салық алу "арналған жерi" принципi бойынша жүзеге асырылатын мемлекеттерден басқа) акциз жалпы белгiленген тәртiппен салынады."

дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. При экспорте собственником давальческого сырья подакцизных товаров, произведенных из такого сырья, акциз, уплаченный в момент передачи продукции в соответствии с пунктом 27 настоящей Инструкции, засчитывается в счет предстоящих платежей собственника давальческого сырья по данному налогу либо возвращается в течение 60 дней с момента получения налоговым органом его заявления.
Настоящий пункт применяется при условии документального подтверждения собственником давальческого сырья факта уплаты акциза в соответствии с пунктом 27 настоящей Инструкции и вывоза товаров на экспорт, за исключением случаев, предусмотренных международными договорами, участником которых является Республика Казахстан.
В качестве подтверждения экспорта собственником давальческого сырья, осуществившим экспорт подакцизных товаров, произведенных из такого сырья, являются документы, перечисленные в пункте 2 настоящей Инструкции.
Зачет суммы акциза, уплаченного переработчику давальческого сырья, в счет предстоящих платежей по акцизу производится налоговым органом по месту регистрации собственника давальческого сырья, осуществившего экспорт, на основании его заявления и представленной декларации по акцизу.
К заявлению налогоплательщик прилагает копию договора на переработку давальческого сырья и платежного поручения, подтверждающее оплату суммы акциза переработчику.
В целях принятия решения налоговый орган производит встречную проверку переработчика на предмет подтверждения факта уплаты акциза в бюджет последним.
При соблюдении вышеперечисленных условий налоговый орган производит зачет в счет предстоящих платежей по акцизу.
Возврат акциза из бюджета или его зачет в счет уплаты других налогов производится по согласованию с Министерством государственных доходов Республики Казахстан.";
в пункте 3:
абзац восьмой исключить;
дополнить абзацами девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым, пятнадцатым, шестнадцатым следующего содержания:
"К плательщикам акцизов с учетом положения абзацев первого-четвертого настоящего пункта также относятся юридические лица-нерезиденты, их филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения.
Юридические лица, производящие подакцизные товары, указанные в подпунктах 1)-9) пункта 4 настоящей Инструкции, и (или) осуществляющие игорный бизнес на территории Республики Казахстан, осуществляют уплату акцизов за свои филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения, производящие подакцизные товары и (или) осуществляющие игорный бизнес на территории Республики Казахстан, в соответствующие бюджеты по месту их нахождения в следующем порядке.
Уплата акцизов в соответствующие бюджеты по месту нахождения структурных подразделений производится юридическим лицом согласно расчетам по акцизу, составленным по каждому структурному подразделению в отдельности по форме, приведенной в приложении 4 к настоящей Инструкции.
Юридическое лицо, имеющее филиалы, представительства и иные обособленные структурные подразделения, производящие подакцизные товары, указанные в подпунктах 1)-9) пункта 4 настоящей Инструкции, и/или осуществляющие игорный бизнес, представляет в налоговый орган по месту регистрации головной организации декларацию по акцизу в целом по юридическому лицу, с прилагаемыми к ней расчетами по акцизу, составленными по головной организации и каждому структурному подразделению в отдельности.
Налоговый орган по месту регистрации головной организации, сопоставив данные расчетов с данными, указанными в Декларации по акцизу, заверяет расчеты по акцизу по структурным подразделениям печатью и подписью руководителя или лица, его замещающего, после чего передает их юридическому лицу для последующего представления в налоговые органы по месту нахождения структурных подразделений.
Расчет по акцизу по структурному подразделению составляется юридическим лицом на основании данных фактической реализации, осуществленной в течение отчетного периода указанным структурным подразделением и должен быть представлен в налоговый орган по месту его нахождения не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным.
Если в налоговом органе зарегистрировано несколько структурных подразделений одного юридического лица, то в этом случае по таким структурным подразделениям юридическим лицом составляется единый расчет по акцизу и представляется в налоговый орган по месту их регистрации.
Перечисление сумм акциза в бюджет, включая текущие платежи, головная организация производит непосредственно со своего расчетного счета или дают поручения на взнос платежей своим структурным подразделениям, имеющим банковские счета.
Контроль за правильностью исчисления акциза по структурным подразделениям, а также за полнотой и своевременностью уплаты возлагается на налоговые органы по месту нахождения структурных подразделений.";
абзац девятый считать абзацем семнадцатым;
в абзаце семнадцатом слово "первичную" исключить;
в пункте 5:
дополнить абзацем третьим следующего содержания:

мынадай мазмұндағы 2-1 тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Алыс-берiс шикiзатын меншiктенушi осындай шикiзаттан өндiрiлген акциздеуге жататын тауарларды экспорттаған кезде осы Нұсқаулықтың 27-тармағына сәйкес өнiмдi беру кезiнде төленген акциз алыс-берiс шикiзатын меншiктенушiнiң осы салық бойынша алдағы төлемдерiне есептеледi не салық органы оның өтiнiшiн алған сәттен бастап 60 күн iшiнде қайтарылады.
Осы тармақ осы Нұсқаулықтың 27-тармағына сәйкес алыс-берiс шикiзатын меншiктенушiнiң акциздi төлегенi және тауарларды экспортқа шығарғаны құжаттармен расталғаны жағдайда қолданылады, Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген жағдайлардан басқа.
Осы Нұсқаулықтың 2-тармағында санамаланған құжаттар алыс-берiс шикiзатын меншiктенушi осындай шикiзаттан өндiрiлген акциздеуге жататын тауарларды экспорттауды жүзеге асырғанын растау болып табылады.
Акциз бойынша алдағы төлемдер есебiнен алыс-берiс шикiзатын өңдеушiге төленген акциз сомасын есептеудi оның өтiнiшiнiң және акциз бойынша ұсынылған декларацияның негiзiнде экспортты жүзеге асырған алыс-берiс шикiзатын меншiктенушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органы жүргiзедi.
Салық төлеушi алыс-берiс шикiзатын өңдеуге шарттың және өңдеушiге акциз сомасының төленгенiн растайтын төлем тапсырмасының көшiрмесiн қоса бередi.
Шешiм қабылдау мақсатында салық органы оның бюджетке акциздi төлегенiн растау фактiсi ретiнде өңдеушiге төте тексеру жүргiзедi.
Жоғарыда айтылған шарттар сақталған жағдайда салық органы акциз бойынша алдағы төлемдер есебiнен есептеме жүргізеді.
Акциздi бюджеттен қайтару немесе оны басқа салықтар төлеу есебiнен есептеу Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен келiсiм бойынша жүргiзiледi.";
3-тармақта:
сегiзiншi абзац алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы, оныншы, он бiрiншi, он екiншi, он үшiншi, он төртiншi, он бесiншi, он алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақтың бiрiншi-төртiншi абзацтары ескерiлiп, акциз төлеушiлерге сондай-ақ резидент емес заңды тұлғалар, олардың филиалдары, өкiлдiктерi мен өзге де оқшауланған құрылымдық бөлiмшелерi жатады.
Осы Нұсқаулықтың 4-тармағындағы 1)-9) тармақшаларында аталған акцизделетiн тауарларды өндiретiн және Қазақстан Республикасының аумағында ойын-сауық бизнесiн жүзеге асыратын заңды тұлғалар акцизделетiн тауарларды өндiретiн және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағында ойын-сауық бизнесiн жүзеге асыратын өзiнiң филиалдары, өкiлдiктерi мен өзге де оқшауланған құрылымдық бөлiмшелерi үшiн олар орналасқан жерлердегi тиiстi бюджеттерге акциз төлеудi мынадай тәртiппен жүзеге асырады.
Заңды тұлға құрылымдық бөлiмшелерi үшiн олар орналасқан жерлердегi тиiстi бюджеттерге акциз төлеудi осы Нұсқаулықтың 4 қосымшасында көрсетiлген нысан бойынша әрбiр құрылымдық бөлiмше бойынша жеке жасалған акциз бойынша есеп айырысуға сәйкес жүргiзiледi.
Осы Нұсқаулықтың 4-тармағындағы 1)-9) тармақшаларында аталған акцизделетiн тауарларды өндiретiн және ойын-сауық бизнесiн жүзеге асыратын филиалдары, өкiлдiктерi мен өзге де оқшауланған құрылымдық бөлiмшелерi бар заңды тұлға басты ұйым мен әрбiр құрылымдық бойынша жеке жасалған акциз бойынша оған есептеулердi қосып, акциз жөнiнде декларацияны басты ұйым бойынша тұтас басты ұйым тiркелген жердегi салық органына тапсырады.
Басты ұйым тiркелген жердегi салық органы есептеулердiң мәлiметтерiн акциз бойынша декларацияда көрсетiлген мәлiметтермен салғастырып, құрылымдық бөлiмшелер бойынша акциз жөнiндегi есептеулердi мөрмен және басшының немесе оның орнындағы адамның қолын қойғызып, куәландырады да, содан кейiн оларды құрылымдық бөлiмшелерi орналасқан жерлердегі салық органдарына кейiн тапсыру үшiн заңды тұлғаға бередi.
Құрылымдық бөлiмше бойынша акциздi есептеудi заңды тұлға аталған құрылымдық бөлiмше есептi кезең iшiнде жүзеге асырған нақты iс жүзiндегi мәлiметтер негiзiнде жасап, ол орналасқан жердегі салық органына есепті айдан кейінгі айдың 15-нен кешіктірмей тапсыруы тиіс.
Егер салық органында бір заңды тұлғаның бірнеше құрылымдық бөлімшесі тіркелсе, онда мұндай жағдайда осы құрылымдық бөлімшелер бойынша біртұтас есептеу жасалып, олар тіркелген жерлердегі салық органына тапсырылады.
Ағымдағы төлемдері қоса алғанда акциз сомаларын бюджетке аударуды ұйым өзінің есеп айырысу шотынан тікелей жүргізеді немесе өзінің банк шоттары бар құрылымдық бөлімшелеріне төлем жарналарына тапсырма береді.
Құрылымдық бөлімшелер бойынша акциздің дұрыс есептелуін, сондай-ақ толық және уақытылы төленуін бақылау құрылымдық бөлімшелердің орналасқан жерлеріндегі салық органдарына жүктеледі."
тоғызыншы абзац он жетінші абзац болып есептелсін;
он жетінші абзацта "бастапқы" деген сөз алып тасталсын;
5-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:

Вы должны представить вашу декларацию за каждый отчетный период не позднее 15-го числа месяца, следующего за отчетным, с указанием суммы акциза, подлежащей уплате и фактически уплаченной за каждые 10 дней отчетного месяца.
По товарам, указанным в подпунктах 1)-9) пункта 4 настоящей Инструкции, акцизы подлежат перечислению в бюджет не позднее чем на третий банковский день после дня, в течение которого произведена реализация товаров.
По продукции, выработанной из давальческого сырья, акциз уплачивается в момент передачи (отгрузки) продукции заказчику.
Сроки уплаты акциза продлению не подлежат.
Помните! За нарушение законодательства об акцизах применяются установленные санкции в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" Z952235_ № 2235 от 24.04.95 г.
Декларация по акцизам состоит из трех страниц. В зависимости от вида подакцизных товаров, производимых вами, может оказаться, что вам не нужно заполнять все строки налоговой декларации. Если какие-либо строки не используются, вам необходимо проставить в них прочерк.
I. Начисление акцизов
В разделе указывается начисление акцизов по обороту, в том числе по сырью собственного производства, используемого при производстве алкогольной продукции, а также стоимость и сумма акциза по испорченной и утерянной подакцизной продукции, начисленная в соответствии с пунктом 20 настоящей Инструкции.
II. Зачеты по акцизу на сырье, использованное
в производстве
В разделе указывается объем и стоимость подакцизного сырья, фактически использованного на изготовление реализованной за отчетный период подакцизной продукции, определяемый исходя из нормы затрат подакцизного сырья на единицу реализованной подакцизной продукции, а также сумма акциза по указанному объему подакцизного сырья, которая подлежит отнесению в зачет.
III. Расчеты по акцизу за отчетный период
В разделе указывается сумма акциза, подлежащая уплате в бюджет в целом за отчетный период, в том числе подекадно.
В строке 20 указывается сумма акциза, подлежащая уплате в целом за отчетный период, которая определяется как разница между суммой акциза, начисленной по строке 6 и суммой акциза, отнесенной в зачет по подакцизному сырью, указанной в строке 12.
В строке 21 указывается сумма акциза, подлежащая уплате по испорченным, утерянным маркам акцизного сбора, начисленная в соответствии с пунктом 20 настоящей Инструкции.
В строке 21а указывается сумма акциза с учетом суммы, указанной в строке 21.
В строке 28 указывается сумма произведенных текущих платежей по акцизу в целом за отчетный период, в том числе подекадно.
В строке 35 указывается сумма акциза, подлежащая к уплате в бюджет или к возмещению из бюджета с учетом фактически уплаченных за отчетный период текущих платежей и определяется как разница между суммой акциза, подлежащей уплате, указанной в строке 21а и суммой текущих платежей, выплаченных за отчетный период, указанной в строке
28. Если сумма, указанная в строке 28, превышает сумму, указанную в строке 21а, заполняется графа "к возмещению".
Графа "к зачету" по строке 35 заполняется только в случае, если произведенная подакцизная продукция реализована на экспорт, за исключением государств-участников СНГ (за исключением Азербайджанской Республики и Республики Молдова).
Если экспортируемая подакцизная продукция произведена из спирта, нефти или газового конденсата, то в этом случае указанная графа по данной строке не заполняется.

Сiз төленуi тиiс және есептi айдың әрбiр 10 күнi үшiн нақты төленген акциз сомасын көрсетiп, әрбiр есептi ай үшiн декларацияңызды есептi айдан кейiнгi айдың 15-нен кешiктiрмей тапсыруға тиiссiз.
Осы Нұсқаулықтың 4-тармағы 1)-9) тармақшаларында аталған тауарлар бойынша акциздер тауар сату жүргiзiлген күннен кейiнгi үшiншi банк күнiнен кешiктiрмей бюджетке аударуға жатады.
Алыс-берiс шикiзатынан әзiрленген өнiм бойынша акциз өнiмдi тапсырыс берушiге беру (жөнелту) сәтiнде төленедi.
Акциз төлеу мерзiмi ұзартуға жатпайды.
Есте сақтаңыз! "Салықтар және бюджетке мiндеттi басқа да төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 24.04. N 2235 Z952235_ Заң күшi бар Жарлығына сәйкес белгiленген санкциялар акциздер туралы заңдарды бұзғаны үшiн қолданылады.
Акциздер бойынша декларация үш беттен тұрады. Сiз өндiретiн акцизделетiн тауарлар түрiне қарай Сiздiң салық декларациясының барлық жолдарын толтыруыңыз қажет болмауы да мүмкiн. Егер әлде бiр жолдар пайдаланылмаса, бос қалдырасыз.
І. Акциздерді есептеу
Бөлiмде айналымдағы, соның iшiнде алкоголь өнiмiн өндiру кезiнде өз меншiгiндегi шикiзат бойынша да пайдаланылатын акциздердi есептеу, сондай-ақ осы Нұсқаулықтың 20-тармағына сәйкес есептелген акциздеуге жататын бұзылған және жоғалған өнiм бойынша акциздiң құны мен сомасы көрсетiледi
ІІ. Өндірісте пайдаланылған шикізатқа акциз бойынша есептемелер
Бөлiмде сатылған акцизделетiн өнiмнiң бiрлiгiне акцизделген шикiзат шығындарының нормасы ескерiлiп, айқындалатын есептi кезеңде сатылған акцизделетiн өнiмдi жасауға нақты пайдаланылған акцизделетiн шикiзаттың көлемi мен құны, сондай-ақ есептемеге жатқызылатын акцизделетiн шикiзаттың көрсетiлген көлемi бойынша акциздiң сомасы көрсетiледi.
ІІІ. Есепті кезеңдегі акциз бойынша есеп айырысу
Бөлiмде есептi кезеңде тұтас, соның iшiнде онкүндiктер бойынша бюджетке төленуi тиiс акциз сомасы көрсетiледi.
20-жолда есептi кезеңде тұтас төленуi тиiс акциз сомасы көрсетiледi, ол 6-жол бойынша есептелген акциз сомасы мен 12-жолда көрсетiлген акцизделетiн шикiзат бойынша есептемеге жатқызылған акциз сомасының айырмасы ретiнде көрсетiледi.
21-жолда осы Нұсқаулықтың 20-тармағына сәйкес есептелген акциздiк алымның бұзылған, жоғалған маркалары бойынша төленуi тиiс акциз сомасы көрсетiледi.
21а-жолда 21-жолда көрсетiлген сома ескерiлген акциз сомасы көрсетiледi.
28-жолда есептi кезең бойынша тұтас, соның iшiнде онкүндiктер бойынша жүргiзiлген ағымдағы төлемдер сомасы көрсетiледi.
35-жолда бюджетке төленуi немесе есептi кезеңдегi ағымдағы төлемдер үшiн нақты төленгенi бюджеттен өтелуге тиiс сома көрсетiледi және 21а-жолда көрсетiлген төленуге тиiс акциз сомасы мен 28-жолда көрсетiлген есептi кезеңдегi төленген ағымдағы төлемдер сомасы арасындағы айырма ретiнде айқындалады. Егер 28-жолда көрсетiлген сома 21а-жолда көрсетiлген сомадан асып түссе, "өтелуге" бағаны толтырылады.
35-жолдағы "есептелуге" бағаны егер өндiрiлген акцизделген өнiм экспортқа сатылса ғана толтырылады, ТМД-ға қатысушы елдерден басқа (Әзiрбайжан Республикасы мен Молдова Республикасынан басқа).
Егер акцизделген экспортталатын өнiм спирттен, мұнайдан немесе газ конденсатынан өндiрiлсе, онда мұндай жағдайда көрсетiлген баған толтырылмайды.

Графа "к возмещению" заполняется в случае превышения строки 28 над строкой 21а.
В строке 36 указывается сумма зачета, перенесенная из предыдущего отчетного периода, данные вносятся в графу "к зачету".
В строке 37 указывается сумма акциза, подлежащая к уплате или к возмещению с учетом суммы зачета, перенесенной из предыдущего отчетного периода.
IV. Расчет акциза при экспорте собственником
давальческого сырья
Заполняется собственниками давальческого сырья, осуществившими экспорт продуктов переработки, по которым был уплачен акциз переработчику.
В разделе указывается общий объем и стоимость подакцизных товаров, полученных от переработчика, в том числе отгруженных на экспорт (за исключением государств-участников СНГ), а также сумма акциза, подлежащая уплате переработчику в момент получения от него продуктов переработки давальческого сырья; дата и № платежного поручения, подтверждающего факт уплаты акциза переработчику; сумма акциза, уплаченная переработчику по экспортируемым подакцизным товарам.
По строке 44 выводится окончательный итог по расчетам с бюджетом за отчетный период с учетом строки 42.
Приложение 3
к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 27 июня 1995 г. № 36
город ________________ "____"____________199_г. Акт списания испорченных марок акцизного сбора на____________________________________ наименование организации РНН_______________________ Нами, членами комиссии, было произведено списание марок акцизного сбора, испорченных в результате (указать причины)______________________ в количестве_______________________ (шт.) серия, №_____________________ _______________________________________________________________________ _______________________________________________________________________ Представитель Налогового органа __________________________ _________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) Члены комиссии: __________________________ _________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) __________________________ _________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) __________________________ _________________ (Ф.И.О., должность) (подпись) __________________________ _________________ (Ф.И.О., должность) (подпись)
Приложение 4
к Инструкции Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан от 27 июня 1995 г. № 36
В налоговый комитет
по месту нахождения филиала_____________
От плательщика______________________________ РНН_________________ наименование юридического лица Телефон_____________ Адрес_______________________________________ М.П. ____________________________________________ _______________________ Наименование налогового комитета по месту (подпись руководителя НК) нахождения головной организации Расчет по акцизу за ______________ год отчетный период по____________________________________ Адрес__________________________ наименование структурного подразделения Телефон________________________ Ф.И.О. руководителя___________________ структурного подразделения 1. Начисление акциза ________________________________________________________________________ № ! Вид ! Код !Оборот, в т.ч.по сырью собственно!Ставка! Акциз, п/п!товара!товара!го производства, по испорченнной !акциза!подлежащий ! ! !и утерянной подакцизной продукции! ! уплате ___!______!______!_________________________________!______!_____________ Итого ________________________________________________________________________ 2. Зачеты по акцизу на сырье _________________________________________________________________________ № ! Вид ! Код ! Объем, в т.ч. по экспорти-!Стоимость!Сумма акциза, от- п/п!товара!товара!тируемой продукции согласно! товара !носимая в зачет ! ! ! п.2.1 инструкции ! ! ___!______!______!___________________________!_________!_________________ Итого _________________________________________________________________________ 3. Расчет по акцизу за отчетный период _______________________________________________________________________ № ! Вид ! Дата !Сумма акциза ! Срок ! Произведено !Сумма, подлежащая п/п!товара!реали-!к уплате, в !уплаты! текущих !уплате в бюджет ! !зации !т.ч. по испор! ! платежей ! ! !товара!ченным и уте-! !_____________!__________________ ! ! !рянным маркам! !дата и!сумма !к доп!к заче!к воз ! ! !акцизного сбо! !№ п/по!акциза!лате ! ту !меще- ! ! ! ра ! ! руч. ! ! ! !нию ___!______!______!_____________!______!______!______!_____!______!_____ Итого _______________________________________________________________________ Сумма зачета, перенесенная из предыдущего отчетного периода _______________________________________________________________________ Всего _______________________________________________________________________ Ответственность налогоплательщика перед законом Мы несем ответственность перед законом за Налоговый истинность и полноту сведений, приведенных инспектор_________________ в данном расчете. (Ф.И.О.) Руководитель_______________ ________________ ___________________ (Ф.И.О.) (подпись) (подпись) М.П. Дата______________________ Лицо, ответственное за заполнение данного расчета___________________ _________________ (Ф.И.О., РНН) (подпись)

28-жол 21а-жолдан асса ғана "өтелуге" бағаны толтырылады.
36-жолда алдыңғы есептi кезеңнен ауыстырылған есептеме сомасы көрсетiлiп, мәлiметтерi "есептелуге" бағанына енгiзiледi.
37-жолда төленуге тиiс немесе алдыңғы есептi кезеңнен ауыстырылған есептеме сомасы ескерiлiп, өтелуге тиiс акциз сомасы көрсетiледi.
IV. Алыс-беріс шикізатын меншіктенуші экспорттаған
кезде акцизді есептеу
Олар бойынша акциз өңдеушiге төленген өңделген өнiмдi экспорттауды жүзеге асырған алыс-берiс шикiзатын меншiктенушi толтырады. Бөлiмде өңдеушiден алынған, соның iшiнде экспортқа жөнелтiлген (ТМД-ға қатысушы мемлекеттерден басқа) акцизделген тауарлардың жалпы көлемi мен құны, сондай-ақ одан алыс-берiс шикiзатының өңделген өнiмдерiн алу кезiнде өңдеушiге төленуi тиiс акциз сомасы көрсетiледi; өңдеушiге акциз төленгенi фактiсiн растайтын төлем тапсырмасының күнi мен N; экспортталған акцизделген тауарлар бойынша өңдеушiге төленген акциз сомасы көрсетiледi. 44-жол бойынша 42-жол ескерiлген есептi кезеңдегi бюджетпен есеп айырысудың түпкiлiктi қорытындысы шығарылады. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27 маусымдағы N 36 нұсқаулығына 3 қосымша ___________ қаласы 1999 ж. "___" ______ Акциздік алымның бұзылған маркаларын есептен шығару Актісі _________________________________________________________________ ұйымның атауы СТТ _______________ Біз, комиссия мүшелері, (себебі көрсетіледі) бұзылған акциздік алым маркаларын есептен шығаруды жүргіздік ________________________________ саны ________________ (дана) серия, N ________________________________________________________ _________________________________________________________________ _________________________________________________________________ Салық органының өкілі ________________________________ ______________ (Аты-жөні, лауазымы) (қолы) Комиссия мүшелері ________________________________ ______________ (Аты-жөні, лауазымы) (қолы) ________________________________ ______________ (Аты-жөні, лауазымы) (қолы) ________________________________ ______________ (Аты-жөні, лауазымы) (қолы) ________________________________ ______________ (Аты-жөні, лауазымы) (қолы) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының 1995 жылғы 27 маусымдағы N 36 нұсқаулығына 4 қосымша Филиалы орналасқан жердегі салық комитетіне _____________ Төлеушіден ____________________ СТТ _______________ Мекен-жайы ____________________ Телефоны __________ ___________________________ Мөрдің Басты ұйым орналасқан жердегі салық орны комитетінің атауы Басшысының қолы __________ Акциз бойынша есеп айырысу 1999 жылғы ________________________ есепті кезең үшін _______________________________ Мекен-жайы _______________ құрылымдық бөлімшенің атауы Телефоны _________________ құрылымдық бөлімше басшысының аты-жөні ___________ 1. Акцизді есептеу _________________________________________________________________________ | N |Тауар|Тауар|Бұзылған және жоғалған акцизделген |Акциз |Төленуге | |р/с|түрі |коды |өнім бойынша, соның ішінде |ставкасы |тиіс акциз | | | | |меншігіндегі шикізат өндірісі | | | | | | |бойынша айналым | | | |___|_____|_____|___________________________________|_________|___________| | | | | | | | |___|_____|_____|___________________________________|_________|___________| |___|_____|_____|___________________________________|_________|___________| |Жиынтығы | | | | |_______________|___________________________________|_________|___________| 2. Шикізатқа акциз бойынша есептеулер ________________________________________________________________________ | N |Тауар|Тауар|Көлемі, соның ішінде Нұсқаулықтың |Тауар|Есептеуге | |р/с|түрі |коды |2.1.-тармағына сәйкес |құны |жатқызылатын | | | | |экспортталатын өнімнің | |акциз сомасы ___|_____|_____|___________________________________|_____|_______________| | | | | | | |___|_____|_____|___________________________________|_____|_______________| |___|_____|_____|___________________________________|_____|_______________| |Жиынтығы | | | | |_______________|___________________________________|_____|_______________| 3. Есепті кезеңдегі акциз бойынша есеп айырысу __________________________________________________________________________ | N |Тауар түрі |Тауар |Төленетін акциз сомасы соның|Төлеу мерзімі | |р/с| |сатылған күні|ішінде бұзылған және | | | | | |жоғалған акциз алымы | | | | | |маркалары бойынша | | |___|___________|_____________|____________________________|______________| | | | | | | |___|___________|_____________|____________________________|______________| |Жиынтығы | | | |_____________________________|____________________________|______________| |Алдыңғы есепті кезеңнен ауыстырылған есептеме сомасы | |__________________________________________________________________________ | |Барлығы | |__________________________________________________________________________ | таблицаның жалғасы _________________________________________________________________________ | Төленген ағымдағы төлемдер | Бюджетке төленуі тиіс сома | |________________________________|________________________________________| |күні мен төлем | акциз сомасы | үстеме төлеуге | есептеуге | өтеуге | |тапсырмасының N | | | | | |________________|_______________|________________|___________|___________| | | | | | | |________________|_______________|________________|___________|___________| | | | | | |________________________________|________________|___________|___________| Салық төлеушінің заң алдындағы жауапкершілігі Біз осы есепте келтірілген мәліметтердің Салық растағы мен толықтығы үшін заң алдында инспекторы ____________ жауап береміз (аты-жөні) Басшы _____________________ ____________ ____________ (аты-жөні) (қолы) (қолы) Мөрдің орны ____________ Осы есепті толтыруға жауапты тұлға _____________________ ____________ (аты-жөні, СТТ) (қолы) Оқығандар: Умбетова А.М. Нарбаев Е.А.