О внесении изменений и дополнений в Приказ председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции от 4 июня 1998 года № 4 "Об утверждении Положения о порядке и условиях проведения конкурсов на размещение объемов (квот) импорта этилового спирта и водки" ~V980531
Приказ Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 18 июня 1999 года № 176 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19.07.1999г. за N 842. Утратил силу - Приказом Председателя Налогового комитета Министерства Финансов РК от 2 августа 2004 г. N 373
В целях усиления государственного контроля над оборотом этилового спирта и алкогольной продукции приказываю:
1. Внести в Приказ председателя Комитета по государственному контролю над производством и оборотом алкогольной продукции от 4 июня 1998 года № 4 V980531_ "Об утверждении Положения о порядке и условиях проведения конкурсов на размещение объемов (квот) импорта этилового спирта и водки" следующие изменения и дополнения:
в названии:
слова "Положения о порядке и условиях" заменить словами "Правил и условий";
слово "водки" заменить словами "алкогольной продукции (кроме пива)";
в тексте:
слово "водки" заменить словами "алкогольной продукции (кроме пива)";
слово "прилагаемое" заменить словами "прилагаемые Правила и условия".
2. Ввести в состав Комиссии по конкурсному размещению объемов (квот) импорта этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива):
1) Лепесбаева Айтбая Сатыбалдиевича - начальника Отдела нормативного регулирования;
2) Мукашева Аскара Амантаевича - начальника отдела контроля и лицензирования импорта этилового спирта и алкогольной продукции.
3. В Положении о порядке и условиях проведения конкурсов на размещение объемов (квот) импорта этилового спирта и водки, утвержденном указанным Приказом:
в названии:
слова "Положение о порядке и условиях" заменить словами "Правила и условия";
слово "водки" заменить словами "алкогольной продукции (кроме пива)";
в тексте:
слова "Настоящее Положение о порядке и условиях", "в настоящем Положении", "данным Положением", "настоящего Положения" заменить словами "Настоящие Правила и условия", "в настоящих Правилах", "данными Правилами", "настоящих Правил";
слово "водки" заменить словами "алкогольной продукции (кроме пива)";
в подпункте первом пункта 4:
слова "энергетики, индустрии и торговли" заменить словами "государственных доходов";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"Этил спирті мен арақ импорты көлемін (квотасын) орналастыруға Конкурстар өткізудің тәртібі мен шарттары туралы Ережені бекіту туралы" Алкоголь өнімін өндіру және оның айналымын мемлекеттік бақылау жөніндегі Комитет төрағасының 1998 жылғы 4 маусымдағы N 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігі Алкогольді өнімдерді өндіруге мемлекеттік бақылау жасау жөніндегі комитеті 1999 жылғы 18 маусым N 176. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 19 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 842. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2004 жылғы 2 тамыздағы бұйрығымен.
Этил спиртi мен алкоголь өнiмдерi айналымына мемлекеттiк бақылауды күшейту мақсатында бұйырамын:
1. "Этил спиртi мен арақ импорты көлемiн (квотасын) орналастыруға Конкурстар өткiзудiң тәртiбi мен шарттары туралы Ереженi бекiту туралы" Алкоголь өнiмiн өндiру және оның айналымын мемлекеттiк бақылау жөнiндегi Комитет төрағасының 1998 жылғы 4 маусымдағы N 4  V980531_ бұйрығына келесi өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбындағы:
"тәртiбi мен шарттары туралы Ережесi" деген сөздер "тәртiбi мен шарттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"арақ" сөзi "алкоголь өнiмi (сырадан басқа)" сөздерiмен ауыстырылсын;
мәтiнiндегi:
"арақ" сөзi "алкоголь өнiмi (сырадан басқа)" сөздерiмен ауыстырылсын;
"ұсынып отырған" деген сөздер "ұсынып отырған Тәртiбi мен шарттары" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң (сырадан басқа) импорты көлемiн (квотасын) конкурс бойынша орналастыру комиссиясы құрамына енгiзiлсiн:
1) Лепесбаев Айтбай Сатыбалдыұлы - нормативтiк реттеу бөлiмiнiң бастығы;
2) Мұқашев Асқар Амантайұлы - этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң импортын бақылау және лицензиялау бөлiмiнiң бастығы.
3. Аталған бұйрықпен бекiтiлген этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң импорты көлемiн (квотасын) орналастыру конкурсын өткiзу тәртiбi мен шарттары туралы Ережеге:
тақырыбындағы:
"тәртiбi мен шарттарының Ережесі" деген сөздер "тәртiбi мен шарттары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"арақ" сөзi "алкоголь өнiмi (сырадан басқа)" сөздерiмен ауыстырылсын;
мәтiнiндегi:
"Осы тәртiбi мен шарттарының Ережесi", "осы Ережемен", "бұл Ережемен", "осы Ереже" деген сөздер "Осы тәртiбi мен шарттары", "осы Тәртiбiнде", "бұл Тәртiбiмен", "осы тәртiбi" деген сөздермен ауыстырылсын;
4 тармақтың бiрiншi тармақшасына:
"энергетика, индустрия және сауда" сөздерi "мемлекеттiк кiрiс" деген сөздермен ауыстырылсын;
5 тармақ келесi редакцияда жазылсын:

"5. Конкурсному размещению объемов импортируемых этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива) между Заявителями согласно кодам Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Содружества Независимых Государств (ТН ВЭД СНГ) подлежат:
1) 2204 - вина виноградные натуральные, включая крепленые; сусло виноградное, кроме указанного в товарной позиции 2009;
2) 2205 - вермуты и виноградные, натуральные вина прочие с добавлением растительных или ароматических экстрактов;
3) 2206 - напитки прочие сброженные (сидр яблочный, перри (сидр грушевый), напиток медовый); смеси из сброженных напитков и смеси сброженных напитков и безалкогольных напитков, в другом месте не поименованные;
4) 2207 - спирт этиловый;
5) 2208 - спирт этиловый неденатурированный, с концентрацией спирта менее 80 об.%; спиртовые настойки, ликеры и прочие спиртные напитки.";
в пункте 6 слово "реализации" заменить словом "производства";
в пункте 12:
в абзаце третьем после слова "сделки" дополнить словами "в котором обязательно должно быть предусмотрено условие сопровождения импортируемого товара информацией на государственном и русском языках, включающей наименование товара, страны происхождения, изготовителя, даты изготовления и срока годности, условий хранения;";
абзац девятый исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции: "Победители конкурса оплачивают конкурсный сбор. Размер конкурсного сбора устанавливается Организатором конкурса, исходя из фактических затрат на его проведение.";
в пункте 17:
слова "Комиссии по должности" заменить словом "комиссии";
в пункте 19 слова "двух третей" заменить словом "трех";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Комиссия при проведении конкурсов на размещение объемов (квот) импорта этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива):
1) определяет выставляемые на конкурс объемы импорта этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива);
2) организует проведение конкурса;
3) объявляет победителей конкурса и производит распределение квартальных объемов импорта (квот) между ними.";
в пункте 24:
в абзаце первом слово "имеют" заменить словом "отдается";
в абзаце втором:
слово "импортеры" заменить словом "импортерам";
после слова "высококачественной" дополнить словом "натуральной";
слова "в случае импорта этилового спирта сорта "люкс" или "экстра" исключить;
в абзаце третьем слово "заявители" заменить словом "заявителям";
в абзаце четвертом слово "не имеющие" заменить словом "не имеющим";
дополнить следующими абзацами:
"производителям алкогольной продукции, в случае импорта виноматериалов для производства вина.
Заявителям, не имеющим убытков и задолженностей по налогам и другим финансовым обязательствам перед государством, и способным оплатить расходы, связанные с импортом этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива).";
в абзаце пятом после слов "этилового спирта" дополнить словами "и
виноматериалов";
в пункте 26:
после слова "председателем" дополнить словом "Комиссии";
исключить слова "и утверждается Председателем Комитета";
в пункте 27 слово "Протокол" заменить словом "Решение";
в пункте 29:
слова "календарного года" заменить словом "квартала";
слово "год" заменить словом "квартал";

"5. Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығының сыртқы экономикалық қызметтiң Тауарлар номенклатурасының (ТМД IЭҚ ТН) кодына сәйкес Өтiнiшкерлер арасында импортталатын этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң (сырадан басқа) көлемiн конкурстық орналастыруға мыналар жатады:
1) 2204 - табиғи жүзiм шарабы, күшейтiлгенiн қосқанда; жүзiм суслосы, 2009 тауар позициясындағы көрсетiлгендерден басқа;
2) 2205 - вермуттар және жүзiм, табиғи және басқа да өсiмдiктердiң немесе хош иiстi экстрактiсiн қосқан шараптар;
3) 2206 - басқа ашытудан алынатын сусындар, (алма сидры, перри (алмұрт сидры), бал сусыны); басқа жерде аталмаған, ашытылған сусындардың қоспасы және ашытылған сусындар мен алкогольсiз сусындардың қоспасы;
4) 2207 - этил спиртi;
5) 2208 - толық бабына келтiрiлмеген этил спиртi, құрамында кем дегенде 80% көлемiнде спирт концентраты бар; спирт тұнбалары, ликерлар және басқа да спирт сусындары.";
6 тармақтағы "сату" сөзi "өндiрiсi" сөзiмен ауыстырылсын;
12 тармаққа:
үшiншi азат жолдағы "мәмлесiне" деген сөзден кейiн "онда тауар аты, шығарған ел, өндiрушінің аты, өндiру датасы және пайдалану мерзiмi, сақталу шарты, қолдану тәртiбi, азық құндылығынан тұратын тауарды алып жүру шарттарының ақпараты мемлекеттiк және орыс тiлiнде болуы керек" деген сөздермен толықтырылсын;";
тоғызыншы азатжол алынып тасталсын;
13 тармақ келесi редакцияда мазмұндалсын: "Конкурс жүлдегерлерi конкурстық алым төлейдi. Конкурстық алымның мөлшерiн оны өткiзуге жұмсалатын нақты шығынға сүйене отырып Конкурсты ұйымдастырушы белгiлейдi.";
17 тармаққа:
"комиссия лауазымы" сөздерi "комиссия" сөздерiмен ауыстырылсын;
19 тармақтағы "үштен екi" деген сөздер "үшеуi" сөзiмен ауыстырылсын;
20 тармақ келесi редакцияда жазылсын:
"20. Комиссия этил спиртi мен алкоголь өнiмiнің (сырадан басқа) импорты көлемiн (квотасын) орналастыру конкурсын өткiзгенде:
1) конкурсқа қойылған этил спиртi мен алкоголь өнiмiнiң (сырадан басқа) импорты көлемiн (квотасын) анықтайды;
2) конкурсты өткiзудi ұйымдастырады;
3) конкурс жеңiмпаздарын жариялайды және олардың арасында импорттың тоқсандық көлемiн (квотасын) бөлудi жүзеге асырады.";
24 тармаққа:
бiрiншi азат жолдағы "бар" сөзi "берiлдi" сөзiмен
ауыстырылсын;
"импорттаушылар" сөзi "импорттаушыларға" сөзiмен ауыстырылсын;
"жоғары сапалы" деген сөзден кейiн "табиғи" деген сөзбен толықтырылсын;
"этил спиртiнiң "люкс" немесе "экстра" сортын импорттаған жағдайда" сөздерi алып тасталсын;
үшiншi азат жолдағы "өтiнiшкерлер" деген сөз "өтiнiшкерлерге" сөзiмен ауыстырылсын;
төртiншi азат жолдағы "берешегi жоқтар" сөзiн "берешегi жоқтарға" сөзiмен ауыстырылсын;
келесi азатжолмен толықтырылсын:
"шарап өндiру үшiн шарап материалдары импортталғанда алкоголь өнiмiн өндiрушiлерге;
Мемлекет алдында салық және басқа қаржы жауапкершiлiгi бойынша қарызы және шығыны жоқ этил спирті мен алкоголь өнімдері (сырадан басқа) импортына байланысты шығындарды төлеуге қабiлеттi өтiнiшкерлерге."
Бесiншi азатжолдағы "этил спиртi" деген сөздерi "және шарап материалдары" деген сөздермен толықтырылсын;
26 тармаққа:
"төраға" сөзi "комиссия" сөзiмен толықтырылсын;
"және Комитет Төрағасы бекiтедi" деген сөздер алып тасталсын.
27 тармақтағы "Хаттамасы" сөзi "Шешiмдерi" сөзiмен ауыстырылсын;
29 тармаққа:
"күнтiзбелiк жыл" сөздерi "тоқсандық" сөздерiмен ауыстырылсын;
"жыл" сөзi "тоқсан" сөзiмен ауыстырылсын;

пункты 30, 31 исключить.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Председатель

30, 31 тармақтар алып тасталсын.
4. Осы бұйрық мемлекеттiк тiркеуден өткен күнiнен бастап қолданысқа енедi.
Төраға