О внесении изменений и дополнений в Инструкцию Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость" от 26.06.95 года N 37
Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года № 929. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6.11.99г. N 963. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416 В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю: 1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению: ...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 4 августа 1999 года N 929 "О внесении изменений и дополнений в инструкции ..., N 37 "О порядке исчисления и уплаты налога на добавленную стоимость"... Министр --------------------------------------------------------------------------- По всему тексту:
слова "Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" во всех падежах заменить словами Z952235_ "Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" соответственно; слова "Указ", "Указа", "Указом", "Указе", "Указу" заменить соответственно словами "Закон", "Закона", "Законом", "Законе", "Закону";
в пункте 5 слова "41 а" заменить числом "41-1";
в пункте 6 слова "31 а" заменить числом "31-1"; .
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. К плательщикам налога на добавленную стоимость не относятся плательщики единого земельного налога по оборотам по реализации товаров (работ, услуг) собственного производства. По оборотам по реализации товаров (работ, услуг) не собственного производства плательщики единого земельного налога осуществляют уплату налога на добавленную стоимость в общеустановленном порядке";
пункт 9а считать пунктом 9-2;
абзац четвертый пункта 9-2 после слова "контрактам" дополнить словами ", а также в случаях оплаты за товары, работы или услуги, предусмотренные в пункте 16 настоящей Инструкции";

"Қосылған құн салығын салу мен төлеу тәртiбi туралы" 1995 жылғы 26 мамырдағы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Бас салық инспекциясының N 37 Нұсқауына өзгерicтер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыз N 929. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 1999 жылғы 6 қарашада тіркелді. Тіркеу N 963. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН: Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi: 43. "Қосылған құн салығын есептеу және төлеу тәртiбi туралы" N 37 Нұсқаулығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 1999 жылғы 4 тамыздағы N 929 V990963_ бұйрығы. ----------------------------------------------------- Келісілді Бекітілді Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Мемлекеттік кіріс министрлігінің 1999 жылғы 4 тамыз 1999 жылғы 11 тамыз N 929 бұйрығымен
Бүкiл мәтiндегi "Салық және бюджетке басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығы" деген сөздер "Салық және бюджетке басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Жарлық", "Жарлықтың", "Жарлықпен", "Жарлықта", "Жарлыққа" деген сөздер тиiсiнше "Заң", "Заңның", "Заңмен", "Заңда", "Заңға" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта "41а" саны "41-1" санымен ауыстырылсын;
6-тармақта "31а" саны "31-1" санымен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. Қосылған құн салығын төлеушiлерге өз өндiрiсi тауарларын (жұмыстарын, қызмет көрсетулерiн) сату бойынша айналым негiзiнде бiртұтас жер салығын төлеушiлер жатпайды.Бiртұтас жер салығын төлеушiлер өз өндiрiсi емес тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) сату бойынша айналым негiзiнде жалпы белгiленген тәртiпте қосылған құн салығын төлеудi жүзеге асырады";
9а тармағы 9-2 тармағы деп саналсын;
9-2 тармағының төртiншi абзацы "келiсiм-шарттарға" деген сөздерден кейiн "сондай-ақ осы Нұсқаудың 16-тармағында қарастырылған тауарлар, жұмыстар немесе қызмет көрсетулер үшiн төлеу жағдайларында" деген сөздермен толықтырылсын;

в абзаце третьем пункта 16 после слов "связаны с предпринимательской деятельностью" дополнить словами следующего содержания: ", кроме товаров (работ, услуг), используемых для целей оборотов по реализации, указанных в пункте 36 настоящей Инструкции";
в пункте 16-1:
в абзаце пятом знак "." заменить знаком ";";
дополнить абзацами шестым и седьмым следующего содержания:
"- с Украиной - Соглашение о принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров (работ, услуг), подписанное в городе Киеве 13 июня 1997 года, вступило в силу с 31 мая 1999 года;
- с Республикой Беларусь Соглашение о принципах взимания косвенных налогов при экспорте и импорте товаров (работ), подписанное в городе Минске 2 февраля 1999 года, вступило в силу 1 сентября 1999 года.";
абзац шестой считать абзацем восьмым;
пункт 16-2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"По товарам импортируемым из государств-членов Содружества Независимых Государств используемым в текстильной, швейной, кожевенно-обувной промышленности, сумма налога, подлежащая уплате поставщиками из стран Содружества Независимых Государств, подлежит отнесению на затраты. В случае уплаты налога на добавленную стоимость при таможенном оформлении ввозимых в Республику Казахстан указанных товаров, уплаченная сумма налога подлежит отнесению в зачет.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Облагаемый оборот определяется на основе стоимости реализуемых товаров, работ или услуг, исходя из применяемых цен и тарифов, без включения в них налога на добавленную стоимость, но не ниже цен их приобретения для торгово-посреднической деятельности.
Определение цены приобретения производится налогоплательщиком по данным бухгалтерского учета.
Цена приобретения в целях налогообложения включает в себя покупную стоимость товаров, а также стоимость расходов, связанных с их приобретением и реализацией, по которым поставщиками товаров (работ, услуг) были выставлены налоговые счета-фактуры с указанием суммы налога на добавленную стоимость и по которым суммы налога на добавленную стоимость были отнесены в зачет в соответствии с настоящей Инструкцией.

16-тармақтың төртiншi абзацында "кәсiпкерлiк қызметiмен байланысты" деген сөздерден кейiн мынадай мазмұндағы сөздермен толықтырылсын: ", осы Нұсқаудың 36-тармағында көрсетiлген сату бойынша айналымдар мақсаттары үшiн пайдаланылатын тауарлардан басқа";
16-1 тармағында:
бесiншi абзацтағы "." белгiсi ";" белгiсiмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы және жетiншi абзацтармен толықтырылсын:
"1997 жылғы 13 мамырда Киев қаласында Украинамен тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) экспорты және импорты кезiнде жанама салықтарды алу принциптерi туралы қол қойылған Келiсiм 1999 жылғы 31 мамырдан бастап күшiне ендi.";
1997 жылғы 13 мамырда Минск қаласында Белорусьпен тауарлардың (жұмыстардың) экспорты және импорты кезiнде жанама салықтарды алу принциптерi туралы қол қойылған Келiсiм 1999 жылғы 1 қыркүйектен бастап күшiне ендi.";
алтыншы абзац сегiзiншi абзац деп саналсын;
16-2 тармағы мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Тоқыма, тiгiн, терi-аяқ киiм өнеркәсiбiнде пайдаланылатын Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы мемлекеттерi-мүшелерiнен импортталатын тауарлар бойынша Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерiнен тапсырушы төлеуге тиiс салық сомасы шығындарға жатқызылады. Қазақстан Республикасына әкелiнетiн аталған тауарларды кедендiк ресiмдеу кезiндегi қосылған құн салығын төлеу жағдайында төленген салық сомасы қоса есептеуге жатқызылады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық салынатын айналым оларға қосылған құн салығын енгiзбестен қолданылатын бағалар мен тарифтерден шыға отыра сатылатын тауарлардың, жұмыстардың немесе қызмет көрсетулердiң құны негiзiнде, бiрақ сауда-делдалдық қызметi үшiн оларды сатып алудың төмен емес бағасынан белгiленедi.
Салық салынатын айналымға осы Нұсқаудың 31 және 32 тармақтарымен қарастырылған жағдайлардан тыс тауарларды жеткiзу, жұмыстарды орындау және қызмет көрсетулер бойынша келiсiм-шарттармен қарастырылған шарттарды бұзғаны үшiн айыппұлдарды, өсiмдердi, тұрақсыздық айыптарын қоса осы тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) сатып алушысынан сатылған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн алынған барлық қаражаттар енгiзiледi.
Сатып алу бағасын белгiлеудi салық төлеушi бухгалтерлiк есеп мәлiметтерi негiзiнде жүргiзедi.
Салық салу мақсаттары үшiн сатып алу бағасы өзiне тауарлардың сатып алу құнын, сондай-ақ олар осы Нұсқауға сәйкес қоса есептеуге жатқызылған қосылған құн салығы сомасы бойынша және қосылған құн салығы сомасын көрсете отыра салықтық шот-фактуралары қойылған тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) жеткiзушiлер ол бойынша оларды сатып алу және сатумен байланысты шығыстар құнын қосады.
Тауарлар алумен байланысты шығыстарға тауарлар әкелу кезiндегi тiкелей тауарлар алумен байланысты көлiктiк-дайындау шығыстары және басқа да шығыстарда төленген салықтар және баждар жатады.

Расходы, связанные с реализацией товаров, включают в себя расходы налогоплательщика, связанные с предпринимательской деятельностью, отнесенные им на расходы периода за отчетный период (счета подраздела 81 "Расходы по реализации товаров, работ, услуг" и 82 "Общие и административные расходы"). При этом в цену приобретения включаются только те расходы, связанные с реализацией, по которым поставщиками товаров (работ, услуг) были выставлены налоговые счета-фактуры с указанием суммы налога на добавленную стоимость и по которым суммы налога на добавленную стоимость были отнесены в зачет в соответствии с настоящей Инструкцией.
При реализации товаров по экспортным операциям ниже цены приобретения для торгово-посреднической деятельности разница между ценой реализации и ценой приобретения для торгово-посреднической деятельности подлежит обложению налогом на добавленную стоимость по ставкам, предусмотренным пунктами 39 и 41-1 настоящей Инструкции.";
дополнить пунктом 18-1 следующего содержания:
"18-1. Определение фактически сложившихся затрат производится налогоплательщиком по данным бухгалтерского учета.
Фактически сложившиеся затраты включают в себя себестоимость реализованных товаров (работ, услуг), отраженные на соответствующих счетах подраздела 80 "Себестоимость реализованных товаров, работ, услуг", а также расходы налогоплательщика, связанные с предпринимательской деятельностью, и отнесенные им на расходы периода за отчетный период (счета подраздела 81 "Расходы по реализации товаров, работ, услуг" и 82 "Общие и административные расходы").
Расходы отчетного периода включаются в фактически сложившиеся затраты реализованных товаров (работ, услуг) исходя из удельного веса стоимости (без налога на добавленную стоимость) реализованной продукции по бартерным операциям или при их передаче безвозмездно в отчетном периоде в общей стоимости реализации (без налога на добавленную стоимость) за указанный отчетный период.";
пункт 19а считать пунктом 19-1;
в пункте 19-1 слова ", а также сверхнормативных потерях для естественных монополистов" и "и сверхнормативных потерь" исключить;
пункт 19б считать пунктом 19-2;
в пункте 19-2 после слова "затрат" дополнить словами "- при бартерных операциях или при их передаче безвозмездно";
дополнить пунктом 22-1 следующего содержания:
"22-1. У налогоплательщиков, осуществляющих перевозки, при реализации билетов на проезд в облагаемый оборот включается стоимость билетов в части услуг по перевозкам, оказываемых собственными силами таких налогоплательщиков.
При реализации билетов на проезд других перевозчиков по заключенным договорам облагаемый оборот определяется на основе стоимости услуг по реализации билетов, а стоимость самой перевозки включается в облагаемый оборот у налогоплательщика, непосредственно осуществляющего эти перевозки.
При реализации проездных билетов по льготным тарифам размер облагаемого оборота определяется исходя из этих льготных тарифов.
У налогоплательщиков, оказывающих транспортно-экспедиторские услуги, непосредственно не осуществляющих перевозки, в облагаемый оборот стоимость перевозки не включается.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Облагаемый оборот по услугам по производству, распределению и транспортировке тепла, электроэнергии, воды и газа включает в себя обороты по реализации, оплата по которым произведена, а также обороты, с момента реализации которых истекло 60 дней.
Облагаемый оборот по производству и реализации продукции машиностроения, химической промышленности и производства резиновых и пластмассовых изделий включает в себя обороты по реализации, оплата по которым произведена, а также обороты, с момента реализации которых истекло 90 дней.";
дополнить пунктом 24-1 следующего содержания:
"24-1. Положения, предусмотренные в пункте 24 настоящей Инструкции, применяются к оборотам, по реализации, осуществленным начиная с 29 июля 1999 года.";
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
"26-1. У налогоплательщиков, являющихся плательщиками акцизов в соответствии со статьей 75 Закона Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в облагаемый оборот сумма акциза по подакцизным товарам, по которым возникают обязательства по уплате акциза, не включается.
Сумма акциза, подлежащая уплате поставщикам подакцизных товаров, включается у покупателей этих продукций в цену приобретения и подлежит обложению налогом на добавленную стоимость при дальнейшей реализации указанной продукции.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"В случае, когда стоимость реализованных товаров, работ, услуг изменяется в ту или иную сторону, соответствующим образом корректируется размер облагаемого оборота.
Корректировка облагаемого оборота у налогоплательщика производится в момент получения оплаты за поставленные товары (работы, услуги), за исключением случаев получения такой оплаты в иностранной валюте. Налогоплательщик, производящий корректировку облагаемого оборота обязан выписать к ранее выставленному налоговому счету-фактуре покупателю дополнительный налоговый счет-фактуру, на основании которого у покупателя корректируется сумма налога, относимого в зачет. Дополнительный налоговый счет-фактура выписывается с обозначением "Д", датируется датой его фактической выписки и содержит ссылку на номер ранее выставленного налогового счета-фактуры, к которому выписывается дополнительный налоговый счет-фактура. По торгово-посреднической деятельности корректировка облагаемого оборота не может быть произведена ниже цены приобретения товаров. Корректировка облагаемого оборота в сторону уменьшения допускается при наличии подтверждающих документов на предоставление (получение) торговых скидок."; в абзаце втором пункта 29 слова "пошлин, налогов," исключить; пункт 30 исключить; в пункте 31: подпункте 1): дополнить абзацем шестым следующего содержания: "Первой реализацией построенного объекта признается момент подписания акта комиссией по приемке объекта заказчиком."; абзац шестой считать абзацем седьмым; подпункт 2) изложить в следующей редакции: "2) финансовые услуги за исключением сейфовых операций, пересылки банкнот, монет и ценностей, а также услуг по хранению ценных бумаг. Под финансовыми услугами понимаются: а) банковские операции; б) операции с ценными бумагами; в) операции по страхованию и перестрахованию; г) операции с чеками, векселями, депозитными сертификатами; д) лизинг(финансовая аренда); е) услуги по управлению пенсионными активами;
е-1) услуги накопительных пенсионных фондов по привлечению пенсионных взносов и организации деятельности по распределению и зачислению полученного дохода от пенсионных активов.
Пенсионные активы включают в себя средства, предназначенные для обеспечения и осуществления пенсионных выплат из накопительных пенсионных фондов.
Перечень банковских операций устанавливается законодательством Республики Казахстан о банках и банковской деятельности.";
дополнить подпунктом 2-1) и 2-2) следующего содержания:

Тауарларды сатумен байланысты шығыстар өзiне салық төлеушiнiң кәсiпкерлiк қызметiмен байланысты олармен есептi кезең үшiн (81 тармақ бөлiмшесiнiң "Тауарлар, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша шығыстары" шоттары және 82-шi "Жалпы және әкiмшiлiк шығыстары") кезең шығыстарына жатқызылады.
Сауда-делдалдық қызметi үшiн алу бағасынан төмен экспорттық операциялар бойынша тауарларды сату кезiнде сату бағасы мен сауда-делдалдық қызметi үшiн алу бағасы арасындағы айырым осы Нұсқаудың 39 және 41-1 тармақтарында қарастырылған ставкалар бойынша қосылған құн салығы салық салынуына жатады.";
Мынадай мазмұндағы 18-1 тармағымен толықтырылсын:
"18-1. Салық төлеушi нақты қалыптасқан шығындарды белгiлеудi бухгалтерлiк есеп мәлiметтерi бойынша жүргiзедi.
Нақты қалыптасқан шығындар өзiне 80 тармақ бөлiмшесiнiң "Сатылған тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң өзiндiк құны" тиiстi шоттарындағы көрсетiлген өзiндiк құнын, сондай-ақ кәсiпкерлiк қызметiмен байланысты салық төлеушiнiң және олармен есептi кезең ("Тауарлар сату, жұмыстар, қызмет көрсетулер бойынша шығындар" 81 тармақ бөлiмшесiнiң және 82 "Жалпы және әкiмшiлiк шығындары" шоттары) үшiн кезең шығыстарына жатқызылған шығындары қосылады.
Есептi кезең шығыстары аталған есептi кезең үшiн сатудың (қосылған құн салығынсыз) жалпы құнындағы есептi кезеңде оларды тегiн беру кезiнде немесе баспа-бас операциялар бойынша сатылған өнiмнiң үлестi салмағы құнынан (қосылған құн салығынсыз) шыға отыра сатылған тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) нақты қалыптасқан шығындарын қосады.";
19а тармағы 19-1 тармағы деп саналсын;
19-1 тармағындағы ", сондай-ақ табиғи монополистер үшiн нормадан жоғары шығындарда" және "нормадан жоғары шығындарда" деген сөздер алып тасталсын;
19б тармағы 19-2 тармағы деп саналсын;
19-2 тармағындағы "шығыстар" деген сөздерден кейiн "- баспа-бас айырбас кезiнде немесе оларды тегiн беру кезiнде" сөздерiмен толықтырылсын;
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Жылуды, электроэнергиясын, суды және газды өндiру, тарату және тасымалдау бойынша қызмет көрсету негiзiндегi салық салынатын айналым өзiне ол бойынша төлеу жүргiзiлген сату негiзiндегi айналымдарды, сондай-ақ олардың сату сәтi 60 күнде аяқталған айналымдарды қосады.
Машина жасақ химия өнеркәсiбi өнiмдерiн шығару мен сату және резиналық пен пластмассалық бұйымдарды шығару бойынша салық салынатын айналым өзiне ол бойынша төлеу жүргiзiлген сату негiзiнде айналымдарды, сондай-ақ олардың сату сәтi 90 күнде аяқталған айналымдарды қосады.";
мынадай мазмұндағы 24-1 тармағымен толықтырылсын:
"24-1. Осы Нұсқаудың 24-тармағында көзделген Ережелер 1999 жылдың 3 тамызынан бастап жүзеге асырылған сату бойынша айналымдарға қолданылады.
мынадай мазмұндағы 26-1 тармағымен толықтырылсын:
"26-1. Акцизделетiн өнiмдердi шығаратын және сататын төлемшiлерде салық салынатын айналым мөлшерiне акциз сомасы енгiзiлмейдi. Жеткiзушi төлеген акцизделетiн өнiмнiң акциз сомасы оны одан кейiн сату кезiндегi салық салынатын айналымға енгiзiледi.";
27-тармақ мына редакцияда жазылсын:
Сатылған тауарлардың, жұмыстардың, қызмет көрсетулердің бағасы мына не келесi жағына өзгерген жағдайда тиiстi ретпен салық салынатын айналым мөлшерi түзетiледi.
Салық төлеушiдегi салық салынатын айналым түзетiлуi шетел валютасындағы осындай төлем алған жағдайлардан басқа жеткiзiлген тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн төлем алу сәтiнде жүргiзiледi. Салық салынатын айналымды жүргiзетiн салық төлеушi сатып алушының бұрын қойылып берiлген салықтық шот-фактурасына қосымша салық шот-фактурасын жазып беруге мiндеттi, оның негiзiнде сатып алушыда қоса есептеуге жатқызылған салық сомасы түзетiледi. Қосымша салық шот-фактурасы "Д" белгiсiмен жазылып берiледi, оның нақты жазылып берiлген күнiмен белгiленедi және бұрын қойылып берiлген салықтық шот-фактурасының нөмеріне сiлтеме бар, оған қосымша салық шот-фактурасы жазылып берiледi. Сауда-делдалдық қызмет бойынша салық салынатын айналым түзетуi тауардың алу бағасынан төмен жүргiзiлуi мүмкiн емес. Кiшiрейту жағына салық салынатын айналымды түзету сауда шегерiмдерiн ұсынуға (алуға) растайтын құжаттардың барлығы кезiнде жiберiлуi мүмкiн."; 29-тармақтың екiншi абзацындағы "баждар, салықтар" деген сөздер алып тасталсын; 30-тармақ алып тасталсын; 31-тармақта: 1) тармақшада: мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын: "салынған объектiнiң бiрiншi сатуы болып тапсырыс берушi объектiнi қабылдау бойынша комиссияның қол қою актiсiнiң сәтi танылады.;"; алтыншы абзац жетiншi абзац деп саналсын; 2) тармақшада: бiрiншi абзацтағы "инкассация" деген сөз алып тасталсын; мынадай мазмұндағы жиырма жетiншi абзацпен толықтырылсын: "с) инкассация."; мынадай мазмұндағы 2-1) және 2-2) тармақшаларымен толықтырылсын:

"2-1) К операциям с ценными бумагами относятся операции по купле-продаже ценных бумаг, операции по их учету и регистрации сделок с ними, брокерские, дилерские услуги и другие операции, осуществляемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим вопросы рынка ценных бумаг.
2-2) У юридических и физических лиц, не являющихся банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, полученное вознаграждение (интерес) за депозит не включаются в общий оборот по реализации.";
подпункт 16) дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Данная льгота применяется в отношении газетной и журнальной продукции, реализуемой самим производителем. Услуги, оказываемые для производителей газетной и журнальной продукции по доставке этой продукции до потребителей, облагаются налогом на добавленную стоимость в общеустановленном порядке.";
подпункт 18) дополнить следующими словами:
", республиканскими государственными предприятиями исправительных учреждений уголовно-исправительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
в подпунктах 19) и 20) слово "организациями" заменить словами "юридическими лицами, а также физическими лицами, занимающимися предпринимательской деятельностью без образования юридического лица,";
подпункт 20) дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"Перечень медицинских услуг, лицензируемых Министерством здравоохранения, образования и спорта Республики Казахстан, приведен в приложении 15 к настоящей Инструкции.";
в пункте 33:
в абзаце семнадцатом число "41а" заменить числом "41-1";
абзац двенадцатый дополнить предложением следующего содержания:
"В случае предварительного декларирования товаров - письменное подтверждение таможенного органа, осуществлявшего таможенное оформление предварительной декларации, о фактическом ввозе товаров на территорию Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 33-1 следующего содержания:
"33-1. При осуществлении дальнейшего экспорта товаров, ранее вывезенных за пределы таможенной территории Республики Казахстан в режиме переработки вне таможенной территории, или продуктов их переработки за пределы государств-участников Содружества Независимых Государств или в государства-участники Содружества Независимых Государств, в торговле с которыми взимание налога на добавленную стоимость производится по принципу страны назначения, стоимость таких товаров или продуктов переработки включается в оборот по реализации, облагаемый по нулевой ставке.
Основанием для применения нулевой ставки в этом случае является представление налоговому органу по месту регистрации налогоплательщика следующих документов:

2-1) Бағалы қағаздармен операцияларға бағалы қағаздар рыногы мәселелерiн реттейтiн, Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес жүзеге асырылатын бағалы қағаздарды сатып алу-сату бойынша операциялар, оларды есептеу және олармен келiсiмдердi тiркеу бойынша операциялар, брокерлiк, дилерлiк қызмет көрсетулер және басқа операциялар.
2-2) Банк операцияларының кейбiр түрлерiн жүзеге асыратын, банк немесе ұйым болып табылмайтын заңды және жеке тұлғаларда депозит үшiн сыйақы (мүдде) сату бойынша жалпы айналымға енгiзiлмейдi.";
16) тармақша мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"Осы жеңілдiк шығарушы өзi сататын газет және журнал өнiмiне байланысты қолданылады. Тұтынушылар үшiн осы өнiмдi жеткiзу бойынша газет және журнал өнiмiн шығаратындар үшiн көрсетiлетiн қызметтер жалпы белгiленген тәртiпте қосылған құн салығымен салық салынады.";
18) тармақша мынадай сөздермен толықтырылсын:
", Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi қылмыстық-түзеу жүйесiнiң түзеу мекемелерiнiң республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарымен";
19) және 20) тармақтардағы "ұйымдармен" деген сөз "заңды тұлғалармен, сондай-ақ заңды тұлға құрмай кәсiпкерлiк қызметiмен айналысатын жеке тұлғалармен" деген сөздермен ауыстырылсын;
33-тармақтың он жетiншi абзацындағы "41а" саны "41-1" санымен ауыстырылсын;
он екiншi абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Тауарларды алдын ала жариялау жағдайында - алдын ала жариялаудың кедендiк ресiмдеуiн жүзеге асыратын кедендiк органның хаттық растауы, Қазақстан Республикасы аумағына тауарлардың нақты әкелуi туралы.";
мынадай мазмұндағы 33-1 тармағымен толықтырылсын:
"33-1. Кедендiк аумақтан тыс қайта өңдеу тәртiбiнде Қазақстан Республикасы аумағы шегiнен тыс бұрын әкетiлген тауарлардың одан кейiнгi экспорты немесе Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерi қатынасушылары шектерiнен тыс оларды қайта өңдеу өнiмдерi немесе Тәуелсiз Мемлекеттер Достастығы елдерi қатынасушыларына, олармен саудада жүзеге асыру кезiнде қосылған құн салығын өндiрiп алу нысаналы ел принципi бойынша жүргiзiледi, осындай тауарлардың құны немесе қайта өңдеу өнiмдерi нөлдiк ставка бойынша салық салынатын, сату бойынша айналымға енгiзiледi.
Бұл жағдайда нөлдiк ставканы қолдану үшiн негiз болып салық төлеушiнiң мынадай құжаттарды тiркеу орны бойынша салық органына ұсынымы табылады:

1) контракта (договора) с иностранным лицом на поставку экспортируемых товаров или продуктов переработки, а также контракта (договора) на переработку товаров за пределами территории Республики Казахстан;
2) грузовой таможенной декларации, оформленной в режиме переработки товаров вне таможенной территории, либо ее копии, заверенной таможенным органом, осуществившим такое оформление;
3) копии грузовой таможенной декларации, оформленной при ввозе давальческих товаров на территорию иностранного государства в режиме переработки товаров на таможенной территории (переработки товаров под таможенным контролем), заверенной таможенным органом, осуществившим такое оформление;
4) грузовой таможенной декларации, в соответствии с которой производится изменение режима переработки на режим экспорта, либо ее копии, заверенной таможенным органом, осуществившим такое изменение;
5) копии лицензии (разрешения) на переработку товаров, заверенная таможенным органом, осуществившим таможенное оформление в режиме переработки товаров, если такая лицензия (разрешение) обязательны в соответствии с законодательством государства, на территории которого осуществляется переработка товаров;
6) копии грузовой таможенной декларации, оформленной в режиме экспорта при вывозе товаров или продуктов их переработки с территории государства переработки на территорию государства, экспорт товаров в которые в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан облагается по нулевой ставке, и заверенной таможенным органом, осуществлявшим такое оформление. В экспортной таможенной декларации должен быть указан номер предшествующей таможенной декларации, оформленной при ввозе давальческих товаров на переработку;
7) копии товаросопроводительных документов, подтверждающих пересечение товарами или продуктами их переработки границы государства назначения с отметками таможенных органов государства, на территорию которого был вывезен товар на переработку, а также государств транзита, через которые следует товар или продукты переработки."; дополнить разделом XII следующего содержания: "Раздел ХII. Налогообложение продукции отраслей текстильной, швейной, кожевенно-обувной промышленности 36. Реализация резидентами Республики Казахстан на территории Республики Казахстан продукции собственного производства отраслей текстильной, швейной, кожевеннообувной промышленности облагается по нулевой ставке."; пункт 31а считать пунктом 31-1; в пункте 39 число "41а" заменить числом "41-1"; в пункте 40 после числа "34" дополнить числом ", 36"; в пункте 41 число "41 а" заменить числом "41-1"; пункт 41а считать пунктом 41-1; дополнить пунктом 43-1 следующего содержания: "43-1. При списании обязательств по полученным товарам (работам, услугам) ранее принятая в зачет сумма налога на добавленную стоимость подлежит сторнированию. В случае, если после списания обязательства налогоплательщиком произведена оплата за товары (работы, услуги), то сумма налога по указанным товарам (работам, услугам) подлежит восстановлению в зачете по НДС."; пункт 46а считать пунктом 46-1; в абзаце втором пункта 46-1 число "19а" заменить числом "19-1"; пункт 50а считать пунктом 50-1; в пункте 48 абзац третий исключить; дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:

1) экспортталатын тауарлар немесе қайта өңдеу өнiмдерiн жеткiзуге шетелдiк тұлғамен келiсiм-шартты (шартты), сондай-ақ Қазақстан Республикасы аумағы шегiнен тыс тауарларды қайта өңдеуге келiсiм-шартты (шартты);
2) кедендiк аумақтан тыс тауарларды қайта өңдеу тәртiбiнде ресiмделген кедендiк жүк декларациясын немесе осындай ресiмдеудi жүзеге асыратын, кедендік органмен мөрленген оның көшірмесі;
3) осындай ресiмдеудi жүзеге асырған кедендiк органмен куәландырылған кедендiк аумақта (кедендiк бақылаудағы тауарларды қайта өңдеу) тауарларды қайта өңдеу тәртiбiнде шетел мемлекетi аумағына алыс-берiс тауарларын әкелу кезiнде ресiмделген жүк кедендiк декларацияның көшiрмесi;
4) экспорт тәртiбiне тауарларды қайта ресiмдеу немесе оларды қайта өңдеуiнiң өнiмдерiн жүзеге асырушы кеден органы белгiсiмен жүк кедендiк декларацияны;
5) тауарларды қайта өңдеу тәртiбiнде кедендiк ресiмдеудi жүзеге асыратын, кеден органымен куәландырылған, тауарларды қайта өңдеуге лицензия (рұқсат) көшiрмесi, егер осындай лицензия (рұқсат) тауарларды қайта өңдеу оның аумағында жүргiзiлетiн мемлекет заңдылығына сәйкес мiндеттi болатын болса;
6) қайта өңдеу мемлекетi аумағынан оларға тауарлар экспорты мемлекет аумағынан тауарларды немесе олардың қайта өңдеу өнiмдерiн әкелу кезiнде экспорт тәртiбiнде ресiмделген жүк кедендiк декларациясының көшiрмесi осындай ресiмдеудi жүзеге асыратын кеден органымен куәландырылған және нөлдiк ставка бойынша Қазақстан Республикасының салық заңдылығына сәйкес салық салынады. Экспорттық кедендiк декларацияда қайта өңдеуге алыс берiс тауарларын әкелу кезiнде ресiмделген алдағы кеден декларациясының нөмiрi көрсетiлуi тиiс.
7) оның аумағына қайта өңдеуге тауар әкетiлген, мемлекеттiң кедендiк органдарының белгілерiмен мемлекеттiң бағытталу шекараларына тауарлармен өткенiн немесе олардың қайта өңдеу өнiмдерiн растайтын тауар жолдама құжаттарының көшiрмелерi; мынадай мазмұндағы ХII бөлiммен толықтырылсын: "ХII бөлiм. Тоқыма, тiгiн, терi, аяқ киiм өнеркәсiбi салаларының өнiмiне салық салу 36. Қазақстан Республикасындағы резиденттердiң Қазақстан Республикасы аумағында тоқыма, тiгiн, аяқ-киiм өнеркәсiбi салаларындағы өз өндiрiсi өнiмiне нөлдiк ставка бойынша салық салынады."; 31а тармағы 31-1 тармағы деп саналсын; 39-тармақта "41а" саны "41-1" санымен ауыстырылсын; 40-тармақта "34" санынан кейiн ", 36" санымен толықтырылсын; 41-тармақта "41а" саны "41-1" санымен ауыстырылсын; 41а тармағы 41-1 тармағы деп саналсын; мынадай мазмұндағы 43-1 тармағымен толықтырылсын: "43-1. Бұрын қоса есептеуге қабылданған, алынған тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) бойынша мiндеттемелердi есептен шығару кезiнде қосылған құн салығы сомасы шеттетiлуге тиiс. Егер мiндеттемелердi есептен шығарғаннан кейiнгi жағдайда, салық төлеушi тауарлар (жұмыстар, қызмет көрсетулер) үшiн төлем жүргiзсе, онда аталған тауарлар бойынша салық сомасы ҚҚС бойынша қоса есептеуге қалпына келтiруге жатады. 46а тармағы 46-1 тармағы деп саналсын; 46-1 тармағының екiншi абзацындағы "19-1" саны "19-1" санымен ауыстырылсын; 50а тармағы 50-1 тармағы деп саналсын; 48-тармақтағы үшiншi абзац алып тасталсын;

"48-1. Налогоплательщики, оказывающие транспортно-экспедиторские услуги, непосредственно не осуществляющие перевозки, выписывают налоговые счета-фактуры с указанием в них облагаемого оборота с учетом стоимости самой перевозки и суммы налога на добавленную стоимость, выставленной к оплате таким налогоплательщикам непосредственным перевозчиком.
Выписка налоговых счетов-фактур для отправителей грузов налогоплательщиками, оказывающими транспортно-экспедиторские услуги, производится на основании счетов-фактур, выставленных непосредственными перевозчиками, в которых имеется ссылка на отправителя груза, либо к которым прилагается реестр грузов в разрезе отправителей с указанием стоимости перевозки груза каждого отправителя.
К налоговому счету-фактуре в обязательном порядке транспортно-экспедиторская фирма прилагает реестр о стоимости перевозок, осуществленных перевозчиками по доставке груза отправителя до пункта назначения.
Налогоплательщики, осуществляющие реализацию билетов на проезд и непосредственно не осуществляющие перевозки, выписывают счета-фактуры с указанием в них стоимости билета с учетом стоимости проезда и услуги по реализации билетов. Налог на добавленную стоимость, указанный в счетах-фактурах, выставленных организациями, осуществляющими перевозку грузов, в зачет у транспортно-экспедиторских фирм не относится."; в пункте 54 число "55а" заменить числом "55-1"; пункты 55а и 55б считать соответственно пунктами 55-1 и 55-2; в абзаце седьмом пункта 55-1 после слова "ископаемые" дополнить словами "(в том числе уголь, отпускаемый на производство тепло- и электроэнергии)"; в пункте 65 после слова "зданиям" дополнить словами ", сооружениям"; в приложение 1: в Декларации по налогу на добавленную стоимость форма 200(1-97): дополнить строкой 7б следующего содержания: ________________________________________________________________________ 7б !Доля облагаемого по нулевой ставке оборота по !7б! ! Х !реализации товаров собственного производства в! ! ! Х !общем облагаемом обороте (сумма строк 3 и 4, ! ! ! Х !поделенная на сумму строк с 1 по 5) ! ! ! Х _________________________________________________________________________ строку 9 исключить; содержание строки 14 изложить в следующей редакции: _________________________________________________________________________ 14!Импорт основных средств (за исключением данных!14 ! ! !по импорту основных средств, указанных в ! ! ! !строках 12 и 14 и импорта, оговоренного в ! ! ! !статье 70.4) ! ! ! _________________________________________________________________________ строку 27 считать строкой 26, строку 26 считать строкой 27; в содержании строки 27 слова "(приложение И всего по колонке 3)" исключить; в руководство по построчному заполнению декларации по НДС (форма 200(1-97): в разделе "Начисление НДС": абзац десятый "Строка 7" дополнить предложением следующего содержания: "Также, если у вас имеется оборот по реализации товаров собственного производства, облагаемый по нулевой ставке, рассчитайте его процент в общем облагаемом обороте и укажите полученную величину в строке 7б."; абзац тринадцатый "Строка 9" исключить; абзац четырнадцатый "Строка 10" считать абзацем тринадцатым; в абзаце тринадцатом "Строка 10" слова "и 9" исключить; в разделе "Сумма НДС, относимая в зачет": в абзаце первом "Строка 11" После слова "Молдова", дополнить словом "Украины"; в разделе "Расчет НДС за отчетный период": абзацы пятый и шестой изложить в следующей редакции:

"48-1. Тiкелей жүк тасуды жүзеге асырмайтын көлiк-экспедиторлық қызмет көрсетушi салық төлеушiлер мұндай тiкелей жүк тасушы салық төлеушiлер төлеуiне ұсынылған жүк тасудың өз құны мен қосылған құн салығы сомасы есебiнен оның салық салынатын айналымында аталған салық шот-фактуралары есептен шығарады.
Көлiк-экспедиторлық қызмет көрсетушi салық төлеушiлерге жүк жiберушiлер үшiн салық шот-фактураларының қосымшасы жүк жiберушiнiң жiбергенi бар тiкелей емес жүк тасушылар ұсынған шотфактуралар негiзiнде жүргiзiледi, не оларға әрбiр жүк жiберушiнiң жүгiн тасу құны көрсетiлген жүк жiберушiнi алып тастай отырып жүктердiң тiзiлiмi ұсынылады.
Салық шот-фактурасында көлік-экспидоторлық фирма міндетті тәртіпте жіберушінің белгілі жерге дейін жүгін жеткізуді жүзеге асыратын жүк тасушыларға жүк тасу құны туралы тізілім ұсынады. Жол билеттерiн сатуды жүзеге асыратын және тiкелей жүк тасуды жүзеге асырмайтын салық төлеушiлер билет құнына жол құны мен билеттердi сату бойынша қызмет көрсету есебiнен аталған есепшот фактураларды есептен шығарады. Жүк тасуды жүзеге асыратын ұйымдарда ұсынылған шот-фактураларда аталған қосылған құн салығы көлiк-экспедиторлық фирмалардың есебiне жатпайды."; 54-тармақтағы "55а" саны "55-1" санымен ауыстырылсын, 55а және 55б тармақтары тиiсiнше 55-1 және 55-2 тармақтары деп саналсын; 55-1 тармағының жетiншi абзацындағы "пайдалы қазбалар" деген сөздерден кейiн "(оның iшiнде жылу және электроэнергиясын өндiруге босатылатын көмiр)" деген сөздермен толықтырылсын; 65-тармақтағы "үйлерге" деген сөздерден кейiн "ғимараттарға" деген сөздермен толықтырылсын; 1-қосымшада: қосылған құн салығы бойынша 200 нысаны (1-97) Декларациясында: мынадай мазмұндағы 7б жолымен толықтырылсын: ____________________________________________________________________ 7б Өз өнімі тауарларын сату бойынша нөлдік 7б ставка айналымы негізіндегі жалпы салық салынатын айналымдағы (1-ден 5-ші жол сомасына бөлінген 3 және 4 жол сомалары) салық салынатын үлес ____________________________________________________________________ 9 жол алып тасталсын; 14 жолдың мазмұны мынадай редакцияда жазылсын: ____________________________________________________________________ 14 Негізгі қаражаттардың импорты (70.4-бабында 14 келісілген импорты және 12 мен 14 жолдарда көрсетілген негізгі қаражаттардың импорты бойынша мәліметтерден тыс) ____________________________________________________________________ 27 жол 26 жол деп, 26 жол 27 жол деп есептелсін; 27 жолдың мазмұнындағы сөздер "(З бағаны бойынша жалпы И қосымшасы) алып тасталсын; ҚҚС (200 нысаны (1-97) бойынша жол бойынша декларацияны толтыру нұсқауында: "ҚҚС есептелуi" бөлiмiнде: "7 жол" оныншы абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Сондай-ақ, егерде сiзде нөлдiк ставка бойынша салық салынатын өз өнiмi тауарларын сату бойынша айналым бар болса, оның процентiн жалпы салық салынатын айналымда есептеңiз және 7б жолында алынған шектi көрсетiңiз."; "9 жол." он үшiншi абзац алып тасталсын; "10 жол" он төртiншi абзацы он үшiншi абзац деп есептелсiн; "10 жол" он үшiншi абзацындағы сөздер және "және 9" алып тасталсын; "Қоса есептеуге жатқызылған ҚҚС сомасы" бөлiмiнде: "11 жол" бiрiншi абзацындағы "Молдова" деген сөзден кейiн "Украина" деген сөзбен толықтырылсын; " 13а жолы." төртiншi абзацындағы соңғы сөйлем алып тасталсын; "Есептi кезең үшiн ҚҚС есебi" бөлiмiнде: бесiншi және алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:

"Строка 26. Эта строка заполняется только в том случае, если после внесения всех корректировок у вас все же остается превышение суммы НДС, относимой в зачет, над суммой начисленного налога. Если вы заполняете эту строку, то в строке 25 ставится прочерк.
Строка 27. Если за отчетный период у вас имеются обороты по реализации, облагаемые по нулевой ставке, укажите в этой строке сумму НДС, подлежащую возврату из бюджета по указанным оборотам. Названная сумма переносится из приложения И колонки З (по строке "ВСЕГО"). Если вы осуществляете реализацию продукции собственного производства с применением нулевой ставки и стоимость оборотов, облагаемых по нулевой ставке, составляет 70 и более процентов в общем облагаемом обороте, то в данную строку вам необходимо перенести сумму, указанную в строке 26.";
в абзаце семнадцатом "Приложение И (Сумма НДС, подлежащая возврату из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке): после слов "облагаемые по нулевой ставке": дополнить словами ", и если стоимость этих оборотов в общем облагаемом обороте составляет менее 70 процентов"; после слова "Азербайджан" дополнить словом ", Украину"; в упрощенную Декларацию по налогу на добавленную стоимость форма 200S(5-97): дополнить строкой 5б следующего содержания: ________________________________________________________________________ 5б!Доля облагаемого по нулевой ставке оборота по !5б ! ! Х !реализации товаров собственного производства в! ! ! Х !общем облагаемом обороте (строка 2, поделенная! ! ! Х !на сумму строк с 1 по 3) ! ! ! Х _________________________________________________________________________ строку 6 исключить; строку 19 считать строкой 18, строку 18 считать строкой 19; в содержании строки 19 слова "(приложение З всего по колонке З)" исключить; в руководство по заполнению упрощенной формы декларации по НДС (форма 200S(5-97): в разделе "Начисление НДС": абзац седьмой "Строка 5" дополнить предложением следующего содержания: "Если у вас имеется оборот, облагаемый по нулевой ставке, рассчитайте его процент в общем облагаемом обороте и укажите полученную величину в строке 5б."; абзац восьмой "Строка 6" исключить; абзац девятый "Строка 7" считать абзацем восьмым; в абзаце восьмом "Строка 7" слова "1, 3 и 6" заменить словами "1 и 3"; в разделе "Расчет НДС за отчетный период": абзацы пятый и шестой изложить в следующей редакции:
"Строка 18. Эта строка заполняется только в том случае, если после внесения всех корректировок у вас все же остается превышение суммы НДС, относимой в зачет, над суммой начисленного налога. Если вы заполняете эту строку, то в строке 17 ставится прочерк.
Строка 19. Если за отчетный период у вас имеются обороты по реализации, облагаемые по нулевой ставке, укажите в этой строке сумму НДС, подлежащую возврату из бюджета по указанным оборотам. Названная сумма переносится из приложения З колонки З (по строке "ВСЕГО"). Если вы осуществляете реализацию продукции собственного производства с применением нулевой ставки и стоимость оборотов, облагаемых по нулевой ставке, составляет 70 и более процентов в общем облагаемом обороте, то в данную строку вам необходимо перенести сумму, указанную в строке 18.";
в абзаце тринадцатом "Приложение З (Сумма НДС, подлежащая возврату из бюджета по оборотам, облагаемым по нулевой ставке):
после слов "облагаемые по нулевой ставке" дополнить словами ", и если стоимость этих оборотов в общем облагаемом обороте составляет менее 70 процентов";
после слова "Азербайджан" дополнить словом ", Украину";
слова "колонке Ж" заменить словами "колонке Е", слова "колонке З" заменить словами "колонке Ж";

"26 жол. Егер есептелген салық сомасынан қоса есептеуге жатқызылған ҚҚС сомасының асуы сiзде бәрiбiр барлық түзетулердi енгiзгеннен кейiн қалатын болған жағдайда ғана осы жол толтырылады. Егерде сiз осы жолды толтырсаңыз, онда 25 жол бос қалдырылады.
27 жол. Егер есептi кезең үшiн сiзде нөлдiк ставка бойынша салық салынатын, сату бойынша айналымдар бар болса аталған айналымдар бойынша бюджеттен қайтарылуға жататын ҚҚС сомасын осы жолда көрсетiңiз. Аталған сома З бағанының ("Жалпы" жолы бойынша) И қосымшасынан көшiрiледi. Егерде сiз нөлдiк ставканы қолдана отырып өз өндiрiсi өнiмiңiздi сатуды жүзеге асырсаңыз және нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымдар құны жалпы салық салынатын айналымда 70 және одан да көп проценттер құрайтын болса, онда осы жолға сiз 26 жолда көрсетiлген соманы көшiруiңiз қажет.";
И қосымшасы (нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша бюджеттен қайтарылуға тиiс ҚҚС сомасы) он жетiншi абзацында: "нөлдiк ставка бойынша салық салынатын" деген сөздерiнен кейiн ", және егер осы айналымдардың құны жалпы салық салынатын айналымда 70 проценттен кем еместi құрайды" деген сөздермен толықтырылсын; "Әзiрбайжан" деген сөзiнен кейiн ", Украинаға" деген сөзбен толықтырылсын; 200S (5-97) нысаны қосылған құн салығы бойынша оңайлатылған Декларацияға: мынадай мазмұндағы 5б жолымен толықтырылсын: __________________________________________________________________ 5б Өз өнімі тауарларын сату бойынша нөлдік 5б ставка айналымы негізіндегі жалпы салық салынатын айналымдағы (1-ден 3-ші жол сомасына бөлінген 2 жол) салық салынатын үлес __________________________________________________________________ 6 жол алып тасталсын; 19 жол 18 жол деп, 18 жол 19 жол деп есептелсiн; 19 жол мазмұнындағы сөздер "(З бағаны бойынша жалпы 3 қосымшасы)" алып тасталсын; ҚҚС (200S (5-97) бойынша декларацияның оңайлатылған нысанын толтыру бойынша нұсқауда: "ҚҚС есептелуi" бөлiмiнде: "5 жол" жетiншi абзацы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Егер сiзде нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналым бар болса, оның процентiн жалпы салық салынатын айналымда есептеңiз және алынған шектi 5б жолында көрсетiңiз.";
"6 жол" сегiзiншi абзацы алып тасталсын;
"7 жол" тоғызыншы абзацы сегiзiншi абзац деп саналсын;
"7 жол" сегiзiншi абзацындағы "1, 3 және 6" деген сөздер "1 және 3" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Есептi кезең үшiн ҚҚС есебi" бөлiмiнде:
бесiншi және алтыншы абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18 жол. Егер барлық түзетулердi енгiзгеннен кейiн сiзде бәрiбiр қоса есептеуге жатқызылған ҚҚС сомасының есептелген салық сомасынан асса, бұл жол сол жағдайда ғана толтырылады. Егер сiз осы жолды толтырсаңыз, онда 17 жолда бос жер қойылады.
19 жол. Егер есептi кезең үшiн сiзде нөлдiк ставка бойынша салық салынатын, сату бойынша айналымдар бар болатын болса, аталған айналымдар бойынша бюджеттен қайтарылуға тиiс осы жолдағы ҚҚС сомасын көрсетiңiз. Аталған сома З бағанының ("ЖАЛПЫ" жолы бойынша) 3 қосымшасынан көшiрiледi. Егер сiз нөлдiк ставканы қолдана отырып өз өндiрiсi өнiмiңiздi сатуды жүзеге асыратын болсаңыз және нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымдар құны жалпы салық салынатын айналымда 70 және астам проценттер құрайтын болса, онда осы жолға сiз 18 жолда аталған соманы көшiруiңiз қажет.";
"З қосымшасы (нөлдiк ставка бойынша салық салынатын айналымдар бойынша бюджеттен қайтарылуға тиiс салық сомасы) он үшiншi абзацында:
"нөлдiк ставка бойынша салық салынатын" деген сөздерден кейiн ", және егер жалпы салық салынатын айналымда осы айналымдардың құны 69 проценттен астам еместi құрайды" деген сөздермен толықтырылсын;
"Әзiрбайжан" деген сөзден кейiн ", Украинаға" деген сөзбен толықтырылсын;