О мерах по повышению работы акимов поселков, аулов (сел) и аульных (сельских) округов области
Решение Акима Павлодарской области от 8 апреля 1999 г. N 61 зарегистрировано управлением юстиции Павлодарской области 23.04.1999 г. за № 139. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 14 сентября 2009 года N 3
Сноска. Утратило силу решением акима Павлодарской области от 14 сентября 2009 года N 3.
В целях повышения эффективности работы акимов поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов области по обеспечению социально-экономического развития соответствующих территорий принимаю РЕШЕНИЕ:
1. Акимам городов и районов области принять меры по созданию необходимых условий для эффективного исполнения акимами поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов предоставленных законом полномочий. В месячный срок провести инвентаризацию имущества исполнительных органов поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов, изыскать возможность их материально-технического оснащения.
2. Департаменту государственной службы области (Сергазин М.М.):
в месячный срок обеспечить исполнительные органы поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов нормативными и организационно-регламентирующими документами;
организовать непрерывный процесс обучения акимов поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов в учреждениях системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих.
3. Акимам городов и районов области, финансовому управлению по области (Есимханов С.О.) осуществить необходимые организационные меры по применению примерного порядка финансирования и экономического стимулирования деятельности акимов поселков, аулов (сел) и аульных (сельских) округов области по улучшению сбора налогов и других обязательных платежей в бюджет (прилагается).
4. Департаменту жилищного строительства и коммунального хозяйства области (Шкреба Ю.Н.) до 1 июня 1999 года разработать правила благоустройства городов и населенных пунктов области, обеспечения санитарного состояния и охраны зеленых насаждений на их территориях с последующим внесением в установленном порядке на рассмотрение сессии областного маслихата.
5. Контроль за выполнением данного решения возложить на заместителя акима области Оспанова М.Н.
Аким области
Приложение
к решению акима области от 8 апреля 1999г. N 61
ПРИМЕРНЫЙ ПОРЯДОК
финансирования и экономического стимулирования
деятельности акимов поселков, аулов (сел) и
аульных (сельских) округов области
по улучшению сбора налогов и других
обязательных платежей в бюджет
Настоящий порядок разработан с целью финансового стимулирования деятельности акимов поселков, аулов (сел) и аульных (сельских) округов в зависимости от уровня собираемости налогов.
Районные финансовые отделы, после утверждения объемов бюджета соответствующими маслихатами, в течение 10 дней составляют план-роспись по видам доходов в разрезе поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов и доводят до сведения акима района, налогового комитета и акимов поселков, аулов(сел), аульных (сельских) округов.
Ежемесячно, не позднее 5 числа каждого месяца, следующего за отчетным, налоговые комитеты представляют сведения об исполнении плана поступлений в разрезе поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов акиму района для решения вопроса о премировании и выделения средств на благоустройство.
Акимы поселков, аулов (сел) и аульных (сельских)округов ежемесячно отчитываются об организации работы по улучшению сбора налогов перед акимом района.
Условия премирования.
При выполнении плана по налогам в полном объеме (100 %) выплачивается ежемесячная премия, предусмотренная законом.
Премирование производится в зависимости от перевыполнения плана по налогам - за каждый процент перевыполнения увеличиваются стимулирующие выплаты до 10 % от премиального фонда:
в случае невыполнения плана по налогам размер ежемесячной премии снижается за каждый процент невыполнения, но не более 10%.
При невыполнении плана поступления доходов по поселку, аулу (селу), аульному (сельскому) округу общее сметное финансирование для соответствующей административно-территориальной единицы за отчетный период корректируется на процент выполнения плана.
Условия финансирования благоустройства При обеспечении перевыполнения плана по налогам поселку, аула (селу), аульному (сельскому) округу дополнительно выделяются ассигнования на благоустройство - до 20 % от предусмотренной в смете суммы на благоустройство на отчетный период; при невыполнении доходов ассигнования на благоустройство уменьшаются на процент невыполнения плана по сбору налогов. (исп.А. Татарков)

Облыс кенттерi, ауылдары (селолары) және ауылдық (селолық) округтерi әкiмдерiнiң жұмыс тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi шаралар туралы
1999 жылғы 8 сәуiрдегі Павлодар облысы әкімінің N 61 шешімі Павлодар облысының Әділет министрлігінде 1999 жылғы 23 сәуірде N 139 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімінің 2009 жылғы 14 қыркүйектегі N 3 шешімімен.
Облыс кенттерi, ауылдары (селолары) және ауылдық (селолық) округтерi әкiмдерiнiң тиiстi аумақтардың әлеуметтiк-экономикалық дамуын қамтамасыз ету жөнiндегi жұмыс тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында шешім қабылдаймын:
1. Облыс қалалары мен аудандарының әкiмдерi облыс кенттерi, ауылдары (селолары) және ауылдық (селолық) округтерi әкiмдерiнiң заңмен берiлген құзырларын тиiмдi орындау үшiн қажеттi жағдай жасау жөнiндегi шаралар қабылдасын. Бiр ай мерзiм iшiнде кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң атқарушы органдарының мүлкiн түгендеп, оларды материалдық-техникалық жағынан жарақтандыру мүмкiндiгiн iздестiретiн болсын.
2. Облыс мемлекеттiк қызмет департаментi (М.М. Серғазин): бiр ай мерзiм iшiнде кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң атқарушы органдарын нормативтiк және ұйымдастыру-реттеу құжаттарымен қамтамасыз етсiн;
кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiн мемлекеттiк қызметшiлердi даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жүйесi мекемелерiнде үздiксiз оқытуды ұйымдастырсын.
3. Облыс қалалары мен аудандарының әкiмдерi, облыс бойынша қаржы басқармасы (С.Ө. Есiмханов) облыс кенттерi, ауылдары (селолары) және ауылдық (селолық) округтерi әкiмдерiнiң салықтар мен бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер жинауды жақсарту жөнiндегi қызметiн қаржыландырудың үлгi тәртiбiн (қоса тiркелiп отыр) қолдану және экономикалық жағынан ынталандыру жөнiнде қажеттi ұйымдастыру шараларын жүзеге асырсын.
4. Облыс тұрғын үй құрылысы және коммуналдық шаруашылық департаментi (Ю.Н. Шкреба) облыс қалалары мен елдi мекендерiн көрiктендiру, санитарлық жай-күйiн және олардың аумақтарында жас көшеттердi қорғауды қамтамасыз ету ережелерiн 1999 жылғы 1 маусымға дейiн жасап, оны белгiленген тәртiпте облыстық мәслихат сессиясының қарауына енгiзетiн болсын.
5. Осы шешiмнiң орындалуына бақылау жасау облыс әкiмiнiң орынбасары М.Н. Оспановқа жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Облыс әкiмiнiң 1999 жылғы
"8" сәуiр N 61 шешiмiне қосымша
Облыс кенттерi, ауылдары (селолары) және ауылдық (селолық)
округттерi әriмдерiнiң салық және бюджетке төленетiн басқа
мiндеттi төлемдердi жинау жөнiндегi қызметiн қаржыландырудың
және экономикалық ынталандырудың
ҮЛГI ТӘРТIБI
Осы тәртiп кенттердiң, ауылдардың (селолардың) және ауылдық (селолық) округттер әкiмдерiнiң қызметiн салықтардың жиналу деңгейiне сәйкес қаржы жағынан ынталандыру мақсатымен жасалды.
Тиiстi мәслихаттар бюджет көлемдерiн бекiткеннен кейiн аудандық қаржы бөлiмдерi 10 күн мерзiм iшiнде кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер бойынша кiрiстер түрлерi жөнiндегi жазба жоспарын жасап, аудан әкiмiнiң, салық комитетiнiң және кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер әкiмдерiнiң назарына жеткiзедi.
Салық комитеттерi ай сайын, есеп беру айынан кейiнгi әр айдың 5-нен кешiктiрмей, кенттер, ауылдар (селолар), ауылдық (селолық) округтер бойынша төлемдердiң түсу жоспарының орындалуы туралы мәліметтердi сыйақы беру және көрiктендiруге қаржы бөлу мәселелерiн шешу үшiн аудан әкiмiне берiп отырады.
Кенттердiң, ауылдардың (селолардың) және ауылдық (селолық) округтер әкiмдерi салықтар жинауды жақсарту жөнiндегi жұмыстың ұйымдастырылуы туралы ай сайын аудан әкiмi алдында есеп бередi.
Сыйақы беру шарттары
Салықтар жөнiндегi жоспар толық көлемiнде (100 %) орындалса, заңда көзделген ай сайынғы сыйыақы төленедi.
Сыйақы салықтар жөнiндегi жоспардың асыра орындалуына байланысты төленедi - асыра орындалған әрбiр процент үшiн ынталандыру төлемi сыйақы қорының 10 процентi мөлшерiнде өседi;
Салықтар жөнiндегi жоспар орындалмаса, орындалмаған әрбiр процент үшiн ай сайынғы сыйақы мөлшерi кемiтiледi, бiрақ 10 проценттен көм емес.
Кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ бойынша кiрiстер түсiмнiң жоспары орындалмаса, тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк үшiн смета бойынша бөлiнетiн қаржы мөлшерi есеп беру кезеңiнде жоспардың орындалу процентiне сәйкес өзгертiледi. Көрiктендiру жұмыстарын қаржыландыру шарттары Салықтар жөнiндегi жоспардың асыра орындалуы қамтамасыз етiлсе, кентке, ауылға (селоға), ауылдық (селолық) округке есеп беру кезеңiнде көрiктендiру жұмыстарына смета бойынша көзделінген қаржының 20 процентiне дейiн елдi мекендi көрiктендiруге жұмыстарына бөлiнетiн қаржы мөлшерi салықтар жинау жөнiндегi жоспардың орындалмаған процентi мөлшерiнде азайтылады. (исп. А.Татарков)