О взимании платы за услуги в детсадах
Решение акима города Алматы от 9 февраля 1999 года N 149. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы 19 апреля 1999 года N 51. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 11 сентября 2004 года № 3/740
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы 11.09.2004 № 3/740.
В целях упорядочения взимания платы за содержание и воспитание детей в детсадах, аким города Алматы
решил:
1. В срок до 15 февраля 1999 года Комитету по экономике (Васильева Л.А.), комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции по городу Алматы (Жангаскин К.К.), отделу образования, науки и культуры городского акимата (Мельникова Н.Н.) и Городскому управлению образования разработать Временный порядок представления, рассмотрения, утверждения и взимания платы за содержание и воспитание детей в детсадах, преобразованных в коммунальные казенные предприятия.
2. До утверждения вышеуказанного Порядка установить за содержание и воспитание детей в детсадах размер месячной платы не более 10-кратного месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на первый квартал 1999 года. Размеры месячной родительской платы утверждаются для каждого предприятия учредителем (уполномоченным органом).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Алматы Ибраева А.Ж.
Аким города Алматы                 В.Храпунов

Бала бақшалар үшін алынатын төлем ақы туралы
Алматы қаласы әкімінің 1999 жылғы 09 ақпандағы № 149 шешімі. Алматы қаласы Әділет басқармасымен 1999 жылғы 19 сәуірде № 51 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 11 қыркүйектегі № 3/740 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 11.09.2004 № 3/740 қаулысымен.
Бала бақшада тэрбиеленетін балалар үшін алынатын төлемақы жүйесін тәртіпке келтіру мақсатында Алматы қаласы Әкімі
шешті:
1. 1999 жылдың 15 ақпанына дейін экономика Комитеті (Васильева Л.А.), нақты монополияны реттеу және Алматы қаласы бойынша конкуренцияны қорғау Комитеті (Жангаскин К.К.), қалалық әкімшіліктің білім,ғылым және мәдениет бөлімі (Мельникова Н.Н.), және Қалалық білім басқармасы коммуналдық қазыналық кәсіпорын болып қайта құрылған бала бақшаларда балаларды тәрбиелеу үшін алынатын төлемақыны үсыну, келісу, бекіту және қабылдау үшін уақытша тәртіп жүйесін әзірлесін.
2. Жоғарыдағы Тәртіп жүйесі бекітілгенге дейін, бала бақшаларында балаларды тәрбиелеу үшін алынатын бір айлық төлемақы мөлшері, Қазақстан Республикасы зандылығымен белгіленген 1999 жылдың бірінші тоқсанындағы айлық есеп айрысу көрсеткішінің 10- еселенген мөлшерінен артық емес сомада тағайындалсын. Әрбір кәсіпорын үшін ата-аналар төлейтін ақы мөлшерін қүрылтайшы (өкілетті үйым) бекітеді.
3. Шешімнің орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары А.Ж. Ыбраевқа жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі          В. Храпунов