О порядке оплаты за обслуживание лифтов в жилых домах
Решение Акима города Алматы от 12 ноября 1999 года № 1086. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Алматы 25 ноября 1999 года за № 81. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 28 марта 2012 года № 1/210
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 28.03.2012 № 1/210.
Согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях" собственники помещений обязаны участвовать во всех расходах на содержание общего имущества и дома (подъезды, лестницы, лифты, крыши, чердаки, подвалы, вентиляционные, либо общедомовые инженерные системы и оборудование, земельный участок, включая элементы благоустройства и другое имущество общего пользования). Размеры расходов на содержание общего имущества устанавливаются соразмерно доле собственника помещения в общем имуществе, если иное не предусмотрено соглашением собственников.
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством порядка оплаты за обслуживание лифтов в жилых домах, Аким города Алматы РЕШИЛ:
1. Установить, что плата за обслуживание лифтов в жилых домах определяется соотношением полезной площади жилых помещений (кроме помещений 1-го и 2-го этажей) и размеров расходов на содержание лифтов. Ввести данный порядок взимания оплаты с 01.01.2000 года, если иное не предусмотрено соглашением собственников жилых помещений.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Акима города Алматы от 06.05.2000 № 443.
2. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции г.Алматы (Жангаскин К.К.) привести в соответствие с п.1 настоящего решения тарифную ставку за обслуживание лифтов.
3. Признать утратившим силу постановление Главы Алматинской городской администрации № 39 от 02.03.95 г. "О порядке оплаты за эксплуатацию лифтов в жилых домах" и № 101 от 19.05.95 г. " О внесении изменений в постановление Главы городской администрации № 39 от 02.03.95г.".
4. Контроль за исполнением данного решения возложить на заместителя акима г.Алматы Дулкаирова М.Т.
Аким города Алматы        В.Храпунов

Тұрғын үйлердің лифттеріне қызмет көрсету төлемдердің тәртібі туралы
Алматы қаласы Әкімінің шешімі 1999 жылғы 12 қарашадағы N 1086 Алматы қалалық Әділет басқармасында 1999 жылғы 15 қарашада N 81 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласының әкімдігінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 1/210 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласының әкімдігінің 2012.03.28 № 1/210 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына сәйкес, пәтерлердің меншік иелері жалпы мүлікті және үйді ұстауға барлық шығындарға қатысуға міндетті (кірмелер, баспалдақтар, лифттер, шатырлар, төбелер, жертөлелер, желдеткіштер немесе жалпы үйдің инженерлік жүйелері және жабдықтары, жер учаскелері, жалпы пайдаланымдағы басқа мүліктер мен оларды көріктендіру жұмыстарын қоса). Меншік иелерінің келісімінде басқаша көрсетілмесе, жалпы пайдаланудағы мүліктерді ұстау шығынының мөлшері жалпы мүліктегі пәтерлердің меншік иелерінің әрқайсысының үлесіне тиісті белгіленеді.
Тұрғын үйлердің лифтеріне қызмет көрсету төлемдердің тәртібін қолданыстағы заңдарға сәйкестендіру мақсатында, Алматы қаласының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрғын үйлердің лифтеріне қызмет көрсету төлемдері тәртібін қолданыстағы заңдарға сәйкестендіру пәтерлердің тұрғын иелерінің қажетті алаңына қатысты анықталады (1 және 2 қабаттағы жайлардан басқа) және лифтерді ұстау шығынының мөлшерімен анықталатыны белгіленсін. Ақы төлетудің осы тәртібі 2000 жылдың 1 қаңтарынан бастап, егер тұрғын үй иелерінің келісімімен басқаша көрсетілмесе, енгізілсін.
Ескерту. 1 тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы әкімінің 2000 жылғы 06 мамырдағы N 443 шешімімен.
2. Алматы қалалық табиғи монополияны реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті (Қ.Қ. Жанғаскин). Осы шешімдегі лифтерге қызмет көрсетудің тарифтік ставкасын 1 тармаққа сәйкестендірілсін.
3. Алматы қаласы әкімінің 1995 жылғы 2 наурыздағы N 39 "Тұрғын үйлердегі лифтерді пайдаланудың төлем тәртібі туралы" және 1995 жылғы 19 мамырдағы N 101 "Алматы қаласы әкімінің 1995 жылғы 2 наурыздағы N 39 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" қаулыларының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуына бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М.Т. Дұлқайыровқа жүктелсін.
Алматы қаласының әкімі                          В. Храпунов