Об экспертизе энергосбережения разрабатываемых проектов строительства и реконструкции объектов на территории города Алматы
Решение Акима города Алматы от 4 марта 1999 года № 220. Зарегистрировано Управлением юстиции города Алматы от 21 августа 2000 года за № 175. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы 29 октября 2004 года № 4/867
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы 29.10.2004 года № 4/867.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О местных представительных и исполнительных органах Республики Казахстан" и Законом Республики Казахстан "Об энергосбережении", Аким городаРЕШИЛ:
1. Установить, что экспертиза энергосбережения разрабатываемых проектов строительства и реконструкции объектов на территории города Алматы проводится Департаментом энергосбережения по городу Алматы.
2. Экспертиза энергосбережения является обязательной для физических и юридических лиц, осуществляющих строительство и реконструкцию объектов, потребляющих энергетические ресурсы.
3. Департаменту архитектуры и градостроительства города Алматы обеспечить выдачу архитектурно-планировочных заданий на проектирование с включением обязательного условия о необходимости разработки в предпроектных и проектных решениях специального раздела "Энергосбережение".
4. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя Акима города Алматы Дулкаирова М.Т.
Аким города Алматы В. Храпунов

Алматы қаласының аумағындағы салынатын және реконструкцияланатын нысандардың әзірленетін жобаларындағы энергияны үнемдеуді сараптау туралы
Алматы қаласы әкімінің 1999 жылғы 4 наурыздағы N 220 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2000 жылғы 21 тамызда N 175 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қалалық Әкімшілгінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 4/867 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қалалық Әкімшілгінің 29.10.2004 N 4/867 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті өкілетті және атқару органдары туралы" Заңына және Қазақстан Республикасының "Энергияны үнемдеу туралы" Заңына сәйкес қала әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ :
1. Алматы қаласының аумағындағы салынатын және реконструкцияланатын нысандардың әзірленетін жобаларындағы энергияны үнемдеу сараптауды Алматы қаласы бойынша Энергияны үнемдеу департаменті жүргізеді деп белгіленсін.
2. Энергияны үнемдеуді сараптау энергия ресурстарын тұтынатын, нысандарды салатын және реконструкциялайтын жеке және заңды тұлғалар үшін міндетті болып табылады.
3. Алматы қалалық Сәулет және қала құрылысы департаменті жобалау алдында және жобалық шешімдерді әзірлеу кезінде "Энергияны үнемдеу" аталатын арнаулы бөлімнің міндетті шарттарын енгізе отырып, жобалау үшін сәулеттік-жоспарлық тапсырмалардың берілуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М.Т. Дұлқайыровқа жүктелсін.
Алматы қаласының Әкімі В. Храпунов