О комиссии по коллективному садоводству
Решение Акима города Алматы от 30 апреля 1999 г. N 386. Зарегистрировано в Управлении юстиции города Алматы от 11 сентября 2000 года за N 183. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 16 января 2004 года N 1/33
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 16 января 2004 года N 1/33.
В целях координации деятельности садоводческих коллективов, упорядочения их учета и оказания содействия в оформлении земельных отношений с землепользователями, аким города Алматы РЕШИЛ:
1. Создать постоянно действующую комиссию по коллективному садоводству (Приложение N 1).
2. Утвердить положение комиссии (Приложение N 2).
3. Рабочим органом комиссии определить ТОО "Садовод".
4. Акимам районов, руководителям городских комитетов и управлений, предприятиям и организациям города оказывать помощь комиссии в ее деятельности.
5. Постановление Главы городской администрации от 03.08.95г. N 167 "О создании Совета по координации деятельности садоводческих товариществ предприятий, учреждений и организаций г. Алматы" признать утратившим силу.
6. Контроль за исполнением данного решения возложить на первого заместителя акима г. Алматы Заяц Я.И.
Аким г.Алматы
В. Храпунов
Приложение N 1
к решению акима г. Алматы
от 30 апреля 1999г. N 386
Состав
комиссии по коллективному садоводству
1. Заяц Я.И. - председатель комиссии, первый заместитель акима города Алматы
2. Шарышов А.М - заместитель председателя комиссии, директор ТОО "Садовод"
Члены комиссии:
3. Сергазин М.Ш. - заведующий отделом строительства
аппарата акима города Алматы
4. Маметов А.А. - начальник Центра генерального
плана и градостроительного
кадастра КГП "Алматыградкадастр"
5. Шишкина И.И. - начальник отдела налогового
Комитета по городу Алматы
6. Ибраев Б.К. - заместитель директора КГП
"Алматыжеркадастр
7. Антоненко Д.В. - председатель садоводческого коллектива
8. Валенцев М.В. - председатель садоводческого коллектива
9. Вертинский П.А. - председатель садоводческого коллектива
10. Дударев В.Н. - председатель садоводческого коллектива
11. Макаренко Б.В. - председатель садоводческого коллектива
12. Шарф Э.А. - председатель садоводческого коллектива
13. Шукшкин Б.Н. - председатель садоводческого коллектива
Приложение N 2
к решению акима г.Алматы
от 30 апреля 1999 г. N 386
Положение
о комиссии по коллективному садоводству
1. Общие положения
1.1. Комиссия по коллективному садоводству, в дальнейшем "комиссия", создана в целях координации деятельности садоводческих коллективов, упорядочения их учета и оказания содействия в оформлении земельных отношений с землепользователями.

Ұжымдық бағбаншылық бойынша комиссия құру туралы
Алматы қаласы Әкімінің 1999 жылғы 30 сәуірдегі N 386 шешімі. Алматы қалалық Әділет басқармасында 2000 жылғы 11 қыркүйекте N 183 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 2004 жылғы 16 қаңтардағы N 1/33 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы Әкімінің 16.01.2004 N 1/33 қаулысымен.
Бағбаншылық ұжымдарының қызметiн үйлестiру, олардың есебiн жүргiзудi реттеу және жердi пайдаланушылардың жерге қатынастарын хаттауға жәрдемдесу мақсатында Алматы қаласының Әкiмi ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұжымдық бағбаншылық бойынша тұрақты жұмыс iстейтiн комиссия құрылсын (N 1 қосымша).
2. Комиссия туралы Ереже бекiтiлсiн (N 2 қосымша).
3. Комиссияның жұмыс органы болып "Садовод" ЖШС белгiленсiн.
4. Аудандардың әкiмдерi, қалалық комитеттер мен басқармалардың, кәсiпорындар мен ұйымдардың басшылары комиссияның қызметiне көмек көрсетсiн.
5. Қала Әкiмiнiң 1995 жылғы 3 тамыздағы "Алматы қаласындағы кәсiпорындардың, мекемелердiң және ұйымдардың бағбаншылар серiктестiктерiнiң қызметiн үйлестiру жөнiндегi Кеңес құру туралы" N 167 Қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
6. Осы шешiмнiң орындалуын Алматы қаласының Әкiмiнiң бiрiншi орынбасары Я.И. Заяцқа жүктелсiн.
Алматы қаласының Әкiмi В. Храпунов
Алматы қаласы Әкiмiнiң
1999 жылғы 30 сәуiрдегі
N 386 шешiмiне
N 1 қосымша
Ұжымдық бағбаншылық бойынша Комиссияның ҚҰРАМЫ
1. Заяц Я.И. - комиссия төрағасы, Алматы қаласы Әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
2. Шарышов А.М. - комиссия төрағасының орынбасары, "Садовод" ЖШС-нiң директоры
Комиссия мүшелерi
3. Серғазин М.Ш. - Алматы қаласы Әкiмiнің аппараты құрылыс бөлiмiнiң меңгерушiсi
4. Мәметов А.А. - "Алматықалакадастр" КМК Бас жоспар және қала құрылысы кадастры орталығының бастығы
5. Шишкина И.И. - Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің бөлім бастығы
6. Ыбыраев Б.К. - "Алматыжеркадастр" КМК директорының орынбасары
7. Антоненко Д.В. - Бағбаншылар ұжымының төрағасы
8. Валенцев Н.В. - Бағбаншылар ұжымының төрағасы
9. Веркинский П.А. - Бағбаншылар ұжымының төрағасы
10. Дударев В.Н. - Бағбаншылар ұжымының төрағасы
11. Макаренко Б.В. - Бағбаншылар ұжымының төрағасы
12. Шаров Э.А. - Бағбаншылар ұжымының төрағасы
13. Шукшин Б.Н. - Бағбаншылар ұжымының төрағасы
Алматы қаласы Әкiмiнiң
1999 жылғы 30 сәуiрдегі
N 386 шешiмiне
N 2 қосымша
Ұжымдық бағбаншылық бойынша комиссия туралы ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1.1. Ұжымдық бағбаншылық бойынша комиссия (әрi қарай -"комиссия") бағбаншылар ұжымдарының қызметiн үйлестiру, олардың есебiн жүргiзудi реттеу және жердi пайдаланушылардың жерге қатынастарын хаттауға жәрдем көрсету мақсатында құрылды.

1.2. Состав комиссии формируется из председателей садоводческих коллективов, представителей учреждений и организаций и возглавляется первым заместителем акима города Алматы.
1.3. В своей работе комиссия руководствуется Законами Республики Казахстан, Постановлениями Правительства Республики Казахстан, решениями акима города Алматы и настоящим положением.
2. Основные функции и полномочия комиссии
2.1. Проведения анализа деятельности коллективного садоводства, разработка и реализация мероприятий по его развитию.
2.2. Создание информационного центра по коллективному садоводству.
2.3. Анализ использования земель, отведенных под коллективное садоводство, внесение предложений о перераспределении неиспользуемых угодий.
2.4. Подготовка предложений и участие в выборе земельных участков под организацию коллективных садов.
2.5. Изучение и реализация рынка спроса на земельные участки для садоводства.
2.6. Организация работ по уточнению и согласованию границ территорий садоводческих коллективов, оформлению и переоформлению прав на земельные участки для садоводства, оценке строений на садовых участках.
2.7. Организация садоводческих коллективов, объединений и ассоциаций, разработка уставов и их регистрация в установленном порядке.
2.8. Разработка методических рекомендаций, регулирующих деятельность коллективного садоводства.
2.9. Координация деятельности садоводческих коллективов.
2.10. Запрашивать и получать информацию по коллективному садоводству от садоводческих коллективов, учреждений и организаций.
2.11. Подготовка предложений по переводу домостроений на садовых, дачных участках, в категорию жилых домов.
2.12. Организация мероприятий по закупке у садоводов излишек сельхозпродукции и ее реализация детским домам, садам, школам и больницам.
2.13. Проведение мероприятий по соблюдению садоводами законодательных и нормативно-правовых актов, Уставов садоводческих коллективов, рациональному использованию земельных угодий и природных ресурсов.
2.14. Участие в собраниях, заседаниях правлений садоводческих коллективов.
2.15. Организация природоохранных мероприятий, озеленение территорий садоводческих коллективов.
2.16. Рассмотрение обращений граждан, учреждений и организаций по вопросам коллективного садоводства, решений правлений садоводческих коллективов.
2.17. Организация услуг садоводческим коллективам.
3. Порядок работы комиссии
3.1. Руководит комиссией председатель, а в его отсутствие - заместитель председателя.
3.2. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в месяц.

1.2. Комиссияның құрамына бағбаншылар ұжымдарының төрағаларын, мекемелер мен ұйымдардың өкiлдерi енедi және комиссияға Алматы қаласы Әкiмiнiң бiрiншi орынбасары жетекшiлiк етедi.
1.3. Комиссия өз жұмысында Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулыларын, Алматы қаласы Әкiмiнiң шешiмдерiн және осы Ереженi басшылыққа алады.
2. Комиссияның негiзгi мiндеттерi және өкiлеттiктерi
2.1. Ұжымдық бағбаншылықтың қызметiне талдау жасау, оны өркендету бойынша шараларды әзiрлеу және жүзеге асыру.
2.2. Ұжымдық бағбаншылық бойынша ақпараттық орталық құру.
2.3. Ұжымдық бағбаншылық үшiн бөлiнген жерлердiң пайдалануына талдау жасау, пайдаланылмай отырған қолайлы жерлердi қайта бөлу туралы ұсыныстар енгiзу.
2.4. Ұжымдық бақтарды ұйымдастыруға арналған жер учаскелерiн таңдау бойынша ұсыныстар дайындау және таңдауға қатысу.
2.5. Бағбаншылыққа арналған жер учаскелерiне деген сұраныс нарығын зерттеп бiлу және жүзеге асыру.
2.6. Бағбаншылар ұжымдары аумақтарының шекараларын анықтау және келiсу, бағбаншылыққа арналған жер учаскелерiне құқықтарды хаттау және қайта хаттау, бақ учаскелерiндегi құрылыстарды бағалау жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру.
2.7. Бағбаншылар ұжымдарды, бiрлестiктер мен қауымдастықтарды ұйымдастыру, жарғыларын әзiрлеу және оларды белгiленген тәртiпке сәйкес тiркеу.
2.8. Ұжымдық бағбаншылық қызметiн реттейтiн әдiстемелiк ұсыныстарды әзiрлеу.
2.9. Бағбаншылық ұжымның қызметiн үйлестiру.
2.10. Бағбаншылық ұжымдардан, мекемелерден және ұйымдардан ұжымдық бағбаншылық ұжымдар жайында мәлiметтi сұрастыру және алғызу.
2.11. Бағбаншылық саяжай учаскелерiнiң үйлерiн тұрғын үйлер қатарына аудару жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу.
2.12. Бағбандардан артылған азық-түлiктердi сатып алу жөнiндегi шараларды ұйымдастыру және оларды балалар үйлерiне, балалар бақшасына, мектептерге және ауруханаларға жөнелту.
2.13. Бағбаншылардың заңдар мен нормалық-құқықтық актiлердi бағбаншы ұжымдардың жарғысын орындау жөнiндегi шараларды өткiзу, жер қыртысын және табиғи шикiзаттарды ұтымды пайдалану.
2.14. Бағбан ұжымы басқармасының жиналыстарына, мәжiлiстерiне қатысуы.
2.15. Ұжымдық бағбаншылар аумағын көгалдандыру, құқық қорғау шараларын ұйымдастыру.
2.16. Ұжымдық бағбаншылық мәселелерi жөнiндегi азаматтардың, мекемелердiң және ұйымдардың өтiнiштерiн бағбан ұжымы басқармасының шешiмдерiн қарастыру.
2.17. Бағбан ұжымдарына қызмет көрсетудi ұйымдастыру.
3. Комиссия жұмысының тәртiбi
3.1. Комиссияға төраға басшылық етедi. Ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары басшылық етедi.
3.2. Комиссия мәжiлiсi қажетiне қарай айына бiр рет өткiзiліп тұрады.

3.3. В период между заседаниями комиссии, вопросами коллективного садоводства занимается рабочий орган комиссии - ТОО "Садовод".
При необходимости комиссия, ее рабочий орган могут привлекать к работе специалистов различных отраслей, создавать временные трудовые коллективы.
3.4. Комиссией, ее рабочим органом по рассматриваемым вопросам выносятся решения, заключения, обязательные для исполнения садоводами, исполнительными органами садоводческих коллективов.
По наиболее важным вопросам коллективного садоводства готовятся решения или распоряжения Акима города Алматы.

3.3. Комиссия мәжiлiстерi арасында ұжымдық бағбаншылық мәселелерімен "Бағбан" ЖШС комиссиясының жұмыс органы шұғылданады.
Қажет болған жағдайда оның жұмыс органы жұмысқа әртүрлi мамандарды тарта алады, уақытша еңбек ұжымдарын құрады.
3.4. Комиссия, оның жұмыс органы бағбандардың бағбан ұжымдары атқарушы органдарының орындауларына мiндеттi шешiмдер қабылдайды.
Ұжымдық бағбандық маңызды мәселелер бойынша Алматы қаласы Әкiмінiң шешiмi немесе өкiмi әзiрленедi.