О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социальных выплат
Закон Республики Казахстан от 19 января 2001 года N 145
Статья 1. Внести изменения и дополнение в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 14 апреля 1993 г. Z932200_ "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1993 г., N 10, ст. 242; 1994 г., N 8, ст. 140; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; N 17—18, ст. 220; N 22, ст. 334; 1998 г., N 24, ст. 432; 1999 г., N 8, ст. 247):
в статье 22:
1) в части первой слова "минимального размера оплаты труда" и
"минимальных размеров оплаты труда" заменить словами "месячного расчетного
показателя" и "месячных расчетных показателей";
2) в части третьей слова "минимальной заработной платы" заменить
словами "месячного расчетного показателя".
2. В Закон Республики Казахстан от 5 апреля 1999 г.
Z990365_
"О
специальном государственном пособии в Республике Казахстан" (Ведомости
Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 8, ст. 238; N 23, ст. 925):
1) в статье 1:
в подпункте 3) слова "и осуществляющий назначение пособия" исключить;
2) в статье 5:
в части первой пункта 2 слова "центральным исполнительным органом"
заменить словами "Правительством Республики Казахстан";
часть вторую пункта 2, пункты 3, 4, часть вторую пункта 5 и пункт 6
исключить;
дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7. Порядок назначения пособия утверждается Правительством Республики
Казахстан.";
3) пункт 1 статьи 6 изложить в следующей редакции:
"1. Порядок выплаты пособия утверждается Правительством Республики
Казахстан.";
4) пункт 1 статьи 8 изложить в следующей редакции:
"1. Пособие не назначается лицам, не представившим подтверждающие
документы на назначение пособия или представившим документы, содержащие
недостоверные данные.".
3. В Закон Республики Казахстан от 7 апреля 1999 г.
Z990374_
"О
внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам предоставления льгот отдельным категориям
граждан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 8,
ст. 247):
в подпункте 1) пункта 7 статьи 1 цифру "2001" заменить цифрой "2003".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2001 года.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)

Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне әлеуметтік төлемдер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Заңы 2001 жылғы 19 қаңтар N 145-II
1-бап. Қазақстан Республикасының мына заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтыру енгізілсiн:
1. "Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 14 сәуірдегі Z932200_ Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1993 ж., N 10, 242-құжат; 1994 ж., N 8, 140-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; N 17-18, 220-құжат; N 22, 334-құжат; 1998 ж., N 24, 432-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат):
22-бапта:
1) бiрiнші бөліктегі "еңбек ақының ең аз мөлшерiнің" деген сөздер "айлық есептік көрсеткіштiң" деген сөздермен ауыстырылсын, "еңбек ақының кемінде 100 ең аз мөлшерлерiнде" деген сөздер "100 айлық есептік көрсеткiш есебiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) үшінші бөлiктегi "жалақының ең аз мөлшерiнің" деген сөздер "айлық есептік көрсеткіштің" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі Z990365_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 8, 238-құжат; N 23, 925-құжат):
1) 1-бапта:
3) тармақшадағы "және жәрдемақы тағайындауды жүзеге асыратын" деген сөздер алып тасталсын;
2) 5-бапта:
2-тармақтың бiрiншi бөлiгiндегi "орталық атқарушы орган" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың екiншi бөлiгi, 3, 4-тармақтар, 5-тармақтың екiншi бөлiгi және 6-тармақ алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:
"7. Жәрдемақы тағайындау тәртiбiн Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтедi.";
3) 6-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жәрдемақы төлеу тәртiбiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.";
4) 8-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Жәрдемақы тағайындау үшiн растайтын құжаттарды табыс етпеген немесе деректерi дұрыс емес құжаттарды табыс еткен адамдарға жәрдемақы тағайындалмайды.".
3. "Қазақстан Республикасының азаматтардың жекелеген санаттарына
жеңiлдiктер беру мәселелерi бойынша кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы
7 сәуiрдегi
Z990374_
Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы,
1999 ж., N 8, 247-құжат):
1-баптың 7-тармағының 1) тармақшасындағы "2001" деген цифр "2003"
деген цифрмен ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Багарова Ж.А.